Ispiši stranicu | Close Window

In audio veritas

Web: Audiofil - feel the sound -
Kategorija: Novi članovi
Ime foruma: Predstavite se
Opis foruma: Dobro došli na Audiofil.net forum. Nakon registracije, bilo bi lijepo predstaviti se.
URL: Http://www.audiofil.net/forum/forum_posts.asp?TID=15025
Datum ispisa: 18.kolovoz.2019 u 19:20
Verzija Softwarea: Web Wiz Forums 11.10 - http://www.webwizforums.com

Tema: In audio veritas
Objavio: emaus78
Tema:: In audio veritas
Datum objave: 12.kolovoz.2019 u 16:35
Pozdrav ekipa!

Ovdje liječeni audio zaljubljenik.
Još dok sam bio mlad i lud zaljubio sam se u dobar zvuk, kupovao časopise čitao o kabelima i drugim čudima ali kako sam se tada školovao i bio vječito bez para, vrhunac opreme bili su mi nekakvi energy zvučnici i neko lentry level marantz pojačalo. 
Poslije me život odvukao u drugom pravcu ali sad kad sam se relativno financijski stabilizirao vrijeme je za obnoviti staru ljubav.
Za sada čitam i gledam što sam sve propustio u ovih 20ak godina koliko se nisam zanimao za hi-fi.
Uskoro će vjerojatno pasti odluka za neku prvoruknu kombinaciju  tipa komp+dac+neki mali aktivni shelf zvučnici pa nemojte zamjeriti ako uskoro postavim takvu temu. 

Btw. forum je jako informativan i koristan. Zahvala svim audio znalcima i entuzijastima!

Odgovori:
Objavio: goran st
Datum objave: 12.kolovoz.2019 u 16:42
Pozdrav i dobrodosao na forum!Bravo

-------------
MNK-VOLE GRADELE SPLIT 2007

Objavio: Dubs
Datum objave: 12.kolovoz.2019 u 17:37
Originalno postano od strane člana: emaus78 emaus78 napisao:

Za sada čitam i gledam što sam sve propustio u ovih 20ak godina koliko se nisam zanimao za hi-fi.
A taman ti je sad vrime za retro

Pa nastavljas od iste tocke haha

Dobrodosao!

-------------
Right here, right now

Objavio: donkimizer
Datum objave: 12.kolovoz.2019 u 18:13
Sretno. Pređi odmah na high end ili još bolje samogradnju da preskočiš one dosadne međukorake. haha

Objavio: maltus
Datum objave: 12.kolovoz.2019 u 18:16
M!

-------------
Samo glazbu slusam :)

Objavio: glava
Datum objave: 12.kolovoz.2019 u 18:43
Originalno postano od strane člana: donkimizer donkimizer napisao:

Sretno. Pređi odmah na high end ili još bolje samogradnju da preskočiš one dosadne međukorake. haha

Objavio: Snow_Jon_Snow
Datum objave: 12.kolovoz.2019 u 20:25
Pozdrav i dobro došao!

I ja sam svježi na ovom forumu, al sam si eto baš nedavno riješio istu problematiku koju i ti sada želiš riješiti. Baci oko na nedavnu temu "Pomoć oko odabira", možda pomogne.

Datum objave: 12.kolovoz.2019 u 22:54
Originalno postano od strane člana: Snow_Jon_Snow Snow_Jon_Snow napisao:

Pozdrav i dobro došao!

I ja sam svježi na ovom forumu, al sam si eto baš nedavno riješio istu problematiku koju i ti sada želiš riješiti. Baci oko na nedavnu temu "Pomoć oko odabira", možda pomogne.

Tu sam temu najviše i čitao. Prva opcija mi i je bila Genalek 8010 i neki dac od 1000-1500kn i ta opcija stoji i dalje. Ipak kako sve više gledam, sve se više slažem s ovim dole mišljenjem i možda odem na cijevno pojačalo i neke bolje zvučnike. Iako pc opcija i dalje stoji. Koristim linux i kao izvor (transport) zvuka mislim da je u mom slučaju najpogodniji odabir. Dosta dobro je čini mi se to danas riješeno s BitPerfect tehnologijom.

Originalno postano od strane člana: donkimizer donkimizer napisao:

Joj potjerat ćete me na prosjački štap. Koliko je danas High end? Kućni? Ono tiša mjuza, ne volim glasno slušati glazbu, najviše koralna, klasika ili jazz lagani.
Jel stoji otprilike ovakav proračun? Polovno ili novo, npr. malo cijevno pojačalo + dobar dac + dobri zvučnici (manje snage) za 15ak tisuća kn? jel to moguće ili da prodajem zemlju arapima, pa onda pitam?

Datum objave: 12.kolovoz.2019 u 22:55
E da, hvala svima na pozdravima!

Objavio: Apparatus
Datum objave: 13.kolovoz.2019 u 07:33
Pozdrav i dobrodošlica i od mene. Valjda neće biti, kao 100 puta do sad nakon uvoda tipa Elvis je ušao u zgradu, muk i javljanje skoro pa više nikad. Ono, ekipa se lijepo predstavi pa onda se više nikad niti ne ulogira na forum.

-------------
https://www.youtube.com/watch?v=LQHk5qwEDPU" rel="nofollow - dCS Puccini MkII & U-Clock, AQ Sky, Krell FPB300cx, AQ Sterling 2, Sonus faber Amati Futura, Tara Labs Quantum III, KEF Model 101 Reference

Datum objave: 13.kolovoz.2019 u 09:08
Originalno postano od strane člana: Apparatus Apparatus napisao:

Pozdrav i dobrodošlica i od mene. Valjda neće biti, kao 100 puta do sad nakon uvoda tipa Elvis je ušao u zgradu, muk i javljanje skoro pa više nikad. Ono, ekipa se lijepo predstavi pa onda se više nikad niti ne ulogira na forum.

Hvala na pozdravu!

Da, vjerujem da je takvih slučajeva dosta. Ali moraš uzeti u obzir da prosječan ljubitelj glazbe nema toliko široko zvanje ni o struji ni o akustici, tako da nekakve rasprave o kamenu s marsa kao postolju za zvučnike ili 99.1% ili 99.2% čistom srebru za kabel nama ostaju egzotične i nemamo pojma o njima pa se bojimo da ne ispadnemo glupi.

Evo ti i prvi primjer. Gore sam napisao post gdje sam stavio 15k kuna kao otprilike cijenu nekog dobrog zvučećeg sustava i poslije tog odem na temu high-end i čitam o tim mašinama gdje najjeftinija dođe ko dobar polovni auto i odma se mislim u sebi: koje sr*nje si napisao, pa jel te sram, pokopat će te ekipa, ubij se rizovim pojačalom, i tak..

Datum objave: 13.kolovoz.2019 u 17:57
Hvala i tebi na zahvali na pozdravu.
haha
Gle, ovo je specifično mjesto. Ja sam tu već skoro 14 godina i nerijetko mi djeluje poput krčme. I sam sam ponekad za to zaslužan. Postoje ovdje ljudi koji nešto znaju i oni drugi koji lupaju da im prođe vrijeme. Većina ekipe, barem starosjedilaca poznaje se s cuge, privatno. Forum je nekoć bio neusporedivo kvalitetniji raznovrsnošću tema, općim doprinosom daleko brojnijih članova i nekim muvingom i ugodnom atmosferom. Dugo već nije tako. Kako god, još uvijek smatram da je bolje postojanje nego nepostojanje ovog foruma. Nego, što ono htjedoh...?
haha
Pa za 15 kila se da složiti sustav koji zvuči jako dobro. Ako ne tjeraš mak na konac i ako nisi nekakav audiofil zadrte kategorije. Pogotovo (možda i obvezatno za te pare) u sekndhendu.

-------------
https://www.youtube.com/watch?v=LQHk5qwEDPU" rel="nofollow - dCS Puccini MkII & U-Clock, AQ Sky, Krell FPB300cx, AQ Sterling 2, Sonus faber Amati Futura, Tara Labs Quantum III, KEF Model 101 Reference

Datum objave: 13.kolovoz.2019 u 20:11
Apropo... Baš se i ne sjećam da je netko ovdje proglašen glupanom ako je pitao što nije znao. I sam sam potrošio stotine sati pišući odgovore na pitanja kojima sam se osobno bavio prije 36+ godina. Jako izazovno. Ali, to je solidarnost i kolegijalnost. Kamo lijepe sreće da sam ja u doba kad sam učio audio i bio željan svega, imao ovakav forum. Imo sam mudo od noja. Nije bilo ni interpleta. Barem ne komercijalnog.
Ono što zna iritirati, pogotovo starije članove foruma, neprestano je ponavljanje istih pitanja što upućuje samo na jedno, a to se zove audio indolencija. Baja hoće rješenje svojeg nekog tamo problema odmah i sad, a nije uložio minimum napora da se informira pa i kroz arhivu ovog foruma koja je impresivna, može se reći. Onda isti baja grinta kak je forumska tražilica zakjuratz. Upišeš u Gugl audiofil.net i željeni pojam i instant se čuda događaju. Nema toga što Google search roboti neće pronaći za dio sekunde samo ako dovoljno suziš. Onda kad baje dobiju tako neki odgovor jer ljudima to već ide na yaya, odmah udare kuknjavu o bahatim sivim eminencijama forumskim, kak su bili upozoreni da je ovo mjesto gdje obitavaju prepotentni čudaci, ali eto ipak su zabasali, ali momentalno se kupe s foruma i nikad više amo. Onda oni novajlije koji otvore temu, a samo im je stalo do konfirmacije njihovog unaprijed zacementiranog stava. Pa kad dobiju drukčije mišljenje, naravno za njihovo dobro, udri kuknjavu kak je forum bezveze i kak su svi ovdje bahati p***ri. I kak je sve što je vrijedilo otišlo odavde jer više jadni nisu mogli izdržati. My ass.
Ako hoćeš biti ovdje, moraš biti spreman na to da ćeš povremeno popiti zayebanciju, bez obzira na forumski staž i broj postova i ne znam što jer ovdje smo svi jednaki. Moraš znati primiti i dijeliti. Ovo nije mjesto za mlakonje.
Hmmhaha
I naravno, nitko nije plaćen davati bilo kakve tehničke savjete. Ili bilo koje druge. A kad netko (u širem smislu baš ovaj forum) pustih godina pomaže drugima besplatno, sami odlučite kak se to zove.

-------------

Objavio: maltus
Datum objave: 13.kolovoz.2019 u 20:31
Sad si co'eka isprepadal na mrtvo.....glup

-------------
Samo glazbu slusam :)

Objavio: Dubs
Datum objave: 13.kolovoz.2019 u 21:21
Lipo je to apparatus napisa. 

I ne spominji dvi stvari. Lemilicu i kabele i da je nesto precijenjeno jer obatroje su nerelevatna iluzija hm

-------------
Right here, right now

Datum objave: 13.kolovoz.2019 u 23:38
da

Jep, kužim vas. Nisam ni ja od jučer na forumima.

Ima jedan gdje sam i sam godinama pomagao u struci koju znam (informatika) i to isto tako, potpuno besplatno (također i donirao za forum kad god je trebalo) i pokušavao objasniti po 100 puta stvar do koje se moglo doći s jednim klikom na guglu.
I mene su nervirali tipovi koji ne cijene tuđe znanje i altruizam. Zato se kao prvo trudim ni ne otvoriti temu ako sam mogu naći odgovor.

Ovo moje jadikovanje je više išlo na moju osobnu paranoju da ne ispadnem glup i bezobrazan jer stvarno nemam još dobru teoretsku podlogu za tražiti prave stvari pa još čitam, istražujem i već polako nalazim neke smjernice u friškim temama.  

btw isprika što sam spominjao kabele. lemilicu neću ni slučajno LOLmig

Ispiši stranicu | Close Window

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd. - https://www.webwiz.net