Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Što bi s forumom?

Odgovori Odgovori Stranica  <1 51525354>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
Fantocci View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Fantocci Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27.studeni.2021 u 20:29
Ma slično ti je i u drugim branžama. Vrijedi li motor BMW1200GS 20000 EUR? I slično je sa drugim firmama i modelima tog ranga (KTM, Ducati itd)

U poređenju sa autom: ima samo dva kotača, nekih 125KS znači ništa posebno u poređenju sa auto agregatom, nema klime, nema radia, nema airbaga, nema krova, nema brisača, samo 2 mala sjedišta i 300 kila limarije a ne 1300....  WTF?.

A to je neki standard ako ideš kroz Dolomite i slično - voze ga "svi". Nije baš neka rijetkost. do sada su ih napravili preko pola miliona, znači nisu to male serije pa da se vade cijenom na to.

Na vrh
zhazhaming View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zhazhaming Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28.studeni.2021 u 10:53
u pravu si,samo što mene taj bmw ne zanima uopće jer toliko seljobera ga vozi da je to strašno.Priča mi trgovac u Bmw-ovoj poslovnici da ekipa dolazi i prvi put kupuje motor i uzima svu moguću opremu,a nikad sjeli na motor i ne znaju što im sve treba.Nakon godinu-dvije ide prodaja jer kao nemaju vremena....Meni je i skuter od 150-500 kubika ili cb500x odlična stvar i više je nego dovoljno za putovanja-manji troškovi održavanja,manja vjerojatnost krađe itd...tako je i s hi fi-hrpa ljudi mora imati nabrijane stvari i onda će to biti "to",ali ćesto bude obrnuto.Treba u svemu biti umjeren ako se može naravno...nismo svi isti.
Na vrh
syss View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
hedonist daltonist

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj syss Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.studeni.2021 u 08:33
MA RX6 sam platio ravno hiljadu€ onomad na rasprodaji tehnomaxa, sad pogledajte koliko košta ekvivalent (2x6")
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11.prosinac.2021 u 12:03
Originalno postano od strane člana: zhazhaming zhazhaming napisao:

Istina!  sve je otišlo u pm s cijenama! nisu normalni,a i ja bih radije za nekakvu veću lovu uzeo  neki skuter ili dobar polovni automobil nego pljunut tolke pare za par komponenti-možda je svetogrđe al baš me briga...izgleda da smo osuđeni na polovno...
Tko što kupuje za koji novac osobna je stvar. 

Besmislena tema, svatko tu ima svoje prioritete i želje, i tako možete pisati godinama, ja bi kamion, ja bi skuter... ovo je ipak forum sa audio&hifi tematikom, tako da ne vidim zašto spominjati kamione i skutere.

Također, ova je tema o problemima funkcioniranja foruma tako da ste skroz fulali mjesto. 

Ne razumijem zašto to treba objašnjavati.

Editirao Gašo - 11.prosinac.2021 u 12:05
RPi3+Digi Pro(Soundness mod), AD1865 filterless NOS DAC , Marohei Maduro S, Sony TA-A1ES, Marohei Statement zvučnički, ATC SCM 19 V2
Na vrh
zhazhaming View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zhazhaming Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.prosinac.2021 u 19:35
ok sorry što smo otišli u offtopic...lp
Na vrh
Dubs View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Dubs Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13.prosinac.2021 u 21:07
Originalno postano od strane člana: Gašo Gašo napisao:

Tko što kupuje za koji novac osobna je stvar. ....
Mislim da je čovik pogodija u cencu.

Slušanje glazbe postaje toliko skupo, da ljudi gube interes. A postojeći audiofili to podržavaju (i ti, Gašo)  klikču glavom i kažu ae tako je kako je sve je poskupilo pa šta. Makar si ti zapravo realan čovik s obe dvi na zemlji,imaš i tehničku podlogu i ljubav prema glazbi al ne buniš se.

Zato i nema nikog na forumu. Seniori ili pomrli ili im dosadilo a juniora nema.

Jebga. 

Ako u startu znaš da za par, 3-4 ili 6 ili 10  tisuća eura (ljudima bez nadnaravnih sposobnosti treba prilično dobro vrijeme da i 3  skupe,ono ožene se, prvo dijete pa i  druga djeca, vrtić knjige sportovi odjeća a i to nemalo stambeno pitanje.....) nije moguće sklopiti pristojan sustav,koji se pristojno čuje....čemu uopće ulaziti u to?

Bolje kupit dobar auto,makar iz 2009e jelda, a ostane i za par janjadi i preko nekoliko gajbi žuje ili sličnog.

Ebate kad sam prije 5 godina radija kuću, kupija neke ugradbene zvučnike od Bowersa, ostalo mi par. Da sad nikad ugrađeni višak u originalnom pakiranju  stavim na njuškalo,ovi što sam ugradio ostaju mi mukte.

Meni to niti je drago niti je normalno.  Abnormalno,odvratno. Ozbiljno. Meni se to gadi.

Na fhr s**m koliko mi se gade cijene kabela,postovi mi se brišu,čudim se sam sebi da uopće nešto napišem o tome, koliki je forca ignor kontra mene. A ne mislim nikom ništa loše.

E da su samo kabeli u pitanju. Pojačala,zvučnici, izvori....sve je abnormalno, a da imalo valja.

Editirao Dubs - 13.prosinac.2021 u 21:27
Right here, right now
Na vrh
alexatpos View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj alexatpos Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.prosinac.2021 u 18:08
Iako je sve do sada navedeno tocno, (skupoca, hr.ekonomska situacija, smjene genracija, itd) postoje primjeri koji ukazuju na to kako glavni  'problem' nije u tome.

Naime, na nedavno pokrenutoj, pa taman zatvorenoj fb stranici (od strane Maroheia) se u kratkom vremenu okupilo 4t clanova. Fb svakako nije prikladan medij za aktivnost poput hi fi foruma, ali taj primjer pokazuje kako je ljudima mozda ipak bitnije 'druzenje' sa (ne)istomisljenicima , nego nuzno samo posjedovanje i uzivanje u hi fi opremi.

Unatoc prilicno nehomogenoj druzbi (iz cijelog 'regiona', sto bi se sada reklo) manje, vise nije bilo ni traga toksicnoj atmosferi ili 'pljuvackim' postovima kakvi su ovdje znali osvanuti.

Razlog tome, po mom skromnom misljenju, je bio u tome sto su ljudi pisali pod svojim punim imenom i prezimenom, a i prilicno cvrsta moderatura (koja ovdje godinama nedostaje) te bi autori takvih ili slicnih vrlo brzo dobili opomenu ili ban.

Mislim kako su upravo takvi postovi, ili takava, negativna atmosfera, itekako pridonijeli gubitku sireg interesa za ovaj forum i pitanje je hoce li se ljudi ikad vratiti na ovaj, odnosno hoce li s estvoriti neka masa novih, koji bi ga mogli ozivjeti..

Mislim kako bi Marohei bio prilicno dobar moderator i na ovom forumu, no pitanje je njegovog interesa i vremena....
Na vrh
zden View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zden Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.prosinac.2021 u 20:38
Također, ova je tema o problemima funkcioniranja foruma tako da ste skroz fulali mjesto. 

zden

Na vrh
Zundapp View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
Zed

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Zundapp Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.prosinac.2021 u 18:27
Kako regrutirati mlade i ozivjeti forum? Reci im da cijene nisu vazne?
Zed
Na vrh
nino View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj nino Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.prosinac.2021 u 21:38
Originalno postano od strane člana: Zundapp Zundapp napisao:

Kako regrutirati mlade i ozivjeti forum? Reci im da cijene nisu vazne?

Reći im da je hifi strogo zabranjen
Audio Analogue Puccini Anniversary/Audiolab M-DAC+/Marantz SA8003/Pioneer N-50/Sonus faber Olympica I/Cardas Golden Presence XLR/Kimber 8TC
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 51525354>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,328 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente
Savjet pri kupnji
Forum: Računala i audio