Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Clock USB SPDIF player ili dac

Odgovori Odgovori Stranica  <123>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
vrbbra View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj vrbbra Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27.srpanj.2021 u 16:10
Da trenutni test pogoni on na PC-u istu pjesmu na TIDAL-u ja na svom RPI4 preko mconnect-a DAC je isti samo sto je njegov pc spojen na usb ulaz od istog daca a moj na spdif ulaz od daca i razlike necujen gotovo kazem samo malo visoki zaobljeniji preko spdif-a a preko toslinka ogromna razlika, znaci nema vjerodostojnijeg AB testa nego je to, izvor TIDAL, DAC isti samo ulaz dac drugaciji. Jedno jako poucno iskustvo, radili smo jos testove i sa drugim dacovima da je na integriranom pojacalu Hegel HA80 na jednom ulazu taj skuplji dac a na drugom neki drugi i prebacivanjem sa daljnskim jedan ulaz drugi ulaz isto se cule razlike izmedu dacova i definitivno taj njegov dac sa ukljucenim lampama je bio top klasa za sebe.

Sorry Zed ali za mene je ovaj test koji smo radili nesto najbolje sto sam cuo i vjerujem da cu u buducnosti kupovinu ili zamjenu nekih uredaja raditi na temelju takvih zakljucaka. Znaci svira DAC prebaci ga iz solid state moda u tube mode to je bilo kako da rijeka ocne teci a u solid modu kao da rijeka stoji, nevjerojatno ali istinito

Editirao vrbbra - 27.srpanj.2021 u 16:13
Na vrh
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27.srpanj.2021 u 18:02
tvoje uši, tvoj sustav, tvoje pravo...mislim, radio sam i ja to, kad imaš više i izlaza i ulaza u paraleli, tipa optički i coax S/PDIF, uvijek kad napraviš switch ne čuješ ama baš ništa, ili skoro baš ništa...recimo nekad zna biti malo razlike u sibilantima, i to se može čuti na prvu, ali i dalje je to mrva. međutim čim fokus prebaciš iz te momentalne impresije na integralno slušanje muzike tj. kad posluhneš muziku kao cjelinu, e tu krenu iskakati razlike. i mogu reći da mi je optika u odnosu na coax, na mom sustavu, kao da si ubio mrvu života. komparativno gledano, sterilniji zvuk, ne onako životan, a to je zapravo kvaliteta realističnosti, pa nema sumnje koji zvuk je bolji. ali to ne čuješ pri samom switchu s A na B, prvi dojam nakon switcha ti je de facto uvijek 'pa to je isti kuki'. nema takve momentalne razlike u zvuku. ali slušaj minuticu, i bude. bar je na mom sustavu tako. moguće je kod prike to stvarno bilo sejm

no doista je dobro imati coax S/PDIF ulaz na DAC-u, i to po mogućnosti kvalitetan. optika kakva se radi danas, nije loša, ali i dalje nije na razini kad imaš pristojan coax kabel i dobar coax ulaz. dok je optika primarno šema za priključivanje telkača i slično

makar se pitam koliko se proizvođača modernih a ne preskupih DAC-ova, trudi oko kvalitete S/PDIF ulaza, kad je trud usmjeren primarno na USB
kupujem tehnički ispravni audio
Na vrh
vrbbra View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj vrbbra Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27.srpanj.2021 u 19:41
Nisam sam slusao i kolega je slusao rezolutan sustav Magi 0.7 qr i oboje smo se slozili znaci nije samo moj dojam. Znaci ogromna razlika izmedu toslink i usb ulaza na istom dacu.
Sad dali je dac dobar ja bi rekao top pogotovo preko lampe. Dode novi 7000 kuna i eksterno napajanje orginal 4000 kuna.

Editirao vrbbra - 27.srpanj.2021 u 19:45
Na vrh
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27.srpanj.2021 u 23:20
optika eliminira ulazni noise jer optika donosi puno galvansko odvajanje, a kod USB-a noise se uredno prenosi u DAC po svim linijama. što znači da se DAC onda treba izboriti s tim noiseom najbolje kako zna
Na vrh
vrbbra View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj vrbbra Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28.srpanj.2021 u 08:49
Sve 5 slazem se sa tobom ali zasto toslink kod mene na DAC-u radi bolje od USB, kao što sam napisao izvor je TIDAL preko RPI4 u jednom slucaju usb izlaz iz RPI4 a u drugom slucaju toslink sa HAT plocice, dok kod kolege USB zvuci drasticno bolje nego toslink. Vjerojatno je kod mene implementacija toslinka bolja od USB-a a kod kolege na dacu obrnuto to mi je jedino logicno objasnjenje.

Editirao vrbbra - 28.srpanj.2021 u 08:50
Na vrh
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28.srpanj.2021 u 16:44
pa da, razlika u implementaciji ulaza. optika nema problema s noiseom, ali može ispasti od manje do dosta jittera, što ovisi o pretvaraču

a negdje sam napisao, svaki PC radi drugačije, neki zvuče sr...moguće je njegov PC bitno bolji od tvog. i da li je ista bila platforma (operativni sustav), player?

meni je najbolje zvučao jedan mini laptop neimpresivnih performansi, s instaliranim Volumiom. a najgore mi je zvučao jedan thin client minikompjuter, s identičnim Atom procesorom i skoro identičnim speckama, također s Volumiom, i još k tome i fanless - očekivao sam bolji zvuk, dobio bitno lošiji. pa sad ti reci

Editirao zed_alive - 28.srpanj.2021 u 16:48
Na vrh
MiljenkoC View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan
DALI freak

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj MiljenkoC Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28.srpanj.2021 u 17:16
Već sam jedan puta postao ovo. 
Mislim u RPi temi ali nema veze.
RPI 3 + Digi Pro kartica Soundness modificirano, Volumio i/ili Rune.
Izlazi coax i optika.
S druge (USB) strane nekakav HP ProBook min 15 godina star s Fobbar-om.
Meni a još i nekima je Foobar zvučao bolje obrva
Obi-Wan Kenobi says "Use the search Luke", and Yoda says "RTFM, you should"

Na vrh
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28.srpanj.2021 u 23:08
a imaš DAC-ova s us**nim, lošim coax ulazom

DAC mora imati neki jitter correction mehanizam za takt koji dolazi preko S/PDIF linije. npr, neki čipac za to. ako to DAC nema, nego samo takav jitterasti clock drito šupi da dekodira signal iz toga, nećeš dobiti kvalitetu. a istovremeno je tim DAC-ovima USB primaran, i tu se trude da što više ubiju noise (jitter nije primaran jer USB prijenos radi asinkrono i koriste se clockovi iz DAC-a), tu postoji čipovlje, pa i galvansko odvajanje

ako imaš DAC s kvalitetnim coax ulazom (plus dobro napajanje za RPi), to pjeva

treba bit i korektno digitalno kablovinje. S/PDIF nije cjenovno zahtjevan za dobar digi coax, ali to ne znači da je svaki coax dobar. kao što ni svaki USB kabel nije dobar

Editirao zed_alive - 28.srpanj.2021 u 23:11
Na vrh
vrbbra View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj vrbbra Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.srpanj.2021 u 08:07
Slazem se vjerojatno svaki laptop radi drugacije, ali posto zelim imati malu kutijicu vidim da je bolje i jednostavnije imati vrhunski usb dac i rpi4 preko usb izlaza. Jel tko ima HRT MUSIC STREMER 2+. Kakva su iskustva.

Editirao vrbbra - 29.srpanj.2021 u 08:07
Na vrh
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.srpanj.2021 u 10:53
RPI je baš jako loš preko USB. nema zasebnu arhitekturu/sabirnicu za USB, koliko se sjećam, pa je arhitekturalno inferiorniji, i to je u zvuku lošije od bilo kojeg PC. ako misliš koristiti USB, trebat će ti nešto drugo kao streamer

Editirao zed_alive - 29.srpanj.2021 u 10:55
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <123>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,266 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente