Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

MP3 320 kpb/s vs flac čuje li se razlika?

Odgovori Odgovori Stranica  123 4>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
skof View Drop Down
Groupie
Groupie

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj skof Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: MP3 320 kpb/s vs flac čuje li se razlika?
    Objavljeno: 05.rujan.2021 u 18:05
Kako ne bi ulazili u nepotrebne rasprave i skretali s teme molim vas odgovore na sljedeća pitanja:

1. Čujete li razliku između reprodukcije MP3 320 kpb/s i flac-a (ili bilo kojeg drugog looseless kodeka) slušajući na boljem audio sustavu? - samo DA ili NE

2. Koliko godina imate?

3. Koliko godina ste HI-FI-ovac?

4. Koju vrstu glazbe slušate (nabrojite sve žanrove)?

Na vrh
Snow_Jon_Snow View Drop Down
Groupie
Groupie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Snow_Jon_Snow Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05.rujan.2021 u 20:24
jel to neka anketa za faks ili slično srodno istraživanje?
Na vrh
skof View Drop Down
Groupie
Groupie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj skof Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05.rujan.2021 u 20:47
Nije nikakva anketa. Ako postavim ovo pitanje dobit ću brdo odgovora koje nisam tražio. Također će se javiti pametnjakovići koji ne slušaju nego znaju, a mene zanima rezultat opažanja i osnovni podaci o mjernom instrumentu.

Čitam brdo rasprava na netu i poželio sam sondirati audiofil.net.

Zašto? Zato je rmi je riknuo hard sa svom mojom flac glazbom i moram ponovo napraviti arhivu svega.

Svaki dan sam sve stariji i lošije ću čuti (45 god) pa me zanima kako razliku čuju različiti ljudi (po dobi i istančanosti uha).

Inače umoran sam od tipova koji se uključuju i rasprave i nije da trolaju, ali nikad ne odgovore ono kaj ih se pita. Npr. zadni puta sam tražio jednostavnu preporuku za in ear slušalice do 100 eura i svega sam se načitao. Na kraju su mi pomogli dečki sa slušalicama od 36$ i bio sam presretan s njima, ali to je sad druga priča.

Ajde, molim te odgovori mi na ovih par pitanja. Iskreno.
Na vrh
demo995 View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj demo995 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05.rujan.2021 u 20:53
Direktno nisam nikada usporedio, ali mp3 je, meni osobno, osjetno lošiji od flaca.
Iako ovisi i o snimci, ima mp3 koji začudo zvuče vrlo vrlo dobro, a ima flacova koji su smeće.
Ali generalno, osjeti se razlika, tj osjetim.
26 let i slušam sve i svašta, osim teških cajki i slično.
Rpi/pi2aes-diy dual AD1865 nos dac-yamaha c2x-yamaha b2 vfet-diy sb acoustics satori TW29RN-b/mw16/mw19
Na vrh
Groupie
Groupie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Snow_Jon_Snow Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05.rujan.2021 u 21:06
odgovorit ću ti ali ne kroz forumu odgovora na kviz pitanja...
dakle da, nedvojbeno čujem razliku FLAC-a u odnosu na 320 kb/s. Ali čemu pitanje? Bitno je da li ti čuješ ili ne čuješ, te da li ti sustav reproducira glazbu dovoljno rezolutno da se razlika čuje. 

No svejedno ne bih preporučio stvaranje negakve gigantske kolekcije. Koristim Tidal HIFI, i većina toga što je ikad izašla mi je dostupno bez skidanja na lokalni disk u FLAC formatu. Isto tako postoje Deezer i Spotify i vjerojatno još takvih streaming servisa za koje nikad nisam čuo pa mislim da ne trebaš gomilati glazbu kako se to nekad radilo. Za cijenu jednog CD-a mjesečno dobiš neograničeni izbor.

A ako ćeš ipak ići u gomilanje FLAC kolekcije onda obavezno na 2 HDD-a. Čisto ako jedan krepa da imaš backup na drugom HDD-u. Sve što mi je važno čuvam na taj način.

Od glazbe slušam gotovo sve osim turbo-folka

Na vrh
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06.rujan.2021 u 09:43
Originalno postano od strane člana: skof skof napisao:

Kako ne bi ulazili u nepotrebne rasprave i skretali s teme molim vas odgovore na sljedeća pitanja:

1. Čujete li razliku između reprodukcije MP3 320 kpb/s i flac-a (ili bilo kojeg drugog looseless kodeka) slušajući na boljem audio sustavu? - samo DA ili NE

2. Koliko godina imate?

3. Koliko godina ste HI-FI-ovac?

4. Koju vrstu glazbe slušate (nabrojite sve žanrove)?

1. nisam nikad testirao, jer tražilo bi minimum da uzmem korektni flac i napravim iz njega 320 kbps mp3, pa onda idem raditi A-B. to mi se nikad doista nije dalo napraviti, a ne da mi se ni dan danas, nije mi od bitnosti. ionako je presudna kvaliteta same snimke, i u okviru nje, poželjno je da imaš najbolju moguću kvalitetu zapisa

2. još koji mjesec, pa pola stoljeća

3. prvi hifi sustav 1990., prvi nekakav audiofilski pristup i interes od valjda 1997., ali između 2003. i 2013. je bio period kad se nisam uopće bavio hifijem, osim što sam slušao povremeno muziku

4. doista svašta, no u zadnjih godina najviše americanu i općenito američki folk (i sve što on dotiče, tipa izvorni country, bluegrass, blues...), te psybient

a što se tiče tvoje dileme, mislim da ti nitko drugi ne može odgovorit na tvoje pitanje što tvoje uši čuju, i s čime su zadovoljne. možeš uzeti neki ripani flac s cd, zatim skinut s neta programčić za konverziju u mp3 320kbps, konvertirati, usporediti i donijeti vlastiti zaključak kako je to tebi. i to će ti bit' korisnije nego tuđa iskustva
kupujem tehnički ispravni audio
Na vrh
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06.rujan.2021 u 09:46
Originalno postano od strane člana: Snow_Jon_Snow Snow_Jon_Snow napisao:

No svejedno ne bih preporučio stvaranje negakve gigantske kolekcije. Koristim Tidal HIFI, i većina toga što je ikad izašla mi je dostupno bez skidanja na lokalni disk u FLAC formatu. Isto tako postoje Deezer i Spotify i vjerojatno još takvih streaming servisa za koje nikad nisam čuo pa mislim da ne trebaš gomilati glazbu kako se to nekad radilo. Za cijenu jednog CD-a mjesečno dobiš neograničeni izbor.

neograničeni izbor? ne baš. ako slučajno slušaš što i ja, a to su male, nezavisne i osobne labele i samoizdana muzika, upravo to ćeš teško naći na servisima
Na vrh
Groupie
Groupie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Snow_Jon_Snow Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06.rujan.2021 u 11:13
@Zed...misliš na Offbeat sorority, The Orb, PsyGosh, Twita-G, Celine Stadler...?
Na vrh
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06.rujan.2021 u 11:36
psybient? mislim na Koana, Tengrija, Aes Danu, Solar Fieldsa, Ekoplexa, Laugea i Baba Gnohma, Man of no Egoa, Carbon Based Lifeforms, Cell, Sync24, Vibrasphere...

ove koje si naveo nisam nikog još sluhnuo, moram sluhnut

Editirao zed_alive - 06.rujan.2021 u 11:36
Na vrh
Groupie
Groupie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Snow_Jon_Snow Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06.rujan.2021 u 11:41
Na Tidalu ima Koan, Tengri, Aes Dana, Solar Fields, Vibrasphere....sve od navedenog ima i hrpa albuma od svakog izvođača. Nešto je Flac nešto MQA.... Znači, nije da nema cool
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 4>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente
Dobre SH prilike
Forum: High-End