Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

MP3 320 kpb/s vs flac čuje li se razlika?

Odgovori Odgovori Stranica  <1234>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06.rujan.2021 u 11:49
opla miki, ki bi reka hahahaha...ae, dobro za znat
kupujem tehnički ispravni audio
Na vrh
donkimizer View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj donkimizer Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.rujan.2021 u 12:09
1. Ne čujem.
2. >30
3. Ne znam, prestao brojat kao i godine
4. Sve!

Sretno.
Na vrh
quiksilver View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj quiksilver Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.rujan.2021 u 08:57
Test koji je mene iznenadio.
Rage Against The Machine - Killing In The Name  (320 vs flac), dovoljno je samo uvod poslušat da se čuje razlika. 
Na vrh
Bokinjo View Drop Down
Newbie
Newbie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Bokinjo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.rujan.2021 u 09:14
1. Čujem razliku, ali je ona nedovoljna da bi se zamarao s time. Bitnija mi je glazba kao takva.
2. 40
3. Od 1996
4. Slušam uglavnom pop  i rock glazbu od 70-tih na ovamo.

Slažem se sa jednim prijašnjim komentarom da je gomilanje glazbe danas postalo suvišno uz sve veći izbor streaming servisa koji konstatno podižu kvalitetu dok je izbor glazbe dovoljan za nekoliko ovozemaljskih života.

Na vrh
djigibao View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (1) Pohvala (1)   Citiraj djigibao Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.rujan.2021 u 09:19
Na vrh
skof View Drop Down
Groupie
Groupie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj skof Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.rujan.2021 u 10:45
Hvala no ovom linku. Uštedio si mi puno vremena. Slušao sam na jefine slušalice preko računala i pogodio sam samo 2 flac-a. Doduše u jednom slučaju sam se mučio između 320 i flac i krivo pogodo, a drugi pogodak je priznajem bio slučajan.
Na vrh
popol_vuh View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
čemu ?

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj popol_vuh Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.rujan.2021 u 12:05
To je to, output sa šugavog zvučnog čipa na matičnoj preko upsamplinga, resamplinga ili koji već vrag windowsi softverski rade sa zvukom, na jeftine slušalice, brzi AB testovi i onda zaključak "sve to zvuči isto". Isto kao i likovi što rade audicije zvučnika preko YT videa. Tako se rađaju flat earth teorije.
Na vrh
skof View Drop Down
Groupie
Groupie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj skof Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.rujan.2021 u 12:43
naravno, zato sam se i začudio rezultatu. sad jedan dan kad budem imao vremena baš ću malo testirati svoje uheka. Siguran sam da bih 128 prepoznao isti tren, ali mora biti iskren zanima me što će biti kad sučelim 320 i flac
Na vrh
Snow_Jon_Snow View Drop Down
Groupie
Groupie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Snow_Jon_Snow Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.rujan.2021 u 13:28
Slažem se s popol_vuh-om. Sustav treba biti na nekoj minimalnoj razini da se razlika između ta dva formata čuje. Rezolutniji sustav, veća razlika između ta dva formata.  

Zato npr. ne mogu slušati Spotify na duge staze, izbor je super, ali kvaliteta je znatno lošija od HiFi Tidal-a.
Na vrh
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.rujan.2021 u 14:06
Originalno postano od strane člana: skof skof napisao:

Hvala no ovom linku. Uštedio si mi puno vremena. Slušao sam na jefine slušalice preko računala i pogodio sam samo 2 flac-a. Doduše u jednom slučaju sam se mučio između 320 i flac i krivo pogodo, a drugi pogodak je priznajem bio slučajan.

trebaju bolje slušalice. i taj konkretni test nije skroz pošten, ako je to onaj na koji mislim, jer, primjerice, stavili su 'speed of sound' snimku koja je u flacu iskomprimirana do ibera, pa šta bi se trebalo na tome i čuti uz još malo kompresije? de facto, po mom dojmu, mp3 može čak malo uljepšati takvu lošu snimku, a dinamiku nisi izgubio jer je nisi ni imao na originalu Smznut

Editirao zed_alive - 09.rujan.2021 u 14:08
kupujem tehnički ispravni audio
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Retro audio