Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

RIZ 604 UKV Radio

Odgovori Odgovori Stranica  <12345 11>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
maltus View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj maltus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04.travanj.2021 u 19:00
Eh, da. Nikad prezaljeni RIZ 594 koji je stari kupil 1959...prezivel poplavu 1964, rat, mojom nepaznjom zavrsil na smecu...Bil je to prvi u seriji vrlo slicnih, jedini je imal sve tipke ispod skale. Posle su tonske prebacili izmedu prednjih zvucnika. Uzivaj, vrlo dobro znam kako zvuci!
Samo glazbu slusam :)
Na vrh
olif View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj olif Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04.travanj.2021 u 19:50
Uživam,....svira cijeli dan.zlatni_zub

Evo maloprije zamijenio strujni kabel.

Ipak je bio gore kabel star 60 godina, licna 1 ili 1,5mm2 (?) (mada mi se čini da moguće kvalitetnije PVC izolacije nego neki danas konzumni).

Stavio sam 2 mm, puni presjek (ne znam dal je OFC, al nebitno), stavljen je u egipatski pamuk (kupio od Marohei Cable još davno) i u onaj stari šteker...i eto sviri....haha
Na vrh
Sveti_Ilija View Drop Down
Banned
Banned

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Sveti_Ilija Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04.travanj.2021 u 20:15
Ipak je sjela neka mini šunjijata, riđovka proteza
To si kupio puni vodić u izolaciji i napravio platenicu ili ?

Na vrh
olif View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj olif Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04.travanj.2021 u 20:25
Više se ne sjećam od koga sam dobio tu (plavu) žicu, ali preostalo je taman za kabel za uplesti (malo više od 4 m).

Da, to je bio puni vodić u PVC izolaciji.
Nešto je pisalo gore, ali sad je već nemoguće pročitati jer je sve spojeno i bužirano.

Gore je navučen taj crveno/oker/smeđi pamuk (na svaki vod posebno) i onda je sve ufrkano i terminirano temobužirom.

Unutar radia je onih cca  45 cm ostaavljeno samo sa PVC izolacijom (ali isto upleteno).
Ima stezni prsten na šasiji na samom ulazu, jedan na sredini, a onda kabel kroz rupu ulazi kroz šasiju i lemi se na kontakte drito.ispod.

Editirao olif - 04.travanj.2021 u 20:28
Na vrh
Sveti_Ilija View Drop Down
Banned
Banned

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Sveti_Ilija Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04.travanj.2021 u 20:52
Nema nigdje za kupiti na metre strujni kabel 2x2,5mm2-meni treba za ove moje komponente jer ne želim rezat lim za IEC, od klotza sam koristio zvučnički ly225 on je do 300v  iako sam sad našao nešto bolje na ebayu
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04.travanj.2021 u 21:42
Originalno postano od strane člana: olif olif napisao:

Ipak je bio gore kabel star 60 godina, licna 1 ili 1,5mm2 (?) (mada mi se čini da moguće kvalitetnije PVC izolacije nego neki danas konzumni).

Stavio sam 2 mm, puni presjek (ne znam dal je OFC, al nebitno), stavljen je u egipatski pamuk (kupio od Marohei Cable još davno) i u onaj stari šteker...i eto sviri....haha
Uživaš i lijepiš sise na pile, već drugi put. Što je sljedeće?
haha

Editirao Apparatus - 04.travanj.2021 u 21:43
Na vrh
olif View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj olif Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04.travanj.2021 u 22:04
Originalno postano od strane člana: Sveti_Ilija Sveti_Ilija napisao:

Nema nigdje za kupiti na metre strujni kabel 2x2,5mm2-meni treba za ove moje komponente jer ne želim rezat lim za IEC, od klotza sam koristio zvučnički ly225 on je do 300v  iako sam sad našao nešto bolje na ebayu

Ja sam unatrag godine dana prepravio/napravio nove kabele (cca 6-7 kom ili i više) sa punim presjekom vodića.
Znači najkvalitetnija žica 2,5 mm2 za zidnu instalaciju (koristio sam 30 g. staru žicu od gradnje kuće, bakar je onda bil ziher bolji haha).
Imao sam i neku isto  takvu žicu (opet ne znam odkud) koja možda nije bila za instalaciju, al nije bila nešto bolja od instalacijske.

Poučak je da su te žice punog presjeka bile dosta čujno bolje od skoro svih inačica licni u mom DIY-u dosada.
I kod kolege susjeda su isto bile velike razlike (inače nisam neki fan Brand strujaša, pa ih delam sam u DIY....ne dam pare..) jer su neke bile rađene i za njega.
Tam sno se čudili ko pura d..ku, kak je zvu išao na bolje zamjenom kabela; komponenta po komponenta.....

Mana ima je da su malo nepodatne za uplitanje (krute) pa onda za uzemljenje uzmeš 2,5 mm licnu u mekom silikonu, da si olakšaš uplitanje.

Inaće, mislim da imaš u boljem elektro dućanu i dvožiln ilicna kabel 2,5 mm.

Ali, preporuka je da probaš ufrkati dvije žile punog presjeka os 2,5 mm od najbolje dobavljive žice...mig
Na vrh
olif View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj olif Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04.travanj.2021 u 22:06
Originalno postano od strane člana: Apparatus Apparatus napisao:

Originalno postano od strane člana: olif olif napisao:

Uživaš i lijepiš sise na pile, već drugi put. Što je sljedeće?
haha

Ka ti očeš....? haha

Vidiš da je šteker star min 50 let, pamuk izolacija je retro kaj na peglama nekad, a i ja više nisam u cvijetu mladosti.....Ljuthaha
Na vrh
demo995 View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj demo995 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04.travanj.2021 u 23:49
Ali treba prvo žice stavit u škrinju na jedno mjesec dana, kriogenizaciju odradit.
Nakon toga dolaze štekeri na red.
Rpi/pi2aes->diy dual AD1865 nos dac->Lenco L78->yamaha c2x->yamaha b2 vfet->diy sb acoustics satori 4 way semi-active with hypex dsp amp.
Na vrh
olif View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj olif Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05.travanj.2021 u 11:31
Ipak sam odustao da u radio ugradim DAC, mrežno streamanje i Bluetooth......gluphaha

Jedan lik iz Zg s kojim sam se čuo telefonom ima u kolekciji 700 kom radio aparata, raznih !
On sebe naziva "Kraljem radija", valjda s pravom....
...a i prodaje neke primjerke, pa mu je to i biznis.

Originalno postano od strane člana: Khadgar2007 Khadgar2007 napisao:

Baš lijep komad opreme iako da malo bocnem ja bi možda radije nešto inozemnoga. Saba ima prekrasne komade radija, a koje sve mogućnosti imaju ti stari radiji kod Sabe je za nepovjerovati,naravno govorim o top modelima.

Ima nešto od Sabe na njuškalu:

Editirao olif - 05.travanj.2021 u 11:39
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 11>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,266 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Retro audio
Lenco L75 priča