Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Što bi s forumom?

Odgovori Odgovori Stranica  <1 5051525354>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
tomislav1 View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (1) Pohvala (1)   Citiraj tomislav1 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.studeni.2021 u 10:57
moje mišljenje je da bi se to moglo usmjeriti u dobrom smjeru.
što je dobro?
- djeca danas slušaju muziku više nego nekada. nema djeteta bez muzike na mobitelu i slušalica na ušima i to posvuda.
- muzika je dostupnija nego ikada ranije.

što nije dobro?
- djeca slušaju najčešće koristeći slušalice loše kvalitete
- slušaju koristeći neke loše kompjuterske zvučnike.

što i kako dalje?
- djeci je teško prodati cd player ili gramofon ili bilo kakav drugi izvor muzike koji nije mobitel ili nešto slično tome. i neka tako ostane, izvor muzike neka bude taj telefon, tablet, laptop...
- imaju loše slušalice - probajmo im približiti svijet boljih slušalica - to im treba 
- imaju loše zvučnike - probajmo im  približiti svijet pojačala i zvučnika - to im treba

možda kasnije netko od njih kupi i neki kabel i zainteresira se dalje i dublje za tu priču. 
no u ovom trenu oni niti ne znaju kako njihova glazba može zvučati taman bila reproducirana sa mobitela.

http://www.audiofil.net/klub/
Na vrh
donkimizer View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj donkimizer Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.studeni.2021 u 11:37
Da su djeca dobra ciljana populacija za kupnju hi-fi opreme to bi već odavno bilo jasno. Ali slabo. Nekolicina što uspiju nešto zaradit, ušparat ili im se starci valjaju u parama baš i ne kvalificiraju. A ovim drugima šanse da starci kupe komponentni sustav su ravne nuli. Najbolje što možeš očekivati su bolje slušalice ili aktivni zvučnici.
Mislim da jednostavno vlada većinska nezainteresiranost, traži se minimum funkcionalnosti i to je to. Većina moje ekipe ima značajan dodir sa glazbom, bilo da su muzičari, pohode koncerte, obožavaju bendove, nebitno, pa su mnogi čak i čuli pošten komad opreme, kod mene ili nekoga drugoga i nisu pokazali baš nikakav interes za nadogradnjom kvalitete zvuka. Aj, jedan se držao dobrih slušalica i sad želi nekakve ok zvučnike, al to je to.

Editirao donkimizer - 08.studeni.2021 u 11:37
Na vrh
popol_vuh View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
čemu ?

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj popol_vuh Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.studeni.2021 u 12:17
Originalno postano od strane člana: Fantocci Fantocci napisao:

Pa forum ne može bit drukčiji nego je stanje u društvu općenito.

Koga od vaših tinejdžera još zanima HIFI kao što je nekad nas? Tko od njih crta zvučnike u sveske za vrijeme MA? Njima je vrhunac novi telefon i eventualno BT slušalice (nije važno koje marke) ili možda neki BT prijenosni zvučnici.
To se vidi i po trgovinama sa elektronikom - dok su prije 20 godina neke imale respektabilne slušaone pune dobre opreme, to se sada svelo na možda 2-3 a u ostalim se živi samo od prodaje telefona i televizora. A CDje ni mi stara garda više ne kupujemo. Sad su nam još koncerte uzeli.
I tako to.

To što ti tražiš niti nije moguće, barem ne na taj način pozivanja na dobra stara vremena. Jednostavno su se zapadna društva jako promijenila, pogotovo u zadnjih 20ak godina. Da li se meni osobno to sviđa? Ne, ali to nije relevantno. 

Hi-fi je dinosaur, kao što je i ideja ozbiljne umjetnosti dinosaur, pa je onda u vezi s time i nepodijeljena pažnja usmjerena na ozbiljnu umjetnost dinosaur.

Meni se doista čini da pitanje društvene aktualnosti hi-fia nužno ovisi o tom pretpitanju - kako postupamo s umjetnošću u društvu. Ako je "umjetnost" potrošna roba za puko konzumiranje, onda je hi-fi suvišan. I to se danas događa. 

Originalno postano od strane člana: tomislav1 tomislav1 napisao:

što je dobro?
- djeca danas slušaju muziku više nego nekada. nema djeteta bez muzike na mobitelu i slušalica na ušima i to posvuda.

što nije dobro?

što i kako dalje?
- djeci je teško prodati cd player ili gramofon ili bilo kakav drugi izvor muzike koji nije mobitel ili nešto slično tome. i neka tako ostane, izvor muzike neka bude taj telefon, tablet, laptop...
- imaju loše slušalice - probajmo im približiti svijet boljih slušalica - to im treba 
- imaju loše zvučnike - probajmo im  približiti svijet pojačala i zvučnika - to im treba

možda kasnije netko od njih kupi i neki kabel i zainteresira se dalje i dublje za tu priču. 
no u ovom trenu oni niti ne znaju kako njihova glazba može zvučati taman bila reproducirana sa mobitela.

Mislim da je ovo OK smjer, sviđa mi se što nema moralne panike u tvojem razmišljanju, međutim ostaje mi ovo pitanje koje je prisutno u donkijevom tekstu dolje:

Originalno postano od strane člana: donkimizer donkimizer napisao:

Mislim da jednostavno vlada većinska nezainteresiranost, traži se minimum funkcionalnosti i to je to. Većina moje ekipe ima značajan dodir sa glazbom, bilo da su muzičari, pohode koncerte, obožavaju bendove, nebitno, pa su mnogi čak i čuli pošten komad opreme, kod mene ili nekoga drugoga i nisu pokazali baš nikakav interes za nadogradnjom kvalitete zvuka. Aj, jedan se držao dobrih slušalica i sad želi nekakve ok zvučnike, al to je to.

Ta činjenica, da hi-fi u jednom smislu nije nužan za doživljaj muzike. To nesumnjivo stoji - ima pun q ljudi koji uživaju u muzici vrlo duboko i smisleno, na potpunom kršu od opreme. Kad se zbroji prenosivost, jeftinoća, lakoća uporabe, sveprisutnost takvog smeća i ova prva činjenica, onda ostaje pitanje - gdje je pravi meritum hi-fi opreme?

Ja ću za sebe lako odgovoriti - hi-fi omogućuje da čuješ stvar "stvarnije", "ispravnije"...netko će reći "taktilnije" - međutim mislim da to ne bi trebao biti centralan argument za hi-fi jer mi dok slušamo uvelike apstrahiramo, nadopunjujuemo i sl. Ja bih išao na ovaj moment - hi-fi omogućuje da adekvatnije, primjerenije, bliže "istini stvari" čuješ. Kod minimalističke muzike je stvar vrlo jednostavna - neku muziku doista i čuješ samo na hi-fiu i to kad se čuje, to se ne zaboravlja. Ali tko uopće sluša takvu muziku? Većinom se sluša muzika gdje je jednostavno uhvatiti neki ritam, neke melodije i harmonije i gotova priča. A za čuti te stvari u osnovnom smislu je dosta i apsolutni krš. Mozak odrađuje ostatak.

Gdje u tome i kako nagovoriti ljude na hi-fi? 

- Potrošni karakter umjetnosti, koji sa svoje strane ukida zahtjev za pažnjom, ozbiljnim doživljajem, pa onda i kvalitetom reprodukcije. 

- Statičnost i nepovezanost načina upotrebe hi-fia sa formama života u današnjem društvu. Kao napomena: osobno prezirem ovu situaciju - da sve mora biti mobilno, povezano, da sve mora imati displeje, ekrane, daljinske, biti maleno, bežično - gadi mi se to sve i želim stvari suprotne tome, ali činjenica je da se tako danas dominantno živi. Ja čak niti ne bih volio da hi-fi industrija ide uopće u tom smjeru, ali samo iskazujem tu kontradikciju i nevolju. hi fi kao takav nije u skladu sa današnjim životom u zapadnim društvima. Zato on za mene i jedna dijelom idealistička, romantična stvar.

- Činjenica da se simplistička muzika kakvu ljudi dominantno slušaju može iskusiti i na kršu. Ovo je povezano sa prvom točkom - jer svaka muzika se može bolje iskusiti na hi-fiu. Ali kada ljudi nemaju duboka očekivanja, onda je sve dovoljno.

To sve skupa kad se pogleda je realan problem i ne može se riješiti kukanjem, pozivanjem na dobra stara vremena ili prodikama mladima.
Na vrh
Fantocci View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Fantocci Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.studeni.2021 u 08:40
Ma kakve žalopojke, to ti je realno stanje i nitko od nas ga neće promijenit, premalena smo grupa. I ništa ja ne kukam, meni je OK, trenutno mi fale samo koncerti.

Ima i pozitive: toliko muzike na izbor, informacija o audiu, DIY (recimo opreme - mjerni mikrofoni, softver, alat....)  i svemu ostalome što nas zanima prije 20 i više godina nisi mogao dobiti ili veoma teško, a sad ima toga po netu i jutjubu koliko hoćeš... Samo treba par klikova i onda odvojiti smeće od koristnoga. 

Da ne ispade sve skroz loše i samo jadikovanje obrva

Editirao Fantocci - 09.studeni.2021 u 08:50
Na vrh
syss View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
hedonist daltonist

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj syss Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.studeni.2021 u 01:35
Originalno postano od strane člana: tomislav1 tomislav1 napisao:

što je dobro?

što nije dobro?

što i kako dalje?

E ovo ću potpisati iz vrlo jednostavnog razloga - Tronsmart Apollo Q10

Dakle počeo sam se baviti nekakvom fizičkom aktivnošću koja je zabavnija uz glazbu i prvi put nakon valjda 15g sam išao kupiti slušalice koje nisu in-ear (makar odnedavno imam nove i stvarno mogu reč samo hvale za te pare, ali jednostavno mi ispadaju kod kretanja Soundcore Spirit) jer imam samo kućne neke Sony RF "generičke" spojene direktno cinčevima za gledanje noćne telke, makar su i one koštale preko 100€.

Naletio na taj Tronsmart za kojeg nikad nisam čuo, a kamoli imao doticaja sa dotičnima za tipa 500ak kn i reko dobro, recenzije su oke, svi sretni, nemam šta razmišljat... ima kakav-takav ANC (nije Sony MX4, ali bogami radi sa 5 mikrofona), drajveri solidne veličine, ekipa se ne žali da bole uši nakon pol dana šta ih nosa na glavi + 100h rada na jednom punjenju (ovo je stvarna brojka btw).

Spojio se na OnePlus 6T mob koji imam, AAC codec krenuo i ono za Youtube playlistu i više nego dovoljno da nešto drenči dok se rekreiram... slušam ja to i stvar zvuči toliko superiornije u odnosu na ovaj "kućni" Sony (koji sam platio jer mi je u tom trenu trebalo upravo tako nešto), pa reko nisam ja lud i dao naokolo ekipi da sluša malo jer mi je sa nekim snimkama zvučalo jednostavno predobro. Štoviše ekipa je bila mahom ženska koja je rekla WOW

Mislim nije ovo neka reklama ili nedajbože nešto više, ali eto samo sam htio reč koliko nešto napreduje u vrlo kratkom periodu na toliko polja da ti ono maltene vilica otpadne vs. ono što si uvjeren da je tak-kak-je

edit: sve touch funkcije na samim slušalicama rade savršeno... telefon, youtube skip/pause/play, playeri, glasnoća, ANC/ambient etc.

Editirao syss - 12.studeni.2021 u 01:47
Na vrh
donkimizer View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj donkimizer Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.studeni.2021 u 14:37
Odmah su me podsjetile na OPPO PM-3 model koji sam nekoć davno htio kupit. proteza
Na vrh
syss View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
hedonist daltonist

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj syss Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13.studeni.2021 u 00:35
Ajd dobro vrlo je vjerovatno da Oppo zvuči podosta bolje od streamanih (naravno HQ ) Youtube linkova, ali velim smisao posta je ono - e, trebam slušalice za sutra, našao sam nešto na bespućima interpleta, jel ima dućan koji sada radi (vikend) i da ih ima ove sekunde na lageru?

Onak totalno bezvezna kupovina nečeg što cifrom/pozadinom/ičime nema veze sa hajfajem, da bi ispalo na kraju da sam cijeli dan čupao muziku i slušao na tom ekšli impresivnom komadu kineskog hardvera

p.s. stvarno nisam niti poznavatelj, niti neki ljubitelj slušalica tako da sve uzmite sa zrnom soli
Na vrh
zhazhaming View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zhazhaming Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27.studeni.2021 u 18:49
Zanimljivo...moje mišljenje je da kako se sve mijenja tako i hi fi i stoga ne vidim nikakav problem u tome.Možebitno riješenje je i da mi kao ozbiljniji konzumenti još više utječemo na našu djecu pa će i ona vrlo vjerojatno pokazati više zanimanja za tu tematiku.Našoj klinčadiji je lakše kad im netko nešto pokaže i objasni.Ako imamo doma gramofon i slušamo mjuzu na njemu i dijete to osjeti i počne se zanimati.To naravno nije pravilo,ali hi fi je uduvijek bio za "odabrane" i to će uvijek biti tako.Nisu svi zainteresirani za sport ili slikanje pa život ide dalje.Ono što je super je dostupnost svega preko youtube-a,torrenta itd...pojačala dolaze s dac-om i glazbenim servisima ako se ne varam pa je i to danas još jedan plus.Uglavnom izbor je puno veći nego prije 20-ak godina i to uopće nije loše.Kažem,koga zanima taj će si uvijek dati truda da proširi svoje vidike...lp
Na vrh
Zundapp View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
Zed

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Zundapp Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27.studeni.2021 u 19:46
Odem ja neki dan u prodavnicu da vidim HIFI, rekoh nisam dugo bio tamo, mozda ima nesto interesantno? I bilo je interesantno, vidim prodaju zvucnike za 100 000, a ja mislio da su 20 000 huhPogledam pojacalo, integrirano, onako malo povece, mislim siguno je skupo, mozda 30 000 ili cak 35 000,.....kad ono cijena 98 000.haha Srecom, kabele sam prekocio.zlatni_zub

Ma sto HIFI, to i treba krept. Gledam ona Dan Dagostino pojacala, pa ti mozes kupiti MAN kamion za tu cijenu i garantiram glavom da taj MAN ima vise tehnologije nego Dan Dagostino pojacalo. Ma sta kamion, Gorenje perilica ima vise tehnologija.

Zed
Na vrh
zhazhaming View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zhazhaming Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27.studeni.2021 u 19:52
Istina!  sve je otišlo u pm s cijenama! nisu normalni,a i ja bih radije za nekakvu veću lovu uzeo  neki skuter ili dobar polovni automobil nego pljunut tolke pare za par komponenti-možda je svetogrđe al baš me briga...izgleda da smo osuđeni na polovno...
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 5051525354>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,328 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente
Savjet pri kupnji
Forum: Računala i audio