Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Pioneer N70

Odgovori Odgovori Stranica  <12345>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
MiljenkoC View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan
DALI freak

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj MiljenkoC Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.siječanj.2021 u 15:25
Originalno postano od strane člana: Sveti_Ilija Sveti_Ilija napisao:

Gustav A22

Kupiš nekakav PC i instaliraš Foobar, spojiš DAC preko USB kabela 

• IIS, USB support PCM format: 16-32bit/44.1, 48, 88.2, 96, 176.4, 192, 352.8, 384, 768kHz; DSD64, DSD128, DSD256, DSD512;

Coaxial supports PCM format: 16-24bit / 44.1, 48, 88.2, 96, 176.4, 192, 384 kHz; DOP64, DOP128

Obi-Wan Kenobi says "Use the search Luke", and Yoda says "RTFM, you should"

Na vrh
Sveti_Ilija View Drop Down
Banned
Banned

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Sveti_Ilija Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.siječanj.2021 u 15:36
Imam laptop samo za to viška ali htio sam izbjeći pc.
Gustard je Gustav.
Na vrh
Sveti_Ilija View Drop Down
Banned
Banned

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Sveti_Ilija Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.siječanj.2021 u 15:37
Originalno postano od strane člana: djigibao djigibao napisao:

Evo jedan kolega je imao N70 ali ga je prodao i uzeo laptop pa mi kaze da i tebi savjetujem da uzmes laptop pa iz njega USB  kabelom spojis u taj DAC, mjuzu pustas na Foobar i stavis si aplikaciju na mob i preko moba upravljas.

DAC je Gustard (a ne Gustav haha) pretpostavljam?

EDIT:
Jos jednom spominjem - Pioneera NE može vuči DSD signal van

Ok ali trenutno me DSD ne zanima, običan redbook ili najviše 96khz je ono što mi treba uz dobar koaksijalni izlaz.
Zašto ga je prodao?
Koliko je dobio love?
Na vrh
MiljenkoC View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan
DALI freak

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj MiljenkoC Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.siječanj.2021 u 15:39
Ako već imaš laptop viška probaj s njim.
Možeš na njega instalirati Daphile, Volumio Foobar i probati.
Zakaj trošiti 1000$ dolara bez veze 

Na vrh
demo995 View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj demo995 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.siječanj.2021 u 15:48
Ne bih rekao da je bezveze potrošen novac.
Imao sam tu kombinaciju, pc/foobar-dac=nije neka sreća
Probao sam sve moguće dostupne konfiguracije na pc, ali kao što rekoh
Kupio sam rpi i digi pro+ s punjačem za mob u ulozi napajanja i to je odmah u startu zasviralo dosta bolje od pc-a.
Uz još bolje (skuplje) kartice tipa digione, pi2aes itd...zasigurno bolje od bilo kojeg pc-a.
Rpi/pi2aes->diy dual AD1865 nos dac->Lenco L78->yamaha c2x->yamaha b2 vfet->diy sb acoustics satori 4 way semi-active with hypex dsp amp.
Na vrh
demo995 View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj demo995 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.siječanj.2021 u 15:49
BTW, nije 1000$
Kombinacija rpi/dugine je ispod 200€, s digione signature 400€, pi2aes također 200€
Rpi/pi2aes->diy dual AD1865 nos dac->Lenco L78->yamaha c2x->yamaha b2 vfet->diy sb acoustics satori 4 way semi-active with hypex dsp amp.
Na vrh
MiljenkoC View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan
DALI freak

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj MiljenkoC Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.siječanj.2021 u 15:59
Originalno postano od strane člana: demo995 demo995 napisao:

Kupio sam rpi i digi pro+ s punjačem za mob u ulozi napajanja i to je odmah u startu zasviralo dosta bolje od pc-a.
Uz još bolje (skuplje) kartice tipa digione, pi2aes itd...zasigurno bolje od bilo kojeg pc-a.

Imam istu RPi konfiguraciju kao i ti.  Mod by Gašo + Gašo linearno napajanje. Spojen coax-om na DAC. Gore je Volumio. Na više od 10 godina starom laptopu je win 10 i foobar. 
Meni a i još jednoj osobi to zvuči bolje od RPi zlatni_zub
Onih 1000$ sam mislio za Pioneer

Na vrh
demo995 View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj demo995 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.siječanj.2021 u 16:06
Originalno postano od strane člana: MiljenkoC MiljenkoC napisao:

Imam istu RPi konfiguraciju kao i ti.  Mod by Gašo + Gašo linearno napajanje. Spojen coax-om na DAC. Gore je Volumio. Na više od 10 godina starom laptopu je win 10 i foobar. 

Ne znam, moguće da je tako kod tebe. ili ti se samo čini, ili se meni samo čini ili su u šumi.
Ali nekako zdravom logikom sam se navodio i završio na digi pro (zasad, vrlo vjerojatno idem na digione, pi2aes ili tako nešto), kod mene baš osjetno bolje, s tim da nemam nikako ekstra napajanje nit je modan. Da je u pc-u neka ekstra zvučna kartica ajde i nekako, ali direkt iz matične u dac, nisam za tu opciju.
naravno, pričam o coaxu, usb prijenos mi se nikad nije dopao.
Na vrh
MiljenkoC View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan
DALI freak

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj MiljenkoC Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.siječanj.2021 u 16:28

Originalno postano od strane člana: MiljenkoC MiljenkoC napisao:

Ne znam, moguće da je tako kod tebe. ili ti se samo čini, ili se meni samo čini ili su u šumi.
Ali nekako zdravom logikom sam se navodio i završio na digi pro (zasad, vrlo vjerojatno idem na digione, pi2aes ili tako nešto), kod mene baš osjetno bolje, s tim da nemam nikako ekstra napajanje nit je modan. Da je u pc-u neka ekstra zvučna kartica ajde i nekako, ali direkt iz matične u dac, nisam za tu opciju.
naravno, pričam o coaxu, usb prijenos mi se nikad nije dopao.

Normalno da je svašta mogućeda.
Koristim USB, neki stari Nimak Y kabel koji mi je poklonio kolega kojeg već dugo vremena nema na forumu. Hvala muHug

Na vrh
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.siječanj.2021 u 19:20
nedavno sam u sklopu upgrade-a DAC-a dobio konačno i drugi coax ulaz, što mi je dobro došlo da napravim jednu zanimljivu A-B usporedbu, a bez da moram preštekavat, ištekavat, iskapčat i ukapčat

na prvi lanac sam spojio lanac PC laptop i5 (foobar player)->Audioquest Coffee USB->Schiit Eitr USB/SPDIF->Supra Trico coax (sa Star Line RCA)->DAC

drugi lanac je bio moj standardni: RPi + Hifiberry Digi+ Pro (modifikacija i napajanje Gašo; Volumio player) -> Supra Trico coax (Star Line RCA)->DAC

zvuk preko Eitr je dobar. Eitr pripada generaciji modernih USB ulaza, potpuno galvanski odvaja izlano sklopovlje od 'prljavog' USB napajanja, sami ulaz je manje osjetljiv na USB kablažu nego neki drugi (ne i neosjetljiv). prvi dojam, pusti fubaru i čini ti se zvuk super, misliš si pa i ovo dobro radi, ništa krivog u zvuku

i onda pustim Volumio i skužim koliko je sve za klasu preciznije, stisnutije, vremenski točnije, u konačnici jednostavno bolje. i čišće, otprilike kao da si zamijenio pot na pojačalu u klasa kvalitetniji, pa je zvučna slika čišća po punom spektru. onako, na neku memorijsku usporedbu, ne bi bio svjestan jer se ništa oko zvuka nije bazično promijenilo, a kad napraviš direktnu usporedbu u kraćem roku, na prve taktove ti je jasno da je ovo tonalno, karakterom i svime isto, ali sve je bolje

nešto o USB. najveća mana USB je najočitija. to nije sučelje koje je u sebi nosi uopće ideju hifi zvuka. USB sender i receiver komponente nisu hifi niti se rade hifi. one rade smetnje, i pri slanju i pri prijemu digitalnog signala. i onda sklopovlje iza toga ima posla izolirati ne samo zaprimljene smetnje preko svake od linija USB, nego i smetnje koje je generiralo samo USB sklopovlje. nije sreća. a posebno su interesantni nekakvi gadgeti na tržištu kojima je i ulaz i izlaz USB. koji čiste smeće zaprimljeno plus generirano ulaznim USB, da bi ga opet ponovno bar u nekoj mjeri generirali preko izlaznog USB zanimljivo. i besmisleno

s druge strane imamo SPDIF, čije je sklopovlje (senderi i receiveri) doista razvijeno da služi za hifi, između ostsalog. SPDIF ima tu manu da je prijenos sinkron i da je master clock na sender strani, stoga vremenski ispravno dekodiranje signala traži, osim pretpostavljene preciznosti clocka na sender strani, i relativno efikasno tj. napredno sklopovlje na receiver strani koje što preciznije restorira master clock takt iz SPDIF signala. tako da minimalni jitter ovisi o efikasnosti SPDIF ulaza. što je kvalitetniji SPDIF ulaz, to je manji jitter i kvalitetniji je rezultat

u slučaju mog DAC-a rezultat je bio kvalitetan preko RPi/Digi+ Pro između ostalog i zato jer DAC ima kvalitetan, moderan SPDIF coax ulaz, zahvaljujući modernom čipu. na nekakvom čajnizijum DAC-u koji možda ima primjerice kvalitetan moderan USB ulaz ali slučajno i tek bazični SPDIF ulaz kvalitete 'eto, nek se nađe', možda RPi i ne bi imao prednost. no ovy usporedba je bila rađena u tom smislu fer, preko dva moderna ulaza, i USB i SPDIF i preko provjerene, kvalitetne kabelaže
kupujem tehnički ispravni audio
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12345>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,297 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente
Kako ste postali Audiofil br...