Ispiši stranicu | Close Window

Strujni kabel

Web: Audiofil - feel the sound -
Kategorija: Samogradnja
Ime foruma: Uradi sam
Opis foruma: Iskustva, tweak, savjeti ...
URL: Http://www.audiofil.net/forum/forum_posts.asp?TID=7452
Datum ispisa: 23.listopad.2017 u 22:34
Verzija Softwarea: Web Wiz Forums 11.10 - http://www.webwizforums.com

Tema: Strujni kabel
Objavio: GaMa
Tema:: Strujni kabel
Datum objave: 19.ožujak.2007 u 12:23
Znam da je bilo pitanja oko LAPP ÖLFLEX 110CY 3x2,5 kabela tu na forumu.
bilo je i nekih adresa iz Slovenije, ali potrebne narudzbe su bile oko 100 m.

U subotu sam bio u Conradu u Grazu i tamo IMA ovog kabela. Cijena je 2,29 eura. Nadam se da ce ova informacija pomoci...

Usput pitanje, gdje se u ZG moze kupiti solidan Euro konektor za kabel, a da cijena nije astronomska...

pozdrav, svima!

GaMa

-------------
GaMa

Odgovori:
Objavio: anubisgrau
Datum objave: 19.ožujak.2007 u 12:36
bravo za topic, posto imam 15m ovog kabla koji mi stoji u ormanu i ceka da se odvazim da ga secem.

pitanje svih pitanja je koju klasu suko utikaca i IEC konektora ima smisla stavljati na kabl ovog kvaliteta.

da li je wattgate 320i obavezan posto mu je u nemackoj cena oko 35E minimum, plus postarina.

da li treba ici na neki furutech za shuko ili je obicni mesingani bals sasvim dovoljan da se bolji suko nece ni cuti sa takvim kablom. cak sta vise ja imam neke suko utikace iz conrada, u slicnog klasi cene kao bals, mada nisu mesingani, 6-7E komad, pa razmisljam o njima.

jeftinija alternativa sa audiofilskim predznakom u odnosu na wattgate/furutech je supra, njihov pozlaceni suko je cini mi se oko 16E a IEC oko 10.

sta raditi i koliko ce se kvalitet konektora cuti na ovom kablu?

Objavio: audiofill
Datum objave: 19.ožujak.2007 u 13:32
Taj kabel može se kupit u Ljubljanskom dučanu Elektronabava Črnuče i košta nekih 2 eura / metar. Prije kupovine treba nazvat dal ga imaju na lageru jer kad dođe ljudi ga brzo pokupe.

Kabel je solidan ali ne tako dobar da zaslužuje neke skupe konektore. Malo bolji šuko utikač kakav se dobi u Bauhausu za nekih 4-5 eura, euro konektor sa Conrada i već je puna kapa. Sve zajedno maksimalno nekih 15 eura, što su smješne pare gledano na to što se dobije. Na sliki kabel sa navođenim konektorima:

Objavio: anubisgrau
Datum objave: 19.ožujak.2007 u 14:54
to sam hteo cuti.

hvala!

Objavio: zden
Datum objave: 19.ožujak.2007 u 16:50
Originalno postano od strane člana: GaMa GaMa napisao:

Znam da je bilo pitanja oko LAPP ÖLFLEX 110CY 3x2,5 kabela tu na forumu.
bilo je i nekih adresa iz Slovenije, ali potrebne narudzbe su bile oko 100 m.

U subotu sam bio u Conradu u Grazu i tamo IMA ovog kabela. Cijena je 2,29 eura. Nadam se da ce ova informacija pomoci...

Usput pitanje, gdje se u ZG moze kupiti solidan Euro konektor za kabel, a da cijena nije astronomska...

pozdrav, svima!

GaMa

Dobre euro konektore radi Elektro Kontakt  ,bakelit i jako dobre priključne stezaljke masivne i dobro konstruirane da prihvat veće kvadrature žice nije problem, za info potražiti na linku pod PRIKLJUČNI UREĐAJI KLASE  I

http://www.ekz.htnet.hr/01%20INTRO%20HR.html

cca 20-30kn       jedan home made uradak

-------------
zden

Objavio: Joby
Datum objave: 19.ožujak.2007 u 19:45
Bakelit? Jesi siguran?

Datum objave: 19.ožujak.2007 u 20:05
Originalno postano od strane člana: Joby Joby napisao:

Bakelit? Jesi siguran?

u ćemu je problem

-------------
zden

Datum objave: 19.ožujak.2007 u 20:31
Jel ovo bakelitno?

http://www.ekz.htnet.hr/hr339.htm - http://www.ekz.htnet.hr/hr339.htm

Objavio: Dapo
Datum objave: 19.ožujak.2007 u 20:38
-

-------------
Rule #1: Keep your moderator happy at all times
http://www.gradient.fi/Gradient/Revolution_Active.html - Gradient rules!

Objavio: svemir
Datum objave: 19.ožujak.2007 u 20:40
A di si to kupio nisi valjda 30 komada uzeo?

-------------
"Kad se borim neprijatelja nemam"

Datum objave: 19.ožujak.2007 u 20:57
Nisam kupio nego izradio još tamo 1993 g ,

nije mi samo jasno koja silna pamet propada ovdje / šteta

a koliko jpš šišmiša

-------------
zden

Datum objave: 19.ožujak.2007 u 22:13
Originalno postano od strane člana: zden zden napisao:

a koliko jpš šišmiša

Ne razumijem. U čemu je problem sa mojim pitanjem? Samo pitam jel konektor bakelitni jer mi se ti stari bakelitni i porculanski štekeri čine boljima od nove plastičarije. Ako ništa drugo, temperaturno su stabilniji i robusniji, iako krti. 

Objavio: torrito
Datum objave: 25.ožujak.2007 u 15:53

a koliko jpš šišmiša

Ne razumijem. U čemu je problem sa mojim pitanjem? Samo pitam jel konektor bakelitni jer mi se ti stari bakelitni i porculanski štekeri čine boljima od nove plastičarije. Ako ništa drugo, temperaturno su stabilniji i robusniji, iako krti. 

da bakelitni su!

ja ih imam i super su!

najkvalitetniji konektori koji postoje!!!!

sa pojačala sam skinuo westgate i stavio ovo.....

-------------
hunt or be hunted

Objavio: b.u.b.
Datum objave: 25.ožujak.2007 u 22:12
Valjda mislis na Wattgate, a da su "najkvalitetniji konektori koji postoje" cisto sumljam (ovi nasi kaj nemozes kupit nego 30 faking komada), http://www.vhaudio.com/images/fi-25.jpg - evo nesto , ali opet cijena je paprena, medutim svi kazu da ima "grip of death", http://www.vhaudio.com/images/oyaide-c-046.jpg - evo jos nesto , opet cijena za plakat... Ima toga ko dreka...

b.u.b.

-------------
"If it ain't one thing it's a motherf**kin nother."
-Snoop Dogg

Objavio: Gašo
Datum objave: 25.ožujak.2007 u 22:59
Ima jedno riješenje za sve koje muče kontakti utičnica. Jest da je nestandardno ali j****a što je za audio standardno.

Mogu progutati i vrlo debele kablove.

Objavio: torrito
Datum objave: 26.ožujak.2007 u 09:22

da tipični brodski konektor i ugradbena štekdoza

2 b.u.b. da! sorry

-------------
hunt or be hunted

Datum objave: 26.ožujak.2007 u 10:39
Tortiglio, nije to brodsko nego nadžbukno.

Objavio: pinco
Datum objave: 26.ožujak.2007 u 12:55

Tortiglio, nije to brodsko nego nadžbukno.

Ni nadžbukno, nego industrijskia oprema

-------------
Vinko

Datum objave: 26.ožujak.2007 u 14:44
Ni industrijska oprema nego industrijska tropolna(H-C-E) nadžbukna utičnica i industrijski tropolni utikač.

Ima raznih. Od onih promjera jače muške šake do promjera kućnih šuko utičnica.

Važno je reči da imaju izrazito čvrst kontakt, ne mogu se izvaditi potezanjem za kabel, primaju kablove "audiofilskih" debljina ko od šale i djeca ne mogu do utičnice pošto poklopac drže zatvorenim dosta jaki federi.

Mislim da je ovo odlično riješenje i lako ih je staviti na kablove pošto u unutrašnjosti imaju masivne šarafljene kontakte.

Na kraju nisu ni približno skupi ko neki audiofilski konektori.

Objavio: pinco
Datum objave: 26.ožujak.2007 u 14:59
Mislija san u koju skupinu spadaju, inaće vidija san ih dosta vrsta, i radija sa njima od 16A do 63A, siluminske i plastićne, i svi su odlićni i povoljne cijene, mada za kućnu upotrebu totalno nepotrebno, nevidin neku svrhu, obićni je utikać sasvin dovoljan, mada ko oće od kuće napravit industrijski pogon neka proba, sigurno se neće bunit na kvalitet kontakta.....

-------------
Vinko

Datum objave: 26.ožujak.2007 u 15:15
Pa znaš lude audiofile.

Objavio: Sten
Datum objave: 27.ožujak.2007 u 01:10
 copy/paste iz druge teme

Šunijata mi je debelo preskupa za mrežni kabel, ali ovaj VdH MainServer vidim da je po cjeniku 200kn/m.
 Ima još tko kakvih iskustava (negativnih i pozitivnih) s tim "MainServerom"?

Ili kakvim drugim brand name mrežnim kabelom do nekih 200kn/metar. Znam još samo za čini mi se Supru da ima nešto u navedim okvirima.

Od tih originala probah jedino SW Green Light i lagano se razočarah - malo sporo, malo pretoplo, ponešto neodlučno, preugodno ... slično kao i npr. njihov zvučnički Symphony.

-------------

Datum objave: 27.ožujak.2007 u 01:17
Mislim da je bilo Audioquest jedno vrijeme na metar ne bas skupo... Ne sjecam se tocno...

b.u.b.

-------------
-Snoop Dogg

Datum objave: 27.ožujak.2007 u 01:33
 Vidim da na stranicama Dobrog Zvuka imaju samo neki model gotovog kabela (to sigurno nije sub-200kn), a i taj je sa RF stoppersima (bljak)
 Nemaju čak ni Audioquestov cjenik na svojim stranicama  

-------------

Datum objave: 27.ožujak.2007 u 01:59
Furutech FP 314Ag je 209kn metar, silver plated copper, cryo treatment...

b.u.b.

-------------
-Snoop Dogg

Datum objave: 27.ožujak.2007 u 14:29
 Zvuči zanimljivo, thanx. Budem malo prošvrljo.
 Još kad bi ovdje bilo kakve povratne informacije od nekog korisnika ...

-------------

Objavio: Kalle242
Datum objave: 27.ožujak.2007 u 15:31
Originalno postano od strane člana: Sten Sten napisao:

Od tih originala probah jedino SW Green Light i lagano se razočarah - malo sporo, malo pretoplo, ponešto neodlučno, preugodno ... slično kao i npr. njihov zvučnički Symphony.

Imam ga, kod mene nije takav, čak bih rekao da je sve otvorenije i čvršće... uglavnom sve sa njime zvuči bolje nego sa običnim strujašem.

Za Symphony ili IC Maestro bi se složio.

Jel tko možda probao one šarene kineske xindak jeftilene?
Na sajmu su ih akcijski prodavali već od 100-200 kn.

Datum objave: 27.ožujak.2007 u 16:44
Originalno postano od strane člana: Kalle242 Kalle242 napisao:

Imam ga, kod mene nije takav, čak bih rekao da je sve otvorenije i čvršće... uglavnom sve sa njime zvuči bolje nego sa običnim strujašem.
Ajd baš ću ga uzet ponovo na slušanje od Bože ako ga još bude imao kad navratim sljedeći put.
 Zadnji put sam ga slušao s Rotelovim izlazom. Btw. ne znam kakvog je karaktera zvuka Jeffa, ali ako je uvjetno rečeno smirenijeg, toplijeg i mesnatijeg karaktera od Rotela, onda mi to što veliš i nije čudno.

-------------

Datum objave: 27.ožujak.2007 u 19:33
Otkad je sa preampom iz iste ergele, ful je neutralan i smiren.

Prije je znao biti mesnatiji sa nekim preampima, pa sam često bio zavaran.

Izvor mi je čujniji no ikad sa svim svojim manama i prednostima, pa puno ovisi o tome.

No glede SW-a, meni se najučinkovitiji pokazao na cdp-u... dodaje tračak živosti i nešto bolju definiciju ekstrema.
Općenito mislim da je za izvor bolja strujna žica esencijalna.

Objavio: Apparatus
Datum objave: 27.ožujak.2007 u 21:15
Originalno postano od strane člana: b.u.b. b.u.b. napisao:

b.u.b.

Dajte ljudi konkretnije o ovome.Zvuči jako zanimljivo.Je li tko probao?Gdje ima na metre?U ZG?

-------------
dCS Puccini MkII & U-Clock, AQ Sky, Krell FPB300cx, AQ Sterling 2, Sonus faber Amati Futura

Objavio: Aquarius
Datum objave: 27.ožujak.2007 u 21:19
Originalno postano od strane člana: Apparatus Apparatus napisao:

b.u.b.
Dajte ljudi konkretnije o ovome.Zvuči jako zanimljivo.Je li tko probao?Gdje ima na metre?U ZG?

Yep, u Zagrebu. Dacco (Zavrtnica). Štoviše, imaju u ponudi nekoliko vrsta Furutechovih kabela na metre. Mislim da je ovaj od cca 200 kuna, negdje u sredini ponude.

Datum objave: 27.ožujak.2007 u 21:29
Originalno postano od strane člana: Aquarius Aquarius napisao:

Yep, u Zagrebu. Dacco (Zavrtnica). Štoviše, imaju u ponudi nekoliko vrsta Furutechovih kabela na metre. Mislim da je ovaj od cca 200 kuna, negdje u sredini ponude.

Hvala rista.Ove žičurine fakat dobro zgledaju.Bum si složil jednu za probu.Daj još nek netko veli gdje je maloprodaja firme Elektrokontakt.Da si kupim one debele bakelitne(?)IEC ženske konektore za kabel.

-------------
dCS Puccini MkII & U-Clock, AQ Sky, Krell FPB300cx, AQ Sterling 2, Sonus faber Amati Futura

Objavio: Helicon
Datum objave: 27.ožujak.2007 u 22:20

Jel ovo bakelitno?

http://www.ekz.htnet.hr/hr339.htm - http://www.ekz.htnet.hr/hr339.htm

...jesu, kao što Torrito kaže bakelitni su i odlični su, MATIJA, dioklecijan i ja smo prošle godine kupili jednu vrećicu od 30 kom, cca po 19 kn komad, obzirom da su vrlo kvalitetno napravljeni i da primaju profile žice i do 4 kvadrata bez frke mislim da su apsolutni best buy...moja topla preporuka, nađeš jos dvojicu zainteresiranih i svak po 10 komada, to bi trebalo zadovoljiti sve tvoje DIY potrebe za samogradnjom mrežnih kabela u narednih nekoliko godina...
...za žicu preporučujem onaj trožilni podžbukni instalacijski kabel od 2,5 kvadrata kakav imaš najvjerojatnije i u zidu......dakle ideja je, kakav u zidu takav i do uređaja...
...za "topologiju" predlažem ovaj zzeennov "izum" izvlačenja žice uzemljenja van oklopa, ovaj bakreni oklop u obliku mrežice imaš kupiti u chipoteci i sličnim dućanima...

http://www.moxtone.com/strujni_kabel.htm - http://www.moxtone.com/strujni_kabel.htm

...šuko utikač također kupi u chipoteci, imaju neke talijanske odlične...

...feritni prsten možeš staviti i nemoraš, njegova funkcija bila bi da skine ponešto EM i RF interferencija višeg frekvencijskog spektra (preko 1 mHz), recimo radio, TV, mobiteli i slične smetnje, nema apsolutno nikakav loš utjecaj na zvuk jer ne djeluje u spektru do 50 kHz a ipak vrši nekakvu osnovnu filtraciju...

...eto, jednostavno i jeftino a vrlo učinkovito, uživaj...

Datum objave: 27.ožujak.2007 u 23:54
Spomenuti Furutech je ulazni model. Polako ali sigurno cu sve konektore/zice (pa i ic/zvucnicki) prebacit na Furu...

b.u.b.

-------------
-Snoop Dogg

Datum objave: 27.ožujak.2007 u 23:55
A sto se tice ovih ic, sto nebi klub mogao uzet vrecicu pa imat onak "ispod pulta" bez zarade naravno...

b.u.b.

-------------
-Snoop Dogg

Datum objave: 27.ožujak.2007 u 23:56
Cekaj, mozda bolje ne, netko ce se ubit ili zapalit kucu/stan.

b.u.b.

-------------
-Snoop Dogg

Datum objave: 28.ožujak.2007 u 00:01

Spomenuti Furutech je ulazni model. Polako ali sigurno cu sve konektore/zice (pa i ic/zvucnicki) prebacit na Furu...

b.u.b.

Koliko sam vidio na njihovom sajtu,nije to entry nego kabel najmanjeg presjeka vodiča namijenjen manjim trošilima poput CDP-a ili preampa.Svi su jako slični,samo im se presjek žica razlikuje.Sutra ću pogledati bolje.

-------------

Datum objave: 28.ožujak.2007 u 00:03
Entry po cijeni.

b.u.b.

-------------
-Snoop Dogg

Objavio: Shark
Datum objave: 02.travanj.2007 u 08:36
Nije sve u mreznom kablu, mora ga se prikljuciti na 220 V izvor sto nize iompedancije. Pogledajte na www.oneac.com --> Products --> Power Conditioner. To su razdvojni trafoi velike filtracijske moci, zastite od prenapona i niske izlazne impendancije. Imam jedan stari, preko njega je bio spojen laboratorijski analizator u bolnici, "spasio" sam ga od baje za smece i preko njega prikljucio svu audio-video tehniku i PC. Ne samo da uredjaji vise ne smetaju jedni drugima, nego vise ne primaju i smetnje iz mreze i prenaponske pikove.  Zvuk je cisci, otvoreniji i precizniji, snaga i muzikalnost bolji. Lako za provjeriti, samo ukopcam direktno u zid. Kablovi su DIY prema TNT audio, i tu se cuje razlika, ali ne tako dramaticno kao kada sve radi preko OneAC-a (Model CCV2228, 220V-->220V, 12A, tezak je 43,5 kg, stavio sam mu gumene kotace, malo bruji, ali cuje se samo po noci kada je sve iskljuceno). Mislim da je bez toga sve "trla baba lan". 

-------------
Shark

Datum objave: 02.travanj.2007 u 08:57
Kakav bi tek zvuk bio da nisi priključio video tehniku i PC?

Datum objave: 02.travanj.2007 u 10:46

Žnora za struju

Korišteni matrijal:
Šteker sa žuto eloksiranim kont. (samo radi dojma) by Bauhaus-cca 12kn
Euro natakač by Elektrokontakt - cca 20kn
Ukrasni bužir --cca 20kn per met
Tasker žnora 4x1mm2  sa opletom --cca 20kn-per met  by  čipoteka
Termo bužir cca 10cm -nešto sitno kn

Pošto se radi o četverožilnom kabelu moguće je razim kombinacijama slagati spojeve u svrhu testiranja

Ostale radnje kao stavljanje ferta i sl po želji.

Posjedujem jedan primjerak euro-konektora sa slike viška ako neko ima potrebu za istim

-------------
zden

Datum objave: 02.travanj.2007 u 11:10
Zvučni dojmovi?

Datum objave: 02.travanj.2007 u 12:33
Estetski zgodno riješenje dopadljivo oku ,funkcionalno  sve 5  osobno prezadovoljan ,
a o razglabanju tipa -svijetlo ,tamno ,duboko ,plitko,mekano,tvrdo  i SL ne želim komentirati niti polemizirati

-------------
zden

Datum objave: 02.travanj.2007 u 12:53
Da, pa ipak je ovo forum o estetici interijera

Btw. onaj šuko-utikač je marke 'Kopp', ako bi nekog konkretnije zanimalo.

-------------

Datum objave: 02.travanj.2007 u 13:00

Estetski zgodno riješenje dopadljivo oku ,funkcionalno  sve 5  osobno prezadovoljan ,
a o razglabanju tipa -svijetlo ,tamno ,duboko ,plitko,mekano,tvrdo  i SL ne želim komentirati niti polemizirati

Fala na korisnim informacijama. Baš me žena pili da joj se ne sviđaju ovi strujaši koje imam, pa sam mislio složit neke ljepše, a moraju biti svi jednaki. Super, tnx.

Datum objave: 02.travanj.2007 u 13:10

E svašta

Datum objave: 02.travanj.2007 u 13:20

E svašta

+U ćemu je vaš problem ??

-------------
zden

Datum objave: 02.travanj.2007 u 13:26
Čemu onda raditi lijepe, ali nefunkcionalne kablove?

Objavio: altair
Datum objave: 02.travanj.2007 u 13:27

Fala na korisnim informacijama. Baš me žena pili da joj se ne sviđaju ovi strujaši koje imam, pa sam mislio složit neke ljepše, a moraju biti svi jednaki. Super, tnx.
Osobni estetski zahtjevi ili WAF?

Datum objave: 02.travanj.2007 u 15:12

Čemu onda raditi lijepe, ali nefunkcionalne kablove?
 Kalle, nemoj sad i ti  .
 Vidiš da je zden lijepo napisao da jesu fukcionalni. Znači provode 220V - kraj priče.

-------------

Datum objave: 02.travanj.2007 u 15:15

Ako je njemu to dovoljno... prodati ću mu svoj made in austria signature.

Datum objave: 02.travanj.2007 u 16:48
 Imam ja punu ladicu. Sve do jedan funkcionalni. Imam sivi (više varijanti), narančasti, crni, mogu finiširati isto s crnim buirom, tako ... nađe se svega. 
Kod starog u garaži da ne pričam 

-------------

Datum objave: 02.travanj.2007 u 17:25
Vidim da sljedbenika Loze šišmiša ima u dovoljnom broju i ne trebaju se bojati za potomke

-------------
zden

Datum objave: 02.travanj.2007 u 18:27

Sve ove mjesece provedene ovdje nikako ne uspijevam doći do odgovora na pitanje, koja je ustvari poanta javljanja na sajt nazivom Audiofil.net kada se ne želi (ne ulazim u razloge) pisati o onom 'Audio' u nazivu.

Ova tema npr.; velika zabrinutost vlada oko izbora konektora, hoće li se kabel moći ugurati unutra, je li konektor dostojan kabela i slične simpatične stvari, ali skoro nitko da gukne (čast iznimkama) ili pita koju o tome, zašto kupiti to nešto, a ne nešto drugo.

Ok ako netko daje samo informaciju za nešto s čim nema iskustva, ali ako imaš doma nešto, a možebit si još nešto drugo probao uz to ... u čemu je problem? Ne moraš biti profesionalni recenzent da se odvažiš napisati koju riječ, vlastiti dojam ...
 Meni je recimo jedna od najsmješnijih stvari ovdje kad se čovjek kojeg  tražim/molim da malo opiše zvuk tog nečeg što ima doma, čudi na to uz riječi, "pa ako baš inzistiraš".

-------------

Datum objave: 02.travanj.2007 u 18:41

Vidim da sljedbenika Loze šišmiša ima u dovoljnom broju i ne trebaju se bojati za potomke

Zden, što misliš ovom pojačalu, naravno, u estetskom smislu, kojem drugom?

Datum objave: 02.travanj.2007 u 20:49
bljak
Nego jel stiglo čedo?

Objavio: Helicon
Datum objave: 02.travanj.2007 u 23:44

...uh...ti..........nevjerniče....

infidel....infidel...

Datum objave: 15.svibanj.2010 u 17:20

Je li možda u međuvremenu netko ipak probao napraviti strujaša od ovog gore? Ili od onih par skuplji kabela koje Furutech ima u ponudi?
 Treba mi neko vizualno prihvatljivo rješenje, stoga nemojte opet o nekim ružnim DIY varijantama jer toga imam doma I rade odlično

-------------

Objavio: Khadgar2007
Datum objave: 15.svibanj.2010 u 17:35
Jel u pitanju WAF kada tražiš nešto vizualno privlačno? 

Datum objave: 15.svibanj.2010 u 18:11
 Ne. Možda nećeš vjerovati, ali meni samome se više ne gledaju metri i metri sivih PP žnjora

-------------

Objavio: tatamata
Datum objave: 15.svibanj.2010 u 22:17
Mislim da je Katalyst imao u upotrebi Furutech FP 314 Ag. Možeš ga tražiti dojmove o kabelu na PM. Siguran sam da će ti rado odgovoriti na upit.

-------------
prava hifa svijetli u mraku.

Datum objave: 16.svibanj.2010 u 13:27
 Pa, sad kad je već prozvan možda se javi i ovdje. Doture ...?

-------------

Datum objave: 08.rujan.2010 u 11:33
 Evo ponovo da malo oživim temu ...  (Btw. dotur se onomad javio i ... pa, recimo da sam izgubio želju da se zanimam sa Furutechom )

No, idemo dalje, malo konkretnije nego zadnji put.

Detaljnim uvidom u ponudu ovdašnjih dilera nađoh par strujaša koji bi financijski bili dohvatljivi mom džepu (naime, trebalo bih 6 komada, zasad),
pa bih bio zahvalan ako je tko imao iskustva s njima u kontroliranim uvjetima, da ih podijeli ovdje.

1. Atlas
 2. Cardas Quadlink, Cross
 3. Oyaide Tunami, EE/F-S
 4. Straight Wire Green LIght, BLue Thunder (bilo riječi o njima, ali bi još koji dojam bio poželjan)
 5. Wirewold Aurora
 6. Crystal Cable Piccolo, Micro

Inače, može i koji prijedlog sa strane, (vjerojatno sam nešto i fulao), da je u cjenovnim okvirima ovih gore modela, novi ili SH, svejedno.
 I molim bez DIY varijanti. Tako što već imam doma i rade uglavnom odlično.

-------------

Datum objave: 08.rujan.2010 u 11:55
Jel ti http://www.audiofil.net/oglasnik/viewad.asp?id=502939743421240 - ovaj dovoljno lijep?

Datum objave: 08.rujan.2010 u 12:26
Imam Cardas quadlink već dosta dugo na cedepeju... u usporedbi sa recimo straightwire green lightning Cardas je malo uglađeniji i mekši u srednjim/visokim.
Sumić i KLaudio rade kontra, prozračuju, definiraju, utežu bas, no "jedu" tijelo i "šilje" timbar.
Tatamatin delanec je negdje između, no u kratkom testu mi se činio zatvoreniji prema gore. LAT je dosta dobar isto.

Neki od pomenutih su navodno bolji za pojačalo!

Datum objave: 08.rujan.2010 u 13:34
 Cardas mekaniji ... tako sam nekako i mislio. Iako, za taj SW si rekao da je kod tebe bio otvoreniji nego što sam ga ja čuo. Sumići su too-much love. KLaudio ... morat ću malo pogledat što se zapravo nudi, iako ne znam koliko je to dalje od DIY-a.
 LAT ... Može konkretnije, koji model, kakav mu je karakter? Koliko je to "dosta dobro"?

-------------

Datum objave: 08.rujan.2010 u 15:35

Mekaniji, ali ne premekan... onako taman kako treba;)

SW nisam već neko vrijeme isprobavao, imam ga i stoji u ladici.

LAT, ne znam model... tamnozelen je , cijena novog mislim oko 1800 kn, posuđen od Deve... onako relativno neutralan, možda sa tračkom tvrdoće u visokima, dobar bas i separacija. U nekim drugim sustavima svoje prave kvalitete pokazao više na pojačalu.

Ustvari neznam čemu opet strujaši...ja sam ih isprobao dovoljno da mogu reći da me više ne interesiraju. Kako je već netko rekao, ako nemaš love za Šunjatu, zaboravi na boraniju!

Datum objave: 08.rujan.2010 u 17:18

... 
Ustvari neznam čemu opet strujaši...ja sam ih isprobao dovoljno da mogu reći da me više ne interesiraju. Kako je već netko rekao, ako nemaš love za Šunjatu, zaboravi na boraniju!
Ja sam ih pak isprobao nedovoljno da bi mogao izvući definitivan zaključak, iako je tu bilo i jeftinih i skupljih. Znam da će biti teško ali ne odustajem
 U svakom slučaju, iako imam više nego dobar DIY kabel, didicated kabel namjenjen HIFiju će donijeti poboljšanja (naravno, ne svaki, da ne bude slučajno zabune).
 Sad samo treba naći nekog dovoljnog jeftinog, a signifikantno boljeg od postojećeg, i to je to.

Btw. ako netko ima što na ponudi, a voljan je slati na slušanje (svi troškovi na mene), neka me PM-a.

-------------

Objavio: porti
Datum objave: 09.rujan.2010 u 09:34
@ Sten,
Preporučio bih ti PS Audio Xstreme Punch ako ga još imaju u Mediaaudiu. Solidan jeftin kabel ( cca 600kn/1,5m ) koji je u mom sistemu unio dosta prozračnosti i mekoće u gornjem pa i u srednjem dijelu spektra. Uspoređujući ga sa Cardas Quadlinkom, ja i prijatelj nismo uspijeli primjetiti razliku a razlika u cijeni je dosta velika, oko 1000 kn. E, sad, il' smo obojica gluhi ili ...ne znam.

-------------
http://hblasic.stiforphr.com/ - http://hblasic.stiforphr.com/

Datum objave: 09.rujan.2010 u 15:50
 Da, PS Audio njih zaboravih.
 Sad pogledah ... Taj Punch je stari model i vjerjatno ga nemaju, ali vidim da u važećoj ponudi ima zanimljivih stvari. NAdam se da imaju tog i u dućanu. Thanks.

Btw. kad smo kod se već spominjala šunijata ...
 Imadoh na slušanju model Diamondback i to je bilo prilično loše iskustvo.

-------------

Datum objave: 09.rujan.2010 u 15:56

Btw. kad smo kod se već spominjala šunijata ...
 Imadoh na slušanju model Diamondback i to je bilo prilično loše iskustvo.

Primjetio sam po forumima da se svi žale na taj diamondback i nerijetko se može naći u prodaji po oglasnicima za razliku od drugih modela. Ko zna u čemu je kvaka?

Nazovi Mediaaudio pa ih pitaj za taj Punch. Kad sam ja kupovao također ga nije bilo na cijeniku ali su ga imali na zalihama. Prodavač mi je na dva komada davao rabat od 10%.

-------------

Datum objave: 09.rujan.2010 u 17:45
Originalno postano od strane člana: porti porti napisao:

Primjetio sam po forumima da se svi žale na taj diamondback i nerijetko se može naći u prodaji po oglasnicima za razliku od drugih modela. Ko zna u čemu je kvaka?
 Možda u tome što stvarno ne valja.  

-------------

Objavio: amigo
Datum objave: 09.rujan.2010 u 20:20
Shunyate jeftinije od Pythona ne vrijede novce koje koštaju.

-------------
     http://www.audiofil.net/gal_news_item.asp?NewsID=147 - Moj HiFi

Datum objave: 09.rujan.2010 u 21:59
To vjerojatno znači da:

Python vrijedi 8580 kn

Anaconda vrijedi 14580 kn

King Cobra vrijedi 24680 kn

-------------

Objavio: nine_horses
Datum objave: 09.rujan.2010 u 22:27
Originalno postano od strane člana: amigo amigo napisao:

Trenutno je u Naima uboden Shunyata Taypan a Piton vx je na Primi, izvrsna kombinacija, Taypan mi je donio bitno bolji fundament u donjem spektru u odnosu na Lat-a a to se je reflektiralo i u cijelom spektru zvuka pa mi je veći gušt sada slušat glazbu. Definitivno u mojem sistemu i Taypan jako vrijedi.

-------------
http://www.audiofil.net/gal_news_item.asp?NewsID=131 - ::Moj sistem:: - There is always sunshine above a gray sky

Datum objave: 09.rujan.2010 u 22:36

To vjerojatno znači da:

Python vrijedi 8580 kn

Izgleda kao ozbiljna šoping lista. Već smo se pitali kad ćeš krenuti s nabavkom poštenih strujaša. Grehota je te tvoje rajngle držati na nekim utepejcima i pepejcima.

-------------

Objavio: Notax
Datum objave: 09.rujan.2010 u 23:07

To vjerojatno znači da:

Python vrijedi 8580 kn

Izgleda kao ozbiljna šoping lista. Već smo se pitali kad ćeš krenuti s nabavkom poštenih strujaša. Grehota je te tvoje rajngle držati na nekim utepejcima i pepejcima.

Mora da je mnogo bolje od ovoga, i da vrede kamion šuški:

http://www.moxtone.com/strujni_kabel.htm - http://www.moxtone.com/strujni_kabel.htm

I malo sa teorijskog stanovišta:

http://www.moxtone.com/o_mreznim_kabelima.htm - http://www.moxtone.com/o_mreznim_kabelima.htm

-------------
    E=mC^2 +/-3dB

Datum objave: 09.rujan.2010 u 23:16

Meni izgleda kao sprdaona lista. A utepejce ti ima baba.
Naheklao sam 6 komada Tatamata strujaša, zadovoljan sam potpuno i ne kanim se više time zamarati. Najbolje da ću za 6 onih pitona (a to je tek entri jeftinjara od ovih kaj "vrijede lovu") hraćnut preko 50 000 kn. Nisam valjda poludio? Toliko sam dao za amplifikaciju. Čovječe, za amplifikaciju.

-------------

Datum objave: 10.rujan.2010 u 00:49

... Naheklao sam 6 komada Tatamata strujaša, zadovoljan sam potpuno i ne kanim se više time zamarati.
...
 I ja sam potpuno zadovoljan sa svojim DIY uratkom (u smislu da im ne mogu naći praktično nikakvu inheretnu manu), ali nije da ne bih volio isprobati i štogod boljeg, dohvatljivog.

-------------

Objavio: Notax
Datum objave: 10.rujan.2010 u 01:28
Apparatus, nadrljao si. Kako je krenulo, Sten će uskoro imati bolji strujaš od tih tvojih DIY, a i od svojeg DIY. 

-------------
    E=mC^2 +/-3dB

Objavio: amigo
Datum objave: 10.rujan.2010 u 07:27
Originalno postano od strane člana: nine_horses nine_horses napisao:

Originalno postano od strane člana: amigo amigo napisao:

Trenutno je u Naima uboden Shunyata Taypan a Piton vx je na Primi, izvrsna kombinacija, Taypan mi je donio bitno bolji fundament u donjem spektru u odnosu na Lat-a a to se je reflektiralo i u cijelom spektru zvuka pa mi je veći gušt sada slušat glazbu. Definitivno u mojem sistemu i Taypan jako vrijedi.
OK, Taipan negdje može sjesti, ako treba dodati tijela instrumenata i vokala, no reduciran je u oba ekstrema. U relativno neutralnom setupu zna preuveličati bodi instrumenata i vokala.

-------------
     http://www.audiofil.net/gal_news_item.asp?NewsID=147 - Moj HiFi

Datum objave: 10.rujan.2010 u 08:47

I ja sam potpuno zadovoljan sa svojim DIY uratkom (u smislu da im ne mogu naći praktično nikakvu inheretnu manu), ali nije da ne bih volio isprobati i štogod boljeg, dohvatljivog.
To je u redu i možda i ja tako učinim jednoga dana. Tenutno imam drugih prioriteta: konačno nabaviti pasend zvučnički kabel, a to se već zove investicija.

-------------

Objavio: 11duc
Datum objave: 10.rujan.2010 u 12:25
na slušanju trio adio 

samo za bolju predstavu: srednji širina = 4.5cm

Datum objave: 10.rujan.2010 u 13:47
Originalno postano od strane člana: 11duc 11duc napisao:

na slušanju trio adio 

samo za bolju predstavu: srednji širina = 4.5cm

I ??? Kad će recenzija?
Mogo bi malo više sličica stavit!

-------------

Datum objave: 10.rujan.2010 u 14:07
A kaj će ti recenzija strujaša koji srednji dio spektra suzi na 4,5 cm?

-------------

Objavio: 11duc
Datum objave: 10.rujan.2010 u 14:33

A kaj će ti recenzija strujaša koji srednji dio spektra suzi na 4,5 cm?

a tek lančič na desnoj strani?

Datum objave: 10.rujan.2010 u 15:18

a tek lančič na desnoj strani?

Što??? Ono desno je isto strujaš???
A ja mislio telefonska žica!

-------------

Datum objave: 11.rujan.2010 u 12:44
Originalno postano od strane člana: porti porti napisao:

na slušanju trio adio 
I ??? Kad će recenzija?

Da, baš bi mogao napisati koju riječ o njima 

-------------

Objavio: Komandant Data
Datum objave: 11.rujan.2010 u 12:48
Ode eleven...
Znao sam da je onaj treći neizoliran!

Objavio: Edison
Datum objave: 11.rujan.2010 u 13:23
Originalno postano od strane člana: Komandant Data Komandant Data napisao:

Ode eleven...
Znao sam da je onaj treći neizoliran!

Kako to mislis, ode?  

Datum objave: 24.rujan.2010 u 17:32

na slušanju trio adio 

Da, baš bi mogao napisati koju riječ o njima 

Alo, Duc, kakvi su dojmovi na kraju? Najviše me zanima onaj najtanji; jel' ima tu kakve kvalitete ili se radi samo o šminkeraju? I koji je to točno model?

-------------

Datum objave: 26.rujan.2010 u 16:30
 Dule, hvala na PM-u.
 Evo još jedna

-------------

Datum objave: 12.siječanj.2014 u 14:02
 Uf, prošlo je već toliko godina ...

Ajmo opet malo o strujašima, ali ako vas ne zanimaju (brendirani) mrežni kabeli, smatrate da su preskupi ili općenito da je to prodavanje magle ... molim vas, nemojte se javiti u temu.

Dakle, mrežni u sistemu su i dalje vulgaris PP kabeli, a u međuvremenu je postalo još malo očitije da lagano guše sistem. Ne previše, ali dobro bi došlo nešto malo bolje. I ne baš preskupo pošto ih trebam barem 5 komada.
 Sve preporuke dobro došle. Mogu i brendirani kabeli u metraži. Samo nemojte preporučivati ništa što vuče na "topliju" stranu. Toga sam se naslušao  Dakle, "otvoreno, čisto, detaljno, direktno, brzo" ... u tom pravcu.

Ako možda netko ima nešto za ponuditi (uz prethodno slušanje), može na PM.
 Btw. je li tko imao možda prilike poslušati doma ovaj  http://www.ebay.co.uk/itm/Furutech-G-320Ag-18-E-Netzkabel-1-8m-Kaltgeratstecker-C13-Grundpreis-81-11-m-/181067922362?pt=DE_Computing_Netzkabel_Verl%C3%A4ngerungskabel&hash=item2a287d3bba - Furutech ?

-------------

Datum objave: 12.siječanj.2014 u 14:13

Ajmo opet malo o strujašima...
Ajd ne opet.

-------------

Objavio: jerga
Datum objave: 12.siječanj.2014 u 14:43
Sten, isprobao sam nekoliko strujnih i Oehlbach XXL Powercord 25 se pokazao odličan za cijenu. Po zvuku najbliže onom što si naveo da želiš. Nađe ga se na njemačkom ebayu za nevelike novce a vidim da ga sad nude i u rinfuzi. Ja sam jednog na aukciji maznuo i sa shippingom me došao 50€.

Objavio: catalyst
Datum objave: 12.siječanj.2014 u 14:46

Uf, prošlo je već toliko godina ...

Ajmo opet malo o strujašima, ali ako vas ne zanimaju (brendirani) mrežni kabeli, smatrate da su preskupi ili općenito da je to prodavanje magle ... molim vas, nemojte se javiti u temu.

Dakle, mrežni u sistemu su i dalje vulgaris PP kabeli, a u međuvremenu je postalo još malo očitije da lagano guše sistem. Ne previše, ali dobro bi došlo nešto malo bolje. I ne baš preskupo pošto ih trebam barem 5 komada.

Sve preporuke dobro došle. Mogu i brendirani kabeli u metraži. Samo nemojte preporučivati ništa što vuče na "topliju" stranu. Toga sam se naslušao  Dakle, "otvoreno, čisto, detaljno, direktno, brzo" ... u tom pravcu.

Ako možda netko ima nešto za ponuditi (uz prethodno slušanje), može na PM.

Btw. je li tko imao možda prilike poslušati doma ovaj  http://www.ebay.co.uk/itm/Furutech-G-320Ag-18-E-Netzkabel-1-8m-Kaltgeratstecker-C13-Grundpreis-81-11-m-/181067922362?pt=DE_Computing_Netzkabel_Verl%C3%A4ngerungskabel&hash=item2a287d3bba - Furutech ?

Ja sam pitanje strujnih kabela riješio sa dolje navedenim kabelima.Bježi od Furutecha(barem ako se mene pita).Kod mene u sistemu je bilo izuzetno loše,muljavo,bez detalja,jednom riječi-ispod svakog nivoa.Kada sam se iskesio i stavio ovo,to je bilo znatno bolje,čišće,uravnoteženo,zato moje
     http://www.musicdirect.com/p-62970-shunyata-cobra-zitron-power-cable.aspx - sve preporuke.

-------------
Nosce te ipsum

Datum objave: 12.siječanj.2014 u 15:10
 Znam za onog Furutecha što si mi rekao. Tog sam prekrižio. Nekako se, možda i naivno, nadam da je ovaj noviji bolji.
 A Šunijata za soma dolara ... pa vjerujem da to nije baš nešto bezveze  Ali ipak bih bio sretniji s nekim osjetno jeftinijim rješenjem ako će ići.
 Btw. tu Šunijatu si uzeo jednu, za razvodnu letvu? Ili?

-------------

Datum objave: 12.siječanj.2014 u 15:16
Originalno postano od strane člana: jerga jerga napisao:

Sten, isprobao sam nekoliko strujnih i Oehlbach XXL Powercord 25 se pokazao odličan za cijenu. Po zvuku najbliže onom što si naveo da želiš. Nađe ga se na njemačkom ebayu za nevelike novce a vidim da ga sad nude i u rinfuzi. Ja sam jednog na aukciji maznuo i sa shippingom me došao 50€.
 Gledam sad baš i ne vidim taj model, ali ima  http://www.ebay.co.uk/itm/OEHLBACH-XXL-Powercord-Netzkabel-HPOCC-Kupfer-1m-Meterware-3x-2-5-mm-UVP-75-m-/200984066985?pt=DE_TV_Video_Audio_Sonstige&hash=item2ecb957ba9 - ovaj (ista cijena). Zvuči zanimljivo i prihvatljivo.
 Ima i hrpa drugih gotovih modela. Možda netko neki dojam o nekom drugom modelu?

-------------

Objavio: jerga
Datum objave: 12.siječanj.2014 u 15:19
Ako imaš prilike probati taj XXL onda obavezno probaj. Ja sam bio skeptičan ali kod mene je potukao puno poznatije žice. Ali strujaši su čini mi se vrlo sklizak teren

Datum objave: 12.siječanj.2014 u 15:35
 Mogu ga probati samo tako da ga kupim. Što ću možda i učiniti ako u skoro vrijeme ne nađem nešto drugo.

-------------

Ispiši stranicu | Close Window

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd. - https://www.webwiz.net