Ispiši stranicu | Close Window

Gashin sustav

Web: Audiofil - feel the sound -
Kategorija: Klub
Ime foruma: Audiofil.net klub
Opis foruma: O aktivnosti kluba.
URL: Http://www.audiofil.net/forum/forum_posts.asp?TID=2745
Datum ispisa: 06.prosinac.2019 u 12:36
Verzija Softwarea: Web Wiz Forums 11.10 - http://www.webwizforums.com

Tema: Gashin sustav
Objavio: shusha
Tema:: Gashin sustav
Datum objave: 30.siječanj.2005 u 08:41

Onaj thread dolje je vea došao do 30 stranica i teško ga je pratiti. Bolje bi bilo da povremeno otvorimo novi thread, a Gashin sustav je idealna tema.

Jeste bili jueer? Slušali? Kakvi su dojmovi? Komentari?

-------------
Pozdrav, Tomislav.

I watch grey clouds gather over my islands
first snow falls brings down white silence.

Odgovori:
Objavio: Guests
Datum objave: 30.siječanj.2005 u 09:14
Sad ce bit:

Netko: Pa nije mi bilo bas nesto...
Gasho: Prostor je kriv!
Svi ostali: Aha, ok.

Eto, ne morate dalje

Objavio: Deda
Datum objave: 30.siječanj.2005 u 11:25
Istina je da svaka soba stvara problem,pa tako i ova,ali unatoč tome sistem je zvučao jako dobro. U Gashinoj sobi još bolje zvuči. Tu je bilo malo problema sa basom i negdje je rezoniralo u visokima, no svejedno je bilo jako dobro. Šteta što nisam mogao dulje ostati.

Objavio: Guests
Datum objave: 30.siječanj.2005 u 11:41
Ma šalim se ja malo, ali to uvijek tako bude 

Objavio: Vlado Jr.
Datum objave: 30.siječanj.2005 u 12:44
Ugodno iznena?enje. Ali uvjeti za kritieko slušanje baš i nisu bili top:
1. Soba zvoni
2. Stalno ti neko urla na uho
3. Onda vidiš da nema smisla i odeš se pridružit onim urlaeima jer se sjetiš da ae ti neko u suprotnom maznut pivu sa šanka

-------------
Ak' me ne'ko treba. Znate di me morete najti.

Objavio: admin
Datum objave: 30.siječanj.2005 u 12:50
Slike sa druženja možete kao i obieno vidjeti a stranicama http://www.audiofil.net/klub/ - KLUBA .

-------------
feel the sound

http://www.audiofil.net/klub/" rel="nofollow - http://www.audiofil.net/klub/

Objavio: Wolfic
Datum objave: 30.siječanj.2005 u 14:26

Originalno postano od strane člana: Cortez Cortez napisao:

Sad ce bit:

Netko: Pa nije mi bilo bas nesto...
Gasho: Prostor je kriv!
Svi ostali: Aha, ok.

Eto, ne morate dalje

Zlobo jedna ...  (ljubomoran si kaj i ti nisi mogo to poslusat ... i ja isto, al nikak da uhvatim vremena uvijek nekaj iskrsne, bas mi je zao sto nisam cuo Gashino ruku djelo, pogotovo zbog TL)

Objavio: soundnewsdino
Datum objave: 30.siječanj.2005 u 14:47
Originalno postano od strane člana: shusha shusha napisao:

Onaj thread dolje je vea došao do 30 stranica i teško ga je pratiti. Bolje bi bilo da povremeno otvorimo novi thread, a Gashin sustav je idealna tema.

Jeste bili jueer? Slušali? Kakvi su dojmovi? Komentari?

Uz sve probleme sa akustikom prostorije (ječna!) i drustvo za sankom iskusniji slusaci su mogli primjetiti potencijal koji zvucnici imaju. Predpostavka je da ostatak nije upitan (Audio Research, Classe, Rotel + razni kabeli) pa procjenjujem samo kutije. Timbralno su vrlo korektne i frekvencijski gledano sve je u ispravnom odnosu. U doticnoj sobi jedino je bilo problematicno podesiti polozaj kutija da bi se dobio dobar bas odziv. Medjutim, to je ionako generalno problem sa svim transmisijama. Iznenadilo me kratko vrijeme potroseno na ugadjanja. Neznam, ili je momak talentiran ili se moglo jos vise napraviti.

Posto sam upoznat da ih Gasho prodaje, preporucujem potencijalnim kupcima slusanje u svom prostoru jer tamo gdje legnu bi mogle biti dobro rjesenje.

Pozdrav! 

Objavio: Gašo
Datum objave: 30.siječanj.2005 u 15:08
Bubi je spasio stvar kad je doneso zvuenieke kablove od 47labsa i interkonekte od Transparent audia. Fino su popunili bas podrueje a ostala je lepršavost u zvuku. Kimber 8TC je ipak postao "preslab" , jer ga koristim vee 6 godina a prije sam imao slabiji sustav u koji se bolje uklapao. Bubi .

-------------
RPi3+Digi Pro(Soundness mod), AD1865 filterless non oversampling DAC ,Marohei Maduro S, Pioneer C-21,Marohei Maduro S, Pioneer M-22, Neotech SOCT-18 TP, ATC SCM 19 V2

Objavio: glava
Datum objave: 30.siječanj.2005 u 16:26

Glasnoaa je bila nijansu veaa od onoga što se meni eini normalnim...a vjerojatno je rezoniranje u visokima ( što Deda kaže ) pomoglo tom dojmu. Pitao sam se što mi eašu trese...fala bogu ipak samo visokiLOL. Imao sam dojam da zvuk ulazi u zvuenike a izlazi samo dio. Ugodno su me iznenadili Bubijevi zvuenieki kabeli. Prvi put ( prije dva tjedna) se nisu mogli nosit s 15 puta skupljim kabelima, ali ovaj put jesu sa starim 6 godina Kimberom 8TC( pitam se jel kabel starenjem znaeajno slabi).Nadam se da au imati prilike ih usporediti sa svojim poeetnim Cardassovim.

Svejedno...taman poenem slušat Coltranea s My Favourite Things ( bolji saxofon nisam euo nikad i nažalost znam da neau), kad eto ti cijenjenog elana i stavi Vayu con Dios Ouch. Kao Coltrane je naporan...a ljudi moji

Objavio: 11duc
Datum objave: 30.siječanj.2005 u 16:42

Kud zivim bas u Izoli ....
Bas me zanima zvuk Gashine samogradnje, cini se da je odlicna

Objavio: amigo
Datum objave: 30.siječanj.2005 u 16:50
Gashin sustav po mojem mišljenju je vrlo dobar, zvuenici jako dobri.

Na poeetku pokazao se problem sa smještajem, interkonektima i zvueniekim kablovima.

Kad je Bubi stavio Discovery interkonekt, odmah smo dobili drugi sustav. To je bila najveaa promjena na bolje.

Pomogla je i promjena zvueniekih kablova i drugih interkonekta.

Na kraju su se zvuenici pokazali u jako dobrom svjetlu, iako kod Gashe doma sviraju još puno bolje,

-------------
     http://www.audiofil.net/gal_news_item.asp?NewsID=147 - Moj HiFi

Objavio: 11duc
Datum objave: 30.siječanj.2005 u 17:06

Interkonekti su naravno JAKO znacajni za kavalitetu sustava (u vise primera jako podcenjeni) pa se ljudi zadovoljavaju sa best buy-ima do 150eura...

mozda cu iduci put doci sa Cardasom kojeg prodajem, pa sa njim pokriti troskove puta

Datum objave: 30.siječanj.2005 u 17:14
Da da netko ko nema bolje od 150E hitno bi trebao od tebe ih kupiti ...

Objavio: Bubi
Datum objave: 30.siječanj.2005 u 18:49
Originalno postano od strane člana: Gasho Gasho napisao:

Bubi je spasio stvar kad je doneso zvuenieke kablove od 47labsa i interkonekte od Transparent audia. .

Hvala, hvala, no interkonekti su bili Discovery +4

Bog!
Bubi

Objavio: Bubi
Datum objave: 30.siječanj.2005 u 18:54
Originalno postano od strane člana: amigo amigo napisao:

Kad je Bubi stavio Discovery interkonekt, odmah smo dobili drugi sustav. To je bila najveaa promjena na bolje. 

E, vidiš Amigo ja škvadri cijelo vrijeme prieam da su i kabeli komponenta, a oni se eude i ne vjeruju! Šteta kaj još nismo i strujne isprobali, ali onda bi Gasho bankrotirao.... No, ima dana.....

Bog!
Bubi

Objavio: torrito
Datum objave: 31.siječanj.2005 u 09:14

2 glava a daj mi molimte reci ako se vlasnik sistema složio sa puštanjem vaye con dios što ti imaš protiv?????

i što fali toj vrsti glazbe??? nesvi?a ti se??? ukuso su razlieiti

-------------
hunt or be hunted

Objavio: glava
Datum objave: 31.siječanj.2005 u 12:37

2 torrito: ma nemam ja ništa protiv Vaye...slažem se s tobom da se o ukusima ne raspravlja. Upitno je bilo što si ti prekinuo tu?u pjesmu bez pitanja...al sad kužim da si mislio da nitko to i ne sluša u tom trenutku.

Ma nema veze...a što se tiee Vaye takva glazba ima dvostruku vrijednost.Možeš je samo slušat i uživat a možeš i radit nešto praktieno. Npr. dobra je za auto....ono...auto,komadi...kad bi kojoj pustio neku tvrdu dionicu Coltranea zdimila bi ueas. A nama obješenim od praktienih stvari ostaje sira,putra,jajca i krumpira ili baka,baka bakalar LOL

Datum objave: 31.siječanj.2005 u 12:40
sorry svima na off topicu ali pitao sam gashu???

-------------
hunt or be hunted

Datum objave: 31.siječanj.2005 u 14:39
Torrito; Nemam ništ protiv Vaye Con Dios i eak mislim da su jedan od kvalitetnijih laganih pop bendova.   Soundnewsdino; Da složio sam skretnicu od prve , osim uga?anja atenuacije visokotonca (od druge ) ali sam prije toga dobro poslušao mid/bas drivere bez ikakve skretnice i onda se odlueio na design iste. I vjeruj mi ne može bolje (muzikalnije transparentnije i brže) od ovoga.    Svima: Žao mi je što sam donio sustav prije nego što je prostorija imalo akustieki tretirana pa niste mogli uživati u glazbi vee su vas "napadale" razne rezonance i euda pa je došlo do bunila, jer vidim da nitko nije potpuno odre?en u stavu oko kvalitete reprodukcije . Ali ajde , barem smo se zabavili , ionako ih nebi bilo drugog puta jer ee uskoro kutije otiei ka novom vlasniku.

-------------
RPi3+Digi Pro(Soundness mod), AD1865 filterless non oversampling DAC ,Marohei Maduro S, Pioneer C-21,Marohei Maduro S, Pioneer M-22, Neotech SOCT-18 TP, ATC SCM 19 V2

Objavio: Damir
Datum objave: 31.siječanj.2005 u 16:11

Gasho, akustika prostora je takva kakva je i vjerovatno cemo je tokom vremena poboljsati. Sto se tice zvuka tvoga sistema ponoviti cu no sto sam vec rekao.

Velik potencijal.

Akustika je vjerovatno bila usko grlo prema vrhunskom soundu ali sasvim sigurno ostaje za unaprijediti kabele sto je najocitije bilo prilikom promjene interkonekta. Disovery plus4 je zaoblio i artikulirao vokal.

Sve u svemu odlicna vecer i odlican sound.

-------------
Zraka, zraka...

Datum objave: 01.veljača.2005 u 09:56
gasho onda se vidimo sa novim zvuenicima

-------------
hunt or be hunted

Datum objave: 01.veljača.2005 u 14:50
Yes! Ali ne naglo. Kad malo zatopli. Dajte mi savjet , dal da radim nešto opako i veliko ili manji high-end monitor . Malo sam neodluean .

-------------

Objavio: SICKO
Datum objave: 01.veljača.2005 u 14:59

HI-END 2,5 way  Scan Speak Driveri.............. 

Ne monitori, ne ni preveliki zvucnici sa 30cm bassom......... nesto izmedju, BS 16cm i jedna 20cm za bass.........

-------------
Sve receno je bilo moje osobno nerelevantno misljenje koje moze biti tocno i ne mora, s njim nisam nikoga htio uvrijediti, omalovaziti ili diskreditirati, ono je tu zato sto na njega imam pravo.......

Datum objave: 01.veljača.2005 u 16:13

Yes! Ali ne naglo. Kad malo zatopli. Dajte mi savjet , dal da radim nešto opako i veliko ili manji high-end monitor . Malo sam neodluean .

koliko se ja sjecam prico si o nekom fullrange ...

Manger full + supertweter + bass ... ? ali skupo ... mozda riboncek + manger + bass

hi-vi RT2C-A Ribbon je 80$ na madisonu

Datum objave: 01.veljača.2005 u 16:25
Iskljueivo veliko, transmisija po moguanosti. Koji ae ti vrag mali zvuenik?

-------------
Pozdrav, Tomislav.

Objavio: amigo
Datum objave: 01.veljača.2005 u 16:39

Ako se nisi proširio na balkon , predlažem da napraviš 2-way monitore sa Scan Speak driverima i beskompromisnom skretnicom u pogledu materijala, dolje 6 dB/oct. gore 12 dB/oct.

-------------
     http://www.audiofil.net/gal_news_item.asp?NewsID=147 - Moj HiFi

Datum objave: 01.veljača.2005 u 16:47

I jedno pitanjce : ... prebacio tamo gdje treba !

Datum objave: 01.veljača.2005 u 17:02
Ups! Mislim da ima negdje tema o zvuenim jedinicama. Mangeru ne treba ni tweeter ni supretweeter. Evo Wolfic "eek dis aut" http://www.manger-msw.com - Manger Sound Transducer .

-------------

Datum objave: 01.veljača.2005 u 17:11

Iskljueivo veliko, transmisija po moguanosti. Koji ae ti vrag mali zvuenik?
Kaj opet transmisija . Mislio sam zapoeet projekt modularnog full range trosistemca sa aktivnom najdonjom oktavom Jedna od 10 opcija. Svakako sa neeim za niske frekvencije da se riješim IMD-a i dobijem otvoreniju i stabilniju reprodukciju. Hmmm opet moram krenuti od nule .

-------------

Objavio: kiko
Datum objave: 01.veljača.2005 u 17:11

Ih, Gasho, pa ono si vea mogao prevest na hrvatski !

Oni (magner) prirodnost zvuka zasnivaju na enormno poboljšanom impulsnom odzivu.

-------------
poso, kuća, birtija

Datum objave: 01.veljača.2005 u 18:45
Što bi ti da ja preva?am ? "Eek dis aut" ili "Manger sound transducer"? Pazi ovo ili obrati pažnju na ovo.     Manger zvueni pretvarae. Kiko što ti je dosadno?

-------------

Datum objave: 01.veljača.2005 u 21:34

Ma, sve sinko treba prevesti... cijelu web stranicu njihovu.

Meni to prevo?enje sporo ide.

-------------
poso, kuća, birtija

Datum objave: 01.veljača.2005 u 21:36

Al' te ipak šijem za 8 postova, Gasho.

-------------
poso, kuća, birtija

Objavio: DARKOB
Datum objave: 01.veljača.2005 u 21:49
Netko je tu naporan a nije Gashin sustav !!

-------------
Ponekad tamna strana pobijedi...

Datum objave: 01.veljača.2005 u 22:39
Hvala lijepo Darko što si intervenirao. Kiko je malo skrenuo (s teme ).

-------------

Datum objave: 01.veljača.2005 u 22:41

Ma, meni je dooosadno ...

-------------
poso, kuća, birtija

Datum objave: 01.veljača.2005 u 22:43

... pa mislim: Gashin sustav, Gashin sustav, Hi-fi sustav by Gasho, pa taj avatar... Pa ne mogu to više gledat

-------------
poso, kuća, birtija

Datum objave: 01.veljača.2005 u 22:50
Pa nemoj gledat !! Pa zar ništa ne mjeriš , lemiš ili nešto drugo važnije ??

-------------

Datum objave: 01.veljača.2005 u 22:57

Ja sam mislio: Dosadilo mi to samo gledat, ja bih to htio euti. Prošlu subotu sam bio sprijeeen, ali ovu subotu ... ima da ih uglancaš s Pronto Super Polish sredstvom s mirisom dunje s ormara ! To ae onda biti jedan zreli, onako starinski i raskošan zvuk, ma vea kao da ga eujem !

-------------
poso, kuća, birtija

Datum objave: 02.veljača.2005 u 10:24
Nego Gasho, daj da i ja eujem te kištre prije nego ih prodaš. I da, jel pristojno pitati za cijenu? Ne, nisam kupac.

-------------
Pozdrav, Tomislav.

Datum objave: 02.veljača.2005 u 10:29

Ne samo da je pristojno, nego i normalno. Jer - moraš i ti znat koliku proviziju možeš "nabacit" kada nekome drugom budeš prieao kako to dobro svira...

-------------
poso, kuća, birtija

Datum objave: 02.veljača.2005 u 10:32

2 gasho: porueuje ti vlado da ako ovako nastaviš da eeš oprati sve ove naše "renomirane" proizvo?aee

i zar opet transmisija

-------------
hunt or be hunted

Datum objave: 02.veljača.2005 u 10:35

Ja sam naeuo da se planira nekakav 2-way izobarik... ?

-------------
poso, kuća, birtija

Datum objave: 02.veljača.2005 u 10:59

a daaaaa???

pa to je "preobrazba"

-------------
hunt or be hunted

Datum objave: 02.veljača.2005 u 17:27
Originalno postano od strane člana: kiko kiko napisao:

Ja sam mislio: Dosadilo mi to samo gledat, ja bih to htio euti. Prošlu subotu sam bio sprijeeen, ali ovu subotu ... ima da ih uglancaš s Pronto Super Polish sredstvom s mirisom dunje s ormara ! To ae onda biti jedan zreli, onako starinski i raskošan zvuk, ma vea kao da ga eujem !

Žalim Kiko , ali ih ne namjeravam ponovo tegliti u klub. Pitaj jobya kak su teški . Slobodno možeš navratiti do mene kad budeš u Zg-u. E da i finiš baš nije za raznošenje okolo, a htio bi da ih buduei vlasnik kupi u besprijekornom stanju . Zadnji put sam boga molio da sve pro?e u redu.

-------------

Datum objave: 02.veljača.2005 u 17:29

Nego Gasho, daj da i ja eujem te kištre prije nego ih prodaš. I da, jel pristojno pitati za cijenu? Ne, nisam kupac.
Pa dobrodošao si na slušanje/razgovor . Cijena je vee bila objavljena. 12K kn.

-------------

Datum objave: 02.veljača.2005 u 17:33
Originalno postano od strane člana: torrito torrito napisao:

2 gasho: porueuje ti vlado da ako ovako nastaviš da eeš oprati sve ove naše "renomirane" proizvo?aee

i zar opet transmisija

Oprosti , ali Vlado je...? Možda soundnewsdino?   Naravno da ee sljedeei zvuenici biti barem duplo bolji .

-------------

Datum objave: 02.veljača.2005 u 17:36
Bez brige kad budu gotovi ,predstavit eu ih svim dragim elanovima foruma.

-------------

Datum objave: 02.veljača.2005 u 17:38
Pogledo sam Manger ide do 35kHz ...

Datum objave: 02.veljača.2005 u 18:12
Manger je svarno revolucionaran driver ali je za njega teško naei dovoljno brzi bas , kako se nebi eula razlika u karakteru i brzini zvuka. Možda je zato rijetko korišten. I još nešto. Kao što ste vidli, najbolje rezultate u velikim prostorima postiže ako se koriste tri jedinice po kanalu tako da se ostale dvije montiraju boeno. Hmm to je vee 3000 eura za par zvuenika .

-------------

Ispiši stranicu | Close Window

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd. - https://www.webwiz.net