Ispiši stranicu | Close Window

cistac ploca - UREDJAJ

Web: Audiofil - feel the sound -
Kategorija: Glazba
Ime foruma: Vinyl
Opis foruma: Gramofon? Ovo je forum za vas.
URL: Http://www.audiofil.net/forum/forum_posts.asp?TID=3402
Datum ispisa: 18.travanj.2021 u 22:38
Verzija Softwarea: Web Wiz Forums 11.10 - http://www.webwizforums.com

Tema: cistac ploca - UREDJAJ
Objavio: analogue
Tema:: cistac ploca - UREDJAJ
Datum objave: 07.travanj.2005 u 16:10

Da je ploca pravi uzitak za uho i oko to svi znamo (oni koji znaju ). E sad, istina je da ploca usljed koristenja, vremena itd. pocinje dobivati odredjene (pri)zvuke(da da pucketanje) koji 'cistunce' tjeraju od nje, a siguran sam ni nama ljubiteljima nisu bas omiljeni. Nije da mi smetaju, ali ni ne koriste.

Skupljajuci ploce sa raznoraznih izvora dosao sam do solidnoga broja, ali i razlicitih vrsta menua na njima. Kako bi donekle pokusao popraviti stanje bacio sam se na pranje(alkohol, sapunica, destilirana...), ali unatoc trudu rezultat nije zadovoljavajuc. Naravno da ni ne moze biti jer kako izvaditi nesto sto je unutar brazde cetkom i krpom !? Jedini izlaz je dakle, uredjaj za pranje ploca.

Znam da nisu uopce jeftini, vrlo rijetki(poneki se nadje na kakvom inozemnom sajmu), ali, navodno obave posao do kraja ?? ...dakle iza njih ostaje samo cisti vinyl. Naravno ako je ploca mehanicki negdje ostecena ili su tokom eksploatacije 'izbljedili' visoki to nece ispraviti, ali sto se tice masnoca, blata i pucketanja staje tome bez greske na kraj. Da li je to bas tako ??

Nabavka bi probala ici preko e-baya ili nesto slicno ocuvano, al svakako polovno jer mi je novo neisplativo.
Zanima me samo da li je ploca iza takvog ciscenja 'ko nova', pretpostavljam da postupak traje 'in real time', ne znam jel potrebno neko predpranje tj. namakanje itd.

Zahvalan na bilo kakvom vasem iskustvu/spoznaji.

Na slici primjer jednog takvog spominjanog.

-------------
Budimo realni ocekujmo nemoguce

Odgovori:
Objavio: Franc
Datum objave: 07.travanj.2005 u 16:17
U istoj sam fazi kao i ti ! dakle razmisljam o nabavci stroja za pranje ploca i to modela od VPI i cijena bi trebala biti oko 600$ ! Mozda ti je rjesenje da se vas nekoliko skupi i zajednicki udje u kupovinu peraca ploca!

Datum objave: 07.travanj.2005 u 16:36

Franc, citas mi misli.

Kako i kupujemo zajedno povece zalihe ploca, tako bi se ja i kompa Monet odlucili i na nabavku ovakvog jednog cuda.

Reci cijena gore je za novo/polovno?

Ima li nekih vecih razlika izmedju kvalitete rada tih uredjaja, kakav je konkretno taj VPI i gdje se isti moze nabaviti ?

ps.

nadovezao bi se na uvodna pitanja, ako je ploca u tezem stanju(proliveno i sasuseno nesto) da li je to potrebno prvo rucno ukloniti pa tek onda pod stroj, ili taj sve pere dere

tnx

-------------

Objavio: dioklecijan
Datum objave: 07.travanj.2005 u 16:42

Ima i boljih od VPI. Mislim da su neki u Zagrebu imali tako nešto (Rupia, Krklec).

Koliko ja znam te sprave tako?er troše propilni alkohol, a to može biti problem u nabavi (i skupo).

-------------
Gašo: Nije riknuo zbog toga ali zbog nečega je.

Datum objave: 07.travanj.2005 u 16:47

Cijena je za novo i moze se nabaviti preko g. Supeka a radi se modelu HW-16 koji predvidjen za polu rucno pranje ! A sad kakav je osobno neznam no ima par vlasnika uredjaja koji ga jako hvale !

Razlika medju strojevima postoji no koliko znam najbolji su VPI, Loricraft i Nitty Gritty ! S tim da se jedino VPI moze legalno nabaviti kod nas !

Datum objave: 07.travanj.2005 u 16:51
Originalno postano od strane člana: dioklecijan dioklecijan napisao:

Ima i boljih od VPI. Mislim da su neki u Zagrebu imali tako nešto (Rupia, Krklec).

Koliko ja znam te sprave tako?er troše propilni alkohol, a to može biti problem u nabavi (i skupo).

Ima dosta tekucina za pranje koje nisu na bazi alkohola a i ove na isopropinola su jako razrijedjeni pa ne ostecuju ploce !

Datum objave: 07.travanj.2005 u 18:18
Originalno postano od strane člana: Franc Franc napisao:

Cijena je za novo i moze se nabaviti preko g. Supeka a radi se modelu HW-16 koji predvidjen za polu rucno pranje ! A sad kakav je osobno neznam no ima par vlasnika uredjaja koji ga jako hvale !

moze malo vise o potrebnim predradnjama za ciscenje i konacnom rezultatu naspram uobicajenog rucnog tretmana ? Po izrecenome vidim da si se raspitao, a posto ne znam nikoga ko se 'druzio' sa istim ovo mi je jedini izvor infa. Moze i na PM.

Originalno postano od strane člana: Franc Franc napisao:

Razlika medju strojevima postoji no koliko znam najbolji su VPI, Loricraft i Nitty Gritty ! S tim da se jedino VPI moze legalno nabaviti kod nas !

Loricraft je upravo gore na slici. Nadam se da VPI mnogo ne zaostaje za navedenim dvojcem, mada moram priznati da za njega nisam cuo dok za ostale jesam.

-------------

Objavio: DARKOB
Datum objave: 07.travanj.2005 u 19:03
Ukoliko se ne varam uredjaj od VPI se može dobaviti i kod g.M.Ivaneka

-------------
Ponekad tamna strana pobijedi...

Objavio: Zor@n
Datum objave: 07.travanj.2005 u 21:50

Evo par imteresantnih linkova glede ove tematike, za DIY-ere:

http://www.teresaudio.com/haven/cleaner/cleaner.html - http://www.teresaudio.com/haven/cleaner/cleaner.html

http://www.diyaudio.com/forums/showthread/t-39608.html - http://www.diyaudio.com/forums/showthread/t-39608.html

http://www.enjoythemusic.com/recordcleaner.htm - http://www.enjoythemusic.com/recordcleaner.htm

Pozdrav,

Zoran

Datum objave: 08.travanj.2005 u 13:21

Vrlo zanimljivo Zorane ,

ovaj drugi link pogotovo Djeluje mi dovoljno kvalitetno da se okusam u izradi, jednio ostaje clamp !? ...ne znam dal ga dat nekom istokarit(u tom slucaju sto odabrat drvo, medijapan, nesto 3-ce ? ) il ima mozda negdje nesto gotovo, a da je uporabljivo u mom slucaju(prekriva etiketu i ne pusta vodu do nje).

-------------

Objavio: Dave
Datum objave: 09.travanj.2005 u 16:08
Ti cistaci su dosta skupi,pa bi najbolje rijesenje mozda bilo da,kao sto su ovdje vec neki rekli,na?e par ljudi i uzmu doticni ure?aj zajedno.Mislim da je kupnja takvog "stroja",isplativa jedino ljudima koji imaju ogromne kolekcije vinila!Mene bi zanimalo da li je netko probao Groove-glide?!To je tekucina za ciscenje vinila u spreju,a moze posluziti i za ciscenje diskova.Jedna ta kantica je dovoljna za ciscenje 250-300 LP-a i cijena u americi je 25-30 dolara i oni koji su probali kazu da se razlika stvarno osjeti!

Objavio: Joby
Datum objave: 10.travanj.2005 u 12:09
Osamdesetih je postojala neka tekuaina koja se na ploei stvrdne i odlijepi, a za njom ode sva neeistoaa iz najsitnijih brazdi. Naravno da se ne mogu sjetiti kak se to zvalo.

Objavio: Monét
Datum objave: 10.travanj.2005 u 12:28
Originalno postano od strane člana: joby joby napisao:

Osamdesetih je postojala neka tekuæina koja se na ploèi stvrdne i odlijepi, a za njom ode sva neèistoæa iz najsitnijih brazdi. Naravno da se ne mogu sjetiti kak se to zvalo.

Da, sjecam se toga, ali ne i imena . Jos davno sam cuo da postoji opasnost da se prilikom odljepljivanja te tekucine sa vinila ta ukrucena masa odlomi, pa moras trgati dijelove mase sa vinila

Ocistio sam nekolicinu ploca dosada rucno pri cemu sam po ploci potrosio cca 30min. Rezultati nisu bili ocekivani, a samo sam jednom (i to kad sam najvise zelio) uspio sa jedne drage ploce izvuci gotovo sve sto je smetalo, a zvuk se jos i osjetno procistio. Sa naljepnicama nikada nisam imao problema, mada su, hocu-necu, upile dosta vode prilikom ispiranja. Kad se osuse, kao da nista nije bilo.

-------------
A good system is about music to be respected.

Objavio: Zor@n
Datum objave: 10.travanj.2005 u 15:31

Na linku http://www.teresaudio.com/haven/cleaner/cleaner.html - http://www.teresaudio.com/haven/cleaner/cleaner.html  pod "Cleaning fluid" je dobro opisan postupak dobivanja tekucine za ciscenje ploca ekvivalentne komercijalnim sredstvima te namjene.

To, i dobar usisavac te prikladni setup, tribali bi dati dobre rezultate. Nisan jos proba ali ljudi koji jesu kazu da su rezultati izvrsni.

Pozdrav,

Zoran

Datum objave: 10.travanj.2005 u 17:25
Originalno postano od strane člana: Zor@n Zor@n napisao:

Na linku http://www.teresaudio.com/haven/cleaner/cleaner.html - http://www.teresaudio.com/haven/cleaner/cleaner.html  pod "Cleaning fluid" je dobro opisan postupak dobivanja tekucine za ciscenje ploca ekvivalentne komercijalnim sredstvima te namjene.

je, vrlo dobro. O tome je jos bilo vrlo iscrpno nekoc i na news grupi, pa se sve moze saznati preko googlea. Uobicajena sredstva za pranje iz kucne radinosti ne zaostaju u nicem za etiketiranim, sem cijenom !

Originalno postano od strane člana: Zor@n Zor@n napisao:

To, i dobar usisavac te prikladni setup, tribali bi dati dobre rezultate. Nisan jos proba ali ljudi koji jesu kazu da su rezultati izvrsni.

kao sto sam vec rekao, sa narucenim VPI kitom i jacim usisavacem, uz dobar manualni mokri potupak, rezultat svakako ne bi smio da omane. U svakom slucaju bit ce bolje od sandalone cetka-krpa pranja.

Cim se uhvati malo vremena napravit cemo protutip pa javiti rezultate.

pozdrav

-------------

Objavio: Monét
Datum objave: 10.travanj.2005 u 17:45
Molim, ne kopirati avatare!

-------------
A good system is about music to be respected.

Objavio: acoustic
Datum objave: 10.travanj.2005 u 17:57

Šta mislite, kako bi bilo probati sa ovim malim parnim eistaeima. Mada neznam ako nije para prevruea, pa bi oštetila brazde ploee.

Imam neke duplirane vinile, pa eu možda probat kad eu imat vremena.

-------------
Timeless experience Finest audio

Objavio: Jethro
Datum objave: 28.svibanj.2010 u 20:37

Da malo obnovim ovu staru temu...imam oko 200 LP-eva kojima bi rado priuštio pranje pa me interesira da li netko ima cistac ploca?...

Vidim oglas na audioplusu da se nudi pranje za 6kn po komadu pa bi me za ovih mojih 200 kom to doslo 1.200kn te sa dodatnih 3kn/kom za novi slave dodjemo na respektabilnih 1.800kn... 

-------------
Ja sam pošteno radio, izlagao sam se opasnosti da me uhvate i oteraju na robiju!

Objavio: pepa
Datum objave: 28.svibanj.2010 u 20:44
Originalno postano od strane člana: Joby Joby napisao:

Osamdesetih je postojala neka tekuaina koja se na ploei stvrdne i odlijepi, a za njom ode sva neeistoaa iz najsitnijih brazdi. Naravno da se ne mogu sjetiti kak se to zvalo.

To je bila preteča kozmetičke maske za čišćenje lica
Jethro,probaj se savjetovati sa ženom da ti neku preporuči.

Objavio: Kale
Datum objave: 28.svibanj.2010 u 21:36
    Ja sam nabavio ovo:

Za sada sam probno ocistio jedno desetak ploca, i zaista odradjuje posao .
Nisam probao jako zaprljane ploce (jer takvih nemam), no normalno zaprljane, odlicno ocisti.

Evo ovaj post me podsjeti da bih napokon trebao odvojiti jedan dan pa da generalno sredim svoju kolekciju

-------------
Alkohol je jedan od glavnih uzročnika prometnih nezgoda, i zato odgovorno ponašanje u prometu isključuje prisutnost alkohola u organizmu vozača motornih vozila

Objavio: Kale
Datum objave: 28.svibanj.2010 u 21:40
    Evo, nasao sam i link:
http://www.kabusa.com/ev1.htm - http://www.kabusa.com/ev1.htm

-------------
Alkohol je jedan od glavnih uzročnika prometnih nezgoda, i zato odgovorno ponašanje u prometu isključuje prisutnost alkohola u organizmu vozača motornih vozila

Objavio: popol_vuh
Datum objave: 28.prosinac.2020 u 19:42
Dizanje prastare teme, ali da ne otvaram novu. Ima li itko od kolega forumaša iskustava sa Pro-Jectovim mašinama za čišćenje? Pročitao sam ono do čega se može doći po netu i pogledao neke "recenzije", ali zanima me živi li netko kod nas sa nekim sličnim strojem i je li to OK. Mislim prije svega na Pro-Ject VC-S2. 

Datum objave: 31.prosinac.2020 u 00:26
OK, gledam u tom meni prihvatljivom cjenovnom razredu ima i novi Okki Nokki One. Sve to, cini se, sljaka kako treba, ali je tesko naci uredaj kojem nema prigovora oko trajnosti.

Objavio: andy_0702
Datum objave: 31.prosinac.2020 u 17:09
bok okki-nokki je odličan uređaj uz jedan bag u dizajnu...
tj. ne baš bug u dizajnu nego u kvaliteti ugrađenog tanka...
naime tank je od neke najjeftinije plastike i loše je pričvršćen...
kad se to normalno pričvrsti onda više nema problema...
ja ga imam cca par godina i nemam pritužbe... (osim te greške na koju se žalilo dosta ljudi po netu)

Datum objave: 31.prosinac.2020 u 17:35
Originalno postano od strane člana: andy_0702 andy_0702 napisao:

ja ga imam cca par godina i nemam pritužbe... (osim te greške na koju se žalilo dosta ljudi po netu)

andy, hvala ti na odgovoru. okki nokki inače sada ima i novi model ("one"), ali malo je iskustava po netu jer izgleda da zbog korone šteka distribucija. Navodno je ovaj novi dosta prepravljen.

Super je pročitati sda je tvoje iskustvo dobro. Znači sa motorom nije bilo problema, a usisna snaga je dobra?

Taj uređaj i ovi novi Pro-Jecti ALU su mi na piku, ali vidim da za Pro_ject ima dosta prijavaka o rikavanju motora po netu.

Objavio: Alen43
Datum objave: 05.siječanj.2021 u 08:13
Ja koristim vec neko vrijeme Clearaudio Smart matrix, RCM masinu vrlo slicnu Okki-nokkiju. Sve su to nijanse a razlika je u materijalima. Znam podosta ljudi koji koriste okki-nokki i nisam cuo da se zale.

Sto se tice novog Pro-jest modela, jedina dobra strana je manji tanjur sto samim time umanjuje mogusnost prljanja donje strane ploce.

Ja kad perem plocu, koristim i ultrazvucnu kadu te nakon ciklusa pranja, onako polumokru ju stavljam na RCM. E sad, nemogu je samo tako poleci na tanjur jer ce ga smocit pa koristim A4 papir da koliko toliko sprijeci kontaminaciju. Kad posaugam gornji dio ploce, tada micem papir i okrecem je da posusim drugu stranu. U tom slucaju pro-ject je bolji. Njegov manji tanjur omogucava da jednostavnije ocistis plocu bez prljanja.

Losa strana je moguce spiganje ploce, pogotovo onih tanjih 140gramskih, jer u principu ruka usisavaca nema uporista pa kad je vakum zaljepi na plocu, malko je iskrivi. 

Nemos imat sve.

Ali kad smo kod ciscenja ploca, po meni je tu najvaznija tekucina i mix koji koristis za pranje. Ako je to pogresno, dzaba si krecio.

O tome sam pisao u jednom prijasnjem topiku pa malko prosurfaj. 

Objavio: SpejsKauboj
Datum objave: 05.siječanj.2021 u 10:29
Nedavno sam nabavio VC-E, a na drugom forumu napisao "review" pa možda pomogne:
Za početak, prije kupovine projecta imao sam priliku isprobati VPI pa će biti usporedbi.
Project (vc-e, postoji još i vc-s koji je veći) sam odabrao zbog par stvari: 
1. Kompaktan je (dimenzije se lako izguglaju)
2. U odnosu na VPI, ima više RPM (zgodno ali ne previše bitno ako ne perete veću količinu ploča odjednom)
3. U smjer rotacije se moze mijenjati (mislim da je to bitno kod čišćenja, više prljavštine se digne na površinu), VPI koji sam probao nije to imao
4. Usisna snaga je veća od VPI (nisam gledao specke, subjektivan dojam).
5. Lakše pražnjenje spremnika (okrene se naopačke da tekućina iscuri, VPI je imao crijevo koje je prelijevalo tekućinu kada se spremnik napuni do određenog nivoa, a potpuno pražnjenje je nepraktično)
6. Nema “tanjura” na koji ploča naliježe. Mislim da je ovo jako bitno, ako ne i najbitnije. Kod uredjaja koji imaju tanjur se prljavština skuplja na njemu, pa kada se opere jedna strana ploče i okrene ploča, čista strana se kontaminira. Kod Projecta je “tanjur” veličine klampa, pa samim tim nema kontaminacije. Postoji plastični tanjur ali on ne dira ploču i njegova uloga je da spriječi kontaminaciju iz ispuha koji je sa gornje strane. Kako nema “tanjura” treba pripaziti da se ne pretjera sa pritiskom na ploču.
Jedina mana (ako je to uopće mana) je što za razliku od sličnih uređaja (VPI) vakumska ručka ima samo dvije pozicije, spuštena i podignuta, dok je kod ostalih unutar ručke opruga koju omogućava da se kod usisavanja spusti ručka do ploče. Kod Projecta se ovisno o debljini ploče ploča privuče ručki (krivi se ploča). Dobra stvar je što se osovina na koju se stavlja ploča može pomicati gore-dole (ali ne on the fly, mora se otpustiti vijak i nakon promjene ponovo stegnuti) i tako se “krivljenje” ploče minimalizira. Mislim čak da bi se opruga mogla uglaviti i u projectovu vakumsku ručku ali krivljenje ploče je zaista minimalno (recimo da je ručka naštimana za 200g ploče, na pločama 180g je neprimjetno, na ostalim jedva vidljivo). 

-------------
Volim sve što ne vole mladi

Datum objave: 05.siječanj.2021 u 17:14
Originalno postano od strane člana: Alen43 Alen43 napisao:

Ja koristim vec neko vrijeme Clearaudio Smart matrix, RCM masinu vrlo slicnu Okki-nokkiju. Sve su to nijanse a razlika je u materijalima. Znam podosta ljudi koji koriste okki-nokki i nisam cuo da se zale.

Sto se tice novog Pro-jest modela, jedina dobra strana je manji tanjur sto samim time umanjuje mogusnost prljanja donje strane ploce.

Ja kad perem plocu, koristim i ultrazvucnu kadu te nakon ciklusa pranja, onako polumokru ju stavljam na RCM. E sad, nemogu je samo tako poleci na tanjur jer ce ga smocit pa koristim A4 papir da koliko toliko sprijeci kontaminaciju. Kad posaugam gornji dio ploce, tada micem papir i okrecem je da posusim drugu stranu. U tom slucaju pro-ject je bolji. Njegov manji tanjur omogucava da jednostavnije ocistis plocu bez prljanja.

Losa strana je moguce spiganje ploce, pogotovo onih tanjih 140gramskih, jer u principu ruka usisavaca nema uporista pa kad je vakum zaljepi na plocu, malko je iskrivi. 

Nemos imat sve.

Ali kad smo kod ciscenja ploca, po meni je tu najvaznija tekucina i mix koji koristis za pranje. Ako je to pogresno, dzaba si krecio.

O tome sam pisao u jednom prijasnjem topiku pa malko prosurfaj. 

Alen, to se i meni činilo čitajući po forumima da su to sve načelno dobre i slične mašine. ovo mi je vrijedna informacija da znaš ljude sa okki-nokkijima koji nemaju probleme s njima. Ovaj novi (okki nokki one) ima dva tanjura - jedan normalni i jedan mali isto kako imaju i Pro-Jecti, pa se može mijenjati. Navodno je i kućište poduplana neka plastika koja jako dobro izolira buku (iako mi buka nije važan faktor). Mislim da je taj manji tanjur dobra stvar. Piganje mislim da se ne može desiti u to sitno vremena dok se posauga ploča. Elastično je to. Bitno je samo da je usisna snaga dostatna da puni polumjer ploče bude prislonjen uz ručicu za sauganje, čak i kad ploča nije ravna. Što se mixa tiče - tu ne znam što da mislim - neki kažu da su njihova home-made rješenja da shit, neki ne žele ni čuti za to, neki kažu alkohol ok, neki kažu ni u snu, isto tako i za lagani deterdžent za suđe...budući da nisam kemičar, nemam pojma što da mislim. Od gotovih rješenja, Pro-Jectovo je navodno OK, a većina ljudi kaže i da je ovo L'art du son super.

Originalno postano od strane člana: SpejsKauboj SpejsKauboj napisao:

Nedavno sam nabavio VC-E, a na drugom forumu napisao "review" pa možda pomogne:
Za početak, prije kupovine projecta imao sam priliku isprobati VPI pa će biti usporedbi.
Project (vc-e, postoji još i vc-s koji je veći) sam odabrao zbog par stvari: 
1. Kompaktan je (dimenzije se lako izguglaju)
2. U odnosu na VPI, ima više RPM (zgodno ali ne previše bitno ako ne perete veću količinu ploča odjednom)
3. U smjer rotacije se moze mijenjati (mislim da je to bitno kod čišćenja, više prljavštine se digne na površinu), VPI koji sam probao nije to imao
4. Usisna snaga je veća od VPI (nisam gledao specke, subjektivan dojam).
5. Lakše pražnjenje spremnika (okrene se naopačke da tekućina iscuri, VPI je imao crijevo koje je prelijevalo tekućinu kada se spremnik napuni do određenog nivoa, a potpuno pražnjenje je nepraktično)
6. Nema “tanjura” na koji ploča naliježe. Mislim da je ovo jako bitno, ako ne i najbitnije. Kod uredjaja koji imaju tanjur se prljavština skuplja na njemu, pa kada se opere jedna strana ploče i okrene ploča, čista strana se kontaminira. Kod Projecta je “tanjur” veličine klampa, pa samim tim nema kontaminacije. Postoji plastični tanjur ali on ne dira ploču i njegova uloga je da spriječi kontaminaciju iz ispuha koji je sa gornje strane. Kako nema “tanjura” treba pripaziti da se ne pretjera sa pritiskom na ploču.
Jedina mana (ako je to uopće mana) je što za razliku od sličnih uređaja (VPI) vakumska ručka ima samo dvije pozicije, spuštena i podignuta, dok je kod ostalih unutar ručke opruga koju omogućava da se kod usisavanja spusti ručka do ploče. Kod Projecta se ovisno o debljini ploče ploča privuče ručki (krivi se ploča). Dobra stvar je što se osovina na koju se stavlja ploča može pomicati gore-dole (ali ne on the fly, mora se otpustiti vijak i nakon promjene ponovo stegnuti) i tako se “krivljenje” ploče minimalizira. Mislim čak da bi se opruga mogla uglaviti i u projectovu vakumsku ručku ali krivljenje ploče je zaista minimalno (recimo da je ručka naštimana za 200g ploče, na pločama 180g je neprimjetno, na ostalim jedva vidljivo). 

Hvala, Kauboj. Ovo što pišeš u recenziji mi je bilo poznato. Jedino oko čega se klackam je ta vražja pouzdanost - jer koji god model da gledam ima ljudi koji kažu da im je riknuo motor, pa ovo pa ono. A opet isto toliko ljudi kojima je sve super. Stariji Pro-Jectovi su, čini se, masovno rikavali, ali izgleda da su ovi novi VC-E i VC-S2 (ALU) bolji po tom pitanju. Je li na njima (ovim novim ALU verzijama) baš i drugi motor nego na starijim verzijama? Čine mi se stvarno dobro uređaji, ali opet - ta vražja pouzdanost. Na VC-E mi se ne sviđa i taj vražji ispuh koji ide odozdola na ploču - što stvarno djeluje kao šlamperaj pri dizajnu, iako se uređaj u cjelini čini doista dobro. Funkcionalno mi se sve čin ikako treba...ovo sa dizanjem-spuštanjem tanjura, dobar clamp, dobar saug, dobra metalna ručka...ovo što nema opruge se ne čini kao problem. Da li si ti zadovoljan strojem? Koji pripravak za pranje koristiš?

Hvala vam na dijeljenju iskustava - nešto ću definitivino uzimati ove godine i zbog cijene će to biti ili okki-nokki one ili pro-ject (vc-e ili vc-s2 alu). Iskreno, oba uređaja mi se čine doista dobro, jedino što odlučuje je ta trajnost uređaja.

Datum objave: 06.siječanj.2021 u 08:23
Ovo sa ispuhom na project vc-e i nije toliki problem, uz uredjaj dolazi plastika u obliku ploce pa zaustavlja vlagu iz ispuha da ne zavrsi na ploci.
Nakon pranja nekih 150 ploca mogu reci da sam zadovoljan.
Za sad koristim tekucinu koju sam dobio uz VPI kada sam ga isprobavao (ne znam koja je, ali sam zadovoljan rezultatima). Imam je za jos jedno 50-ak ploca a onda cu preci na tekucinu koju sam dobio uz project.

-------------

Datum objave: 06.siječanj.2021 u 12:44
Da, znam da su dodali kasnije taj plastični dio koji sprečava vlagu iz ispuha, ali to je baš na razini a je to zakrpe. Plus, nije li da se time negira dobar dizajn ovog malog tanjura, pri kojem ploča ne leži na prljavoj površini? Znam da zapravo nije neki problem, ali načelno mi se ne sviđa to. Unatoč tome, vjerujem da je to odličan uređaj.

Hvala ti na dijeljenju iskustva s proizvodom. Bravo

Datum objave: 25.siječanj.2021 u 19:05
Originalno postano od strane člana: popol_vuh popol_vuh napisao:

andy, hvala ti na odgovoru. okki nokki inače sada ima i novi model ("one"), ali malo je iskustava po netu jer izgleda da zbog korone šteka distribucija. Navodno je ovaj novi dosta prepravljen.

Super je pročitati sda je tvoje iskustvo dobro. Znači sa motorom nije bilo problema, a usisna snaga je dobra?

Taj uređaj i ovi novi Pro-Jecti ALU su mi na piku, ali vidim da za Pro_ject ima dosta prijavaka o rikavanju motora po netu.

isprike na kasnom odgovoru- totalno sam zazujao... 
motor nema problema, usisna grana sve 5.
inače okki-nokki je imao i Saša u Record store Tkalči i očistio sa njime tisuće ploča bez ikakvog problema. Zbog njegovog dobrog iskustva sam i kupio okki-nokki.

Datum objave: 25.siječanj.2021 u 19:10
inače što se tiče VPI uređaja moje iskustvo sa njima je super. Prije kupovine okki-nokki RCM-a posudio sam jedan VPI  HW-16,5  uređaj na dva tjedna i očistio cca 200 ploča... Super robustan uređaj.. super vuče..
Mane : vlasnik mi nije htio prodati svoj rabljeni a novi je u europi skup... :)
Estetski nije kao ostali ali je super robustan...

Datum objave: 25.siječanj.2021 u 19:33
Hvala ti na odgovoru, Andy!

Datum objave: 25.siječanj.2021 u 19:46

Hvala ti na odgovoru, Andy!

sorry što se nisam ranije javio...

a za što se tiče otopine... pa evo ja sam isprobao stvarno brdo: imao sam prije okki-nokki-a knosti i njegovu otopinu na bazi izopropilena... okki nokki tekućinu , onda deep groove- od onog austrijanca, onda dynavox, onda tonar, i sad koristim samo L'Art du Son...
za ultrasonic cleaner koristim ovaj recept (nakon toga ipak operem još jednom sa okki-nokki i L'art du Son) : 
https://londonjazzcollector.wordpress.com/for-audiophiles/home-brew-cleaner-for-vacuum-rcms/" rel="nofollow - https://londonjazzcollector.wordpress.com/for-audiophiles/home-brew-cleaner-for-vacuum-rcms/

znači jako slično ili isto kao Alen43

Datum objave: 25.siječanj.2021 u 20:29
Bravo. Živio. Mislim da ću i ja ići na taj uređaj i L'art du Son.

Datum objave: 25.siječanj.2021 u 21:26

Bravo. Živio. Mislim da ću i ja ići na taj uređaj i L'art du Son.

pa mislim da nećeš pogriješiti...

Datum objave: 28.siječanj.2021 u 12:01
Sorry, ne pratim redovno forum, pa sad odogovaram. Taj dodatni plastični tanjur ne dodiruje ploču, ima mali odmak (oko 1mm) pa nema kontamicaji.
Cheers!

-------------

Datum objave: 28.siječanj.2021 u 13:17
Thanks, živio!

Datum objave: 28.siječanj.2021 u 14:54

inače što se tiče VPI uređaja moje iskustvo sa njima je super. Prije kupovine okki-nokki RCM-a posudio sam jedan VPI  HW-16,5  uređaj na dva tjedna i očistio cca 200 ploča... Super robustan uređaj.. super vuče..

Javi se u Robertoshop, imaju jedan polovan.

-------------

Datum objave: 28.siječanj.2021 u 15:22
Hvala!

Datum objave: 28.siječanj.2021 u 21:18
Originalno postano od strane člana: SpejsKauboj SpejsKauboj napisao:

Javi se u Robertoshop, imaju jedan polovan.

pa ja sam i posudio od Bože taj prije 2-3 godine ali mu se nije prodavao da
a sad imam okki'noki i ultrasonični perač tako da...

Ispiši stranicu | Close Window

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd. - https://www.webwiz.net