Ispiši stranicu | Close Window

Minidsp

Web: Audiofil - feel the sound -
Kategorija: Hi-Fi
Ime foruma: Audio komponente
Opis foruma: Problemi, pitanja, preporuke ...
URL: Http://www.audiofil.net/forum/forum_posts.asp?TID=14877
Datum ispisa: 15.kolovoz.2018 u 17:05
Verzija Softwarea: Web Wiz Forums 11.10 - http://www.webwizforums.com

Tema: Minidsp
Objavio: Johnny
Tema:: Minidsp
Datum objave: 06.kolovoz.2018 u 20:27
Ovaj gadget nema temu. 2x4 mi je interesantan kao aktivna skretnica.

Ima li kakvih iskustava i ima li saznanja o tweekovima veznih kondenatora? Ima elektrolitske koliko vidim po netu

-------------
http://audiofil.hr/forum/forum_topics.asp?FID=25 - Audiofil klub Rijeka - pridruži se na e-mail listu

Odgovori:
Objavio: Johnny
Datum objave: 06.kolovoz.2018 u 20:30
To mi je uvijek dvojba. S jedne strane čvrsto vjerujem u benefite aktivne skretnice, a s druge sam shvatio koliko je rijedak transparentni preamp. A ja mu tu mećem gadget od 100 dolara

-------------
http://audiofil.hr/forum/forum_topics.asp?FID=25 - Audiofil klub Rijeka - pridruži se na e-mail listu

Objavio: Apparatus
Datum objave: 07.kolovoz.2018 u 09:03
A ja čvrsto vjerujem (a i znam) da prednosti na papiru ne donose uvijek kinetičku prednost. Zavodljiva je to priča: svaki drajver svoj dedicirani amp, aptudejt DSP digitalna skretnica sa svim mogućim i nemogućim tvikovima i preciznim podešenjima, nerijetko uključujući i rum korekšn opcije... Nije to ko kad sam ja (bajdvej bez pomoći nepostojećeg olmajti interpleta) prije 25 godina džepnim kalkulatorom računao parametre aktivnih skretnica pomoću formula s dvojnim razlomcima. Pa zdvajao da li filter drugog reda jer je jednostavniji ili četvrtog reda jer ima bolju strminu reza (manje preklapanje), pa filter trećeg reda okreće fazu za 180° (ako se ne varam) pa vodi računa o svemu i svačemu, od naslušavanja je li bolji Butterworth ili Besel tip filtera. Pa Besel ima grbu +3dB oko susreta low i high pass filtera. Pa na kraju odabrao Linkwitz-Riley jer nema grbe, a još usput i najbolje svira... I tako dalje i tako bliže. I onda još to sve zalemi pošaraufaj kako dolikuje... Radilo je to sve na kraju kao zmaj (ala ognjena) s MOS-FET ampovima i KEF drajverima i uredno sam s tim živio 15 godina.

Onda spojiš yebeni pasivni zvučnik, s podjednako yebeno dobrom pasivnom skretnicom na yebeno dobar amp i misliš si votafak. Čemu cijela papazjanija?

-------------
dCS Puccini MkII & U-Clock, AQ Sky, Krell FPB300cx, AQ Sterling 2, Sonus faber Amati Futura

Objavio: hudo
Datum objave: 07.kolovoz.2018 u 12:07
Originalno postano od strane člana: Apparatus Apparatus napisao:

Onda spojiš yebeni pasivni zvučnik, s podjednako yebeno dobrom pasivnom skretnicom na yebeno dobar amp i misliš si votafak. Čemu cijela papazjanija?

kolika je finacijska komponenta razlicita od gonzo sklepanog zvucnika naprema 'yebenog' sistema? 

-------------
"Vodič kaže da ne postoji vještina letenja - rekao je Ford - ili točnije rečeno, štos je u tome da naučiš kako da se baciš na zemlju i promašiš"

Objavio: glava
Datum objave: 07.kolovoz.2018 u 13:20
pa yebena haha

Objavio: Gašo
Datum objave: 07.kolovoz.2018 u 15:33
Originalno postano od strane člana: Johnny Johnny napisao:

Ovaj gadget nema temu. 2x4 mi je interesantan kao aktivna skretnica.

Ima li kakvih iskustava i ima li saznanja o tweekovima veznih kondenatora? Ima elektrolitske koliko vidim po netu
dobri elkosi ako su pretpolarizirani/bijasirani DC naponom visim od AC napona audio signala daju odlicne sonicne rezultate. Glavno da ih AC nikad ne stavlja u stanje reverznog napona.

A što se ovakvih jeftinijih DSP rijesenja tice,ako izostavimo pitanje koliko je kvalitetno odrađen softver, ostaje pitanje hardverske kvalitete, koja je usko grlo krajnjeg rezultata usprkos velikim mogucnostima filtracija u digitalnoj domeni.

Ako govorimo o visestaznom aktivnom zvucniku, ja se radje odlucujem za vrhunsku analognu filtraciju.

-------------
RPi3+Digi Pro(Soundness mod), Berkeley Audio - Alpha DAC Series 1 MQA(Soundness mod), Pioneer C-21, Pioneer M-22, ATC SCM 19 V2

Objavio: nu!me!
Datum objave: 07.kolovoz.2018 u 16:10
Mini DSP...
Ovis sto zelis...
Sta je iza miniDSPa
Koja pojacala
Koji drajceri

Ako vec gledas 2x4 onda pretpostavljam da ne ciljas nesto visoko i za takvu upotrebu je on ok...
Doata je jednostavan za upotrebu, leativno brein free, osim ako se zahebes pa na mjesto basa spojis visoki...
Ali inace jednostavn za upotrebu
U sekudnu promjesnis parametre i cujes kako se to reflektira na zvuk...

Imao sam 4x10HD i zvukovno mi je bio drazi DCX ali i on je imao svojih mana...
4x10HD mi je bio musicaviji od behringera...

Ali nebi imao nista protiv da si uzmem jos jedan 2x4 cisto za riktanje suba...

-------------
"Everything should be made as simple as possible, but no simpler."

Datum objave: 07.kolovoz.2018 u 16:11
Usput ne vidim zasto bi mijenjao kondove u minidsp-u...

-------------

Objavio: bibo
Datum objave: 07.kolovoz.2018 u 18:24
Za iole ozbiljniju hifu to nije, no zato je vise nego odlican kao DSP za sub, dobar mikrofon, soft i taj mini DSP rjesavaju savrseno sve probleme sa subom....

Objavio: Gašo
Datum objave: 07.kolovoz.2018 u 23:54
Ne razumijem zasto ljudi stvaljaju sub u kategoriju neozbiljne hife, odnosno da tu prolaze sranja koja u ozbiljnoj hifi ne prolaze.

Dobar sub koji oplemenjuje odlicne sustave je ozbiljna hifa.

-------------
RPi3+Digi Pro(Soundness mod), Berkeley Audio - Alpha DAC Series 1 MQA(Soundness mod), Pioneer C-21, Pioneer M-22, ATC SCM 19 V2

Objavio: bibo
Datum objave: 08.kolovoz.2018 u 10:50
Originalno postano od strane člana: Gašo Gašo napisao:

Ne razumijem zasto ljudi stvaljaju sub u kategoriju neozbiljne hife, odnosno da tu prolaze sranja koja u ozbiljnoj hifi ne prolaze.

Dobar sub koji oplemenjuje odlicne sustave je ozbiljna hifa.

Nisam to bas dobro srocio pa se je moglo i tako razumjeti.... dapace, ja sam zagovornik suba u sustavu i koristim ga prilicno dugo.... ovaj mini dsp mi je odlicno posluzio za rjesavanje modova sobe sto nisam mogao rjesiti niti multi sub konfiguracijom....  zapravo sam mislio da taj mini dsp nebi koristio niti kao uredjaj za korekciju kompletne akustike sobe a niti kao aktivnu skretnicu s obzirom na kvalitetu samog uredjaja.... ne vidim neki smisao slanja signala nakon skupog DACa u ovaj uredjajcic koji signal nanovo pretvara u digitalni, obradjuje ga u digitalnoj domeni i nanovo pretavara u analogni....

Objavio: Apparatus
Datum objave: 08.kolovoz.2018 u 15:58
Originalno postano od strane člana: hudo hudo napisao:

kolika je finacijska komponenta razlicita od gonzo sklepanog zvucnika naprema 'yebenog' sistema? 
Tko to zna? A nije ni tema.
Reagirao sam na šablonu: samorazumljivo mora biti bolje od pasivnog jer je aktivno.

-------------
dCS Puccini MkII & U-Clock, AQ Sky, Krell FPB300cx, AQ Sterling 2, Sonus faber Amati Futura

Objavio: soundnewsdino
Datum objave: 08.kolovoz.2018 u 17:48
Aktivni zvučnici nisu zaživjeli više, premda se u zadnje vrijeme nova publika lakše odluči za iste, jer su audiofili zaigrana čeljad koja se voli igrati. Dobar aktivan zvučnik mijenja zvučnike+pojačalo+kabele i vrlo često je u konačnom rezultatu bolji od odvojenih komponenti. No ako je "sve u jednom" čime bi se audiofili igrali, što bi preštekavali i isprobavali? Jednostavno je....haha

Datum objave: 08.kolovoz.2018 u 20:59
Mislim da se danas svi vise manje okrecu aktivi...
Novije generacije se vise ne pale na hajend, zabole iz za pojacala, kablove...zele nesto utakati, spojoti na preko blututha...a aktiva je zgodnija za takve stvati...
Cini mi se da hajend bude otisao u zaborav za par godina

-------------

Ispiši stranicu | Close Window

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd. - https://www.webwiz.net