Ispiši stranicu | Close Window

SB Acoustics mini čvarak

Web: Audiofil - feel the sound -
Kategorija: Samogradnja
Ime foruma: Uradi sam
Opis foruma: Iskustva, tweak, savjeti ...
URL: Http://www.audiofil.net/forum/forum_posts.asp?TID=15147
Datum ispisa: 11.srpanj.2020 u 18:31
Verzija Softwarea: Web Wiz Forums 11.10 - http://www.webwizforums.com

Tema: SB Acoustics mini čvarak
Objavio: donkimizer
Tema:: SB Acoustics mini čvarak
Datum objave: 10.lipanj.2020 u 23:15
Dok mi se suši priprema za finiš Faitala, našao sam minutu da ispletem kutije za SB Acoustics kombinaciju.
Iako sam već imao (ovaj manji) kabinet prigodne litraže, koristio sam neku jadnu mlitavu šperu od 1cm pa je krajnji rezultat nepoželjno rezonirao unatoč dodatnom ukrućivanju. Novi kabinet koristi 18 mm šperu od breze, tak da je i cijeli kabinet malo veći: 27 x 15 x 19 cm.
U budućnosti ću se probati izvući i s tanjom šperom (možda čak i do cm).
Driveri su SB Acoustics SB12CACS25-4 midwoofer (4") i SB26STCN-C000-4 visokotonac, oba impresivno svirajuća za sitne novce, pa se nadam ni krajnji rezultat neće razočarati.
Nastavak slijedi.

Odgovori:
Objavio: Ardacer
Datum objave: 10.lipanj.2020 u 23:28
fino to izgleda. ja bi jos na tvom mjestu stavio samo jedno ojacanje izmedju sredine vecih ploha, popreko, da ne smeta driverima. to bi moralo onda fakat sve rezonancije gurnut jako visoko di su zanemarive. ostale dimenzije su vj dovoljno male da ne trebaju nikakva ojacanja, pogotovo sa ovak dobrim drvom. sta mislis, ces trebat dampat kutiju? vj oces ak ide pasivni crossover? nemam puno pojma o tome jer sam nekak brzo u startu odusto od kutija. mislim da ak svaki amp pogoni svoj driver qes bude vise neg dovoljan i netreba ti nis mehanicki, al ak ide pasivni crossover on pobrka stvari i trebalo bi sto vise mehanicki dampat sve di god se moze... generalno barem malo dampinga nije lose nikad stavit iznutra. di ce bit smjesteni? uz zid il samostojeci? ces radit baffle step correction?

Datum objave: 10.lipanj.2020 u 23:46
Ojačanje za ovako male kutije zapravo i ne treba, to je jedna zanimljiva prednost malih bookshelfa, što generalno imaju manje problema s rezonancama od samostojećih. Ako bude potrebno i ako ne bude smetnja svakako ću dodati ukrutu, no ovdje je volumen premija.

Damping je obavezan. U to sam se ustvari uvjerio na ovom manjem kabinetu, testirao sam sve moguće varijante. Kabinet bez dampinga i ukruta, pa onda samo damping, samo ukrutu i na kraju oboje. Verzije s dampingom su pokazale najveće poboljšanje.

Bit će pasivni crossover, ovi driveri su prilično zahvalni što se toga tiče, neće bit problema. Kod mene će vjerojatno bit na stolu, na mini stalku, ali testirat ću ih na više smještaja. Baffle step compensation je obavezan, bez toga kabineti ne valjaju. haha
Možda napravim dodatni kompenzacijski filter za smještaj na stolu, ali sumnjam, osobno to lako riješim aktivom ako treba, a dodat još taj filter u kabinet bude i skupo i glomazno.

Objavio: Gašo
Datum objave: 11.lipanj.2020 u 10:38
Coool.
Hoblaš 100 na sat!

-------------
RPi3+Digi Pro(Soundness mod), AD1865 filterless non oversampling DAC ,Marohei Maduro S, Pioneer C-21,Marohei Maduro S, Pioneer M-22, Acoustic zen-Satori, ATC SCM 19 V2

Objavio: bepone
Datum objave: 11.lipanj.2020 u 10:48
Originalno postano od strane člana: Ardacer Ardacer napisao:

fino to izgleda. ja bi jos na tvom mjestu stavio samo jedno ojacanje izmedju sredine vecih ploha, popreko, da ne smeta driverima. to bi moralo onda fakat sve rezonancije gurnut jako visoko di su zanemarive. ?
premala kutija, predebele ploce za rezonacije kako ja vidinmig

Objavio: Darco
Datum objave: 11.lipanj.2020 u 11:18
Nema sta, iskoristivost vremena maksimalna

-------------
Predstavnik neukih. Počnimo sa domaćim stvarima

Datum objave: 11.lipanj.2020 u 12:46
Originalno postano od strane člana: bepone bepone napisao:

Originalno postano od strane člana: Ardacer Ardacer napisao:

fino to izgleda. ja bi jos na tvom mjestu stavio samo jedno ojacanje izmedju sredine vecih ploha, popreko, da ne smeta driverima. to bi moralo onda fakat sve rezonancije gurnut jako visoko di su zanemarive. ?

premala kutija, predebele ploce za rezonacije kako ja vidinmig

iznenadili bi se sta sve titra i rezonira
cak jako debele ploce malih dimenzija da nemozes vjerovat kak je to moguce, rezonira. realno sumnjam da ce na ovak malom i debelom bit problem, al ja osobno bi stavio to jedno malo ojacanje, doslovno jednu malu gredicu popreko izmedju centara lijeve i desne velike ploce. nece uzet nis volumena a onda si 100% ziher.

Datum objave: 11.lipanj.2020 u 15:35
Pa sve rezonira, a kolko je to kriticno to je druga stvar, lako za otkrit u svakom slucaju. Mozda samo ojacam unutarnje kuteve, a ako bude mjesta dvije letvice asimetricno postavim da razbijem vece povrsine.

Datum objave: 11.lipanj.2020 u 19:56
Po onom sto sam naucio, bitno je kontrolirati rezonance, rasprsiti ih sto bolje da imaju sto nizu energiju u sto sirem željenom opsegu.
Dakle, da se osobno bavim gradnjom zvucnika slozio bi neki pouzdani sustav mjerenja vibracija panela, danas barem pouzdani akcelerometri nisu skupi i moze ih se spojiti sa audio karticama.

-------------
RPi3+Digi Pro(Soundness mod), AD1865 filterless non oversampling DAC ,Marohei Maduro S, Pioneer C-21,Marohei Maduro S, Pioneer M-22, Acoustic zen-Satori, ATC SCM 19 V2

Datum objave: 11.lipanj.2020 u 20:36
Mda, gledam si i ja tak neš, ali uglavnom se sva ta zla vide na impedanci i drugim zanimljivim grafovima. U principu svi DIYeri pretjeraju s ukrućivanjem jer uglavnom nemaju sredstva da optimiziraju taj aspekt gradnje, pa mi se lako vodit po toj filozofiji i ne fulat.

Datum objave: 11.lipanj.2020 u 20:59
Samo napravi csd waterfall graf, vidit ce se na njemu dal ima gdje spremljene energije.

Datum objave: 11.lipanj.2020 u 22:31
Mogu, ali ću dosta biti ograničen rezolucijom.

Datum objave: 12.lipanj.2020 u 08:56
u tom donjem dijelu frekv. spektra neces imat problema ziher

Datum objave: 29.lipanj.2020 u 18:28
Život mi krade slobodno vrijeme, ali napravio sam nešto danas. Prvo ću ostatak kabineta uredit a skretnicu ostavljam za kraj.

Datum objave: 29.lipanj.2020 u 18:37
Vec sam mislio da si se ulijenio

-------------

Objavio: zed_alive
Datum objave: 29.lipanj.2020 u 20:11
bre, ubi kabinet debela stijenka. za ovak nešto malo volumenom trebala bi ti špera haha

-------------
kupujem tehnički ispravni audio

Datum objave: 29.lipanj.2020 u 21:01
Hmmm što? Pa to je špera. haha
Možda su te optički prevarile druge slike ako si preskočio prvu pa ti izgleda kao da su bočne stranice zvučnika jako debele. haha

Objavio: Supersaša
Datum objave: 29.lipanj.2020 u 21:07
Jesu li driveri u skladu sa speksima objavljenim na internetu?

SB je već dugo favorit kaj se tiče kvalitete i izvedbe pa pitam....

-------------
I found it hard
Its hard to find
Oh well, whatever, nevermind

Datum objave: 29.lipanj.2020 u 21:23
Naravno, nisam još doživio nikakva loša odstupanja s njima.

Datum objave: 29.lipanj.2020 u 21:56
Kak ti se čini Rinjani 2.5 way? Skretnica, disperzija.....?

Thanks. smijeh

-------------
I found it hard
Its hard to find

Objavio: zed_alive
Datum objave: 29.lipanj.2020 u 22:46
Originalno postano od strane člana: donkimizer donkimizer napisao:

Hmmm što? Pa to je špera. haha
Možda su te optički prevarile druge slike ako si preskočio prvu pa ti izgleda kao da su bočne stranice zvučnika jako debele. haha

ma je, brate, ali sad ozbiljno. za ovako mali kabinet ne treba ti sigurno toliko debeli materijal za ukrutu. pola te debljine bilo bi ziher dobro. pa skoro da ti je veći volumen u kabinetu nego u zvučniku, a moguće da i je haha ili je bila neka druga ideja oko tako debelog materijala spram volumena, a ne ukruta?

-------------
kupujem tehnički ispravni audio

Datum objave: 29.lipanj.2020 u 22:47
Originalno postano od strane člana: Supersaša Supersaša napisao:

Kak ti se čini Rinjani 2.5 way? Skretnica, disperzija.....?

Thanks. smijeh

Pa teško da ćeš fulat sa Satori kombinacijama. Čuo sam jedan sličan, troelsov isto 2.5 sa tim driverima, osim što je drugi woofer bio veći, MW19. To je super sviralo. (SBA-761)
Disperzija svakako nije idealna kao i kod većine zvučnika koji imaju 6.5" ispod visokotonca, ali daleko od toga da je to neka tragedija, a skretnica mi izgleda prilično standardno.

Datum objave: 29.lipanj.2020 u 22:56
Originalno postano od strane člana: zed_alive zed_alive napisao:

ma je, brate, ali sad ozbiljno. za ovako mali kabinet ne treba ti sigurno toliko debeli materijal za ukrutu. pola te debljine bilo bi ziher dobro. pa skoro da ti je veći volumen u kabinetu nego u zvučniku, a moguće da i je haha ili je bila neka druga ideja oko tako debelog materijala spram volumena, a ne ukruta?

18 milimetara je prilično standardna debljina materijala koju najčešće posjedujem. Prije toga sam složio male kabinete sa nekom 10mm i "mekanom" šperom, ne znam uopće koji je to vrag bio ali nije breza i to mi nikako nije dobro sjelo.
Mogao bih eksperimentirati sa manjim debljinama, ali nije mi u interesu kupit nepotrebno veliku količinu tanjeg materijala od kojeg ću samo frakciju iskoristit radi ovog projekta. No vjerojatno je ok koristit 10-12 mm brezu ili MDF/HDF što će smanjit eksterne dimenzije za 12-16 mm u svim smjerovima. haha

Objavio: amigo
Datum objave: 30.lipanj.2020 u 08:18
Lijep projekt. Već dugo nisam gledao specifikacije novih drivera. Ovaj mališan od midbasa izgleda sjajno. Uglavnom, ponuda sjajnih drivera za DIY projekte je bolja nego ikad. Primamljivo.

-------------
     http://www.audiofil.net/gal_news_item.asp?NewsID=147 - Moj HiFi

Datum objave: 30.lipanj.2020 u 10:13
Donki, kokja će biti završna boja? Crna?

Originalno postano od strane člana: amigo amigo napisao:

Lijep projekt. Već dugo nisam gledao specifikacije novih drivera. Ovaj mališan od midbasa izgleda sjajno. Uglavnom, ponuda sjajnih drivera za DIY projekte je bolja nego ikad. Primamljivo.

"U sljedecoj epizodi...."

-------------

Objavio: Mijo
Datum objave: 30.lipanj.2020 u 10:17
Jesi li to predvidio za sviranje "punog"raspona ili ćeš rezati s donje strane ?Super bi ti malci išli uz aktivni sub(ove).

Objavio: amigo
Datum objave: 30.lipanj.2020 u 10:21
Originalno postano od strane člana: Darco Darco napisao:

"U sljedecoj epizodi...."
A neee! Samo lurkam. Ja sam svoje zvučnike riješio. Povremeno mi padne napamet da umjesto SS Revelatora ugradim berilijski tweeter..., al se brzo ohladim. Dobro je i ovako.
Forum ne da napisati riječ z v u l j e. Smiješno.

-------------
     http://www.audiofil.net/gal_news_item.asp?NewsID=147 - Moj HiFi

Datum objave: 30.lipanj.2020 u 10:25
Originalno postano od strane člana: Mijo Mijo napisao:

Jesi li to predvidio za sviranje "punog"raspona ili ćeš rezati s donje strane ?Super bi ti malci išli uz aktivni sub(ove).

Nisam se još posve zbudio ! Na početku si napisao da je BSC obavezan ,što bi značilo da ćeš ga iscijediti i u niskim frekvencijama !?

Datum objave: 30.lipanj.2020 u 12:57

Da, značajno je bolje nego prije. A SB ima tako bezobrazno dobru ponudu u svim segmentima, pogotovo u "low endu" da ti druge brandove skoro ne vrijedi gledat. Izuzeci su naravno hajend i raznorazna egzotika. haha

Samo prednja ploča crna. Ostatak lazura orah, šabi šik jer sam bio prelijen očistit ljepilo na vrijeme. haha

Pa sub im definitivno paše, ali može to i bez njega...skoro. haha

Datum objave: 30.lipanj.2020 u 13:05

A neee! Samo lurkam. Ja sam svoje zvučnike riješio. Povremeno mi padne napamet da umjesto SS Revelatora ugradim berilijski tweeter....., al se brzo ohladim. Dobro je i ovako.
Forum ne da napisati riječ z v u l j e. Smiješno.

Ako se predomisliš (iako ti dimenzije možda neće pasat, ali se i tome može doskočit), neki kažu da je BlieSMa T25B-6 trenutno najbolji i najmoderniji berilijski tweeter.. u svemiru a i šire.

Nisam se još posve zbudio ! Na početku si napisao da je BSC obavezan ,što bi značilo da ćeš ga iscijediti i u niskim frekvencijama !?

Nisam siguran što ti to znači. Zbog difrakcije kabineta, frekvencijski odziv raste od cca 200 do 1000 Hz za 6dB. BSC kompenzira taj rast odnosno napravi to područje da bude flat. Ispod toga je odziv u omnidirekcionom području definiran dizajnom kutije, a u mom slučaju će bas refleks biti naštiman na nekakvih 60ak Hz (ne sjećam se jel to i F3, vidjet ćemo haha).

Datum objave: 30.lipanj.2020 u 14:29
Ok ,ako toliko raste od 200 hz do 1000 ,onda zdrav razum nameće bsc . No ,ja sam pomislio da ćeš takve minijature ipak poduprti nekim subom ,a ja bih takvu kombinaciju ,poduprtu subom ,poslušao i bez bsc-a pa onda odlučio ,koliko god to "neškolski"izgledalo 😀

Datum objave: 30.lipanj.2020 u 14:41

Ok ,ako toliko raste od 200 hz do 1000 ,onda zdrav razum nameće bsc . No ,ja sam pomislio da ćeš takve minijature ipak poduprti nekim subom ,a ja bih takvu kombinaciju ,poduprtu subom ,poslušao i bez bsc-a pa onda odlučio ,koliko god to "neškolski"izgledalo 😀

Ima donki subova....to se ne brinihaha

Zahvaljujuci njemu, imam na shoping listi jedan dobar....kad dođe vrijeme

-------------

Datum objave: 30.lipanj.2020 u 15:02
Znam da je taj napravio brdo subova .Al' kad onda počne raditi neke minijature ,prvo onaj SB sa 13cm basom ,pa sad s 12cm basom ...da nije "prešao na tamnu stranu" ?😀

Datum objave: 30.lipanj.2020 u 15:18

Znam da je taj napravio brdo subova .Al' kad onda počne raditi neke minijature ,prvo onaj SB sa 13cm basom ,pa sad s 12cm basom ...da nije "prešao na tamnu stranu" ?😀

Na jok...samo mu je ove godina lošija rakijahaha

-------------

Datum objave: 30.lipanj.2020 u 15:27
Uh ,znam kak je to .

Datum objave: 30.lipanj.2020 u 16:01

Bez obzira na bas ekstenziju, ak makneš BSC sve će zvučati tanko, čuo sam to dosta puta. Ak imaš kakav parametric EQ, napravi shelf filter koji imitira nedostatak BSCa pa vidi.
Naravno postoje i driveri koji trebaju manje ili ništa BSCa, ali ovo nije jedan od njih. haha

Datum objave: 30.lipanj.2020 u 16:38
Nešto u tom smjeru sam i želio reći ,iako neki drajveri na mjerenju izgledaju da im je neophodan bsc ,da će zvučati tanko ,opet zbog puno parametara ,kao konstrukcija ,sistem na kom sviraju ,prostorija itd. mogu doprinjeti da se može živjeti i bez bsc-a ,iako na papiru djeluje drukčije . Čini mi se da su tebi mjerenja polazna točka ,što je možda i najispravnije . Ja spadam u staru školu ,ako to uopće postoji ,pa prvo slušam sirove drajvere ,pa sa minimalnom mogućom skretnicom ,a onda ako se baš moraju trpati filteri... Istina ,nemam ni vremena za više projekata ,pa da mogu elemente koji se pokažu suvišnim zgurati u neki drugi . Zato još nisam dokraja ni završio onaj svoj Scan Speak projekt ,još je na minimalnoj skretnici jer sam promijenio životni prostor i više ne zvuči jednako .A što se tiče loše rakije ,kako reče Darco ,i ja se ove jeseni nadam boljoj ,pa nešto kompenziramo ,neke dobre subove za kanister brlje 😀

Datum objave: 30.lipanj.2020 u 18:35
Nisam mislio zbog psihoakustike/prostora itd, nego baš zbog samog drivera, koji se na samom mjerenju pokaže više flat u difrakcijskoj regiji. Ali ima u svakoj "pogrešnoj" konstrukciji jako puno lufta da budeš tolerantan na to što čuješ, pogotovo ako nemaš referencu ili mogućnosti višestruke usporedbe.
Evo recimo ona moja Faital kombinacija. Ja tamo mogu atenuirati visokotonac u odnosu na flat za 3dB gore/dolje, pa čak i više. To je praktički 6 koraka atenuacije po decibel. I svi zvuče "ok", dok ne kreneš skakati između njih i detaljnije uspoređivati, pa krenu otpadati jedan po jedan. haha

Objavio: FANCY
Datum objave: 30.lipanj.2020 u 19:59
Stariji znaju i za nevjerojatno hvaljen i dobar keramički visokotonac Visaton KE 25 SC

Datum objave: 30.lipanj.2020 u 23:02
S Visatonom sam radio nešto malo ,mada sa spomenutim visokotoncem nisam ,ali poznajem njihov asortiman . Mislim da imaju vrlo korektan omjer cijena/kvaliteta ,ali kako oni rade i puno neaudiofilskih zvučnika ,zvučnike za brodove ,tramvaje ,autobuse ,tv-e itd. nemaju neki rejting kod audiofila zbog toga iako bi trebali imati .

Datum objave: 30.lipanj.2020 u 23:04
Izgleda super, a i cijena je više nego pristojna za keramiku.

Datum objave: 30.lipanj.2020 u 23:11

S Visatonom sam radio nešto malo ,mada sa spomenutim visokotoncem nisam ,ali poznajem njihov asortiman . Mislim da imaju vrlo korektan omjer cijena/kvaliteta ,ali kako oni rade i puno neaudiofilskih zvučnika ,zvučnike za brodove ,tramvaje ,autobuse ,tv-e itd. nemaju neki rejting kod audiofila zbog toga iako bi trebali imati .

Imaju oni super stvari, ali koliko sam upućen baš se i ne trgaju da povremeno izbace neki novi proizvod za hi-fi uporabu.

Datum objave: 01.srpanj.2020 u 01:00
Da ,imao sam prije 20-ak godina njihov katalog ,jako puno zvučnika je i danas u ponudi ,ako me sjećanje dobro služi ,rekao bih većina.

Datum objave: 01.srpanj.2020 u 11:07
Visaton AL200 se čini kao super aluminijski midbas s kojim bi se mogli raditi natprosječno osjetljive 3 way konstrukcije...sa nekakvim Accutonima ili SBovima za srednje i visoke...

http://www.hifi-selbstbau.de/news.php?s=read&id=171" rel="nofollow - http://www.hifi-selbstbau.de/news.php?s=read&id=171

-------------
I found it hard
Its hard to find

Datum objave: 01.srpanj.2020 u 12:30

Visaton AL200 se čini kao super aluminijski midbas s kojim bi se mogli raditi natprosječno osjetljive 3 way konstrukcije...sa nekakvim Accutonima ili SBovima za srednje i visoke...

http://www.hifi-selbstbau.de/news.php?s=read&id=171" rel="nofollow - http://www.hifi-selbstbau.de/news.php?s=read&id=171

Ili napraviti ludu konstrukciju ,spojiti ga sa b100 ,vjerujem da bi takva kombinacija ,iako čudna mogla zatresti gaće i manjim trosistemcima i većim dvosistemcima u klasi 1000eura.

Datum objave: 01.srpanj.2020 u 13:04
malo OT-a dok Donki ne napravi sljedeći korak....Mijo, jesi li ti Slavonac ili Ličanin, kad vec spominjemo rakijiu?

-------------

Datum objave: 01.srpanj.2020 u 14:29

malo OT-a dok Donki ne napravi sljedeći korak....Mijo, jesi li ti Slavonac ili Ličanin, kad vec spominjemo rakijiu?

Blizu si . Ja sam bosanec ,koji je veći dio života proveo u Slavoniji ,ali i neko vrijeme u Zg i puno sam radio s međimurcima ,tak da se kod mene zalomi i kajkavštine ,simpa mi je ,pogotovo međimurski dijalekt .
Rakiju obožavam peći(pravilnije bi bilo kuhati?) ali je rijetko pijem . Jer kad drmnem dvije-tri ,ove moje ,ponese me i taj dan je propao za sve drugo ,rakija se nosi u sobu ,pali se muzika i to traje sve dok pronalazak kreveta ne počne predstavljati problem . Da ne bi ljudi svašta pomislili ,to se dogodi dvaput godišnje . A rakiju pečem po svim pravilima struke ,bacam prvih pola litre(metilni alkohol) ,bacam patoku ,hermetički zatvaram kom ,izuzetno pazim na kvalitetu voća ,ne kupim trulo i zeleno itd. I to onda ne bude rakija nego lijek .

Objavio: demo995
Datum objave: 01.srpanj.2020 u 17:13

Ili napraviti ludu konstrukciju ,spojiti ga sa b100 ,vjerujem da bi takva kombinacija ,iako čudna mogla zatresti gaće i manjim trosistemcima i većim dvosistemcima u klasi 1000eura.

Takav projekt ne bi bio baš ni jeftin, zatrest gaće brendiranim zvučnicima od cc1000€ ne bi bila neka sreća baš.

Datum objave: 01.srpanj.2020 u 17:25
Ok ,bio bi projekt nekih 800 eura ,ako majstor zna sam sklapati kutije ,a sa klasom od 1000 eura sam bio skroman da ne izazivam nesklone diy-u.

Datum objave: 01.srpanj.2020 u 17:59
Uglavnom pijem viski i konjak. I što mi ponude. haha
Evo i neke lazure. Ciljao sam na nešto tamnije, al nema veze, za koga je dobro je.

Datum objave: 01.srpanj.2020 u 18:04

Blizu si . Ja sam bosanec ,koji je veći dio života proveo u Slavoniji ,ali i neko vrijeme u Zg i puno sam radio s međimurcima ,tak da se kod mene zalomi i kajkavštine ,simpa mi je ,pogotovo međimurski dijalekt .

Kako ovo izgleda baš me zanima. Kaj ve bolan delaš? haha

Datum objave: 01.srpanj.2020 u 19:16
Tako nekako .

Objavio: FANCY
Datum objave: 01.srpanj.2020 u 21:06

Nisam ga ni ja ikad imao, ali iz čitanja znam da imaju veliku lepezu zvučnika a neki modeli  po kojekavim recenzijama i iskustvima samograditelja dajeu odlične rezultate. 
Mene "keramika" kopka već dugo vremena, ali Wilsoni mi rade besprijekorno.. 
Bilo je i primisli u Wilsone ubaciti kakav keramčki visokotonac koji tehnički "odgovara" trenutnom visokotoncu. Ali na zamisli i završava... Ako jednog dana ispadne dobra prilika za kakve keramičke, tko zna, možda Wilsoni odu  u zasluženu mirovinu..haha

Datum objave: 01.srpanj.2020 u 21:43
Ma,polako biće svega .Ako nam iluminati ,poučeni ovom krizom ,ne počnu stvarati nove krize

Datum objave: 08.srpanj.2020 u 02:25
Damping i finiš gotovi. Još zaljepit prednju ploču i mogu krenut na mjerenja.

Datum objave: 08.srpanj.2020 u 07:45
👍

-------------

Datum objave: 09.srpanj.2020 u 14:45
Evo par slički, finiš će trebat na popravni naravno haha
Inicijalna skretnica je isprobana, izuzetno laka za složit, svega 6 komponenti, samo trebam još malo poštelat vrijednosti.

Datum objave: 09.srpanj.2020 u 14:53
Donki...još par dana do mora....nemoj da te tražimhaha

-------------

Datum objave: 10.srpanj.2020 u 02:50

Donki...još par dana do mora....nemoj da te tražimhaha

Potraži me...u predgrađu. haha

Ispiši stranicu | Close Window

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10 - http://www.webwizforums.com