Ispiši stranicu | Close Window

PSI AVAA C20 - aktivni bas trap

Web: Audiofil - feel the sound -
Kategorija: Akustika
Ime foruma: Prostorna akustika
Opis foruma: Pitanja, preporuke, savjeti ...
URL: Http://www.audiofil.net/forum/forum_posts.asp?TID=15136
Datum ispisa: 30.svibanj.2020 u 23:54
Verzija Softwarea: Web Wiz Forums 11.10 - http://www.webwizforums.com

Tema: PSI AVAA C20 - aktivni bas trap
Objavio: Alen43
Tema:: PSI AVAA C20 - aktivni bas trap
Datum objave: 20.svibanj.2020 u 13:31

Rovovska bitka za svaki pedalj dnevnog boravka je gotova. Primirje potpisano, obje strane zadovoljne.

Zvuci nestvarno…

Braci po oruzju koji su osudjeni na suzivot i djeljenje ovoga hobija s ukucanima, neki dragovoljno a neki pak jer nemaju druge opcije, a bore se s modovima sobe, stojnim valovima, sobnom akustikom, absorbcijama, difuzijama, zenama, djecom i kvadratima…ima nade.

Davno je otpjevano, bez dobre akustike prostora nema vjernog zvuka. Temelj svega. Mozes mjenjati komponente do sudnjeg dana, doci ces prije ili kasnije do jedne granice kad to vise nema smisla, zvuk ce samo biti drukciji a lagat ces si da je bolji…sve dok jednog dana ne stavis deblji tepih…da

Kod mene to vec traje neko vrijeme, a kao u svemu, treba strpljenja I eto…uspio sam napokon svoj 40m2 dnevni boravak s kuhinjom I blagavaonom dovesti do jedne pristojne akustike. Usudio bih se reci da sam izvukao maksimum a pritom sam jos i dalje ozenjen a i zadrzao sam djecu.  Utopija?  Ma jok…AVAA.

Jer (slozit cete se) pripitomiti 35 hz mod sobe i pripadajuce stojne valove nije lako bez ozbiljnog dampiranja i smanjenja kvadrature stana. A opet da bude oku ugodno.

Igrom slucaja naletio sam svojevremeno na clanak o AVAA c20 aktivnim bas trapovima koji imaju radno polje od nevjerojatnih 15-150 hz I pritom ne absorbiraju ostale frekvencije.  

I sto vise sam citao utiske ljudi s raznih foruma to sam bio uvjereniji da je to stvar za mene. Da budem iskren, vecinom ih ljudi koriste u studijima, ali ako su njima dobri bit ce i meni.

Srecom mi imamo zastupnika u Hr. Par telefonskih poziva i dogovirio sam probu PSI AVAA C20 u mojoj slusaoni.

WTF…bilo mi je u glavi kad ih je g. Marin iz trvtke Intek upalio. Bas i sub-bas podrucje se procistilo, ucvrstilo, razbistrilo i postalo jos definiranije…

Da se razumijemo i ne dobijete krivi dojam, nije moja akustika prostorije bila losa prije toga, dapace…prostorija je dosta dobro tretirana. Cak stovise, koristene su police s knjigama i plocama, zidovi nisu goli a iza zvucnika je reljefni zid od cigle koji donekle difuzno djeluje, ima tu I tepiha, zavjesa.  Sve je to promisljeno i stavljeno s razlogom a opet u simbiozi raka i moruzgve mig

Jos 2016 nabavio sam UMIK-1 USB mikrofon pa se igrao s REW aplikacijom i otprilike znam  gdje je bio problem i nasto obratiti paznju. 

Moj problem je zapravo nesto sto svaka tipicna prostorija ima, ako nije studio. I tesko se rijesava…

Probao sam i s hemholtz rezonatorima…ali u mom slucaju naisao sam na zestok otpor i zilet zicu. I opet djeluju iskljucivo na 35hz. Tako da sam odustao od toga.

Ovi pak mali covci djeluju kao crne rupe.  Kao da nema zadnjeg zida. Naznam kako to drukcije opisati.

Mozes odvrnuti pot ali bas ni u jednom trenutku nece pokriti druge frekvencije. Samim time i srednjetonsko podrucje se nesto razbistrililo. 

To je bilo to, sve je sjelo. Sad je trebalo samo odrijeciti kesu.  Nije se tu imalo sto premisljati nit puno preslusavati.

Odmah je bilo jasno.

Drugi dan sam dogovorio isporuku novih AVAA. Ja sam htio bijele a to sam i dobio.

I eto, vec od veljace su kod mene. Vrlo zadovoljan sto imam rijesenu akustiku. I familiju.

No, imaju AVE i losu stranu. Cijena.  Reklo bi se…kolko para tolko muzike.

J*ga…nemos i ovce i novce.

To su ova 2 bijela patuljka u kantunima...

Odgovori:
Objavio: Gašo
Datum objave: 20.svibanj.2020 u 13:54
Odlicno!! 

-------------
RPi3+Digi Pro(Soundness mod), AD1865 filterless non oversampling DAC ,Marohei Maduro S, Pioneer C-21,Marohei Maduro S, Pioneer M-22, Neotech SOCT-18 TP,Canare 4S8, ATC SCM 19 V2

Objavio: dan the man
Datum objave: 20.svibanj.2020 u 15:51
Odlično to izgleda, a vjerujem i radi. Meni je u oko zapela komoda (ormarić) na kojem stoje komponente. Koliko mi se čini dosta je duboka (sigurno 50cm), a to je nemoguće naći. Da li si ju dao raditi ili je to neko gotovo rješenje? 

Podpitanje: Kakvi su to apsorberi na plafonu?

-------------
https://i.imgur.com/PlZNw71.jpg" rel="nofollow - Mjuza      
https://i.imgur.com/NXCdOtY.jpg" rel="nofollow - Mjuza 2

Objavio: Gašo
Datum objave: 20.svibanj.2020 u 16:25
Rekao bi po obliku da su to difuzori na plafonu.

Lijepo uređena slusaona.

-------------
RPi3+Digi Pro(Soundness mod), AD1865 filterless non oversampling DAC ,Marohei Maduro S, Pioneer C-21,Marohei Maduro S, Pioneer M-22, Neotech SOCT-18 TP,Canare 4S8, ATC SCM 19 V2

Objavio: Muzikman
Datum objave: 20.svibanj.2020 u 16:47
Imas tolerantnu suprugu, kad sve ovo moze bit u dnevnom. Lijepo izgleda. Nisam znao da PSI ima zastupnika kod nas. Gledao sam i proucavao isto sto si ti kupio, prije godinu dana. Moram se obratit zastupniku

-------------
PS Audio P5, Innuos ZEN MkIII, PS Audio DSJr, EAR 864, Pass Aleph5 klon, GoldenEar Triton Reference, Martin Logan ESL (PS Audio AC10, AQ NRG Y3, Cardas Neutral Reference, AQ Cheetah, AQ Kilimanjaro)

Objavio: Darco
Datum objave: 20.svibanj.2020 u 17:18
Mijenjam ženu....Alene, pošalji podatke na PMobrva

-------------
Predstavnik neukih. Počnimo sa domaćim stvarima

Datum objave: 20.svibanj.2020 u 17:43
Vidim sad da AVAA-e nisu skroz u kutovima. Ovako ti bolje rade ili ih ne mozes stavit u kut?

-------------
PS Audio P5, Innuos ZEN MkIII, PS Audio DSJr, EAR 864, Pass Aleph5 klon, GoldenEar Triton Reference, Martin Logan ESL (PS Audio AC10, AQ NRG Y3, Cardas Neutral Reference, AQ Cheetah, AQ Kilimanjaro)

Datum objave: 20.svibanj.2020 u 19:05
Originalno postano od strane člana: dan the man dan the man napisao:

Odlično to izgleda, a vjerujem i radi. Meni je u oko zapela komoda (ormarić) na kojem stoje komponente. Koliko mi se čini dosta je duboka (sigurno 50cm), a to je nemoguće naći. Da li si ju dao raditi ili je to neko gotovo rješenje? 

Podpitanje: Kakvi su to apsorberi na plafonu?
Gotovo je rijesenje ali ne iz game Ikea. Konstrukcija je celicni okvir punjen pijeskom (naknadno) i oblozeno 5cm balzujkom s visokim sjajem.
Ima 6 nogica, bocne i 2 po sredini. vrlo masivna. Sjecam se da smo je trojica unosili...nekih 80ak kg zive vage. Demenzije 52 x 210 cm.

Absorberi su izabrani u suradnji s g. Marinom. ...zvuk je dobio na dodatnom fokusu a nije izgubio zivost.
Mozda u buducnosti postavim jedan difuzor da desni zid ispod slike jer tu je negdje zavrsava prva refleksija desnog zvucnika ali i ovako je to jako dobro. Samo je pitanje same estetike difuzora i naravno ucinka na zvucnu sliku.  

Datum objave: 20.svibanj.2020 u 19:14
Originalno postano od strane člana: Muzikman Muzikman napisao:

Vidim sad da AVAA-e nisu skroz u kutovima. Ovako ti bolje rade ili ih ne mozes stavit u kut?

Ostavio sam mjesta za njih izmedju polica i zida ali ovdje mi nekako daju bolje rezultate. Naime fora je da ih mozes nosat po prostoriji i ostavit gdje se najbolje snalaze. U principu su to kutevi...ali nemora znacit. Ljudi ih znaju imat i u sredini ali to je obicno treca jedinica.
Ni ne skuzis da su tamo da ih nevidis a posebno ih postanes svjestan kad ih ugasis. 

Datum objave: 20.svibanj.2020 u 19:16
Originalno postano od strane člana: Darco Darco napisao:

Mijenjam ženu....Alene, pošalji podatke na PMobrva
ni mrtav...ne

Datum objave: 20.svibanj.2020 u 20:00
Originalno postano od strane člana: Alen43 Alen43 napisao:

Ni ne skuzis da su tamo da ih nevidis a posebno ih postanes svjestan kad ih ugasis. 

Bas si me zapalio sad za ovo. Dva dodju oko €4.000 ako se dobro sjecam. Nisam u ZG, pa je upitna proba prije kupnje. Ugodno slusanje, imas sad super sobu!

-------------

Datum objave: 20.svibanj.2020 u 20:57

Bas si me zapalio sad za ovo. Dva dodju oko €4.000 ako se dobro sjecam. Nisam u ZG, pa je upitna proba prije kupnje. Ugodno slusanje, imas sad super sobu!

Ma nisam ni ja. Nazoves pa se dogovoris. Obavezna je proba prije kupnje pa ako si zadovoljan, go for it, a ako ne...nista. Nemoras to danima naslusavati, par poznatih stvari, pojacas i odmah ti je jasno dali pomazu il ne.

Datum objave: 20.svibanj.2020 u 21:44

Ma nisam ni ja. Nazoves pa se dogovoris. Obavezna je proba prije kupnje pa ako si zadovoljan, go for it, a ako ne...nista. Nemoras to danima naslusavati, par poznatih stvari, pojacas i odmah ti je jasno dali pomazu il ne.

Dobro si mi rekao, da nije povlastica samo metropolasa

-------------

Ispiši stranicu | Close Window

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd. - https://www.webwiz.net