Ispiši stranicu | Close Window

Kako radi LAN izolator?

Web: Audiofil - feel the sound -
Kategorija: Hi-Fi
Ime foruma: Računala i audio
Opis foruma: Snovi o High-End-u.
URL: Http://www.audiofil.net/forum/forum_posts.asp?TID=14957
Datum ispisa: 24.svibanj.2019 u 17:52
Verzija Softwarea: Web Wiz Forums 11.10 - http://www.webwizforums.com

Tema: Kako radi LAN izolator?
Objavio: amigo
Tema:: Kako radi LAN izolator?
Datum objave: 14.ožujak.2019 u 14:15
Probao bih u sustav ugraditi LAN izolator, ako to ima smisla.

Da bismo to mogli procijeniti, bilo bi dobro znati kako LAN izolator radi.

Logično je da se radi o galvanskoj izolaciji, što bi značilo da si dolazni bitovi na neki način rekonstruiraju na odlaznoj strani. Vrlo uvjetno rečeno, kako kod transformatora.

Raspon cijena nekako bi govori da nije dovoljno što izolator galvanski razdvaja mrežu, već da je vrlo važna i kvaliteta uređaja. Brijem da se, unatoč galvanskom razdvajanju, ako je uređaj loše konstruiran i sastavljen od lošeg materijala, možda može dobiti i lošiji rezultat, nego bez izolatora!?

Ima li kakvih iskustava, ili spoznaja?

-------------
     http://www.audiofil.net/gal_news_item.asp?NewsID=147 - Moj HiFi

Odgovori:
Objavio: zed_alive
Datum objave: 14.ožujak.2019 u 15:46
To bi bio nešto ko regenerator digitalnog LAN signala?
Da bi ocijenio isplativost, trebao bi znati koliko svojih vlastitih smetnji generira dotični...

Objavio: Gašo
Datum objave: 14.ožujak.2019 u 16:31
Takvi uređaji obicno i jesu pasivne naprave, odnosno mali impulsni transformatori za vanjskim elementima za pravilnu terminaciju veze.

Galvansko odvajanje je moguce ili traficima ili brzim optocouplerima.

A što je na kraju sa tvojim mrežnim naponom i problemima oko toga?

-------------
RPi3+Digi Pro(Soundness mod), Berkeley Audio - Alpha DAC Series 1 MQA(Soundness mod),Marohei Maduro S, Pioneer C-21,Marohei Maduro S, Pioneer M-22, Neotech SOCT-18 TP, ATC SCM 19 V2

Datum objave: 14.ožujak.2019 u 16:43
Neki interfejsi na maticnima ili dodatnim ethernet karticama vec imaju galvasko odvajanje

-------------
RPi3+Digi Pro(Soundness mod), Berkeley Audio - Alpha DAC Series 1 MQA(Soundness mod),Marohei Maduro S, Pioneer C-21,Marohei Maduro S, Pioneer M-22, Neotech SOCT-18 TP, ATC SCM 19 V2

Datum objave: 14.ožujak.2019 u 17:13
Originalno postano od strane člana: Gašo Gašo napisao:

Takvi uređaji obicno i jesu pasivne naprave, odnosno mali impulsni transformatori za vanjskim elementima za pravilnu terminaciju veze.

Galvansko odvajanje je moguce ili traficima ili brzim optocouplerima.

A što je na kraju sa tvojim mrežnim naponom i problemima oko toga?

Danas mi je elektra promijenila fazu, za slučaj da neki korisnik zagađuje fazu. Sad to moram testirati.

-------------

Datum objave: 14.ožujak.2019 u 17:14
Mislio sam odvojiti hifi dio mreže od vanjskih smetnji.

-------------

Objavio: Carlito
Datum objave: 15.ožujak.2019 u 11:22
Vidim problem još nisi riješio...

-------------
Primare A30.2&PRE30, Sumić, McIntosh D150, CA 840C, Golden Ear Triton five

Objavio: Kabel
Datum objave: 15.ožujak.2019 u 15:05
Originalno postano od strane člana: amigo amigo napisao:

Je li to zbog tonaliteta

-------------
Ovo i ono

Datum objave: 16.ožujak.2019 u 06:42
Originalno postano od strane člana: Kabel Kabel napisao:

Je li to zbog tonaliteta
NNe, to je zbog ohmovog zakona. Pozadina

-------------

Datum objave: 16.ožujak.2019 u 09:01
No, i? Dali tvoja hifi strana mreznog sucelja vec ima galvanski odvojen LAN port?

-------------

Objavio: zika
Datum objave: 16.ožujak.2019 u 10:31
Zar nije na svakom krštenom ulaznom RJ45 u ozbiljan uređaj već decoupled tj. magnetically coupled sa pulse transformers?
Ispravite me ako grešim...

Datum objave: 16.ožujak.2019 u 12:44

Originalno postano od strane člana: Kabel Kabel napisao:

Je li to zbog tonaliteta
NNe, to je zbog ohmovog zakona. Pozadina

-------------
Ovo i ono

Datum objave: 17.ožujak.2019 u 23:53
Originalno postano od strane člana: zika zika napisao:

Zar nije na svakom krštenom ulaznom RJ45 u ozbiljan uređaj već decoupled tj. magnetically coupled sa pulse transformers?
Ispravite me ako grešim...
Trebalo bi biti, al nikad ne znas, zato treba pokledati maticnu, ili mreznu karticu i locirati trafic.

Osim toga u ovoj temi nije jasno kakve se to smetnje zeli maknuti i zbog cega.

-------------

Datum objave: 18.ožujak.2019 u 08:58
Čitao sam negdje da se internetom, putem telefonske parice u lokalnu mrežu mogu navući mnoge smetnje. Ne znam ima li router kakav lan izolator, imaju li ga switchevi?
Ne znam koje su ti izolatori kvalitete?
Možda je bitno da se na izlazu transformatora u izolatoru, signal što je moguće kvalitetnije rekondicionira?
Ili i proizvođači audiofilskih lan izolatora prodaju maglu?

-------------

Datum objave: 18.ožujak.2019 u 10:41
Mislim da si previse punis glavu informacijama s interneta. Smetnje napadaju a mozda bi se trebao opustiti i uzivati u glazbi.

-------------

Datum objave: 18.ožujak.2019 u 12:32
Pa recimo svaka maticna ploca ima na sebi podosta vjerojtnih odnosno sigurnih generatora opakih smetnji, procesor, sabirnice... sve to danas radi na visokim frekvencijama, vrlo niskim naponima i vrlo visokim impulsnim i prosjecnim strujama, a napajanja moraju biti super-efikasni switch/buck konverteri da bi mogli isporuciti i po 60ili vise Ampera u impulsna trosila, sve je to i preko ground vodova ide po citavoj maticnoj, rojevi ultra low ESR filterskih i zaliha kondica oslanja se na ground maticne i satrpava ga smetnjama...

Kad pogledas da je 2/3 ili cak 3/4 pinova procesora namjenjeno samo za napajanje jezgre.

Sto sad ima smisla to izolirati od vanjskih smetnji?

-------------

Datum objave: 18.ožujak.2019 u 12:44
Problem je sto ni PCi ni Rpi, ni nista takvoga nije namjemjeno (samo)za audio, a kamoli neki high end pristup audiu.

Postoje strimeri koji doduse kostaju, ali su vjerojatno puno dorađenije solucije za audio od bilo kojeg PCa ili Meka ili Rpia.

-------------

Datum objave: 18.ožujak.2019 u 12:49
Ja sam se okrenuo Rpiu, ne zato sto je super, nego zato sto sam imao osjecaj da ga se hardverski puno lakse moze izkontrolirati i izolirati od audio strane , nego neku napucenu i mogucnostima napucanu maticnu. I taj audio preko usba sam htio izbaciti.

-------------

Objavio: Apparatus
Datum objave: 18.ožujak.2019 u 15:36
Ili tako nekako ili se osloni na savjet dobronamjernog znalca pa kupi matičnu po preporuci. Ja sam tako postupio i nisam pogriješio. Smatram svoj komp audio dovršenom pričom jer radi do yaya. Ne kažem da nema bolje jer uvijek ima, naročito za novce koje ja nemam (bolje reći ne dam) za kompjutersku sviralu. A najbolji savjet koji sam ovdje dobio, jbg  kupi 10 matičnih i pripadajućih artikala pa prespajaj i naslušavaj. Fora. Fazon.

Kad vidim što sve prodaju (jedan izvikani brand) smuči mi se. I još košta preko 50000 kuna. Unutra matična s ventilatorom (ideš) koji zuji ko gladna godina pa na nekim forumima vijećaju kako ga usporiti a da proc ipak ne ode u overheat. Pa kutija niska i ne stane neki heat pipe sistem, jedino dogradit kištru u visinu pa onda novu žlundru unutra (buahaha) pa mačka piterina. I onda još uvališe DAC unutra (Sabre) koji se napaja iz raila gdje je spojen i HDD. Mislim stvarno... I onda piskaraju po juzer manualu kak se na to treba spojit njihov DAC (koji košta još cirka 30000 kuna) iako taj njihov yebeni server već ima DAC i može raditi autonomno do (pre)ampa. Koliko god moronski bio napojen. Kud je otišo ovaj svijet...?
glup

-------------
https://www.youtube.com/watch?v=LQHk5qwEDPU" rel="nofollow - dCS Puccini MkII & U-Clock, AQ Sky, Krell FPB300cx, AQ Sterling 2, Sonus faber Amati Futura, KEF Model 101 Reference, Tara Labs Quantum III

Datum objave: 18.ožujak.2019 u 17:13
A mislim, radi do yaya i moj Rpi, da ne, vjeruj nebi bio uštekan.

Al činjenica je da ni to, a ni tvoja maticna nisu dizanirani za audio, nisu bez vlastitih smetnji, i još dobro rade s obzirom na to.

-------------

Datum objave: 18.ožujak.2019 u 17:33
meni isto radi to do yaya, al samo kad stojim kraj zvucnika

Objavio: goran st
Datum objave: 18.ožujak.2019 u 19:17
Nije da radi do jaja nego ga boli ***,zadovoljan je sa zvukom i neda mu se petljat i otvarat pandorinu kutiju,bravo Appy uzivaj u sistemu i muzici,a Amigo moj tesko da ces ti ikad bit zadovoljan.

-------------
MNK-VOLE GRADELE SPLIT 2007

Datum objave: 19.ožujak.2019 u 07:52
Mislim da je jedna od najvažnijih stvari znati gdje povući ručnu!
Što se npr. mog sistema tiče, doduše složio sam ih dva, imam svoju kombinaciju za slušanje koja mi pruža sve ono što od glazbe trebam.
Uvijek ima boljih i drukčijih uređaja koji unose promjene u konačan ishod, i tu nema dileme, ali čemu kompliciranje i eksperimentiranja do u nedogled?
Jedino ako osoba ima previše novaca i može si to dozvoliti, i voli mijenjati, unapređivati itd.,ali to je već nešto sasvim drugo.. Kod običnih smrtnika s pristojnim primanjima ta dijagnoza ima svoje ime 😂

-------------
Ovo i ono

Datum objave: 19.ožujak.2019 u 07:59
Nitko ne poteze rucnu za uvijek, samo vise ili manje stisce kocnicu ili zastane na vidikovcu.

-------------

Objavio: doro
Datum objave: 19.ožujak.2019 u 08:23

Nitko ne poteze rucnu za uvijek, samo vise ili manje stisce kocnicu ili zastane na vidikovcu.

Odmori se,pojede I popi,pofu.a nesto I zadovoljan stavi finu muziku

-------------
Primare A30.1 mkII,Pro-Ject Tube box,Teac TN-300,Pioneer SACD 696,Proac Response One SC,Atacama SE 24.

Datum objave: 19.ožujak.2019 u 08:53
Je, je zastane "privremeno" na vidikovcu jer uvidi da je sljedeći korak audio apgrejditisa prodaja kuće i odlazak u podstanare. Ja ne znam ima li i takvih, ali ja definitivno nisam od tih.
haha

-------------
https://www.youtube.com/watch?v=LQHk5qwEDPU" rel="nofollow - dCS Puccini MkII & U-Clock, AQ Sky, Krell FPB300cx, AQ Sterling 2, Sonus faber Amati Futura, KEF Model 101 Reference, Tara Labs Quantum III

Datum objave: 19.ožujak.2019 u 09:11
A zasto si to onda spomenuo

-------------

Objavio: doro
Datum objave: 19.ožujak.2019 u 09:15
Ko kada u drustvu se prvi javi da je netko prdnul

-------------
Primare A30.1 mkII,Pro-Ject Tube box,Teac TN-300,Pioneer SACD 696,Proac Response One SC,Atacama SE 24.

Datum objave: 19.ožujak.2019 u 10:03
Vaz dva papka, to kažem ljudima kad kod mene sjede i čude se ko pura dreku kak jedan audiofil od formata (ja) može ikad stat. E pa može, zbog navedenog prozaičnog razloga ili vulgarno rečeno: love.
haha

-------------

Datum objave: 19.ožujak.2019 u 10:23

Logično je da se u nekom razumnom vremenskom periodu napravi neki apgrejd, i to je skroz ok, ali konstantno tramakanje raznoraznih uređaja mi se čini pomalo bolesno? Znam slučajeve kada lik uzme taze novi amp, ušteka ga jedan dan, konstatira da zvuči hladno, sterilno, nema muzikalnosti i sl., a u biti se uređaj nije niti 20% usvirao?!?
Onda lampaši kad mijenjaju lampe, isto tako, dan, eventualno dva i mijenjaj, a lampe nisu odradile ni 20h?!
Moj novi cijevni preamp kad je stigao, a radio je 3-4 dana spojen na tuner, radio je skoro pa jadno! Nakon što sam ga stavio na non stop Densen De Magic, već nakon 24h razlika je bila drastična, a nakon 3-4 dana to nije imalo apsolutno nikakve veze sa zvukom kao kad je stigao!

-------------
Ovo i ono

Datum objave: 19.ožujak.2019 u 10:55

A zasto si to onda spomenuo
Dam se kladit da ga grebe u glavi onaj Rossini... haha
Puccini je ipak...Rossini za siromašne haha

Datum objave: 19.ožujak.2019 u 11:14
Ma kakvo grebanje. Ko bi se grebal oko toga?

-------------

Datum objave: 19.ožujak.2019 u 13:47
Al syebali smo temu opet po ne znam koji puta.

Nitko ništa ne zna o izolatorima niti ih je probavao.

Ja samo znam da bi sve to odj... da moram paziti na toliko stvari u samom izvoru informacije.

Filter za ovo, filter za ono, zice za USB za Ethernet. Zbogom

Fakat to nije za nekog tko zeli uzivati u glazbi.

-------------

Datum objave: 19.ožujak.2019 u 14:44
Originalno postano od strane člana: zed_alive zed_alive napisao:

Upravo tako. A Rossini je opet Vivaldi za sirotinju. Uskoro će se pojavit neka dCS gromača od 200000+€ pa će Vivaldi postat to za sirotinju i tak... I sad začepi, vidiš da je tema izolator.
haha

-------------

Datum objave: 19.ožujak.2019 u 14:47
Ma to sam ja samo tebe testirao, na smetnje haha no kako nisi LAN, dobar ti bio dan! haha

Objavio: cariblanco
Datum objave: 19.ožujak.2019 u 20:38
Originalno postano od strane člana: Apparatus Apparatus napisao:

Originalno postano od strane člana: zed_alive zed_alive napisao:

Upravo tako. A Rossini je opet Vivaldi za sirotinju. Uskoro će se pojavit neka dCS gromača od 200000+€ pa će Vivaldi postat to za sirotinju i tak... I sad začepi, vidiš da je tema izolator.
haha
Bolje bit izoliran od stanara ( bit u podstanarstvu ), nego biti izoliran s foruma....viva Puccini...go go apy obrva

Datum objave: 20.ožujak.2019 u 08:31
Bolje biti pijan nego star.
haha

-------------

Datum objave: 20.ožujak.2019 u 08:33
i kako je od LAN izolatora tema prešla u 'trla baba LAN'

Ispiši stranicu | Close Window

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd. - https://www.webwiz.net