Ispiši stranicu | Close Window

O dobrom zvuku - nova knjiga o hifi

Web: Audiofil - feel the sound -
Kategorija: Glazba
Ime foruma: CD i ostali mediji
Opis foruma: Preporuke, pokude, recenzije...
URL: Http://www.audiofil.net/forum/forum_posts.asp?TID=15172
Datum ispisa: 28.listopad.2020 u 20:49
Verzija Softwarea: Web Wiz Forums 11.10 - http://www.webwizforums.com

Tema: O dobrom zvuku - nova knjiga o hifi
Objavio: glava
Tema:: O dobrom zvuku - nova knjiga o hifi
Datum objave: 20.rujan.2020 u 09:24
Nakon 25 godina od 1. knjige , Milan Rupić izdao novu knjigu .
Autor kaže da je to vodič za razumijevanje i pravilnu upotrebu uređaja za visokovjernu reprodukciju zvuka u stanu.
Navodno je izdano samo 350 primjeraka pa sam odmah naručio jednu za 200 kuna

Odgovori:
Objavio: maltus
Datum objave: 20.rujan.2020 u 09:36
Ma daj neki link obrva

-------------
Samo glazbu slusam :)

Datum objave: 20.rujan.2020 u 09:41
upiši o dobrom zvuku u gugl

Objavio: andy_0702
Datum objave: 20.rujan.2020 u 10:57
može se kupiti i kod Bože u Rotaryiju  za istu cijenu.

Objavio: spacelab
Datum objave: 20.rujan.2020 u 13:27
Naziv: Milan Rupić (koautor Daniel Modrić) – O dobrom zvuku

Jezik: hrvatski
Naklada: 350 kom.
Cijena: 200 kn 

Narudžbe putem maila (direktno od autora): odobromzvuku@gmail.com

Objavio: popol_vuh
Datum objave: 20.rujan.2020 u 18:02
Je li to tekst koji doista ima smisla u danasnje vrijeme?

Objavio: Darco
Datum objave: 20.rujan.2020 u 18:43
Mislim da je temelj priče zvuk, odnosno, kako ga najbolje izvuci....pozicioniranje i slicno.....tak da mislim da je ok i danas

-------------
Predstavnik neukih. Počnimo sa domaćim stvarima

Datum objave: 20.rujan.2020 u 19:31
Mislim vise na to - ima li u knjizi narativa, znanja i povezanosti koje ne mozes dobiti s neta.

Danas samo odredeni tip knjiga ima smisla. Povrsno-informativne price u formi knjige danas nemaju smisla.

EDIT:

mislim na to da danas samo duboko napisane stvari imaju smisla kao knjige. neki kompendiji, informativke, enciklopedije i sl. nikako. to starije generacije ponekad ne kuze. zato me zanima narav teksta.

Datum objave: 20.rujan.2020 u 21:17
Iskreno, vjerujem kako se sve moze naci na netu. Samo je pitanje postoji li na jednom mjestu fino zaokruzena priča, te pouzdanost razlicitih izvora među kojima se pojedinac treba snaći.
Osobno cu upiknuti

-------------

Objavio: andy_0702
Datum objave: 20.rujan.2020 u 22:08
Originalno postano od strane člana: popol_vuh popol_vuh napisao:

Mislim vise na to - ima li u knjizi narativa, znanja i povezanosti koje ne mozes dobiti s neta.

Danas samo odredeni tip knjiga ima smisla. Povrsno-informativne price u formi knjige danas nemaju smisla.

EDIT:

mislim na to da danas samo duboko napisane stvari imaju smisla kao knjige. neki kompendiji, informativke, enciklopedije i sl. nikako. to starije generacije ponekad ne kuze. zato me zanima narav teksta.

kao što je Darco napisao ... na netu nema čega nema... problem je pouzdanosti izvora kao i sve to sintetizirati i imati na jednom mjestu.
Isto tako kad imaš knjigu onda se ne moraš bojati da pogubiš bookmarke ili da site više ne postoji ...
Naravno knjiga nije samo puki prijevod stvari skupljenih na netu...
Ima preko 400 stranica i neke teme su objašnjene jako detaljno. Uključujući i teoriju koja je iza svega.
Po meni ok za imati, ali isto kao i sve ne znači da je nužna...

Objavio: Supersaša
Datum objave: 20.rujan.2020 u 22:15
Naručeno.  

Nema veze čega ima unutra, a da je i na netu.

Čoek se trudio prije 25 godina dok je net bio SF.

smijeh

-------------
I found it hard
Its hard to find
Oh well, whatever, nevermind

Datum objave: 21.rujan.2020 u 16:18
Da ne bi samo bilo krivo protumačeno - super je da čovjek piše, da je stvar dobra i da ljudi kupuju. Svaka čast.

EDIT:

aha, sad tek vidim - to je zapravo drugo i dopunjeno izdanje knjige, a ne "nova knjiga". Sada stvar ima još više smisla.

Datum objave: 21.rujan.2020 u 18:28
https://tooloud.co/recenzija-knjige-milan-rupic-o-dobrom-zvuku/%20" rel="nofollow - https://tooloud.co/recenzija-knjige-milan-rupic-o-dobrom-zvuku/

"Za razliku od prvog izdanja, u drugom se kao koautor uključio Daniel Modrić, dugogodišnji prijatelj Milana Rupića i audiofil s respektabilnim znanjem. Preuzeo je na sebe dio knjige koji iz tehničkih razloga nije postojao prije 25 godina, a to je – računalni audio. Ovdje se Daniel Modrić bacio na posao, i poput Milana Rupića, također odradio lavovski posao. Iscrpno je opisao ‘moderne’ digitalne audio formate (DSD, WAV, HRx, FLAC, MQA…), princip rada D/A konvertera i medijskih servera, kao i procese kojima ti uređaji obrađuju digitalne signale"

"tekstovi, izuzev dodatnog poglavlja i određenih fotografija, ostali su isti kao u prvom izdanju."

-------------

Objavio: Kalle242
Datum objave: 21.rujan.2020 u 18:29
Davno je čitao, naša lokalna hi-fi biblija, bez pretjerivanja. Kupiti, kupitimig

Datum objave: 23.rujan.2020 u 10:19
Originalno postano od strane člana: Darco Darco napisao:

"tekstovi, izuzev dodatnog poglavlja i određenih fotografija, ostali su isti kao u prvom izdanju."
hm... pa nije valjda da se ništa novo  nije otkrilo u hifi osim digitalnih formata/uređaja u zadnjih 25 godina pa da autor nije trebao ništa dodati ?

Inače imam The complete Guide to High End Audio 4. izdanje od urednika Absolute Sounda Roberta Harleya. Nije loša knjiga al ću ipak s guštom nanovo štrebetat na hrvatskom jeziku hi-fi problematiku... 

Datum objave: 13.listopad.2020 u 20:42
Moram ispraviti svoju inicijalnu skepsu, a možda i neopreznost u onome što sam rekao. Čitam, i knjiga itekako ima smisla i u današnje vrijeme jer ne radi se o nakupini informacija. Radi se, sasvim očito, o duboko proživljenom iskustvu, strasti i vrlo posloženim mislima. Tekst koji svakako transcendira razinu informacije. Ono što me posebno veseli oko knjige jest i pozitivan duh koji iz nje izlazi. Strpljenje, mirnoća, polagano bavljenje ovim našim lijepim hobijem, promišljenost i sporo guštanje u sustavu, koje polako gradi odlične stvari. Bez grozničavosti, neuroza, "moj je veći od tvog" spika, i ostalih gluposti. Svaka čast g. Rupiću na knjizi i hvala na pisanju.

Ispiši stranicu | Close Window

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd. - https://www.webwiz.net