Ispiši stranicu | Close Window

nad ili rotel b&w ili warfedale

Web: Audiofil - feel the sound -
Kategorija: Kućno kino
Ime foruma: Komponente
Opis foruma: Problemi, pitanja, preporuke ...
URL: Http://www.audiofil.net/forum/forum_posts.asp?TID=194
Datum ispisa: 20.rujan.2020 u 19:02
Verzija Softwarea: Web Wiz Forums 11.10 - http://www.webwizforums.com

Tema: nad ili rotel b&w ili warfedale
Objavio: smilanu
Tema:: nad ili rotel b&w ili warfedale
Datum objave: 19.listopad.2003 u 23:42
 molim za savet rotel ra-01 i b&w 603s3 ili nad c320bee i warfedale diamond 8.4. ili...?Slusam kvalitetnu muziku (instumentali ,vokali,jazz...)  zelim mek topao zvuk sa detaljima.nije mi bitna snaga.pozdrav iz beograda.

Odgovori:
Objavio: janbo
Datum objave: 20.listopad.2003 u 01:00
Mislim da su nad i wharfadale bolji izbor od rotela i b&w-a s obzirom da zeliš topliji zvuk. Ova prva kombinacija bi mogla zvueati presvjetlo. Ovisno o velieini sobe ipak bi trebalo uzeti u obzir i velieinu zvuenika, pa time i snagu pojaeala, ali mislim da ae nad imati dovoljno snage za veeinu zvuenika srednje velieine.

Objavio: Anorgan
Datum objave: 20.listopad.2003 u 02:08
B&W sam slušao 603 - jako svijetli zvuk - metalni visokotonac - fuj, no ko voli...

-------------
http://www.anorgan.com - Web development

Objavio: Macan
Datum objave: 20.listopad.2003 u 18:25
nespretno, pogresno i loše si spojio te dve kombinacije.

idealna je kombinacija rotel ra01 i diamondi.

b&w serija je opcenito dosta lose konstruirana, dosta komerijalan, atraktivan zvuk. nad320 nije lose pojacalo, dapace jedno od najboljih svoje klase, ali u usporedbi sa ra01 nema prevelike sanse za preporuku.

Datum objave: 20.listopad.2003 u 18:29
zaboravih napisat kod b&w-a, da se radi o seriji 600 koja je loša.

Objavio: DARKOB
Datum objave: 20.listopad.2003 u 18:37
BOK ! Rotel RA-01,da li taj model zbog niske cijene ili neeeg drugog??

-------------
Ponekad tamna strana pobijedi...

Objavio: Franc
Datum objave: 20.listopad.2003 u 18:56

a Ra-01 i kef Q1 ??

Datum objave: 20.listopad.2003 u 21:38
RA-01 zato sto je to trenutno NAJBOLJE pojacalo na našem trzištu svoje klase. košta tek 2900 kunicha, a zvuci mnogo skuplje. gotovo da je u POTPUNOSTI identicno kao i RA-02, samo sto RA-02 ima daljinski, i skuplji je 1000 kuna. pa onda radije uzmes ra-01 i sa tih 1000 kuna razlike kupis kakav dobar intekonekt.
dakle, zasto je ra-01 tako dobar? zato sto ima nenadjebiv omjer cijena/zvuk!

kombinacija ra-01 i q1 nije losa, ali mislim da je ra-01 sa diamodima 8.4 bolja kombinacija.
opet ovisi o sobi - mozda bi q1 i ra-01 imao manjak topline, ali i najtopliji sustav ce u netretiranoj sobi u viskokima zvucati ostro i bolno.

Objavio: icon
Datum objave: 21.listopad.2003 u 12:36
kombinacija ra-01 i q1 je dosta dobra, diamondi su vrlo zanimljivi ali u svakom slueaju poslušaj i neki od AE modela i još zanimljivija kombinacija su AudioPro modeli obavezno poslušaj!!!

Datum objave: 21.listopad.2003 u 14:16
BOK ! Kombinacija rotel i AE više nego dobra,nije presvijetlo a ni pretoplo.Treba znati i dobre kabele upariti s njima.

-------------

Datum objave: 21.listopad.2003 u 16:26
jedna od rijetkih kombinacija te klase koje si pašu tako dobro bi bili nad c320 sparen sa ae aegis evo 1. njihova sinergija je idealna.

Objavio: syss
Datum objave: 22.listopad.2003 u 02:13
macan vidim da dosta hvališ ae evo 1, jel bi taj zvuenik bio za neku generalnu preporuku ili samo sa nekim kombinacijama dobro radi?

Datum objave: 22.listopad.2003 u 19:24
AE zvuenici s mnogim kombinacijama dobro rade.

-------------

Datum objave: 22.listopad.2003 u 20:36
evo 1 je ponajbolji prmjerak svoje klase. poslusaj ga i prosudi. idealnu sinegriju ce postici sa nad c350/c320. opcenito paše uz toplija pojacala.
however - potrebno mu je pojacalo od barem 40-50 w postojane snage, i razmak od straznjeg zida 60cm.

poslusaj i prosudi sam dal ima smisla to sto govorim.

Objavio: dariom
Datum objave: 24.listopad.2003 u 03:24
Uh, uh. Moram reai da moja iskustva s Rotelom nisu dobra, ali to se radi o starijim modelima. Konkretno o integrircu 971, koji je kod mene zvueao užasno (bar za mene). Imao sam osjeaaj kao da je netko stao ispred mene i svom snagom mi se dere u lice. A kako se tek grijao. nakon pola sata sam stavio ruku na njega i doslovce me opržio!!!! Ali jednom drugom kolegi, koji kaže da je to njegova normalna temperatura, je zvueao super. Dakle nema pravila, svatko ima svoje mišljenje i treba kupiti ono što se tebi osobno svi?a, a ne nekom drugom. Napominjem da se radi o 971, a ne novoj seriji koju nisam imao prilike još euti. Kada sam kupovao svoje pojaealo (Fase Performance 3.0) imao sam prilike euti i NAD 340. Moram reai da NAD nakon Fase-a zvuei mutno i bez detalja, a Fase je bio skuplji samo nekih 350kn (50€). Kao zvuenici KEF bi bili dobri.

Objavio: bobo
Datum objave: 14.studeni.2003 u 08:46

Zdravo. Ja som iz Svedske ali snam malo Hrvatski.

Pisete da b&w 600 je los, ali u Svedskoj kazu da 600 je dosta dobar. Kako zvuci 603s3 ako se usporedi sa b&w 309. U Svedskoj je b&w309 dobila nagradu kao naj bolji zvucnik u kategoriu 600 EUR.

-------------
Regards from Sweden

Datum objave: 14.studeni.2003 u 09:16
Vrlo nam je drago što nam se javljaš eak iz Švedske!

Bilo bi nam još draže kad bi sa nama podjelio audiofilska svoja iskustva sa stajališta jednog Švedskog audiofila.
Kako i sam vidiš u svakom djelu svijeta ljudi drukeije doživljavaju neki proizvod ili bolje reeeno zvuk koji takav proizvod isporueuje. Meno osobno je DM603 vrlo dobar zvuenik u svojoj klasi a nekom se ne svi?a, sve je to dosta subjektivno i dosta ovisi o elektronici na kojoj se sluša.

Daj molim te napiši kakav zvuk preferiraju u Švedskoj?

Datum objave: 14.studeni.2003 u 09:51

Hello.

U Svedskoj preferiraju dosta topli i neutrlan zvuk. Pojacala koji se slusaju najvise (normalne cene oko 300-600 EUR) su rotel, nad, harman kardon, arcam, denon, marantz i jos nekoliko. U HiEnd klassi mislim da se slusa mark levinsson najvise.

Zvucnike: B&W, Dali, Warfdale, Heco, Magnat, Audio Pro (svedska marka), Canton.

Sta se slusa kod vas?

Kake su cene kod vas? Diamond 8.4 u nas kosta oko 350EUR a B&W 603s3 oko 900EUR

-------------
Regards from Sweden

Datum objave: 14.studeni.2003 u 10:45
Audio pro ima odliene zvuenike!
Cijene ti neznam al sigurno ae ti neko na forumu znati reai toene cijene. Mada mi se eini da su kod nas isto tu negdje !

Datum objave: 14.studeni.2003 u 13:10
Je st li slusali b&w 309??

-------------
Regards from Sweden

Datum objave: 14.studeni.2003 u 21:06

Citao sam bas u svedski magazin Hifi&Musik. Uspredi li su neko liko zvucnika od 300 do 600 EUR.  B&W309, JPW, Monitor Audio bronze b4, Audio pro, Proson, Diamond 8.4JBL, Vantage i jos nekoliko zvucnika.

B&W je bio naj bolji (it kick as with the others..almost), JPW i MA na drugo i trece mesto. Diamond je skoro doso naj zadnji.

Regards/Bobo

-------------
Regards from Sweden

Datum objave: 17.studeni.2003 u 07:10
Nisam 309 našao eak niti na njihovom siteu!?
Kakvi su to zvuenici?

Datum objave: 17.studeni.2003 u 08:10
BOK ! B&W ima strašan marketinški napad. 

-------------

Datum objave: 17.studeni.2003 u 10:42
Gledaj na svedskoj stranici http://www.hifiklubben.se - www.hifiklubben.se . Tu imaju 309

-------------
Regards from Sweden

Datum objave: 17.studeni.2003 u 11:41
BOK ! Svaka od navedenih kompanija kreira u neku ruku svoj pristup zvuku.

-------------

Objavio: trancedeejay
Datum objave: 25.studeni.2003 u 13:58

Probaj kombinaciju NAD i System Audio(I love these speakers:) zvucnike,za mene su to najbolji zvucnici za te pare i sam sam ih nabavio(cak svercao preko granice jer nije vise distributera za Sloveniju) I ima drugih zvucnika koliko oces ovdje ali kad sam ih cuo htio sam bas te i nista drugo.

http://www.system-audio.com - www.system-audio.com

NAD C320BEE(Bjorn Erik Edvardsen),je dosta bolji od C320 i jos malo jaci. Ima i daljinski - sve sta oces.Interkonekte imam Audio Magic Air,Miza Audio Masa...

Have a nice Day

Matt

-------------
MUSIC IS THE KEY

Datum objave: 25.studeni.2003 u 14:02
BOK ! SYSTEM AUDIO sam slušao na sajmu u Ljubljani 2000g. bili su u kombinaciji s PRIMARE elektronikom,bio je to dobar zvuk.

-------------

Datum objave: 26.studeni.2003 u 06:43
Originalno postano od strane člana: bobo bobo napisao:

Gledaj na svedskoj stranici http://www.hifiklubben.se - www.hifiklubben.se . Tu imaju 309

Baš zanimljivo! Zašto ga nigdje nema, to je za sjeverno tržište, valjda!

Datum objave: 26.studeni.2003 u 06:47
Originalno postano od strane člana: bobo bobo napisao:

Datum objave: 26.studeni.2003 u 08:12
Nisam siguran,mislim da nakratko za njih je bio kod nas uvoznik AUDIO TIM.Da imaju vrlo ugodan zvuk,na sajmu u Ljubljani 2000g.slušao sam STRAUSS FESTIVAL iz produkcije TELARC.

-------------

Datum objave: 26.studeni.2003 u 09:17
Jedino mi nije jasno zašto ih na službenom siteu od B&W nema!?

Datum objave: 26.studeni.2003 u 09:31
Vjerojatno nisu na vrijeme ažurirali svoje stranice.

-------------

Objavio: sodom
Datum objave: 26.studeni.2003 u 10:24

Znaci nitko nezna nista o tim zvucnicima?!....mene zanimaju VRLO!

jedini podatak koj sam naso o njima jest da kostaju 4000kn sto mi odgovara.

Datum objave: 26.studeni.2003 u 10:54
Da,koliko znam da spadaju u seriju DM 300.

-------------

Datum objave: 26.studeni.2003 u 11:16
Trebalo bi pitati u Audio Timu, oni su navodno zastupnici! mislim

Datum objave: 26.studeni.2003 u 11:49
Da,pitanje postaviti tamo(contact person.g.BARIA)

-------------

Datum objave: 26.studeni.2003 u 12:10

U Svedskoj je kombinacija NAD 320BEE sa B&W DM309 dobila nagradu kao najbolja kombinacija "in it´s class". (NAD 360EUR, B&W 600 EUR).

-------------
Regards from Sweden

Datum objave: 26.studeni.2003 u 12:32
Dobro je znati što ljudi na sjeveru kontinenta slušaju.Kombinacija NAD-B&W se kod nas prodaje.

-------------

Objavio: muster00
Datum objave: 16.prosinac.2003 u 16:01

Zvucnici B&W DM309 koje nitko ne na?e jih imajo u Sloveniji u Big Bangu sa 124000 sit. Danas sam jih slušao. Prodajalac je mi isto pokazao sada neznam u kojoj magazinu a bili su prvi. Našao sam jih na Big Banguvi domaei strani a nema nie podataka u njima samo cjena.

Ovo je njihova strana: http://www.bigbang.si/shop/?C1=1&C2=108&P=18 - http://www.bigbang.si/shop/?C1=1&C2=108&P=18

Objavio: sodom
Datum objave: 16.prosinac.2003 u 16:27

I kakvi su ti dojmovi?...

sto si tocno slusao na njima?...

cudno je to sto o tim zvucnicima ne pise apsolutno nista na B&W-evom home pageu,zasto...neznam?!

Objavio: muster00
Datum objave: 16.prosinac.2003 u 19:21
Slušao sam klasiku in elektronsko in vse dobro igra. Moguee, da nije tak eist zvuk, kot bi trebao biti, ili neznam ja prav. Nisam strueak na ovom podrueju.

Datum objave: 17.prosinac.2003 u 12:42
Za klasiku su jako dobri Castle zvuenici u bilo kojoj seriji.

-------------

Objavio: Soxy
Datum objave: 26.ožujak.2004 u 12:27

Ja sam za ra-02 i 603 s3.Imao sam nada 320bee ,tvrd zvuk i povueeni visoki.Od diamond serije je samo 8.1 dobar

Datum objave: 26.ožujak.2004 u 15:26
S istim pojaealom treba isprobati više zvuenika .

-------------

Objavio: MATIJA
Datum objave: 26.ožujak.2004 u 22:29
Evo , dosta sam eksperimentirao sa nad 304 pojaealom i to B&W 603 , kef koda 10 , mordaunt short ms45i te na kraju wharfedale laser 80 i od svega toga MS45i sa nad-om meni je zvueao daleko naj bolje , wharfedale mu se približio malo dok B&W i kef zvueali su mi previše resko.

Datum objave: 27.ožujak.2004 u 16:53
Dobro je u svemu što si  našao kombinaciju.

-------------

Ispiši stranicu | Close Window

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd. - https://www.webwiz.net