Ispiši stranicu | Close Window

Nordost

Web: Audiofil - feel the sound -
Kategorija: Accessories
Ime foruma: Dodatni pribor
Opis foruma: Pitanja, preporuke, savjeti ...
URL: Http://www.audiofil.net/forum/forum_posts.asp?TID=5142
Datum ispisa: 15.studeni.2019 u 21:52
Verzija Softwarea: Web Wiz Forums 11.10 - http://www.webwizforums.com

Tema: Nordost
Objavio: dirty sanchez
Tema:: Nordost
Datum objave: 15.veljača.2006 u 17:16
Evo, baš vidim da je hrvatsko audio tržište bogatije za još jedan vrhunski brand! Hvale vrijedan potez! Kliknite na sliku da bi je vidjeli u pravoj velieini

-------------
sport budi ono najplemenitije u homo sapiensu

Odgovori:
Objavio: templar
Datum objave: 15.veljača.2006 u 18:27
Jest Brand je super kao i cijene.Valhalla interkonekt dodje preko 32.000 kn!!!!!!
Imam sve cijene i testove pa ako trebaš koju informaciju i teh.spec javi se.No mene interesira Nordost "TYR"(oko 10.000 kn.Pa kakva je razlika izmeðu njega i Cardasa Gold reference a koji je duplo jeftiniji i top model???
Inace i sam tražim sa kojim kabelima povezati Phatos Logos i Electrocomaniet.?

-------------
templar

Datum objave: 15.veljača.2006 u 19:30
Eeka te dugo i sretno isprobavanje žica. Kliknite na sliku da bi je vidjeli u pravoj velieini Ja sam trenutno zadovoljan sa svojim kablovinjem (Monster M1000 i M2.2) hvala Bogu! Bez sumnje imaš izvrsne komponente i dosta aeš se naigrati. Samo polako i strplivo. Za vrhunsku žicu definitivno ne treba pljunut 32.000 kuna, ima i jeftinijih a vrhunskih  Nordosta, Monstera, Cardasa, Wireworldova i da ne nabrajamKliknite na sliku da bi je vidjeli u pravoj velieini

-------------

Objavio: zed
Datum objave: 15.veljača.2006 u 19:37

Originalno postano od strane člana: templar templar napisao:

Jest Brand je super kao i cijene.Valhalla interkonekt dodje preko 32.000 kn!!!!!!
Imam sve cijene i testove pa ako trebaš koju informaciju i teh.spec javi se.No mene interesira Nordost "TYR"(oko 10.000 kn.Pa kakva je razlika izmeðu njega i Cardasa Gold reference a koji je duplo jeftiniji i top model???
Inace i sam tražim sa kojim kabelima povezati Phatos Logos i Electrocomaniet.?

AudioQuest

Objavio: Gašo
Datum objave: 15.veljača.2006 u 19:43

Jest Brand je super kao i cijene.Valhalla interkonekt dodje preko 32.000 kn!!!!!
Nemam kaj drugo reei nego..Kliknite na sliku da bi je vidjeli u pravoj velieini na tu cijenu.

Toliko Nordost ne naplaeuje ni NASI za kablove koji idu u Space shuttlove ili satelite. Mislim da bi ih inžinjeri proglasili ludima.

Ali ima jedno tržište gdje to prolazi.

-------------
RPi3+Digi Pro(Soundness mod), AD1865 filterless non oversampling DAC ,Marohei Maduro S, Pioneer C-21,Marohei Maduro S, Pioneer M-22, Neotech SOCT-18 TP, ATC SCM 19 V2

Objavio: Sten
Datum objave: 15.veljača.2006 u 19:51
Originalno postano od strane člana: Gasho Gasho napisao:

Toliko Nordost ne naplaeuje ni NASI za kablove koji idu u Space shuttlove ili satelite. Mislim da bi ih inžinjeri proglasili ludima.

Nasini standardi su sa stanovišta jednog pasioniranog audiofila eista konfekcija LOL

-------------
Gamut CD3->MF M6 PRE->YBA Passion 400->Totem Mani2 (mod/sig)
IC:Sumić SCBH - LC:Siltech LS110 mkII - MC:Marohei Maduro S
Support: SolidTech Radius, Atacama XL600

Datum objave: 15.veljača.2006 u 20:04
Svaka roba ima svog kupcaKliknite na sliku da bi je vidjeli u pravoj velieini. U ovom slueaju ne mene ali nekog drugog....

-------------

Datum objave: 15.veljača.2006 u 20:34
Vozi ga sigurno su Top modeli Nordosta apsolutno preskupi.Moraju se "naruèiti" jer ih nema u trgoviniKliknite na sliku da bi je vidjeli u pravoj velièini

Cjene u UK(U funtama)
Valhalla        &nbs p;          2.150Kliknite na sliku da bi je vidjeli u pravoj velièini
TYR         &nb sp;         &nb sp;     1.100Kliknite na sliku da bi je vidjeli u pravoj velièini
FREY         &n bsp;         &n bsp;      600Kliknite na sliku da bi je vidjeli u pravoj velièini
HEIMDALL        &nbs p;         410Kliknite na sliku da bi je vidjeli u pravoj velièini
BALDUL                       350Kliknite na sliku da bi je vidjeli u pravoj velieini
RED DOWN         &n bsp;      240Kliknite na sliku da bi je vidjeli u pravoj velieini
BLUE HEAVEN              150Kliknite na sliku da bi je vidjeli u pravoj velieini

Voze do 87% brzine svjetlosti a slabiji i do 95%

-------------
templar

Objavio: Sten
Datum objave: 15.veljača.2006 u 20:55

... Valhalla        & ;nbs p;          2.150Kliknite na sliku da bi je vidjeli u pravoj velièini ...

Sa tom cijenom valjda se isporueuje i koja Valkyra LOL

-------------
Gamut CD3->MF M6 PRE->YBA Passion 400->Totem Mani2 (mod/sig)
IC:Sumić SCBH - LC:Siltech LS110 mkII - MC:Marohei Maduro S
Support: SolidTech Radius, Atacama XL600

Objavio: Guests
Datum objave: 15.veljača.2006 u 22:47
Uf, Nordost mi je uvijek bio zanimljiv kabel. Tko je preuzeo distribuciju kod nas?

b.u.b.

Objavio: Vedo
Datum objave: 15.veljača.2006 u 22:59
Originalno postano od strane člana: bu?ola u bužiru bu?ola u bužiru napisao:

Uf, Nordost mi je uvijek bio zanimljiv kabel. Tko je preuzeo distribuciju kod nas?

b.u.b.

Sonus Art!

Objavio: Damir
Datum objave: 15.veljača.2006 u 23:04
Eto, u ime Sonus Arta ispricavam se svima ciji su osjecaji povrijedeni prevelikim, neadekvatno preracunatim ili neprimjernim cijenama. Kliknite na sliku da bi je vidjeli u pravoj velieini

-------------
Zraka, zraka...

Datum objave: 16.veljača.2006 u 08:42

pazi da te ne tuži nekoza duševne boli! Kliknite na sliku da bi je vidjeli u pravoj velieini

-------------

Datum objave: 16.veljača.2006 u 17:44
Nekome se ne svidjaju cijene?Pa ,evo provjerite:
http://www.highendcable.co.uk/ - http://www.highendcable.co.uk/

-------------
templar

Datum objave: 16.veljača.2006 u 17:47

...a gdje je ona tema o Denonu?....da nisam nesto propustio?

Kliknite na sliku da bi je vidjeli u pravoj velieini

Objavio: Joby
Datum objave: 16.veljača.2006 u 17:52
Tema je otišla predaleko pa je zatvorena Kliknite na sliku da bi je vidjeli u pravoj velieini

Datum objave: 16.veljača.2006 u 18:23

Nekome se ne svidjaju cijene?Pa ,evo provjerite:
http://www.highendcable.co.uk/ - http://www.highendcable.co.uk/

Vremenom ce cijene najskupljih kabela biti prilagodene ovom engleskom cjeniku. To ne zavisi samo od dobre volje, nego i od drugih parametara na koje uvoznici nemaju uticaja. Uostalom Red Down i Blue Heaven su jeftiniji kod nas nego u Engleskoj. Provjerite ? Kliknite na sliku da bi je vidjeli u pravoj velieini

A zasto ne bismo uzeli drugi primjer iz istoga shopa Drazene. Pathos Logos kosta u Engleskoj 2750 funti http://www.audiosalon.co.uk/pathosmain.html - http://www.audiosalon.co.uk/pathosmain.html , sto bi prevedeno u hrvatske novcice trebalo iznositi vise od 30.000 kn. Koliko se sjecam ti si kod domaceg zastupnika isti taj primjerak kupio za 22.800,00 kn. Nije sve tako crno, a ono sto ne valja, stigne se popraviti. Kliknite na sliku da bi je vidjeli u pravoj velieini   Provjerite.

-------------
Zraka, zraka...

Datum objave: 16.veljača.2006 u 18:28

Lijepo je to za euti, Damire. Uglavnom, cijene se u jednom dijelu prilago?avaju kupovnoj moai na nekom podrueju. Relativno su, nažalost, ipak niže u Engleskoj, što znaei da njihovi trgovci puno bolje žive nego naši, ali xebiga, tak je to. Iz te kožice Kliknite na sliku da bi je vidjeli u pravoj velieini se ne može.

Objavio: robot
Datum objave: 16.veljača.2006 u 18:30
Kliknite na sliku da bi je vidjeli u pravoj velieinislikovni doprinos temi

Objavio: DARKOB
Datum objave: 16.veljača.2006 u 18:32
Nordost se nemože uspore?ivati s Kimberom i Cardasom jer ovi spadaju u vrhunsku amerieku konfekciju.That s it !

-------------
Ponekad tamna strana pobijedi...

Datum objave: 16.veljača.2006 u 18:33
...neznam, nisam bas neki ljubitelj NordOsta iako izmedju ostalog koristim njhove kablove vec desetak godina......bez uspjeha.

Datum objave: 16.veljača.2006 u 18:35
Kliknite na sliku da bi je vidjeli u pravoj velieini dobra

Datum objave: 16.veljača.2006 u 18:38

Originalno postano od strane člana: DARKOB DARKOB napisao:

Nordost se nemože usporeðivati s Kimberom i Cardasom jer ovi spadaju u vrhunsku amerièku konfekciju.That s it ! Kliknite na sliku da bi je vidjeli u pravoj velieini Kliknite na sliku da bi je vidjeli u pravoj velieini

....ovo je vrlo.....poucno....izbaceno....iz.....mozga.

Datum objave: 16.veljača.2006 u 18:40

Nordost se nemože uspore?ivati s Kimberom i Cardasom jer ovi spadaju u vrhunsku amerieku konfekciju.That s it ! Kliknite na sliku da bi je vidjeli u pravoj velieini Kliknite na sliku da bi je vidjeli u pravoj velieini

Ajd prevedi Darko.

-------------
Zraka, zraka...

Datum objave: 16.veljača.2006 u 18:41
Originalno postano od strane člana: zed zed napisao:

Nordost se nemože usporeðivati s Kimberom i Cardasom jer ovi spadaju u vrhunsku amerièku konfekciju.That s it ! Kliknite na sliku da bi je vidjeli u pravoj velieini Kliknite na sliku da bi je vidjeli u pravoj velieini

Što, misliš da je izbaeeno iz neeeg drugog? Kliknite na sliku da bi je vidjeli u pravoj velieini

Datum objave: 16.veljača.2006 u 18:42

Nordost se nemože usporeðivati s Kimberom i Cardasom jer ovi spadaju u vrhunsku amerièku konfekciju.That s it ! Click on image to open in new window Click on image to open in new window

Budimo realni ! Što u odnosu na Nordost može ponuditi jedan Kimber ili možda Cardas ?
Imao sam prilike isprobati mnoge interkonekte iz Cardas i Kimber produkcije te znam što govorim.

-------------

Datum objave: 16.veljača.2006 u 18:43
Originalno postano od strane člana: Joby Joby napisao:

Što, misliš da je izbaeeno iz neeeg drugog? Kliknite na sliku da bi je vidjeli u pravoj velieini

Iz rukava ? Kliknite na sliku da bi je vidjeli u pravoj velieini

-------------
Zraka, zraka...

Datum objave: 16.veljača.2006 u 18:44

Nordost se nemože usporeðivati s Kimberom i Cardasom jer ovi spadaju u vrhunsku amerièku konfekciju.That s it ! Click on image to open in new window Click on image to open in new window

Što, misliš da je izbaeeno iz neeeg drugog? Click on image to open in new window

Ti se nemoj ništa javljati,ipak si u temi Denon Brend godine se naizbacivao svega i svacega.

-------------

Datum objave: 16.veljača.2006 u 18:45

Budimo realni ! Kliknite na sliku da bi je vidjeli u pravoj velieini Što u odnosu na Nordost može ponuditi jedan Kimber ili možda Cardas ? Kliknite na sliku da bi je vidjeli u pravoj velieini

Crnu perlu Kliknite na sliku da bi je vidjeli u pravoj velieini

-------------
Zraka, zraka...

Datum objave: 16.veljača.2006 u 18:49
Originalno postano od strane člana: Damir Damir napisao:

Budimo realni ! Click on image to open in new window Što u odnosu na Nordost može ponuditi jedan Kimber ili možda Cardas ? Click on image to open in new window

Crnu perlu Click on image to open in new window

Fenomenalna obrana brenda kojeg zastupaš !

-------------

Datum objave: 16.veljača.2006 u 18:54
Obrana je najbolji napad. Ne, najbolji napad je obrana.  Ili najbolja obrana  je fenomalni obrana ... Darkob, zbunio si me Kliknite na sliku da bi je vidjeli u pravoj velieini

-------------
Zraka, zraka...

Datum objave: 16.veljača.2006 u 18:56

Što, misliš da je izbaeeno iz neeeg drugog? Click on image to open in new window

Ti se nemoj ništa javljati,ipak si u temi Denon Brend godine se naizbacivao svega i svacega. Kliknite na sliku da bi je vidjeli u pravoj velieini

Kako vi kažete, šefe. Posipam se pepelom. Ko sam ja da kažem što mislim? Niko i ništa! Samo jadni administrator, koji, umjesto da obriše pola foruma i 3/4 Darkovih postova, još i misli diskutirat i sudjelovat u neeemu. Pih, sto mu retorti, jelenskih mi rogova itd.

Datum objave: 16.veljača.2006 u 18:58
.....da definitivno naj-sexy kablovi u audio svijetu. Pravi mamci za kupce. Nema sta dobar poslovni potez Damire.Kliknite na sliku da bi je vidjeli u pravoj velieini

Datum objave: 16.veljača.2006 u 18:58

Joby..

Mozda Darkic racuna na tvoju ostavku ili neki drugi oblik samoranjavanja .... Kliknite na sliku da bi je vidjeli u pravoj velieini

-------------
Zraka, zraka...

Datum objave: 16.veljača.2006 u 18:59

Obrana je najbolji napad. Ne, najbolji napad je obrana.  Ili najbolja obrana  je fenomalni obrana ... Darkob, zbunio si me Kliknite na sliku da bi je vidjeli u pravoj velieini

Trebaš štogod od artiljerije? Napadi sa svih strana baražnom vatrom. Atomski s desno-lijevog raqurca Kliknite na sliku da bi je vidjeli u pravoj velieini

Datum objave: 16.veljača.2006 u 19:01

Joby..

Mozda Darkic racuna na tvoju ostavku ili neki drugi oblik samoranjavanja .... Kliknite na sliku da bi je vidjeli u pravoj velieini

Možda na samoblud? Kliknite na sliku da bi je vidjeli u pravoj velieini

Datum objave: 16.veljača.2006 u 19:09

.....da definitivno naj-sexy kablovi ...

Nisam tako razmisljao, ali zvuci obecavajuce. Imas na umu neku ideju ili Kliknite na sliku da bi je vidjeli u pravoj velieini

-------------
Zraka, zraka...

Datum objave: 16.veljača.2006 u 19:30

Budimo realni ! Kliknite na sliku da bi je vidjeli u pravoj velieini Što u odnosu na Nordost može ponuditi jedan Kimber ili možda Cardas ? Kliknite na sliku da bi je vidjeli u pravoj velieini
Imao sam prilike isprobati mnoge interkonekte iz Cardas i Kimber produkcije te znam što govorim.

Zanimljiva opservacija.

Otprilike kao:

Što u odnosu na RolceRoyce mogu ponuditi Renault i VW. Imao sam priliku isprobati Renault i VW i znam o eemu govorim. (RR naravno nisam)

Killing me softly.

Datum objave: 18.veljača.2006 u 13:30
Joby is the great joker..

-------------

Datum objave: 19.veljača.2006 u 12:01
Odgovor Damiru.Slazem se ,osim što cijene (za Pathosa)idu upravo sada gore.Tako mi je receno u Media Art-u.

-------------
templar

Objavio: Deki777
Datum objave: 04.veljača.2019 u 09:04
I, jel ima ko taj Nordost tyr IC? Kakva su iskustva osim što košta ko suho zlato?

Objavio: amigo
Datum objave: 04.veljača.2019 u 09:13
Originalno postano od strane člana: Deki777 Deki777 napisao:

I, jel ima ko taj Nordost tyr IC? Kakva su iskustva osim što košta ko suho zlato?
Imao sam ga, v1. Vrlo detaljan, miran, ali bas je malo van kontrole, a dinamika limitirana. V2 nisam nikad čuo i ne mogu komentirati.
Stara Valkyrja, koju je Tyr naslijedio, mnogo mi je bolja.

-------------
     http://www.audiofil.net/gal_news_item.asp?NewsID=147 - Moj HiFi

Datum objave: 04.veljača.2019 u 09:50

Datum objave: 04.veljača.2019 u 09:53
Originalno postano od strane člana: amigo amigo napisao:

Imao sam ga, v1. Vrlo detaljan, miran, ali bas je malo van kontrole, a dinamika limitirana. V2 nisam nikad čuo i ne mogu komentirati.

Jel Kimber KS1020 u tom zvukovnom rangu Nordosta tyr?

Objavio: amigo
Datum objave: 04.veljača.2019 u 10:00

Originalno postano od strane člana: amigo amigo napisao:

Jel Kimber KS1020 u tom zvukovnom rangu Nordosta tyr?
Slušao sam mnogo puta KS 1030, vrlo je dobar, mislim da je bolji od TYR-a iako nisam direktno uspoređivao. KS 1020 nisam slušao.
Tyr V1 ima meni iritantne greške.

-------------
     http://www.audiofil.net/gal_news_item.asp?NewsID=147 - Moj HiFi

Objavio: cijevko
Datum objave: 04.veljača.2019 u 15:12
Što fali ovim interkonektima koje prodaješ na njuškalu? (ozbiljno pitam)

Datum objave: 04.veljača.2019 u 15:56
Originalno postano od strane člana: cijevko cijevko napisao:

Što fali ovim interkonektima koje prodaješ na njuškalu? (ozbiljno pitam)

A ko kaže da su mi to jedini kablovi? (Od Marohea)

Datum objave: 04.veljača.2019 u 16:09
Htio bih čisto probat nešto drugo. Ko zna, možda legne odlično a možda i još gore.

Objavio: cijevko
Datum objave: 04.veljača.2019 u 17:01
Ništa ne kažem samo me zanima kako svira, zašto mijenjaš, što pokušavaš dobit i sl.

Datum objave: 04.veljača.2019 u 17:32

Ništa ne kažem samo me zanima kako svira, zašto mijenjaš, što pokušavaš dobit i sl.

Htio bih još malo detalja, dinamike..mrvicu samo

Objavio: Kabel
Datum objave: 04.veljača.2019 u 18:18

?????? Fali ti mrvicu detalja i dinamike?
S onim što ti imaš, toga ne bi smjelo nedostajati! Ne znam o čemu je riječ, ali na tvom mjestu bi malo više pažnje posvetio žaruljama!

-------------
Revoxcd221 Pathos Converto mk2 Sbooster,Marantz NA11S1, Marohei MLP-1 NAT Magnetostat ref. se,Accu p350, GM70 monobl,NATMagmaNew,MF AMS50p,Marohei UNA 2,B&W 800 D2,SF Concerto,Maroheicables Maduro S.

Datum objave: 04.veljača.2019 u 18:29
Originalno postano od strane člana: Kabel Kabel napisao:

?????? Fali ti mrvicu detalja i dinamike?
S onim što ti imaš, toga ne bi smjelo nedostajati! Ne znam o čemu je riječ, ali na tvom mjestu bi malo više pažnje posvetio žaruljama!

Radi se i na žaruljama Kabele;)

Ispiši stranicu | Close Window

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd. - https://www.webwiz.net