Ispiši stranicu | Close Window

Jeftini Receiver

Web: Audiofil - feel the sound -
Kategorija: Kućno kino
Ime foruma: Komponente
Opis foruma: Problemi, pitanja, preporuke ...
URL: Http://www.audiofil.net/forum/forum_posts.asp?TID=14879
Datum ispisa: 24.rujan.2018 u 21:20
Verzija Softwarea: Web Wiz Forums 11.10 - http://www.webwizforums.com

Tema: Jeftini Receiver
Objavio: Zoran
Tema:: Jeftini Receiver
Datum objave: 17.kolovoz.2018 u 11:05
Riknul je HDMI ulazna ploca na ONKIU jednom je vec mjenjal. Tad je uspijo nabavit u Austriji u servisu preko neta.  Sad vise nema nigdi. Svejedno vrijeme za promjenu 4K dolazi :)

Ok. promjenil bi ga za nesto jeftiniji receiver ali sa podrskom za 4K TV i 4K pleyerom koji sam iman doma.
Ovo mi se vidi dobra prolika. Neko misljenje . Zvucnici su Monitor Audio B2 

Denon-avrx-250bt-crni-za 1580KN

-------------
Onkyo 650 + Sony UBP-X800 + MA B2 + Monster XP

Don't take life too seriously; you'll never get out of it alive.

Odgovori:
Objavio: Fantocci
Datum objave: 22.kolovoz.2018 u 10:08
OK, pitanje: zbog čega upoće stavljati video signale na AV receiver (SD, HD, 4K i bilo koje, svejedno)?
Obično ima TV više nego dovoljno HDMI ulaza pa ideš s njima direktno na TV. A na receiver ideš sa odvojenim audio signalima (u SPDIF digitalnoj formi).
Tako možeš slišati zvuk preko TV-ja a ako poželiš big sound, upališ receiver, staviš TV na mute i slušaš preko velikih zvučnika. Pa ne mijenjaš to svakih 5 minuta. Tako imam ja več niz godina i ne vidim nikakve potrebe za spajanjem videa na receiver. A ponajmanje, da bih zbog toga novi receiver kupovao...

Datum objave: 22.kolovoz.2018 u 21:03
Jednostavnost. brzina, komoditet. Tako sam imal spojeno pred deset godina :)
Ok kod mene je to malo sve naprednije ili malo vise toga za pospajat.
Znaci imamo:
PC kucni stolni sa jakom grafickom koji mora na TV i Pojacalo -HDMI rjesava jednim kabelom do recivera.
Max TV - HDMI na Reciver
PS4 - znaci slika u 4K i 5.1 zvuk 
Sony 4K Player - isto HDMI  na reciver ( PS4 nemore bacat filmove  full HDR i 4K 60Hz na TV)
Nisam doma zaboravio,  jos nesto je bilo spojeno znam da su svih 5 ulaza bili zauzeti.
Novi Samsung  TV 4k 
Ponekad laptop na frontu
Sad bi dobro dosal BT za Ijfona i mog  Samsunga :)
Jedan HDMI je imal povratnu vezu sa TV om, tako kad si upalil Max TV automatski ti se popali Onkio i TV i odma gledas u slusas - milina.

Sad je sve spojeno ka pred 10 godina, imam samo 3 ili 4 HDMI na samsung tv, i optiku sa PS4 na reciver, koax sa 4K playera na reciver, optiku sa PC na reciver, TV nije spojen zvuk , pa kad se gleda, ok ne cesto radi mx tva slusas sr*nje na TV zvucnicima. I sve moras rucno popalit i nastimat zavisi koji si uredjaj popalio. Moja zena nema sanse, djeca uce pa se snalaze - eto zato.

Isa bi na jeftiniji reciver i ako bog da jednog dana kupit pojacalo i poslusat malo bolji zvuk
Od ovog odusta jer sam nasa bolji na akciji za 2k kunisa, trebalo im 5 dana da mi odgovore da nema vise na zalihi.
Sad opet cekam , kakvu priliku za 2k kuna, mada se bojim da je to malo soldi. :)

BTW, mogu is prve ruke potvrdit da je slika sa 4k playera sa orginal filma na samsungu fantasticna
Vidi se poboljsanje od full HD, al kosta jbg.
Imam slab internet za strimati zato se islo na hardvere

-------------

Datum objave: 22.kolovoz.2018 u 21:16
Jos jedana informacija:
Riknula mi je Panasonikova svojevremena najbolja plazma sta se mogla tad kupit ( 20k kuna) i kazu da nemogu popravit ( sad cu je sam popravljat :) ) TX50 ako se nevaram 5 god stara.

Ovaj sad 8k kuna lcd Samsung je shije skoro po svim pitanjima.
Nece vise top modeli u moju kucu , neispaltivo, tehnologija uznapreduje i opet gledas nis posebno.
Srednja jaca klasa sa najnovijom tehnologijom i pjevat. Kad rikne ili ostari zamjenis.

-------------

Objavio: Fantocci
Datum objave: 23.kolovoz.2018 u 11:22
Originalno postano od strane člana: Zoran Zoran napisao:

Jednostavnost. brzina, komoditet. Tako sam imal spojeno pred deset godina :)
Ok kod mene je to malo sve naprednije ili malo vise toga za pospajat.
Znaci imamo:
PC kucni stolni sa jakom grafickom koji mora na TV i Pojacalo -HDMI rjesava jednim kabelom do recivera.
Max TV - HDMI na Reciver
PS4 - znaci slika u 4K i 5.1 zvuk 
Sony 4K Player - isto HDMI  na reciver ( PS4 nemore bacat filmove  full HDR i 4K 60Hz na TV)
Nisam doma zaboravio,  jos nesto je bilo spojeno znam da su svih 5 ulaza bili zauzeti.
Novi Samsung  TV 4k 
Ponekad laptop na frontu
Sad bi dobro dosal BT za Ijfona i mog  Samsunga :)
Jedan HDMI je imal povratnu vezu sa TV om, tako kad si upalil Max TV automatski ti se popali Onkio i TV i odma gledas u slusas - milina.

Sad je sve spojeno ka pred 10 godina, imam samo 3 ili 4 HDMI na samsung tv, i optiku sa PS4 na reciver, koax sa 4K playera na reciver, optiku sa PC na reciver, TV nije spojen zvuk , pa kad se gleda, ok ne cesto radi mx tva slusas sr*nje na TV zvucnicima. I sve moras rucno popalit i nastimat zavisi koji si uredjaj popalio. Moja zena nema sanse, djeca uce pa se snalaze - eto zato.

Isa bi na jeftiniji reciver i ako bog da jednog dana kupit pojacalo i poslusat malo bolji zvuk
Od ovog odusta jer sam nasa bolji na akciji za 2k kunisa, trebalo im 5 dana da mi odgovore da nema vise na zalihi.
Sad opet cekam , kakvu priliku za 2k kuna, mada se bojim da je to malo soldi. :)

BTW, mogu is prve ruke potvrdit da je slika sa 4k playera sa orginal filma na samsungu fantasticna
Vidi se poboljsanje od full HD, al kosta jbg.
Imam slab internet za strimati zato se islo na hardvere

Kompliciran ti je život haha

Objavio: Pamook
Datum objave: 29.kolovoz.2018 u 16:32
SP/DIF je ograničen na 2-kanalni PCM audio, 5.1 Dolby i 5.1 DTS tako da bez HDMI-ja ne ide preko toga, odn. ako je spojeno preko coax/optike ne ide više od toga...

prije tjedan dana sam uzeo na njemackom ebay-u godinu i pol star Marantz 5011 za 420€ s dostavom... podrzava sve i svasta, a radi ko mina.... za filmove, odlicno... za glazbu ionako ide drugom rutom da

Objavio: goran st
Datum objave: 29.kolovoz.2018 u 21:56

Jos jedana informacija:
Riknula mi je Panasonikova svojevremena najbolja plazma sta se mogla tad kupit ( 20k kuna) i kazu da nemogu popravit ( sad cu je sam popravljat :) ) TX50 ako se nevaram 5 god stara.

Ovaj sad 8k kuna lcd Samsung je shije skoro po svim pitanjima.
Nece vise top modeli u moju kucu , neispaltivo, tehnologija uznapreduje i opet gledas nis posebno.
Srednja jaca klasa sa najnovijom tehnologijom i pjevat. Kad rikne ili ostari zamjenis.

Pa naravno,hebes ga neki jos zive u uvjerenju da je stara Panasonic ili Pioneer plazma vrh svega i da takva slika ne postoji!obrva

-------------
MNK-VOLE GRADELE SPLIT 2007

Objavio: Gašo
Datum objave: 30.kolovoz.2018 u 22:03
Kak ste vi tu, neki videofili

-------------
RPi3+Digi Pro(Soundness mod), Berkeley Audio - Alpha DAC Series 1 MQA(Soundness mod), Pioneer C-21, Pioneer M-22, ATC SCM 19 V2

Objavio: noobservator
Datum objave: 31.kolovoz.2018 u 07:54
Osim propusnosti, jedna od meni najbitnijih stvari kod HDMIa je CEC.

Objavio: ear_drum
Datum objave: 31.kolovoz.2018 u 19:06
Prirodnost filmske slike Panasonic plazme je nedostizna, osim za top OLED televizore. Jedina mala mana je nesto slabija svjetlina ako se gleda u jako svijetloj prostoriji. Moja plazma jos radi bez greske.

Datum objave: 01.rujan.2018 u 15:24
Originalno postano od strane člana: ear_drum ear_drum napisao:

Prirodnost filmske slike Panasonic plazme je nedostizna, osim za top OLED televizore. Jedina mala mana je nesto slabija svjetlina ako se gleda u jako svijetloj prostoriji. Moja plazma jos radi bez greske.

da  Moja prva Panasonic plazma dela i danas kod brata. Poslje kupin najbolji komercijalni panel koji se mogal dobit u HR. Mogal sam tad kupit sta sam htio, odabir cijele familije je bio najbolja slika od svega vidjenog TX-P55VT.
Zasto je riknula. Zato sta sam ljen i zaboravan -prepustim vrhunske uredjaje stihiji.
Ta plazma ima masu ventilatora iza za hladjenje. Dalje zakljucite sami, usteda na usisivacu je bila ocigledna, nemogu si oprostit - jos je gledam u ljetnom zatvorenom vrtu na pudu jadnica ceka doktora.

Pamook
Uh taj Maranc mi izgleda avion - i ja bi sine ima jos nesto takvoga? neznam be od njemackogLjut

najbitnijih stvari kod HDMIa je CEC    da  puno lipih stvari ... jedan kabel more opcija cool

-------------

Objavio: andy_0702
Datum objave: 01.rujan.2018 u 22:19
[QUOTE
Pamook
Uh taj Maranc mi izgleda avion - i ja bi sine ima jos nesto takvoga? neznam be od njemackogLjut

[/QUOTE]

ne moraš niti znati ... amazon.de ima opciju da ti automatski prebaci na engleski jezik....

-------------
McIntosh MA252, KEF LS50, Tellurium Q black II, teac ud-h01 Sumic overture, kuzma stabi s ps, stogi s, nagaoka mp-300

Objavio: goran st
Datum objave: 02.rujan.2018 u 18:48
Originalno postano od strane člana: ear_drum ear_drum napisao:

Opcenitost  slike OLED TV i  bilo kojeg PLAZMA TV je nemijerljiva u korist OLEDa,jedino da se tehnologija nastavila do danas mozda se mogla mjerit s OLED panelima!
LCD u visokom segmentu su u nekim segmentima bolji od OLEDa i stvarno ima vrhunskih primjeraka,npr Samsungova perjanica Q9F sa tzv QLED tehnologijom ili SONY  ZF9 ,premda SONY i LG imaju u ponudi bolje i skuplje OLED ekrane!

-------------
MNK-VOLE GRADELE SPLIT 2007

Objavio: Dorian
Datum objave: 02.rujan.2018 u 20:02

Jos jedana informacija:

Plazma je popravljiva sve dok ne ode panel,sve ostalo je popravljivo,ako bas nikako drugacije zamjeni se cijela ploca,na toj generaciji plazmi je obicno odlazio A-board....

-------------
DirectStream Memory Player,PerfectWave DirectStream DAC,BHK Signature Pre,BHK Stereo 250PA,E.Sound Cd-e5 Reference,Dynaudio DIY 30W100,17LQ75,M560,T330,Hitachi FT-007

Objavio: Apparatus
Datum objave: 02.rujan.2018 u 20:33
A vijek samog Panasonic plasma panela je prosječno 100000 sati, barem koliko sam ja negdje čitao kad sam kupovao. Ili, ako radi 8 sati dnevno, 30+ godina. Ako je to i znatno manje u praksi, TV ćeš 6 puta zamijeniti jer će ti dopizditi, prije nego rikne panel.

-------------
https://www.youtube.com/watch?v=LQHk5qwEDPU" rel="nofollow - dCS Puccini MkII & U-Clock, AQ Sky, Krell FPB300cx, AQ Sterling 2, Sonus faber Amati Futura

Datum objave: 02.rujan.2018 u 23:36
Dorian
Kod greske je 7 crvenih sta bi trebalo bit, SU drive, SD Drive, ili SC Drive.
Dobio info da ih vise nema, Probal dat jednu plocu jednom TV servisu preko frenda da prelemi tranzistore nove koji su vjerovatno riknuli. Ni uspjel. Zval Zg service kazu da im ga posaljem.
Ima tezinu Apparatusovog krelca smijeh, jos se mislim ali najvjerovatnije ce za Zagreb.
na yutubu ima opis popravka, samo sam ja svaki drugi mjesec doma nikad vremena

-------------

Datum objave: 03.rujan.2018 u 16:03

Dorian
Kod greske je 7 crvenih sta bi trebalo bit, SU drive, SD Drive, ili SC Drive.
Dobio info da ih vise nema, Probal dat jednu plocu jednom TV servisu preko frenda da prelemi tranzistore nove koji su vjerovatno riknuli. Ni uspjel. Zval Zg service kazu da im ga posaljem.
Ima tezinu Apparatusovog krelca smijeh, jos se mislim ali najvjerovatnije ce za Zagreb.
na yutubu ima opis popravka, samo sam ja svaki drugi mjesec doma nikad vremena
7 blinkova je obicno SC,gotovo svi IGBT 30f131 pogore,nije ih problem zamjeniti,no veci problem ih je nabaviti,kao i svih drugih tranđa na ebay je more fake,najsigurnije ih je skinuti sa kakvih drugih ploca iz furde.
no ima i kvaka,ovako na daljinu je to nemoguce 100% dijagnosticirati,moze pomoci ako je prije kvara ispustila famozni panasonic zvuk pojacanog zujanja,to dodatno ide u smjeru SC ploce,problem je sto 7 blinkova moze biti bar 4-5 stvari.
ako znas i imas univerzalac premjeri IGBT-e,nema mudrosti ako su otisli spoj C-E je na 0 oma.
a mozda imas i srece,ako nije bilo zujanja prije kvara,i IGBT nisu skureni,ponekad 7 blink rijesi i samo zatezanje vijaka na ploci,moraju biti muski stegnuti zbog kontakta na gnd,skines plocu ocistis kontakte gdje ploca naljeze na sasiju i dobro zategnes sve viljke i sve konektore izvadis i vratis nazad,no to upali samo ako si zaista sretan.
i najgora varijanta da je panel otisao i da panel skuri SC plocu,tu nema pomoci...podatak o 100000 radnih sati nema veze sa ovim,,,satnica je prica kad se panel istrosi,a zna na zalost otici panel u slus...
eto,mozda pomogne....

-------------
DirectStream Memory Player,PerfectWave DirectStream DAC,BHK Signature Pre,BHK Stereo 250PA,E.Sound Cd-e5 Reference,Dynaudio DIY 30W100,17LQ75,M560,T330,Hitachi FT-007

Datum objave: 03.rujan.2018 u 22:04
Doriane, svaka cast, i hvala na pomoci,  upravo radim na tome. Prema video uputama sa youtuba sam mjerio FLUKE univerzalcem 30F131 i u kratkom su spoju. Skinuo plocu , prijatelj dao svom dobrom skolskom kolegi serviseru da mi zamjeni te IGBT - bila mjesec dana i vracena da nije samo to i da je jos nesto drugo. 
Vidim da je samo jednog diral. Eto sad se dvoumim dali da narucim te djelove preko ebuy jer ima kit za kupit ili poslat u ZG servis. 
Nije mi jasno zasto to niko nece delat, netrazim garanciju svjestan sam da more bit i nesto drugo ali 
nisam bas jako vican sa lemilicom mada radim cesto s njom.
Javim novosti jer vec dva mjeseca nisam pogledal plocu niti TV. Mislim da nije ispustila nikakve tonove, nisam ja bil tad doma nego djeca ali nisu mi nista rekla,
drive board koja ide na panel mi nedaje da je u kratkom po video naputcima tako da ja mislim da je SC.
Da morem nac novu kupil bi je. Postoji opcija slanja u USA na reparaciju. 

-------------

Datum objave: 03.rujan.2018 u 23:38

Doriane, svaka cast, i hvala na pomoci,  upravo radim na tome. Prema video uputama sa youtuba sam mjerio FLUKE univerzalcem 30F131 i u kratkom su spoju. Skinuo plocu , prijatelj dao svom dobrom skolskom kolegi serviseru da mi zamjeni te IGBT - bila mjesec dana i vracena da nije samo to i da je jos nesto drugo. 
Vidim da je samo jednog diral. Eto sad se dvoumim dali da narucim te djelove preko ebuy jer ima kit za kupit ili poslat u ZG servis. 
Nije mi jasno zasto to niko nece delat, netrazim garanciju svjestan sam da more bit i nesto drugo ali 
nisam bas jako vican sa lemilicom mada radim cesto s njom.
Javim novosti jer vec dva mjeseca nisam pogledal plocu niti TV. Mislim da nije ispustila nikakve tonove, nisam ja bil tad doma nego djeca ali nisu mi nista rekla,
drive board koja ide na panel mi nedaje da je u kratkom po video naputcima tako da ja mislim da je SC.
Da morem nac novu kupil bi je. Postoji opcija slanja u USA na reparaciju. 
np,zato i je forum da si pomazemo sto znamo,mozes i meni poslati plocu nebrojeno sam ih slozio,samo zaista nemam trenutno igbt-a,mogu kod kolega potraziti.

-------------

Datum objave: 05.rujan.2018 u 15:50
Dorian, najljepsa hvala na ponudi, na PP su detalji. Za sve forumase javim napredak u svezi repariracije SC barda. Polako ali sigurno bumo probali taj problem rijesit.

-------------

Ispiši stranicu | Close Window

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd. - https://www.webwiz.net