Ispiši stranicu | Close Window

Unutarnje ožičenje zvučnika.

Web: Audiofil - feel the sound -
Kategorija: Samogradnja
Ime foruma: Uradi sam
Opis foruma: Iskustva, tweak, savjeti ...
URL: Http://www.audiofil.net/forum/forum_posts.asp?TID=14904
Datum ispisa: 18.kolovoz.2019 u 13:16
Verzija Softwarea: Web Wiz Forums 11.10 - http://www.webwizforums.com

Tema: Unutarnje ožičenje zvučnika.
Objavio: FANCY
Tema:: Unutarnje ožičenje zvučnika.
Datum objave: 18.studeni.2018 u 21:18
Evo nakon dugo, dugo, dugo vremena da započnem temu koja je već bila tamo neke davne 2006 ili 2007 godine. (sjećaju se stariji-iskusniji haha ). Nisam pisao u forumu ali često sam vas čitao, Hi-Fi droga je to opakada..
Kod mene se ništa već godinama nije mjenjalo. Luxman L550 AII i Wilson Benesch ARC odlično surađuju. Ima sitnih "poboljšanja" oko  stopica za šiljke na kojima stoje zvučnici, tu sam podosta vremena "čarao-barao", dok nisam našao kombinciju koju trebam i koja mi odgovara. 
Nedavno sam naletio onako sa strane na nekakvu recenziju Wilson Benesch (mislim Odyssei) zvučnika gdje ih je netko otvorio i odmah su mi upali u oko kablovi unutarnjeg ožičenja zvučnika koji su stvarno izgledali jeftino u tako jednom skupom i kvalitetnom zvučniku. Davno sam u Focalima-"Corus" mjenjao unutarnje  ožičenje i to mi je ostalo u dobrom sjećanju i pomaku na bolje. A sad mi je zagolicalo maštu, dali bi se nešto popravilo na bolje i kod ovih ARC zvučnika, kad bi možda promjenio unutarnje ožičenje? Dakako ovo je samo u fazi razmatranja, nikako "muss". Zvučnici sad imaju dosta godina i tu nema više prodaje nekome i nekakve "štete" ako se nešto neplanski desi, osim što bi mi bilo veoma žao. 

Odgovori:
Objavio: 11duc
Datum objave: 19.studeni.2018 u 01:17
Najpre pogledaj koji su tvornički kablovi, i baci oko na metrijal na skretnici. Gledajuči da je mali zvučnik, ti to nije neki komplikovan poseg niti nečeš trebati puno materiala.  Polednje vreme mi je postalo zanimljivio pokušati sa boljim materialom izvuči što više, i rezultati su iznenadjujuči.

Objavio: amigo
Datum objave: 19.studeni.2018 u 10:35
Neke konstrukcije, kombinacije žice, izolatora i geometrije, iako po mjerenjima ne bitno, ipak čujno utječu na frekvencijski odziv pa mogu unijeti čujne nelinearnosti.
Ako mijenjaš, nemoj bitno mijenjati presjek, možda za 1 red veličine, najviše.
Ako već mijenjaš, stavljaj žicu koja je mnogo bolja.
Kad čuješ da je različito, trebat će još slušanja da se čuje je li i bolje. Ako nije bolje, vratiš na staro.

Ako opišeš sadašnji zvuk i kažeš što bi u zvuku htio unaprijediti, preporuka će možda biti konkretnija.

-------------
     http://www.audiofil.net/gal_news_item.asp?NewsID=147 - Moj HiFi

Objavio: Gašo
Datum objave: 19.studeni.2018 u 12:17
Nemoj otvarati te zvucnike samo zato sto ti se ucinilo da neki drugi model ima lose zice(kako to uopce skuziti?), ili iz crva/dosade.

-------------
RPi3+Digi Pro(Soundness mod), AD1865 filterless non oversampling DAC ,Marohei Maduro S, Pioneer C-21,Marohei Maduro S, Pioneer M-22, Neotech SOCT-18 TP, ATC SCM 19 V2

Objavio: elpi
Datum objave: 19.studeni.2018 u 14:19
Slažem se sa Gašom i dodajem: 
tih pola metra ili koliko več treba, promjenom vodiča ne pridonosi nikakvom "napredku u zvuku", jer ih je Benesch uanapredio koliko je moguče. A, ako ti se več šraufa - izvoli. Iz vlastitog izkustva, kod izgradnje zvučnika sa vrhunskim djelovima kretnice i driverima, testirajuči različite vodiče, nikakve posebne razlike nije bilo u zvuku zamjenama različitih kvalitetnih primjeraka. Tako npr. možeš vidjeti kod g.Troelsa G., koji izrađiva zvučnike od najboljih mogučih primjeraka drivera i djelova kretnice, uvjek upotrebljava podjenake unutarnje vodiče. Normalno, podrazumjeva se, da baš unutarnji vodiči nisu od običnog električnog vodiča recimo domače"pegle". Ja npr. u mojim zvučnicima koristim VDH  The Clearwater. 

eLPi

Objavio: Kabel
Datum objave: 19.studeni.2018 u 15:13
Originalno postano od strane člana: elpi elpi napisao:

Slažem se sa Gašom i dodajem: 
tih pola metra ili koliko več treba, promjenom vodiča ne pridonosi nikakvom "napredku u zvuku", jer ih je Benesch uanapredio koliko je moguče. A, ako ti se več šraufa - izvoli. Iz vlastitog izkustva, kod izgradnje zvučnika sa vrhunskim djelovima kretnice i driverima, testirajuči različite vodiče, nikakve posebne razlike nije bilo u zvuku zamjenama različitih kvalitetnih primjeraka. Tako npr. možeš vidjeti kod g.Troelsa G., koji izrađiva zvučnike od najboljih mogučih primjeraka drivera i djelova kretnice, uvjek upotrebljava podjenake unutarnje vodiče. Normalno, podrazumjeva se, da baš unutarnji vodiči nisu od običnog električnog vodiča recimo domače"pegle". Ja npr. u mojim zvučnicima koristim VDH <span style="color: rgb84, 84, 84; font-family: arial, sans-serif; font-size: small;"> The Clearwater.</span> 

eLPi

Kako znaš da je Benesch "unaprijedio koliko je moguće"?
Slučajno znam da jedan član foruma doma u sistemu ima baš žice od pegle, i uklopilo se fenomenalno!

-------------
Ovo i ono

Objavio: zed_alive
Datum objave: 19.studeni.2018 u 15:20
Svaka promjena može bolje ili lošije sjesti. Vjerujem da postoji potencijal za bolje, ali da može ispasti i lošije radi promijenjenog balansa npr., pa Fancy, sve ovisi jesi li spreman riskirat (uključujući potencijalno vraćanje u originalno stanje), ili radije želiš igrat na sigurno (ilitiga, ne dirat).

Datum objave: 19.studeni.2018 u 17:02
Iskreno, nigdje na webu nema slike rastavljenih WBa, bilo kojih.

Osobno da idem nesto prckati, stavio bi solid core neotech, a vjerojatno bi i izvukao kompletnu skretnicu iz zvucnika u vanjsko kuciste, to bi vjerojatno bilo najcujnije.

-------------
RPi3+Digi Pro(Soundness mod), AD1865 filterless non oversampling DAC ,Marohei Maduro S, Pioneer C-21,Marohei Maduro S, Pioneer M-22, Neotech SOCT-18 TP, ATC SCM 19 V2

Datum objave: 19.studeni.2018 u 17:57
Nisam baš ovaj post započeo-napisao bez razloga. WB ARC zvučnici imaju Bi-Wiring priključke, kabeli pojačalo-zvučnički kabeli su NBS Monitor II (odlični kablovi) i sad imam "most" od Kimber 4 VS kablova-vilice. Prije dva mjeseca, kao i uvjek iz dosade sam započeo pravljenje banana "mosta" od ostatka starog Kimber 8 PR kabla (70-ak cm viška u ormaru). Sve sam to odmotao-raspetljao i po 4 žice ponovno malo "zavrnuo" pričvrstio na banana priključke koje sam slučajno imao i pospajao bez da sam stari most Kimber 4 VS vadio, nego 4 VS vilice su ostale a samo sam još utaknuo banana 8PR-sad 4PR most kablove i to je to. Moram reći da sam se ugodno, štoviše veoma ugodno iznenadio jer su visoki i srednji odjednom bili izraženiji, još ugodnije, rezolutnije za slušanje. Naravno Kimber 8 PR nije nekakva sreća od kabla, ali da je tako lijepo pronašao i "donio visoke i srednje" to me iznenadilo  I zato me sad malo uhvatilo (proklete Hi-Fi droge), dali bi bilo poboljšanja kad bi recimo u WB ARC ubacio Kimber 8TC ožičenje jer 8TC slovi za malo bolji kabel. I šta je sad pametnije? Napravit samo most od 8TC i unutra ožočenje ili uzeti 8TC cijeli kabel i spojit za visoke i srednje u Bi-Wiring a NBS ostavit za duboke. Znači Bi-Wiring opcija kompletna, jer Luxman isto tako ima još jedan slobodan stereo izlaz za B kanal, ja sad koristim samo A stereo izlaz. A onda opet Bi-Wiring sa različitim kablovima? I ovaj 8TC i nije baš jeftin. Mislim da je dosta teško išta zaključit bez da se proba. Slikat ću večeras pa ću stavit slike.

Datum objave: 19.studeni.2018 u 17:59
Originalno postano od strane člana: Gašo Gašo napisao:

Osobno da idem nesto prckati, stavio bi solid core neotech, a vjerojatno bi i izvukao kompletnu skretnicu iz zvucnika u vanjsko kuciste, to bi vjerojatno bilo najcujnije.
Gašo "vraže Hi-Fiovski" smijehkako samo ubaciš bubu u glavu, to za skretnicu mi nije ni palo na pamet? 

Datum objave: 19.studeni.2018 u 18:51
To je najlogicniji apgrejd, pogotovo u malim standmount zvucnicima.

-------------

Datum objave: 19.studeni.2018 u 19:49

Evo na ovoj adresi sam našao otvorene WB zvučnike, slučajno. 
http://www.ibex-audio.de/ewExternalFiles/PDF%201-17%20Wilson%20Benesch.pdf" rel="nofollow - http://www.ibex-audio.de/ewExternalFiles/PDF%201-17%20Wilson%20Benesch.pdf

Datum objave: 19.studeni.2018 u 19:58
Evo šta sam napravio, slika najbolje govori. 

Datum objave: 19.studeni.2018 u 20:32
Meni to izgleda kao kvalitetna bulk zica.

-------------

Datum objave: 19.studeni.2018 u 21:47
Bolje nemoj od Kimbera 8TC. Ak imaš volju, probaj s ovim Neotechom, a još bolje s dobrim solid core srebrom.

-------------

Objavio: Apparatus
Datum objave: 20.studeni.2018 u 08:43
Pa dobro solidcore srebro bi isto bilo Neotech i to u teflonu? Valjda. Inače, tipično za audio crva u dupetu. Kad ne znaš što bi i kad ti je dosadno, mijenjaj ožičenje. Negdje.
haha
Što se skretnice tiče, najkvalitetnije rješenje je staviti je u drugu sobu.
haha
Mislim, fakat i zaozbač, valjda ovako izvikan i prilično cijenjen proizvođač ubija skretnice, kako to već rade oni koji znaju znanje. A najbolje je zaliti je kojom kilom epoksidne smole u nekoj posudi. Na kraju iz cigle epoksida tvrdoće čelika vire samo žice i nema ni čmr. 

-------------
https://www.youtube.com/watch?v=LQHk5qwEDPU" rel="nofollow - dCS Puccini MkII & U-Clock, AQ Sky, Krell FPB300cx, AQ Sterling 2, Sonus faber Amati Futura, Tara Labs Quantum III, KEF Model 101 Reference

Datum objave: 20.studeni.2018 u 09:19
Ne zalijevaju svi skretnice u epoksi, a druga jako bitna stvar je udaljavanje skretnice (zavojnica) od jakih stalnih magneta. dakle nisu samo vibracije u pitanju.

-------------

Objavio: soundnewsdino
Datum objave: 20.studeni.2018 u 10:28
To što su visoki i srednji postali izraženiji nakon promjene kabela ne znači da to tako treba zvučati. Možda se stanjio bas...možda nešto drugo.
Negdje mi je promaklo. Koje zvučničke kabele koristiš?
Moje iskustvo....ako već zvučnici podržavaju bi-wiring treba ga i koristiti. Bolje to nego se zajebavati premosnicama.

Datum objave: 20.studeni.2018 u 14:13
Originalno postano od strane člana: FANCY FANCY napisao:

Evo šta sam napravio, slika najbolje govori. 

Koliko ti kablova i jumpera imaš u paraleli ? haha Đizs!!

-------------

Datum objave: 20.studeni.2018 u 16:32

Ja još pokušavam shvatiti što gledam na slici...djeluje mi ko da je jumper jumpao jumpera, pa sve cvajmal haha

Datum objave: 20.studeni.2018 u 18:01
Originalno postano od strane člana: zed_alive zed_alive napisao:

Ja još pokušavam shvatiti što gledam na slici...djeluje mi ko da je jumper jumpao jumpera, pa sve cvajmal haha

Upravo tako, sve "ZWEIMAL". haha. Ali fercera super..

Datum objave: 20.studeni.2018 u 18:17
Zna Gašo, na sad već bivšim zvučnicima sam došao u napast da 'prebrikam' iznutra bi-wiring terminale, jer osim ako netko baš ne inzistira da radi biwiring (i time podosta poskupljuje zvučničko ožičenje, jer kvaliteta puta dva eh...), biwiring terminali nemaju nikakvog smisla...i poželiš da imaš običnan monowiring terminal. Ili pak možeš iznutra sve spojiti na jedan od njih, ili pak iznutra event kratko spojiti zalemljenim komadom kvalitetne žice. I bit će bolje od bilo kojih jumpera, gdje se nepotrebno gubi na kvaliteti ili preko inferiornih vodiča u limićima, ili preko nepotrebnih duplih konektora (a i to nešto košta, pogotovo ako konektori jesu kvalitetniji). Gašo smatra isto dosta besmislenim al meni s' čini da je dobitak time neupitan u odnosu na biwire terminal-monowire žica konfig huh 

Ovo sa skretnicama van kutije ima dakako puno smisla radi odmicanja od elektromagnetizma drivera, no crevca vani eh...morti bi i uši bolje slušale da ih povadimo z glave? haha Gašo, šta se ne bi to alternativno moglo rešit s nekim šildanjem skretnice a da ostane sve nutra? Il to nije dobra ajdija?

Datum objave: 20.studeni.2018 u 18:50
Ajd ne filozofiraj

-------------

Datum objave: 20.studeni.2018 u 19:28
Originalno postano od strane člana: zed_alive zed_alive napisao:

Zna Gašo, na sad već bivšim zvučnicima sam došao u napast da 'prebrikam' iznutra bi-wiring terminale, jer osim ako netko baš ne inzistira da radi biwiring (i time podosta poskupljuje zvučničko ožičenje, jer kvaliteta puta dva eh...), biwiring terminali nemaju nikakvog smisla...i poželiš da imaš običnan monowiring terminal. 
To je nekako najprivlačnija, najbrža i najjeftinija ideja. Netko je pitao kakve zvučničke kablove sad imam? NBS Monitor II, vraški skup ali odličan kabel i sad se nikako nebih upuštao u avanturu kupnje još jednih NBS Monitor II kablova samo zbog BiWiring-a. (sijevnula je i ta ideja kroz glavu ali)......haha 

Datum objave: 20.studeni.2018 u 21:38
Skretnica izvan kutije, Pogotovo za manje zvučnike, gdje je jedina opcija uvaliti je odmah iza ili ispod magneta midbasa..
U velikim samostojećim se da sve zgurati u dno, ili ispod zvučnika.
A biwireing, budući da proizvođači kabela mašu krilima kad ih potencijalni kupac ima, a ne namjerava ih koristiti za biamping, najbolje je premostiti na samoj skretnici! Od neke kvalitetnije zavojnice solid core bakar fi 1mm (0.8mm2) i mirna bosna. Kakvi jumperi.. bacanje love !!!
A što se tiče internog ožičenja, tu ima dosta kombinacija, i nisam našao univerzalno rješenje. Svaki projekt je za sebe, no pokazalo se da se na ribonima mogu dobiti prilično velike razlike...Kalotni tw me prestaju zanimati,jer Ribbon ih je debelo pregazio!

-------------
Ovo i ono

Datum objave: 20.studeni.2018 u 22:27
Originalno postano od strane člana: Kabel Kabel napisao:

Kalotni tw me prestaju zanimati,jer Ribbon ih je debelo pregazio!
Vjerujem. One koje si ti uspio čuti.

-------------
https://www.youtube.com/watch?v=LQHk5qwEDPU" rel="nofollow - dCS Puccini MkII & U-Clock, AQ Sky, Krell FPB300cx, AQ Sterling 2, Sonus faber Amati Futura, Tara Labs Quantum III, KEF Model 101 Reference

Objavio: tomislav1
Datum objave: 20.studeni.2018 u 23:32
Vaditi skretnicu na pamet iz zvučnika i nije najpametnije riješenje. Neki djelovi skretnica kao što je Zobel netvork npr. mora biti blizu drivera. Tako da njegovo udaljavanje će djelovati negativno na ishod. 

Projektirana skretnica izvan zvučnika je druga priča. 

-------------
http://www.audiofil.net/klub/

Datum objave: 21.studeni.2018 u 08:45
Originalno postano od strane člana: tomislav1 tomislav1 napisao:

Vaditi skretnicu na pamet iz zvučnika i nije najpametnije riješenje. Neki djelovi skretnica kao što je Zobel netvork npr. mora biti blizu drivera. Tako da njegovo udaljavanje će djelovati negativno na ishod. 

Je, notch filteri bi se trebali zalemiti vrlo blizu drivera, a opet paziti da magnet ne utječe na zavojnicu u filteru. Ni sam se toga ne držim, notchevi su na skretnici. Dobro, bar nije velika udaljenost od drivera.
Ostalo bi bilo dobro izvaditi, al i to mi je tlaka. Onda bih morao mijenjati, ili štukati žice. Dobro je i ovak. haha

-------------

Datum objave: 21.studeni.2018 u 08:55
Ja nemam nikakve zobel i noch netvorke pa... Osim toga naglasio sam, skretnica van iz malih zvucnika, jer tu je primorana biti blizu magneta.

-------------

Datum objave: 21.studeni.2018 u 08:56
Tema je ionako vac na zalasku, rekli smo sve.

-------------

Datum objave: 21.studeni.2018 u 09:02
Originalno postano od strane člana: Apparatus Apparatus napisao:

Originalno postano od strane člana: Kabel Kabel napisao:

Kalotni tw me prestaju zanimati,jer Ribbon ih je debelo pregazio!

Vjerujem. One koje si ti uspio čuti.

Naravno, kada sam čuo viawave i onaj što srbi proizvode, odusevljenju nije bilo kraja...

-------------
Ovo i ono

Objavio: soundnewsdino
Datum objave: 21.studeni.2018 u 10:07
Originalno postano od strane člana: tomislav1 tomislav1 napisao:

Ne vidim smajliće pa me zanima zašto zobel mora biti fizički blizu drivera?

Datum objave: 21.studeni.2018 u 11:43
A kakve koristi ima od zalijevanja skretnice, recimo epoxi smolom ili može li i tečnim ljepilom? Ili kad bi recimo samo skretnicu na neki način pokušali zaštiti od magneta? A sad mi je jasno i zašto nekakvi WB zvučnici imaju konektore za zvučničke kablove na donjem djelu stalka zvučnika. Možda im je i skretnica u "stalku"?. 
Recimo: Wilson Benesch Discovery.

Datum objave: 21.studeni.2018 u 13:58
Ne možda. nego je.

-------------

Datum objave: 25.studeni.2018 u 13:10
Evo danas sam probao malo pogledati u zvučnik ali nisam uspjeo. Nakon što sam odvrnuo vijke, nisam nikako uspjeo zvučnik da izvadim iz kutije. tj. da ga odvojim od kutije i da dođm do skretnice. Ne znam dali je nečim još zalijepljen, ali unatoč svim mojim pokušajima nisam uspjeo, dakako u granicma sam probavao da ne oštetim kutiju ili sam zvučnik. Pa sam na kraju sve očistio obrisao i vratio kako je bilo. Eto samo kratko da stavim točku na "i".  

Datum objave: 25.studeni.2018 u 13:31
Gašo, naletio sam na još jedan link gdje su se svojski potrudili rastavit WB Discowery Special Edition.
Možda nekad zatreba.  http://www.hifishock.org/gallery/speakers/wilson-benesch/madformusic-p1000924/" rel="nofollow - http://www.hifishock.org/gallery/speakers/wilson-benesch/madformusic-p1000924/

Datum objave: 26.studeni.2018 u 08:36

Evo danas sam probao malo pogledati u zvučnik ali nisam uspjeo. Nakon što sam odvrnuo vijke, nisam nikako uspjeo zvučnik da izvadim iz kutije. tj. da ga odvojim od kutije i da dođm do skretnice. Ne znam dali je nečim još zalijepljen, ali unatoč svim mojim pokušajima nisam uspjeo, dakako u granicma sam probavao da ne oštetim kutiju ili sam zvučnik. Pa sam na kraju sve očistio obrisao i vratio kako je bilo. Eto samo kratko da stavim točku na "i".  
Uzmi čekić i šilo, ili oštriji odvijač i lupkaj s unutarnje strane rupe za vijak po košari, ali tako da zvučnu jedinicu malo zaokreneš, kao što se zaokreću kazaljke na satu. Na taj način ćeš osloboditi driver. Naravno, moraš paziti i lupkati što nježnije.

-------------

Datum objave: 26.studeni.2018 u 08:41
I sad ti njega opet stimuliraš raditi gluposti, a upravo je odustao i napravio najpametnije: ostavio dobar zvučnik na miru.
haha

-------------

Datum objave: 26.studeni.2018 u 09:12

I sad ti njega opet stimuliraš raditi gluposti, a upravo je odustao i napravio najpametnije: ostavio dobar zvučnik na miru.
haha
...kaže čovjek koji je rastrančirao Puccinija. haha

Ništa ga ne potičem, napisao sam mu da vidi koliko te žice valjaju i ako će mijenjati, nek stavi mnogo bolje žice, kao i nek bude spreman da sve vrati kak je bilo, ako dobije negativan zvučni rezultat.

Ovo kak izvaditi driver, može koristiti svima i u drugim slučajevima. Primijeniti samo ako nejde drukčije.

-------------

Datum objave: 26.studeni.2018 u 09:42
Je da, ali uz jednu krajnje suptilnu razliku: ja ipak imam 40 godina iskustva s raznorodnim akrobacijama, a Fancy nema. Tak da bi ova priča mogla rezultirati svakojakim zulumom, zaklanim drajverom, u najboljem slučaju izgrebanim zvučnikom i slično. Šansa za to je puno veća od bilo kakvog rezultata vrijednog spomena.

-------------

Datum objave: 26.studeni.2018 u 10:17

Je da, ali uz jednu krajnje suptilnu razliku: ja ipak imam 40 godina iskustva s raznorodnim akrobacijama, a Fancy nema.

haha

Datum objave: 26.studeni.2018 u 10:30
Ako zelite vaditi drivere koji se nedaju lako van onda je najsigurniji princip taj da se uzme šaraf koji je promjera navoja taman da uđe u rupu na kosari drivera i pazljivo ga se bez prevelike sile malo ušarafi. Dovoljan je jedan saraf i jedan okretaj. Primi ga se za glavu i vuce van dok driver ne popusti.

-------------

Datum objave: 26.studeni.2018 u 10:41
Ovako se to radi, kaže Gašo i ja. Dodatno oviti podlogu sa mekanom krpicom.

eLPi

Datum objave: 26.studeni.2018 u 15:51

Ako zelite vaditi drivere koji se nedaju lako van onda je najsigurniji princip taj da se uzme šaraf koji je promjera navoja taman da uđe u rupu na kosari drivera i pazljivo ga se bez prevelike sile malo ušarafi. Dovoljan je jedan saraf i jedan okretaj. Primi ga se za glavu i vuce van dok driver ne popusti.
Ak imaš takav šaraf da lagano primi u rupi drivera, to je još bolje.

-------------

Datum objave: 26.studeni.2018 u 16:36
M6 za drivere  6"- 8",  M5 za 4"- 5".

eLPi

Datum objave: 26.studeni.2018 u 17:24
A ja "taman" pomislio dobro je, kraj, nisam ništa pokvario, nema više probavanja. Izgleda da jedini Apparatus misli na moj novčanik, da ostane u što boljem stanjuhaha.  Ali kao i uvjek u životu, neće čovjek lakšom stazom, uvjek bira onu težu. Ipak zasad neću ništa ponovno odšrafljivati i skidati zvučnike ali kad malo zazimi i postane dosadnije,,,vjerojatno hoću,,, Ali valjda će opet tu biti Apparatus da kaže koju "nadobudnu" da se odustane od suludih stvari. A mene "genijalca", palo mi je na pamet ovo sa šarafom ali ja "genije"  uzeo malo deblji šaraf za drvo pa probao i nije baš išlo, ne drži a sa finim navojem mi nije ni palo na pamet. E godine, godine.. Hvala svima i svaka čast na savjetima, slikama i pomoći. Bravo 

Datum objave: 26.studeni.2018 u 17:29
Oveći pajser i čekić od kile i nema da omane. Pa neće on tebe yebat.
haha

-------------

Datum objave: 26.studeni.2018 u 20:07
Originalno postano od strane člana: amigo amigo napisao:

Ak imaš takav šaraf da lagano primi u rupi drivera, to je još bolje.
O tome i pricam, pa znas sto je kosara drivera?

-------------

Datum objave: 26.studeni.2018 u 20:19

-------------

Datum objave: 27.studeni.2018 u 06:46
E jbg, ova je pis of kejk za izvaditi, ima rucku vec ugrađenu.

-------------

Datum objave: 08.prosinac.2018 u 14:03
Evo, ipak na kraju sam uspjeo da otvorim zvučnik. Ipak oko obruča je bila nekakva samoljepljiva traka pa je išlo veoma teško ali uspjeo sam ga izvadit da ništa ne oštetim ali tu je sve završilo. Iskreno, ono što sam unutra vidjeo i nije nekakva čarolija, čistoće, urednosti pedantnosti za 5000 Euro za par. Malo sam se razočarao jer na prvi pogled me ne asocira na "ništa specialno", zvučnik kao zvučnik. Možda sam previše očekivaohaha. Kablovinje unutra nije vrijedno spomena placoplaco, pogledajte slike pa sami zakjučite, skretnica, neki "elemnti" vjeseljut, konkretno zavojnica, nije uopće pričvršćena za štampanu ploču, nego vjesi na par cm žice. Iznutra stvarno ne izgleda "sretno". Ali moram reći, ma kako izgledao unutra, to su mi najbolji zvučnici koje sam ikada imao a imao sam ih podosta do sada. Nekako su najbolje sjeli u mojoj sobi-slušaoni. Još uvjek mi nije jasno da su ovi mali Wilsoni nadsvirali Focalove Electre 1018 BE. Vjerojatno je i soba kriva jer za te velike electre treba dosta veća prostorija od ove koju ja imam a WB Arc je soba dovoljna. Skretnicu za izvadit je katastrofalno teško, skoro pa nemoguće za malo deblje prste, poput mojih. Pričvršćena je sa 4 vijka za lijevu stranu zvučnika i samo je jedan vijak vidljiv a ostale ne teško napipati i prstima a kamo li odvrnuti ih i ponovno zavrnuti. Kad bi skretnicu izvadio, bilo bi lako odlemit žicu ili premostit ali nije mi se dalo, previše mi je to riskantno. Eto bar imamo pogled u Wilson Benesch ARC iznutra. Poslije ću uploadati slike jer sve ih moram prilagoditi.

Datum objave: 08.prosinac.2018 u 14:31

Datum objave: 08.prosinac.2018 u 15:27
Uf zajebato

-------------

Objavio: maltus
Datum objave: 08.prosinac.2018 u 15:47
Nije predvideno za diranje iznutra ....

-------------
Samo glazbu slusam :)

Datum objave: 08.prosinac.2018 u 17:21
Tocno to. Ne diraj, ne pravi se pametan...

-------------

Datum objave: 08.prosinac.2018 u 17:55

Tocno to. Ne diraj, ne pravi se pametan...

Upravo tako Gašo,  neću ništa više dirati jer unutra je "asfaltiran", ništa ne možeš napravit, pa ako ne valja, poslije da vratiš na staro. I da sam izvadio skretnicu i priključke za zvučnike ne znam kako bi uopće skinuo sav taj crni "kit-silikon" ili šta je to već. Ali morao sam ga otvorit sebi za dušu da vidim kako to sve izgleda. Neka smo i ovo odradili do kraja. Žao bi mi bilo da ih oštetim na bilo koji način jer stvarno dobro sviraju. 

Datum objave: 08.prosinac.2018 u 18:28
Barem si vidio njihov midbas driver sa patentiranim magnetskim sistemom.

Tzv. Tactic

-------------

Datum objave: 08.prosinac.2018 u 18:43
Nista, odi menjat zice u Luxmanu ako tu ne ide.

-------------

Datum objave: 08.prosinac.2018 u 20:21
Barem još nije poklao visokotonce šarafcigerom. Ima vremena.
haha

-------------

Datum objave: 08.prosinac.2018 u 20:24

Što mi nisi bliže da te zaposlim sa mojim problemima....hahaA ne Luxman se ne dira, to radi i radi i radi, strava od pojačala i izdržljivosti, Skoro svaki dan ga palim, godinama i radi po cjele dane, nikad problema sa njim.  Svaka im čast na kvaliteti. Šugavi Samsung TV platim više nego Luxmana i u dvije godine pokvari mi se tri puta (tri puta mu otišlo napajanje) a auto da ni ne spominjem.haha Sve u svemu ostaje ovako, WB Arc i Luxman dok ne nađem recimo: Marten Duke "povoljno" a sa Luxmana ne znam na što bi išao jer od Luxmana ću se veoma teško oprostiti.ne

Datum objave: 08.prosinac.2018 u 20:28

Barem još nije poklao visokotonce šarafcigerom. Ima vremena.
haha
Kakva hereza....haha Malo više vjere nebi bilo na odmet. Nemam baš obje lijeve ruke (dok ne uhvati žuta minutahaha.

Datum objave: 08.prosinac.2018 u 21:02

Što mi nisi bliže da te zaposlim sa mojim problemima....hahaA ne Luxman se ne dira, to radi i radi i radi, strava od pojačala i izdržljivosti, Skoro svaki dan ga palim, godinama i radi po cjele dane, nikad problema sa njim.  Svaka im čast na kvaliteti. Šugavi Samsung TV platim više nego Luxmana i u dvije godine pokvari mi se tri puta (tri puta mu otišlo napajanje) a auto da ni ne spominjem.haha Sve u svemu ostaje ovako, WB Arc i Luxman dok ne nađem recimo: Marten Duke "povoljno" a sa Luxmana ne znam na što bi išao jer od Luxmana ću se veoma teško oprostiti.ne
Nađi ATC scm19v2 i rijesi se daljnjeg trazenja.

-------------

Datum objave: 08.prosinac.2018 u 21:23
Ili nemoj

A i da zivim na 20m , tesko bi me zaposlio.

-------------

Datum objave: 09.prosinac.2018 u 10:46

Ili nemoj

A i da zivim na 20m , tesko bi me zaposlio.
Bar ti nebi bilo dosadno, svašta meni pade na pamet, svakojaka poboljšanja-pogoršanjahaha.

Datum objave: 09.prosinac.2018 u 10:56
Ne daj da te obeshrabre ove kukavice, Fancy obrva
Štemajzl i čekič u ruke, prvo treba dobro počistiti sve ovo što su konstruktori zasrali, prije nego promijeniš to ožičenje haha kakva je to jeftinarija unutra!?

Datum objave: 09.prosinac.2018 u 11:07
Nije mi nikad dosadno Fancy, a ni onda.

-------------

Ispiši stranicu | Close Window

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd. - https://www.webwiz.net