Ispiši stranicu | Close Window

Musical Fidelity Nuvista 600

Web: Audiofil - feel the sound -
Kategorija: Hi-Fi
Ime foruma: Audio komponente
Opis foruma: Problemi, pitanja, preporuke ...
URL: Http://www.audiofil.net/forum/forum_posts.asp?TID=15059
Datum ispisa: 06.prosinac.2019 u 22:56
Verzija Softwarea: Web Wiz Forums 11.10 - http://www.webwizforums.com

Tema: Musical Fidelity Nuvista 600
Objavio: Kabel
Tema:: Musical Fidelity Nuvista 600
Datum objave: 12.studeni.2019 u 09:34
Poštovani,
Ima li netko ikakva iskustva s pojačalom Musical Fidelity Nu vista 600?
Čak i neki link s nekakvom ozbiljnijom recenzijom je dobrodošao.
Hvala

-------------
Revoxcd221 Pathos Converto mk2 Sbooster,Marantz NA11S1, Marohei MLP-1, NAT Magnetostat ref. se,Accuphase p350, NAT Magma New,Kinesis ,Marohei UNA 2,B&W 800D2,SF Concerto Home,Maroheicables Statement

Odgovori:
Objavio: Gašo
Datum objave: 12.studeni.2019 u 10:31
hmm, baš i nema nešto recenzija. 

Imaju li možda primjerak u Novim bojama zvuka? 

Djeluje lijepo izrađeno, nije mi jedino jasno korištenje vodoravnih rebara bocnih hladila.  To je valjda dizajn nadvladao zakone termodinamike.

-------------
RPi3+Digi Pro(Soundness mod), AD1865 filterless non oversampling DAC ,Marohei Maduro S, Pioneer C-21,Marohei Maduro S, Pioneer M-22, Neotech SOCT-18 TP, ATC SCM 19 V2

Objavio: djigibao
Datum objave: 12.studeni.2019 u 10:45

Objavio: zook
Datum objave: 12.studeni.2019 u 10:45
Kako nema, evo jedna njemačka recenzija: 
https://www.fairaudio.de/test/musical-fidelity-nu-vista-600-hybrid-vollverstaerker-test/" rel="nofollow - https://www.fairaudio.de/test/musical-fidelity-nu-vista-600-hybrid-vollverstaerker-test/
Gogle translator i udri.

https://www.youtube.com/watch?v=9XHxnL6DScA" rel="nofollow - https://www.youtube.com/watch?v=9XHxnL6DScA
https://www.youtube.com/watch?v=4Rxolhmf0xk" rel="nofollow - https://www.youtube.com/watch?v=4Rxolhmf0xk

-------------
đez je limunada

Objavio: djigibao
Datum objave: 12.studeni.2019 u 10:52
...a i cijena je OK...

https://www.bojezvuka.hr/proizvod/musical-fidelity-nuvista-600/" rel="nofollow - https://www.bojezvuka.hr/proizvod/musical-fidelity-nuvista-600/

Datum objave: 12.studeni.2019 u 10:53
Radi se o nekoj kombinaciji iz vana, isplatilo bi mi se, jer trebam pojačalo koje će biti u pogonu 24/7, a od četiri amplifikacije što imam, tri su u A klasi. Najslabije guta 400w u kontinuitetu, a to je preko 11kw u 24h, odnosno 330kw mjesečno. Monoblokovi od 170w u A klasi bolje da ne govorim?!? Oni griju sobu i predsoblje, cca 50m2 ?!?
Treba mi drndalo da usvirava kabele, a da ne guta ko smuk..

-------------
Revoxcd221 Pathos Converto mk2 Sbooster,Marantz NA11S1, Marohei MLP-1, NAT Magnetostat ref. se,Accuphase p350, NAT Magma New,Kinesis ,Marohei UNA 2,B&W 800D2,SF Concerto Home,Maroheicables Statement

Datum objave: 12.studeni.2019 u 11:22
Za usviravanje ti uopce ne treba ni pojačalo ni zvucnik, ni izvor

-------------
RPi3+Digi Pro(Soundness mod), AD1865 filterless non oversampling DAC ,Marohei Maduro S, Pioneer C-21,Marohei Maduro S, Pioneer M-22, Neotech SOCT-18 TP, ATC SCM 19 V2

Datum objave: 12.studeni.2019 u 11:35
Originalno postano od strane člana: Gašo Gašo napisao:

Za usviravanje ti uopce ne treba ni pojačalo ni zvucnik, ni izvor

Dobro sad, to nije tema! Budući i slušam muziku konstantno, odnosno stalno mi nešto prede,onda mi treba pristojno pojačalo.
Zato sam i postavio pitanje?!?
Ovog lika na yubitu sam pregledao, i znam manje više sve što je rekao, ali sam želio čuti neko mišljenje ili nešto od konzumenata istog, ako ih ima?
Vjerujem da se bar nas dvojica razumijemo 😉

-------------

Objavio: demo995
Datum objave: 12.studeni.2019 u 12:31
Originalno postano od strane člana: Kabel Kabel napisao:

Radi se o nekoj kombinaciji iz vana, isplatilo bi mi se, jer trebam pojačalo koje će biti u pogonu 24/7, a od četiri amplifikacije što imam, tri su u A klasi. Najslabije guta 400w u kontinuitetu, a to je preko 11kw u 24h, odnosno 330kw mjesečno. Monoblokovi od 170w u A klasi bolje da ne govorim?!? Oni griju sobu i predsoblje, cca 50m2 ?!?

A nešto u D klasi? Recimo ion

Objavio: Dorian
Datum objave: 12.studeni.2019 u 12:37
moze li itko na neki razumljiv nacin po mogucnosti nekom matematickom formulom ili slikama objasniti sto uopce znaci "usviravanje kabela" i na koji nacim recimo usvirati PCB ili kako usvirati konektor na koji ide kabel, kako se usvirava kvartovska trafo stanica je isto zanimljivo, zanima me samo matematicki-fizikalno smisleni pojmovi

-------------
P5 Power Plant, DirectStream DAC, BHK Signature Pre, Stellar phono, BHK250, Dynaudio Confidence 5, Hitachi FT-007

Datum objave: 12.studeni.2019 u 12:42
Dali ne vjeruješ da efekt postoji ili si ne možeš objasniti zašto postoji?

-------------

Objavio: zed_alive
Datum objave: 12.studeni.2019 u 13:06
Ilitiga, da li čuješ ikakav efekt, ili ne čuješ nikakav efekt usviravanja?

Objavio: Edison
Datum objave: 12.studeni.2019 u 13:21
Originalno postano od strane člana: Dorian Dorian napisao:

moze li itko na neki razumljiv nacin po mogucnosti nekom matematickom formulom ili slikama objasniti sto uopce znaci "usviravanje kabela" i na koji nacim recimo usvirati PCB ili kako usvirati konektor na koji ide kabel, kako se usvirava kvartovska trafo stanica je isto zanimljivo, zanima me samo matematicki-fizikalno smisleni pojmovi

Matematicki ce ti tesko to itko objasniti. Uz pomoc fizike mozda, ali isto nece ici lako. Efekt usviravanja se cuje. Objasnit ga je tesko na nacin koji ti trazis.

Ukratko, nije pametno nakon sto si ustao iz kreveta, nakon prospavane noci, odmah startati na trci maratona. Nece ti dobro ici u pocetku...   mig

Objavio: Apparatus
Datum objave: 12.studeni.2019 u 13:24
Kabel, na ono pitanje mu odgovori šta te briga i gotovo.

-------------
https://www.youtube.com/watch?v=LQHk5qwEDPU" rel="nofollow - dCS Puccini MkII & U-Clock, AQ Sky, Krell FPB300cx, AQ Sterling 2, Sonus faber Amati Futura, Tara Labs Quantum III, KEF Model 101 Reference

Datum objave: 12.studeni.2019 u 13:37

e, nego Doriane btw., ti si fan PS Audio, si vidio slučajno šta je Paul McGowan napisao nedavno vezano uz probu tri AQ Dragon strujaša u njegovoj slušaonici, na P20 i monoblokovima?

https://www.psaudio.com/pauls-posts/seeds-of-change/#comments" rel="nofollow - https://www.psaudio.com/pauls-posts/seeds-of-change/#comments

bila je na Audiogonu mala raspravica oko toga kako je hrabar oko takvog komentara, naročito obzirom na činjenicu da je P20 bio priključen na njega, gdje bi čovjek očekivao da to baš i ne bi trebalo imati utjecaja? ali sam Paul opisuje promjenu kao ogromnu...bilo je i šaljivih komentara, tipa 'Paul basically admits his P20 is a POS' haha

Datum objave: 12.studeni.2019 u 14:36
Originalno postano od strane člana: zed_alive zed_alive napisao:

e, nego Doriane btw., ti si fan PS Audio, si vidio slučajno šta je Paul McGowan napisao nedavno vezano uz probu tri AQ Dragon strujaša u njegovoj slušaonici, na P20 i monoblokovima?

https://www.psaudio.com/pauls-posts/seeds-of-change/#comments" rel="nofollow - https://www.psaudio.com/pauls-posts/seeds-of-change/#comments

bila je na Audiogonu mala raspravica oko toga kako je hrabar oko takvog komentara, naročito obzirom na činjenicu da je P20 bio priključen na njega, gdje bi čovjek očekivao da to baš i ne bi trebalo imati utjecaja? ali sam Paul opisuje promjenu kao ogromnu...bilo je i šaljivih komentara, tipa 'Paul basically admits his P20 is a POS' haha
pomjesao si kruske i jabuke, PS je relativno mala firma sa velikim troskovima i Paul bi bio lud da ne krene po sistemu kud svi tuda i mali mujo i bio bi skroz nepametan kad ne bi uzeo novce koji se nude, pa makar pricao i sam protiv sebe i pliticari pricaju ono sto narod zeli cuti, neovisno o tome ima li smisla, pustimo radnje koje su cisto financijske prirode, sasvim je jasno da bi i ja u slicnoj poziciji sa firmom na ledima 100-tinjak zaposlenih i troskovima koji samo stizu pricao klijenteli sto zeli cuti, no to nije odgovor na moje pitanje, prekopao sam net i google nema suvisli odgovor na to pitanje, za sada znamo da se kabeli usviravaju iskljucivo iz razloga da bi netko zaradio no to znam i sam, mene zanima sto bi to bilo usviravanje bez psiho,paranormalno,placebo ili bilo sto iz ranga istjerivanja duhova, znaci ako nesto postoji to je na ovoj planeti fizikalno-matematicki- kemijsko objasnjivo, moze li to netko ili je definitivno rang placeba, ima i drugo pitanje, koji je smisao uopce pricati o "usviravanju kabela", a ne znati sto je to.

-------------
P5 Power Plant, DirectStream DAC, BHK Signature Pre, Stellar phono, BHK250, Dynaudio Confidence 5, Hitachi FT-007

Datum objave: 12.studeni.2019 u 14:45

Dali ne vjeruješ da efekt postoji ili si ne možeš objasniti zašto postoji?

ako efekt postoji mora biti objasnjiv, kako inace vjerovati da postoji, uzmi u obzir da slusni test u tom kontekstu ne znaci nista, naime uho je osjetljivije na promjenu tlaka zraka koji se mijenja u realnom vremenu i kako onda dokazati takav efekt jer zbog promjene tlaka teoretski ce vrijediti bilo koja izjava o promjeni necega, jedini nacin je dokazivanje fizikalno-matematicki, mjenja li se struktura vodica, sto se dogada ako gledamo pod mikroskopom i povecamo recimo milion puta,,znaci ako efekt postoji ,mora biti jasno objasnjiv inace nema smisla i moze se reci da je utjecaj tlaka zraka sto je sasvim realno za razliku od necega placebo, naime kada bi taj efekt stvarno postojao morao bi mjenjati kemijsku strukturu vodica, no energija koja je potrebna za promjenu elektronske strukture je poprilicno velika i na kraju kada bi i promjenili strukturu to vise vjerojatno uopce ne bi bio ni metal ni provodnik.

-------------

Datum objave: 12.studeni.2019 u 14:57

pomjesao si kruske i jabuke,

ne kužim kaj sam pomiješao, iznio sam činjenice, link na što je rekao, i opisao malo komentare (diskusiju tamo imaš, ak ti trebam slat link a zanima te, vikni; makar nebitna je diskusija, jel)

PS je relativno mala firma sa velikim troskovima i Paul bi bio lud da ne krene po sistemu kud svi tuda i mali mujo i bio bi skroz nepametan kad ne bi uzeo novce koji se nude, pa makar pricao i sam protiv sebe i pliticari pricaju ono sto narod zeli cuti, neovisno o tome ima li smisla, pustimo radnje koje su cisto financijske prirode, sasvim je jasno da bi i ja u slicnoj poziciji sa firmom na ledima 100-tinjak zaposlenih i troskovima koji samo stizu pricao klijenteli sto zeli cuti, no to nije odgovor na moje pitanje, prekopao sam net i google nema suvisli odgovor na to pitanje, za sada znamo da se kabeli usviravaju iskljucivo iz razloga da bi netko zaradio no to znam i sam, mene zanima sto bi to bilo usviravanje bez psiho,paranormalno,placebo ili bilo sto iz ranga istjerivanja duhova, znaci ako nesto postoji to je na ovoj planeti fizikalno-matematicki- kemijsko objasnjivo, moze li to netko ili je definitivno rang placeba, ima i drugo pitanje, koji je smisao uopce pricati o "usviravanju kabela", a ne znati sto je to.

bit ću otvoren, možda i bolno, ali želim prodrijeti u centar, u srž

mislim da se sve vrti oko toga da primarno sebi želiš dokazati da to doista ne postoji, i da je kompletno u domeni placeba

jer ako ne bi bilo tako, a ti pak osobno ne čuješ ništa takvog kao što je usviravanje, to bi dokazalo da je tvoj osobni prag toga koliko čuješ niži nego u nekih drugih audiofila, koji to čuju. a to baš i nije osobno ugodna opcija za progutati

Datum objave: 12.studeni.2019 u 14:58
inače, svaki efekt mora biti objašnjiv. ali to ne znači da je trenutno i objašnjen. a ako nešto i jest, ne znači nužno da je javno i dostupno

najgluplje je što igrači koji najviše investiraju u konkretno imaju i najdeblje razloge zašto te informacije (koje su platili svojim novcem) zadržati isključivo za sebe. i tako, umjesto da se znanje širi, privatizira se

Datum objave: 12.studeni.2019 u 15:15
dielektrik u žici je i kapacitet, radi charge-discharge, discharge se radi s vremenskim pomakom u odnosu na signal koji je izazvao charge i kreira noise

usviravanje dielektrika bi značilo da za vrijeme inicijalnog perioda dielektrik radi nešto drugačiji charge-discharge nego u nekom stabilnom stanju, nakon usviravanja, npr. razlićita brzina propagacije naboja, koja uzrokuje drugačiji profil noise-a induciranog u kablu

Datum objave: 12.studeni.2019 u 15:19
Dva puta sam provjerio jesam li u pravoj temi, i vidim da jesam. Samo sam tražio ima li itko iskustva s navedenim MF pojačalom i to je sve! Ne trebam savjet koje pojačalo kupiti, i ne želim sudjelovati u temi o kabelima!!
Lijepo bi zamolio da, ako znate nešto više o Nu vista 600 izlazu napišite, a ove deplasirano teme oko kabela nastavite u temi koja već postoji!
Hvala,
Lp

-------------

Datum objave: 12.studeni.2019 u 15:20

inače, svaki efekt mora biti objašnjiv. ali to ne znači da je trenutno i objašnjen. a ako nešto i jest, ne znači nužno da je javno i dostupno

najgluplje je što igrači koji najviše investiraju u konkretno imaju i najdeblje razloge zašto te informacije (koje su platili svojim novcem) zadržati isključivo za sebe. i tako, umjesto da se znanje širi, privatizira se
cekaj ti se salis, ovo je toliko neozbiljno da nemam rijeci, pobogu pa skoro sve je javno otkriveno oko fusijskog reaktora u francuskoj, samo detalji su jos ostali tajna, a ti iz komada zice radis nauku, ma ne vjerujem, ma mozes si misliti sto bi netko skrivao nesto takvog tipa, pa prva bi industrija skocila kada bi se to moglo dokazati i objaviti, jer bi im zarada naglo porasla i prodavali bi vise zice, drugo igraci koji najvise investiraju nisu relevantni uopce, novac su mogli zaraditi na nekretninama ili nafti, nema poveznice tih kako ih zoves igraci sa znanjem matematike, fizike i elektrokemije, pitanje je jednostavno ponavljam, kako znas da efekt usviravanja kabela nije promjena tlaka zraka ili bilo cega drugoga( promjena temperature kristala poluvodica i unutarnje temp. lampe ili nesto trece), te moze li tko matematicki-fizikalno-kemijski dokazati postojanje toga efekta i molio bih ako vec netko odgovara da bude ozbiljno.

-------------

Datum objave: 12.studeni.2019 u 15:33

dielektrik u žici je i kapacitet, radi charge-discharge, discharge se radi s vremenskim pomakom u odnosu na signal koji je izazvao charge i kreira noise

usviravanje dielektrika bi značilo da za vrijeme inicijalnog perioda dielektrik radi nešto drugačiji charge-discharge nego u nekom stabilnom stanju, nakon usviravanja, npr. razlićita brzina propagacije naboja, koja uzrokuje drugačiji profil noise-a induciranog u kablu
dizs, Zed, jednadzba, konkretni iznosi da bi imalo smisla, koji kapacitet, koji vremenski pomak, samo konkretne brojke igraju, no cak kada bi to u nominalnim iznosima koji se mogu pojaviti na kabelima koristenim u audiu , a iznosi svega nabrojanog kada uvrstis u formulu su u razini greske na 17-toj decimali, sto bi to znacilo ustvari, prakticki bi to bilo forcanje promjene izvornog signala, znaci koloriranje i stvaranje necega sto izvorno ne postoji u slusanom materijalu, pa zar nije osnovni smisao hifi-a upravo suprotan, inace to o cemu ti pricas su termini koji se koriste za dielektrike kabela iz distributivne mreze na jako visokim naponima tipa vise stotina kilovolti, sto nema nikakvu poveznicu sa audio kabelima

-------------

Datum objave: 12.studeni.2019 u 15:33
ok, sve se zna
nastavi spavati 

Datum objave: 12.studeni.2019 u 15:39
samo napomena, moj stari je bio kemičar (sad je u penziji), pa mi je ovo opisivao

matematičke formule za proračune u pojedinim kemijskim procesima i reakcijama...empirijske. nema se pojma oko fizike koja bi ih izvela i precizno ih opisala. upotrebljavaju se stoga određene matematičke formule koje aproksimativno opisuju empirijske krivulje, u nekim zadanim okvirima parametara

toliko o znanju i njegovoj kompletnosti

Datum objave: 12.studeni.2019 u 16:55
Zamucenje uma je najveca kocnica.

Objasni matematicki zašto doma slušaš PS audio.

Ocigledno ovdje nitko nije cuo ni vidio MF Nuvista 600.  Game over

-------------

Objavio: Sten
Datum objave: 12.studeni.2019 u 17:33

Dva puta sam provjerio jesam li u pravoj temi ...
haha 
Čekaj dok "prosvjetiteljstvo" odradi svoj dio, zna to potrajati. Obično toliko da eventualno onaj tko i zna nešto izgubi svaku volju da nešto napiše. Iako, i takvih je više jako malo ovdje.
Mislim da ćeš se morati zadovoljiti već navedenim linkovima, pročitati između redaka i osloniti se na intuiciju.

-------------
Gamut CD3->MF M6 PRE->YBA Passion 400->Totem Mani2 (mod/sig)
IC:Sumić SCBH - LC:Siltech LS110 mkII - MC:Marohei Maduro S
Support: SolidTech Radius, Atacama XL600

Objavio: zuti mrav
Datum objave: 12.studeni.2019 u 18:18
Budite obzirni, teško je jugo.

Datum objave: 12.studeni.2019 u 19:28

Točno tako!
@Žuti mrav, dobro zboriš. Nego, na privremenom radu sam na kontinentu, tako da nisam znao. Ne gledam tv, a vremensku prognozu ne pratim 😉

-------------

Objavio: Kalle242
Datum objave: 12.studeni.2019 u 21:39
Bio je u klubu sa Dali Epicon 6, ukupni zvuk je bio bez nesto za zamjeriti, sad DALI je do Dalija ili MF :)

Objavio: donkimizer
Datum objave: 12.studeni.2019 u 21:43

ako efekt postoji mora biti objasnjiv, kako inace vjerovati da postoji

Ne treba ga nužno znati objasniti, samo treba dokazati da postoji. haha
Npr. već se zna da se L, C i R parametri žice ne usviravaju, pa oni, iako su nam najinteresantniji, za ovu priču ionako nisu relevantni. Ok, ajd, za test treba da usvirana i neusvirana žica počnu sa identičnim parametrima.
Dovoljno je da spojiš nekakav "snimač" na kraj usvirane/neusvirane žice, pa onda pustiš da svira neki testni sadržaj i snimiš ga i lijepo ih usporediš. Ako se snimke razlikuju, to znači da u sustavu postoji neki parametar koji nisi uvrstio u dosadašnje jednadžbe, a nakon toga možeš daljnjim detaljnim istraživanjem precizno definirati taj parametar. Idem sad, nakupilo mi se drvlja i kamenja iznad glave. hahahahahaha

Objavio: soundnewsdino
Datum objave: 12.studeni.2019 u 21:58
već sam jednom prije nekoliko godina napisao pa da ponovim...

Vrijeme usviravanja kabela je vrijeme koje je potrebno da se mozak usvira na kabel....haha

Datum objave: 12.studeni.2019 u 22:05
Originalno postano od strane člana: soundnewsdino soundnewsdino napisao:

Vrijeme usviravanja kabela je vrijeme koje je potrebno da se mozak usvira na kabel....haha

Zgodno to zvuči. Al nema veze s praksom.

Datum objave: 12.studeni.2019 u 22:14

Drndalo od 7000 eura s cijevima u preampu? Razmišljanje o računu za struju?

Datum objave: 12.studeni.2019 u 22:16
Originalno postano od strane člana: zuti mrav zuti mrav napisao:

Zgodno to zvuči. Al nema veze s praksom.

itekako ima...haha

Datum objave: 12.studeni.2019 u 22:53

Drndalo od 7000 eura s cijevima u preampu? Razmišljanje o računu za struju?

Što je tu čudno? Zašto bi trošio na nešto što nije potrebno? Inače drndalo koje bi mijenjao za nu vista 600 dođe 7000£, jedino što je moje korišteno, a ovaj je nov neotpakiran!

-------------

Datum objave: 12.studeni.2019 u 23:05

ako efekt postoji mora biti objasnjiv, kako inace vjerovati da postoji

Postoje stvari u koje ljudi vjeruju, a nije ih potrebno, a jos manje je pozeljno, propitivati.
Pogledati pod: dogma.

Datum objave: 12.studeni.2019 u 23:12
Jbt, čitam forum ovih dana i sve uživam u sebi koliko sam u stvari normalan.
haha

-------------
https://www.youtube.com/watch?v=LQHk5qwEDPU" rel="nofollow - dCS Puccini MkII & U-Clock, AQ Sky, Krell FPB300cx, AQ Sterling 2, Sonus faber Amati Futura, Tara Labs Quantum III, KEF Model 101 Reference

Objavio: ilimzn
Datum objave: 12.studeni.2019 u 23:25
U linkanom videu je lik koji nema pojma.

Prvo, lampe nisu nuvista nego NUVISTOR.

Minijaturizirane su, robusne su, niskosumne i traju dugo ali su i mikrofonicne u odredjenim situacijama. O 'nikakvim izoblicenjima' da ne pocinjem - ona su takva kakva jesu za dati tip nuvistora i odabrane im radne tocke. Generalno su popularni tipovi imali nesto veca izoblicenja nego starija i klasicnija staklena im braca na cijem su temelju nastali, no tu stvari leze u sposobnosti konstruktora da optimalno iskoristi dio koji mu je na raspolaganju.

Vec u nazivu 'nuvISTOR' se vidi ideja pokusaja konkuriranja tadasnjem tranzISTORu - a tranzistori su tada jos bili u povojima.
Nuvistor je bio (relativno uspjesan) pokusaj da se minijaturizira elektronska cijev, i koristi tamo gdje je jos uvijek bila nezamjenjiva. Jedno od takvih mjesta je tamo gdje su potrebne vrlo visoke ulazne impedancije kakve cijevi obicno imaju, dakle 'cisto' naposnko pojacanje, prakticno bez ulaznih struja. Jedno od najpoznatijih takvih mjesta su bili ulazni stupnjevi osciloskopa - u mnogim Tektronixima su se zadrzale cak do kasnih 60-ih. Ta je bitka medjutim izgubljena kad su se pojavili prvi JFET-ovi, a definitivno zacementirana pojavom MOSFET-a.

Nuvistori u Nuvista seriji uredjaja su tipicno 6CW5 ili ruski klonovi, s obzirom da su ih rusi radili sve do 80-ih. Opcenito izbor tipova je bio vrlo malen, mozda desetak razlicitih tipova, uglavnom za obradu malih signala. Za razliku od klasicnih lampi. prilicno su tesko nabavljivi, no srecom vrlo su trajni (barem ako su ih konstruktori rabili u uvjetima u kojima se to garantira), tako da se moze ocekivati radni vijek u godinama pri 24-satnoj upotrebi.

O zvuku konkretnog uredjaja ne bih mogao nista direktno reci (na kratko sam slusao samo DAC iz te serije) - s obzirom da se u krajnjoj liniji radi o hibridnom pojacalu, na zalost vrijedi formula da je potencijal kvalitete baziran na zbroju dobrih strana cijevi i poluvodica, ali potencijal problema koji vrebaju konstruktora na umnosku problema s cijevima i poluvodicima, sto su pokazali i moji pokusaji konstrukcije takvih pojacala. Stvarno dobro zvuceci hibridi ('sit up an listen' zvuk) su rijetki.

Datum objave: 13.studeni.2019 u 09:14
Originalno postano od strane člana: ilimzn ilimzn napisao:

U linkanom videu je lik koji nema pojma.

Prvo, lampe nisu nuvista nego NUVISTOR.

Minijaturizirane su, robusne su, niskosumne i traju dugo ali su i mikrofonicne u odredjenim situacijama. O 'nikakvim izoblicenjima' da ne pocinjem - ona su takva kakva jesu za dati tip nuvistora i odabrane im radne tocke. Generalno su popularni tipovi imali nesto veca izoblicenja nego starija i klasicnija staklena im braca na cijem su temelju nastali, no tu stvari leze u sposobnosti konstruktora da optimalno iskoristi dio koji mu je na raspolaganju.

Vec u nazivu 'nuvISTOR' se vidi ideja pokusaja konkuriranja tadasnjem tranzISTORu - a tranzistori su tada jos bili u povojima.
Nuvistor je bio (relativno uspjesan) pokusaj da se minijaturizira elektronska cijev, i koristi tamo gdje je jos uvijek bila nezamjenjiva. Jedno od takvih mjesta je tamo gdje su potrebne vrlo visoke ulazne impedancije kakve cijevi obicno imaju, dakle 'cisto' naposnko pojacanje, prakticno bez ulaznih struja. Jedno od najpoznatijih takvih mjesta su bili ulazni stupnjevi osciloskopa - u mnogim Tektronixima su se zadrzale cak do kasnih 60-ih. Ta je bitka medjutim izgubljena kad su se pojavili prvi JFET-ovi, a definitivno zacementirana pojavom MOSFET-a.

Nuvistori u Nuvista seriji uredjaja su tipicno 6CW5 ili ruski klonovi, s obzirom da su ih rusi radili sve do 80-ih. Opcenito izbor tipova je bio vrlo malen, mozda desetak razlicitih tipova, uglavnom za obradu malih signala. Za razliku od klasicnih lampi. prilicno su tesko nabavljivi, no srecom vrlo su trajni (barem ako su ih konstruktori rabili u uvjetima u kojima se to garantira), tako da se moze ocekivati radni vijek u godinama pri 24-satnoj upotrebi.

O zvuku konkretnog uredjaja ne bih mogao nista direktno reci (na kratko sam slusao samo DAC iz te serije) - s obzirom da se u krajnjoj liniji radi o hibridnom pojacalu, na zalost vrijedi formula da je potencijal kvalitete baziran na zbroju dobrih strana cijevi i poluvodica, ali potencijal problema koji vrebaju konstruktora na umnosku problema s cijevima i poluvodicima, sto su pokazali i moji pokusaji konstrukcije takvih pojacala. Stvarno dobro zvuceci hibridi ('sit up an listen' zvuk) su rijetki.

Željko, hvala na konkretnom objašnjenju!!!
Tipa na videu sam odgledao par minuta i ugasio. Ne treba mi reklama za pojačalo nego neki suvisli komentar.
Sad sam u dilemi, jer stvari se bitno mijenjaju!
Imam vremena za razmisliti jer želim dugoročno rješenje. Naime imam.otvorenu poonudu za prodaju ili zamjenu mog AMS 35p... Mogu za malu nadoplatu kupiti AMS50p, i to mi je prilično zanimljivo. Pojačala imaju isti karakter, a ovaj ima 15-tak watta više..
Malo ću prespavati i odlučiti
Hvala još jednom!!!
Živio

-------------

Datum objave: 13.studeni.2019 u 09:32
Originalno postano od strane člana: Apparatus Apparatus napisao:

Jbt, čitam forum ovih dana i sve uživam u sebi koliko sam u stvari normalan.
haha

To ti je subjektivno zapažanjehaha

-------------

Datum objave: 13.studeni.2019 u 09:38

Mozak se usvira na svašta.

Zašto su cujne razlike među kabelima uopce, ako su njihove parazitske pojave debelo ispod granice kad mi mogle utjecati na signal?

Zašto uopce korisiti kabele "za audio"?

Što je to i kako objasniti matematicki, ili bilo kako, kvantno tuneliranje subatomskih cestica?

-------------

Datum objave: 13.studeni.2019 u 16:42

ma ne se zivcirati, nije nista tebi osobno bilo upuceno, ovo pitanje da matematicki objasnim slusanje PS-a je daleko ispod tvog nivoa i potpuno nepotrebno, no dobro, ljudi smo dogodi se, nema frke. Uostalom pitanje je bilo upuceno pokretacu teme da zna zasto to radi(usvirava kabele) odgovorio bi.
Cinjenica da se taj MF provukao ispod povecala kao potpuno nezanimljiv uredaj i ocito da to nitko nije vidio ni cuo, po tome kako izgleda unutra i bolje da je tako.
Cijeli internet nema smislenog odgovora na moje postavljeno pitanje iz cega se moze zakljuciti da je u pravu kolega Edison kako se radi o dogmi, a ustvari je placebo. U konacnici je nemoguce dokazati da li se zica, odnosno kolega Zed je objasnio da se zica ne usvirava nego izolator, to mi je jos manje smisleno, no drzimo se toga da se usvirava izolator, no nitko ne moze razdvojiti da li se usvirao izolator ili se u sistemu u meduvremenu promjenila temperatura silicija ili lampe za koji stupanj ili se promjenio tlak zraka u prostoriji pa se to pripisuje usviravanju izolatora, sad ide logicno pitanje, pa sto ne bi bilo bolje onda koristiti zice bez izolacije ili jos bolje koristiti zice za ultra visoke napone pa bi se izbjeglo usviravanje izolatora umjesto svile koja je higroskopna i upija vlagu iz prostora, kako je onda moguce usvirati kabel koji recimo ima svilu, a svila kupi vlagu u kojem god smjeru se krene je potpuni logicki besmisao, uglavnom jedini zakljucak je da autor teme ocito ne zna zasto misli da usvirava kabel, a sve ostalo je cista dogma, no bitno da se novac vrtihaha

-------------

Datum objave: 13.studeni.2019 u 17:15
Poštovani, što se mene tiče ova tema je za mene gotova. Ilimzn je napisao ono što me najviše zanimalo, i budući da nitko osim Gaša nije komentirao ništa više što bi mi pomoglo, isključujem se iz bilo kakve daljnje rasprave.
Hvala,
Lp

-------------

Datum objave: 13.studeni.2019 u 17:21

Poštovani, što se mene tiče ova tema je za mene gotova. Ilimzn je napisao ono što me najviše zanimalo, i budući da nitko osim Gaša nije komentirao ništa više što bi mi pomoglo, isključujem se iz bilo kakve daljnje rasprave.
Hvala,
Lp
Hvala na odgovoru, jasno potvrdeno ono sto sam i mislio da se ne zna zasto se to radi, nego eto tek tolikohaha tema se moze zatvoriti.

-------------

Objavio: alexatpos
Datum objave: 13.studeni.2019 u 18:06
U kontekstu tvog pitanja o 'matematickoj formuli' za kabele, Gashino pitanje o PS audiu je sasvim legitimno, kao i ovo njegovo par postova prije.
Ima li koji 'matematicar' koji moze zakljuciti kako i zasto kakav kabel 'svira' ovako ili onako?
Zasto kondenzatori razlicitih firmi, ali istih vrijednosti, u konacnici mogu dati razlicit zvuk?
Vjerujem kako je takvih primjera u audiu x.
Kada bi se samo 'matematicari' bavili ovim sportom, svi bi ustedjeli hrpu love, proizvodila bi se i prodavala mozda dva modela od svega i to srebrni i crni... 

Objavio: tatamata
Datum objave: 13.studeni.2019 u 18:18

Hvala na odgovoru, jasno potvrdeno ono sto sam i mislio da se ne zna zasto se to radi, nego eto tek tolikohaha tema se moze zatvoriti.
Ponašaš se na forumu kao da si iscuclao sve znanje svijeta. To je prilično iritirajuće, barem za one koji znaju da znamo vrlo malo, te da doista nepobitno postoje stvari na ovom svijetu koje jednostavno ne znamo objasniti. Ono najgore što možemo sami sebi napraviti je složiti si malu puzzle sliku svijeta od napabirčenih djelova i negirati sve što u tu sliku ne staje. Zato treba biti otvoren i priznati da neke stvari ne znamo. Barem to nije teško. NHF. 

-------------
prava hifa svijetli u mraku.

Datum objave: 13.studeni.2019 u 18:24
Originalno postano od strane člana: alexatpos alexatpos napisao:

U kontekstu tvog pitanja o 'matematickoj formuli' za kabele, Gashino pitanje o PS audiu je sasvim legitimno, kao i ovo njegovo par postova prije.
Ima li koji 'matematicar' koji moze zakljuciti kako i zasto kakav kabel 'svira' ovako ili onako?
Zasto kondenzatori razlicitih firmi, ali istih vrijednosti, u konacnici mogu dati razlicit zvuk?
Kada bi se samo 'matematicari' bavili ovim sportom, svi bi ustedjeli hrpu love, proizvodila bi se i prodavala mozda dva modela od svega i to srebrni i crni... 

potpuni promasaj, neusporedivo, razliku izmedu kondenzatora mozes potpuno definirati, imas cijeli niz jasnih i potpuno definiranih i 100% objasnjivih parametara za kondice, dok je ovo sa kabelima u 100% iznosu siva zona bez ijedne cvrste tocke, bas sve je u domeni spekulacija, a sto je jos gore sve se bazira na masti, kakvih sve smjesnih objava i izjava ima to je za nevjerovati, sto je jos veca fora, sto netko vecu glupost izjavi to se smatra mudrijim, uostalom pa zar nije tragicno da netko tko usvirava kabele ne zna odgovoriti zasto to radi i sto je uopce usviravanje, mislim briga me, samo je smjesno.

-------------

Datum objave: 13.studeni.2019 u 18:28
Originalno postano od strane člana: tatamata tatamata napisao:

Ponašaš se na forumu kao da si iscuclao sve znanje svijeta. To je prilično iritirajuće, barem za one koji znaju da znamo vrlo malo, te da doista nepobitno postoje stvari na ovom svijetu koje jednostavno ne znamo objasniti. Ono najgore što možemo sami sebi napraviti je složiti si malu puzzle sliku svijeta od napabirčenih djelova i negirati sve što u tu sliku ne staje. Zato treba biti otvoren i priznati da neke stvari ne znamo. Barem to nije teško. NHF. 
Samo sam postavio obicno pitanje, eto odgovor je da se ne zna sto je sasvim legitimno za odgovor, ne vidim problem ni bilo sto iritirajuce, tema je trebala biti zatvorena, sve je receno.

-------------

Datum objave: 13.studeni.2019 u 18:30
Uostalom, ako za kabele doista misliš da su placebo, pošalji mi te Maduro kabele kojim se dičiš u svom potpisu, ja ću ti poslati neke no name iste dužine.coolCensored

PS: Sorry, kabeli su iz Gašinog potpisa.coolCensored

-------------

Datum objave: 13.studeni.2019 u 18:42
Usviravanje, odnosno broj odrađenih sati evidentno mijenja nacin na koji uređaji reproduciraju materijal, neki vise neki manje, ali slusno je bezbroj puta dokazano i to ne kod jednog covjeka na jednoj komponenti nego opcenito, to nisu izolirani slucajevi
Zasto je tome tako tesko je definirati makar isao u elektricku ili teoretsku analizu svakog djela unutar uređaja.

Ne znamo puno toga, mozemo samo teoretizirati u domeni mijenjnja uvijeta prenosa energije u bilo kojem obliku.
U kabelima je energija(sto ukljucje i EM valove) prenosnik audio informacije i ne znamo jasno sto se događa na kvantnoj razini.

Usviravanje je vrlo vjerojatno razgibavanje i kondicioniranje i vodica i okoline(izolatora) , a samo potvrđuje koliko je ljudski sluh potencionalno profinjen analizator.

-------------

Objavio: gord
Datum objave: 13.studeni.2019 u 19:13
Kad  god se priča o kabelima ja se  sjetim  pokojnog sstrsat-a.
Ova njegova razmišljanja  o kabelima su za mene Biblija.

„Zaljepit“ cu na jednom mjestu razmišljanja jednog majstora jednog znalca koji je bio poštivan među audiofilima , koji je pokušavao po zakonima fizike i elektrotehnike objasniti što čujemo i ako čujemo   zašto „čujemo kabele“ .

Ne može učestvovati u ovim raspravama jer nažalost nije više među živima ( uskoro će biti tri godine da nas je napustio ) ali na našu sreću otavio je pisani trag.

Dakle evo kako je razmišljao o kabelim sstrsat.

-"Shvati da sam kabel nit svira nit ne svira vec da to ca cujes ka razlike su rezultati interakcija izvora signala, kabela i potrosaca.

-"Nima tu mistike, kad bi proizvodjaci postivali osnovna pravila (potpunu terminaciju i potpunu zastitu kabela od smetnji) ovakve teme ne bi ni postojale. Ali zelja za zaradom koji ce ostvarit noviji i "bolji" proizvod je naravno jaca. Specifikacija na papiru i precesto nima puno veze sa stvarnim stanjem

Ali naravno, svatko ima pravo da viruje u ca god oce ."

-"Ovo "svira najbolje" bi u tehnickom aspektu znacilo da se na njemu javlja najmanje refleksija (a virovatno su i izlazni / ulazni otpor izvora / potrosaca koje si koristil bili dovoljno blizu idealnih 75 oma).

A ova proba i mjerenje koju si izvel itekako pokazuju koliko neki "renomirani" brendovi zasluzuju takav epitet.
Problem ustvari nastaje ca neki nikako ne zele shvatit i prihvatit da tu nima nikakve mistike nego da je sve objasnjivo golim zakonima fizike i pojavama refleksije. A neprihvacanje toga gre na velu radost mnogih "renomiranih brendova" cija se cila filozofija svodi na sirenje mistike i prodaju magle u sjajnom papru."

Tako da bi neki stvarno tribali prihvatit da kad se govori o razlikama medju kabelima ima smisla razgovarat samo o "razlikama" medju kabelima koji se cim preciznije drze potribnih tehnickih specifikacija. "

-"Problematicno? Pa uglavnom to ca se uvik proglasava da bas kabeli "sviraju" razlicito a virovatno malo kome ego moze dozvolit da prizna da su mu uredjaji daleko izvan specifikacija.
A oce li refleksija nastat zbog neadekvatnog izlaznog otpora izvora signala, neadekvatne (pa mozda jos i nehomogene) karakteristicne impendancije kabela ili neadekvatnog ulaznog otpora potrosaca, potpuno je sporedno. Ono ca se cuje ka razlike, to su efekti refleksije a u ovakvim temama je stvarno malo iritantno da se uvik tvrdi kako je to iskljucivo do kabela. Tako da ni uopce nemoguca situacija da ce i najbolji 75 omski kabel "zvucat losije" od nekog koji je po svim parametrima debelo izvan elektrickih specifikacija ali se igrom slucaja potrefilo da su i izlazni / ulazni otpor komponenti isto izvan specifikacija.

To je sagledavanje problema iz potpuno krivog kantuna a ta stvar sa egom virovatno mnogo toga objasnjava ."

-"A pravo je pitanje ca su "vrhunske zice". Je li to nec iz npr Beldenove produkcije ca 100% udovoljava specifikacijama ali izgleda jadno i industrijski ili je to nesto omotano sjajnom zmijskom kozom i debelo ka mortadela a sa specifikacijama bog te pita kakvima? Ima na talijanskom jedna lipa izreka "Pitura, che bella figura" "

-"Bas i ne vidin da san ista relativiziral ili da san dal bilo kakvu misticnu dimenziju. A ako je nekome tesko da prihvati da pojave koje cuje ka razlike nastaju zbog refleksija, ca ja tu mogu. Cila teorija ca se desava izmedju prijenosnog voda i neprilagodjenog izvora / potrosaca bi zahtivala podsosta stranica teksta i puno matematike a da grem provest par sati za sve to napisat bas i niman vrimena. Samo cu ponovit da odgovornost za refleksiju moze bit na bilo kome od sudionika, i na izvoru i na kabelu i na potrosacu

A kad vec navodis "nedostatak tehnickih objasnjena" mogu ti rec da je to objasnjeno pred vise od 100 godina otkad je Mihajlo Pupin uvel u long distance telefoniju "pupinizirane" kabele kojima je risil pronlem refleksija. A ja stvarno ne mogu uticat na to da li netko zeli procitat ponesto o svim tim stvarima ili mu je lakse prihvatit da medju porizvodjacima kabela ima cudotvoraca ."

-"Krivo, uopce me ne iritira iznosenje slusnog iskustva nego njegova interpretacija i izvlacenje zakljucaka iz samo njega. A ti zakljucci se doslovno uvik svode na decidirano tvrdjenje kako ovaj ili onaj kabel ovako ili onako "zvuce".

I mada je to tebi izgleda nemoguce prihvatit, svo znanje o tome je odavno azurirano (debelo prije mog rodjenja) i tu se nima ca novoga rec. A to ca tebi neki (shvatljivi) razlozi ne dozvoljavaju da prihvatis cinjenice da kabel sam za sebe nit "zvuci" nit "ne zvuci" nego da se promjene zvuka mogu dogodit samo u interakciji kabela, izvora i tereta, tu ti stvarno ne mogu pomoc.
I da ne zaboravim, osim ova 3 objektivna faktora u interakciji, postoji i cetvrti, subjektivni. A taj se zove autosugestija. "

-"Pretpostavljan da je pitanje u postu upuceno meni pa izgleda da opet moran ponovit da se tu dela samo o propisnoj ili nepropisnoj terminaciji i na TX i na RX strani. Podrazumiva se da tu triba govorit o kabelu koji se drzi specifikacija a ne o necemu ca mozda vizualno sjajno izgleda ali je upitno da li postize bas tocnih 75 oma karakteristicne impendancije.

Mogucnost pojava zvucnih razlika nitko ne negira ali ne triba uvik bacat krivicu na kabele. Nazalost i u puno vrlo skupih uredjaja izlazna impendancija itekako odstupa od specificiranih 75 oma. Pogotovo na malo visim frekvencijama.

A ono ca se u audiu obicno zove "digitalnim signalom" sadrzi daleko vise frekvencije nego kod tipicnih analognih uredjaja. Prica ni izbliza ne zavrsava na 44.1kHz.

I vec san stvarno umoran od ponavljanja istih stvari "

-"A oli ja (ili bilo ki drugi) mogu znat da neka osoba X nesto cuje ili misli da cuje.

A ovim pitanjem si samome sebi postavil udicu za koprcanje.   Naime, ako postoje (kako neki tvrde, i jako velike) razlike u "zvuku" izmedju npr dva vrlo skupa kabela, ca ti to govori?
Meni samo jedno, najmanje jedan od njih itekako debelo odstupa od potribnih specifikacija, kvalitete, zahtjeva... kako god to oces nazvat

I kako cemo to uskladit sa cijenom (obadva skupa) i tvrdnjama proizvodjaca da su upravo njihovi kabeli najbolji.

Ali da te razveselim (ili mozda rastuzim), sve bi bilo jednostavno da su samo kabeli u igri. Ali nisu samo oni, tu je i komponenta prije njih i komponenta posli njih.
Sad, da li je nekome lakse i psiholoski prihvatljivije smatrat da kabeli cine razliku ili priznat da razlike dolaze od toga ca mu je neka od komponenti (cesto i vrlo skupih) u tehnickom smislu obicna skavaca, neka svatko samome sebi odgovori.

A ta cinjenica da i medju vrlo skupim komponentama ima teskog ocaja u samom tehnickom, fizikalnom, inzenjerskom... smislu ide itekako na ruku proizvodjacima kabela i bez te cinjenice bi vecina njih mogla zakucat tri daske i natpis "For sale" na vrata

Provaj si vise utuvit u glavu da ono ca ti cujes ka razlike prizlazi iz kompleksne interakcije svih karika u lancu i da ti bez svih potribnih mjerenja jednostavno ne mozes znat ca je uzrok a ca poslidica.

Mislin, ne smeta meni da ljudi tvrde ca god oce ali se nazalost precesto u ovakvim temama (direktno ili u kontekstu) pokusava predstavit da npr sama promjena kabela dovodi do razlike koje su..... pa npr u nivou razlika izmedju Ongakua i HSR48. Iako naravno nitko nije to napisal, ni tesko zakljucit da neki otprilike tako razmisljaju "

-"Sjajni??? uredjaji na koji kabeli jako utjecu? Po cemu sjajni? Da li po kromiranom kucistu (ca obicno jako sjaji)

Posluzit cu se svim i svacim???
Da, hocu ako pod "svim i svacim" smatras sve ono ca je fizika rekla o tome. Ali ocigledno svi ti ljudi koji su to izucavali (zbog daleko vaznijih i kriticnijih stvari nego ca su audio zice) ocito po tebi nisu u pravu a danasnji proizvodjaci kabela jesu u pravu. Izgleda da je cili taj ogromni teoretski i laboratorijski rad koji stoji iza opisivanja interakcije generatora, kabela i potrosaca bil upravo uzaludan i da je tribalo cekat da se pojave proizvodjaci "audio kabela" koji ce sva ta znanja hitit u vodu jer boze moj, ca su zakoni fizike i laboratorijska ispitivanja prema "sjajnim" kabelima od par kila $ po metru. ."

-"A kako cu ti navest koja se to mjerenja provode SAMO na kabelima nisan ja ni vlasnik ni zaposlenik proizvodjaca kabela pa ti na to ni uz najbolju volju ne mogu odgovorit.

Medjutim, mogu ti odgovorit koja bi mjerenja tribalo provodit, i na komponentama i na kabelima

To su tocna mjerenja iznosa karakteristicne impendancije i njezine homogenosti duz voda, mjernja refleksije, mjerenja imunosti kabela na vanjske smetnje, mjerenja izlazne impendancije "generatora", mjerenja ulazne impendancije "potrosaca" (obadva ova u daleko daleko sirem frekventnom opsegu nego ca je konvencionalnih 20kHz), mjerenje intermodulacije i na "generetoru i na "potrosacu" u uvjetima kompleksnih / reaktivnih tereta i prijenosnih medija (isto debelo debelo iznad 20kHz i pri upotribi daleko vise od konvencionalnih samo 2 signala)

A sad ti meni reci jesi li igdi vidil da se objavljuju rezultati takvih mjerenja. A jedini moguci odgovor na ovo pitanje bi te tribal navest da si postavis pitanje koje pocinje sa rici "Zasto...

Triba li dalje? "

Ne triba majstore

-------------
"Ako prestanem vjerovati u snove,život više neće imati smisla.To je razlog zašto ću i dalje težiti snovima sve dok ne umrem." Soichiro Honda

Objavio: glava
Datum objave: 13.studeni.2019 u 19:14

[QUOTE=alexatpos]uostalom pa zar nije tragicno da netko tko usvirava kabele ne zna odgovoriti zasto to radi i sto je uopce usviravanje, mislim briga me, samo je smjesno.

Nije tragično, iskreno je...
Pa Kabel je također priznao da ne razumije zašto kriogenika poboljšava kabele, ali poboljšava. Skoro svi proizvođači kabela su počeli kriogenizirat kabele al nitko nema razumnog objašnjenja. Čak se i lampe kriogeniziraju.

-------------
Sonos connect, Metronome LePlayer 2s, Sumić BH2 strujni i interkonekt, McIntosh MA9000, Kubala Sosna Fascination, Serafino Tradition

Datum objave: 13.studeni.2019 u 19:46
Originalno postano od strane člana: glava glava napisao:

[QUOTE=alexatpos]uostalom pa zar nije tragicno da netko tko usvirava kabele ne zna odgovoriti zasto to radi i sto je uopce usviravanje, mislim briga me, samo je smjesno.

Nije tragično, iskreno je...
Pa Kabel je također priznao da ne razumije zašto kriogenika poboljšava kabele, ali poboljšava. Skoro svi proizvođači kabela su počeli kriogenizirat kabele al nitko nema razumnog objašnjenja. Čak se i lampe kriogeniziraju.
to sa zamrzavanjem lampi je prastara stvar, no realno samo lampi skratis zivotni vijek ili je skroz ubijes, nista se tu pametno ne dogada, meni bode oci termin "poboljsava", kako, na koji nacin, kako je to izmjereno jer ako razlika postoji, a vrlo je moguce da zamrzavanjem rasturis kristalnu strukturu atoma nekog elementa znaci neka mjerljiva razlika mora postojati i ne mora biti poboljsanje, sto vjerojatno i nije, nego se dobije nesto slicno kaoticnom stanju i ako se to cuje kao poboljsanje nesto opako nije u redu sa uredajima na koji je taj komad zice spojen, a to se onda poklapa sa mojom teorijom da ako se stvarno na metar zice moze cuti razlika, problem treba traziti u uredaju.

-------------

Datum objave: 13.studeni.2019 u 20:10
Nema rasturanja kristalne strukture kod smrzavanja. Smrzavanjem i vraćanjem na sobni temperaturu ne dešava se ništa. Ono...baš ništa. Npr. uzmeš metar gume, metar čelika, metar betona i zamrzneš na -250. Oni i dalje su dugi po metar. Uzmeš iste uzorke i zagriješ ih na 500 stupnjeva. Ne samo da uzorci promjene veličinu nego neki i nestanu. Ako zagriješ metale iznad 1000 stupnjeva dolazi do promjene kristalne strukture, pa onda naglim hlađenjem itd. zadržavaš te strukture tj. poboljšavaš tvrdoću, čvrstoću, itd.

Ali kriogeniziranjem ne dolaziš do nikakvih promjena u metalima osim supravodljivosti na valjda -260 koju ne možeš zadržat na sobnoj temperaturi.
Po meni je kriogeniziranje mit nad mitovima...

-------------
Sonos connect, Metronome LePlayer 2s, Sumić BH2 strujni i interkonekt, McIntosh MA9000, Kubala Sosna Fascination, Serafino Tradition

Datum objave: 13.studeni.2019 u 20:13
Ako nekome treba potvrda da se odredjeni kabel/komponenta usviravaju, meni nije jasno šta rasi u ovome hobiju.
A ima toliko lipših hobija..

Datum objave: 13.studeni.2019 u 20:32

Usviravanje je vrlo vjerojatno razgibavanje i kondicioniranje i vodica i okoline(izolatora) , a samo potvrđuje koliko je ljudski sluh potencionalno profinjen analizator.

Ovo mi je paradoksalno, pa me zanima tvoje ili tuđe mišljenje o tome.
Kako je to uho tako profinjeno kad jedan mikrofon može snimiti apsurdno više nego što jedno nesretno uho uopće može čuti?
Kako je moguće da za tako neke navodno čujne fenomene poput usviravanja ne postoji promjena u transfer funkciji odnosno odzivu sustava, dok sve poznate promjene koje uneseš u sustav (recimo EQ) imaju specifičan i znan prag nakon kojeg se čuju?

#drvljeikamenje

Objavio: goran st
Datum objave: 13.studeni.2019 u 20:46
Jedan dobar DSP ekvilajzer toliko dobri i losih promjena moze donijet u sistem da su pusti kabeli od strujasa do zvucnih zanemarivi ali ipak se kabeli mijenjaju ko carape u sistemu!

-------------
MNK-VOLE GRADELE SPLIT 2007
Opera Seconda-Pathos Logos:Slime Device Transporter-Project Carbon-H/K AVR255-JBL SUB 250-MIT Terminator 2 biwire-XLR HD audio cabels-HD power cable x2 by Flikoman

Datum objave: 13.studeni.2019 u 21:01
Originalno postano od strane člana: gord gord napisao:

Ne triba majstore

Uz dužno poštovanje preminulom majstoru, samo bih dodao da je u audiju jedino relevantno i meritorno slušanje, a ne mjerenje. Barem kad govorimo o segmentu krajnjeg korisnika. Svatko tko nije gluh i glup i u sustav zadovoljavajuće kvalitete ušteka različite žice, namah će se uvjeriti. Ovo vaše pimplanje oko znanosti koja dan-danas ima više rupa nego zakrpa ne vodi nikamo. Jer iako je čovjek naučio uzročno-posljedično primijeniti materijale iz prirode i određene fizikalne zakonitosti za svoj ćef, suštinu stvari ne razumije. Cjelokupna suvremena znanost zasnovana je na tlapnjama, aproksimacijama, predviđanjima i gatanju. Čovjek na današnjoj evolucijskoj razini, a moja teza je da smo tek počeli, jednostavno nema odgovora, samo pitanja. A vi skučeni mozgovi ipak probajte uključiti taj veličanstveni organ.

-------------

Datum objave: 13.studeni.2019 u 21:10

A vi skučeni mozgovi ipak probajte uključiti taj veličanstveni organ.
Ma probo bi ja, samo neznam di se pali.haha

-------------

Datum objave: 13.studeni.2019 u 21:24

Cijeli internet nema smislenog odgovora na moje postavljeno pitanje iz cega se moze zakljuciti da je u pravu kolega Edison kako se radi o dogmi, a ustvari je placebo.

Prilicno si slobodno interpretirao moj komentar o vjerovanju, i nadovezao nanj zakljucak. U redu.
Ali ako je placebo, mozes li to dokazati... matematicki molim.  mig  haha

Datum objave: 13.studeni.2019 u 21:49
Originalno postano od strane člana: Edison Edison napisao:

Cijeli internet nema smislenog odgovora na moje postavljeno pitanje iz cega se moze zakljuciti da je u pravu kolega Edison kako se radi o dogmi, a ustvari je placebo.

Prilicno si slobodno interpretirao moj komentar o vjerovanju, i nadovezao nanj zakljucak. U redu.
Ali ako je placebo, mozes li to dokazati... matematicki molim.  mig  haha

ahahaha,ovo je postalo zabavno, no i to je nesto, evo idem probati brzinski i nece biti bas cisto matematicki
-evo par cinjenica
koliko u postotcima bi realno mogao utjecati kabel na zvuk prije nego sto neminovno moramo reci da nesto nije u redu u uredajem, recimo ako se zvuk mijenja za vise od 10% nesto jako nije u redu sa ispravnosti uredaja, recimo da kad bi promjena bila moguca neka je 1%, upitno da li to uopce promjenu od 1% ljudski um i sluh mogu percipirati, kako uopce utvrditi da je doslo do 1% promjene, znaci imamo vrijeme potrebno za ugasiti uredaj, istekati kabel, ustekati novi i upaliti uredaj, za to vrijeme je vec proslo vrijeme koje ljudski um izgubi zapamcenu audio percepciju proslog dogadaja, izmedu ostaloga u tom periodu je doslo do promjene temperature uredaja i vjerojatno do promjene tlaka zraka, vrlo vjerojatno se promjenio srcani ritam, vjerojatno ubrzao zbog uzbudenja slusaoca da li je bacio u vjetar 2000eur za metar zice, promjenom otkucaja srca sve se je promjenilo, kompletna percepcija svega je drugacija i tko bi nakon ovoga uopce imao hrabrosti reci da je do neke promjene doslo zbog metra zice, sasvim je druga prica sto ljudski um ima potrebu za zamisljanjem nerealnih stvari pa kada se tome doda komercijalizacija odnosno financijski faktor onda je i meni jasno da se kabeli cuju, no to nema veze sa kabelima, eto jel to dovoljno matematickihahahahahahahahahaha, uostalom sjeti se price kada je Gaso greskom prekinuo jedan rail napajanja u operacionom pojacalu kroz koji prolazi signal sto dovodi do grdih izoblicenja pa nitko tjedan dana nije shvatio da nesto ne valja i onda pricati da se cuje razlika u metar kabela, kao sto rekoh razumijem financijski aspekt toga i aspekt bilo bi dosadno da se nesto ne petlja, no tehnicki je placebo.

-------------

Datum objave: 13.studeni.2019 u 21:56
To ti je sve marketing. Čuvaj paricu!!

Datum objave: 13.studeni.2019 u 22:09
Ja se ne sjecam da sam greškom prekinuo neki rail.

Dorian, Imaš li ti žice za peglu i nocnu lampicu u sistemu??haha

-------------

Objavio: gord
Datum objave: 13.studeni.2019 u 22:14

Ma probo bi ja, samo neznam di se pali.haha

Ma ne sekiraj se. Ne moraš ga  ni palit , dovoljno je da napišeš  google i lupiš enter haha

-------------
"Ako prestanem vjerovati u snove,život više neće imati smisla.To je razlog zašto ću i dalje težiti snovima sve dok ne umrem." Soichiro Honda

Datum objave: 13.studeni.2019 u 22:20

recimo ako se zvuk mijenja za vise od 10% nesto jako nije u redu sa ispravnosti uredaja, recimo da kad bi promjena bila moguca neka je 1%, upitno da li to uopce promjenu od 1% ljudski um i sluh mogu percipirati, kako uopce utvrditi da je doslo do 1% promjene,
Samo mala ispravka krivog navoda.
Znanstveno je dokazano da ljudsko uho u prosjeku može prepoznati razliku od 1/2 Db. Pojedinci mogu prepoznati razliku i u 1/4 Db. No zapanjujuča je činjenica da ako posvijetlimo treble na uređaju za samo 0,2Db uho će čuti razliku u "svjetlini" čitavog spektra. Uho je nevjerojatno precizan osjet.

-------------

Datum objave: 13.studeni.2019 u 22:49
Pogrešan ti je taj prosjek.
Da li čuješ promjenu ne ovisi samo o njenoj amplitudi nego i o širini. Šire rezonance je lakše čuti nego uže. Prag čujnosti ovisi i ostatku spektra koji donekle maskira signal. Tako da postoje slučajevi gdje ćeš čuti 0.2dB razliku i gdje nećeš čuti razliku od 5dB.

Datum objave: 13.studeni.2019 u 23:36
Slučaj koji su proučavali je potvrda da se čuje razlika između 2 ista ampa o kojih je jedan imao 0,2db po čitavom spektru (prije toga laboratorijski kalibrirani). Uho u slušanju to nekako zbraja i čuje razliku čak tako malu. No nemože čuti razliku od 0,2 Db na samo jednom tonu. Samo sam to napisao.

-------------

Datum objave: 13.studeni.2019 u 23:39
Originalno postano od strane člana: donkimizer donkimizer napisao:

Ovo mi je paradoksalno, pa me zanima tvoje ili tuđe mišljenje o tome.
Kako je to uho tako profinjeno kad jedan mikrofon može snimiti apsurdno više nego što jedno nesretno uho uopće može čuti?
Kako je moguće da za tako neke navodno čujne fenomene poput usviravanja ne postoji promjena u transfer funkciji odnosno odzivu sustava, dok sve poznate promjene koje uneseš u sustav (recimo EQ) imaju specifičan i znan prag nakon kojeg se čuju?

#drvljeikamenje
"Uho" je samo nadimak cijelog slusnog sustava.
Mikrofon je neziva stvar i
A i mislim da lagano zayebavate dorian i ti sad, jer ovo sto pišete je kao da ste od jucer u svijetu zvuka i njegove percepcije.

Kako objasniti nekome tko ne cuje, sto ti cujes?

-------------

Datum objave: 13.studeni.2019 u 23:40

Slučaj koji su proučavali je potvrda da se čuje razlika između 2 ista ampa o kojih je jedan imao 0,2db po čitavom spektru (prije toga laboratorijski kalibrirani). Uho u slušanju to nekako zbraja i čuje razliku čak tako malu. No nemože čuti razliku od 0,2 Db na samo jednom tonu. Samo sam to napisao.

To je ok, ipak se radi o promjeni po cijeloj širini spektra. haha
Čak i oni zli slijepi testovi zahtjevaju level match bolji od 0.1 dB.

Datum objave: 13.studeni.2019 u 23:45

A i mislim da lagano zayebavate dorian i ti sad, jer ovo sto pišete je kao da ste od jucer u svijetu zvuka i njegove percepcije.

Nemoj se sekirati previše, ja sam samo uhvatio priliku da pitam nove ljude to pitanje. Neću više majkemi. haha

Datum objave: 14.studeni.2019 u 00:16

potpuni promasaj, neusporedivo, razliku izmedu kondenzatora mozes potpuno definirati, imas cijeli niz jasnih i potpuno definiranih i 100% objasnjivih parametara za kondice, dok je ovo sa kabelima u 100% iznosu siva zona bez ijedne cvrste tocke, bas sve je u domeni spekulacija, a sto je jos gore sve se bazira na masti, kakvih sve smjesnih objava i izjava ima to je za nevjerovati, sto je jos veca fora, sto netko vecu glupost izjavi to se smatra mudrijim, uostalom pa zar nije tragicno da netko tko usvirava kabele ne zna odgovoriti zasto to radi i sto je uopce usviravanje, mislim briga me, samo je smjesno.

Moze li link koji ce potvrditi tu tvrdnju kako se samo iz vrijednosti odredjenih kondica moze predvidjeti kako 'sviraju' odnsono njihov upliv na zvuk? (naravno, ne znajuci marku proizvodjaca)
Zatim, kako primjena odredenih materijala ili njihove kombinacije daje odredjen 'tip zvuka' ?
Takodjer, postoji li nesto kao usviravanje kondica?
Matematicka formula, samo, moliti cu....

Konacno, da ne citiram dalje, ni tebe ni Gorda, jedno pitanje.
Moze li mi itko od vas mjeritelja i matematicara objasniti cinjenicu kako ce npr. jedan tip i model kabela u svakom sistemu proizvesti ist efekat.

Neka mi se javi taj heroj koji ce npr. nakon ustekavanja Nordost Valhalle  (bilo ic, strujnog ili zvucnickog) reci kako mu je zvuk sistema spor, taman, pun basa ili bogat bojama. (kolokvijalno receno)
Upravo je nevjerojatno kako svi oni, koji su to napravili i primjetili slicne stvari, na razlicitim kontinentima, imaju tehnicki neispravne komponente, lako ih je prevariti, i svi su snobovi koji vole skupo platiti komad zice, koji usput i ne izgleda lijepo.

Objavio: dan the man
Datum objave: 14.studeni.2019 u 10:14
Zabavni su pokušaji da se promjene u zvuku pripišu atmosferskim utjecajima ili pomicanjem s mjesta slušanja. Naravno da ne treba isključiti niti taj faktor u određenom promilu, ali ako uštekaš kabel u sustav i on ima svoj karakter 365 dana u godini bez obzira jer ti dubiš na glavi dok slušaš može se zaključiti da to nije zasluga mjesečevih mijena. 
Polako se iza cijele priče nazire pokušaj da se neosjetljivost na kabele pripiše superiornosti PS Audio inženjeringa...

-------------
https://i.imgur.com/PlZNw71.jpg" rel="nofollow - Mjuza      
https://i.imgur.com/NXCdOtY.jpg" rel="nofollow - Mjuza 2

Datum objave: 14.studeni.2019 u 10:50
Muuahahahahaaa...
haha

-------------

Datum objave: 14.studeni.2019 u 13:47

Nemoj se sekirati previše, ja sam samo uhvatio priliku da pitam nove ljude to pitanje. Neću više majkemi. haha
Ma ja se oko niceg u zivotu ne sekiram, a tu sam samo napisao sto mi se ucinilo.

-------------

Datum objave: 14.studeni.2019 u 15:33

Moze li link koji ce potvrditi tu tvrdnju kako se samo iz vrijednosti odredjenih kondica moze predvidjeti kako 'sviraju' odnsono njihov upliv na zvuk? (naravno, ne znajuci marku proizvodjaca)
Zatim, kako primjena odredenih materijala ili njihove kombinacije daje odredjen 'tip zvuka' ?

Moze li mi itko od vas mjeritelja i matematicara objasniti cinjenicu kako ce npr. jedan tip i model kabela u svakom sistemu proizvesti ist efekat.

Neka mi se javi taj heroj koji ce npr. nakon ustekavanja Nordost Valhalle  (bilo ic, strujnog ili zvucnickog) reci kako mu je zvuk sistema spor, taman, pun basa ili bogat bojama. (kolokvijalno receno)
Upravo je nevjerojatno kako svi oni, koji su to napravili i primjetili slicne stvari, na razlicitim kontinentima, imaju tehnicki neispravne komponente, lako ih je prevariti, i svi su snobovi koji vole skupo platiti komad zice, koji usput i ne izgleda lijepo.

pobogu Alexa pa ovo kao da gluh i pijan razgovaraju, gdje sam ja napisao da se po specifikacijama kondica moze predvidjeti zvuk(sto je subjektivna vrijednost), jasno sam napisao da se mogu usporediti karakteristike, imas desetke standardnih parametara za kondenzaore koji se ne spominju u svakodnevnom razgovoru, no jasno su mjerljivi i usporedivi.
-odmah pitanje, imas li u sistemu spomenuti nordost,
-dalje kao sto je tebi normalno da na raznim kontinentima ljudi kazu slicne stvari, tako je meni isto to nevjerojatno da bi to bilo referentno sto kazu, tu je vec psihologija grupe ili mase u igri, jer apsolutno je nemoguce da bi u potpuno razlicitim sustavima ista promjena rezultirala istim to je skroz u domeni naucne fantastike i to uopce nije tesko objasniti, imas u startu neku recenziju koja je vjerojatno placena no i ne mora biti, no imas referencu i u biti psiholoski ocekujes to isto, eto ja ne poznajem osobu koja bi imala hrabrosti izici iz krda i reci da nije isto kao i sto je "Pero" rekao, jer ce biti izopcen iz grupe, a drugi psiholoski pristup je banalan, ne kostaju ti kabeli, evo prvi koji sam vidio 10000 britanskih funti jer eto kosta razvoj, pa treba platiti softwerase, pa dizajn  kistre pa hrpa egzoticnih tranzistora i ultraskupih kondenzatora, zacudo nema nista od toga, pise bakrena zica presvucena mikronskim slojem srebra, prakticki bezvrijedno(rang bizuterije), a drugo ne poznajem ljudsko stvorenje ma koliko sjedio na novcima i makar svako jutro uz kavu skurio 10000funti u kockarnici, no bas nitko nece dati 10000funti za metar zice i imati hrabrosti reci za sebe da je budala, eto zato to toliko kosta.
U tom slucaju kak ti velis na raznim kontinentima kazu slicno bi mozda bilo upotrebljivo da recenziju napravi neko zensko stvorenje, recimo poznajem osobno dvije curke sa apsolutnim sluhom i njihovo misljenje bi se moglo uzeti kao referentno,jasno bez imaju pojma o cemu se uopce radi i sto uopce  trebaju cuti.
-a kad vidim da netko napise kako kabel ima brzinu 96% brzine svjetlosti(iduci kabel ocekujemo brzinu warp7), ma tko vise ista iz te domene moze shvatiti ozbiljnohahahahahahahahahaha
-izmedu ostaloga mozemo iz zafrkancije napraviti probu, eto ti izaberi jedan kabel, kupimo ga pola-pola i dogovorim sa kolegama na FER-u da ga testiramo i usput rasturimo u sitne komadice da nademo gdje je magija metra zice.

-------------

Datum objave: 14.studeni.2019 u 15:46

hahahaha, ma da u pravu si, pomalo je sve otislo u zabavnom smjeruhaha

-A ovo sa prekinutim rail-om je nedavno bilo, cini mi se proljetos, pa ti si sam opisao sto se dogodilo tu na forumu, nije to nikakav grijeh, pa svakom se moze dogoditi takav propust, ako se ne varam bilo je to kod Amiga, uglavnom ti si opisao kako je uredaj ostao u procesu upgrade-a bez jednog rail-a napajanja, sam slucaj je nebitan, no savrseni je primjer referentnog stanja koliko uho bez instrumenata ne moze procjeniti razliku, a u tom slucaju bez jednog rail-a, iako nisi radio mjerenja, bar nisi naveo, rezultat je morao biti kompletna atenuacija svega bar za 3-5db plus cijela jedna strana periode signala je morala nedostajati ili biti u konstantnom clippingu, uglavnom laicki receno 50% svega je nedostajalo i ako se dobro mogu sjetiti tjedan dana nitko nije shvatio da nesto ne valja, ponavljam tako nesto je zvukovno kardinalno, no eto uha cijelog niza slusaca bez instrumenata nije primjetilo, e sad analogno koliko je realno onda primjetiti(usvirani) kabel od neusviranog-a, ma sto god to znacilo...

-------------

Datum objave: 14.studeni.2019 u 16:16
Dorian, ako može jedno pitanje-na koje žice si ti spoija te svoje bidne uredjaje!?

Datum objave: 14.studeni.2019 u 16:32

Dorian, ako može jedno pitanje-na koje žice si ti spoija te svoje bidne uredjaje!?
Ma moze, ali bas nista ne znaci, strujni su svi  stock kabeli koji su se redovno isporucivali sa Tagan +1000VA PC napajanjima i to iz razloga sto su zgodni za manipuliranje, izrazito su savitljivi i izmedu ostaloga bas lijepo izgledaju(na zalost nigdje ih nisam vidio u slobodnoj prodaji), zvucnicki su sa auto otpada od auto instalacija, a interkonekti su sa mogami stock zicom i obicni neutrik konektori sve xlr osim tunera i phono isto mogami zica sa wbt konektorima.

-------------

Datum objave: 14.studeni.2019 u 16:32

vjerojatno Belden, Mogami, tako nešto...

Datum objave: 14.studeni.2019 u 16:42
Trebaš Zed bit brži

-------------

Datum objave: 14.studeni.2019 u 17:08

Ma moze, ali bas nista ne znaci, strujni su svi  stock kabeli koji su se redovno isporucivali sa Tagan +1000VA PC napajanjima i to iz razloga sto su zgodni za manipuliranje, izrazito su savitljivi i izmedu ostaloga bas lijepo izgledaju(na zalost nigdje ih nisam vidio u slobodnoj prodaji), zvucnicki su sa auto otpada od auto instalacija, a interkonekti su sa mogami stock zicom i obicni neutrik konektori sve xlr osim tunera i phono isto mogami zica sa wbt konektorima.
Dobro, strujaši ionak nisu bitni.
haha
Ali buraze, Mogami ti je žešća muljava. Imao sam davno na posudbi njihov Absolute Pure pa sam se čudio kako im tek rade lošiji modeli jer taj je bio relativno skup. Ono, nedostojno ikakve pristojne hife.

P.S. Ajme, tek sad kužim ovo s auto otpada. Ako nas i zayebawaš, previše je.
Smznut

-------------

Datum objave: 14.studeni.2019 u 17:14

-A ovo sa prekinutim rail-om je nedavno bilo, cini mi se proljetos, pa ti si sam opisao sto se dogodilo tu na forumu, nije to nikakav grijeh, pa svakom se moze dogoditi takav propust, ako se ne varam bilo je to kod Amiga, uglavnom ti si opisao kako je uredaj ostao u procesu upgrade-a bez jednog rail-a napajanja, sam slucaj je nebitan, no savrseni je primjer referentnog stanja koliko uho bez instrumenata ne moze procjeniti razliku, a u tom slucaju bez jednog rail-a, iako nisi radio mjerenja, bar nisi naveo, rezultat je morao biti kompletna atenuacija svega bar za 3-5db plus cijela jedna strana periode signala je morala nedostajati ili biti u konstantnom clippingu, uglavnom laicki receno 50% svega je nedostajalo i ako se dobro mogu sjetiti tjedan dana nitko nije shvatio da nesto ne valja, ponavljam tako nesto je zvukovno kardinalno, no eto uha cijelog niza slusaca bez instrumenata nije primjetilo, e sad analogno koliko je realno onda primjetiti(usvirani) kabel od neusviranog-a, ma sto god to znacilo...

A to, ma nije to moja greška bila, propust jedino što nisam išao provjeriti napone u sklopu kojeg nisam ni dirao.  To je bio crko tranzistor u shuntirajucem regulatoru(ko zna kada prije) i napon nije srozan na nulu vec je bio nekih 1,7V vs 17v drugog raila.

Mene više cudi što ljudi bolje pamte takve stvari od mene, možda previše mozgam i radim pa nemam lufta.

-------------

Datum objave: 14.studeni.2019 u 17:16

recimo poznajem osobno dvije curke sa apsolutnim sluhom i njihovo misljenje bi se moglo uzeti kao referentno,jasno bez imaju pojma o cemu se uopce radi i sto uopce  trebaju cuti.

Pogađanje/rekreiranje noti je posve drukčija vještina od uspoređivanja zvučnih karakteristika sustava. Tak da su po tom pitanju muzičari beskorisni kolko i obični smrtnici. Jedan studijski inžinjer bi bio mnogo adekvatnija osoba za posao. haha

Datum objave: 14.studeni.2019 u 17:28

Dobro, strujaši ionak nisu bitni.
haha
Ali buraze, Mogami ti je žešća muljava. Imao sam davno na posudbi njihov Absolute Pure pa sam se čudio kako im tek rade lošiji modeli jer taj je bio relativno skup. Ono, nedostojno ikakve pristojne hife.

Smznut
Uopce se ne zaje, kolega je pitao i samo sam odgovorio na pitanje, mogami je cisto iz razloga jer je bio u datom trenutku pri ruci, a sad ako to bas tako jako ne valja onda smo u problemu, mogami se koristi u profi ozvucenjima stovise i u studijskom snimanju vidio svojim ocima i onda po tvome ispada da vec u startu slusamo muljave snimke, ovo sa autootpada je istinski i opet sasvim slucajno, naime cistoca bakra u zicurinama autoinstalacija bar iz davnih godista je prema rekla kazala trebala biti bakar vise cistoce od obicne bakarne zicurine iz zeljeznarije no nebitno ionako je bitan samo presjek vodica.

-------------

Datum objave: 14.studeni.2019 u 17:31

recimo poznajem osobno dvije curke sa apsolutnim sluhom i njihovo misljenje bi se moglo uzeti kao referentno,jasno bez imaju pojma o cemu se uopce radi i sto uopce  trebaju cuti.

Pogađanje/rekreiranje noti je posve drukčija vještina od uspoređivanja zvučnih karakteristika sustava. Tak da su po tom pitanju muzičari beskorisni kolko i obični smrtnici. Jedan studijski inžinjer bi bio mnogo adekvatnija osoba za posao. haha
Razlike o kojima se prica su toliko pretjerane da ispada u najmanju ruku da se sve mjenja komadom zice u sasvim drugom smjeru tako da ne bi trebao biti problem da razliku cuju osobe sa istancanim sluhom, ove curke stovise ni nisu muzicarke, a uvijek je najbolja opcija da procjenu radi netko skroz izvan price da bi bilo prihvatljivo izmedu ostaloga zenska stvorenja su opcenito realnija i blize stvarnosti.

-------------

Datum objave: 14.studeni.2019 u 17:38

A to, ma nije to moja greška bila, propust jedino što nisam išao provjeriti napone u sklopu kojeg nisam ni dirao.  To je bio crko tranzistor u shuntirajucem regulatoru(ko zna kada prije) i napon nije srozan na nulu vec je bio nekih 1,7V vs 17v drugog raila.

Mene više cudi što ljudi bolje pamte takve stvari od mene, možda previše mozgam i radim pa nemam lufta.
haha, ma imam skoro pa fotografsko pamcenje procitanog teksta mozes misliti sto bi inace tako nesto zapamtio i nije uopce bitno jel tvoja greska ili je  bilo otprije, pa nitko te nije prozivao i kakvih se ludosti meni znalo dogoditi u radu pa nikom nista, no kao sto sam kazes da je rail bio 10% nominalne vrijednosti jedini rezultat je mogao biti vec navedeni da je poluperioda na toj strani stalno bila u clipu, ne trebam ponavljati kako to utjece na zvuk i eto nije se otkrilo dok netko nije direktno usporedio sa istim takvim uredajem, da sad sve ne ponavljam, primjer je vrhunski u kontekstu ove price.

-------------

Datum objave: 14.studeni.2019 u 17:54

Razlike o kojima se prica su toliko pretjerane da ispada u najmanju ruku da se sve mjenja komadom zice u sasvim drugom smjeru tako da ne bi trebao biti problem da razliku cuju osobe sa istancanim sluhom, ove curke stovise ni nisu muzicarke, a uvijek je najbolja opcija da procjenu radi netko skroz izvan price da bi bilo prihvatljivo izmedu ostaloga zenska stvorenja su opcenito realnija i blize stvarnosti.

Mislim da te nakon nekog vremena provedenog u diskusiji s rojem audiofila ne bi trebalo više niš čudit, od onih koji ne čuju niš, do onih koji čuju razliku čim sunce zasja malo drukčije na kablove. Valjda još nisi došao do te razine. hahahaha
A ovo sa ženama, sad nisam siguran ni živimo li u istoj dimenziji, al znaš kak ono ide vic, nije ti vjerovati nekom tko krvari tjedan dana i ne umre. haha

Datum objave: 14.studeni.2019 u 18:04

Mislim da te nakon nekog vremena provedenog u diskusiji s rojem audiofila ne bi trebalo više niš čudit, od onih koji ne čuju niš, do onih koji čuju razliku čim sunce zasja malo drukčije na kablove. Valjda još nisi došao do te razine. hahahaha
A ovo sa ženama, sad nisam siguran ni živimo li u istoj dimenziji, al znaš kak ono ide vic, nije ti vjerovati nekom tko krvari tjedan dana i ne umre. haha
e ovo je najistinitiji dio price oko audiofilijeda
ok, prihvacam opasku za curke, zamjenimo ove dvije sa  trudnicama ili ih prije testa napravimo trudnimahaha

-------------

Datum objave: 14.studeni.2019 u 18:12
Ma imaš svoj djir.

Datum objave: 14.studeni.2019 u 18:31
Pa ne mora da je jedna strana bila u clippu, neki opovi mogu raditi s jednostrukim napajanjem, ali imas offset signala. Clipp bi se jasno cuo, nismo od jucer

-------------

Objavio: doro
Datum objave: 14.studeni.2019 u 18:32
Neki xlr kabel preporuka a da ne kosta ko m2 stana u Parizu?!

-------------
Proac Response One SC,Atacama SE 24,Primare A30.1 MKII,Arcam HDA sacd CDS 50,Teac TN-300.

Datum objave: 14.studeni.2019 u 18:40

Pa ne mora da je jedna strana bila u clippu, neki opovi mogu raditi s jednostrukim napajanjem, ali imas offset signala. Clipp bi se jasno cuo, nismo od jucer
gotovo svaki OP moze raditi na jednostrukom napajanju, no onda je drugacije spojen, ako su 2 rail-a jasno je sto se dogada bez jednoga nemre drugacije biti, napomenuh da nije osobno, sve pet, shvatio, necemo to dalje razvlaciti.ne

-------------

Datum objave: 14.studeni.2019 u 19:04
Originalno postano od strane člana: glava glava napisao:

Trebaš Zed bit brži

kaj je najbolje, kad sam postao vidio sam sekunde, i doslovce ne u istoj minuti, nego u istoj sekundi smo Dorian i ja postali. ali je čo'ek bio bolji u milisekundama i nanosekundama haha

Datum objave: 14.studeni.2019 u 19:05

Smznut

Kako ne kuzis, Apparatuse? Ti su kabeli vec usvirani, jos davno u autu dok je jos vozio... Ae.  mig

Datum objave: 14.studeni.2019 u 19:24

pobogu Alexa pa ovo kao da gluh i pijan razgovaraju, gdje sam ja napisao da se po specifikacijama kondica moze predvidjeti zvuk(sto je subjektivna vrijednost), jasno sam napisao da se mogu usporediti karakteristike, imas desetke standardnih parametara za kondenzaore koji se ne spominju u svakodnevnom razgovoru, no jasno su mjerljivi i usporedivi.
-odmah pitanje, imas li u sistemu spomenuti nordost,
-dalje kao sto je tebi normalno da na raznim kontinentima ljudi kazu slicne stvari, tako je meni isto to nevjerojatno da bi to bilo referentno sto kazu, tu je vec psihologija grupe ili mase u igri, jer apsolutno je nemoguce da bi u potpuno razlicitim sustavima ista promjena rezultirala istim to je skroz u domeni naucne fantastike i to uopce nije tesko objasniti, imas u startu neku recenziju koja je vjerojatno placena no i ne mora biti, no imas referencu i u biti psiholoski ocekujes to isto, eto ja ne poznajem osobu koja bi imala hrabrosti izici iz krda i reci da nije isto kao i sto je "Pero" rekao, jer ce biti izopcen iz grupe, a drugi psiholoski pristup je banalan, ne kostaju ti kabeli, evo prvi koji sam vidio 10000 britanskih funti jer eto kosta razvoj, pa treba platiti softwerase, pa dizajn  kistre pa hrpa egzoticnih tranzistora i ultraskupih kondenzatora, zacudo nema nista od toga, pise bakrena zica presvucena mikronskim slojem srebra, prakticki bezvrijedno(rang bizuterije), a drugo ne poznajem ljudsko stvorenje ma koliko sjedio na novcima i makar svako jutro uz kavu skurio 10000funti u kockarnici, no bas nitko nece dati 10000funti za metar zice i imati hrabrosti reci za sebe da je budala, eto zato to toliko kosta.
U tom slucaju kak ti velis na raznim kontinentima kazu slicno bi mozda bilo upotrebljivo da recenziju napravi neko zensko stvorenje, recimo poznajem osobno dvije curke sa apsolutnim sluhom i njihovo misljenje bi se moglo uzeti kao referentno,jasno bez imaju pojma o cemu se uopce radi i sto uopce  trebaju cuti.
-a kad vidim da netko napise kako kabel ima brzinu 96% brzine svjetlosti(iduci kabel ocekujemo brzinu warp7), ma tko vise ista iz te domene moze shvatiti ozbiljnohahahahahahahahahaha
-izmedu ostaloga mozemo iz zafrkancije napraviti probu, eto ti izaberi jedan kabel, kupimo ga pola-pola i dogovorim sa kolegama na FER-u da ga testiramo i usput rasturimo u sitne komadice da nademo gdje je magija metra zice.

Nepotrebno je pisati ovoliki tekst, pogotovo kod citiranja, odnosno odgovora.

Moja poanta je kako ce npr. sistem ozicen Nordost Valhallama imati svoj jasan i prepoznatljiv karakter (ne nuzno 'dobar', niti je za svaki sistem) i kako ce se taj 'karakter' moci prepoznati gotovo u svakom sistemu, cak i vise u onima u kojima nuzno ne odgovara.

To je plod iskljucivo empirije i isprobavanja istog ili slicnog ozicenja na komponetama tipa Krell, Burmester. Bryston ili Pathos, koji sam imao.

Dopustam mogucnost kako su sve te komponente tehnicki i mehanicki podkapacitirane, kako im nije dobro rjeseno napajanje, medjtim ono sto se namece je kako su sve te komponente, koje imaju svoj zvucni 'karakter' ili potpis, regirale istim tipom zvuka kada sam ih spojio recenim ozicenjem.

Nordost sam uzeo kao prilicno ocigledan primjer, jer mu je 'karakter' jasan i prepoznatljiv, no sigurno se isto moze reci i za neke druge modele ili brandove.

Trenutno nemam ni jedan Nordost u sistemu.

Salis li se ti ili ne, nije nuzno ni vazno, no umjesto pisanjije, preporucio bih ti da i sam probas, pa nam javis rezultate. Ako ih kojim slucajem ne cujes, blago tebi, zivjeti ces u miru sa Mogami kabelima, no onda vjerojatno mozes i bez PS audia. Prodaj sve i 'kupi blanju i kreni drugom stranom, jablane'...

Datum objave: 14.studeni.2019 u 19:35
Da. I Rotel puno toga odradi odlično. A da je tek blind test uključit..

Datum objave: 14.studeni.2019 u 19:36

Slucajno ili ne, na svim dosadasnjim sajmovima i unatoc svim prostornim i vremenskim ogranicenjima takvih uvjeta, gotovo jedni te isti prezenteri, uglavnom iz iste (ili najvise par) firmi 'beru lovorike', odnosno sistemi koje su oni slozili poslije ostanu u kolektivnom pamcenju (ili zapisani po forumima) kao oni koji su dobro svirali.

Oprostiti ce mi oni koje ovaj put necu spomenuti, no Media audio (lako se moze provjeriti listajuci stare izvjestaje) je jedan od takvih izlagaca.
U njihovoj sobi se predstavio Audio Vector, prosle godine Franco Serblin Accordo, a kada god se spomene SF Cremona auditor, netko doda 'kako je to jedne godine sviralo izvrsno sa Ayre om...itd,itd

Uvjravam te kako tamo ne radi ni jedan studijski inzenjer (tek jedan 'Profesor' ).
Iz mog skromnog iskustva, jos nisam sreo ni jednog studijskog inzinjera (ili inzinjera uopce) koji je 'nastimao' sistem na nacin na koji to radi spomenuti Profesor.

Zasto li je to tako, ostaje nam svima da se zapitamo....ja nagadjam kako 'matematicari' i 'poznavatelji' raznoraznih specifikacija ipak malo znaju o hi fi u..... 

Datum objave: 14.studeni.2019 u 19:44
Šta je najzanimljivije, sa tim Audiovectorom je svirao PS Audio amp i preamp. I svaki se kabel znao di ide. Šteta šta to Dorian nije čuo.
Možda ipak bolje za nj da nije.

Datum objave: 14.studeni.2019 u 19:47

Slucajno ili ne, na svim dosadasnjim sajmovima i unatoc svim prostornim i vremenskim ogranicenjima takvih uvjeta, gotovo jedni te isti prezenteri, uglavnom iz iste (ili najvise par) firmi 'beru lovorike', odnosno sistemi koje su oni slozili poslije ostanu u kolektivnom pamcenju (ili zapisani po forumima) kao oni koji su dobro svirali.

Oprostiti ce mi oni koje ovaj punet necu spomenuti, no Media audio (lako se moze provjeriti listajuci stare izvjestaje) je jedan od takvih izlagaca.
U njihovoj sobi se predstavio Audio Vector, prosle godine Franco Serblin Accordo, a kada god se spomene SF Cremona auditor, netko doda 'kako je to jedne godine sviralo izvrsno sa Ayre om...itd,itd

Uvjravam te kako tamo ne radi ni jedan studijski inzenjer (tek jedan 'Profesor' ).
Iz mog skromnog iskustva, jos nisam sreo ni jednog studijskog inzinjera (ili inzinjera uopce) koji je 'nastimao' sistem na nacin na koji to radi spomenuti Profesor.

Zasto li je to tako, ostaje nam svima da se zapitamo....ja nagadjam kako 'matematicari' i 'poznavatelji' raznoraznih specifikacija ipak malo znaju o hi fi u..... 
ok, mozemo to i ovako gledati, puno je veca umjetnost dobiti katastofalan zvuk kakav se jako cesto i u puno soba cuje na sajmovima nego dobiti dobar zvuk, no sad mi uopce nije jasno kakve veze tvoj post ima sa kabelima, a pogotovo usviranjem kabela, nadam se da nisi mislio reci kako profesor dobar zvuk dobije komadom zice

-------------

Ispiši stranicu | Close Window

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd. - https://www.webwiz.net