Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Zvučnica od cca. 1000 kn za AT-LP140XP

Odgovori Odgovori
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
Cordao View Drop Down
Newbie
Newbie

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Cordao Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Zvučnica od cca. 1000 kn za AT-LP140XP
    Objavljeno: 15.kolovoz.2021 u 16:20
Pozdrav,

znam da su ovdje obično u điru malo "jače" komponente, ali evo da probam pitati, ako netko ima savjet...

Dakle, tražim novu zvučnicu za svoj gramofon Audio-Technica AT-LP140XP. Trenutno koristim Ortofon 2M Red, i nije mi nikako sjela - previše favorizira visoke tonove, koji su čak i prodorni na nekim pločama, što mi smeta prilikom slušanja, podesio sam točno i težinu, poravnanje, VTA, ali bojim se da je zvučnica jednostavno takva da mi ne odgovara...

Trebala bi mi neka sa odmjerenijim zvukom, u rangu cca. 1000 kn. Kao prvi izbor nameće mi se AT-VM95EN sa nude eliptičnom iglom, koja mi djeluje kao dobar izbor, ali nalazim relativno malo recenzija. Onda, tu je i Grado Black 3, za kojeg međutim čitam da se ne slaže dobro sa direct drive gramofonima (elektro šum!), te Nagaoka MP-100 ili 110, o kojoj međutim ne znam puno.

Nisam veliki stručnjak u ovom području, tako da bi mi dobro došao savjet, ako netko može pomoći.

Hvala unaprijed!

Na vrh
olif View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj olif Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.kolovoz.2021 u 19:45
Hm, malo čudno.....

Ja na jednom Projectu imam Ortofon 2M Red zvučnicu i uoće ne zvuči svijetlo.

Kakav Phono preamp (ili integrirano pojačalo) imaš i koje zvučnike ?
Na vrh
Cordao View Drop Down
Newbie
Newbie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Cordao Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.kolovoz.2021 u 20:37
Originalno postano od strane člana: olif olif napisao:

Hm, malo čudno.....

Ja na jednom Projectu imam Ortofon 2M Red zvučnicu i uoće ne zvuči svijetlo.

Kakav Phono preamp (ili integrirano pojačalo) imaš i koje zvučnike ?

Integrirano pojačalo Onkyo A-9110.
Koristim uglavnom slušalice (AKG K92), a zvučnici su Magnat Monitor Supreme 102.

Na istu opremu su mi spojeni i CD player i kazetofon, i kod njih nema problema sa svijetlim zvukom.
Tu bi onda problem mogao jedino biti u phono stage-u od pretpojačala, jer kroz njega ide samo signal od gramofona...

Na vrh
tomislav1 View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj tomislav1 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.kolovoz.2021 u 20:41
Phono stage je jedna varijabla koja može uzrokovati ovakav krajnji rezultat.

Druga je kompatibilnost te zvučnice sa samom ručkom.
http://www.audiofil.net/klub/
Na vrh
Cordao View Drop Down
Newbie
Newbie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Cordao Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.kolovoz.2021 u 21:06
Originalno postano od strane člana: tomislav1 tomislav1 napisao:

Phono stage je jedna varijabla koja može uzrokovati ovakav krajnji rezultat.

Druga je kompatibilnost te zvučnice sa samom ručkom.

Hmmm... Imam još jednu zvučnicu, AT-XP3, koju sam dobio s gramofonom, i ona ne stvara ovaj problem. Međutim, radi se o budžetskoj, koničkoj DJ zvučnici koja možda ni ne izvlači tu razinu detalja. Zvuči mi dosta ovako bazično, ali činjenica je da problem sa svijetlim zvukom nema.

Što se tiče kompatibilnosti 2M Red sa tonskom ručkom, masa i VTA se mogu podesiti, a postoje li i drugi faktori koji ovdje igraju ulogu, ne znam...

To me i brine ako bih kupio npr. AT-VM95EN, da ne ispadne opet neki sličan problem kojeg sam previdio...
Na vrh
olif View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj olif Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.kolovoz.2021 u 21:42
Probaj posuditi od nekoga bolji integrirac ili Phono preamp i onda ćeš više saznati......
Na vrh
tomislav1 View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj tomislav1 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16.kolovoz.2021 u 13:57
Na žalost teško je doći do neke zvučnice za probati. U ovom segmentu je situacija takva da zvučnicu baš moraš kupiti pa kaj bude. Informacije na netu pomažu no nisu baš sveto pismo.
http://www.audiofil.net/klub/
Na vrh
zden View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zden Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16.kolovoz.2021 u 18:52
Nagaoka   110 je  odlična  kupovina  nađe se   za cca 100$  + ship.   no  onda se plaća i  HP  harač 
i  carina i pdv  , Zato se treba  ispružiti  malo više  kod nas  za  orto. blue  a onda  mijenjati  preamp 
ako je potrebno  no mislim da neće biti potrebe . Jefilenke se ne isplati kupovati  samo  problem s njima  

zden

Na vrh
kela View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj kela Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22.kolovoz.2021 u 14:27
IQ1 pa sa vremenom stavis iglu od iq2 ili 3 kad bude financijski moguce..
Na vrh
thoree View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj thoree Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23.kolovoz.2021 u 10:22
Stara AT-95E je bila jako dobra zvučnica pa pretpostavljam da je i ova nova. Ugl, mislim da nećeš pogriješiti što se tiče kompatibilnosti sa AT gramofonom i ručicom a i opcije upgrade-a igle su tu jer se u istoj seriji sada nudi Shibata igla.
Svaki čovjek je dijete svojih postupaka.
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,281 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Retro audio
Lenco L75 priča
Forum: Audio komponente