Ispiši stranicu | Close Window

Zagreb AV Show 2019

Web: Audiofil - feel the sound -
Kategorija: Hi-Fi
Ime foruma: Audio komponente
Opis foruma: Problemi, pitanja, preporuke ...
URL: Http://www.audiofil.net/forum/forum_posts.asp?TID=14970
Datum ispisa: 22.rujan.2019 u 14:08
Verzija Softwarea: Web Wiz Forums 11.10 - http://www.webwizforums.com

Tema: Zagreb AV Show 2019
Objavio: kris
Tema:: Zagreb AV Show 2019
Datum objave: 01.travanj.2019 u 18:40
Ni riječi ni spomena o AV sajmu koji se održava ovaj vikend, dakle 6. i 7. (subota i nedjelja) u Sheraton hotelu Zagreb!? http://zgavshow.com%20%20%20%20" rel="nofollow -

Odgovori:
Objavio: glava
Datum objave: 01.travanj.2019 u 19:01
Pa eto...ti si spomenuo. Što će bit napeto?

Objavio: doro
Datum objave: 01.travanj.2019 u 20:54
Dojdem Vjerojatno nis dugo Bil

-------------
Primare A30.1 mkII,Pro-Ject Tube box,Teac TN-300,Pioneer SACD 696,Proac Response One SC,Atacama SE 24.

Objavio: Ivi Skoj
Datum objave: 01.travanj.2019 u 21:51
Nis ni ja prošlu jaru.
Najvjerojatnije ovu doletim, pa do kluba ak se ne ukaže viša sila.

-------------
Moja žena ima odgovor na sva pitanja.

Datum objave: 01.travanj.2019 u 23:11
Originalno postano od strane člana: glava glava napisao:

Što će bit napeto?

Ne znam za napeto, ali taj sajam je već 20 godina mjesto gdje se okuplja audiofilska bratija pa mi čudno te neobično na audiofilskom forumu ne vidjeti spomena o terminu održavanja istog čisto informacije radi.
A kako vidiš bude i doro došel i Bil iako mislim da se Bill piše sa 2 l.

Objavio: Apparatus
Datum objave: 02.travanj.2019 u 12:18
Zar je već 19 godina prošlo otkako ne pohodim to čudno mjesto? Kako vrijeme leti...
haha

-------------
https://www.youtube.com/watch?v=LQHk5qwEDPU" rel="nofollow - dCS Puccini MkII & U-Clock, AQ Sky, Krell FPB300cx, AQ Sterling 2, Sonus faber Amati Futura, Tara Labs Quantum III, KEF Model 101 Reference

Datum objave: 02.travanj.2019 u 13:18
Što je čudno u tom mjestu ? Čudo je kad ti izađeš igdje. Predzadnji put si izašao na sajam u Pakracu, opotija si se od vrućine, patio si jer si pregladnio tj. prošlo je više od 2 sata a da ništa nisi stavio u usta, čvrsto odlučuješ da nikad više nećeš izać iz kuće.
Nakon toga izađeš u outlet i optužiš propuh da je kriv što si se nahladio. Nije propuh kriv nego oslabljeni imunitet. Morat ćeš pod zvono kao Michael Jackson

Sva sreća da se ne osvrćeš na moje postove 😀

Datum objave: 02.travanj.2019 u 14:08
Originalno postano od strane člana: Apparatus Apparatus napisao:

Zar je već 19 godina prošlo otkako ne pohodim to čudno mjesto? Kako vrijeme leti...
haha

Pa kad to i nije mjesto za tebe već za audiofile. da

Datum objave: 02.travanj.2019 u 14:19
Ti ja ćemo se ove godine sresti u Pakracu. Ne zaboravi Coltove 45 i pončo. Suočit ćemo se točno u podne (high noon) podno crkve okruženi publikumom žednim tuđe krvi.
haha

-------------
https://www.youtube.com/watch?v=LQHk5qwEDPU" rel="nofollow - dCS Puccini MkII & U-Clock, AQ Sky, Krell FPB300cx, AQ Sterling 2, Sonus faber Amati Futura, Tara Labs Quantum III, KEF Model 101 Reference

Objavio: Gašo
Datum objave: 02.travanj.2019 u 14:37
Prije publikom koja gubi zrak od smijeha

-------------
RPi3+Digi Pro(Soundness mod), AD1865 filterless non oversampling DAC ,Marohei Maduro S, Pioneer C-21,Marohei Maduro S, Pioneer M-22, Neotech SOCT-18 TP, ATC SCM 19 V2

Datum objave: 02.travanj.2019 u 14:58
Jbg, kad se već turam đe me ne treba, ko i obično, da reknem koju. Ko i obično. A kud da idem? Da idem gledati na sajam sve ono što me ne zanima? Ili da idem patiti i gledati ono što me zanima i što ne mogu imati jer svaka rajngla košta ko ganc nova bemve trojka sa solidnom opremom naviše. Ili slušati 3 lika kako debatiraju sa sjajem u očima kako je Rega Brio idealno pojačalo za njihov setup, a imaju po 50 kvrga na grbači svaki? Ljudi, pa kad ćete si u životu kupiti pošteno pojačalo? Kad budete imali 150 godina? I još moram paziti da nekom dilberu tamo ne stanem na kabel od 14000$. Ili Božu da idem gledati pa da ne spavam noćima?
haha
I onda na kraju sretnem Glavu i opotim se u 9 voda od užasa i poispada mi ovo malo kose što mi je ostalo. Pa jel mi to treba?
haha
Radije ću kositi travicu oko kućice ili lickati moj dragi autek ili s mojom dragom ženicom srkati kavu u kafiću negdje pokraj parka. A ako bude kišurine, uvijek postoji rješenje: legnem kao morski slon u fotelju u mojoj slušaonici, slušam i drijemam. Ionako će tog dana navečer, kao i svake godine, na deset konja doletjeti moj prika koji je naravno bio (samo bi ga napad izvanzemaljaca spriječio ili možda epidemija crne kuge u Zagrebu) i koji će mi protiv moje volje za sat vremena sve toliko točno, precizno i slikovito prepričati da ću imati filing kao da sam bio. Pa ako me nakon toga i počne zanimati što govori, bit će već gotovo. Pa kud ću ja? Ne moram ni ići. Osim toga, u tom nekom kontekstu, ljudi se dijele na gospodu i one koji umjesto njih šljakaju (t.zv. fizikalci), a tako i treba biti.
haha 

-------------

Datum objave: 02.travanj.2019 u 14:59
Naoruzani elkosima i lasom od cistokrvnog AQ ozicenja

-------------
Primare A30.1 mkII,Pro-Ject Tube box,Teac TN-300,Pioneer SACD 696,Proac Response One SC,Atacama SE 24.

Datum objave: 02.travanj.2019 u 15:00
Originalno postano od strane člana: Gašo Gašo napisao:

Prije publikom koja gubi zrak od smijeha
Zašto? Pa nisam reko da ćemo obojica nositi jedno pojačalo i to Pioneer..
haha

-------------

Datum objave: 02.travanj.2019 u 15:04
Inače, moj drug Maro frče tak ozbiljne žice da su ko žive. Pa migaju po podu ko zmije dok slušaš i moraš ih prikucat za parket.
haha

-------------

Datum objave: 02.travanj.2019 u 16:23
Kaj ce tebi hifi shoowi, kad imas doma jedan svaki dan?

Mislim ni mene to ne pali vise pa se ne javljam sa komentarima.

-------------
RPi3+Digi Pro(Soundness mod), AD1865 filterless non oversampling DAC ,Marohei Maduro S, Pioneer C-21,Marohei Maduro S, Pioneer M-22, Neotech SOCT-18 TP, ATC SCM 19 V2

Datum objave: 02.travanj.2019 u 17:48
Ma uvijek je dobro pogledat (poslusat) kaj netreba kupit ni pod razno

-------------

Datum objave: 02.travanj.2019 u 21:08

A kud da idem? Da idem gledati na sajam sve ono što me ne zanima? >cut<

Ok, ako te ne zanima zašto se javljaš u temu?
I ako misliš sve što si gore napisao, zašto onda ideš u Pakrac? Tamo nema Bože, Glave i inih zala koje si nabrojao u postu?

Datum objave: 02.travanj.2019 u 21:53
A što bi ti mene jadan sad pitao da se nisam javio? Inače, poznata je činjenica da je moj prijatelj Božo iz Kaštel Sućurca i da ga nikad nema na Multipaku u Pakracu jer mu je daleko, a Multipak organiziram ja.

-------------

Objavio: alexatpos
Datum objave: 02.travanj.2019 u 22:53

Jbg, kad se već turam đe me ne treba, ko i obično, da reknem koju. Ko i obično. A kud da idem? Da idem gledati na sajam sve ono što me ne zanima? Ili da idem patiti i gledati ono što me zanima i što ne mogu imati jer svaka rajngla košta ko ganc nova bemve trojka sa solidnom opremom naviše. Ili slušati 3 lika kako debatiraju sa sjajem u očima kako je Rega Brio idealno pojačalo za njihov setup, a imaju po 50 kvrga na grbači svaki? Ljudi, pa kad ćete si u životu kupiti pošteno pojačalo? Kad budete imali 150 godina? I još moram paziti da nekom dilberu tamo ne stanem na kabel od 14000$. Ili Božu da idem gledati pa da ne spavam noćima?
haha
I onda na kraju sretnem Glavu i opotim se u 9 voda od užasa i poispada mi ovo malo kose što mi je ostalo. Pa jel mi to treba?
haha
Radije ću kositi travicu oko kućice ili lickati moj dragi autek ili s mojom dragom ženicom srkati kavu u kafiću negdje pokraj parka. A ako bude kišurine, uvijek postoji rješenje: legnem kao morski slon u fotelju u mojoj slušaonici, slušam i drijemam. Ionako će tog dana navečer, kao i svake godine, na deset konja doletjeti moj prika koji je naravno bio (samo bi ga napad izvanzemaljaca spriječio ili možda epidemija crne kuge u Zagrebu) i koji će mi protiv moje volje za sat vremena sve toliko točno, precizno i slikovito prepričati da ću imati filing kao da sam bio. Pa ako me nakon toga i počne zanimati što govori, bit će već gotovo. Pa kud ću ja? Ne moram ni ići. Osim toga, u tom nekom kontekstu, ljudi se dijele na gospodu i one koji umjesto njih šljakaju (t.zv. fizikalci), a tako i treba biti.
haha 

sponsored by....

https://youtu.be/WiSmn4KKrgs" rel="nofollow - https://youtu.be/WiSmn4KKrgs

Objavio: Tornado
Datum objave: 02.travanj.2019 u 23:14
O.K. Jedna opaska prije nego što se pojedini članovi međusobno pobiju....
Ja sam stao prvi u red za ostavinsku raspravu, pa ću moliti da se to uzme u obzir...
Dakle...Ja imam pravo prednosti u odabiru komponenti...
haha

Objavio: Kabel
Datum objave: 02.travanj.2019 u 23:58

Inače, moj drug Maro frče tak ozbiljne žice da su ko žive. Pa migaju po podu ko zmije dok slušaš i moraš ih prikucat za parket.
haha

Al ga njaške

-------------
Ovo i ono

Datum objave: 03.travanj.2019 u 00:20

A što bi ti mene jadan sad pitao da se nisam javio? Inače, poznata je činjenica da je moj prijatelj Božo iz Kaštel Sućurca i da ga nikad nema na Multipaku u Pakracu jer mu je daleko, a Multipak organiziram ja.

Jadan je jedino tvoj pokušaj biti duhovit u svojim postovima i ujedno izbjegavati odgovore na postavljena pitanja. Radije pročitaj neku knjigu umjesto pisanja gluparija u temi koja govori o stvarima koje te ne zanimaju. 

Datum objave: 03.travanj.2019 u 08:00
Opet si me prozreo. 

-------------

Objavio: maltus
Datum objave: 03.travanj.2019 u 08:06

Opet si me prozreo. 

Vi's kak je dobro prespavati.... obrva

-------------
Samo glazbu slusam :)

Datum objave: 03.travanj.2019 u 08:09
Vec prekonekoliko ljeta na sajmu jedno te isto "mi imamo najnovije i (naravno) najbolje ovo i ono" ...
Ali nije u tome poanta, ipak je to vrijeme kako bi konacno upoznali pokojeg udaljenog clana nase zajednice. Tako sam i ja upoznao clana a radili smo u istoj firmi .... obrva

-------------

Datum objave: 03.travanj.2019 u 08:17

Originalno postano od strane člana: Kabel Kabel napisao:

Al ga njaške
Da, a uskoro će se pojaviti reklamni spot na Hateveu koji će snimati Gonzo i koji će ići prije Dnevnika (koja crna Podravka, farmaceuti i kozmetičari?), s tom idejom, a ja naravno neću dobiti ni kinte. Imam ti i reklamni slogan: Naši kabeli se otimaju, toliko su dobri!
haha

-------------

Objavio: LOUIS PRIMA
Datum objave: 03.travanj.2019 u 08:20
Originalno postano od strane člana: maltus maltus napisao:

Vec prekonekoliko ljeta na sajmu jedno te isto "mi imamo najnovije i (naravno) najbolje ovo i ono" ...
Ali nije u tome poanta, ipak je to vrijeme kako bi konacno upoznali pokojeg udaljenog clana nase zajednice. Tako sam i ja upoznao clana a radili smo u istoj firmi .... obrva

Ovo je baš dirljivo!

-------------
Music Is My Religion

Datum objave: 03.travanj.2019 u 08:28

Prespavati je svakako dobro. Još ako te na prijevaru ne dignu u pola šest umjesto u pola sedam...
Ako te volja, dođi u Pakrac ove godine pa da popijemo po jednu. I meni je drago sresti nekoga starog-novog. Evo, prošle godine sam na Multipaku sreo Sonus faber Aide MkII i dCS Vivaldi. Kratko i divno iskustvo. Prošla me volja više bilo što u životu paušalno nazivati hajendom, čak sam si bio i smiješan. Ja to jednostavno nemam. Tko onda može reći da vašari ne služe ničemu?
haha

-------------

Datum objave: 03.travanj.2019 u 08:58
Ak' ti ja dojdem kao neka skatulja, more mig

-------------

Datum objave: 03.travanj.2019 u 09:24
Samo nemoj snimat, kruva ti.
haha

-------------

Datum objave: 03.travanj.2019 u 11:37
Od kada juubitooo skida audio, ne snimam za javnost ljut

-------------

Datum objave: 03.travanj.2019 u 11:51
Hvala Jubitou.
Pinchhaha

-------------

Datum objave: 03.travanj.2019 u 11:59
A bus se ti setil jos te moje rabote, samo ti treba vremena! belj

-------------

Objavio: zden
Datum objave: 03.travanj.2019 u 12:13
Gledam u VL  najavu  te manifestacije  za slinjenje   i baš nije jasno za koga se to  prezentira u HRhm

-------------
zden

Objavio: Supersaša
Datum objave: 03.travanj.2019 u 13:33
Agrokor je restrukturiran kaže Andrej i možemo očekivati gomilu ruskih generala u zlatnim kroksicama. Nema beda za hajend...

Uglavnom, kad se izlaže ne valja jer je skupo, kad nema sajma jesmo jadni. A zašto je sjajno, kad je bolje mat. Kaj nemaju boljeg laka pa da je sjajno. Za tolke nofce bi trebalo bolje izgledati. Zakaj tak izgleda kaj ni nije zvuk bitan. Najbolje da se plemenska braća rvati kolektivno međusobno pokokaju i ondak mir i dobro navim prostorima pa možda se naseli i neki inteligenitalni oblik života...

Pinch

-------------
I found it hard
Its hard to find
Oh well, whatever, nevermind

Datum objave: 03.travanj.2019 u 13:52
Originalno postano od strane člana: Supersaša Supersaša napisao:

Agrokor je restrukturiran kaže Andrej i možemo očekivati gomilu ruskih generala u zlatnim kroksicama. Nema beda za hajend...

Uglavnom, kad se izlaže ne valja jer je skupo, kad nema sajma jesmo jadni. A zašto je sjajno, kad je bolje mat. Kaj nemaju boljeg laka pa da je sjajno. Za tolke nofce bi trebalo bolje izgledati. Zakaj tak izgleda kaj ni nije zvuk bitan. Najbolje da se plemenska braća rvati kolektivno međusobno pokokaju i ondak mir i dobro navim prostorima pa možda se naseli i neki inteligenitalni oblik života...

Pinch

Kakve veze ima  Andrej i rusi  glede show-a   pa  neka plemenska braća  i kokanje ,  a naj interesantnije je ovo " možda se naseli i neki inteligenitalni oblik života..."
Hajde razmisli o tom što pišeš   i gdje bi sebe stavio 

-------------
zden

Datum objave: 03.travanj.2019 u 14:05
Sajmova mora bit ovakvih il onakih ako nista drugo radi vece socijalizacije jedinki jer se svi previse doma zatvaraju i razgovaraju te zive zivot sa ekranima.

-------------

Objavio: Supersaša
Datum objave: 03.travanj.2019 u 14:24
Originalno postano od strane člana: zden zden napisao:

Kakve veze ima  Andrej i rusi  glede show-a   pa  neka plemenska braća  i kokanje ,  a naj interesantnije je ovo " možda se naseli i neki inteligenitalni oblik života..."
Hajde razmisli o tom što pišeš   i gdje bi sebe stavio 

Teški ozbiljnjak.   haha

Pišem o stanju na forumu i stavio bih se u forumsku grupu u sredinu.  obrva

-------------
I found it hard
Its hard to find
Oh well, whatever, nevermind

Objavio: zed_alive
Datum objave: 03.travanj.2019 u 14:48
Trebalo bi pitat izlagače oko njihove pozicije, i koji je efekt za njih sudjelovanja na takvom sajmu.

Datum objave: 03.travanj.2019 u 16:19

Teški ozbiljnjak.   haha

Ma kaki ozbiljnjak, ti u sridu a ovaj niš nije skužio.

Datum objave: 03.travanj.2019 u 16:21

Još vam samo Miljac fali za "Trio Trkelj"

Datum objave: 03.travanj.2019 u 16:24
Originalno postano od strane člana: kris kris napisao:

Teški ozbiljnjak.   haha

Ma kaki ozbiljnjak, ti u sridu a ovaj niš nije skužio.

smijeh2

-------------
zden

Datum objave: 03.travanj.2019 u 16:25
Zdenac, prozreo te.

-------------

Datum objave: 03.travanj.2019 u 16:26

Zdenac, prozreo te.

Kaj god  samo trkeljanje
proteza

-------------
zden

Objavio: MiljenkoC
Datum objave: 03.travanj.2019 u 18:24

Još vam samo Miljac fali za "Trio Trkelj"

Kak se ja siroti uklapam u ovo huhhaha?

-------------
Obi-Wan Kenobi says "Use the search Luke", and Yoda says "RTFM, you should"

Datum objave: 03.travanj.2019 u 18:28
Pa evo kak, sad si reko.
haha

-------------

Datum objave: 03.travanj.2019 u 18:33

Pa evo kak, sad si reko.
haha
svi ste  skolopljeni  iliti uklopljeni     mig  u

-------------
zden

Objavio: Kabel
Datum objave: 03.travanj.2019 u 19:17

Originalno postano od strane člana: Kabel Kabel napisao:

Al ga njaške

Da, a uskoro će se pojaviti reklamni spot na Hateveu koji će snimati Gonzo i koji će ići prije Dnevnika (koja crna Podravka, farmaceuti i kozmetičari?), s tom idejom, a ja naravno neću dobiti ni kinte. Imam ti i reklamni slogan: Naši kabeli se otimaju, toliko su dobri!
haha

Auuuu...

-------------
Ovo i ono

Datum objave: 03.travanj.2019 u 20:20
coolDobro, dobro imat ćete i vi svoje neke teme....

Datum objave: 03.travanj.2019 u 20:42
Bit ce nekih povoljnih dacova za 100 somica isplati se na vasar

-------------

Datum objave: 03.travanj.2019 u 21:10
Dovraga, tek sam sad shvatio. Tko bi sve upratio... Extremno je nadrkan zbog posesivnosti spram jedine teme koju je uspio otvoriti nakon 15 godina od forumske registracije i još k tomu genijalno smislene, a mi je zagadismo.
smijeh2

-------------

Objavio: Open Ear
Datum objave: 03.travanj.2019 u 22:30
Originalno postano od strane člana: doro doro napisao:

Bit će nekih povoljnih dacova za 100 somića, isplati se na vašar

SHERATON ZAGREB HOTEL
Ulica kneza Borne 2, 10000, Zagreb

RADNO VRIJEME
Subota, 06. travanj 2019.

10:00 - 19:00

Nedjelja, 07. travanj 2019.

10:00 - 18:00

ULAZNICA:
20 kuna / oba dana sajma

Besplatan ulaz:

djeca do 14 godina i umirovljenici

..........

I na samo povoljnih, evo i nešto besplatno.

-------------
If Less Is More... Nothing Is Everything

Datum objave: 03.travanj.2019 u 23:44

Dovraga, tek sam sad shvatio. Tko bi sve upratio... Extremno je nadrkan zbog posesivnosti spram jedine teme koju je uspio otvoriti nakon 15 godina od forumske registracije i još k tomu genijalno smislene, a mi je zagadismo.
smijeh2

Prozreo si me.
No niste vi zagadili temu već samo ti.

A ajde ti sada otvori jednu temu koja se ne tiče tebe, tvog hifi sustava, tvoje sobe, tvojih uređaja kojeg svake 2-3 godine rastaviš pa postaš slike na forum, auta kojeg imaš ili bi kupio...i tako dalje i tako dalje...

Datum objave: 04.travanj.2019 u 08:28
Steta ne spadam ni u jednu kategoriju pa ako hocu posjetit moram iscupat 20 kunica da gledam Bozu u natikacama,drote skuplje od Toyote Avensis,dacove koji kostaju ko garsonijera a tak dobro slozeni da se mora pola toga promjenit da budu bolji I tko zna sto me jos sve ceka krhko je znanje

No bar pol foruma ima gratis upad

-------------

Objavio: MiljenkoC
Datum objave: 04.travanj.2019 u 08:45

Steta ne spadam ni u jednu kategoriju pa ako hocu posjetit moram iscupat 20 kunica da gledam Bozu u natikacama,drote skuplje od Toyote Avensis,dacove koji kostaju ko garsonijera a tak dobro slozeni da se mora pola toga promjenit da budu bolji I tko zna sto me jos sve ceka krhko je znanje

Hapy

-------------
Obi-Wan Kenobi says "Use the search Luke", and Yoda says "RTFM, you should"

Datum objave: 04.travanj.2019 u 09:08

Prozreo si me.
No niste vi zagadili temu već samo ti.

A ajde ti sada otvori jednu temu koja se ne tiče tebe, tvog hifi sustava, tvoje sobe, tvojih uređaja kojeg svake 2-3 godine rastaviš pa postaš slike na forum, auta kojeg imaš ili bi kupio...i tako dalje i tako dalje...
Živio ti meni u pameti i zdravlju. I nemoj čekati sljedećih 15 godina s otvaranjem još jedne mrkli mrak teme, ukupno druge.

-------------

Datum objave: 04.travanj.2019 u 09:12

http://i43.tinypic.com/rszad2.jpg" rel="nofollow - No bar pol foruma ima gratis upad

-------------

Datum objave: 04.travanj.2019 u 09:33
Za tebe je onda upad 50 centi haha

Datum objave: 04.travanj.2019 u 09:49

A kud da idem? Da idem gledati na sajam sve ono što me ne zanima? >cut<

Ok, ako te ne zanima zašto se javljaš u temu?
I ako misliš sve što si gore napisao, zašto onda ideš u Pakrac? Tamo nema Bože, Glave i inih zala koje si nabrojao u postu?

joj Kris...nemoj me tjerat da branim Apparatusa haha
Najveći protivnici sajmova su Gasho i Apparatus a radi toga što krivo zaključuju.
Dobro razmišljaju ali krivo zaključe...
Gasho ne ide na sajmove jer su slušaonice akustično loše, pa onda on čuje loš zvuk i po tome zaključuje da ne može dobro ocjenit kvalitetu komponente.
Krivi zaključak. Prvo, Gasho laže sam sebe jer je nemoguće da ne može nigdje na sajmu čut dobar zvuk. Ja npr. i dosta audiofila  uvijek izađu sa sajma oduševljeni barem s dva setapa. I još ako komponeneta odlično zvuči u akustični lošoj prostoriji zaključak je da će onda još bolje zvučat bilo kome doma .

Apparatus uvijek nešto gnoji protiv sajmova da ne valja ono, ne valja ono...
Al gle čuda...svoje Extreme je kupio jer je nešto načuo na sajmu. Dakle, sajam je bio okidač.

Ja mislim da je sajam najbolje mjesto za odluku o kupnji komponente jer svatko može uletavat iz jedne u drugu prostoriju i uvjerit se koji je setap bolji.
Naravno, mogu se komponente ocjenjivat i slušanjem kod trgovaca ili frendova...ali nije to to. Nemaš direktnu usporedbu.

Stoga nije čudo da su sajmovi barem vani sve veći i imaju sve više publike jer je svaki audiofil uvijek u nekoj kupnji...

Datum objave: 04.travanj.2019 u 09:57
Jel sigurno Gratis  za umirovljenike  , to bi ipak trebalo provjeritBravo

-------------
zden

Datum objave: 04.travanj.2019 u 10:10

Najveći protivnici sajmova su Gasho i Apparatus a radi toga što krivo zaključuju.
Dobro razmišljaju ali krivo zaključe...
Gasho ne ide na sajmove jer su slušaonice akustično loše, pa onda on čuje loš zvuk i po tome zaključuje da ne može dobro ocjenit kvalitetu komponente.
Krivi zaključak. Prvo, Gasho laže sam sebe jer je nemoguće da ne može nigdje na sajmu čut dobar zvuk. Ja npr. i dosta audiofila  uvijek izađu sa sajma oduševljeni barem s dva setapa. I još ako komponeneta odlično zvuči u akustični lošoj prostoriji zaključak je da će onda još bolje zvučat bilo kome doma .

Apparatus uvijek nešto gnoji protiv sajmova da ne valja ono, ne valja ono...
Al gle čuda...svoje Extreme je kupio jer je nešto načuo na sajmu. Dakle, sajam je bio okidač.

Ja mislim da je sajam najbolje mjesto za odluku o kupnji komponente jer svatko može uletavat iz jedne u drugu prostoriju i uvjerit se koji je setap bolji.
Naravno, mogu se komponente ocjenjivat i slušanjem kod trgovaca ili frendova...ali nije to to. Nemaš direktnu usporedbu.

Stoga nije čudo da su sajmovi barem vani sve veći i imaju sve više publike jer je svaki audiofil uvijek u nekoj kupnji...

Koja je prostorija bolja, tko je pogodio bolje smještaj, koji je setup bolji, a netko bi trebao iz toga zaključit koliko pojedina komponenta unutar tog setupa vrijedi?

Datum objave: 04.travanj.2019 u 10:16
Ako  setup od Ktema, Audioquesta Niagare, Roona, Jeff Rolanda Continuuma i jeftinog PS audio Daca zvuči odlično u lošoj  akustičnoj hotelskoj sobi, svaka komponenta je odlična i vijedna kupnje a naročito najftiniji PS audio DAC

Datum objave: 04.travanj.2019 u 10:28
Ja ne trazim vise nesto za kupiti ili apgrejdati u sistemu, pogotovo ke po sajmovima, a osim toga okolna buka i zagusljivi sobičci na sajmovima nikako mi ne odgovaraju.
Osim toga neda mi se osluskivati zvukovlje, niti vjerujem da forsirana slusanja po sajmovima jesu neka nadogradnja osobnog slusnog iskustva.

Uglavnom sa sajmova izlazim pomalo tup i bez nekog osjecaja gušta i smisla.

Hifa, ova doma mi je gust, ko jacuzzi ono, ako ga imas, otvoris pivu i sjeeis u njemu, necu sad ici na sajmove sanitarija zbog toga.

-------------

Datum objave: 04.travanj.2019 u 10:35

http://i43.tinypic.com/rszad2.jpg" rel="nofollow - No bar pol foruma ima gratis upad

-------------

Datum objave: 04.travanj.2019 u 10:45

Hifa, ova doma mi je gust, ko jacuzzi ono, ako ga imas, otvoris pivu i sjeeis u njemu, necu sad ici na sajmove sanitarija zbog toga.

haha

Datum objave: 04.travanj.2019 u 10:55

Ako  setup od Ktema, Audioquesta Niagare, Roona, Jeff Rolanda Continuuma i jeftinog PS audio Daca zvuči odlično u lošoj  akustičnoj hotelskoj sobi, svaka komponenta je odlična i vijedna kupnje a naročito najftiniji PS audio DAC

Ili pak skupi i dobro posloženi setup diže dojam od DAC-a, što je očito zastupniku bio i cilj.
Izvlačiš krive zaključke, nije svaka soba jednako loša na sajmu, neke su vjerojatno korektne.

Datum objave: 04.travanj.2019 u 11:08
Naravno da je zastupniku cilj da digne dojam  jeftinijeg PS audia od ostatak setapa. Al nije zastupnik ni lud ni da spusti dojam ostalih skupljih komponenti.
Što dokazuje da je PS audio Dac odličan za svoje novce.

Moj zaključak o sobama je ispravan. Svaki audiofil će reći da je njegova slušaona bolja od bilo koje sobe na sajmu.
Zaključak je da će bilo koja komponenta koja zvuči na sajmu dobro, doma zvučati još bolje...

Datum objave: 04.travanj.2019 u 11:54
Da najbolje da svi doma nabavimo Abbey Road studio....bum sad s posla poslal na whats up poruku Mccartneyu i Gilmouru da mi jedan sklepaju u Zapresicu da to napokon prosvira...prostorija moze bit OK il losija bilo gdje u luksuznom velikom stanu,supi il u hotelu gdje bude sajam...koji kliseji i opservacije da samo na sajmu ne valjaju sobe.
Sajam ko sajam zna se cemu sluzi bilo sto da se prezentira....

Komu dosadio netreba ic uopce il napravis pauzu Vrlo jednostavno...nepotrebno pljuvanje il velicanje doticnog je nepotrebno.

-------------

Datum objave: 04.travanj.2019 u 12:00

Naravno da je zastupniku cilj da digne dojam  jeftinijeg PS audia od ostatak setapa. Al nije zastupnik ni lud ni da spusti dojam ostalih skupljih komponenti.
Što dokazuje da je PS audio Dac odličan za svoje novce.

Moj zaključak o sobama je ispravan. Svaki audiofil će reći da je njegova slušaona bolja od bilo koje sobe na sajmu.
Zaključak je da će bilo koja komponenta koja zvuči na sajmu dobro, doma zvučati još bolje...

Možda bi bilo što ili bar dobar dio DAC-ova u njegovoj cjenovnoj klasi svirao otprilike na tom nivou, u takvom setupu. Ne dokazuje to ništa, osim što dokazuje da ljudi padaju na takav tip marketinga - ti to svojim izjavama zorno dokazuješ.

Datum objave: 04.travanj.2019 u 12:05
I mislim da ti naprosto ne želiš shvatiti razliku između komponente, setupa i setupa u prostoriji. Imaš nešto u što želiš vjerovati, i u to vjeruješ.

Datum objave: 04.travanj.2019 u 12:13
Originalno postano od strane člana: zed_alive zed_alive napisao:

Možda bi bilo što ili bar dobar dio DAC-ova u njegovoj cjenovnoj klasi svirao otprilike na tom nivou, u takvom setupu. Ne dokazuje to ništa, osim što dokazuje da ljudi padaju na takav tip marketinga - ti to svojim izjavama zorno dokazuješ.

krivo zaključuješ...taj DAC dobro svira zbog sebe sama a ne zbog marketinga, ili vremena, ili zbog lampi u sebi ili zbog tranzistora ili jer je slušač polupijan tužan ili veseo

Datum objave: 04.travanj.2019 u 12:18
Originalno postano od strane člana: zed_alive zed_alive napisao:

I mislim da ti naprosto ne želiš shvatiti razliku između komponente, setupa i setupa u prostoriji. Imaš nešto u što želiš vjerovati, i u to vjeruješ.

što da ti odgovorim ?...
Zbog čega ti misliš da taj PS audio DAC zvuči loše ? Zbog toga što je dobro zvučao s boljim komponentama od sebe ?
Kojom se ti logikom vodiš ? Naprosto vjeruješ da taj DAC ustvari zvuči loše a da ja ne shvaćam razlike između komponenata, setapa i prostorije...

Datum objave: 04.travanj.2019 u 12:35
Ne velim ja niš o PS Audio DAC-u, nemam mišljenje o njemu (dakle ni dobro ni loše ni ikakvo) jer nemam iskustva s njim. Ne kužim kako isčitaš takve izjave.

Datum objave: 04.travanj.2019 u 12:44
Pa onda vjeruj meni da je dobar jer ja imam iskustva s njim.

Datum objave: 04.travanj.2019 u 12:48
Eh glava.
Ja čujem da iste uređaje jedni hvale, drugi pljuju, da nisu niš specijalno. I što bih ja onda trebao zaključit o tom uređaju?
Za vlastite dojmove imam jedino vlastite uši. A što se tiče tuđih, moram upoznati malo osobu, njegovu filozofiju i bitnosti oko zvuka, vidjeti jel čujemo stvari na sličan način. Jer oš neš sami smo sebi referenca, ako vjerujemo da išta čujemo, šta ne? Na kraju možemo se možda uvjerit i da netko čuje i razlučuje što čuje i bolje od nas. Ali to je 1 na 1 iskustveni zaključak baziran spram određene osobe, a ne bianco zaključak.

Datum objave: 04.travanj.2019 u 12:48
A i dalje ne vidim kako ispravno ocijeniti komponentu u nepoznatom setupu i nepoznatoj prostoriji.

Objavio: Ivi Skoj
Datum objave: 04.travanj.2019 u 22:01
Originalno postano od strane člana: MiljenkoC MiljenkoC napisao:

Hapy

Jel imaju gratis prolaz i hrv branitelji ili dobrovoljni darivatelji krvi da se i ja veselim veličanstvenoj uštedi?
Inače meni te manifestacije fora i ako ne bude nepredviđenih okolnosti dolazim potrošiti sve pare koje nemam.
Ko zadnji dođe magarac i plaća cugu.

-------------
Moja žena ima odgovor na sva pitanja.

Datum objave: 04.travanj.2019 u 23:58

Živio ti meni u pameti i zdravlju. I nemoj čekati sljedećih 15 godina s otvaranjem još jedne mrkli mrak teme, ukupno druge.

Za razliku od tebe ja nemam bolesnu potrebu, ovdje na forumu, pisati bilo što a tiče se samo mene, pa tako niti otvarati nove teme u kojima se sam sebi divim a to divljenje i od drugih onda očekujem.

Datum objave: 05.travanj.2019 u 00:05

Evo ga sad.... baš kad sam te htio povesti u Pakrac umjesto onih koltova 45 pa tako prestraviti oponenta i prije okršaja ti staješ na njegovu stranu.

Datum objave: 05.travanj.2019 u 07:46
Originalno postano od strane člana: Ivi Skoj Ivi Skoj napisao:

Originalno postano od strane člana: MiljenkoC MiljenkoC napisao:

Hapy

Jel imaju gratis prolaz i hrv branitelji ili dobrovoljni darivatelji krvi da se i ja veselim veličanstvenoj uštedi?
Inače meni te manifestacije fora i ako ne bude nepredviđenih okolnosti dolazim potrošiti sve pare koje nemam.
Ko zadnji dođe magarac i plaća cugu.

Samo penzici i politicari najveci broj pucanstva u Cro

-------------

Datum objave: 05.travanj.2019 u 09:05

Za razliku od tebe ja nemam bolesnu potrebu, ovdje na forumu, pisati bilo što a tiče se samo mene, pa tako niti otvarati nove teme u kojima se sam sebi divim a to divljenje i od drugih onda očekujem.
Vjerojatno sam svih ovih godina trebao pisati o tvojem sustavu i tvojim iskustvima o kojima nemam pojma. Ili o Glavinim koji me nedavno nazvao hašišarem jer poštujem Zappu i njegov opus, a ja njega nisam nikad. Ni kad je pisao najžešće pizdarije. Ili najbolje da nisam pisao ništa? Na kraju se svodi na to. 
Zašto su pojedine teme koje sam pokrenuo imale stotine tisuća pregleda (najčitanije uopće) i stotine postova i nisu završile s dva i pol posta ja ne znam, ti mi reci. I zašto je u njima 80% offtopica? Meni je bilo bitno iz toga nešto naučiti jer sam često nisam znao riješiti poneki problem pa sam dobio savjet. Čak i kad su teme bile pokazne, kad sam rajngle rastavljao, rifrešao i radio fotke za uspomenu pa ih podigao ovdje, očito je i to nekoga zanimalo. A promovirao sam one koji su te rajngle (dobre) izmozgali i napravili, a sigurno ne sebe koji sam uspio napabirčiti 2k€ ili tko zna pomoću kakve kemije domoći se uređaja starog 20 godina nerijetko gurajući u stranu važnije životne stvari. Pa se onda za 10 godina tog ludila izdogađalo dosta toga, a sva je sreća to je sad iza mene. Kriza srednjih godina valjda. Na kraju, takvih fotki nema nigdje jer se nitko nije potrudio oko toga. A volio sam se i pohvaliti i od mojih ljudi dobiti odobravanje. Pa sam se onda ljutio ako nije bilo tako. Šta ćeš kad sam jedini takav lik na svijetu. Pa onda lajavost... Vjerojatno bi mi bilo bolje da sam ispao ćutolog.
U vezi auta, kad već spominješ. Ne znam koga bi to trebao impresionirati Rover iz 2003. Ali, dogodio se čovjek koji mi je dao par krucijalnih savjeta i pomogao mi da se manje zayebem. Kad je Dan the Man nedavno kupovao auto, pokrenuo temu o tomu (na kraju kupio Hondu-odličan izbor), odmah se vidjelo svjetlo foruma jer su se okupili ljudi i pomogli mu. Ne sjećam se da je itko kruljio kak je to samopromocija i bez veze. Ja sigurno nisam.
Imali smo temu rešetka za roštilj, pa se ovdje kuhao fišpaprikaš i žganci, pa o filmu, o skijama, o lopatanju snijega i da ne nabrajam sve usko vezano uz audio jer i tko bi sve pamtio? Što se mene tiče, ovdje sam još uvijek zbog 10-ak ljudi koje bez foruma nikad ne bih imao čast sresti. Imao sam od foruma i matrijalne koristi pa osjećam obvezu ne dozvoliti mu da se skroz ugasi iako se vidi kamo to vodi jer sve se jednom potroši. A i žao bi mi bilo na razini emocije i ljudskosti. Ipak je ovdje bilo puno lijepoga tijekom godina, a i naučio sam more toga. Nadijelio se i naprimao šljaga, često se pitao što će mi sve to pa odlazio s foruma na godinu dana i vraćao se. I onda nakon svega dođeš ti pa ja s tobom raspravljam o vlastitoj mentalnoj patologiji. A tvoja je je uloga da se ponekad arbitrarno pojaviš ovdje, zavitlaš kitom kao elisom helikoptera i opizdiš istom po čelu par likova koji tebi idu na yaya. I onda se opet vratiš u svoj hram mudrosti, a to u vezi tvoje bolesne potrebe. I ja sam s tobom završio. Ne zato jer bih te napamet išao diskvalificirati jer tko zna kakav si ti genij, nego zato jer nema smisla. Nije ga ni bilo, al ajd.

-------------

Datum objave: 05.travanj.2019 u 09:56
I tko dojde sutra na vasar?

-------------

Datum objave: 05.travanj.2019 u 09:59
App ne zelim ti se uvlacit, jer to i tamo nije lijepo, al ovo (ti) je jedan od naj postova koliko pamtim forumska zbivanja (relativno slabo).

-------------

Datum objave: 05.travanj.2019 u 10:23
Iskreni Apy

-------------

Objavio: dan the man
Datum objave: 05.travanj.2019 u 10:37
Api, lijepo si to elaborirao. Hondu nisam ja kupovao, ali za primjer navodim temu SET sa sretnim završetkom gdje mi se dosta odmoglo :)))  
Kod mene doduše čuči jedna Honda, ali na dva kotača. Čeka da ju se dovede u pic pic stanje.

Datum objave: 05.travanj.2019 u 10:37

App ne zelim ti se uvlacit, jer to i tamo nije lijepo, al ovo (ti) je jedan od naj postova koliko pamtim forumska zbivanja (relativno slabo).
Ja forumska zbivanja pamtim relativno dobro pa tako pamtim i koliko si me zayebawo i srko mi mast na slamku godinama. Budući sam i ja participirao u tomu dobrim dijelom, nikako mi nije namjera svaliti sve na tvoja krhka pleća, a i uvijek se sjetim onoga (ne znam više ko je to reko, al je bio puno pametniji odmene) da diskvalifikacija nekoga neminovno povlači i vlastitu osudu. A ovo sve bih ti rekao i ćubu jer tako mislim, da smo si ostali dobri ko nekad kad smo sjedili po kavama u Zagrebu i pola dana raspravljali o audio elektronici. Kad već ispovjedam samoga sebe: sinoć me nazvao, znat ćeš tko, i rekao mi o onom čudu od preampa koje vrijedi više od tvojeg i mojeg sustava zajedno, a kojega je nadobudni vlasnik išao "apgrejdati" i dobrim dijelom ga upropastio. Rekao je da ide k Ilimznu i k tebi na full restore. I znaš što sam mu ja rekao? Da uređaj ne može završiti u boljih dva para ruku i da je učinio najbolje. A Edisonu kad je jednom bio kod mene sam reko, na spomen tebe, da znaš dosta toga više od mene i da ja nemam nikakav problem s tim, već samo s nekom tvojom imaginarnom utakmicom spram mene. Nikad nisam dokučio u čemu kvaka. Pametan čovjek (a ja još uvijek utopijski tako o sebi mislim) točno je toliko pametan koliko je svjestan vlastitih limita, ni više ni manje. Ja sam bio i ostao dobar zanatlija i meni je to okej. I pritom ne umišljam da sam pametniji od svakoga jer nisam. Jesam, ali za one koji dolaze k meni kao u crkvu i ozarenih lica odlaze sa sređenim rajnglama.
I znaš što? Sad bih ti najradije pao u zagrljaj, a sva je sreća da nas dijeli najmanje 65 kilometara luft linije pa smo na sigurnom.
smijeh2

-------------

Datum objave: 05.travanj.2019 u 10:41
Originalno postano od strane člana: dan the man dan the man napisao:

Api, lijepo si to elaborirao. Hondu nisam ja kupovao, ali za primjer navodim temu SET sa sretnim završetkom gdje mi se dosta odmoglo :)))  
Kod mene doduše čuči jedna Honda, ali na dva kotača. Čeka da ju se dovede u pic pic stanje.
Nu deder, tko bi sve precizno zapamtio kad tu stalno godinama metiljate 100 na sat.
haha
Oćemo se mi ikad dogovorit za ponovni slušanjac umene? U ovome životu? Sad smo opet u zoni kad je proljeće pa se ima puno više svakojakog posla, a uskoro će i pripeć. Onda najbolje najesen.
haha

-------------

Datum objave: 05.travanj.2019 u 10:42

I tko dojde sutra na vasar?
Pa sami vašarski tipovi ko i obično.
haha

-------------

Datum objave: 05.travanj.2019 u 10:43
Juzina-empatija

-------------

Datum objave: 05.travanj.2019 u 11:00
Ja dopeljem kompica-audiofila-glazbofila iz NL...

-------------

Objavio: dan the man
Datum objave: 05.travanj.2019 u 11:12

Nu deder, tko bi sve precizno zapamtio kad tu stalno godinama metiljate 100 na sat.
haha
Oćemo se mi ikad dogovorit za ponovni slušanjac umene? U ovome životu? Sad smo opet u zoni kad je proljeće pa se ima puno više svakojakog posla, a uskoro će i pripeć. Onda najbolje najesen.
haha
Mene ne yebu tolko godišnja doba, stalno sam u banani. Od 01.05. ću bitj u niskom startu, pa ti samo reci... a ja doletim ko metak.

Datum objave: 05.travanj.2019 u 11:34

Ja forumska zbivanja pamtim relativno dobro pa tako pamtim i koliko si me zayebawo i srko mi mast na slamku godinama. Budući sam i ja participirao u tomu dobrim dijelom, nikako mi nije namjera svaliti sve na tvoja krhka pleća, a i uvijek se sjetim onoga (ne znam više ko je to reko, al je bio puno pametniji odmene) da diskvalifikacija nekoga neminovno povlači i vlastitu osudu. A ovo sve bih ti rekao i ćubu jer tako mislim, da smo si ostali dobri ko nekad kad smo sjedili po kavama u Zagrebu i pola dana raspravljali o audio elektronici. Kad već ispovjedam samoga sebe: sinoć me nazvao, znat ćeš tko, i rekao mi o onom čudu od preampa koje vrijedi više od tvojeg i mojeg sustava zajedno, a kojega je nadobudni vlasnik išao "apgrejdati" i dobrim dijelom ga upropastio. Rekao je da ide k Ilimznu i k tebi na full restore. I znaš što sam mu ja rekao? Da uređaj ne može završiti u boljih dva para ruku i da je učinio najbolje. A Edisonu kad je jednom bio kod mene sam reko, na spomen tebe, da znaš dosta toga više od mene i da ja nemam nikakav problem s tim, već samo s nekom tvojom imaginarnom utakmicom spram mene. Nikad nisam dokučio u čemu kvaka. Pametan čovjek (a ja još uvijek utopijski tako o sebi mislim) točno je toliko pametan koliko je svjestan vlastitih limita, ni više ni manje. Ja sam bio i ostao dobar zanatlija i meni je to okej. I pritom ne umišljam da sam pametniji od svakoga jer nisam. Jesam, ali za one koji dolaze k meni kao u crkvu i ozarenih lica odlaze sa sređenim rajnglama.
I znaš što? Sad bih ti najradije pao u zagrljaj, a sva je sreća da nas dijeli najmanje 65 kilometara luft linije pa smo na sigurnom.
smijeh2
Hvala na lijepim rijecima.

Nisam ja nikad imao namjeru tebi vaditi masti ili nešto, samo sam imao period alergije na tvrđe stavove pošto smatram da toga u ovom hobiju ne treba, i to je sve. A da volim podj...., volim.

A da se nadmecem s bilo kim, ko ima veceg, ne pada mi na pamet a nema ni neke koristi od toga.

Najveci zayeb u svemu je taj da što više znaš, jasnije ti postaje koliko ne znaš, a i to što znaš nije od neke koristi tu gdje zivimo. Dvostruki bullshit jel?

-------------

Datum objave: 05.travanj.2019 u 11:40
Najbolje kod Miljca na rostilj kad desh prestane curit

-------------

Datum objave: 05.travanj.2019 u 11:51

Juzina-empatija

Ovo....

...je razlog što necu do sajma.

Vikend na gruntu u prirodi. Nema boljeg refreshahaha

-------------

Datum objave: 05.travanj.2019 u 12:08
Mislim da ću i ja sa svojom dragicom u nedjelju opalit jedan grill-sevdah u vlastitoj režiji pokraj kućerka. Onak za otvorenje sezone primitivne (i najbolje) svinjožder gastronomije na otvorenom. Samo da ne bude kišurine, a ako je Vakuli za vjerovat, bit će je tek navečer. Već mi se dimi.

-------------

Datum objave: 05.travanj.2019 u 12:08
A što se hife tice, imao sam prosle godine tulum na gruntu, posudio mi jedan jako dobar poznanik vrhunski i nejeftin aktivni PA sustav.

To je na gruntu i šire zvucalo da se us**š dobro i po audiofilskim standardima. Da mi je to doma dobiti.
Znači dinamika, frekvencijski odziv, timbar, ogromna pozornica sa dubinom, PRAT koji razbija kamence na 30m.
Rokal sam prije za probu koncertne izvedbe pa i studijska izdanja, yebenoooo!!

dva ova
https://www.lambda-labs.com/en/products/tx-2a" rel="nofollow - https://www.lambda-labs.com/en/products/tx-2a

i dva ova
https://www.lambda-labs.com/en/products/mf-15a" rel="nofollow - https://www.lambda-labs.com/en/products/mf-15a

Valjda je zvucalo odlicno i zbog yebene sobne akustikehaha

-------------

Datum objave: 05.travanj.2019 u 12:26
Znam, kada sam ja svoj sistem metnul na livadu rancha, svi smo se samo cudili ...
TO je prava sobna akustika! obrva

-------------

Datum objave: 05.travanj.2019 u 12:29

Od 01.05. ću bitj u niskom startu, pa ti samo reci... a ja doletim ko metak.
Dobro. S pripremama krećem već sutra. Da ne zakasnim.
haha

-------------

Datum objave: 05.travanj.2019 u 12:37

Potpisujem.

Datum objave: 05.travanj.2019 u 12:44

Juzina-empatija

Ovo....

...je razlog što necu do sajma.

Vikend na gruntu u prirodi. Nema boljeg refreshahaha

-------------

Ispiši stranicu | Close Window

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd. - https://www.webwiz.net