Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Stigla komponenta veoma lijepa

Odgovori Odgovori Stranica  <1 2021222324>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
Dubs View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Dubs Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.srpanj.2021 u 00:10
Sony TAN 77 je jedino od rijetkih pojačala kojim bih zamijenio svog Technicsa A900S

(kažu da je Technics šljuka ali nema toga sto Eq ne može podesiti).

Ako ti ikad dosadi i ponuda bude nemoralna, PM.

Editirao Dubs - 09.srpanj.2021 u 00:11
Right here, right now
Na vrh
Sveti_Ilija View Drop Down
Banned
Banned

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Sveti_Ilija Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.srpanj.2021 u 07:48
Može.
Od sličnih stvari tu su i Hitachi recimo 8500 il Onkyo hrpa modela, 588-5890, M508, M509-5090-M200, 506, 504...
Na vrh
Snow_Jon_Snow View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Snow_Jon_Snow Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.srpanj.2021 u 08:54
Možda da preimenujete ovu temu u Retro audio?

Na vrh
Banned
Banned

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Sveti_Ilija Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.srpanj.2021 u 09:27
Zbog?
Temu sam ja pokrenuo a u temi se nalaze komponente iako starijeg datuma.
Mislim može svatko sudjelovat sa bilo kojom komponentom i to onako usputno, koja slika nešto teksta bez da ide otvarat posebnu temu i ispisuje more teksta.
Na vrh
FANCY View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj FANCY Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.srpanj.2021 u 16:20
Originalno postano od strane člana: Sveti_Ilija Sveti_Ilija napisao:

Namjerno je tu da se pohvalim da imam natikače :))
Šta sa tvojim NBS-ovima kako si zadovoljan sa njima, ja sam kupio nekoliko setova monitor i active serije.

Sorry nisam pratio... 
Što se tiče NBS Monitor 1 zvučničkih i NBS Montitor IV, XLR, šta da kažem?.. 
Odkad imam iste, nikada mi više nije palo na pamet ili da sam dobio potrebu da mijenjam zvučničke kablove ili XLR. 
Nedavno sam smo stavio Šumićeve srebrene mostove (jumper) i to je još popravilo ukupan dojam a prije Šumićevog srebra sam imao nekakve samogradnje i to je bilo dobro, ali kad sam stavio Šumićeve (Jumper-e) tek tad sam vidio razliku između mojih samogradnji i ovako jednog mosta.
Volio bih čuti od tebe kako si ti zadovoljan svojim NBS kablovima. 
Naravno i veliku ulogu igra koji zvučnici i kako su priključeni kablovi na zvučnike.
Na vrh
Banned
Banned

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Sveti_Ilija Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.srpanj.2021 u 16:30
Ja sam kupio active 4 zvučnički, monitor 4 xlr i monitor 3 RCA.
Nije baš sad da sve te htio ali bila je cijena odlična pa sam uzeo.
Imao sam priliku kupit zvučnički monitor 3 za 350 eura ali nisam pratio jednog nizozemca što mi je odgovorio i čovjek ga je prodao.
To su kablovi izvrsne rezolucije i prirodnosti iako ovaj model 4 zvučnički ima nešto slabiji volumen basa.
Posudio sam ga kolegi Spacelabu i on mi je rekao istu stvar.
Jednom ću nabavit i monitor 3 zvučnički.

Ponekad ga koristim kao jedini kabel (AP Tempo 25) ili u bi wire modu kao gornji tj za visoke i srednje (Ap Virgo 5).
Monitor 4 XLR koristim kad god imam prilike vezat dac sa preampom ili preamp sa izlazom i za njega nemam niti jedan prigovor.
Moniotr 3 nešto manje koristim jer imam i JPS superconductor 3 koji su izvrsni kablovi i sad mi se više i neda preslušavat detalje koji je bolji za šta.

Editirao Sveti_Ilija - 14.srpanj.2021 u 16:31
Na vrh
spacelab View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj spacelab Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.srpanj.2021 u 18:26
Ja čekam kada zvučnički kablovi NBS 1 ili 2 budu na akciji. Kablovi Active 4 imaju mekani, prirodni i zavodljiv zvuk, vjerojatno uz dodatni sub ne bi trebalo razmišljati o drugim kablovima. 

Editirao spacelab - 14.srpanj.2021 u 18:51
Na vrh
FANCY View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj FANCY Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.srpanj.2021 u 17:10
Originalno postano od strane člana: Sveti_Ilija Sveti_Ilija napisao:

Ja sam kupio active 4 zvučnički, monitor 4 xlr i monitor 3 RCA.
Nije baš sad da sve te htio ali bila je cijena odlična pa sam uzeo.
Imao sam priliku kupit zvučnički monitor 3 za 350 eura ali nisam pratio jednog nizozemca što mi je odgovorio i čovjek ga je prodao.
To su kablovi izvrsne rezolucije i prirodnosti iako ovaj model 4 zvučnički ima nešto slabiji volumen basa.
Posudio sam ga kolegi Spacelabu i on mi je rekao istu stvar.
Jednom ću nabavit i monitor 3 zvučnički.

Ponekad ga koristim kao jedini kabel (AP Tempo 25) ili u bi wire modu kao gornji tj za visoke i srednje (Ap Virgo 5).
Monitor 4 XLR koristim kad god imam prilike vezat dac sa preampom ili preamp sa izlazom i za njega nemam niti jedan prigovor.
Moniotr 3 nešto manje koristim jer imam i JPS superconductor 3 koji su izvrsni kablovi i sad mi se više i neda preslušavat detalje koji je bolji za šta.

NBS 3 zvučnički za 300 Euro, to je prilika koja se ne propušta, ali ako nije suđeno...
Kod mog NBS Monitor 1 zvučničogi nemam prigovora, iako elektronika igra veliku ulogu i usklađenost sistema. 
Meni je NBS 1 zvučnički zamienio Kimber Monocle i pokazao se kao mnogo bolji izbor.
A NBS Monitor 4 XLR je isto tako dobro sjeo u setup, iako imam želju kakvo srebro probati, ali nisam naletio na dobru priliku. 
NBS 4 XLR mi je zamijenio Straight Wire Crescendo, interkonekt, i pokazao se boljim i ostao u setupu. 
Jedina mana NBS kablova je ta što su "skupi", strašno skupi i novi i polovni. 
Ovdje blizu mene upravo prodaju NBS Monitor 1 XLR za 1280 CHF koji mi je zzapao za oko ali to je opako visoka cijena po meni. 
Da je cijena oko 300-400 Euro vjerojatno bi ga kupio,
Ovako sam ja spojio i dobio najbolji zvuk za sada..
ali ovo je malo previše..
Isto tako sam i sa ovim zvučničkim NBS 1 malo eksperimentirao, pogotovo kad sam nabavio Šumićeve-srebro Jumpere i ovisno kako ga spojiš ima čujnih promjena. Meni je trenutno najbolji zvuk kad su spojeni ovako kao na slici. Najravnomjernija zvučna slika, svega ima a ništa ne strši ili odskače..

Na vrh
FANCY View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj FANCY Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.srpanj.2021 u 20:18
ISPRAVAK NETOČNOG NAVODA. Moj zvučnički je NBS Monitor II a ne Monitor I , XLR je NBS Monitor IV.  Stari se,, ali kabel sam kupio prije 10 godina pa se sve to lako pomiješa..
Na vrh
kruno1960 View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj kruno1960 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16.srpanj.2021 u 07:28
Originalno postano od strane člana: spacelab spacelab napisao:

Ja čekam kada zvučnički kablovi NBS 1 ili 2 budu na akciji. Kablovi Active 4 imaju mekani, prirodni i zavodljiv zvuk, vjerojatno uz dodatni sub ne bi trebalo razmišljati o drugim kablovima. 

Može li kratko objašnjenje, jer, pitam iz znatiželje:

NBS firma se deklarira kao kratica "Nothing but signal", ako sam dobro informiran, a ti govoriš o mekom, zavodljivom zvuku... dakle . poprilično deformiranom i ofarbanom zvuku komponente prema zvučniku.

Što je onda istina?

Da li su u pitanju full neutralni kabeli (što bi moralo biti, jer - to je ideal kabela, i IC i speaker), a tvoje komponente daju taj mekani, zavodljivi zvuk... ili su to ipak full kolorirani kabeli koji (na žalost) unose puno svega svojega u signal ili zvuk (ovisno IC ili speaker)?

Eto, ako ne pitam previše; samo me zanima, jer mi nekako pojmovi "prirodni" i "mekani zavodljivi" ne idu u istu rečenicu (o istom proizvodu).
Kruno1960
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2021222324>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,375 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: High-End
Loseless nosač poveziv sa Go...