Ispiši stranicu | Close Window

PS Audio Power plant p15

Web: Audiofil - feel the sound -
Kategorija: Hi-Fi
Ime foruma: High-End
Opis foruma: Vrhunska reprodukcija glazbe.
URL: Http://www.audiofil.net/forum/forum_posts.asp?TID=15065
Datum ispisa: 13.kolovoz.2020 u 15:57
Verzija Softwarea: Web Wiz Forums 11.10 - http://www.webwizforums.com

Tema: PS Audio Power plant p15
Objavio: Kabel
Tema:: PS Audio Power plant p15
Datum objave: 23.prosinac.2019 u 08:39
Molim ako netko ima, ili je imao, imao prilike testirati itd. Zanimaju me iskustva iz prve ruke..
https://www.psaudio.com/products/directstream-power-plant-15/" rel="nofollow - https://www.psaudio.com/products/directstream-power-plant-15/
Hvala

-------------
Sony cd2700 Pathos Converto mk2 Sbooster,Marantz NA11S1, Marohei MLP-1, NAT Magnetostat reference SE,Accuphase p350, NAT Magma New,Kinesis ,Marohei UNA 2,Marohei-cables Statement

Odgovori:
Objavio: Dorian
Datum objave: 23.prosinac.2019 u 12:24
Nisam siguran no mislim da nitko to za sada nije imao doma, bar ne od ekipe koja sudjeluje po forumima. Mislim da sam na slikama vidio primjerak od distributera na tooload festu.
Kod mene je proslo ljeto bio desetak dana P20, na dlaku identican uredaj kao P15, razlika je samo u snazi, konstruktorski, hardwerski i softwerski su potpuno identicni.
Uredaj mogu opisati samo sa tehnicke strane kao potpuno novo razvijeni uredaj i radi na drugaciji nacin nego prethodni modeli. Srce uredaja je 32 bitni PIC procesor u kombinaciji sa DSP-om za mjerenje ulaznih i izlaznih parametara napona.
Ono sto se dobije na izlazu je prakticno savrsen sinusoidalni napon THD ispod 0,5% i savrseno stabilne frekfencije, odnosno gotovo idealno cisti napon.
Za komentar kako to utjece na zvuk nisam kompetentan sto zbog predrasuda, sto zbog kratkog vremena koliko je uredaj bio kod mene.  U korelaciji sa strujasima koji mogu biti i zavojnice i induktiviteti i sto sve poznate firme ne rade moglo bi se zakljuciti da ono sto strujasi kao takovi rade bas i nejde u isti kos sa koristenjem regeneratora.
Imam neki dojam da se to vecini ne bi svidjelo, odnosno da postoji mogucnost da dobrom dijelu uredaja savrseni napon uopce ne odgovara u kontekstu zvuka, jasno ovo je samo moja pretpostavka.
Doma imam verziju P5 koji je na istoj bazi napravljen, generiranje napona se dobiva na potpuno jednak nacin kao i vecim modelima, samo je izbacen jedan dio sklopova mjerenja i drugaciji je vizualni prikaz, imam ga spojeno na sve uredaje osim izlaza, uglavnom pruza potpunu sigurnost spojenim uredajima bez ikakvih naponskih stresova.

-------------
P5 Power Plant,X-Sabre Pro (MQA), BHK Signature Pre, BHK250, Dynaudio Confidence 5, Hitachi FT-007,kabeli:zvucnicki auto otpad(4mm2), strujni stock(Tagan),interkonekti mogami 2534,konektori neutrik

Objavio: zed_alive
Datum objave: 23.prosinac.2019 u 13:26
za takav uređaj, trebalo bi snimiti izlazni napon kako se ponaša pri punom opterećenju uređaja, kakva su tada izobličenja. uključno s time koliko brzo isporučuje tranzijente. da li se mogu izmjeriti i snimiti svi bitni parametri? bez toga, pričati o nekom savršenom naponu je napamet

-------------
kupujem tehnički ispravni audio

Datum objave: 23.prosinac.2019 u 13:48
Evo jednog kod mene, stigao prošli tjedan.
Glavni naponski kabel je isti kao što mi dolazi u letvu, a ostali koji napajaju uređaje su iz letve prebačeni u njega. Ili mi je instalacija do zidne utičnice dobra, ili su strujni kabeli dobri, jer čujno nema nikakve razlike. Ni na bolje ni na lošije! Jedna situacija koja se jučer dogodila je veliki plus za P15, što je došlo do pada napona u jako kratkom vremenskom intervalu, a na sustavu se nije ništa osjetilo. U pravilu, DAC reagira na najmanju promjenu, i zaštita se uključi.
https://postimg.cc/H8XsVyDM" rel="nofollow">

-------------
Sony cd2700 Pathos Converto mk2 Sbooster,Marantz NA11S1, Marohei MLP-1, NAT Magnetostat reference SE,Accuphase p350, NAT Magma New,Kinesis ,Marohei UNA 2,Marohei-cables Statement

Datum objave: 23.prosinac.2019 u 14:30
sad moraš istestirat zvuk na različite strujne kabele kojima se napaja P15
i svakak uključit 'običnjaka'
da vidimo jel istina ono što je pisao gazda mcgowan, da je AQ strujaš napravio razliku na P20

-------------

Datum objave: 23.prosinac.2019 u 14:38
Originalno postano od strane člana: zed_alive zed_alive napisao:

za takav uređaj, trebalo bi snimiti izlazni napon kako se ponaša pri punom opterećenju uređaja, kakva su tada izobličenja. uključno s time koliko brzo isporučuje tranzijente. da li se mogu izmjeriti i snimiti svi bitni parametri? bez toga, pričati o nekom savršenom naponu je napamet
ma nije napamet, imas testiranja na netu, osobno nemam mjerne instrumente s cim bih to mogao izmjeriti, no sam uredaj je u biti mjerni instrument i sve parametre imas u real time prikazano na ekranu, uglavnom za nominalnu snagu je upravo to sto sam rekao savrseni strujni izvor, jedini nedostatak mu je cijena.
Dojam je jednak, ni kod mene nema bas nikakve razlike u zvuku osim potpune zastite napajanih  uredaja od bilo kakvih mreznih fluktuacija, kao primjer bez njega mi uredaji ulaze u protekt ako na istoj fazi ukljucim flourescentnu rasvjetu ili pokrenem fleksericu na istoj fazi, kad je spojeno preko njega ne dogada se bas nikakva smetnja na prikljucenim uredajima, drugi dojam je da se napajani uredaji za 1-2 stupnja manje griju, ujedno i fora igracka za igru kroz menije, idealan bozicni poklon, supruge navalite peglati kartice.

-------------
P5 Power Plant,X-Sabre Pro (MQA), BHK Signature Pre, BHK250, Dynaudio Confidence 5, Hitachi FT-007,kabeli:zvucnicki auto otpad(4mm2), strujni stock(Tagan),interkonekti mogami 2534,konektori neutrik

Datum objave: 23.prosinac.2019 u 14:48
Originalno postano od strane člana: Dorian Dorian napisao:

Dojam je jednak, ni kod mene nema bas nikakve razlike u zvuku

e, pa tu je problem. a iskrcaju se pare
nego, reci, jel čuješ ti ikakve razlike od strujaša do strujaša? čisto da postavimo stvari u koordinate haha

ja sam si postavio setup dva 'birana' strujaša (Elecaudio i Viborg žnore) i zamijenio 'vulgaris' letvu s jednom s Audiophonicsa (ne 'audiofilska' već jedna kvalitetna letva za 30 ojra), i nakon toga, basa imam 'za popizdit' u odnosu na prije toga...svaka od tri nabrojane komponente daje više prezensa u donjem ekstremu, kao i općenito u zvukovnom balansu; kad se udruže, to je vrlo osjetno

-------------

Datum objave: 23.prosinac.2019 u 15:10

Dojam je jednak, ni kod mene nema bas nikakve razlike u zvuku

e, pa tu je problem. a iskrcaju se pare
nego, reci, jel čuješ ti ikakve razlike od strujaša do strujaša? čisto da postavimo stvari u koordinate haha

ja sam si postavio setup dva 'birana' strujaša (Elecaudio i Viborg žnore) i zamijenio 'vulgaris' letvu s jednom s Audiophonicsa (ne 'audiofilska' već jedna kvalitetna letva za 30 ojra), i nakon toga, basa imam 'za popizdit' u odnosu na prije toga...svaka od tri nabrojane komponente daje više prezensa u donjem ekstremu, kao i općenito u zvukovnom balansu; kad se udruže, to je vrlo osjetno
hehehehe, ma ne treba ponavljati, rekoh da nisam kompetentan za temu strujasi, stovise vec smo to ovdje doktorirali da se kod mene ne cuje nikakva razlika, niti je ja cujem, niti bilo tko od ekipe koja je bila u prolazu, ja za to imam svoju teoriju koja je suprotna od uobicajenog stava, moja je teorija da sto je uredaj kvalitetniji manja je ili nikakva mogucnost da bi se to moglo cuti, cak sam naveo i primjer da nema razlike u zvuku kad spojim vulgaris racunalni od 3 eur ili AQ, na losijim uredajima dozvoljavam da se moze cuti razlika sto ima i logike, no to kaj ti velis vise basa i sto si sve naveo je meni naucna fantastika da bi obican kabel mogal napraviti, sa tim uredajima kod tebe nesto jako grdo ne valja.
Ono sto je bitno da uredaj stiti napajane uredaje od impulsnih  fluktuacija,pojava dc komponente i slicno, prilicno vazno ako su ukljucene skupe igracke.

-------------

Objavio: alexatpos
Datum objave: 23.prosinac.2019 u 16:48
Originalno postano od strane člana: Kabel Kabel napisao:

Molim ako netko ima, ili je imao, imao prilike testirati itd. Zanimaju me iskustva iz prve ruke..
https://www.psaudio.com/products/directstream-power-plant-15/" rel="nofollow - https://www.psaudio.com/products/directstream-power-plant-15/
Hvala

Ako slucajno pozelis isprobati ovaj tip (heavy duty) i budes prolazio kroz Split, javi.
Toroidni trafo od 5kw, (preko 50kg) spaja se na trofazni napon i na izlazu bi trebao dati 'najcistiju struju na zemlji'....

https://www.equitech.com/productsold/wall-cabinet-systems/" rel="nofollow - https://www.equitech.com/productsold/wall-cabinet-systems/

Objavio: Gašo
Datum objave: 23.prosinac.2019 u 16:55
Pa kak vam nije jasno, ovo stiti ostale potrosace od hife njezinih smetnji

-------------
RPi3+Digi Pro(Soundness mod), AD1865 filterless non oversampling DAC ,Marohei Maduro S, Pioneer C-21,Marohei Maduro S, Pioneer M-22, Acoustic zen-Satori, ATC SCM 19 V2

Datum objave: 23.prosinac.2019 u 16:58
Al ozbiljno, koliko THDa proizvode sami trafoi i ispravljaci u audio uređajima? Bolje da ne znate.

-------------
RPi3+Digi Pro(Soundness mod), AD1865 filterless non oversampling DAC ,Marohei Maduro S, Pioneer C-21,Marohei Maduro S, Pioneer M-22, Acoustic zen-Satori, ATC SCM 19 V2

Datum objave: 23.prosinac.2019 u 16:59
Originalno postano od strane člana: alexatpos alexatpos napisao:

Hvala

Ako slucajno pozelis isprobati ovaj tip (heavy duty) i budes prolazio kroz Split, javi.
Toroidni trafo od 5kw, (preko 50kg) spaja se na trofazni napon i na izlazu bi trebao dati 'najcistiju struju na zemlji'....

https://www.equitech.com/productsold/wall-cabinet-systems/" rel="nofollow - https://www.equitech.com/productsold/wall-cabinet-systems/

Hvala, rado bi isprobao. Imam priliku ovaj PS imati u sistemu, i baš me zanima za 7 dana kad ga isključim, i vratim na početne postavke, hoću li "čuti" da ga nema?

-------------

Objavio: Mijo
Datum objave: 23.prosinac.2019 u 21:02
Meni se sviđa naziv procesora u p20 -PIC procesor

Objavio: Apparatus
Datum objave: 24.prosinac.2019 u 09:37

Hvala, rado bi isprobao. Imam priliku ovaj PS imati u sistemu, i baš me zanima za 7 dana kad ga isključim, i vratim na početne postavke, hoću li "čuti" da ga nema?
Ako priča ima ikakvog smisla (kod tebe), trebo si ga čut na prvu i to ko klada debelo. Ovako će vjerojatno odlepršati dalje, a pretpostavljam da i košta ko kuga.

-------------
https://youtu.be/LQHk5qwEDPU" rel="nofollow - dCS Puccini MkII & U-Clock, AQ Sky, Krell FPB300cx, AQ Sterling 2, Sonus faber Amati Futura, KEF Model 101 Reference, Audioperformance Media Player...

Datum objave: 24.prosinac.2019 u 10:51
Originalno postano od strane člana: Apparatus Apparatus napisao:

Ako priča ima ikakvog smisla (kod tebe), trebo si ga čut na prvu i to ko klada debelo. Ovako će vjerojatno odlepršati dalje, a pretpostavljam da i košta ko kuga.

Kod mene je situacija jednostavna.
Imam dobre uredaje, imam i dobru instalaciju do utičnice, trafo stanica na 200mt od kuće,u blizini nema nikakvih velikih potrošača ni u tragovima. Glavni naponskih kabel je 5mm2 pure silver, konektori dodatno posrebreni za 10-tak mikrona, utičnica dodatno stisnuta zbog boljeg kontakta itd. Kad stavim stock kompjuterski kabel i ovaj moj, razlika je nebo-zemlja!
Znači napajanje mi je generalno iznad prosjeka.
P15 se može kupiti za 5k€, a inače je oko 7500€, i još kad skineš 20% pdv-a, manje boli... Međutim, ovaj tjedan ću objektivno razmisliti ima li smisla zamrznuti toliko novaca, pogotovo jer u planu je na proljeće izbaciti na tržište jedan sličan stabilizator i filter. Naravno, Željko stoji iza toga, tako da je vrlo vjerojatno p15 kod mene do 3 kralja, ako ga i prije ne vratim🤔

-------------

Datum objave: 24.prosinac.2019 u 13:37
Glavni naponskih kabel je 5mm2 pure silver, konektori dodatno posrebreni za 10-tak mikrona, utičnica dodatno stisnuta zbog boljeg kontakta itd. 
[/QUOTE]
to nema bas nikakve veze sa zvukom, stovise potpuno beskorisno, sva sreca da nemas nekih jacih potrosaca na toj liniji, srebro oksidira i jos ako je neka veca struja u pitanju sto sreca da nije, jer se  oksidacija  ubrzava, a oksidirani vodovi privlace vlagu, ubojita kombinacija za raditi instalacije uz jos tko zna kakvu izolaciju, opasno po zivot, a potpuno je beskorisno jer prije toga imas pancer, pa spojnice na elkalex.
Po tko zna koji put ovdje napisane stvari na temu mreze 230V koje su potencijalno opasne i moglo bi nekom tko procita pasti na pamet da tako nesto  sam ide raditi.
Jasno da zvuk izmedu stock racunalnog kabela i bilo cega drugoga ne moze biti nebo i zemlja, moze biti unutar 1-2% sto nikako nije nebo i zemlja, bas si kontam kad netko novi mladi dode ovdje i procita sto si jadan misli kad vidi da  komad zice radi razliku nebo i zemlja, vjerojatno se odmah ispise sa fakulteta i ode konobariti

-------------

Datum objave: 24.prosinac.2019 u 14:58

Glavni naponskih kabel je 5mm2 pure silver, konektori dodatno posrebreni za 10-tak mikrona, utičnica dodatno stisnuta zbog boljeg kontakta itd. 

to nema bas nikakve veze sa zvukom, stovise potpuno beskorisno, sva sreca da nemas nekih jacih potrosaca na toj liniji, srebro oksidira i jos ako je neka veca struja u pitanju sto sreca da nije, jer se  oksidacija  ubrzava, a oksidirani vodovi privlace vlagu, ubojita kombinacija za raditi instalacije uz jos tko zna kakvu izolaciju, opasno po zivot, a potpuno je beskorisno jer prije toga imas pancer, pa spojnice na elkalex.
Po tko zna koji put ovdje napisane stvari na temu mreze 230V koje su potencijalno opasne i moglo bi nekom tko procita pasti na pamet da tako nesto  sam ide raditi.
Jasno da zvuk izmedu stock racunalnog kabela i bilo cega drugoga ne moze biti nebo i zemlja, moze biti unutar 1-2% sto nikako nije nebo i zemlja, bas si kontam kad netko novi mladi dode ovdje i procita sto si jadan misli kad vidi da  komad zice radi razliku nebo i zemlja, vjerojatno se odmah ispise sa fakulteta i ode konobariti
[/QUOTE]
Na toj liniji je potrošnja do cca 1kw.
Postavio bi ti par pitanja...
Kako znaš čime je izoliran kabel?
Je li bakar oksidira?
Ima li stock kabel 2,5mm2 zaista toliko u presjeku?
Znam da nisi imao prilike, a vjerojatno i nećeš isprobati spomenuti kabel, ali si siguran da može biti promjena 1-2%????

Evo ti materijala pa sad uživaj u pisanju...
Doviđenja!
I BTW, ovakav kabel se NE MOŽE napraviti kod kuće!!!!!!

-------------

Datum objave: 24.prosinac.2019 u 17:23
@kabel
-tako sam i mislio da nema nikakve bitne potrosnje i dobro da je tako
-napisao sam da ne znam sa cime je izoliran kabel, pretpostavio sam da se radi o home made izolaciji bez ikakvog atesta i napravljen bez bilo kakve strucnosti iz tog polja, sto energetske sto zakonske sto o elektrosvojstvima materijala, to cisto iz iskustva jer nije za vjerovati sto sve ljudima padne na pamet s obzirom na odgovor ocito sam pogodio jer nisam nigdje vidio kabel od 5mm2 srebra da postoji u prodaji sa elektroenergetskim certifikatom, znaci ziva opasnost
-sa pitanjem o bakru samo potvrdujes potpuno nepoznavanje materije o materijalima, dodatna opasnost
-vjerojatno ima stock kabela kojekavih laznjaka ili srot kineza pa da se kvadratura ne poklapa sa napisanim, no ono sto se sluzbeno prodaje malo je vjerojatno da bi se itko isao sa tim igrati i placati kazne, no tu se postavlja pitanje s obzirom na potpuno nepoznavanje tehnicke tematike kako bi ti uopce izracunao kvadraturu neke zice, osim ako ne pise na njoj
-ok,neka bude najvise 3% no sve preko toga je izvan granice pameti i kakvi su to  uredaji koji su tako nestabilni, ispada da kod tebe sve nekontrolirano oscilira ako je tocno to sto pricas
-ovo zadnje me bas onak od srca nasmijalo, kabel koji se NE MOZE napraviti kod kuce, hahaha, ne vjerujem da si to izgovorio, jedino jos nije jasno kakav je to kabel

-------------

Objavio: tatamata
Datum objave: 24.prosinac.2019 u 18:47

[/QUOTE]
Dorian
 "sva sreca da nemas nekih jacih potrosaca na toj liniji, srebro oksidira i jos ako je neka veca struja u pitanju sto sreca da nije, jer se  oksidacija  ubrzava, a oksidirani vodovi privlace vlagu, ubojita kombinacija"

[/QUOTE]

Čudno za jednog audiofila da nezna da oksid srebra provodi struju za razliku od oksida ostalih metala, npr bakra.Upravo zato se posrebruju kontakti.Toliko o tehnologiji materijala.

-------------
prava hifa svijetli u mraku.

Objavio: Sten
Datum objave: 24.prosinac.2019 u 18:53
Nisam baš pratio detaljno zadnjih par mjeseci, ali je li netko već rekao Dorianu da je fulao forum? Mislim, čisto iz najbolje namjere? Čovjek očito razumije neke stvari, no postoje razni audio forumi, news grupe, razni tehnički forumi ...

Objavio: Edison
Datum objave: 24.prosinac.2019 u 19:20
Originalno postano od strane člana: Sten Sten napisao:

je li netko već rekao Dorianu da je fulao forum? Mislim, čisto iz najbolje namjere? Čovjek očito razumije neke stvari, no postoje razni audio forumi, news grupe, razni tehnički forumi ...

A ovaj nas nije audio forum, a nema ni nikakve veze s tehnikom?

Datum objave: 24.prosinac.2019 u 19:20
ma daj Sten, da nema Doriana jedva da bi se pisalo na forumu, čovjek pomaže malo života unijeti

-------------

Objavio: nu!me!
Datum objave: 24.prosinac.2019 u 19:39
Sreca pa ima par takvih koji kontriraju svakakvim gluparijama koje se ovdje napisu od strane "pravih" "audiofila"

-------------
volumio_rPi3_links usb zica_analog precision UP/DSP_kimber PBJ zica (nekoliko njih)_hypex ncore (puno njih)_bauhaus zica (dosta njih)_satori BE + satori 16P + peerless XLS10 / sve u kompresiji_sve diy

Datum objave: 24.prosinac.2019 u 21:39

@kabel
-napisao sam da ne znam sa cime je izoliran kabel, pretpostavio sam da se radi o home made izolaciji bez ikakvog atesta i napravljen bez bilo kakve strucnosti iz tog polja, sto energetske sto zakonske sto o elektrosvojstvima materijala, to cisto iz iskustva jer nije za vjerovati sto sve ljudima padne na pamet s obzirom na odgovor ocito sam pogodio jer nisam nigdje vidio kabel od 5mm2 srebra da postoji u prodaji sa elektroenergetskim certifikatom, znaci ziva opasnost
-sa pitanjem o bakru samo potvrdujes potpuno nepoznavanje materije o materijalima, dodatna opasnost
-vjerojatno ima stock kabela kojekavih laznjaka ili srot kineza pa da se kvadratura ne poklapa sa napisanim, no ono sto se sluzbeno prodaje malo je vjerojatno da bi se itko isao sa tim igrati i placati kazne, no tu se postavlja pitanje s obzirom na potpuno nepoznavanje tehnicke tematike kako bi ti uopce izracunao kvadraturu neke zice, osim ako ne pise na njoj
-ok,neka bude najvise 3% no sve preko toga je izvan granice pameti i kakvi su to  uredaji koji su tako nestabilni, ispada da kod tebe sve nekontrolirano oscilira ako je tocno to sto pricas
-ovo zadnje me bas onak od srca nasmijalo, kabel koji se NE MOZE napraviti kod kuce, hahaha, ne vjerujem da si to izgovorio, jedino jos nije jasno kakav je to kabel

Ako sam napisao da se NE MOŽE napraviti kod kuće, onda to znači da pretpostavljam da nitko normalan nema u kući liniju za rad s tekućim polivynilkloridom, sintetskom gumom,ili nekim srodnim izolatorima!
Što se atesta tiče, riga mi se od ponavljanja istih gluposti već duže vrijeme!
Kabel koji sam spomenuo je ATESTIRAN po defaultu, jer je rađen po adekvatnom standardima koji nose oznaku CE!
U zemljama u kojima se prodaje, ispunjava sve sigurnosne uvjete i točka!
Što se tiče stručnosti, dipl.ing. Elektrotehnike i računarstva na forumu poznat kao Ilimzn je osoba s kojom se savjetujem, i na više projekata surađujem. Ako misliš da on nije dovoljno stručan, onda to napiši!
Je li misliš da sam toliko glup da bi riskirao nečiji život zbog nekih novaca?
Pa nisam pohlepni kreten?!?!
Ako meni ne vjeruješ da se u pravilu prodaju žice s minimalno 20% smanjenom kvadraturom od deklarirane, onda uzmi licnasti kabel za kućnu upotrebu, i izračunaj mu kvadraturu. Za 2,5mm2 debljina licne bi trebala biti 0,255 mm fi
A broj licni bi morao biti = ili>49!
Sve ispod toga je manje od 2,5mm2. Inače ih obično bude 40, jer se šublerom umjereno u spiralu u kvadraturu ubraja i zrak?!?

-------------

Datum objave: 24.prosinac.2019 u 21:42
Originalno postano od strane člana: nu!me! nu!me! napisao:

Sreca pa ima par takvih koji kontriraju svakakvim gluparijama koje se ovdje napisu od strane "pravih" "audiofila"

Neka su se i ti javio, nauči prvo slagati Lego kocke pa onda komentiraj

-------------

Datum objave: 24.prosinac.2019 u 21:49
Nekako mi zao da se spustam na tvoj nivo...pa...

-------------
volumio_rPi3_links usb zica_analog precision UP/DSP_kimber PBJ zica (nekoliko njih)_hypex ncore (puno njih)_bauhaus zica (dosta njih)_satori BE + satori 16P + peerless XLS10 / sve u kompresiji_sve diy

Datum objave: 24.prosinac.2019 u 22:27

Nekako mi zao da se spustam na tvoj nivo...pa...

Ponavljam, prvo nauči slagati Lego kocke,
nakon toga kupiš u Ikei neki jednostavniji ormarić. Pa kad njega savladaš, onda možeš polako početi slagati jednostavnije stvarčice u kitu 😉 Srećo moja zlobna, ti si se spustio na nivo frustrirane bakice

-------------

Datum objave: 25.prosinac.2019 u 11:12
Ajde, ajde, mir matorci haha  Niškoristi od nadyebavanja.

Moje mišljenje je, da ako sam uređaj ima zaista dobro izvdeno napajanje, ne trebaju mu vanjski regeneratori i filteri niti on proizvodi ili šalje nusprodukte nazad u letvu.

Proizvođacima se neda to srediti u samim uređajima pa ostavljau drugima.

-------------

Datum objave: 25.prosinac.2019 u 11:53

@kabel

Ako sam napisao da se NE MOŽE napraviti kod kuće, onda to znači da pretpostavljam da nitko normalan nema u kući liniju za rad s tekućim polivynilkloridom, sintetskom gumom,ili nekim srodnim izolatorima!
Kabel koji sam spomenuo je ATESTIRAN po defaultu, jer je rađen po adekvatnom standardima koji nose oznaku CE!
U zemljama u kojima se prodaje, ispunjava sve sigurnosne uvjete i točka!
Što se tiče stručnosti, dipl.ing. Elektrotehnike i računarstva na forumu poznat kao Ilimzn je osoba s kojom se savjetujem, i na više projekata surađujem. Ako misliš da on nije dovoljno stručan, onda to napiši!
Ako meni ne vjeruješ da se u pravilu prodaju žice s minimalno 20% smanjenom kvadraturom od deklarirane, onda uzmi licnasti kabel za kućnu upotrebu, i izračunaj mu kvadraturu. Za 2,5mm2 debljina licne bi trebala biti 0,255 mm fi
Sve ispod toga je manje od 2,5mm2. Inače ih obično bude 40, jer se šublerom umjereno u spiralu u kvadraturu ubraja i zrak?!?
kompliciras, nije se cilj nadmudrivati, nego ti jednostavno izletavas sa hrpm skroz cudnih izjava, doslovno zvuci kao hvalisanje djeteta koje je dobilo novi autic na daljinsko upravljanje sa nizom nepotrebnog naglasavanja i bez naznake smisla cemu uopce to, doslovno je pitanje cemu to sve sluzi o cemu ti pricas, evo kao primjer.
Po tvojim upisima ispada da si negdje uzeo srebrnu zicu od 5mm2 i onda si negdje zakupio stroj da to izolira gumom i polivilnil necim, sto je potpuno suludo, prvo troskovi tako neceg su ogromni, drugo ako je to vec i napravljeno strojno po narudzbi nemoze imati CE certifikat ni pod razno, postupak je ipak malo kompliciraniji i to bas nikom ne bi palo na pamet raditi, ako nisi svjestan o cemu se tu radi, nazovi recimo ELKU pa pitaj koliko bi kostalo da ti strojno naprave 20 metara kabela po narudzbi, kad vidis iznos odustat ces odmah.
A ako je to sve bas tako fora, umjesto knjige koju pises za opravdanje pa pobogu poslikaj oznake na kabelu i stavi sliku valjanog certifikata sa specifikacijama, ne vidim problem, sto to nije lakse nego pisati hrpu teksta koji bas nista ne govori.
Pozivanje na kolegu ilimzina u ovom kontekstu nema uopce smisla.

-------------

Datum objave: 25.prosinac.2019 u 11:58
Originalno postano od strane člana: tatamata tatamata napisao:

Dorian
 "sva sreca da nemas nekih jacih potrosaca na toj liniji, srebro oksidira i jos ako je neka veca struja u pitanju sto sreca da nije, jer se  oksidacija  ubrzava, a oksidirani vodovi privlace vlagu, ubojita kombinacija"

[/QUOTE]

Čudno za jednog audiofila da nezna da oksid srebra provodi struju za razliku od oksida ostalih metala, npr bakra.Upravo zato se posrebruju kontakti.Toliko o tehnologiji materijala.
[/QUOTE]
stvarno ne shvacam sto si htio sa ovim upisom reci, kao da zelis reci da je dobro da neki oksid provodi, ne vjerujem doslovno kamo ovo ide, iduce je valjda kako je za zvuk dobro ako se u mrezni kabel serijski spoji neki otpor jer ja drugacije nemrem prevesti tvoj upis

-------------

Datum objave: 25.prosinac.2019 u 18:57
Originalno postano od strane člana: Edison Edison napisao:

je li netko već rekao Dorianu da je fulao forum? Mislim, čisto iz najbolje namjere? Čovjek očito razumije neke stvari, no postoje razni audio forumi, news grupe, razni tehnički forumi ...
A ovaj nas nije audio forum, a nema ni nikakve veze s tehnikom?
Ja ću si to prevesti da se sad praviš "grbav" bez veze, pa nema potrebe da išta dalje komentiram.
Vrlo je razumljivo što sam rekao, barem onima kojima je jasno što je zapravo audiofilski forum.

Datum objave: 25.prosinac.2019 u 20:15

Ja ću si to prevesti da se sad praviš "grbav" bez veze, pa nema potrebe da išta dalje komentiram.
Vrlo je razumljivo što sam rekao, barem onima kojima je jasno što je zapravo audiofilski forum.

Sten, krivo si preveo. Jako rijetko se pravim "grbav", a ovaj put nisam ni malo. I je, vrlo je razumljivo sto si rekao/predlozio. Ali meni se tvoj prijedlog ne svidja pa sam reagirao. Ovo je audiofilski forum, a sad da li je "zapravo audiofilski" tesko je reci. Zavisi sto smatramo pod onim zapravo.

Kad bi bio zapravo audiofilski, kod registracije bi trebalo dati jos neke podatke osim valjane email adrese. Npr. trebalo bi odgovoriti na pitanje: Cujete li razliku u zvuku promjenom raznih strujnih kabela? Na odgovor DA islo bi: Dobrodosli na prav(ovjern)i audiofilski forum. Na odgovor NE, islo bi: Ne mozete pristupiti, ne ispunjavate osnovne uvjete. Predlazemo da potrazite neki drugi audio forum, news grupu, neki tehnicki forum...

U cemu je grijeh ljudi koji vele da ne cuju razlike medju strujnim kabelima? I to kazu na pravom audiofilskom forumu? I onda ga "pravi", ili jos bolje "pravovjerni", trebaju nogirati... Meni se takva diskriminacija ne svidja. Meni je to sto onaj ne cuje razliku medju strujnim kabelima iste tezine kao i kad ti tvrdis da cujes razne stekere i buzir na kabelima.

Svim na zemlji mir, veselje...

Objavio: kela
Datum objave: 25.prosinac.2019 u 21:27

[/QUOTE]

Razlike u stock znjorama od legura cu-al-fe-c-isto-jos-postoji-da-se-napravi-najveca-jeftilen-zica i normalne bakrene ili koje vec imas su nebo i zemlja a ne 2%.
Dodatno metalurgija je skupa, kosta i to ima svoju cijenu. Tko voli i kome to treba mora platiti stotine ili tisuce ili desetine tisuce necega po metru.. To je jednostavno tako i ne vidim da i tome treba raspravljati. To je kao da daspravljama o auto gumama i tvrdino da uhp conti ili high-speed michelin su isti k** kao i nokija-nabijemte-na-cestu-dok-ne -proklizes-a-zapravo-stojis..
Zakljucak: rasprava bespotrebna!!

Datum objave: 26.prosinac.2019 u 01:23

... Meni je to sto onaj ne cuje razliku medju strujnim kabelima iste tezine kao i kad ti tvrdis da cujes razne stekere i buzir na kabelima.
Maknimo mene iz jednadžbe, ja sam nebitan. Ako je tebi ista stvar čuje li netko nešto (i to je u stanju opisati riječima, a pogotovo kad još netko potvrdi te dojmove) ili ne čuje razliku, onda stvarno nemamo što dalje. Jer dalje vrlo lako može biti "meni je svejedno čuje li netko razliku između CD playera". Možda čak uz dodatak "znate, u biti tu se samo radi o jedinicama i nulama, manje više, pa je onda vrlo lako da razlike baš i nema". Malo pretjerujem, ali samo naglašavam poantu.

Datum objave: 26.prosinac.2019 u 09:06
Na ovom forumu je poprilično živ oportunizam, i nedostaje demokracije.
Ne daj Bože da netko napiše nešto što ne postoji u stručnoj literaturi! Neizbježno slijedi razapinjaje na znanstvenoj osnovi, pogotovo ako fizika ne nudi 100% -tno objašnjenje?! Mnogi su svoje sustave digli na viši nivo uz pomoć nekakvih dodataka tipa, anti rezonantni podlošci i sl. i kad bi tako nešto napisali, trenutno bi se javio dežurni spasitelj znanstvenik koji bi to sve popljuvao, a da nije ni čuo ni vidio?! Dorian je izgadio strujni srebrni kabel koji koristim kao glavni naponski, a da nema pojma ni kako izgleda, od čega je napravljen, osim da je vodič srebro 5mm2?!? Čak je i buduće mlade članove upozorio da sami to ne rade kod kuće, jer Bog zna od čega je napravljena izolacija, itd.
Nekako me strah da se teza o ravnoj zemlji zaista uspješno prihvaća, kao i teza postanka 😥

-------------

Datum objave: 26.prosinac.2019 u 09:10

hajde ti nama napiši koje to standarde ispunjavaš prilikom izrade kablova, pravilnik i normu, il čeg se već pridržavaš.
Pa da se više ne moraš ponavljati haha

nitko ne sumnja u Željkovu stručnost,bar ja ne, ali nekako sumnajm da ti Željko drži svjeću dok prepakiravaš žice jer mi to djeluje ispod njegovog nivoa ( ipak se pozivaš na žice u ovom slučaju ).

Ako si mislio na nešto drugo onda se ispričavam, ali mi nije jasno oko čega se to savjetuješ s njim, jer ti ni ne proizvodiš ništa.
Da, možda o veličini kućišta, položaju displeja i slično...hmmmm....da....za to se stvarno trebaš s Željkom konzultirati.

Ja vjerujem da si sve od navedenog haha
šta je najgore nisam jedini haha

znam da si sposoban trgovac, znam da si pohlepan, znam da ne znaš osnove elektrotehnike, znam da radiš klasični rebranding, znam da se kitiš tudjim perjem, znam da kod nekih uređaja (rebrendinga nisi potrošio ni lipe na R&D ali te to ne spjećava da lupaš cifre...itd...u stavri, nema itd...to bi bilo to...

te zice bar imaju nekakav atest za razliku od tvojih  haha
valjda haha
ali ovo je audiofilski forum
pa im to nije ni potrebno
pa necemo ni raditi neku veliku dramu oko tog

Usput sretan Božic !!!

Idem se igrati legićima, za ikeau nemam novaca...možda jednog dana dodjem do tvog nivoa...nadam se da nikad neću haha

-------------

Datum objave: 26.prosinac.2019 u 09:18
Usput, 
najjače mi kad se postavi pitanje o nekom uređaju
pa se onda napiše da ga već ima
da to košta xyz novaca
ali se dobije za xy
ali kad se zamulja dodje samo x...

vau...

al najbitnije je da se s njim ni ne čuje razlika

ček, tebi porezna nije odavno bila haha

-------------

Datum objave: 26.prosinac.2019 u 09:52

hajde ti nama napiši koje to standarde ispunjavaš prilikom izrade kablova, pravilnik i normu, il čeg se već pridržavaš.
Pa da se više ne moraš ponavljati haha

nitko ne sumnja u Željkovu stručnost,bar ja ne, ali nekako sumnajm da ti Željko drži svjeću dok prepakiravaš žice jer mi to djeluje ispod njegovog nivoa ( ipak se pozivaš na žice u ovom slučaju ).

Ako si mislio na nešto drugo onda se ispričavam, ali mi nije jasno oko čega se to savjetuješ s njim, jer ti ni ne proizvodiš ništa.
Da, možda o veličini kućišta, položaju displeja i slično...hmmmm....da....za to se stvarno trebaš s Željkom konzultirati.

Ja vjerujem da si sve od navedenog haha
šta je najgore nisam jedini haha

znam da si sposoban trgovac, znam da si pohlepan, znam da ne znaš osnove elektrotehnike, znam da radiš klasični rebranding, znam da se kitiš tudjim perjem, znam da kod nekih uređaja (rebrendinga nisi potrošio ni lipe na R&D ali te to ne spjećava da lupaš cifre...itd...u stavri, nema itd...to bi bilo to...

te zice bar imaju nekakav atest za razliku od tvojih  haha
valjda haha
ali ovo je audiofilski forum
pa im to nije ni potrebno
pa necemo ni raditi neku veliku dramu oko tog

Usput sretan Božic !!!

Idem se igrati legićima, za ikeau nemam novaca...možda jednog dana dodjem do tvog nivoa...nadam se da nikad neću haha

Da, zaboravio sam spomenuti...
I zlo stanuje ovdje 😥

-------------

Datum objave: 26.prosinac.2019 u 10:41

Ako je tebi ista stvar čuje li netko nešto (i to je u stanju opisati riječima, a pogotovo kad još netko potvrdi te dojmove) ili ne čuje razliku, onda stvarno nemamo što dalje.

Ako osoba A tvrdi da nesto ne cuje, a osoba B da cuje nesto (nije bitno sto), tko sam ja da kazem da A cuje, ili da B izmislja? Vjerujem da je tako kako kazu. Vjerujem, a ne mogu znati jer imam svoje usi i glavu i znam sto ja cujem, a ne sto cuju oni. Ako netko nesto ne cuje na "zaista audiofilskom" forumu, a dosta drugih clanova to cuje, sto cemo onda? Demokratski istjerati s foruma onog sto veli da to ne cuje? Tada vise nismo forum, nego se priblizavamo sekti. 

Jer dalje vrlo lako može biti "meni je svejedno čuje li netko razliku između CD playera". Možda čak uz dodatak "znate, u biti tu se samo radi o jedinicama i nulama, manje više, pa je onda vrlo lako da razlike baš i nema". Malo pretjerujem, ali samo naglašavam poantu.

Shvatio sam sto si zelio naglasiti. Iako se radi samo o nulama i jedinicama, razlika se cuje. Audio CD standard je nastao osamdesetih godina proslog stoljeca. Kad su ga stvarali, nisu mogli predvidjeti sve unaprijed, sto je normalno kad se razvija novi sustav. Zabrljali su kod obrade korekcije greski, nisu dovoljno vodili racuna o vremenskoj domeni. Bilo je vazno da to prosvira i zasviralo je.

Od tad je proslo gotovo 40 godina. Dosta stvari smo u medjuvremenu saznali, shvatili. Sad znamo gdje se javljaju problemi, greske, znamo i kako bi se to moglo ispraviti. Sad kad se CD kao medij pomalo gubi, a presli smo na fajlove, nisu nam vise potrebni mehanicki pokretni dijelovi za reprodukciju, imamo puno vecu racunalnu snagu na raspolaganju, puno vece znanje o problemima... i sto se desilo? I danas imamo problem s pocetka CD ere. Svaki softverski player zvuci razlicito, svaki audio kompjuter zvuci razlicito, razni digitalni kabeli zvuce razlicito. Nitko se nije prihvatio rjesavanja korekcije greske koja se vuce okolo vec skoro 40 godina. Moglo je se to rijesiti, ali nije. A zasto? Pa svira sasvim dobro, skoro svima... osim nama audiofilima. A nas je malo. Nebitni smo.

Datum objave: 26.prosinac.2019 u 11:28
Bitno je samo shvatiti da bez obzira na velike razlike u percepciji zvuka/glazbe.., bez obzira na razlike u teoretskom i prakticnom iskustvu i znanju, pristupu , veže nas misao, pojam, želja da uzivamo dobru reprodukciju.

Mnogim ljudima je to nepoznati aspekt zivota, a novim generacijama odraslima na slusalicama, mobitelima, nalim bluetooth zvuljama, jos i vise.

Cini se da klasicni audiofili izumiru, a pri tome se prepucavaju u nedogled.

-------------

Datum objave: 26.prosinac.2019 u 12:27

Ako osoba A tvrdi da nesto ne cuje, a osoba B da cuje nesto (nije bitno sto), tko sam ja da kazem da A cuje, ili da B izmislja? Vjerujem da je tako kako kazu. Vjerujem, a ne mogu znati jer imam svoje usi i glavu i znam sto ja cujem, a ne sto cuju oni.
Vrlo je jednostavno, Edison. Ako te stvarno to nešto zanima - probaš. Kad probaš onda znaš i onda više nema mjesta vjerovanju. Tako je to u svim apektima života, da sad ne idemo u "filozofiju".
Upravo u nedostatku probe je barem 90% besmislenih prepucavanja ovdje kao i kategoričkih tvrdnji nepostojanja nečega. 

Ako netko nesto ne cuje na "zaista audiofilskom" forumu, a dosta drugih clanova to cuje, sto cemo onda? Demokratski istjerati s foruma onog sto veli da to ne cuje? Tada vise nismo forum, nego se priblizavamo sekti. 
Ne znam zašto stalno spominješ izbacivanje, tjeranje nekoga. Ja samo apeliram na ono gore maloprije što napisah. Treba probati, pa onda nešto tvrditi. Samo tvrditi na osnovu ovih ili onih uvjerenja je vrlo lako. To može svatko sa 4 razreda osnovne tko je pročitao ponešto literature ili samo švrljao po netu.
Naravno da doslovno takvih nema ovdje, ali ima onih koji znaju nešto, kako rekoh, pa onda iz tog nečeg apstrahiraju sve ostalo. E, tu je problem. Koji oni ne vide, naravno.

Datum objave: 26.prosinac.2019 u 12:35

ma daj Sten, da nema Doriana jedva da bi se pisalo na forumu, čovjek pomaže malo života unijeti

Ja ću se ranit, šti bi reko moj kolega s posla haha
Radije pročitam jednu rečenicu od npr. Soundnewsdino-a ili 11duca-a ili Tatamate (koji se svi skupa dosta rijetko javljaju ovdje) nego cijeli "prosvjetiteljski" mjesečni opus ovdje. I to doslovno tako mislim.
Što misliš zašto? Btw. pitanje je retoričko.

Objavio: soundnewsdino
Datum objave: 26.prosinac.2019 u 12:44
evo javljam se...haha

Postoje oni koji čuju razlike, postoje oni koji ne čuju a postoje i oni koji hine da čuju razliku jer im je neugodno priznati u "eminentnom društvu" da nisu čuli razliku. haha
Evidentno je da je audio specifično područje i da nije lako tehnički sve objasniti (zbog toga i toliko voodoo majstora kod nas) no ne vidim razloga da se zbog toga znanost isključi iz jednadžbe. Svašta ljudi probavaju no pitanje je gdje treba podvući crtu i reći "ovo više nema smisla". Pa zar nismo prije nekoliko godina imali ovdje imali tipa (još jedan voodoo majstor) koji je tvrdio da položaji planeta utječu na njegove podloge za uređaje a time i na zvuk. On je probao i "čuo razliku". Gdje je granica?
U tom smislu probavanje mi se ponekad učini precjenjeno jer je metodologija nepouzdana i rezultati upitni i krajnje subjektivni.
U tom smislu na ovom furumu (koji budimo realni po sastavu nije baš tako elitistički) ima mjesta i za "vjernike i nevjernike". Sjetimo se kakve su u večini slučajeva preporuke viđenijih članova ovog foruma. Čovjek pita za kompatibilnost komponenti a dobiva preporuke u stilu "uzmi ovo jer ćeš je to lakše prodati". Koji crni elitizam...haha

Objavio: kela
Datum objave: 26.prosinac.2019 u 13:11
Ne znam vise o cemu pricamo...

Postoje li razlike izmedju znjora, da ili ne?
Cuju li se te razlike, da ili ne?

Mislim da ovo prvo vecina potvrdno odgovara jer stvar je metalurgije i mehanicke konstrukcije.

Medjutim, drugo pitanje je delikatnije i dosta je subjektivno a tesko je biti iskljucan. Mislim da je odgovor potvrdan no to ne vazi za 100% populacije iz vise razloga.

Ne znam postoji li neko korektniji ili konkretniji zakljucak na tu temu a stalo se vrtimo u krug. Svaki newbie koji cita postove vise nije siguran kako da interpretira nase odgovore i stavove..

Datum objave: 26.prosinac.2019 u 13:34

Na ovom forumu je poprilično živ oportunizam, i nedostaje demokracije.
Ne daj Bože da netko napiše nešto što ne postoji u stručnoj literaturi! Neizbježno slijedi razapinjaje na znanstvenoj osnovi, pogotovo ako fizika ne nudi 100% -tno objašnjenje?! Mnogi su svoje sustave digli na viši nivo uz pomoć nekakvih dodataka tipa, anti rezonantni podlošci i sl. i kad bi tako nešto napisali, trenutno bi se javio dežurni spasitelj znanstvenik koji bi to sve popljuvao, a da nije ni čuo ni vidio?! Dorian je izgadio strujni srebrni kabel koji koristim kao glavni naponski, a da nema pojma ni kako izgleda, od čega je napravljen, osim da je vodič srebro 5mm2?!? Čak je i buduće mlade članove upozorio da sami to ne rade kod kuće, jer Bog zna od čega je napravljena izolacija, itd.
Nekako me strah da se teza o ravnoj zemlji zaista uspješno prihvaća, kao i teza postanka 😥
Mislim da si krivo shvatio, nema nikakvog razapinjanja niti sam ista, a najmanje nekakav kabel izgadio.
Jednostavno si izletio sa nizom cudnih izjava koje sam komentirao, a veci dio nisam htio ni spomenuti jer je stvar osobnog karaktera, no kolega nu!me! je sve dobro primjetio kakve si bisere isprovaljivao da je to prestrasno.
Ja sam te samo pitao zasto si uopce isao vuci nekakvu zicurdu kao instalaciju, doslovno zbog cega, kakvog to smisla ima osim gubljenja vremena i na kraju sam si potegnuo pricu o tome kako se to NEMOZE doma napraviti.
Osobno sam te shvatio da izletavas sa takvim smjesnim izjavama iz razloga samohvale i mozda nekog marketinga, no cinjenicno je izvan domene  smislenosti i odraslosti, no ni to se cinjenicno ni mene ni bilo koga drugoga ustvari ne tice.
Zanimljivo je da ni na jedno pitanje nemas suvisli odgovor osim floskula da te netko razapinje, pa pobogu da imas atest za kabel i da je kabel po CE standardu zaljepio bi slike, znaci definitivno priznajes da je to delanac tek tako sa ciljem da bi nekog neukog i neobrazovanog fascinirao da digne kredit za srebrni kabel jer eto onda lete izvanzemaljci iz uticnice, yeah, mozes misliti.
Sto se mene tice tu vise nemamo kaj, cinjenicno je da radis stvari opasne po zivot i imovinu u kontekstu domene 230V, a nista od toga realno bas nikakvu poveznicu nema sa audiom ili zvukom u bilo kojem kontekstu.

-------------

Datum objave: 26.prosinac.2019 u 13:56
Originalno postano od strane člana: kela kela napisao:

Ne znam vise o cemu pricamo...

Postoje li razlike izmedju znjora, da ili ne?
Cuju li se te razlike, da ili ne?

Mislim da ovo prvo vecina potvrdno odgovara jer stvar je metalurgije i mehanicke konstrukcije.

Medjutim, drugo pitanje je delikatnije i dosta je subjektivno a tesko je biti iskljucan. Mislim da je odgovor potvrdan no to ne vazi za 100% populacije iz vise razloga.

Ne znam postoji li neko korektniji ili konkretniji zakljucak na tu temu a stalo se vrtimo u krug. Svaki newbie koji cita postove vise nije siguran kako da interpretira nase odgovore i stavove..

Yep u pravu si, prica ide u beskraj i smisao se gubi, no da probam rezimirati sto sam uopce kroz svu pricu htio reci.
Uzeo sam neku vrijednost koja je cinjenicno slobodna procjena na temelju iskustva i rekao da razlika u strujnim zicama moze utjecati na zvuk u rangu 1-2, najvise 3%.
Svaka cujna razlika veca od aproksimativnih 3% vodi ka neispravnosti komponente ili losoj konstrukciji komponente i tu je logicni put zahvat na samom uredaju, a ne kemija sa zicama.
Ne bi vjerovali neovisno o cijeni i brandu koliki je postotak u upotrebi uredaja koji su zreli za servis ili konstrukcijski promaseni, a audiofili ih tuniraju  zicama, umjesto da servisiraju uredaje.
Zasto sam rekao 3%, to je malo teze za objasniti no tko se dobro razumije u tehniku bit ce mu na prvu jasno da sam i debelo pretjerao sa tih 3%, jer ako krenemo u smjeru da se sve cuje i koliko komponenti imamo kroz koje signal prolazi i kad bi podjelili po nekim postotcima vaznost za utjecaj  zica bi u nekoj smislenijoj racunici ostalo mjesta mozda tek za neki postotak iza decimale, recimo 0,2% da otpada na strujni kabel je realno najtocnije.
I onda kada bilo tko na kak Sten kaze audiofilskom forumu kaze da mu komad zice radi razliku i to opise terminom "nebo i zemlja" prvo sto pomislim je da se sali i da je to neka zahebancija, tko bi to uopce mogao tako definirano shvatiti za ozbiljno. Znaci razlika od 0,2%=nebo&zemlja, yeah, sigurno.
Sve skupa sto sam napisao i rekao je davnih dana dok mi se sa tim dalo izgubiti mrvicu vremena pomno prouceno i vise puta sam rekao bilo je tu smjeha do suza i gutanja knedli u slusaoni kod mene, no nismo se makli dalje od tih 0,2%.
Daleko najveci broj je onih koji kako SND kaze hine da cuju, a jasno ne cuju nista ili jos bolje definirano, onih kojima je masta razigrana bez granica ili najbolji primjer kolega Sten kojem je kolega Kabel prodao strujas za pasivni preamp, sluzi samo za motoric pota, no to je vec u analima ovog foruma.
U biti ta tematika me odavno ne zanima jer ako uzmemo i suludih 3% da otpada na zicu, to je rang zanemarivog i sretan sam kad imam malo vremena da slusam mjuzu i gustam.

-------------

Datum objave: 26.prosinac.2019 u 14:32
Ja sam samo konstatirao da postoji jedan broj onih koji hine da čuju razliku. Nisam rekao da je takvih najviše...
Da nebi bilo zabune...haha

Datum objave: 26.prosinac.2019 u 14:39

sad moraš istestirat zvuk na različite strujne kabele kojima se napaja P15
i svakak uključit 'običnjaka'
da vidimo jel istina ono što je pisao gazda mcgowan, da je AQ strujaš napravio razliku na P20
Na ovo sam zaboravio, tu je prica prilicno osobne naravi, naime "gazda" je inace jako susretljiv lik, uvijek nasmijan i vjerojatno jedan od jako rijetkih vlasnika firmi koji osobno odgovara na upite i doslovno odgovori na svaki mail, no sa druge strane ima poprilicno godina i ja bih rekao da je to bilo nepromisljeno ili na pogresan nacin iz nekog cilja definirano, zna Paul debelo zabrijati, nedavno je isto bio show u firmi jer je Paul ignorirao neke probleme u ranim serijama BHK izlaza, naime kod spajanja dvostrukog dna, odnosno pojacanja kucista ispod glavnog trafoa u prvim serijama je ostajalo vlage i pojacala su doslovno nakon nekog vremena potpuno korodirala na dnu, a Paul nije htio ni cuti za taj problem dok nije ispao sveopci show, jos je nesto kolega Gaso nedavno komentirao oko toga da je konstruktor BHK isto jako star i da to nije dobro za nove konstrukcije. U stvarnosti BHK je samo dao osnovnu koncepciju, razvoj svih sklopova je odradio mladi tim, cinjenicno je prenapredno da bi to osoba od 80+ godina mogla konstruirati.
Uglavnom moj stav je kao sto gore rekoh da je Paul debelo nepromisljeno izletio sa izjavom koja nema uporiste u nicem i nije mu prvi put, no njemu je to izmedu ostaloga sada vise zabava.

-------------

Datum objave: 26.prosinac.2019 u 14:42
Originalno postano od strane člana: soundnewsdino soundnewsdino napisao:

Ja sam samo konstatirao da postoji jedan broj onih koji hine da čuju razliku. Nisam rekao da je takvih najviše...
no frks ja sam dodao da je takvih najvisehaha

-------------

Objavio: zuti mrav
Datum objave: 26.prosinac.2019 u 15:03

Da neko nešto hini da čuje, to je zapravo ozbiljna dijagnoza.

Datum objave: 26.prosinac.2019 u 15:11
Originalno postano od strane člana: zuti mrav zuti mrav napisao:

Nije to ništa novo u sociološkom smislu. Netko je stručnjak, netko je wannabe stručnjak a netko želi biti samo prihvaćen od neke skupine. Možeš biti u društvu ljubitelja vina koji na nepcu i nosu osjećaju breskve, kruške, bobićasto voće, šljive, dim, tercijarne arome čokolade i agruma a najbolje vino koji si pio je Tuga za jug ili "svadbeno vino" na nekoj svadbi. Što ti je činiti? Pa i ti počneš ponavljati ono što su osjetili drugi. Ili letiš van....haha

Datum objave: 26.prosinac.2019 u 15:26
Je, i svi ovi koji seruckaju o aromama od rođenja to kuže, mos mislit.

Ja sam bio jedno kratko vrijeme u foto klubu, al onda sam skuzil da tam malo tko ili nitko ne pokazuje ili objašnjava svoje fotke, nego raspravljaju o opremi i ko ima veci noviji fotic. I onda sam prestao klubariti.

-------------

Datum objave: 26.prosinac.2019 u 16:23

... Evidentno je da je audio specifično područje i da nije lako tehnički sve objasniti (zbog toga i toliko voodoo majstora kod nas) no ne vidim razloga da se zbog toga znanost isključi iz jednadžbe...
Ako je ovo išlo premani meni, onda ću drugi put dobro razmisliti hoću li te zazivati haha
Bez znanosti ne bi bilo ni hifija, tako da je bezveze i pomišljati izbjegavati znanost. Niti sam ja to ikad rekao.

Ono što jesam rekao u vezi znanosti (i to više puta tokom godina), jest da oni koji se pozivaju na znanost u negiranju nekih nepobitno dokazanih iskustvenih stvari u hifiju, zapravo rade potpuno suprotno od samog duha znanosti. Znanost traži odgovore, a ne da tvrdi, na osnovu postojećeg stanja u njoj samoj, da to nešto postoji. Na taj način znanost ne bi nikad ni nastala niti se dalje razvijala, nego bi to bila samo jedna dogma.

I to je upravo ono čega imamo puno ovdje - dogme umotane u plašt znanosti i pokušaj da se "jabukama objasne kruške", slikovito rečeno. Mislim, i to smo već zaključili, odavno, barem dio ovdašnjih audiofila koji je prošao sve moguće faze i nema mu de-facto više nitko ništa novog za reći, osim eventualno savjeta u smislu "čuo sam ovo i ono, to ti je dobro, probaj".

Datum objave: 26.prosinac.2019 u 16:31
Mislim da se u tim opisima ipak malo pretjeruje.

Datum objave: 26.prosinac.2019 u 17:31
Sten ono sto ti prozivas dogmama je zapravo "nepoznato podrucje" iz tvoje perspektive.

Subjektivni i znanstveni pristupi su potrebni za napredak, kad rade zajedno.

Dobro je jedan dizajner sklopovlja rekao. Slusamo ono sto ne mozemo jasno izmjeriti, a mjerimo ono sto ne mozemo jasno cuti.

-------------

Datum objave: 26.prosinac.2019 u 17:59

Ne znam zašto stalno spominješ izbacivanje, tjeranje nekoga.

Ma nema veze. Samo zbog ovog...

Datum objave: 26.prosinac.2019 u 18:54
Dosadni ste za krepat.

-------------
https://youtu.be/LQHk5qwEDPU" rel="nofollow - dCS Puccini MkII & U-Clock, AQ Sky, Krell FPB300cx, AQ Sterling 2, Sonus faber Amati Futura, KEF Model 101 Reference, Audioperformance Media Player...

Datum objave: 26.prosinac.2019 u 20:32
Originalno postano od strane člana: Gašo Gašo napisao:

Sten ono sto ti prozivas dogmama je zapravo "nepoznato podrucje" iz tvoje perspektive...
Ne, nisi shvatio. Dogmom nazivam skup znanja (dakle trenutno stanje znanosti, barem poznato onome tko piše sa, kak ti, stanovišta znanosti) koji se primjenjuje na nešto iz audiofilske domene, a koji s time nema direktne veze.
Primjenjuju se druge spoznaje, koje onome koji ih iznose izgledaju kao "logični slijed" u tumačenju toga nečega, ali se zapravo radi o svjevoljnoj konstrukciji, ovakvoj ili onakvoj.

A "nepoznato područje" je upravo to - nepoznato područje. To si dobro opisao i slažem se s time.
No "znalcima" to nije tako. Oni i za to imaju nekakvo objašnjenje iz poznatog područja, samo ne vide grešku u tome da se sa postojeće poznatim ne može objasniti nepoznato (zapravo za njih u biti ni ne postoji nepoznato, ali to je samo dodatna zavrzlama upuštati se sad u to).
Nedostaje barem jedan korak koji se onda popunjava raznim konstrukcijama, jednom riječju - pseudoznanost.

Datum objave: 26.prosinac.2019 u 20:41

Ja ću se ranit, šti bi reko moj kolega s posla haha
Radije pročitam jednu rečenicu od npr. Soundnewsdino-a ili 11duca-a ili Tatamate (koji se svi skupa dosta rijetko javljaju ovdje) nego cijeli "prosvjetiteljski" mjesečni opus ovdje. I to doslovno tako mislim.
Što misliš zašto? Btw. pitanje je retoričko.

retoričko ili ne, odgovor, i to objektivni, je zato što je to tvoj subjektivni pogled. pri čemu je naglasak na riječi tvoj. pa ne očekuješ valjda da svi imamo iste poglede na sve?

-------------

Datum objave: 26.prosinac.2019 u 21:47

Na ovo sam zaboravio, tu je prica prilicno osobne naravi, naime "gazda" je inace jako susretljiv lik, uvijek nasmijan i vjerojatno jedan od jako rijetkih vlasnika firmi koji osobno odgovara na upite i doslovno odgovori na svaki mail, no sa druge strane ima poprilicno godina i ja bih rekao da je to bilo nepromisljeno ili na pogresan nacin iz nekog cilja definirano, zna Paul debelo zabrijati, nedavno je isto bio show u firmi jer je Paul ignorirao neke probleme u ranim serijama BHK izlaza, naime kod spajanja dvostrukog dna, odnosno pojacanja kucista ispod glavnog trafoa u prvim serijama je ostajalo vlage i pojacala su doslovno nakon nekog vremena potpuno korodirala na dnu, a Paul nije htio ni cuti za taj problem dok nije ispao sveopci show, jos je nesto kolega Gaso nedavno komentirao oko toga da je konstruktor BHK isto jako star i da to nije dobro za nove konstrukcije. U stvarnosti BHK je samo dao osnovnu koncepciju, razvoj svih sklopova je odradio mladi tim, cinjenicno je prenapredno da bi to osoba od 80+ godina mogla konstruirati.
Uglavnom moj stav je kao sto gore rekoh da je Paul debelo nepromisljeno izletio sa izjavom koja nema uporiste u nicem i nije mu prvi put, no njemu je to izmedu ostaloga sada vise zabava.
Ovo podebljano me pomalo i brine.  Ne zato što su mladi, nego zato što i nepromišljeni i nagli Paul ima prste u tome, a uz to sam se nagledao uređaja koji su konstruirali znalci koji su to predali nekome da napravi proizvod, ovaj nije shvatio priću pa je od toga napravio poluproizvod.

-------------

Datum objave: 27.prosinac.2019 u 10:26

... Evidentno je da je audio specifično područje i da nije lako tehnički sve objasniti (zbog toga i toliko voodoo majstora kod nas) no ne vidim razloga da se zbog toga znanost isključi iz jednadžbe...
Ako je ovo išlo premani meni, onda ću drugi put dobro razmisliti hoću li te zazivati haha

Sve 5. No kud na Edisona? Ako on nije tolerantan i kvalitetan sugovornik onda neznam tko je...da

Datum objave: 27.prosinac.2019 u 11:29
On je prvi počeo haha

Datum objave: 27.prosinac.2019 u 12:20
Ako je počeo znači da je i prvi. Dakle, kaže se on je počeo, a ne on je prvi počeo. Zapiši Stenli, zaboravit ćeš.
haha
Inače, Edison je toliko kvalitetan, obziran i tolerantan sugovornik da bi ga trebalo izvrijeđat jer je upravo dosadan s tim Gandhijevskim forama.
haha
Inače MkII, dosadni ste za popizdit MkVIII.

-------------

Objavio: goran st
Datum objave: 27.prosinac.2019 u 17:33
Originalno postano od strane člana: zuti mrav zuti mrav napisao:

Meni je ozbiljnija dijagnoza onih koji stvarno misle da cuju enormne pomake(promjene) u zvuku npr   mreznog kabla!obrva

-------------
MNK-VOLE GRADELE SPLIT 2007
Opera Seconda SE / Pathos Logos / Slim Device Transporter / Project Carbon / H/K AVR255 / JBL SUB 250 / MIT MH-750 biwire / XLR HD audi&power cabels by Flikoman

Datum objave: 27.prosinac.2019 u 17:36

Ako je počeo znači da je i prvi. Dakle, kaže se on je počeo, a ne on je prvi počeo. Zapiši Stenli, zaboravit ćeš.
haha
Inače, Edison je toliko kvalitetan, obziran i tolerantan sugovornik da bi ga trebalo izvrijeđat jer je upravo dosadan s tim Gandhijevskim forama.
haha
Inače MkII, dosadni ste za popizdit MkVIII.
Malo je rec da su dosadni s uvjek istim stavovima i nepotrebnim svađama!To me navise odbija kod ovog hobija,zato vise i ne  idem po kucama i ne druzim se sa audiofilima koliko sam prije!

A kolega Kabel bi se momentalno trebao iskljucit iz foruma jer je između ostalog nadrobio toliko gluposti da je to cudo jedno!PR nepoznat pojam a vidim i poznavanje osnova elektrotehnike!

-------------
Opera Seconda SE / Pathos Logos / Slim Device Transporter / Project Carbon / H/K AVR255 / JBL SUB 250 / MIT MH-750 biwire / XLR HD audi&power cabels by Flikoman

Datum objave: 28.prosinac.2019 u 10:17
Tok misli u pisanoj rijeci je negativan, pa se to reflektira i na sudionike foruma moguce i privlaci one koji zele biti negativni, a siri se i izvan njega. I onda imamo to sto imamo.

Ja za druzenje ne biram ljude po tome dali su audiofili ili nisu, nego po tome dali mi pašu ili ne kao osobe, nazovimo to energetski.
Druzit se s nekim da bi slusao njegov sistem, niti nije druzenje.

-------------

Datum objave: 28.prosinac.2019 u 14:13
Pa naravno,druzim se s ljudima koji su mi prijatelji i zacudo 99,99% nisu audiofili,a i taj 00,01% nisam vec dugo vidio....trenutno mi nacin i zivotni ritam ne dozvoljavaju drugcije!Ima vremena za to,tek mi je 40
da bih trosio vrijeme na uticnice,srebrene strujne kablove i slicne kerefeke..koliko mogu uzivam u svom sistemu tu i tamo ga nadogradim sa sitnicom...balun,vino trava al se nije unistava

http://www.youtube.com/watch?v=BA59tfd2iY8" rel="nofollow - https://www.youtube.com/watch?v=BA59tfd2iY8

-------------

Datum objave: 28.prosinac.2019 u 17:11
Originalno postano od strane člana: goran st goran st napisao:

Pa naravno,druzim se s ljudima koji su mi prijatelji i zacudo 99,99% nisu audiofili,a i taj 00,01% nisam vec dugo vidio....trenutno mi nacin i zivotni ritam ne dozvoljavaju drugcije!Ima vremena za to,tek mi je 40
da bih trosio vrijeme na uticnice,srebrene strujne kablove i slicne kerefeke..koliko mogu uzivam u svom sistemu tu i tamo ga nadogradim sa sitnicom...balun,vino trava al se nije unistava

http://www.youtube.com/watch?v=BA59tfd2iY8" rel="nofollow - https://www.youtube.com/watch?v=BA59tfd2iY8

sad, koliko sam od matematike, to znači da se družiš s najmanje 10.000 ljudi, svaka ti čast haha

pretpostavljam da to znači da navijaš za Hajduk, a i da u tim redovima nema baš audiofila haha

-------------

Objavio: doro
Datum objave: 28.prosinac.2019 u 19:33

sad, koliko sam od matematike, to znači da se družiš s najmanje 10.000 ljudi, svaka ti čast haha

pretpostavljam da to znači da navijaš za Hajduk, a i da u tim redovima nema baš audiofila haha

-------------
Proac Response One SC,Atacama SE 24,Primare A30.1 MKII,Arcam HDA sacd CDS 50,Teac TN-300.

Objavio: Mr_Scorpio
Datum objave: 28.prosinac.2019 u 20:21

CSI audiofil.net haha

Datum objave: 29.prosinac.2019 u 15:58
hahahaahh,da jos jedno tuzno breme koje nosim,audiofili i navijam za Hajduk!placohaha

-------------

Objavio: dan the man
Datum objave: 29.prosinac.2019 u 22:51
Hahaha...Kakav ti je to uređaj u potpisu? "Slime Device"  Proizvodi bale ili šmrklje :)))

-------------
https://i.imgur.com/PlZNw71.jpg" rel="nofollow - Mjuza      
https://i.imgur.com/NXCdOtY.jpg" rel="nofollow - Mjuza 2

Datum objave: 29.prosinac.2019 u 23:05
Fakat. Pismeni Splićo. I još navija za Hajduk, nikad ne bih pomislio. Nemoguće.
haha
I ovo vole gradele mu stoji u potpisu 100 godina. Trebalo bi Dalmoše privest na kontinent i opalit im krmetinu na ćumuru da vide kaj je mesina. Čudan neki svijet koji živi na ribi, a iz gujce im rastu peraje.
haha

-------------

Datum objave: 29.prosinac.2019 u 23:56
Ajde ti gramma nazi,nije losa prasetina ali bratko zna se sta je spiza!Drniski prsut,paski sir,teletina ispod peke,janje na raznju,skampi na buzaru,lignje na zaru,zubonja na fete,brujet/gregada o ribe,rizot od liganja i repova skampi...blitva i sve zalit dobrim vinom!Mislim da se ne bih dosta svita bunilo za ovaku spizu!
Sry za tipfeler,a Vole Gradele je ekipa u malom balunu!

http://torcidakup.com/wp-content/uploads/2017/07/25.07.2017-1-vole-gradele.jpg

-------------

Datum objave: 30.prosinac.2019 u 10:37
Ma spiza vam je mrak, šalio sam se. Mi kontinentalci češće ribu gledamo na TV-u nego u tanjuru. Inače, obožavam naše drage Dalmoše. Da vas nema, trebalo bi vas izmislit.
haha
I ja san nekad volija mali balun. Sve u svoje vrime. Koji si ti na fotki? Pretpostavljam ovaj čučavac s dlakavom facom u sredini.

-------------

Objavio: dan the man
Datum objave: 30.prosinac.2019 u 10:48
Može hoba, lignja, tuna, brancin, ali nema do plodova tora!

-------------
https://i.imgur.com/PlZNw71.jpg" rel="nofollow - Mjuza      
https://i.imgur.com/NXCdOtY.jpg" rel="nofollow - Mjuza 2

Objavio: alexatpos
Datum objave: 30.prosinac.2019 u 11:05
On ti je prezdadnji desno, gornji red. Sto se tice ribe, bojim se kako je i to samo mit....vjerujem kako vecina ljudi koji zive u dalmaciji opisane delicije jede u rijetkim prilikama...
Takodjer, 'drniski' prsut i slicne stvari su zadnji put vidjeni kada je on hodao po zemlji, u medjuvremenu je to postao nizozemski prsut susen u drnisu, komarca iz uzgoja, tele iz brazila i slicno.
Ali,lijepo je procitati kako mitovi i legende jos zive...ono, kao i nogometni klub rekreativaca iz malog mjesta na obali mora (ne mislim na ovaj goranov, vec na onaj 'pravi'), tj. na kasicu prasicu za odredjene strukture iz vlasti, ove ili one...

Datum objave: 30.prosinac.2019 u 12:39

On ti je prezdadnji desno, gornji red.

čekaj, jel ovaj šta se skriva iza zadnjeg, skroz desnog?
nadam se da se na terenu nije jednako skriva' haha

edit: sad vidim da je preglednik taj koji mi je sakrio desni dio slike...dobro je... haha

-------------

Objavio: pinco
Datum objave: 30.prosinac.2019 u 16:35

On ti je prezdadnji desno, gornji red. Sto se tice ribe, bojim se kako je i to samo mit....vjerujem kako vecina ljudi koji zive u dalmaciji opisane delicije jede u rijetkim prilikama...

Ovisi kako to gledaš, velika većina ljudi u Dalmaciji i nije navikla jist ribu, samo priobalni pojas.
Bitno da je riba friška, nije bitno koja je, nemora bit oborita.
Riba se kupa tri puta, u moru, maslinovu ulju i na kraju u vinu haha.
Nije riba opće skupa ako ti se jide friška, pa bila to girica, bukva, srdela, trljica, ili sl. Malo blitve, malo ulja, i čaša vina, netriba bolje.... obrva

Takodjer, 'drniski' prsut i slicne stvari su zadnji put vidjeni kada je on hodao po zemlji, u medjuvremenu je to postao nizozemski prsut susen u drnisu, komarca iz uzgoja, tele iz brazila i slicno.

To više ne postoji, farma prasaca u Drnišu  je zatvorena jel je istančanin nosevima priviše smrdila haha. A dide i babe na selu su u tragovima koji goju prasce.

Ali,lijepo je procitati kako mitovi i legende jos zive...ono, kao i nogometni klub rekreativaca iz malog mjesta na obali mora (ne mislim na ovaj goranov, vec na onaj 'pravi'), tj. na kasicu prasicu za odredjene strukture iz vlasti, ove ili one...

Nisu legende, onaj ko je navika jist ribu jide je i dalje, ko ide gledat balun gleda i dalje. Ko voli popit, pije i dalje... haha

-------------
Vinko

Datum objave: 30.prosinac.2019 u 16:49
Originalno postano od strane člana: pinco pinco napisao:

Ovisi kako to gledaš, velika većina ljudi u Dalmaciji i nije navikla jist ribu, samo priobalni pojas.

o's rec da vlaji u Dalmaciji nisu bas navikli na ribu, a? ne boj se rec

-------------

Datum objave: 30.prosinac.2019 u 16:57

Originalno postano od strane člana: pinco pinco napisao:

o's rec da vlaji u Dalmaciji nisu bas navikli na ribu, a? ne boj se rec

Nije in u genima, frižideri, aute, autobusi, apartmani, mukte stanovi, firme, uhljebljivanje, itd... je novija izmišljotina. Prije nisu imali kako....
Al imali su odličan pršut, dobar luk i solidno vino.

-------------
Vinko

Datum objave: 30.prosinac.2019 u 16:58

Da nisi daleko od istine,ali riba se uredno sprema i dalje,dica i zena obozavaju vikendima moje specijalitete obrva.Teletina ispod peke je klasika,janje se zavrti bar 2 puta godisnjeu poju na Visokoj,balun i to ide skupa,jebena smo ekipa van terena!A i jos se dade nabavit domaci prsut,nisam za kujac iz Drniske krajne!Ma ima tih druzenja masu,igra se liga igraju turniri ide na hajduka,radi se ,obitelj troje dice..najmanje vrimena za audiofiliju!

http://www.simpleimageresizer.com/_uploads/photos/da4dedde/IMG_6792_1_20.jpg

-------------

Datum objave: 30.prosinac.2019 u 17:07

A i jos se dade nabavit domaci prsut,nisam za kujac iz Drniske krajne! Ma ima tih druzenja masu,igra se liga igraju turniri ide na hajduka,radi se ,obitelj troje dice..najmanje vrimena za audiofiliju!

Zar i ti sine brute, haha, ja san se oženija od tamo, troje dice, i ide se na Hajduka.
Audiofili su malo čudni, u slobodno vrime slušaju muziku, i to večinon onu depresivnu haha, i onda svaku tolko napadnu nekoga na forumu.... ne

-------------
Vinko

Datum objave: 30.prosinac.2019 u 17:51
Od audiofila, jedini veći pacijenti su ovi na tribinama!!

Datum objave: 30.prosinac.2019 u 17:58
hahahahaha,dobro si reka!placo

-------------

Objavio: doro
Datum objave: 30.prosinac.2019 u 18:57

hahahahaha,dobro si reka!placo

A jesi se zdebljo Splico kaj to od bijele ribe

-------------
Proac Response One SC,Atacama SE 24,Primare A30.1 MKII,Arcam HDA sacd CDS 50,Teac TN-300.

Datum objave: 30.prosinac.2019 u 19:53
Jebes ga,skoro 90kg je tu,jos se drzin nekako,ubila me manistra s ribom!haha

-------------

Datum objave: 30.prosinac.2019 u 22:42
Nije te ubila manistra nego ožderavanje. Ako ništa drugo, približio si se kilaži pravog muškarca, a to je stotka.
haha

-------------

Objavio: Ivi Skoj
Datum objave: 31.prosinac.2019 u 00:41
kud ode ova plemenita tema
glup
kod srednjovječnih ljudi ode sve na žlicu i vilicu
Sad dal je od alpake ili srebra kod bešteka je manje važno nego kod kablovinja, ili nije?
Jel postoje kablovi za sirotinju od alpake?

-------------
Moja žena ima odgovor na sva pitanja.

Datum objave: 31.prosinac.2019 u 08:40
A tamo otvorili temu "offtopic"

-------------

Objavio: catalyst
Datum objave: 31.prosinac.2019 u 17:40
Pošto je sve u oftopic-u,nema veze,bolje da niti ne spominjem moje iskustvo sa tom tvornicom, o kojoj se ovdje raspreda u nedogled. Za Spliću-najbolje što je more dalo...

-------------
Nosce te ipsum

Datum objave: 31.prosinac.2019 u 18:46
U ovo doba treba ubit sarmu, jelena, međeda ili vepra s krusnim knedlima. Ovo mi je kontra od ugođaja i smrde prsti poslje.

-------------

Objavio: catalyst
Datum objave: 31.prosinac.2019 u 22:56
Potpuno se slažem,pogotovo za vepra,ali da smrde ruke???ALOOOOhaha

-------------
Nosce te ipsum

Datum objave: 01.siječanj.2020 u 12:59
Samo jednom sam srkao gulaš od veprovine sa žutim žgancima i bilo je nezaboravno. I kad se već držimo teme koja je bajdvej ne znam o čemu, koji će vam mili qjuratz limun s ribom i svim ostalim što je prije ubojstva gmizalo ili plivalo u moru? Šta, volite kiselu ribu? Pa nije vam to zelje.

-------------

Datum objave: 01.siječanj.2020 u 13:34
Ja nocas gustao u vlastorucno pripremljenom vepru i semmel knedlima. Knedli ispali odlicno a vepra cu jos morat usavrsavat. Nije bas macji kasalj pripremati divljac, al trudimo se. Fino je ispalo al moze to bolje.

-------------

Datum objave: 01.siječanj.2020 u 13:58
Moja dragica u pećnici natenane ispekla komadinu odojka pa narezala na male komade. Savršenstvo bez mane. Pa malo mlinaca, krumpijera, zelene salate s feta sirom, maslinama i čeri paradajzićima s bučinim uljem... Pa gemišt od štrigovačke graševine (još bolje 3) i to je to. Ja sam jednostavan čovjek. Ukratko, nakon toga nismo mogli hodati do ležaljki nego smo se koturali po podu.

-------------

Objavio: olif
Datum objave: 01.siječanj.2020 u 14:28
https://www.strigova.info/vinske-sorte-strigovskog-kraja/" rel="nofollow - https://www.strigova.info/vinske-sorte-strigovskog-kraja/

https://www.strigova.info/vinske-kuce-i-kusaonice/" rel="nofollow - https://www.strigova.info/vinske-kuce-i-kusaonice/

Da, štrigovska vina svakako, a Sv. Urban je još bolje određište za vrhunsku kapljicu.
A za užinu ili predjelo svakako treba probati i Meso z tiblice.

https://medjimurska-zupanija.hr/2017/12/13/zasticeni-proizvod-medimursko-meso-z-tiblice-dokaz-nagradivane-izvrsnosti-medimurske-enogastronomije/" rel="nofollow - https://medjimurska-zupanija.hr/2017/12/13/zasticeni-proizvod-medimursko-meso-z-tiblice-dokaz-nagradivane-izvrsnosti-medimurske-enogastronomije/

A tko voli slatko:

https://www.okusi.eu/recipe/medimurska-gibanica/" rel="nofollow - https://www.okusi.eu/recipe/medimurska-gibanica/

Datum objave: 01.siječanj.2020 u 15:58

Samo jednom sam srkao gulaš od veprovine sa žutim žgancima i bilo je nezaboravno. I kad se već držimo teme koja je bajdvej ne znam o čemu, koji će vam mili qjuratz limun s ribom i svim ostalim što je prije ubojstva gmizalo ili plivalo u moru? Šta, volite kiselu ribu? Pa nije vam to zelje.

I ja san primjetija taj limun, ne jiden buzaru po restoranima, pa neznan kakva je tamo praksa, a jia san je 300x i nikad nisan vidija limun, nit ima potribe. Limun i sl. se stavlja da prikrije valjda neki smrad, kad nije friško.
Kolko je mater puta radila buzaru, bile kozice il škampi i kad god san se potrevija prije kuvanja, bili su živi.
Ko nevoli škampe na buzaru, il je gadljiv kad ih vidi, ( ima takvih, bilo je prigovora, neći jist škakavce :) ), ili nezna o ćemu prića haha.

-------------
Vinko

Objavio: MATIJA
Datum objave: 01.siječanj.2020 u 17:20
evo kad smo već kod ribe i inih morskih delicija, jutros mi dragi sinko donesao oko 2m ugora i par brancina od kg+ Po komadu ,čistih...srećom
on to očisti čim upuca pa je trebalo samo ubaciti ih u pećnicu, blitve nije bilo pa je poslužio i crveni Radić s kuhanim krumpirom...ugor je naravno završio kod punice pa neka se ona bori s njim kako zna i umije...haha nadrajsao ugor.

Datum objave: 01.siječanj.2020 u 19:09

koji će vam mili qjuratz limun s ribom i svim ostalim što je prije ubojstva gmizalo ili plivalo u moru?

Limun moze pomoci onima kojima "poslje smrde prsti"...   mig

Ispiši stranicu | Close Window

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd. - https://www.webwiz.net