Ispiši stranicu | Close Window

Pozicija gramofona

Web: Audiofil - feel the sound -
Kategorija: Glazba
Ime foruma: Vinyl
Opis foruma: Gramofon? Ovo je forum za vas.
URL: Http://www.audiofil.net/forum/forum_posts.asp?TID=3249
Datum ispisa: 07.srpanj.2020 u 07:51
Verzija Softwarea: Web Wiz Forums 11.10 - http://www.webwizforums.com

Tema: Pozicija gramofona
Objavio: naturel
Tema:: Pozicija gramofona
Datum objave: 21.ožujak.2005 u 09:20
Iako se radi o temi, koja se može aplicirati i na ostale komponente, misli da je ipak gramofon, komponenta, kod koje treba posvetiti setupu najviše pažnje. Zanima me kakva su vaša mišljenja i dosadašnje solucije, vezane na to, gdje postaviti gramofon (zid, rack, posebna stalaža...), kako ga štititi od vibracija odnosno odvoditi vibracije (podloge, pjesak, šiljci...) i slieno.

-------------
LP
Marijan Radaljac
Radoblje 11
3270 Laško
gsm:+386 41 620 914
Tel: +386 3 5730 306
leonida.radaljac@guest.arnes.si

Odgovori:
Objavio: Franc
Datum objave: 21.ožujak.2005 u 09:40

Trenutno mi stoji na vrhu no imam u planu nabaviti dva manja racka gdje bi gramofon bi odvojen od ostatka sistema. Sada ispod gramofona koristim Cambridge audio platformu no uskoro je mislim zamjenit sa Rondo platformom koja je punjena pijeskom !

Objavio: Guests
Datum objave: 21.ožujak.2005 u 10:40
Franc! Mislim da Rondova kutija za pijesak je pre skupa. Pogledaj po netu, ima diy projekta za pola love... Nije da mrzim rondo (imam i stalke i rack njihov) ali za ovak nesto (kutija za pijesak) mi je glupo davati nekome novce...

A sto se tice postava gramofona, ja sam dobio dobre rezultate sa "Vibrapods". Jeftino $6 kom. ali kod nas je nemoguce nabavit.

b.u.b. 

Objavio: Franc
Datum objave: 21.ožujak.2005 u 11:55

Ma razmisljao sam izradi istog no kad sve zbrojim : medijapan,kit,boja,pticji javor, pijesak, alat, ... dodje skoro na isto ! a i cijena kod Ronda nije uvijek ona koja pise !

Datum objave: 21.ožujak.2005 u 12:18

Evo kod mene to izgleda ovako. Neki dobiju alergiju na zidni stalak, neki na gramofon smješten na vrh racka neki na odvojen samostojeei stalak, mož?a može i na pod. Pro et contra!? Zašto recimo odbojnost prema montaži na zid? Slabosti i dobre strane raznih varianti? Kiko je, kada se prikljueio na forum, u jednom od prvih postova predložio ktiju od 1m3 napunjenu sa pijeskom (vjerujem da karikirano ), ali zaista, kakva su vaša iskustva sa reakcijama gramofonske kombinacije, na razlieite, navedene uslove.

NEMA SLIKE!?

-------------
LP
Marijan Radaljac
Radoblje 11
3270 Laško

Objavio: Wolfic
Datum objave: 21.ožujak.2005 u 14:11
koliko tona bi imao taj stalak ?

Objavio: DARKOB
Datum objave: 21.ožujak.2005 u 15:15
Da se i ja pridružim.Danas mi je ekskluzivno iz Osijeka g.?or?evia dopremio platformu pod nazivom HORIZON. Ta platforma ae jedno izvjesno vrijeme provesti u mom sustavu kao testirana komponenta.Sam pogled na nju ne može nikoga ostaviti ravnodušnim.Kada se ju bolje pogleda sa svih strana, osjeaa se energija ljubavi njezinog konstruktora.Ovo sve navodim jer mislim da kvalitetna platforma može strašno unaprijediti gramofonsku integraciju.

-------------
Ponekad tamna strana pobijedi...

Objavio: shusha
Datum objave: 21.ožujak.2005 u 15:27
Euj Darko, a kolko to treba "popapati žganaca" da te krenu nazivati ljudi i donositi ti doma takve poslastice?

-------------
Pozdrav, Tomislav.

I watch grey clouds gather over my islands
first snow falls brings down white silence.

Objavio: DARKOB
Datum objave: 21.ožujak.2005 u 15:39

Originalno postano od strane člana: shusha shusha napisao:

Euj Darko, a kolko to treba "popapati žganaca" da te krenu nazivati ljudi i donositi ti doma takve poslastice?

Jedno odre?eno vrijeme sam ja u kontaktu sg.?or?eviaem. Izme?u ostaloga kod mene se stvorila neopisiva želja za saznanjem o njegovim novim uratcima.Smile

-------------
Ponekad tamna strana pobijedi...

Objavio: Gašo
Datum objave: 21.ožujak.2005 u 17:11
OK su vaše nakane da gramofonima i ostalim komponentama olakšate život , te im maximalno želite dopustiti da se izraze , stavljajuei ih na izolacijske platforme ,  ali po mom mišljenju je glavni problem kako sprijeeiti akustieku energiju da uopee do?e do naših ljubimaca ,  jer su njihova kueišta zapravo veliki primatelji i kondenzatori akustieke energije , i problem je vee tu prije nego ga platforma ili šiljate nožice uspiju kanalizirati od ure?aja.

-------------
RPi3+Digi Pro(Soundness mod), AD1865 filterless non oversampling DAC ,Marohei Maduro S, Pioneer C-21,Marohei Maduro S, Pioneer M-22, Acoustic zen-Satori, ATC SCM 19 V2

Objavio: Damir
Datum objave: 21.ožujak.2005 u 19:32

Evo jedan primjer iz moje radionice, etazna HiFi polica sa antivibracijskim podlogama Audio Story za svaku komponentu posebno.

-------------
Zraka, zraka...

Objavio: analogue
Datum objave: 21.ožujak.2005 u 19:42

~to Gasho;

...dampiranje i ucvrscivanje kucista bi tu trebalo pomoci, znas onu 'ko je jaci tlaci

-------------
Budimo realni ocekujmo nemoguce

Objavio: Dave
Datum objave: 21.ožujak.2005 u 21:09
Prije par dana u razgovoru sa poznanikom(audiofilom),ostala mi je u sijecanju jako zanimljiva prica,vezana za gramofone!Tip je bio na jednom Hi-fi show-u(negdje u Sloveniji),i u jednom vrhunskom set-up-u,izme?u ostaloga bio je i Kuzmin Stabi-reference!Sve ovo nebi bilo nista cudno,da gramofon nije bio na podu,znaci nikakva polica nije bila tu,niti bilo kakva platforma ispod gramofona!Cudeci se svemu tome,otisao je do Franca i upitao ga:Zasto je gramofon na podu,a on mu je odgovorio:Ovo mi je najbolji test za grem,jer ako ce dobro raditi na podu,znaci da je u stanju raditi bilo gdje!Tu jednostavno nemozemo zanemariti jednu cinjenicu,a ta je da je tu prolazilo jako puno ljudi,ali...Mogu vam reci da u ovoj prici ima jako puno istine,jer sam sve ovo i sam isprobao.Kada sam kupio svog Stabija i ostale komponente,prije dosta godina,kod nas se jos nisu mogle nabaviti vrhunske police za komponente ili ako se i moglo,sve je to bilo jako skupo,tako da sam tada u stanu u kojem sam bio prije,jedno vrijeme sve komponente,ukljucujuci i gramofon,drzao na podu.Tada me zanimala jos jedna stvar,a to je da li ce gramofon raditi dobro i kada ga stavim jako blizu zvucnika(force-feedback),i radio je bez problema.Nikakvih problema nije bilo!Ne zelim reci da je kupnja kvalitetne police ili platforme bacanje novaca,niti to da nema nikakve razlike,ako je grem na podu ili na polici ili platformi,ali gramofon,ako je dobro napravljen,mora raditi bilo gdje.pa cak i na podu!

Datum objave: 22.ožujak.2005 u 08:30
Nažalost, utjecaj anergije akustiekog vala, obieno ima utjecaja na velik dio gramofonskih kombinacija. Jedina komponenta u sistemu, kod mene, koja miruje a nalazi se iza zvuenika je baš Stabi ali to je poznata kvaliteta izvedbe stabijevog ovjesa. Raspališ zvuenike i staviš prst na rueku, sve se trese a rueka, kao da je izvan sobe. Gramofoni bez suspenzije , izvedeni rigidno, i mnogi sa lošije apliciranom suspenzijom biee itekako pogo?eni feedbackom.

-------------
LP
Marijan Radaljac
Radoblje 11
3270 Laško

Objavio: Gašo
Datum objave: 22.ožujak.2005 u 13:31
Gramafon bi u principu trebalo pozicionirati na mjesto u sobi gdje ima najmanje akustieke energije pogotovo od niskih tonova.
Mislim to bi bilo dobro i za ostale komponente. Odmah iza gramafona su po osjetljivosti , Cd player i lampški ustrojena amplifikacija , pogotovo phono stupnjevi , jer i lampe kao poluvodiei od mehaniekih elemenata itekako reagiraju na vibracije.

-------------
RPi3+Digi Pro(Soundness mod), AD1865 filterless non oversampling DAC ,Marohei Maduro S, Pioneer C-21,Marohei Maduro S, Pioneer M-22, Acoustic zen-Satori, ATC SCM 19 V2

Objavio: elpi
Datum objave: 24.ožujak.2005 u 15:04
Originalno postano od strane člana: naturel naturel napisao:

Iako se radi o temi, koja se može aplicirati i na ostale komponente, misli da je ipak gramofon, komponenta, kod koje treba posvetiti setupu najviše pažnje. Zanima me kakva su vaša mišljenja i dosadašnje solucije, vezane na to, gdje postaviti gramofon (zid, rack, posebna stalaža...), kako ga štititi od vibracija odnosno odvoditi vibracije (podloge, pjesak, šiljci...) i slieno.

-------------
eLPi

Objavio: stabist
Datum objave: 24.ožujak.2005 u 15:17

Originalno postano od strane člana: naturel naturel napisao:

Nažalost, utjecaj anergije akustiekog vala, obieno ima utjecaja na velik dio gramofonskih kombinacija. Jedina komponenta u sistemu, kod mene, koja miruje a nalazi se iza zvuenika je baš Stabi ali to je poznata kvaliteta izvedbe stabijevog ovjesa. Raspališ zvuenike i staviš prst na rueku, sve se trese a rueka, kao da je izvan sobe. Gramofoni bez suspenzije , izvedeni rigidno, i mnogi sa lošije apliciranom suspenzijom biee itekako pogo?eni feedbackom.

E da - kada sam prvi put slušao Stabija u mom sistemu - zbog znatiželjnosti nisam imao vremena da to sve lijepo sredim "kako treba" - pa sam ga stavio na pod i idemo - i bogami - svirao je svršeno ... Nikakvih negativnih utjecaja nisam primjetio ... Možda jeste bio zvuk i malo više "živ"/dinamiean nego sada kad je na vrhu stalaka ... Tako da trebat ee malo razmjestiti HiFi ...

Tako da vjerujem i onome od Franca, da ako mu Reference igra dobro na podu - ima da radi bilogdje ...

-------------
OK

LP

Primoz

Objavio: ninja
Datum objave: 24.ožujak.2005 u 17:02
Stavi ga na vrh u svakom slucju , tada je lakse mjenjati ploce   

Objavio: kiko
Datum objave: 24.ožujak.2005 u 19:47

Originalno postano od strane člana: Gasho Gasho napisao:

OK su vaše nakane da gramofonima i ostalim komponentama olakšate život , te im maximalno želite dopustiti da se izraze , stavljajuei ih na izolacijske platforme ,  ali po mom mišljenju je glavni problem kako sprijeeiti akustieku energiju da uopee do?e do naših ljubimaca ,  jer su njihova kueišta zapravo veliki primatelji i kondenzatori akustieke energije , i problem je vee tu prije nego ga platforma ili šiljate nožice uspiju kanalizirati od ure?aja.

Možda platforma funkcionira poput neke vrste mehano-termo pretvaraea, pa efikasno oduzima energiju kondenziranih vibracija i - pravi toplinu ? 

Inaee, zna se da je zvueni tlak enormno poveaan na odre?enim toekama u prostoriji, a pozicije tih toeaka su dimenzionalno-frekventno uvjetovane prostorijom.

-------------
poso, kuća, birtija

Objavio: popol_vuh
Datum objave: 18.ožujak.2020 u 22:04
Tražio sam malo po bazi foruma, ali nisam našao nešto skroz adekvatno za moje pitanje - ovo je slična tema.

Ima li negdje shema ili ideja za gramofonsku bazu koja bi išla na gornju policu stalka, a ne na zid, nešto protuvibracijsko?

Namjeravam uskoro rastaviti/očistiti/podesiti svoj gyrodec i budući da nikad nisam posvetio nikakvu pravu pažnju na čemu stoji, možda bih se time sada pozabavio. Trenutno stoji na vrhu rondo eye police, na običnom komadu kuhinjske radne ploče od iverice.

Ta furnirana iverica doista ne mislim da je baš nešto i mislio sam tu policu zamijeniti nekom vrstom šperploče ili medijapanom i možda gore još neka kutija sa pijeskom ili čime već, ali ne znam baš kako da to izvedem.

Objavio: zuzi
Datum objave: 18.ožujak.2020 u 23:01
Svojedobno je mission radio isoplat sa sorbotane nogicama, sad vidim da Pro ject radi podloge imenom Ground it.

Neki samograditeljski usmjereni audiofili upotrijebili bi smrekovu suhu ravnu dasku sa četiri ušarafljene gumene nogice. E sad...

-------------
Think pozitiv stay negativ

Objavio: zuzi
Datum objave: 18.ožujak.2020 u 23:05
Vidim da i Townshend ne odustaje od svojih "seismic isolation platformi".

-------------
Think pozitiv stay negativ

Objavio: Apparatus
Datum objave: 19.ožujak.2020 u 10:01
Mission Isoplat koristim 25 godina. Doduše, sad samo njezine sorbotan nožice s drukčijom silikon-staklo platformom dok je izvorno bio mediapan. Pod digitalijom. Koliko je to i je li dobro za gramofon (nisam probao) možda navede netko drugi.

-------------
https://youtu.be/LQHk5qwEDPU" rel="nofollow - dCS Puccini MkII & U-Clock, AQ Sky, Krell FPB300cx, AQ Sterling 2, Sonus faber Amati Futura, KEF Model 101 Reference, Audioperformance Media Player...

Objavio: Komandant Data
Datum objave: 19.ožujak.2020 u 12:01
Možda http://www.audiopuls.hr/diy/audiogrobar.html" rel="nofollow - ovo ?

-------------

http://net.hr/danas/hrvatska/grad-zagreb-zatvara-kultni-nocni-klub-pod-okriljem-noci-devastirali-su-terasu-jer-je-zele-pretvoriti-u-parking/" rel="nofollow - Milane, odlazi iz svetinje!

Datum objave: 19.ožujak.2020 u 12:47
Pa možda, a možda su i u šumi.

-------------
https://youtu.be/LQHk5qwEDPU" rel="nofollow - dCS Puccini MkII & U-Clock, AQ Sky, Krell FPB300cx, AQ Sterling 2, Sonus faber Amati Futura, KEF Model 101 Reference, Audioperformance Media Player...

Datum objave: 19.ožujak.2020 u 18:36
Hvala vam na prijedlozima. Ovo što je Data linkao mi se svakako čini zanimljivim...baš tako nešto sam imao na umu. Sjećam se da je Edison jednom prije dosta vremena nešto postao ili linkao na nešto slično, ali su na vrhu pijeska bile i polunapumpane zračnice i onda gornja ploča za kutiju koja ne naliježe na bočne stranice kutije. Ali ne mogu pronaći ponovno taj post i reference.

Znam da tu više nema previše gramofondžija, ali baš bi me zanimalo doprinosi li ovakvo nešto zvuku. Znam da su i gramofoni različitih konstrukcija i da stvari ne djeluju jednako na sve gramofone...neki su konstruirani da budu odvojeni od temelja, neki da budu spojeni sa jačim "temeljem"...ne znam gdje bi gyrodec tu spadao. Uz to mi je vezana i dvojba, kada bih radio ovakvu kutiju - da li ići na šiljke, pa onda sa njima u medijapansku ploču na vrhu stalka, ili stavljati baš nešto poput sorbotan nožica između - različiti principi.

Datum objave: 19.ožujak.2020 u 19:40
Kod gramofona je sve u vibri. Naprava je suštinski totalno primitivna, ali kad se sjetiš što sve sićušna igla treba pokupiti iz brazde pa to pretvoriti nerijetko u koji milivolt napona, postane ti jasno da je upravo gramofon najosjetljiviji na to, s presudnim utjecajem na konačni zvuk. I uvijek boravi u sobi zajedno sa zvučnicima čija je jedina svrha proizvoditi ono što gramu nimalo ne godi. Nažalost, kao i uvijek u hifi, a ovdje pogotovo, ne postoji rješenje iz kuharice za svaki specifični slučaj. Morat ćeš skuriti nešto love i još više se potruditi oko eksperimentiranja, a rezultat kao i obično ne bi trebao izostati. 

Sjećam se kad sam davno gramofon bez ovjesa (samo neke kukavne gumene nožice) poput čepa ispunio pijeskom. Bio je to Sansui SR222MkV. Inače jako dobar gram srednje klase, originalno prazne kutije s lesonitom na dnu, umjesto kojega sam stavio debeli iveral. Ukratko, bio je to sasvim drugi gramofon. Apgrejdčina kao da sam kupio neki znatno bolji. I skuplji, se razme. Ne znam, ja bih krenuo s ovom kutijom ispunjenom pijeskom kao s Audio Pulsa. Ne treba to picajzlirati, za početak samo neka šljaka. Šminka na kraju, kad budeš znao što ti treba. Pa bih onda pokušao šiljcima pa sorbotanom. I kombinirao. Pa bih nabavio neku debelu šperu i probao razne kombinacije pozicija šiljaka i elastičnih nožica s onom pijesak kutijom i bez nje. Treba vremena i truda, a gram će ti na kraju vratiti s kamatom jer se vjerojatno nećeš moći načuditi zašto to nisi prije.

-------------

Objavio: Brico
Datum objave: 19.ožujak.2020 u 20:08
Koristim Shun Mook Audio postolje, evo ovakvo:

samo što je moje izraubano. Davno uzeo kod onog barbe koji je prije djelovao u Pakracu ...

-------------
*** DOĐE MI DA ODEM! ***

Datum objave: 20.ožujak.2020 u 11:27
Brico, hvala na iskustvu, ali ni na kakva gotova rješenja tu neću ići...ona mi mogu biti sugestija samo da vidim na koji način i od kojih materijala rade neke firme te podloge. Ali čim vidim neka kineska i japanska i sanskrt imena, a često i "uber tajne materijale", prođe me volja.

Apparatus - hvala na vrlo korisnim razmišljanjima i savjetima. Krenuti ću u tom smjeru, pa kad izradim nešto i isprobam, podijeliti ću dojmove. Ako netko još ima sugestija, rado ću slušati.

Živjeli.

Objavio: Brico
Datum objave: 20.ožujak.2020 u 14:47
Originalno postano od strane člana: popol_vuh popol_vuh napisao:

Brico, hvala na iskustvu, ali ni na kakva gotova rješenja tu neću ići...ona mi mogu biti sugestija samo da vidim na koji način i od kojih materijala rade neke firme te podloge. Ali čim vidim neka kineska i japanska i sanskrt imena, a često i "uber tajne materijale", prođe me volja.
Nema frke, inače firma je iz Oaklanda, Kalifornija, SAD a materijali polica su im "tajni" kao npr. drvo, pijesak i podloga...obrva

-------------
*** DOĐE MI DA ODEM! ***

Datum objave: 21.ožujak.2020 u 14:03
Brico, sorry na krivoj pretpostavci, ime proizvoda mr zavelo haha.

Pod cime ga drzis i mozes li koju o utjecaju na zvuk?

Datum objave: 07.svibanj.2020 u 18:18
Jos jedno pitanje. Pri izgradnji izolacijske platforme za grem - izmedu nje i police od racka sorbothane nogice ili siljci? Znam da sorbothane izolira, a silhci vezu, ali iskreno ne znam koji koncept je za ovu namjenu bolji. Polica je celicna rondo, pa siljci direktno na parket koji je na betonskoj deki.

Objavio: tatamata
Datum objave: 07.svibanj.2020 u 19:23
Svaki slučaj je poseban. Neke grebalice imaju subšasiju, neki ne. Ako imaš vrlo težak gramofon, onda su mu niže i rezonantne frekvencije i sa šiljaka na čeličnoj polici može samo pobrati vibracije dok se samom masom štiti od viših kojih je zrak oko njega zasićen. Ako je lagan, preuzeće više frekvencije iz zraka i fiksiranje šiljkom za čeličnu podlogu mu može samo donijeti benefit.
U tvom slučaju, ako radiš tešku izolacijsku platformu a grem je na šiljcima , to dvoje zajedno će se ponašati kao tijelo s puno više mase nego svaki ponaosob i svakako je bolje staviti soborthan.

Probaj šiljke pa skači pred policom, zatim kuckaj drškom odvijača po polici, a onda stavi soborthan i ponovi postupak.
Povoljnije riješenje ti će se samo pokazati.

Zanimljivo se i igrati sa skinutom aplikacijom na mobitel za mjerenje vibracija. Uključi mob, stavi ga na tanjur i zatim puštaj jače neku glazbu sa nekog drugog izvora i mjeri količinu vibracija ako je grem na šiljcima, a zatim na soborthanu. Rezultati su različiti. Sam ćeš vidjeti koji je bolji.

-------------
prava hifa svijetli u mraku.

Datum objave: 07.svibanj.2020 u 22:10
Originalno postano od strane člana: tatamata tatamata napisao:

Svaki slučaj je poseban. Neke grebalice imaju subšasiju, neki ne. Ako imaš vrlo težak gramofon, onda su mu niže i rezonantne frekvencije i sa šiljaka na čeličnoj polici može samo pobrati vibracije dok se samom masom štiti od viših kojih je zrak oko njega zasićen. Ako je lagan, preuzeće više frekvencije iz zraka i fiksiranje šiljkom za čeličnu podlogu mu može samo donijeti benefit.
U tvom slučaju, ako radiš tešku izolacijsku platformu a grem je na šiljcima , to dvoje zajedno će se ponašati kao tijelo s puno više mase nego svaki ponaosob i svakako je bolje staviti soborthan.

Probaj šiljke pa skači pred policom, zatim kuckaj drškom odvijača po polici, a onda stavi soborthan i ponovi postupak.
Povoljnije riješenje ti će se samo pokazati.

Zanimljivo se i igrati sa skinutom aplikacijom na mobitel za mjerenje vibracija. Uključi mob, stavi ga na tanjur i zatim puštaj jače neku glazbu sa nekog drugog izvora i mjeri količinu vibracija ako je grem na šiljcima, a zatim na soborthanu. Rezultati su različiti. Sam ćeš vidjeti koji je bolji.

tatamata, thanks na ovome. Vidim da će biti nužno dosta eksperimentiranja, ali ovo što si napisao su kvalitetne smjernice od kojih mogu krenuti.

Moj gram (gyrodec) ima subšasiju koja visi na tri opruge, a kontakt u te tri točke je na tri kuglična ležaja unutar tornjića na koje se montiraju te opruge. Uskoro ću eksperimentirati sa alternativnom suspenzijom koja ne koristi opruge, nego bitno drugačiji princip i što svi koji su isprobali kažu da zvuči bitno bolje (već je poslano iz engleske prije više od dva tjedna ali je zapela pošiljka zbog korone).

gram inače nije težak, nije na taj princip - ima cca 15kg. I rađen je tako da mu je kontakt sa podlogom na tri šiljka.

Probati ću ove eksperimente koje navodiš i promatrati razlike. Mislim da ću prvo krenuti sa težom izolacijskom platformom i sorbotanom, pa onda vidjeti sa šiljcima.

Objavio: FANCY
Datum objave: 24.lipanj.2020 u 10:53
Iz dugog iskustva sa gramofonima, pravljenja podloga, (malterenja-zidanja-betoniranja u stanu) zatim šiljaka, mermernih ploča i šta sve ne, jedino i za mene najbolje rješenje je ZID, gramofon ide sam na policu koja je pričvrćena na zid i nigdje više. 
Naravno polica je pod pod vagu  u svakom pogledu 100% i nema dodira ni sa jednom komponentom, samo gramofon, sam za sebe. Probavao sam svašta ali nikada, baš nikada, nije tako dobro i uspješno kao sa policom na zidu.
I dakako ništa specijalno, nikakva egzotika od "iljada euro" ili drveta izvađenog iz vulkana starog 2 milijuna godina drvetahaha ili zlatnih nosača. 
Imam dva masivna debela aluminijumska nosača (kupiti ih se može u svakoj trgovini OBI i slične) pričvrćena na zid i na njima dupla ploča (više radi  estetike) od obične iverice od koje se pravi najmeštaj (jeftinjara) i ploča je pričvršćena običnim vijcima za alu nosače koji su fiksno na zidu pričvršćeni sa malo jačim tiplama i vijcima.  
Napravio sam policu čvrsto, da mogu komtno sjediti na njoj i po mojoj procjeni, može sigurno  izdržati teret 150-200kg.
Dok mi je gramofon bio na raznoraznim policama koje su sa podom poveznae ili šiljcima itdd. nikada mira nije bilo, znalo se često desiti da netko prođe i "laminat" malo proradi i to je to...
Da sam na tvom mjestu, prvo bi počeo sa jednostavnijim i jeftinijim rješenjima.

Ispiši stranicu | Close Window

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd. - https://www.webwiz.net