Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Vratio se gramofon

Odgovori Odgovori Stranica  <1 80818283>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
popol_vuh View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
čemu ?

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj popol_vuh Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02.studeni.2021 u 19:50
Malo sam se igrao jučer sa jeftinjozom digitalnim mikroskopom koji sam uzeo sa amazona za grubu provjeru zvučnice. Mikroskop dolazi sa totalnim trash stalkom, ali ništa, uzeo sam ga svejedno jer kažu ljudi da je sam mikroskop OK, samo stalak ne valja. I tako, dođe on, odem ja na stranicu kinezovu da skinem zadnju verziju softvera, kad tamo na prvoj stranici u crvenim slovima "vi koji ste kupili taj mikroskop i ako ste to napravili preko amazona, pošaljite nam kopiju računa i besplatno šaljemo bolji stalak". Ja rekoh, ajde idem poslati...pošaljem, dođe mail brzo da im još nešto treba, pošaljem im i to i evo az cca dva tjedna stiže stalak novi. I stalak je ko curica, težak, ful aluminijski, ništa se ne pomiče pri pomicanju samog mikroskopa i zumiranju i sl:

Skinuo BM Wood i napravio par slikica. Bilo bi super da može viša rezolucija, ali i ovo je OK za osnovne stvari:

Na vrh
popol_vuh View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
čemu ?

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj popol_vuh Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02.studeni.2021 u 19:50
Originalno postano od strane člana: zden zden napisao:

A jesi našao dućan  koji traži za glupavu vagicu 799kn  ne da su bezobrazni neko bezobrazni van svake pameti  , gulikože  po svim pitanjima  ,osobno zaobilazim ih u velikom luku  po svim pitanjima 

Ima  vagica na  njuškalu

Ima ova u Ronisu za 250kn. Ali još se predomišljam između te i neke mehaničke.
Na vrh
zden View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zden Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02.studeni.2021 u 19:55
Posudiš  vagicu od nekog  za  podesiti  i onako se to ne važe svaki dan  . Ovaj stalak je guba  ja kupio ranije  pa sva plastika stalka  popucala  pa ljepi li ljepi   a to što trći po stolu posebna prićica

zden

Na vrh
popol_vuh View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
čemu ?

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj popol_vuh Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02.studeni.2021 u 20:10

Posudiš  vagicu od nekog  za  podesiti  i onako se to ne važe svaki dan  . Ovaj stalak je guba  ja kupio ranije  pa sva plastika stalka  popucala  pa ljepi li ljepi   a to što trći po stolu posebna prićica

Taj stalak koji se po defaultu dobije je skoro pa neupotrebljiv. Jednostavno se previše pomiče po stolu. Užasno puno pimplanja da se podesi sve parametre na mikroskopu, a da objekt ostane u fokusu, tj. da se ne pomakne nešto na stalku ili sve skupa.

Editirao popol_vuh - 02.studeni.2021 u 20:11
Na vrh
zden View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zden Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02.studeni.2021 u 20:43
Plastično smeće   ništa više   iako sam uređaj je dosta dobar za nas  čorave

zden

Na vrh
andy_0702 View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj andy_0702 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02.studeni.2021 u 20:55
Originalno postano od strane člana: Zundapp Zundapp napisao:

Eto i ja sam si narucio novi mali Rega Fono MC da ga isprobam uz Ania MC pickup. nekoliko godina sam koristio Pro Ject Tibe Box DS i rekoh, da malo promjenim. Nije sigurno da ce biti bolje, ali eto, da se malo igramo.

ima jedan u rotary-u .... gotovo nov.. ja bio vlasnik ...
siguran sam da bi dobio dobru cijenu od Bože....
Na vrh
zden View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zden Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03.studeni.2021 u 13:15
Originalno postano od strane člana: popol_vuh popol_vuh napisao:

Taj stalak koji se po defaultu dobije je skoro pa neupotrebljiv. Jednostavno se previše pomiče po stolu. Užasno puno pimplanja da se podesi sve parametre na mikroskopu, a da objekt ostane u fokusu, tj. da se ne pomakne nešto na stalku ili sve skupa.

Koja je adresa  za skidanje drajvera za taj  mikroskop kod mene nema takvih podatalka  ni na  čemu
!
Ljut
zden

Na vrh
popol_vuh View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
čemu ?

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj popol_vuh Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.studeni.2021 u 11:08
zden, sorry, tek sada vidio tvoj post. Adresa:

www.jiusion.com/art/microscope

P.S.

Vidim da im taj deal za bolji stalak jos vrijedi - velika preporuka jer stvarno je stabilan i bez beda se moze napraviti jako fine snimke.

Editirao popol_vuh - 07.studeni.2021 u 11:10
Na vrh
popol_vuh View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
čemu ?

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj popol_vuh Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.studeni.2021 u 11:16
Mislim da sam ovo vec pitao, ali nisam dobio odgovor ovdje, pa cu pokusati ponovno.

Imam Benz Micro Gold zvucnicu koji sam koristio prije BM Wood sada. BM Gold sam imao dosta dugo, ali kad sam ju skinuo, jos uvijek nisam cuo nikakve zvucne deformacije, nikakva distorzija, nista. Medutim, nisam pazljivo biljezio koliko je svirala (sto sada radim na Wood). Pod mojim mikroskopom ipak ne mogu vidjeti koliko su lijevi i desni bok izlizani...osnovni oblik je odlican, ali citao sam da treba gledati refleksije svjetla i sl. kako bi se vidjela potrosenost. Moj mikroskop mislim da nema dovoljnu rezoluciju, a cak niti da vidim izlizanost, nisam siguran da bih znao sto gledam. Ima li itko kod nas tko bi mi mogao procijeniti stanje te zvucnice? Naravno, platio bih i sve ostalo sto ide. Ali da bide neki znalac koji doista zna sto radi.
Na vrh
zden View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zden Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.studeni.2021 u 13:00
Originalno postano od strane člana: popol_vuh popol_vuh napisao:

Mislim da sam ovo vec pitao, ali nisam dobio odgovor ovdje, pa cu pokusati ponovno.

Imam Benz Micro Gold zvucnicu koji sam koristio prije BM Wood sada. BM Gold sam imao dosta dugo, ali kad sam ju skinuo, jos uvijek nisam cuo nikakve zvucne deformacije, nikakva distorzija, nista. Medutim, nisam pazljivo biljezio koliko je svirala (sto sada radim na Wood). Pod mojim mikroskopom ipak ne mogu vidjeti koliko su lijevi i desni bok izlizani...osnovni oblik je odlican, ali citao sam da treba gledati refleksije svjetla i sl. kako bi se vidjela potrosenost. Moj mikroskop mislim da nema dovoljnu rezoluciju, a cak niti da vidim izlizanost, nisam siguran da bih znao sto gledam. Ima li itko kod nas tko bi mi mogao procijeniti stanje te zvucnice? Naravno, platio bih i sve ostalo sto ide. Ali da bide neki znalac koji doista zna sto radi.

Mislim da  ti je to uzaludan  posao s  zvučnicom  i da se ne  zamaraš s tim , odokativno se  prisjetiš koliko bi mogla raditi  u prošlosti  i to je to  jer ne postoji   način da ti to netko  procjeni .
Thanks na linku  . 
Meni nisu priznali  pa sam naručio  rok isporuke  dva  mjeseca  ,dobro će doći i za mini  biax

zden

Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 80818283>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,340 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente
Savjet pri kupnji