Ispiši stranicu | Close Window

Grijesi bolje prošlosti

Web: Audiofil - feel the sound -
Kategorija: Glazba
Ime foruma: CD i ostali mediji
Opis foruma: Preporuke, pokude, recenzije...
URL: Http://www.audiofil.net/forum/forum_posts.asp?TID=14945
Datum ispisa: 22.srpanj.2019 u 01:11
Verzija Softwarea: Web Wiz Forums 11.10 - http://www.webwizforums.com

Tema: Grijesi bolje prošlosti
Objavio: Open Ear
Tema:: Grijesi bolje prošlosti
Datum objave: 09.veljača.2019 u 21:27

... te Rozga, te Severina, narodnjaci, cajke, pa kako to mogu slušati, te kamo ide današnja mladež, dobar glazbeni ukus je mrtav itd, i tome sl...

Često se s po medijima  povlači pitanje o tome kako je bilo nekada , a kako nam je sada. Bolje ili lošije.

Posebno se strasti uzburkaju kada se povede rasprava o kvaliteti glazbe. O tome je nedavno nešto promišljao i Nebojša na svom blogu  http://tooloud.co/u-moje-vrijeme/" rel="nofollow - http://tooloud.co/u-moje-vrijeme/  Ne bih sada iznosio vrijednosne stavove, ali bilo bi zanimljivo osvrnuti se i na onu manje svijetlu stranu naše bolje prošlosti. Ispada sada  da smo svi slušali samo neupitne veličine, progresivu, Pink Floyd i Zappu, simfo rock i psihodeliju, Hendriksa, Claptona i Bowia, a da, eto danas prevladava glazba upitne kvalitete, šund, cajke turbo ovo i ono.

Budimo pošteni i priznajmo da je takve „lake“ glazbe bilo i ranije , pa i u slavnim 60. i 70. godinama kada je rock doživio  svoju ekspanziju i možda svoje  najkreativnije razdoblje. Bilo je i tada izvođača  koje smo voljeli, slušali više ili manje, koji su nam bili „soundtrack za život“, a danas bismo ih se najradije odrekli ili ih zatajili poput neželjene ili posrnule djece. Kupovali smo svašta, nekontrolirano, pa i neke ploče koje smo s vremenom već negdje arhivirali, prodali ili čak bacili.

Ukratko, iznesimo sada i ovdje javno svoje grijehe mladosti i skinimo konačno taj neželjeni teret nečiste savjesti koji nosimo desetljećima i ne želimo ga priznati svojim potomcima. Ne moraju to nužno biti najgore pjesme ili izvođači svih vremena, ali recimo da se upitate: pa što mi je bilo da slušam ovakvu glazbu.

Da, danas mnoge stvari izgledaju i zvuče nekako drugačije nego u ona dobra stara vremena.

Evo za početak, bez presuda i predrasuda, samo kao ilustracija za razvoj teme...

-------------
If Less Is More... Nothing Is Everything

Odgovori:
Objavio: zed_alive
Datum objave: 09.veljača.2019 u 21:39
hm. ne znam jesam li baš šund stavljao u sustav ili kazetar ili votever, to bi se trebao sjetit
ali je bilo dosta pop pjesama s radija koje su čista komercijalica, a svejedno su mi bile (neke su mi i ostale) drage. na neki način sam i ostao na popu, jer u mnogim žanrovima nemam ništa protiv kad koketiraju s popom (makar ne volim jeftine aranžmane, više volim originalne)

evo recimo pop rock pjesma, draga mi dan danas:
šta joj fali?

Datum objave: 09.veljača.2019 u 21:41
ili ovo:

Datum objave: 09.veljača.2019 u 21:43
a može i prava ljiga, ovo danas više ne slušam smijeh2

Datum objave: 09.veljača.2019 u 21:50
a šta velite na ovo?

Datum objave: 09.veljača.2019 u 21:53
Kako je vrijeme relativan pojam. Pjesme iz 2003. a svaki drugi komentar se pita: sluša li itko još ovo i u 2019.haha
 A ovaj Hoobastank  518.896.946 pregleda. Clap

-------------

Datum objave: 09.veljača.2019 u 21:57
Europe - soft rock klasik, a ova druga nešto kao kandidat za Eurosong. Afrika - paprika.haha

-------------

Datum objave: 09.veljača.2019 u 22:18
A odrastanje eh...

Datum objave: 09.veljača.2019 u 22:18
haha

Objavio: Apparatus
Datum objave: 09.veljača.2019 u 23:09
Daj Zede diši malo i spremi lopatu bar do sutra.
haha
Hm, nemam što tajiti niti se čega odreći. Sve u svoje vrijeme.
Prvo što sam ikad čuo s nekog gramofona (mali sa zvučnikom u koferu i s jednom lampom (mislim PCL82) bila je Mica Trofrtaljka (Milica Ostojić) i njezin turbohit Davorike dajke. Imo sam 5-6 godina, čuvala me baba koja je bila sklona žutim minutama pa je kroz otvoren prozor pičila singlice iz onog kreštavca i to navečer. Ja sam se čudio kako takva dernjava može izaći iz one male naprave. Sjećam se i ovoga dolje (zipa tekst). Kako god obrneš, vrhunski treš.

Kad sam s nekih 12-13 godina samoinicijativno počeo šiljiti vinile, bilo je Zdravka Čolića, ABBA-e Santane, Rokera s Moravu (vrhunska parodija i zayebancija na gedža-srpski narodnjaci bre), Electric Light Orchestra, Sweet, Slade, Bee Gees, Nazareth, Barry White... papazjanija samotaka. No, ubrzo su se dogodili Pink Floyd, The Doors i ostali i to je bilo to. Kad već spomenu Rokere s Moravu:

-------------
https://www.youtube.com/watch?v=LQHk5qwEDPU" rel="nofollow - dCS Puccini MkII & U-Clock, AQ Sky, Krell FPB300cx, AQ Sterling 2, Sonus faber Amati Futura, Tara Labs Quantum III, KEF Model 101 Reference

Objavio: zook
Datum objave: 10.veljača.2019 u 07:31
Za sedmi ili osmi rođendan dobijem na poklon gramAfon sa zvučnikom u poklopcu, crveni. Philips.
S mamom u grad po prvu ploču, Jedina prodavaonica ploča je bila tadašnja knjižara.
Zbunjen ogromnim izborom svjetske diskografije, izbor je pao na singlicu Vladimira Savčića - Čobija
"Tužna su zelena polja".
Ne sjećam se više B strane.
Drži me do dan danas. smijeh2

-------------
đez je limunada

Objavio: zook
Datum objave: 10.veljača.2019 u 07:34

-------------
đez je limunada

Datum objave: 10.veljača.2019 u 09:36
Poslije bio popularan slovenski bend Buldožer, inače blijedi plagijat Franka Zappe, a jedna pjesma o ljubavi išla: o, o, oooo ljubav šta je to? To je ona stvar o kojoj plače Gabi, to je ona stvar o kojoj pjeva Čobi. Inače, kad smo kod Čobija, ti si mi nako više tip za njihov hit Tike-tike-tačke. Odma vidim debele YU gastarbajtere kako cupkaju na bauštelu u Mikenu dok im parizer (extravuršt) u sendviču poskakuje u ritmu.
haha

-------------
https://www.youtube.com/watch?v=LQHk5qwEDPU" rel="nofollow - dCS Puccini MkII & U-Clock, AQ Sky, Krell FPB300cx, AQ Sterling 2, Sonus faber Amati Futura, Tara Labs Quantum III, KEF Model 101 Reference

Datum objave: 10.veljača.2019 u 09:41
A moja najdraža pokojna mama u to davno doba voljela Mišu legendu, a koga drugog (viđu brčine) pa s novog gramAfona RIZ Tosca 10 pičio hit od niže.  Jbt, nisam to čuo valjda od onda... A i bolje.

-------------

Datum objave: 10.veljača.2019 u 09:51
Saće Zook reć, mrš iz teme.
haha

-------------

Datum objave: 10.veljača.2019 u 10:07
ode to lagano prema cajki, jel haha
j****a i ja sam ko klinac volio Čolu i svašta. mišo mi je ipak bio tu mač i s 5 godina haha

Objavio: MiljenkoC
Datum objave: 10.veljača.2019 u 10:08

Evogac moj prvi LP iz 1965. haha
Bilo i Vice V. Šerfezija Ljupke, Arsena....
Imao sam buraza koji je 11 godina stariji od mene i koji me davio s Elvisom, Bitlsima i Roličima.
Zato ih sada nemrem smislit.

-------------
Obi-Wan Kenobi says "Use the search Luke", and Yoda says "RTFM, you should"

Objavio: moog
Datum objave: 10.veljača.2019 u 10:39
Stari je bio lud s tim svojim plejkama i singlicama. Ono, bas hrpetina. Ogromna. Ali trendy produkcije only, nikakve pretjerane tezine tu nije bilo. Uostalom, ne ide mi nekako Albert Ayler uz nedjeljni rucak radnicke obitelji.
Fora mi bila "U razdjeljak te ljubim", pa ona Kukunka od Dugmeta i slicne, kao omanjem djetetu. Pricalo se u obitelji da sam napamet znao koja je koja singlica, kad bi mi ju pokazali, iako nisam znao citati. No, dobro. Stari je imao ploca od Fosila do folka i svega izmedju. Zalomila se i alternativa tu i tamo, pa sam uzivao u Simon & Garfunkel albumu uzivo i pustao ga opetovano. Na smijeh nas je tjerao album Rokera s Moravu, kad god krene lajna "Krstivoju noge smrdu", meni suze na oci. Navedenu gospodu danas smatram Zappom ovih prostora. U onom jednoumlju napravit nesto onakvo, te nemilice kritizirati drustvo, to nije mogao svatko.
U trecem osnovne dobio novaca za rodjendan, rekli mi - velik si, kupi si sam sta oces. Ja u Jugoton i izadjoh sa dvije plejke pod rukom, AC DC i Motorhead. Sljedeci dan jos jedna, Deep Purple. Sreci nije bilo kraja. Unutar godinu do dvije presnimio, posudio ili dobio PF, LZ, hevi metala raznog i onda se otvorilo more. Glava odeeeeeeeeeeeee.
Novcanik takodjer. Manje bitno. Ko ga sljivi.

-------------
I'm a Blackstar ✴

Datum objave: 10.veljača.2019 u 12:47
nemreš vjerovat da si već onda bio na rokađiji i heviju...rano si počeo moože smijeh

Datum objave: 11.veljača.2019 u 00:38
Matere mi, zene, svih cd-a i casopisa o autima.
3. osnovne, kupio te tri plejke, vrtio nonstop tjedan dana, pa drugi ponedjeljak dosao u skolu sa bedzevima na majici i skarama koje su bile provucene kroz rupe od dugmadi. Curica iz klupe momentalno promijenila mjesto sjedenja. Sestricna me odvela kupit komad koze i 15-20 zakovica, napravio si narukvicu i odoh s njom na popodnevno druzenje kod ortodoksnih pankera. Vratio se doma odusevljen, potrgao rukave na majici i uzeo Sangajke mami, radi potpunijeg imidza. Nabavio autolak i na zid obliznje zgrade napisao CLASH. Blazena mladost...

-------------
I'm a Blackstar ✴

Datum objave: 11.veljača.2019 u 10:34
Frende, izvrsno si ispao kako si krenuo.
haha

-------------

Datum objave: 11.veljača.2019 u 10:52
To ja tati i mami divanio non stop.

-------------
I'm a Blackstar ✴

Datum objave: 07.srpanj.2019 u 12:55
Nešto prigodno, za ljubitelje visokih temperatura.

-------------

Ispiši stranicu | Close Window

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd. - https://www.webwiz.net