Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Redoslijed upgradea: ručka vs. zvučnica

Odgovori Odgovori Stranica  <123
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
Supersaša View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (1) Pohvala (1)   Citiraj Supersaša Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02.travanj.2020 u 19:23
Originalno postano od strane člana: popol_vuh popol_vuh napisao:

Ovo boldano mi je zapravo bizarno, što više razmišljam. Nije da ne vjerujem tvojem iskustvu, samo mi je teško prihvatiti da je promjena žice donijela više od promjene zvučnice. Iako, ne znam koja je stvarna razlika DV 10x5 i AN IQ3. Možda je ova dynavectorica stvarno "giant killer"? Možda regina ručka jednostavno ne može iskoristiti AN kako bi trebala? Možda nešto u sinergiji sa phonoima?

Nije bizarno, nivo signala od zvučnice do phona je 100 x manji nego kod normalne interkonekcije i utjecaj svega je za toliko i veći. Ne treba mistificirati u ovom slučaju. Sa zvučnicom doslovno možeš slušati "elektromagnetsku oluju" ako je malo profuraš okolo prema strujnim kabelima, elektromotoru gramofona ili obližnjim transformatorima...pa otud i eventualne velike razlike kod promjene geometrije, vodiča ili prelaznih otpora, ovdje je to jako jako bitno...

I found it hard
Its hard to find
Oh well, whatever, nevermind
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (1) Pohvala (1)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02.travanj.2020 u 19:56
Srecom zvucnice su po prirodi floating i balansirani izvori tako da se dobro slozenim preampom moze dobiti visok CMRR.

A sto se problematike kabela i svih zahvata radi ocuvanja signala tice, postoje i druge tocke gdje se javlja slicna situacija kao kod konekcije zvucnice i phono preampa i gdje se odigrava igra u mV.

To je recimo u vezama između pretpojacala i pojacala snage kod tiseg do normalnog nivoa glasnoce slusanja. Pojacala snage imaju gain slican MM pretpojacalu a u zvucnike nakon pojacanja idu signali ispod 1V , sto znaci da u pojacalo snage ulazi signal reda par mV.

To mozda nije direkno tema, al da svratim paznju

Editirao Gašo - 02.travanj.2020 u 20:06
RPi3+Digi Pro(Soundness mod), AD1865 filterless NOS DAC , Marohei Maduro S, Sony TA-A1ES, Marohei Statement zvučnički, ATC SCM 19 V2
Na vrh
popol_vuh View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
čemu ?

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj popol_vuh Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03.travanj.2020 u 13:17
OK, znači ako ispravo čitam sve ovo, žici od zvučnice do phonoa doista treba pridati vrlo ozbiljnu pažnju. Imati ću to na umu kod nove ručke i eventualnog re-ožičenja.
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03.travanj.2020 u 13:58
Napisao sam primjer, cinjenicu, koja govori da istu pažnju traze zice između linijskog preampa i pojacala snage.
Pa ti vidi
RPi3+Digi Pro(Soundness mod), AD1865 filterless NOS DAC , Marohei Maduro S, Sony TA-A1ES, Marohei Statement zvučnički, ATC SCM 19 V2
Na vrh
popol_vuh View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
čemu ?

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj popol_vuh Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31.ožujak.2021 u 20:24
Da podijelim svoje nalaze u pogledu pitanja koje sam postavio.

Igrom ponesto nuznosti jer mi je stara zvucnica (Benz Micro Gold) trebala zamjenu, a djelomicno i dobrih prilika - prvo je isla kupnja bolje zvucnice (Benz Micro Wood SL) na staru rucku (do yaya dotjerana i modana rega RB250), a par mjeseci nakon toga je stiglo i ono sto ce biti finalna rucka za moj gram (Audiomods Series 6).

Ovaj redoslijed mi je dozvolio da, barem u svojem setupu, dobijem ogranicene odgovore na pitanja koja sam postavio na pocetku topica.

Ostatak sustava je: baza Michell Gyrodec doveden do zadnjih specifikacija, EAR 864 preamp, Quad 909 amp i ATC SCM19v2 zvucnici na custom rondo resolution stalcima radenim za njih.

Prvo, zamjena BM Wood umjesto BM Gold na RB250. Bolja rezolucija. Puno vise mikrodetalja. Jos prirodniji zvuk. Teksturiraniji zvuk...zice koje zvuce vise kao zice, bas gitara koja zvuci kao debela zica koja vibrira sa svim slojevima tog vibriranja. Ista stvar sa svim instrumentima. Zvuk koji je suptilniji...tesko za opisati taj aspekt. Tonalni balans slican kao BM Gold - radi se o zvucnici koja meni isto zvuci naprosto ispravno. Zvucnica koja bas nista ne radi krivo. Ali ipak, za nekih 2k kuna se ne moze ocekivati kraj svijeta. BM Wood je i na RB250 visa liga u odnosu na nju ipak. Znaci, RB250 je mogla iznijeti ovo sto sam gore napisao sa boljom zvucnicom.

RB250 zamijenjena sa AMods series 6 i BM Wood gore. Zvuk je prije svega prostorno naprosto procvjetao. U smislu otvaranja. Razmak izmedu instrumenata i vokala/back vokala ili double tracked vokala se na svim snimkama jako povecao. Projekcija zvuka u prostor jedna druga prica u odnosu na ranije (a i u ranijoj kombi sam mislio da je taj aspekt odlican i bio mi je odlican). Sve u zvucnom polju je "neslijepljeno"...opet trebam napomenuti da ni prije nije bilo slijepljeno...ali sada jos bitno razdvojenije, a bez ikakve nepovezanosti. Potvrdio sam i na najrazlicitijim albumima i produkcijama - konzistentno mnogo "veci" zvuk. Dinamika isto veća. Ono sto sam komentirao kod promjene zvucnice - jos vise teksture u zicama, basu. Tonalni karakter i frekvencijski omjeri isti kao i prije promkene rucke. Da sumiram otprilike - promjena rucke je donijela velike promjene prije svega u domeni prostora i raznih atributa reprodukcije vezanih za prostor.

Napisati cu jos ponesto kasnije. Ovoliko za sada.

Editirao popol_vuh - 31.ožujak.2021 u 20:31
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <123
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,500 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audiofil web
Što bi s forumom?