Ispiši stranicu | Close Window

AVID Ingenium

Web: Audiofil - feel the sound -
Kategorija: Glazba
Ime foruma: Vinyl
Opis foruma: Gramofon? Ovo je forum za vas.
URL: Http://www.audiofil.net/forum/forum_posts.asp?TID=15063
Datum ispisa: 25.veljača.2020 u 12:41
Verzija Softwarea: Web Wiz Forums 11.10 - http://www.webwizforums.com

Tema: AVID Ingenium
Objavio: tbrane
Tema:: AVID Ingenium
Datum objave: 12.prosinac.2019 u 20:30
Trenutno posjedujem RPM 5,1 s speed boxom i mc 1 turbo zvučnicom. Da li je AVID Ingenium bolji s istom zvučnicom od Pro jecta i da li je Michell gyro SE mnogo bolji od Avid-a?

Odgovori:
Objavio: popol_vuh
Datum objave: 13.prosinac.2019 u 20:29
Originalno postano od strane člana: tbrane tbrane napisao:

Trenutno posjedujem RPM 5,1 s speed boxom i mc 1 turbo zvučnicom. Da li je AVID Ingenium bolji s istom zvučnicom od Pro jecta i da li je Michell gyro SE mnogo bolji od Avid-a?

Na ta pitanja, ovako općenito postavljena, je potpuno nemoguće odgovoriti jer je stvar kad se radi o gramofonima komplicirana. integracija baza-ručka-zvučnica-phono mora biti dobro složena. Zato bi trebao precizirati barem koja baza+ručka+zvučnica, kad pitaš za usporedbu. Inače, vjerujem da je moguće da loše složena integracija sastavljena od boljih komponenata ne zvuči znatno bolje od one koja je dobro sastavljena od lošijih komponenata. Zato kažem - previše nepoznatih varijabli u tvojem pitanju.

Inače - niti tvoj pro-ject niti avid ingenium nisam slušao ni u kojoj varijanti. Što se Gyra tiče, mogu ti reći iz svoje usporedbe prije dosta godina sad već da gyro baza meni zvuči neusporedivo bolje od rege p3-24 (sa vanjskim reginim napajanjem, upgradeom subplattera i akrilnim tanjurom - što su sve značajna poboljšanja u odnosu na stock) sa vrlo komparabilnom ručkom (rega rb300 na regi i rega rb250 na gyru - obje sa tecnoweight protuutegom) i istom zvučnicom (denon dl-110) i oba puta u MM input EAR 834p phonoa. Možda kao neka barem referenca.

Datum objave: 18.prosinac.2019 u 14:52
Naručen Michell Gyro SE s ručkom OEM 303, stize kroz 40 dana. Molim sad preporuku za zvučnicu MM ili high output MC.

Datum objave: 18.prosinac.2019 u 14:53
I da je cijena oko 200-250 EURA.

Datum objave: 18.prosinac.2019 u 16:11
Ovaj OEM ili "original equipment manufacturer" se vjerojatno odnosi na regu, buduci da je model 303, je li tako? Sa kojim protuutegom ce biti isporucena ta rucka? Na takvoj rucki od viseg outputa meni je stvarno dobro radila denonica 110 ali sada kostaju duplo nego prije 10ak godina kad sam svoju nabavio, pa nisam siguran koliko je to danas dobra kupnja.

Ali denon 110, 160, 304, dynavector 10x5, benz micro gold (imas i HO varijantu) su sve odlicne zvucnice tog malo nizeg cjenovnog ranga koje rade dobro sa tom ruckom. Nepoznanica je jedino tvoj phono stage.

Ako budes imao pitanja sa setupiranjem Gyra, javi...dosta je bitno da se tu bude precizan. Koja je verzija koju si uzeo? Mislim na motor, napajanje, jesi li uzeo onaj spindle/clamp na navoj (odlicna stvar) i koja verzija opruga i "tornjica" koji ih drze?

Kad podesis sve dobro, nesumnjivo ces uzivati.

Datum objave: 18.prosinac.2019 u 17:50
Uzeo sam novo iz trgovine nisam birao motor, napajanje mislio sam da se to nemože birati!? Dobio sam gratis clamp. E sad da li je na navoj ili ne , ne znam.  Na ponudi mi piše Michell engineering gyro se silver. Očito nisam odradio dobro domaću zadaću :)

Datum objave: 18.prosinac.2019 u 18:49

Uzeo sam novo iz trgovine nisam birao motor, napajanje mislio sam da se to nemože birati!? Dobio sam gratis clamp. E sad da li je na navoj ili ne , ne znam.  Na ponudi mi piše Michell engineering gyro se silver. Očito nisam odradio dobro domaću zadaću :)

OK, onda nemaš vanjsko napajanje (HR power supply) jer ono dođe još cca 4,5k kn i to bi znao...to je dobar upgrade jednom u budućnosti. Budući da je novi Gyro, onda je sa DC motorom. Pitam jer ja recimo imam stari Papstov AC motor i vanjsko Gyropower napajanje...to je varijanta koja već neko vrijeme nije u prodaji jer je Papst prestao proizvoditi te motore koje je Michell koristio.

Clamp koji se po defaultu dobio nije ovo za što sam izvorno pitao - defaultni clamp za Gyro je na pritisak/zatezanje, dok je ova verzija na koju sam mislio ona koja inače ide na Orbe i raspoloživa je kao upgrade za Gyro (ta dva grama su u puno dijelova modularni/kompatibilni) i tu se ne radi samo u clampu već i o spindleu sa navojem koji se može ušarafiti samo u ležaj. Isto doista dobra stvar - taj clamp super funkcionira.

Nisi napisao ništa o ručki - je li to doista regina rb303? Ako je, moram reći da mi nije jasno kako se ona stavlja na rega armplate za Gyro, jer je on rađen za onaj debeli navoj koji prođe kroz njegovu rupu kakav je recimo na rb250 i staroj rb300. rb303 ima mounting na tri točke onako kako je to rega počela raditi negdje sa rb301 ručkom.

Svejedno, sigurno znaju ljudi koji su ti složili ponudu što su složili, samo se pitam. Kupio si kod nas?

Ako je regina ručka, stvarno bi bilo dobro još da vidiš koji protuuteg su dali s njom, jer recimo michellov tecnoweight značajno poboljšava zvuk tih entry reginih ručki.

Što se zvučnica tiče, ono što sam napisao u prethodnom postu što se mene tiče stoji (mehanička kompatibilnost svih tih zvučnica sa reginim ručkama je dobra i to su provjerene i vrlo uobičajene kombinacije), ali moraš provjeriti kako stoji sa njihovom interakcijom sa tvojim phonom, koji mi je nepoznat. U svakom slučaju i entry regina ručka i pogotovo taj phono mislim da će biti ozbiljno usko grlo za sada, ali to se sve da fino upgradeati korak po korak. Mislim da razmišljaš o ispravnom cjenovnom rangu kada su zvučnice u pitanju za sada dok ne promijeniš ručku i phono. To će i ovako jako lijepo raditi, sa velikim potencijalom za unapređenja tijekom vremena, imaš zdravu bazu.

Inače, ne znam koliko dođe nova rb303 (vjerujem da oko 3k kn), ali  znalački modane rb250 sa tecnoweightom su značajno bolje ručke, a znaju se naći u s/h za sličnu cijenu.

Datum objave: 18.prosinac.2019 u 19:24
Nisam kupio kod nas jer početna cijena je več kod nas i trgovci su teški za rabat. Vani u startu jeftiniji i 20% popusta sam dobio i gratis clamp. Uglavnom ispalo me dosta jeftinije nego kod nas. Kod nas polovni kod Božidara (roberto shop), samo neznam koju on ručku i zvučnicu ima na svom polovnom skoro duplo skuplji. Samo kod nas imaju na stanju a vani moram čekati 40 dana. Ali za tu razliku u cijeni nije problem :) Phono predpojačalo imam ugrađeni modul u predpojačalu ovom:  https://www.abacus-electronics.de/produkte/vorverstarker/prepino.html" rel="nofollow - https://www.abacus-electronics.de/produkte/vorverstarker/prepino.html
Znam da ima puno mogućnosti za poboljšanje ali za sad sam htio kupit bazu pa ću polako kroz vrijeme lagano nadograđivati. Kolko sam skuzi da to je regina rb 303. I imaju i za njih poboljšanja, uteg, kablovi, kazu da s tim poboljšanjima sviraju jako dobro. 

Datum objave: 18.prosinac.2019 u 19:34
Ok, taj preamp mi je totalna nepoznanica, dakle tu moraš istraživati kompatibilnost zvučnice za koju se odlučiš i phonoa u tom preampu. Računaj da moraš imati kako kompatibilnost ručka-zvučnica, tako i zvučnica-phono.

Inače, rb250/300/301/303/330 su u osnovnoj verziji više-manje ista stvar (osim što rb250 ima trash defaultni protuuteg, ali ako se on ionako mijenja, onda to nema nikakve veze) ali 250/300 imaju drugačiji mounting od ovih novijih, zato sam rekao da ne znam kako bih ove sa novijim mountingom stavljao na michellov rega armplate, koji je rađen za verziju mountinga na 250/300 (isto tako se montira i michellova varijanta rege - tecnoarm, jednako kao i origin live verzije rega i sl.)

EDIT:

Te entry regine ručke kad se modaju sviraju bezobrazno dobro za doista nikakav novac i podnose već i vrlo ozbiljne zvučnice. Ja isto još uvijek imam modanu rb250 na svom Gyrodecu, dok ne dođe jednog dana na red SME IV. 

Datum objave: 18.prosinac.2019 u 21:03
Nigdje ne mogu naći masu ručke  http://www.rega.co.uk/uploads/rb303-retail-instructions-master-2013.pdf" rel="nofollow - http://www.rega.co.uk/uploads/rb303-retail-instructions-master-2013.pdf
Ako je kao rb300 onda je 11g šta znači da mi treba teža zvučnica ili high compliance? Ako sam dobro shvatio po ovj tabelici :https://www.vinylengine.com/cartridge_resonance_evaluator.php?eff_mass=11&submit=Submit
Recimo za zvučnicu Denon 110 tezina 4,8g i compliance je 14 šta bi bilo da sam u zelenom 11Hz. Jesam to dobro shvatio? 

Datum objave: 19.prosinac.2019 u 17:09

Nigdje ne mogu naći masu ručke  http://www.rega.co.uk/uploads/rb303-retail-instructions-master-2013.pdf" rel="nofollow - http://www.rega.co.uk/uploads/rb303-retail-instructions-master-2013.pdf
Ako je kao rb300 onda je 11g šta znači da mi treba teža zvučnica ili high compliance? Ako sam dobro shvatio po ovj tabelici :https://www.vinylengine.com/cartridge_resonance_evaluator.php?eff_mass=11&submit=Submit
Recimo za zvučnicu Denon 110 tezina 4,8g i compliance je 14 šta bi bilo da sam u zelenom 11Hz. Jesam to dobro shvatio? 

Ovdje sam ti u arhivu jednu stavio par fileova koji bi ti mogli biti od pomoći. Unutra su dva dokumenta koji na dobar način objašnjavaju setup gyro se gramofona. Treći je excel dokument koji ima već definiranu jednadžbu za polja gdje upišeš efektivnu masu ručke, masu zvučnice i compliance zvučnice i izbaci ti rezonantnu frekvenciju. Ovaj nacrt na vinyl engineu je isto dobar...ovo je samo još jedan način da provjeriš stvar i malo je preciznije jer ide na decimale.

https://ufile.io/m086m77f" rel="nofollow - Link

Inače, da ,dobro si shvatio iz ovoga što si napisao. Računaj samo da ti je rb300 11,5g efektivna masa. Za 303 niti ja ne znam kolika je, ali vjerojatno je slična. rb250 recimo prema vinyle engineu je 12g.

Datum objave: 20.prosinac.2019 u 05:40
Volio bi uzeti micro benz zvučnicu jer vidim da ih svi hvale u ovoj konbinaciji koju sam kupio (gyro i rega). E sad da li da uzmem novu silver ili oštećenu glider SH i SM i šaljem na retiping? Novu silver sam našao u Italiji za 290 EURA a oštećenu glider SH u USA za 80 dolara i pitanje kolko dođe poštarina i glider SM Njemačka 160 EURA.  

Datum objave: 20.prosinac.2019 u 14:22
Sa ruckom i phonom koji imas, osobno mislim da je glider overkill, iako znam da ljudi uspjesno koriste glider i na entry rega ruckama (na gyru ti nije problem VTA, kao na reginim gramovima). Ja bih isao max na ACE, dok se ne upgradeaju rucka/phono. Osobno trenutno imam BM gold (to je LO verzija ove silver koju gledas) i vec i sa time ces imati ogroman napredak.

Svakako provjeri kod Boze ima li, prije nego uzimas izvana, ja sam svoju uzeo od njega.

Datum objave: 20.prosinac.2019 u 14:29
Uredu vidjet ću kod Bože. A kakva je situacije s retipingom vidim svakave cijene od 100 EURA do 500EURA i da li to može biti isto kao orginal nakon retipinga? Glider iz USA-a čovjek me traži s poštarinom 100 dolara i neka me dođe retiping 250eura opet se isplati.

Objavio: FANCY
Datum objave: 20.prosinac.2019 u 17:04
Ne znam za druge, ali za mene nema bolje zvučnice a dostupne običnom smrtniku od Benz Micro Glider. 
Prije sam mjenjao nekoliko zvučnica da probam, i bilo je ok, solidno, ali kad sam probao Glider, to je priča za sebe, (a još je i polovan i bez veze kupljen, onako za probu..). 
Dakako na Lin Sondek LP12, sa najobičijom Akito ručkom, Lingo, Circus, vanjsko napajanje. 
Bolje mi ne treba ni u snovima. 
Iako "možda ponekad" postoje "mokri snovi" za malo modernijim gramofonom..
Ali kad realno promislim, čemu...

Datum objave: 20.prosinac.2019 u 19:38
Fancy, jesi li imao prilike usporediti glider i ace? Ja vec sada znam da ce mi nesto od toga dvojeg biti sljedeca zvucnica.
Obican mali skromni BM gold, kojeg imam sada, meni zvuci vec potpuno "ispravno", da tako kazem...BM zvucnice rade dobro sa mojim phonom, plus dobro rade sa ruckama koje razmatram, tako da je sa mene taj smjer vec vise-manje odreden, samo se pitam do koje razine da se protegnem. Dalje od cjenovnog razreda glidera jednostavno ne zelim ici.

Objavio: FANCY
Datum objave: 20.prosinac.2019 u 22:26
Na žalost nisam imao priliku čuti ACE, iako su obje tu negdje u cjenovnom rangu, možda je Glider malo skuplji. BM Gold isto tako nije loša zvučnica, iako je skoro upola jeftinija. 
Vjerojatno bi sa Gliderom ili ACE čuo razliku. Šteta da nemaš nikoga da posdiš istu pa da probaš, tad je kupovina najsigurnija. A ovako na osnovu nečijeg iskustva i doživljaja, teško je nešto konkretno zaključit a još teže je biti siguran u ispravnost odluke.
Ali ako se odlučiš za Glider pripazi, jer današnji model Glider-a ima više verzija. SL, SM, SH. (kod mene je starija verzija, nema oznake).
SL je "tiha", SM je srednje "glasna" a SH je glasna. Na taj način imaš veći izbor kod uparivanja sa gramofonom, ručkom i komponentama. koje posjeduješ. 
Za mene je i nov Glider bio iznad cjenovnih mogućnosti, ali polovan je bio dosta jeftiniji i stvarno se isplatilo. 
Ja mislim da koju god zvučnicu nabaviš od ove dvije, nećeš pogriješiti jer i ACE i Glider, obe su dobre a razlike među njima vjerojatno spadaju u SF domenu i možda "vukovi" mogu čuti razliku.
Naravno nije samo zvučnica HIFI, ima tu još "svašta nešto"..Da ne počinjem.smijeh

Datum objave: 21.prosinac.2019 u 10:38
Fancy, sto se tice modela bilo ACEa, bilo Glidera, idem na low output varijantu.

A ovo sa isprobavanjem zvucnica - to je stvarno tesko jer njih, sasvim razumljivo, ne mozes dobiti na neki demo, a kad ih cujes na drugoj bazi/rucki/phonou i sistemu nemas pojma otkuda uopce cujes razlike. Zvucnice su najproblematicnija stvar za demo. Zato i idem logikom - nesto sto sam vec isprobao i funkcionira mi, samo jos bolje u istom smjeru. A to svi kazu, da je osnovni zvuk i filozofija na svim BM zvucnicama ista.

U svakom slucaju, ne uzimam jos dulje vrijeme nista, ali volio bih znati sto se desava sa firmom, pa ako imas prilike procaskati sa susjedima, bilo bi super da cujemo sto se desava.

Objavio: Brico
Datum objave: 21.prosinac.2019 u 19:18
Već duže vrijeme koristim Benz Micro LP zvučnicu i zaista je sve što se o njoj (pozitivno) piše istina.

-------------
*** DOĐE MI DA ODEM! ***

Objavio: Alen43
Datum objave: 21.prosinac.2019 u 22:02
Originalno postano od strane člana: Brico Brico napisao:

Već duže vrijeme koristim Benz Micro LP zvučnicu i zaista je sve što se o njoj (pozitivno) piše istina.

Slazem se. U mom slucaju LPs

Objavio: Brico
Datum objave: 24.prosinac.2019 u 10:16
Mislim da i moja ima sufiks -s-?!

-------------
*** DOĐE MI DA ODEM! ***

Datum objave: 14.siječanj.2020 u 20:05
Evo zvučnica stigla. Kako je i opisao prodavač, vrh igle izgleda jako dobro samo na kraju igle di je u tijelu zvučnice se nešto desilo i tu se pomiče. zamolio sam jednog člana ovog foruma ako može kontakitirati Micro Benz da vidim za popravak ali za sad mu se nitko nije javio. Čitao sam dosta po netu da Micro Benzo obično nepopravlja nego ti ponudi drugu za nešto manju cijenu. Ima tko kakvu preporuku za servis zvučnica u Europi ako Micro Benz nebude želio popraviti? 
https://ibb.co/Nxsq88j" rel="nofollow - https://ibb.co/Nxsq88j
https://ibb.co/cJjf720" rel="nofollow - https://ibb.co/cJjf720
https://ibb.co/vjdLWVx" rel="nofollow - https://ibb.co/vjdLWVx

Datum objave: 15.siječanj.2020 u 14:55
Pošalji svakako i ti mail BM-u. I javi kako stvari idu :).

Datum objave: 16.siječanj.2020 u 15:17
Iz BM me prosljedili na servis u Njemačkoj: Benz Micro ,Michael Jacobsen.  S tim da procjenu popravka naplačuju 40EURA ako se odlučiš nepopraviti. Dobio sam još dvije ponude od : FJS Tonabnehmer Service GmbH & Co i Der Nadelspezialist. S tim da ovo dvoje procjena je 10-15 EURA. I cijene igla su im dosta manje nego kod BM. Ima tko iskustva s Der Nadelspezialist?

Datum objave: 06.veljača.2020 u 15:02
U srijedu stize napokon gramofon a za iglu su mi javili da se nemože popraviti i nud mi nove zvučnice 
Benz Micro Gold / Silver series za 250 eura, i druge ali ovo mi je za sad financijski jedino prihvatiljivo. Da li je O.K ta silver ili ima neka bolja za te novce. Ne nužno micro benz? 

Datum objave: 06.veljača.2020 u 17:29
Čekaj, znači Glidera su naprosto uzeli, rekli "ne može se popraviti" i nude Silver/Gold po malo sniženoj cijeni (to je isto upitno)?

Inače, ja imam BM gold i meni to zvuči vrlo ispravno, uravnoteženo. Direktnu usporedbu mogu dati samo sa Denon dl-110 i Rega Elys (isti phono koji ima MM/MC setting i ista ručka). BM mi je najbolja od te tri zvučnice, iako je i Denonica odlična. Međutim sada je preskupa...ludo koliko joj je cijena porasla. Ja sam ju kupio novu za cca 850kn prije nekih 12/13 godina. Sada vidim da ide za cca 2000kn.

Mislim da sa silver/gold nećeš pogriješiti, samo biraj prema svom phono stageu. Denon dl-110 i dl-160 su isto super. Znam da ljudi sa reginim ručkama vrlo uspješno koriste i dynavector 10x5 (jedino što je bitno da sa njom imaš VTA podešavanje ručke, što na Gyru nije problem...iako nisam siguran kako na Gyru funkcionira mounting rb-303 ručke...nisam siguran je li ta ručka takva da ima samo jedan debeli centralni navoj ili ide na tri točke...ako je debeli centralni navoj, onda nije problem sa VTA). Od relativno klasičnih i uobičajenih kombinacija sa reginim ručkama, tu je i denon dl-304 - to bi isto trebalo zvučati super.

Tu sam nabacao dosta različitih zvučnica po outputu, pa svakako gledaj što odgovara na tvoj phono, ali sa reginom ručkom bi to sve trebalo zvučati stvarno fino, plus radi se o provjereno dobrim zvučnicama. Pričekaj još preporuka i komentara.

Datum objave: 06.veljača.2020 u 18:54
Da, nikako mi nisu sjeli iz Micro benza. S tim da recimo kod SAM-audio glider je 750 eura a kod Micro benza s popustom 768 eura.

Datum objave: 08.veljača.2020 u 18:49
tbrane - pitanje: glider je imao nešto baš strgano i nije se radilo samo o retippingu ili o čemu se točno radilo?

Datum objave: 12.veljača.2020 u 18:05
https://imgur.com/a/gbWq9JD%20" rel="nofollow - https://imgur.com/a/gbWq9JD
Stigao gramofon. S tim da je kontauteg stigao bez gumica :( Sad moram čekati drugi uteg. I uputstva su im jako loša. Sva sreća tip na youtubu sastavlja gramofon pa se lako prati. I moja ručka petu zicu (uzemljenje) ima jako kratku, cca 10cm nema šanse da dođe do pretpojačala, pa sam ju zašarafio skupa s uzemljenje od ploče ručke ispod gramofona. Da li je to O.K?

Datum objave: 14.veljača.2020 u 20:43

https://imgur.com/a/gbWq9JD%20" rel="nofollow - https://imgur.com/a/gbWq9JD
Stigao gramofon. S tim da je kontauteg stigao bez gumica :( Sad moram čekati drugi uteg. I uputstva su im jako loša. Sva sreća tip na youtubu sastavlja gramofon pa se lako prati. I moja ručka petu zicu (uzemljenje) ima jako kratku, cca 10cm nema šanse da dođe do pretpojačala, pa sam ju zašarafio skupa s uzemljenje od ploče ručke ispod gramofona. Da li je to O.K?

O kojoj ručki se uopće radi? Kakve gumice na kontrautegu? Čija uputstva su loša? Inače, ta uzemljenja često uopće nije niti nužno zašarafljivati...meni između zašarafljene i nezašarafljene zemlje na mojoj modanoj rb250 nema baš nikakve razlike.

BTW: link na slike ne radi :)

Datum objave: 18.veljača.2020 u 22:03
Rega RB303, ima gumice koje na utegu idu unutar tog utega. Uglavnom riješeno, poslali su te gumice i sad sve štima. I možda imam riješenje za zvučnicu. Čekam da mi se vrati s ovog neuspiješnog servisa i pošalje direktno u Švicarku kod stirčeka koji ih radi. Ako sve uspije onda objasnim detaljnije :) 

Datum objave: 19.veljača.2020 u 12:22
Sad baš gledam tu rb303 i jasno mi je što si govorio za ovaj kabel za uzemljenje...kratkoća. Mislim da to možeš normalno montirati na šasiju gyrodeca, ne na preamp, vjerojatno je i predviđeno da tako ide.

Ako ti uleti neka dobra s/h prilika za tecnoweight protuuteg - to je značajan pomak u odnosu na stock rb300 uteg (prvenstveno u smislu utegnutosti basa, ali i ukupne čvrstine zvučne slike), a vidim da bi ovaj rb303 protuuteg trebao biti sličan, samo je druge boje...možda je i materijal drugi, ne znam. Radio sam svojevremeno dosta modifikacija na svojoj staroj regi (i bazi i ručki) i ovo je jedna od modifikacija koja je definitivno imala smisla (za razliku od recimo akrilnog tanjura, koji uopće nisam čuo neko poboljšanje u odnosu na stock stakleni + dobar mat).

Striček u Švicarskoj je neka ofišl osoba od BM-a ili neki slobodni majstor? Inače - je li gyro u pogonu ili čekaš zvučnicu?

Datum objave: 19.veljača.2020 u 17:53
Za uteg sam gledao ISOkinetik nekih 50eurakošta, budem pogledao i tecnoweight. Premda prvo mislim napajanje nabaviti ili napraviti. Mislim da je tu naj veći pomak. Gyro nije u pogonu jer želim da dođe Micro benz i onda da pustim sve kako spada. Imam zvučnicu MC1 turbo  ali želim sve pustit u pogon kako spada :) A striček je iz Hr. ali zna gospona iz MB koji je u penziji, kolko sam shvatio vlasnika i zamolio ga je da mi uradi zvučnicu. Da sve izvadi ostavi samo školjku/kućište i ostalo novo za smješnu cifru u odnosu kolko je nova. Samo da sve to tako prođe i javim onda detalje :)

Ispiši stranicu | Close Window

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd. - https://www.webwiz.net