Ispiši stranicu | Close Window

Wadia 581

Web: Audiofil - feel the sound -
Kategorija: Hi-Fi
Ime foruma: High-End
Opis foruma: Vrhunska reprodukcija glazbe.
URL: Http://www.audiofil.net/forum/forum_posts.asp?TID=6255
Datum ispisa: 16.studeni.2018 u 08:30
Verzija Softwarea: Web Wiz Forums 11.10 - http://www.webwizforums.com

Tema: Wadia 581
Objavio: glava
Tema:: Wadia 581
Datum objave: 23.rujan.2006 u 07:26
Ima li je itko ili ju slušao ? Kladim se da ne .
Pitam jer me zanima, a googlanje daje rezultate koje bi svrstao u teoriju zavjere.

Dakle, Wadia 581 i Wadia 781 su CD playeri koji mijenjaju njihove stare 861 i 861 SE. Nove Wadie mogu čitati i SACD.
Na Audiogonu i ostalim forumima stalno se postavljaju upiti kao moji al je teški mukajet. Ima ljudi koji su je naručili al im Wadia ništa ne isporučuje...kao sad će ,sad će.
Wadia ih je pokazala na nekim sajmovima početkom godine i najavila za sredinu 2006 al ništa...
Neki spominju da imaju problema sa softverom.
Drugi se pitaju kako je Wadia tako glupa da povuče sa tržišta stare modele a nove ne isporuči.
Zanimljivo da nitko nije još napravio test.

Nije valjda Wadia krepala.

Odgovori:
Objavio: Joby
Datum objave: 23.rujan.2006 u 07:58
Kupi pošteni plerej (Accuphase, naravno) i mirna Bosna.

Objavio: Gašo
Datum objave: 23.rujan.2006 u 08:19
Glava nemoj trošiti toliku lovu na CD player. Mislim da pričaš o njihovim jačim modelima 861 koji koštaju puunooo.

Pa što ako čitaju SACD. No big deal.

Mislim , Wadia ima krasan zvuk (Wadie koje sam čuo)  ali to je iznad financijskog praga koji bi ja potrošio za CD player makar bio i najbolji na svijetu.

Jesi razmišljao do sada o gramofonu.

Da da nisam lupio rukom o stol i rekao; Ni lipe više za hifu!!!  Imao bi sada jedan krasan Oracle Delphi 5 koji je bio na tržištu za pišljivih 2000eura.

-------------
RPi3+Digi Pro(Soundness mod), Berkeley Audio - Alpha DAC Series 1 MQA(Soundness mod), Pioneer C-21, Pioneer M-22, ATC SCM 19 V2

Datum objave: 23.rujan.2006 u 08:42
Gašo,sumnjam da će Glava moći vrtiti svoju kolekciju CD-a na gramofonu

Datum objave: 23.rujan.2006 u 08:58
KužimHapy

-------------
RPi3+Digi Pro(Soundness mod), Berkeley Audio - Alpha DAC Series 1 MQA(Soundness mod), Pioneer C-21, Pioneer M-22, ATC SCM 19 V2

Datum objave: 02.studeni.2012 u 17:27
Da ne otvaram novu temu.

Tenk Wadia 581SE je ne stolu.

Kad ulovim vremena fotke i kratki subjektivni opis zvuka, izrade...

-------------

Objavio: Apparatus
Datum objave: 02.studeni.2012 u 17:45
Ja još nisam imao čast zaviriti ispod haube Wadie pa...

-------------
https://www.youtube.com/watch?v=LQHk5qwEDPU" rel="nofollow - dCS Puccini MkII & U-Clock, AQ Sky, Krell FPB300cx, AQ Sterling 2, Sonus faber Amati Futura

Objavio: tomislav1
Datum objave: 02.studeni.2012 u 19:22
Nisam imao iskustva sa dotičnim , bio je na listi želja pa i jedan je pobjegao za malo (zakasnio 7 dana) no ono što me interesira je dosta informacija na internetu sa problemom čitanja SACD sloja . Meni nije trebalo jer nemam takvih naslova baš nešto ali sam se iznenadio tome jer sam uvijek Wadi-u doživljavao kao bulletproof.

Objavio: Flikoman
Datum objave: 02.studeni.2012 u 23:22
Originalno postano od strane člana: Gašo Gašo napisao:

Da ne otvaram novu temu.Tenk Wadia 581SE je ne stolu.Kad ulovim vremena fotke i kratki subjektivni opis zvuka, izrade...

Moram se onda zaletiti do tebe dok ga ne predaš vlasniku

Datum objave: 02.studeni.2012 u 23:35
Joj te audiofile moš namamiti na druženje samo ako je posrijedi neka nesvakidašnja piletina, inaće kitić.

Istina, po Wadiama se baš ne popikavamo.

-------------

Objavio: Flikoman
Datum objave: 02.studeni.2012 u 23:49
Donesem svinjetine, ak treba

Došo bi ja i prije, ali vremena nema. Ne znam kad ću to sve stići. Možda sljedeći vikend, imam u planu doći u ZG.

Objavio: Kristijan S...
Datum objave: 03.studeni.2012 u 14:14
Originalno postano od strane člana: glava glava napisao:

Ima li je itko ili ju slušao ? Kladim se da ne .
Pitam jer me zanima, a googlanje daje rezultate koje bi svrstao u teoriju zavjere.

Dakle, Wadia 581 i Wadia 781 su CD playeri koji mijenjaju njihove stare 861 i 861 SE. Nove Wadie mogu čitati i SACD.

Na Audiogonu i ostalim forumima stalno se postavljaju upiti kao moji al je teški mukajet. Ima ljudi koji su je naručili al im Wadia ništa ne isporučuje...kao sad će ,sad će.

Wadia ih je pokazala na nekim sajmovima početkom godine i najavila za sredinu 2006 al ništa...

Neki spominju da imaju problema sa softverom.

Drugi se pitaju kako je Wadia tako glupa da povuče sa tržišta stare modele a nove ne isporuči.

Zanimljivo da nitko nije još napravio test.

Nije valjda Wadia krepala.

slusao sam jednu i drugu wadiu,. 581 je osjetno jeftiniji uredjaj,..

781 i je proglasen ne slucajno najbolji cd playerom na planeti zemlji u kategoriji ezoterije/teskog high enda,.. 781 je ujedno i linisko pretpojacalo i DAC sto znaci da ima nekoliko ulaza za druge dig, uredjaje,.. Prijetelj koji je kupio od mene 781 sa rpvom je imao ozbiljnih problema, i nakraju te muke i uzasa, dosla je iz amerike potpuno nova zapakirana Wadia 781 i ali sa novim transportom/ i "zakrpama" ;) ta wadia svira nevjerovno muzikalno i vijerno za past u nesvijest,.. bila je odlicna ekipa i zadrti gramofondjije, i ekipa koja samo slusa digitaliju,, no kako je vrijeme odmicalo ,. mijenjali smo grebalicu ;) VPI HRX sa   Benz Micro lp, i Wadiu 781 i stavljali istem materijale/vinile,.. i kada je sve sjelo,.. doslo je do svadje sto bolje svira,.. vrhunski gramofon i vrhunski player,.. pa je uslijedi "SLIJEPI" test i nova, potpuno nova LP ploca i novi, cd disk, ja sam mijenjao ulaze na preampu i niko vise nije imao pojma dal svira HRX gramofon ili wadia,.. tak da su ovi koji samo hvale gramofone ostali u soku da je to uopce i moguce, zlatnouhi su imali crvena uha od srama,.. toliko od wadia playeru,..

sto se tice Wadie. nju je kupila kineska grupacija, pod tko zna cijim imenom i pravi vlasnici su kinezi, koji su kupili u medjuvremnu Sonus Faber, i preljepi i po meni zaista high end brand audio research,.. sve ce kinezi nakraju pokupovati,..   

Objavio: Edison
Datum objave: 03.studeni.2012 u 14:21
Originalno postano od strane člana: Kristijan S... Kristijan S... napisao:

sto se tice Wadie. nju je kupila kineska grupacija, pod tko zna cijim imenom i pravi vlasnici su kinezi, koji su kupili u medjuvremnu Sonus Faber, i preljepi i po meni zaista high end brand audio research,..

Apparatus, si cul? Pola tvog sistema je Kinesko...    

Objavio: adrian
Datum objave: 03.studeni.2012 u 14:45
Originalno postano od strane člana: Edison Edison napisao:

sto se tice Wadie. nju je kupila kineska grupacija, pod tko zna cijim imenom i pravi vlasnici su kinezi, koji su kupili u medjuvremnu Sonus Faber, i preljepi i po meni zaista high end brand audio research,..

Čula se nekakva detonacija u tom dijelu HR .

-------------
“Sa znanjem raste i sumnja.” Goethe

Datum objave: 03.studeni.2012 u 15:19

heheee :D

sad sam se sjetio ta ekipa kineza, kupila je uz Wadiu i sve ostalo i SUMIKO,.. a ja sam se ove goine pocastio sa novom sumiko zapakiranom zvucnicom,. iz 2007 godine ali ne iz kine :D

Objavio: QwertyVZ
Datum objave: 03.studeni.2012 u 15:47

Joj te audiofile moš namamiti na druženje samo ako je posrijedi neka nesvakidašnja piletina, inaće kitić.Istina, po Wadiama se baš ne popikavamo.

Kaj god, danas se kod Olifa sluša početni model Pioneer pojačala.
Zbog vina sigurno ne idemo

Objavio: olif
Datum objave: 03.studeni.2012 u 16:00
Neee, nije početni model Pioneera. Blizu je 1.000 €, a ne prizvodi se više od prošle godine, mislim....
Ali bit će tu još dva integrirca danas na probi !!!!
Za onog trećeg niti ne znam koje firme i tipa, nek i za mene bude iznenađenje.
Jedino imam neke tuđe (trenutna zamjena), "čudne" zvučniike, pa ne znam kako će s isti znati nositi s tolikom, raznolikom amplifikacijom....
...toliko od oftopičarenja....

Objavio: alexatpos
Datum objave: 03.studeni.2012 u 16:56

sad sam se sjetio ta ekipa kineza, kupila je uz Wadiu i sve ostalo i SUMIKO,.. a ja sam se ove goine pocastio sa novom sumiko zapakiranom zvucnicom,. iz 2007 godine ali ne iz kine :D

Kupili su i McIntosh, mada ne znam je li taj fond odnosno grupacija kineska...sto i nije vazno

Datum objave: 03.studeni.2012 u 17:24

Najn. Kod mene sve made in USA, osim tunera (Canada) i zvučnika (Italy). Opskrbih se na vrijeme.
Osim toga, to kaj danas Kinezi imaju para nije neminovno loše. Neka finaciraju i prepuste stručnjacima posao. Bolje tako jer njihova "autohtona" hifa podsjeća na potkivanje žaba i inih vodozemaca. Kako god, a to rekoh prije: mogu svi propasti. Meni svejedno. Ja se namirio.

-------------
https://www.youtube.com/watch?v=LQHk5qwEDPU" rel="nofollow - dCS Puccini MkII & U-Clock, AQ Sky, Krell FPB300cx, AQ Sterling 2, Sonus faber Amati Futura

Objavio: glava
Datum objave: 03.studeni.2012 u 18:26
@Kristijan
Fala na odgovoru makar u zakašnjenju od 6 godina. Tek sad vidim kako sam bio ambiciozan. Da sam pametan kupio bi polovnu Wadiu, još 500tinjak novih CDa koji su danas u četvrtinu  cijene, te sa svojih 700injak  proglasio kraj audofilije. Ali za čim da žudim...za Badom i HRXima

Datum objave: 03.studeni.2012 u 20:12
Originalno postano od strane člana: alexatpos alexatpos napisao:

Kupili su i McIntosh, mada ne znam je li taj fond odnosno grupacija kineska...sto i nije vazno

kinezi,.. su u igri,...

Datum objave: 03.studeni.2012 u 20:17
Originalno postano od strane člana: glava glava napisao:

@Kristijan
Fala na odgovoru makar u zakašnjenju od 6 godina. Tek sad vidim kako sam bio ambiciozan. Da sam pametan kupio bi polovnu Wadiu, još 500tinjak novih CDa koji su danas u četvrtinu  cijene, te sa svojih 700injak  proglasio kraj audofilije. Ali za čim da žudim...za Badom i HRXima

jucer je prije mog teksta,. 6 tekstova vezanih uz ovu temu, ja sam napisao sedmi tekst,. a citao sam audiofil net preko mobiitela, presitno je pisalo da je tema pokrenuta davno,.. oprosti na mojoj pogresci,

srdacan pozdrav
kristijan skorjanec

Datum objave: 03.studeni.2012 u 23:08
Upravo su mi se kriteriji poimanja vrhunskog front enda digli na potenciju, do dvije.

-------------

Objavio: syss
Datum objave: 04.studeni.2012 u 00:58
Originalno postano od strane člana: Apparatus Apparatus napisao:

Kod mene sve made in USA, osim tunera (Canada) i zvučnika (Bukshelf). Opskrbih se na vrijeme.

ajde da priznaš napokon

Datum objave: 04.studeni.2012 u 01:01
Što pretjerana konzumacija svinjčetine učini čovjeku...

-------------

Datum objave: 04.studeni.2012 u 01:16
nemojmo zaboraviti tele i june!

Datum objave: 04.studeni.2012 u 21:06
Što je high end?

-------------

Objavio: Kalle242
Datum objave: 04.studeni.2012 u 22:14
Što slušate... pa slika albuma, koji player imate... pa slika playera ... a kako to svira?

Datum objave: 04.studeni.2012 u 22:26
Predzadnji moj post iznad  govori sve, ne treba previše trkeljati.

-------------

Datum objave: 04.studeni.2012 u 22:32
Ma uvijek se može... slušao sam baš takvu kvrgu kod prijatelja i cijeli sustav je zvučao mrak, sad koliko je to bilo baš tako radi playera vjerojatno u velikoj mjeri.

Kako radi zasebno u poznatom okruženju stvarno nemam pojma, e i tu se uvijek i nečemu da, a tome bi trebao i služiti forum kad već "teasaš" ... a pogotovo što znam kako zvuče studer, a otprilike i rotel... kao usporedbe.

Datum objave: 04.studeni.2012 u 22:34
Pih. Nije zahaklano za komp. Nemre to valjat.

-------------

Objavio: Siamandi
Datum objave: 04.studeni.2012 u 22:37
  Appi legendo!
BTW ima je frend ovdje na Rabu (Wadiu) i veca mu je od Ampa (Levinson 383) .
P.S. Barem meni izgleda veca...

-------------
AUTOBAHN bitte fair fahren

Datum objave: 04.studeni.2012 u 22:39
Ovo radi kao da je na svakom albumu netko odradio jedno 50% bolji posao u masteringu. Svaki detalj je oblikom definiran i iznesen potpuno neopterečeno mirno i timbralno savršeno, a opet ne analički, zbog toga sve kompletno ima nevjerojtnu tečnost i holografisku definiranost, odnosno raskoš. 

-------------

Datum objave: 04.studeni.2012 u 22:41

Ova ljuta sprava bi se trebala i dati zahaklati, ako se ne varam... samim time dabl pležr!

Datum objave: 04.studeni.2012 u 23:23

Ovo radi kao da je na svakom albumu netko odradio jedno 50% bolji posao u masteringu. Svaki detalj je oblikom definiran i iznesen potpuno neopterečeno mirno i timbralno savršeno, a opet ne analički, zbog toga sve kompletno ima nevjerojtnu tečnost i holografisku definiranost, odnosno raskoš. 
A kad ja govorim da 90% audiofilskih duša uopće nema blage veze što može redbuk cede, onda Appy ovakav, Appy onakav.
Gašimire, probaj si zaspinat n.pr. neki bolesni JVC XRCD pa ćeš misliti da to nije hebena istina. Usput provjeri vlastitu facu ogledalom.

-------------

Objavio: Pixy
Datum objave: 04.studeni.2012 u 23:29

A kad ja govorim da 90% audiofilskih duša uopće nema blage veze što može redbuk cede, onda Appy ovakav, Appy onakav.
Gašimire, probaj si zaspinat n.pr. neki bolesni JVC XRCD pa ćeš misliti da to nije hebena istina. Usput provjeri vlastitu facu ogledalom.

Da,da, istina,slažem se Appy ,JVC XRCD zvuče za popizdit,kakav komp audio.

-------------
AVI Laboratory Series Integrated Amplifier
VANDERSTEEN 5 active speakers
Wadia 861 cd player
Gramofon by Mirko Smolič

Datum objave: 04.studeni.2012 u 23:30
 Yeap . Samo ja mislim da je napravljen jedan mali propust u cijeloj temi...

-------------

Datum objave: 04.studeni.2012 u 23:33
Originalno postano od strane člana: Siamandi Siamandi napisao:

Yeap . Samo ja mislim da je napravljen jedan mali propust u cijeloj temi...

Ma ni valjda...

-------------
Wadia 861 cd player
Gramofon by Mirko Smolič

Datum objave: 04.studeni.2012 u 23:35
 Aha, spada pod F***ING High-End podforum .

-------------

Datum objave: 04.studeni.2012 u 23:47
Bome spada, kompa. Evo.

Datum objave: 04.studeni.2012 u 23:52
 Masala, Joby

-------------

Datum objave: 05.studeni.2012 u 00:27
Originalno postano od strane člana: Pixy Pixy napisao:

Đe ima za nabavit tvoje Wadie? 861 je pila za mene.

-------------

Datum objave: 05.studeni.2012 u 00:34
vjerujem da imaš neki, ali za slučaj da nemaš imam ti onaj napumpani b&w sampler oriđiđi xrcd pa ako treba... dolazim sa digitalnim i tekućim pitanjima

Objavio: goran st
Datum objave: 05.studeni.2012 u 00:44
Ova Wadia me uvjek rajcala,slušao par puta na sajmu,zadnji put u Esplanadi,fantastičan zvuk!

-------------
MNK-VOLE GRADELE SPLIT 2007

Datum objave: 05.studeni.2012 u 00:45

kako sad to gorane?!??!

Datum objave: 05.studeni.2012 u 15:22

Đe ima za nabavit tvoje Wadie? 861 je pila za mene.

Audiogoon,AudioMarkt, nekad naiđe pokoja. da ,uređaj je strava,uzeo sam i novi pick-up mehanizam rezervni,je da je koštao kao prosječni player srednje klase ali htio sam se osigurat jer ih se jako rijetko može još naći novi,kad se i pojavi košta oko 1000 $

-------------
Wadia 861 cd player
Gramofon by Mirko Smolič

Objavio: goran st
Datum objave: 05.studeni.2012 u 15:35
Originalno postano od strane člana: syss syss napisao:

kako sad to gorane?!??!

Bez obzira što sam debelo u comp-audiu uvjek su me fascinirali ovako velike mrcine od pleyera,da imam para i naravno veliku kolekciju CD diskova ,vjerovatno bi mi jedna ovakva Wadia krasila policu!
Mislim da sam u Bože prije jedno godinu-dvije vidio jedu Wadiu sa vrlo popularnom cijenom!

-------------
MNK-VOLE GRADELE SPLIT 2007

Datum objave: 05.studeni.2012 u 18:04

Audiogoon,AudioMarkt, nekad naiđe pokoja. da ,uređaj je strava,uzeo sam i novi pick-up mehanizam rezervni,je da je koštao kao prosječni player srednje klase ali htio sam se osigurat jer ih se jako rijetko može još naći novi,kad se i pojavi košta oko 1000 $
Da. http://www.ersatzteil.justone-schnepel.de/html/sony_kss-151a_kss151a.html - Ja nikad nisam imao prilike počuti Wadiu iako mi je to želja. Znam za jednu u Bjelovaru (to je ona Božina) i mislim da je jači model iste serije, od ove koja Gašu baca u nesvijest .

-------------

Objavio: Kristijan
Datum objave: 05.studeni.2012 u 18:12
Nisam znao da je ušla u Hr neka Wadia 781. E to bih volio čuti.

Datum objave: 05.studeni.2012 u 20:26
Originalno postano od strane člana: Kristijan Kristijan napisao:

Nisam znao da je ušla u Hr neka Wadia 781. E to bih volio čuti.
Može biti da sam pogriješio i da nije ta zver. Raspitat ću se.

-------------

Objavio: Aquarius
Datum objave: 05.studeni.2012 u 21:44

Ovo je vjerojatno, naglašavam vjerojatno jer nisam slušao, jedna od najboljih digitalnih integracija koja se može kupiti. Prema napisima - bomba! :)Wadia series 9 - 48.000 funti iliti cca. 450.000 kn.Molio bih da se uoči teži šlamperaj, na transportu je logotip smješten lijevo, dok je na digitalnom kontroleru desno. Na mono dekoderima nije im ni stao. Amateri :D

Objavio: Komandant Data
Datum objave: 06.studeni.2012 u 08:18
Originalno postano od strane člana: Aquarius Aquarius napisao:

Ovo je vjerojatno, naglašavam vjerojatno jer nisam slušao, jedna od najboljih digitalnih integracija koja se može kupiti. Prema napisima - bomba! :)Wadia series 9 - 48.000 funti iliti cca. 450.000 kn.Molio bih da se uoči teži šlamperaj, na transportu je logotip smješten lijevo, dok je na digitalnom kontroleru desno. Na mono dekoderima nije im ni stao. Amateri :D

Ajde Aqua ne drami, to se bar danas lako sredi!
(barem u promo materijalu)

-------------

http://net.hr/danas/hrvatska/grad-zagreb-zatvara-kultni-nocni-klub-pod-okriljem-noci-devastirali-su-terasu-jer-je-zele-pretvoriti-u-parking/ - Milane, odlazi iz svetinje!

Datum objave: 06.studeni.2012 u 08:38
Batećuk, više ni lijevo-desno nije što je nekad bilo

Datum objave: 06.studeni.2012 u 23:28

Znam za jednu u Bjelovaru (to je ona Božina) i mislim da je jači model iste serije, od ove koja Gašu baca u nesvijest .
Wrong. U BJ je također Wadia 581

-------------

Datum objave: 07.studeni.2012 u 00:20
Evo pomenute mrcine malo i kod mene... na putu prema vlasniku, pa da okinem koju ;)

Moja najbliža referenca je dugogodišnji dio sustava Cymbol cd12, temeljito modificiran od strane Gaše.
Fin player protočnog zvuka, donekle dobro se snalazi sa svakom vrstom materijala, HDCD čip je bonus.
Ponegdje zna malo faliti u definiciji basa, a i na makrodinamičkom planu bi mogao biti bolji što bih naveo kao zamjerke.

Drugi cdp za usporedbu sa kojim sam se družio neko vrijeme ne tako davno je stari Studer A730. Također radi jako dobro, ali nešto drugačije od Cymbola. Njega karakterizira čvrst i korpuletntan fundament, nešto bolja artikulacija od Cymbola, te bolja dinamika općenito, no srednji tonovi na nekim snimkama znaju biti pretanki, a sa nekim drugim čak zna zvučati pomalo "digitalno". Previše je "picky" zavisno o snimci, zna zvučati i fenomenalno i ne tako fenomenalno.

E sad tu je došla Wadia i teško mi je uopće opisati, no mogu jedino potvrditi Gašine opservacije, radi se o vrhunskoj digitalnoj svirali u biti radi kao idealan spoj svih mana i vrlina prethodna dva cd playera... no još bolje.
Sve što sam znao pomisliti da su greške na snimkama i sl. tek sad čujem te iste snimke kako bi trebale zvučati!

Fascinantna je mirnoća zvučne slike koja tjera na odvrtanje pota, artikulacija, fokus te transparencija koja doslovno cijedi svaki detalj sa zapisa koji ostatak sustava može podnijeti, te pogotovo način na koji handla kompleksne glazbene zapise i tu mu potonja dva nisu ni do struka. O basu i visokima ovaj put neću, nema smisla! :)

Da sumiram, radi se o vrhunskom audio iskustvu koje bi preporučio svima koji su već skoro sahranili cd kao inferioran medij!

Datum objave: 07.studeni.2012 u 00:28
Dobro jutro i laku noć.

-------------

Objavio: Mr_Scorpio
Datum objave: 06.rujan.2018 u 20:24
Da li je možda netko upoznat s Wadiom 581(SE) koja se već prilično vremena prodaje na Njušci? U oglasu piše da je "obavljena obnova/zamjena svih internih SMD elektrolita i odrađen upgrade u SE verziju po uputama inženjera iz Wadie i zamjenjen novi laser". Možda je čak taj posao obavljen od nekog od vas znalaca ovdje pa bih molio ako netko ima kakvih iskustava iz prve ruke s dotičnim. Trenutno sam u potrazi za vrhunskim digitalnim front-endom u toj klasi cijene i SH varijanti. Posjedujem samo pozamašnu kolekciju CD-ova, želio bih rješenje u jednoj kutiji i ne zanima me bilo kakva reprodukcija s kompa. Svi prijedlozi dobrodošli, hvala!

Datum objave: 06.rujan.2018 u 21:51
Mislim da je to bivša Gašina Wadia, koji je odradio sve zahvate pa uskoro očekuj njegov post. Krasan uređaj. Vjerojatno nije zanijenjen novi laser nego stari. 
haha

-------------

Objavio: tomislav1
Datum objave: 06.rujan.2018 u 21:52
Gasho je odradio taj posao i to je u to vrijeme bio njegov stroj. A Gasho i te kako zna sta radi.
Svakako je izuzetan cd player bez obzira na godinu proizvodnje.

-------------
http://www.audiofil.net/klub/

Datum objave: 07.rujan.2018 u 08:52
Osim ovog modela Wadie našao sam u bespućima euro oglasa i jedan Esoteric X1-D2 neznatno više cijene - ako je netko imao iskustva s njim vrlo su dobrodošla. Razmatrao sam još i Spectral 4000S ili dCS Puccinija, ali ovog prvog uopće nema na SH tržištu, a drugog nema ispod 5k eura ako je imalo očuvaniji ili oglas nije očiti scam, a to mi je ipak malo previše. Kod Wadie me malo strah mogućih problema s mehanikom budući neki dijelovi, koliko sam vidio i u ovoj temi, i na nekim drugim forumima - više nisu dostupni. Vi koji ste 581 imali prilike vidjeti i iznutra i možete procijeniti razinu izvedbe, da li je zaista kompletna mehanika iznutra izvedena 'kao tenk' što je najčešći dojam kad se uređej pogleda izvana i uzme u ruke (pri čemu masa od 25+ kg sigurno ne odmaže zlatni_zub). 

Objavio: Dorian
Datum objave: 07.rujan.2018 u 17:00
Prilično hrabrosti treba za kupovanje tako starih uredaja koji jos imaju i mehaniku,jasno da su to sve redom u svoje vrijeme bili vrhunski uredaji,no tehnologija toliko brzo ide da osobno ne vidim smisla u takvoj kupovini,dCS jos ok,no recimo  kad sam kupovao  dCS je ispao iz igre odmah i odlucio sam se na PS,cisto iz razloga sto njihov DAC bez DAC chipa je poprilicno tehnoloski napredniji od dCS-a,nije bas jeftino i ne uklapa se u navedeni budget,no povremno se zna zalomiti ex demo ili SH po dobroj cijeni,dizajn je djelimicno na strani dCS,no ne svira izgled kutije tako da dileme nije bilo....

-------------
DirectStream Memory Player,PerfectWave DirectStream DAC,BHK Signature Pre,BHK Stereo 250PA,E.Sound Cd-e5 Reference,Dynaudio DIY 30W100,17LQ75,M560,T330,Hitachi FT-007

Objavio: zed_alive
Datum objave: 07.rujan.2018 u 21:38
Obzirom na razvoj digitalije, više nekako smisla mi ima nabavka dobrog transporta, što ti daje fleksibilnost u izboru (modernog) DAC-a...

Datum objave: 07.rujan.2018 u 22:24
Vidio sam taj oglas i mogu samo reci da sam malo popizdio jer prodavac koristi moje fotografije iz mog oglasa, dakle iz doba kad sam ja to prodavao, a cijena je isto skocila za jedno 5 do 6 somova kuna od onda.

I mislim si ja tako, koji je klinac ljudima?

-------------

Objavio: andy_0702
Datum objave: 07.rujan.2018 u 23:40

Vidio sam taj oglas i mogu samo reci da sam malo popizdio jer prodavac koristi moje fotografije iz mog oglasa, dakle iz doba kad sam ja to prodavao, a cijena je isto skocila za jedno 5 do 6 somova kuna od onda.

I mislim si ja tako, koji je klinac ljudima?

pa to je normalno - kod nas.
Slično razmišljanju ljudi koji kupe na akciji i misle da mogu kasnije  prodati po skupljoj cijeni korišteni uređaj, nego što su oni platili novi :-)

-------------
McIntosh MA252, KEF LS50, Tellurium Q black II, teac ud-h01 Sumic overture, kuzma stabi s ps, stogi s, nagaoka mp-300

Objavio: Sten
Datum objave: 08.rujan.2018 u 09:13
Originalno postano od strane člana: Dorian Dorian napisao:

… no recimo  kad sam kupovao  dCS je ispao iz igre odmah i odlucio sam se na PS,cisto iz razloga sto njihov DAC bez DAC chipa je poprilicno tehnoloski napredniji od dCS-a ....
To si baš usporedio slušno, imao doma u isto vrijeme ili usporedio "na papiru"?
Na stranu sad što je jedno DAC a drugo CD player.

-------------
Gamut CD3-->pasiva (TKD 2508)-->YBA Passion 400-->Soltanus Cricket
Support: SolidTech Radius
IC:Sumić SCBH(x2) - LC:Siltech LS110 mkII - MC:Marohei Maduro S(x5)

Datum objave: 08.rujan.2018 u 09:56
@ Dorian i zed_alive
Volio bih rješenje u jednoj kutiji, a mislim da je unutar predviđenog budžeta bolje uzeti SH varijantu 7-8 godina staru nego novu komponentu. Mehanički sklopovi vjerojatno nisu kvalitetniji u novijim uređajima, dapače rekao bih da je generalno kvaliteta mehanike u novijim uređajima nažalost sve manja. Kako sam skoro 20 godina bez ikakvih problema bio vlasnik sasvim prosječnog CD playera/transporta (Audio Alchemy DDS III) nekako se nadam da bi modeli koje sam naveo, a koji su u svoje vrijeme bili sam vrh ponude, trebali prilično pouzdano raditi. Naravno, ne postoj apsolutna sigurnost da će biti tako, govorim o nekim općenitim razmišljanjima. Zato sam pitao za konkretnu Wadiu po mišljenjima vas znalaca ovdje koji ste se nagledali svakakvih tehničkih rješenja da li je izvedba mehanike zaista na razini cijene koju je taj uređaj imao kao novi, a i sad kao SH.  Druga je priča s elektronikom koja grabi naprijed krupnim koracima, no ne znam koliko čujne razlike mogu biti u odnosu na navedene uređaje. Nemam potrebe za reprodukcijom iz bilo kakvog drugog izvora i medija osim CD-a tako da mi opcije koje nude današnji DAC-ovi ne znače baš ništa. Znam da elektronika grabi krupnim koracima no ne znam da li na papiru izvrsna i napredna tehnička rješenja donose i drastične čujne pomake. Volio bih maksimalno pojednostavniti sustav, smanjiti broj kutija i skrasiti se za neko dulje vrijeme bez promjena. Sustav mi se sastoji od Cyrus komponenti - DAC XP+ preampa s napajanjem PSX-R i dva 300 Signature monobloka, zvučnici su Sonus Faber Cremona Auditor M. Razmišljao sam čak o varijanti izbacivanja preampa s napajanjem i spojiti izlaz iz CD-a direkt na izlazna pojačala (kao što se može s Wadiom i Puccinijem) no postoje različita iskustva što se tiče toga pa bi trebalo definitivno isprobati u konkretnom sustavu

@ Gašo
Našao sam na googlu tvoj oglas od prije 3 godine, pa ne samo da su iskopirane fotke, nego i cijeli tekst. Vjerojatno je taj trud kopiranja vrijedan ekstra 5.000 kn kolika je razlika u istaknutim cijenama ili navedenoj Wadii vrijednost raste svakim danom.

Datum objave: 08.rujan.2018 u 10:46
Raste moš mislit...čovjek je APP, proba dobit toliko tj. zaradit na Wadii.

Objavio: dan the man
Datum objave: 08.rujan.2018 u 11:00
Svakakvih bisera ima na njuški, a neki su stvarno uporni kao dotični s wadiom. Već par godina drži oglas s identičnom cijenom.
Vezano za rješenja u jednoj kutiji mišljenja sam da je problem u tome što su s vremenom dacovi  dosta napredovali dok su najbolji transporti izrađeni prije 15-20 godina. Zbog toga bi isto preporučio odvojenu kombinaciju. Kao potencijalni interesent za transport teške kategorije svojevremeno sam se dosta bavio traženjem, a i danas vrebam kakvu dobru priliku.
Iskustva govore da unatoč antibalističkom oklopu i 25kg mase svi prije ili kasnije riknu, pogotovo ako vrte sacd. Zato se možda bolje držati isključivo cd vrtilica i to po mogućnosti kakav esoteric ili accuphase. 

Datum objave: 08.rujan.2018 u 11:05
Originalno postano od strane člana: zed_alive zed_alive napisao:

Raste moš mislit...čovjek je APP, proba dobit toliko tj. zaradit na Wadii.

Ma znam, bio je to samo sarkastični komentar mig

Datum objave: 08.rujan.2018 u 12:40
Originalno postano od strane člana: Sten Sten napisao:

… no recimo  kad sam kupovao  dCS je ispao iz igre odmah i odlucio sam se na PS,cisto iz razloga sto njihov DAC bez DAC chipa je poprilicno tehnoloski napredniji od dCS-a ....
To si baš usporedio slušno, imao doma u isto vrijeme ili usporedio "na papiru"?
Na stranu sad što je jedno DAC a drugo CD player.
Dalo se zakljuciti da nisam usporedno slusao,dCS-a cuo jedino u izlozbeno/sajamskim uvjetima,cak kad bi bilo tako nesto bilo  izvedivo skupiti obadva uredaja na jedno mjesto,tesko da bi nasao vremena za usporedno slusanje.Cisto sa konstrukcijskog pogleda(kako ti kazes na papiru) i cisto subjektivno na temelju dostupnih podataka),ukratko o dCS gotovo da i nema nikakvih podataka,tu i tamo koja slika, uglavnom bez dublje analize se moze zakljuciti da su i njihovi novi uredaji  bazirani na prvobitnoj verziji i topologiji ring DAC-a(DAC bez hardwerskog DAC chipa), cini mi se da su tako to nazvali i sve je samo dorada prastarog hardwera,gotovo sam siguran da je to za njih netko drugi radio po narudzbi (outsource),dokumentacija 0 bodova,sa druge strane PS je samostalno razvijao potpuno novu konstrukciju bazirano na Xilinx chipu i vlastitom softweru i svjetlosnim godinama je hardwerska izvedba modernija i u konacnici hardwerski mocnija,na to jos dodati da Paul osobno odgovara na mail upite i da se mailom bez problema moze komunicirati i sa njihovim inzinjerskim odjelom i da je podrska vrhunska za mene je to vise nego dovoljno.

-------------
DirectStream Memory Player,PerfectWave DirectStream DAC,BHK Signature Pre,BHK Stereo 250PA,E.Sound Cd-e5 Reference,Dynaudio DIY 30W100,17LQ75,M560,T330,Hitachi FT-007

Datum objave: 08.rujan.2018 u 14:21
Doriane, u katastrofalnoj si zabludi što se dCS-a tiče. Pitanje je samo želiš li je i dalje imati jer ti je tako bolje ili je želiš više ne imati. Nisi usporedio doma, ali je PS glatko pobijedio je ne svira dCS-ova lijepa kištra, a osim toga je i neusporedivo tehnološki napredniji (PS). Mene ovakve izjave više niti ne nasmijavaju jer mi je prešlo u kroničnu dosadu.

Bez prevelike želje, moram biti i zajedljiv. PS (čuo od nekih cinika kako je to u stvari kratica od Pure Shit) firma je koja se relativno nedavno reafirmirala prodajom legendarnih (po zlu) Power Plant regeneratora od kojih valjda više niti jedan ne radi, uz pokoju časnu iznimku (ako se ne varam koštao 5k€+) i od kojih je pola u komadu (naravno riknutih), a od druge polovice ostade hrpa pepela.

Što se Paula tiče i njegove komunikativnosti, to je vrsta vašarske poslovne politike i svodi se na marketing. Nešto je slično Nelson Pass radio prije 20-ak godina (vrlo uspješno), a prije njega i Ishiwata kao eksponent Marantz Japan. Personifikacija firme, tobože briga za kupce, a u stvari demagogija parekselans. Uostalom, ljudi to evidentno pljugaju pa zašto onda ne?

Općenito, spominjanje u kontekstu PS Audija i dCS-a nema nikakvog smisla jer se radi o posve različitim razinama, inženjeringa, core znanja pa ako hoćeš i ugleda. Vjerojatno jedina tvrtka trenutno u svijetu koja može parirati dCS-u jest američki MSB Technology, ali nažalost pariraju im i cijenom. dCS u cijelosti nastaje u Engleskoj, od projekta, izvedbe elektronike i samih velebnih kutija za uređaje za čiji dizajn, kao i za sve ostalo, imaju in-house čovjeka. Sve je dostupno o uređajima, barem interesantno u domeni korisnika, a sasvim lijepa komunikacija može se ostvariti direktno s njima ukoliko je željeno ili potrebno. A njihov Ring DAC je naravno njihov vlastiti konstrukt i patent i nema tu nikakvog autsorsanja i oni su ti koji to eventualno rade za druge jer ionako pucaju po šavovima od znanja i kapaciteta.

-------------

Datum objave: 08.rujan.2018 u 14:34
Nije bas odgovor vezan za originalno covjekovo pitanje, ali mozda pomogne malo 'osvijetliti' temu,jer vidim, brzo mi mogla skrenuti u navijanje i mitologiju.....

Iz mog skromnog iskustva (nekoga tko iskljucivo slusa cd ove), iako mi je nekolicina zadnjih playera (Burmester 061, 001 i Dcs Puccini sa clockom) imala mogucnost koristenja samog Dac a, taj 'streloviti napredak' elektronike treba promatrati sa rezervom i unutar konteksta vlastitog sistema i njegovih mogucnosti....i ne manje bitno, kakva se glazba slusa (produkcijski)

Takodjer, mozda se vecina nece sloziti, no svaki Dac, cini se daje uvijek drugaciji zvuk,  a sve vezano u pc iz kojega se signal salje....opet, po mom skromnom misljenju, to je strahovita mana, jer u biti nikad necete biti sigurni sto (ili koga) zapravo cujete, odnosno slusate....pc ili dac?

Datum objave: 08.rujan.2018 u 15:07
he,Appy nisam ni sumnjao da ces ovako nesto napisati,to po onom svaki cigo svoga konja hvali,pa makar bio konj i bez noge,iz razloga takvih postova kao tvoj,vecina ljudi koji citaju ne zele nista pisati,bez uvrede ali namlatio si hrpu gluposti bez ijednog argumenta,a nisi dematirao ni jedno moje napisano slovo,prouci malo imas internet isto kao i ja,gle to sto si ti skupo platio lijepu prednju plocu nije protuargument cinjenicnoj hardwerskoj situaciji koju sam ja opisao i koja je jasna kao dan na prvi pogled,a imam i SM od PS-a,nije dCS  ni prvi ni zadnji koji to tako radi,sasvim uobicajena stvar u poslovnom svijetu i uopce nisam napisao da je to lose nego meni subjektivno kao kupcu neprihvatljivo.
Btw,kakve veze ima power plant sa DAC i transport temom,koliko tih uredaja se pretvorilo u pepeo,koliko ih se je kod tebe doma pred tvojim ocima pretvorilo u pepeo,to otprilike kao na plotu pise sto si rekao,pa pise svasta slazem se,jako neozbiljno moram priznati,a ako bas hoces imao sam i P20 u rukama i zanimljivo,nije se pretvorio u pepeo i nije kvartovska trafo stanica izgorila,mozemo ako bas zelis pricati iskljucivo sa argumentima,a rekla kazala sigurno vise necu odgovoriti ni slova napisati na babske price.
i da slazem se da jedno vrijeme prije 10 i vise godina iz PS izislo odredeni broj uredaja koji su bili nedoradeni i zaista su imali konstrukcijskih  i softwerskih problema,no razvoj kosta i nije jednostavna stvar,uostalom kad si ti otisao sa powerplantom u offtopic,evo ti primjer velikog philipsa i njihovih tv uredaja,pa svaki model ima doslovno nebrojeno firmware updejta koji rjesavaju stvarno ozbiljne softwerske probleme i nitko zbog toga nece reci da je PHILIPS tv pure shit.

i kad te to vec tako jako nasmijava,koliko sam skuzio nesto se razumijes u elektroniku,zanemari software(ne vjerujem da mozes ispratiti source kod za xilinx pa te necu sa tim zamarati)pa otvori svoj dCS i zapisi hardwer,onaj sa kojeg nije obrusena oznaka(amaterizam) i usporedi moc toga hardwera sa Xilinx-om(ako nemas poslati cu ti na PP o kojim modelima chipa se radi),sto mislis tko ce se poslije toga jako smijati.
inace post ti je bio potpuno nepotreban kao i ovaj moj odogovor,drzi se cinjenica pa necemo offtopicariti...

-------------

Datum objave: 08.rujan.2018 u 15:24
Dorian, u jednom se slazem s tobom. Tvoj post je nepotreban, a i Appy ev, a i onaj tvoj prje njegovog. Okupirali ste covjeku temu, navijacki.
Koliko sam skuzio, nisi cuo DCS kod kuce, niti uspredio sa svojim izborom. Cemu onda pisanija?
Ne branim Dcs, da ne bi bilo nesporazuma, isto cu napisati i Appy u kada pocne mantrati kako bolje radi bez predpojacala ( a nije niti probao s njim)...
Uglavnom, malo obzira, sta i gdje napisati, ne bi skodilo....

Datum objave: 08.rujan.2018 u 15:30

Takodjer, mozda se vecina nece sloziti, no svaki Dac, cini se daje uvijek drugaciji zvuk,  a sve vezano u pc iz kojega se signal salje....opet, po mom skromnom misljenju, to je strahovita mana, jer u biti nikad necete biti sigurni sto (ili koga) zapravo cujete, odnosno slusate....pc ili dac?

Najjednostavnije je ako slušaš...muziku zlatni_zub

Datum objave: 08.rujan.2018 u 16:08

i kad te to vec tako jako nasmijava,koliko sam skuzio nesto se razumijes u elektroniku,zanemari software(ne vjerujem da mozes ispratiti source kod za xilinx pa te necu sa tim zamarati)pa otvori svoj dCS i zapisi hardwer,onaj sa kojeg nije obrusena oznaka(amaterizam) i usporedi moc toga hardwera sa Xilinx-om(ako nemas poslati cu ti na PP o kojim modelima chipa se radi),sto mislis tko ce se poslije toga jako smijati.
inace post ti je bio potpuno nepotreban kao i ovaj moj odogovor,drzi se cinjenica pa necemo offtopicariti...
PS Audio nikad nisam smatrao ozbiljnom firmom, uključujući i onog njihovog ćelavog "sveznadara" koji voli uvaliti poluproizvod za masne pare, a još manje poželjnom tako da ne bih više na njih habao tipkovnice. Uživaj.

Što se dCS Puccinija tiče (kojega bajdvej nikad nisi čuo, a vidio si ga u dućkasu) napravio sam fotke kad sam ga onomad modificirao (sasvim blago) i ne vidjeh ništa brušeno. Samo buljuk Xilinx čipovlja (5-6 komada, valjda) za koje pretpostavljam da su svi FPGA  što i jest jedna od core tehnologija dCS-a i platforma digitalnog procesiranja današnjice, barem svakog audio proizvođača koji želi biti ozbiljan. O kavom i čijem smijehu razgovaramo? 

-------------

Datum objave: 08.rujan.2018 u 16:11

...isto cu napisati i Appy u kada pocne mantrati kako bolje radi bez predpojacala ( a nije niti probao s njim)...
A ti si valjda jedini lik na kugli zemaljskoj koji misli da je bolje imati tumor nego ga ne imati.

-------------

Datum objave: 08.rujan.2018 u 16:38

PS Audio nikad nisam smatrao ozbiljnom firmom, uključujući i onog njihovog ćelavog "sveznadara" koji voli uvaliti poluproizvod za masne pare, a još manje poželjnom tako da ne bih više na njih habao tipkovnice. Uživaj.

Što se dCS Puccinija tiče (kojega bajdvej nikad nisi čuo, a vidio si ga u dućkasu) napravio sam fotke kad sam ga onomad modificirao (sasvim blago) i ne vidjeh ništa brušeno. Samo buljuk Xilinx čipovlja (5-6 komada, valjda) za koje pretpostavljam da su svi FPGA  što i jest jedna od core tehnologija dCS-a i platforma digitalnog procesiranja današnjice, barem svakog audio proizvođača koji želi biti ozbiljan. O kavom i čijem smijehu razgovaramo? 

Appy,,upravo si potvrdio to o cemu sam  pisao,no zagadujemo temu kao sto kolega Alex kaze ili otvorimo novu ili na PP,ta hrpa chipova je pretpotopna ,kameno doba,to danas ide sve u jedan xilinx koji je mocniji od toga svega zajedno,sam procjeni sto logicki bolje radi,hrpa skalamerije sa hrpom vodova koji to povezuju ili jedan samostalni chip u visoj logickoj integraciji i sve sto to prati da ne duljim,eto opet si se zaletio.

-------------

Datum objave: 08.rujan.2018 u 16:50
Što sam potvrdio? Da Puccini ima brušene oznake na prijepotopnim čipovima što je amaterizam? Taj je plejer iz prvih godina ove dekade pa ne može imati samo jedan FPGA iz 2017. ili 2018. A ti slobodno vjeruj da ga šiša PS (što li ono znači to PS osim Paul-Stan...?). Pretpostavljam da su svi ovodobni dCS-i još bolji od mojeg. Pretpostavljam da ih ima i koji nisu dCS. Iskreno, nije me baš ni briga jer ja za to para nemam. Osim toga, nisam ja govorio o tomu da ne svira lijepa kutija, a da je nisam ni čuo. I dobra ti je ova: "usporedi što logički bolje radi". Prestaje mi biti dosadno jer mi postaje smiješno. Pa sasvim je logično da n.pr. 6 godina mlađi neki tamo PS radi bolje od toliko starijeg dCS-a. To je neka tvoja logika, ne i moja. Nije sporno to što si ti za sebe izabrao jer je to tvoja osobna stvar. Samo ti argumentacija zvuči pomalo tanko. 

Ako nisi predaleko, svrati k meni u Bjelovar na kavušu, da se fino upoznamo i još usput čuješ Puccinija.

-------------

Datum objave: 08.rujan.2018 u 16:57
Grješka...

-------------

Datum objave: 08.rujan.2018 u 17:06
Što se tiče offtopic-a, ubi se tema od smislenih postova pa ne treba zagađivati? Jedini čovjek ovdje koji je imao predmetnu Wadiju, a i mesario po njoj i kao takav zna najviše, šuti ko riba. Jedino se čudio kak je to sad skuplje nego prije i kak mu je neko drpil fotke i tekst. Ja onako šamanski pretpostavljam da radi odlično. Lijepa je jer izgleda ko stara Wadia, a transport ima neki flimsi kompjuterski (valjda) koji i ako rikne, zamjeni se za kikiriki. Dobro, ili za špek i kulen, nije strava. Da mene netko pita i da mi treba plejer, možda bih promislio i o W 581, ali ni blizu one nebulozne cijene iz oglasa koju napisa onaj ajnštajn fantazmagoričar.

-------------

Datum objave: 08.rujan.2018 u 17:12
Međutim, njemu za utjehu, postoji ajnštajn svih ajnštajna, a to je https://www.njuskalo.hr/hi-fi-komponente/wadia-861-cd-player-oglas-6708452" rel="nofollow - upravo ovaj , vjerujem svima poznat. Zipa koliko baja traži za rezervni čitač.

smijeh2placo

-------------

Datum objave: 08.rujan.2018 u 18:06

...isto cu napisati i Appy u kada pocne mantrati kako bolje radi bez predpojacala ( a nije niti probao s njim)...
A ti si valjda jedini lik na kugli zemaljskoj koji misli da je bolje imati tumor nego ga ne imati.

Krajnjin naporom, nerado, jer sa gluhim se nije raspravljati....ali sve sto si u svom postu prigovorio Dorianu vrijedi za tebe...
Jer, po tvojim rijecima, nisi cuo, ali ti mislis....ili je to logicno....i komentiras.......zijev...mk505, bez crte...

Po netu se moze naci razlicitih postova, pro et contra, no malo tko je pisao o tome sa znanjem zasto se nesto cuje kao takvo....
Na Audiogonu pise tip pod nickom 'Atmasphere'(Ralph Karsten), vlasnik i konstruktor iste firme, njegovi postovi na tu, a i druge teme su krajnje interesantni....

Datum objave: 08.rujan.2018 u 19:23
U međuvremenu sam dobio nemoralnu ponudu za new old-stock dCS Puccini, još originalno zapakiran u kutiji ispod 50% kataloške cijene novog kad se prodavao. Poslao sam mail u dCS da vidim ima li takav ikakvo jamstvo. Možda se ipak rastegnem još nešto, u miru isprobam s preampom i bez njega pa prodam preamp pokaže li se da radi bolje bez njega.

Datum objave: 08.rujan.2018 u 19:39
Alexa šuti i smanji paštašutu. I manje bumbit.

G. Škorpione, ako realiziraš javi da te ćebujemo za dobrodošlicu u klub.
haha
Imaj na umu da stvar definitivno još puno bolje fercera s Puccini U Clock-om. Unutra je i USB/SPDIF interfejs što si reko da ti ne treba, al nikad se ne zna što nam audio nosi. U Clock naravno može i pričekati, a ako ga pribaviš obvezatno stisni tipkicu Dither i neka tako i ostane.

-------------

Datum objave: 08.rujan.2018 u 19:55
Sačekat ću povratnu informaciju iz dCS-a da vidim što uopće kažu za taj serijski broj pa onda reći hop zlatni_zub

Datum objave: 08.rujan.2018 u 19:59
Appy, zna se tko je ljubitelj gemista na ovim stranicama...nije cudo sto 'cujes' stvari koje nisi ni poslusao (konradiksn in terms)...ili si uvjeren da znas kako zvuce....sa svakim gemistom, samopouzdanje ti raste

Scorpio, nisam poslusao ni jednu komponentu koju imas, osim zvucnika,koje sam imao.
Ne znam ni koju glazbu slusas....no, nemoj zamjeriti na par sugestija.
Player tog razreda ce zahtijevati bolje zvucnike....racunaj Guarneri....
Takodjer, ne znam koju glazbu slusas, no ako je starije produkcije, neka izdanja ce zvucati bolje, pogotovo preko semplovanja na dsd, no dosta bi ti moglo zvucati 'gore', odnosno cuti ces produkcijaska ogranicenja....
To je brutalna sprava koja jednostavno zahtijeva i ostatak sistema na toj razini, a i tada nije sigurno da ce ti se taj 'tip' zvuka dopasti...
Zatim,ako se docepas kojeg dobro snimljenog sacd a, doci ce ti da se rijesis svih cd ova i nabavis samo sacd izdanja, sto je prilicno skup sport...
Ako imas kakvo pitanje, posalji pm...

Datum objave: 08.rujan.2018 u 20:25

Što sam potvrdio? Da Puccini ima brušene oznake na prijepotopnim čipovima što je amaterizam? Taj je plejer iz prvih godina ove dekade pa ne može imati samo jedan FPGA iz 2017. ili 2018. A ti slobodno vjeruj da ga šiša PS (što li ono znači to PS osim Paul-Stan...?). Pretpostavljam da su svi ovodobni dCS-i još bolji od mojeg. Pretpostavljam da ih ima i koji nisu dCS. Iskreno, nije me baš ni briga jer ja za to para nemam. Osim toga, nisam ja govorio o tomu da ne svira lijepa kutija, a da je nisam ni čuo. I dobra ti je ova: "usporedi što logički bolje radi". Prestaje mi biti dosadno jer mi postaje smiješno. Pa sasvim je logično da n.pr. 6 godina mlađi neki tamo PS radi bolje od toliko starijeg dCS-a. To je neka tvoja logika, ne i moja. Nije sporno to što si ti za sebe izabrao jer je to tvoja osobna stvar. Samo ti argumentacija zvuči pomalo tanko. 

Ako nisi predaleko, svrati k meni u Bjelovar na kavušu, da se fino upoznamo i još usput čuješ Puccinija.
hvala na pozivu,ako me kada put dovede u tom smjeru dodem,btw,rekoh da sam cuo dCS u sajmenim/izlozbenim uvjetima i nigdje nisam spomenuo da je to lose.
Jedino sto sam napomenuo je da ako nesto kupujem,onda mi je bez kupovati prastaru tehnologiju pa i za pola nominalne cijene,jos uvijek je to puno previse za nesto sto je izvan tehnoloskog vremena,a ne znam sto je nejasno u tome da je sasvim logicki jasno da nesto sto je u skladu sa danasnjom tehnologijom radi bolje.Dode ti na isto kao da bi raspravljali da li Intelov i7 radi bolje od 486 serije procesora,bespredmetna je takva rasprava,tako i tvoj pucini u odnosu na danasnju tehnologiju,no lakse pricati napamet nego se malo potruditi i prouciti o cemu se radi,svojedobno sam cijeli sklop izanalizirao ukljucujuci i nove verzije dCS i nista nisam napamet napisao.
Evo mozemo i konkretno tvoj primjerak analizirati,kad uhvatim malo vise vremena mogu ti objasniti komad po komad hardwera,ako te uopce zanima,evo samo za primjer,uzmimo sa tvoje slike onaj najveci chip kojem se vidi oznaka,radi se o Spartan seriji xilinx-a,prve serije iz daleke 2000.godine i zadnje tvornicke revizije iz 2008.godine.Radi se o gate array chipu,prevedeno visointegrirani TTL,jednom isprogramiran i to je to,,uvijek radi istu funkciju.Uglavnom pricamo o 18 godina staroj tehnologiji,nikakav pocetak dekade ili 6 godina koliko si ti rekao.Ako stignem veceras ti objasnim novu seriju xilinx-a i kako to funkcionira,uglavnom shvatiti ces i sam da je to dvoje potpuno neusporedivo.CIjeli smisao mog prvog posta nije bilo nista drugo nego moje subjektivno misljenje da je za otprilike isti novac puno pametnije kupiti mocniji i moderniji uredaj,neovisno u konacnici tko je proizvodac  i nadam se da shvacas zasto je dCS otpao u startu bez ikakve potrebe za daljnjim razmatranjem.

-------------

Datum objave: 08.rujan.2018 u 20:43
Iz mog skromnog iskustva, dosta 'nove' tehnoloije koju sam cuo, ne svira 'bolje' od stare, dapace....
Mogu i o konkretnim primjerima....
No, svakome njegovo....

Datum objave: 08.rujan.2018 u 20:48
Alexatpos, znam da si imao i Cremonu i Guarnerija, bili smo svojedobno komentirali kad sam se rapitivao o pojačalima mig. Dominantno slušam baroknu glazbu, manje sastave i vokalnu glazbu, manje velika orkestralna djela. Što se tiče kolekcije CD-ova stvarno sam pažljivo birao kad sam se odlučio nabaviti neko djelo da osim izvedbe i snimka bude vrhunska tako da se ne bojim razočaranja po tom pitanju. Dojma sam da  Cremone još nisu dale sve što mogu. Cyrusi 300 Signature su po mojem dojmu izvrsna pojačala, ne mogu se doduše pohvaliti da sam ih imao prilike uspoređivati s drugim pojačalima te cjenovne klase, odlučio sam se za njih na temelju dojmova vlasnika pročitanih s različitih strana - neki generalni zaključci uvijek se mogu iščitati pažljivim čitanjem. Naravno - dobra licitacija na eBayu nije tome odmogla smijeh. Svjestan sam važnosti uravnoteženosti cijelog sustava jer ako jedna komponenta iskoči - opet treba zatvoriti cijeli krug, no mislim da se s dobrim front-endom nikad ne može promašiti. Hvala ti na pozivu da se javim na pm bude li kakvih pitanja, rado ćo to učiniti bude li potrebno mig

Datum objave: 08.rujan.2018 u 21:02

Iz mog skromnog iskustva, dosta 'nove' tehnoloije koju sam cuo, ne svira 'bolje' od stare, dapace....
No, svakome njegovo....
to se potpuno slazem,no samo u analognoj domeni,kod digitalije je sasvim druga prica,a  u gornjim razmatranjima jos nismo ni dosli do samog zvuka,tek mozda ako nekoga bude zanimalo napisem kako i na koji nacin radi jedan i drugi DAC i zasto je tu modernija tehnologija puno bolja,,jasno uvijek se moze softwer zbrljati pa da dobra stvar ispadne losa,no to je opet neka 3 tema...

-------------

Datum objave: 08.rujan.2018 u 23:43

hvala na pozivu,ako me kada put dovede u tom smjeru dodem,btw,rekoh da sam cuo dCS u sajmenim/izlozbenim uvjetima i nigdje nisam spomenuo da je to lose.
Jedino sto sam napomenuo je da ako nesto kupujem,onda mi je bez kupovati prastaru tehnologiju pa i za pola nominalne cijene,jos uvijek je to puno previse za nesto sto je izvan tehnoloskog vremena,a ne znam sto je nejasno u tome da je sasvim logicki jasno da nesto sto je u skladu sa danasnjom tehnologijom radi bolje.Dode ti na isto kao da bi raspravljali da li Intelov i7 radi bolje od 486 serije procesora,bespredmetna je takva rasprava,tako i tvoj pucini u odnosu na danasnju tehnologiju,no lakse pricati napamet nego se malo potruditi i prouciti o cemu se radi,svojedobno sam cijeli sklop izanalizirao ukljucujuci i nove verzije dCS i nista nisam napamet napisao.
Evo mozemo i konkretno tvoj primjerak analizirati,kad uhvatim malo vise vremena mogu ti objasniti komad po komad hardwera,ako te uopce zanima,evo samo za primjer,uzmimo sa tvoje slike onaj najveci chip kojem se vidi oznaka,radi se o Spartan seriji xilinx-a,prve serije iz daleke 2000.godine i zadnje tvornicke revizije iz 2008.godine.Radi se o gate array chipu,prevedeno visointegrirani TTL,jednom isprogramiran i to je to,,uvijek radi istu funkciju.Uglavnom pricamo o 18 godina staroj tehnologiji,nikakav pocetak dekade ili 6 godina koliko si ti rekao.Ako stignem veceras ti objasnim novu seriju xilinx-a i kako to funkcionira,uglavnom shvatiti ces i sam da je to dvoje potpuno neusporedivo.CIjeli smisao mog prvog posta nije bilo nista drugo nego moje subjektivno misljenje da je za otprilike isti novac puno pametnije kupiti mocniji i moderniji uredaj,neovisno u konacnici tko je proizvodac  i nadam se da shvacas zasto je dCS otpao u startu bez ikakve potrebe za daljnjim razmatranjem.
Počinjem shvaćati. Sve si temeljito analizirao samo nisi nikad ni čuo (dućani i sajmovi se ne broje, sorry), a kamo li doma napravio bilo kakvu usporedbu. Okej, vidim da se kužiš u FPGA (ja samo minimalno-informativno jer me ni ne zanima) pa neću proturiječiti. Ipak , molim te pojasni rečenicu:

Radi se o gate array chipu,prevedeno visointegrirani TTL,jednom isprogramiran i to je to,,uvijek radi istu funkciju.

Otprilike znam što je Field Programmable Gate Array, barem načelno, apsolutno znam što je visokointegrirani TTL, al me buni ovo "jednom isprogramiran" kao da se radi o firmware-u. Naime, kako onda apdejtaju softver? Konkretno, moj Puccini ima unutra 4. verziju, ujedno i posljednju. Korisnici su to mogli sami činiti nabavkom cedea i pokretanjem unutar menija plejera. Nadalje, sljedeća serija hijerarhijski iznad Puccinija bila je Paganini. Arhitektura (matična ploča) identična Pucciniju u 4 kutije. Paganini transport jednako Puccini, naravno bez ploče Ring DAC-a i u FPGA napucan vjeojatno nešto jači (čitaj noviji) softver. Paganini DAC jednako Puccini matična, uštekan jednak Ring DAC, naravno nema transporta i opet napucan drugi softver. Paganini Master Clock: Puccini matična, naravno bez transporta i DAC-a i opet uvaljen odgovarajući namjenski soft. 4. kištra, Paganini Upsampler, ponovo Puccini matična i ponovo napucano adekvatnim algoritmima. Sve naravno bilo moguće povremeno korisnički apdejtati preko Paganini transporta i adekvatnih diskova.

Da je audio digitalija puka matematika, bilo bi sasvim dovoljno da bilo tko uzme najsuvremeniji čip, učini ga funkcionalnim i eto ti najboljeg plejera na svijetu. I tako svako malo čim se pojavi suvremeniji čip. Međutim, to tako ne ide. Ima tu puno previše toga, a ovo mi baca pomalo na prasteru mitologiju: Compact Disc - perfect sound forever. Hoćeš li za koju godinu mijenjati digitaliju jer nema FPGA posljednjeg vriska tehnologije, naspram kojega će ovaj tvoj moći srkati pesak na slamku i biti obična tandžara iz kamenog doba? I dalje uvjeren u ovo što i danas?

-------------

Datum objave: 09.rujan.2018 u 00:53
Najbolje bi bilo da se vas dvoje nađete s uređajčićima kod nekog od vas, uštekate jednog pa drugog, pa zaključite u koga je veći...zvuk.

Datum objave: 09.rujan.2018 u 01:06
E moj Appy upustas se u diskusiju o kojoj nemas temeljna znanja,a vjerujem da ovo bas nikom na ovaj nacin nije zanimljivo,da si se postavio znatizeljnim i da te tematika zanima vjerujem da bi i ostalima koji citaju bilo zanimljivo citati kako neki uredaji rade i sto se dogada ispod poklopca,a imao sam volju napisati konstruktivnu i razumljivu  usporedbu ,ovako samo peglas moje je najbolje i tocka tako da tvoji tekstovi zvuce gore nego stari preskacuci vinil,pa pobogu ako vec postavljas pitanja prouci bar topologiju vlastitog uredaja pa ce ti vjerojatno i pitanja biti suvisla.
Ti cak ni u sajamskim uvjetima nisi cuo drugu stranu medalje i kategoricki pilis i dalje tipa baba je napisala na plotu i ocekujes ne znam sto,unaprijed si predispozicioniran da ako si ti nesto kupio da nema boljeg(da ne bude zabune nigdje nisam napisao da nesto zvuci bolje ili losije,nego samo o tehnologiji izrade),makar bilo da usporedim kao skola u danasnje vrijeme gdje ucenici pisu ugljenom po zidovima.
Da zakljucim rekao sam da dCS prodaje za skupe novce zastarjelu tehnologiju i to je neoboriva cinjenica,rasprava oko neceg sto je ocito je besmislena.
Ako i kada te jednom bude zanimalo zasto je nesto i kako nesto radi postavi suvislo pitanje pa cu ti objasniti,stovise iako to mene ni najmanje ne zanima nije Bjelovar tako daleko da ne bi jednom mogao utrpati svoje u auto pa napraviti usporedbu,iako koliko se mogu sjetiti iz neke druge teme bas ti si bio protiv blind A/B testa.(ovo zadnje kao sto rekoh nisam siguran pa odmah isprika ako se krivo sjecam)

-------------

Objavio: amigo
Datum objave: 09.rujan.2018 u 09:06
Nova tehnologija sigurno je prednost, pod uvjetom da je PS to uspio jednako kvalitetno implementirati, kao dCS, ili kvalitetnije.

Mene bi zanimala zvučna usporedba ta dva daca, to je jedino relevantno.

-------------
     http://www.audiofil.net/gal_news_item.asp?NewsID=147 - Moj HiFi

Datum objave: 09.rujan.2018 u 10:23

E moj Appy upustas se u diskusiju o kojoj nemas temeljna znanja,a vjerujem da ovo bas nikom na ovaj nacin nije zanimljivo,da si se postavio znatizeljnim i da te tematika zanima vjerujem da bi i ostalima koji citaju bilo zanimljivo citati kako neki uredaji rade i sto se dogada ispod poklopca,a imao sam volju napisati konstruktivnu i razumljivu  usporedbu ,ovako samo peglas moje je najbolje i tocka tako da tvoji tekstovi zvuce gore nego stari preskacuci vinil,pa pobogu ako vec postavljas pitanja prouci bar topologiju vlastitog uredaja pa ce ti vjerojatno i pitanja biti suvisla.
Ti cak ni u sajamskim uvjetima nisi cuo drugu stranu medalje i kategoricki pilis i dalje tipa baba je napisala na plotu i ocekujes ne znam sto,unaprijed si predispozicioniran da ako si ti nesto kupio da nema boljeg(da ne bude zabune nigdje nisam napisao da nesto zvuci bolje ili losije,nego samo o tehnologiji izrade),makar bilo da usporedim kao skola u danasnje vrijeme gdje ucenici pisu ugljenom po zidovima.
Da zakljucim rekao sam da dCS prodaje za skupe novce zastarjelu tehnologiju i to je neoboriva cinjenica,rasprava oko neceg sto je ocito je besmislena.
Ako i kada te jednom bude zanimalo zasto je nesto i kako nesto radi postavi suvislo pitanje pa cu ti objasniti,stovise iako to mene ni najmanje ne zanima nije Bjelovar tako daleko da ne bi jednom mogao utrpati svoje u auto pa napraviti usporedbu,iako koliko se mogu sjetiti iz neke druge teme bas ti si bio protiv blind A/B testa.(ovo zadnje kao sto rekoh nisam siguran pa odmah isprika ako se krivo sjecam)

Ne moraš utrpavati i voziti jer nećemo čuti ništa relevantno. To tako ne funkcionira. Treba barem nekoliko dana i to nakon što se digitalija dobro termički stabilizira. Sve ostalo je puka zabava i igra za djecu uključujući i blind test pogotovo koji tek nema nikakvog smisla. Zašto za mene osobno nema smisla, pojasnio sam višekratno i neću opet.

Zamolio sam odgovore na nekoliko pitanja i ni na jedno nisam dobio odgovor. Nisam tvrdio da je moje najbolje zato jer je moje jer znam da nije, a koliko god se ti sad čudio nije mi ni bitno. Ja sam samo zadovoljni vlasnik i ohrabrit ću svakoga zainteresiranog jer jako dobro znam kako to radi, dakle dobronamjerno. Što se tiče ostalog, samo sam uvjeren da nije ni izbliza dovoljno da svaka baba uzme najsuvremeniji čip (pogotovo ne memorijski) i da je to automatski garancija za bolji plejer ili DAC od bilo čijeg uradka sa starijim čipom. To je infantilno razmišljanje, da ne kažem priglupo. 

-------------

Objavio: soundnewsdino
Datum objave: 09.rujan.2018 u 10:24

No, svakome njegovo....

Osvrnuti ću se na napisanu činjenicu. Teško mi je vjerovati da netko tko ima imalo utakmica u nogama može povjerovati da je svaka nova šiza bolja od neke starije. Audio je specifično područje i svima je, valjda, jasno da tehnikalije ne opisiju dobro ono što na kraju čujemo. Neki novi "šiza" čip ne znači ništa sam po sebi. Dobar uređaj je onda kada je sve napravljeno kako spada...
Osobno ne vidim tako spektakularan napredak digitalije koliko se god proizvođači trudili uvjeriti me.. Ok čuo sam digitalije koja me "izula" no radi se o ciframa za dobro opremljen stan u Zagrebu. To me ne pali previše..haha

Objavio: dan the man
Datum objave: 09.rujan.2018 u 12:07
Niti ja ne smatram da svaka nova generacija čipa jamči bolji zvuk. Daleko od toga. Ali kad bi usporedili najbolju digitaliju iz 90ih i sada...

Datum objave: 09.rujan.2018 u 12:11
Kibidabi

U principu postoje dvije osnovne vrste/principa d/a pretvorbe, zadnjih 25-30g.
Tako da ne mozemo govoriti o nekoj revoluciji nego poliranju postojeceg.

Kad bi se ovdje pojedinci zaista zainteresirali i provjerili principe koristene u digitliji(ajmo reci vrhunskoj) iznenadili bi se neugodno sto se sve izdogađalo, koliko toga prosjecnog je prezivjelo a koliko inovatvnog zamrlo, ko je koga iskopirao i nanovo plasirao pod novim imenom itd.

Onda bi malo umjerenije govorili o napretku.

Ovdje bi jako dobro bilo da se prvo jako dobro ispece, zapece, pa onda izrece.

-------------

Datum objave: 09.rujan.2018 u 12:28

Boldani izraz je kvalifikacija koja implicira da ono što dCs radi ne valja više. Isto tako možeš i cijevi nazvati zastarjelima, što je još veća istina...no što si time rekao?

Po meni i ti i Appi griješite jer teoretizirate o zvuku nečega što bi trebalo ocijeniti nekim A-B testom. Tvoj PS audio uređaj može biti tehnološki napredan, i svejedno po***iti na usporednom zvučnom testu čisto iz razloga ako bi dCs bio bolje implementiran u audio smislu, unatoč naprednoj tehnologiji. Sva teoretiziranja o tome koji bolje zvuče, Appijeva ili tvoja, su upravo to, samo teoretiziranja, dok se ne pokaže slušno,

Tvoja volja za testom je za svaku pohvalu.

Ispiši stranicu | Close Window

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd. - https://www.webwiz.net