Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Dual CV1150

Odgovori Odgovori
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
mrakky View Drop Down
Newbie
Newbie

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj mrakky Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Dual CV1150
    Objavljeno: 16.listopad.2021 u 11:45
Originalno postano od strane člana: Gašo Gašo napisao:

1150 nema relej, 1250 ima.

dali je to prirodno ili ne, taj bump, ne možemo znati, moguće da su neki elektroliti na putu signala imaju povečane struje curenja od starosti itd.

shvačam, al eto nekak mi se čini što ga više upotrebljavam da taj bump nestaje ili se smanjuje, uglavnom sad sam u fazi testiranja koje pojačalo mi je bolje telefunken rr100 vs dual cv1150, jer kopajući po netu i trežeći, šeme za tim prokletim relejem za 1150 naletio sam da telefunken i dual imaju istu generaciju procesora telefunken rr100 po orginalu ima STK463, a kod mene je STK465, jer se prijašnji skuril, (dok sam bil mlađi sam ga malo prećeral, ne :)), sad mi takve egzibicije ne padaju na pamet uostalom živim u zgradi, e dual cv1150 ima STK461 procesor, ali mi se čini ili je to samo promjena zvuka pa ti paše na uho tog momenta, da dual kad su duboki i visoki tonovi na nuli i kad stisnem loudness ima ispravniji zvuk, nekako sve tonove digne jednako, dok telefunken malo više priguši visoke i moram visoke pojačat bar za +2ili3.
No kod dual-a me nešto drugo još brine, a to je brujanje trafa, nečuje se dok baš uho ne prisloniš doslovno na šasiju di se trafo nalazi, al se osjeti kad staviš ruku na pojačalo lagane vibracije, kod mene je sva elektronika 24/7 upaljena, sad zanima me dali takav brujajuči trafo ima veču šansu da napravi neku pizd... od onog koji ne bruji?

ps. dual se manje grije od telefunkena, dal to išta znači, neznam.

hvala!
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (1) Pohvala (1)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16.listopad.2021 u 09:20
1150 nema relej, 1250 ima.

dali je to prirodno ili ne, taj bump, ne možemo znati, moguće da su neki elektroliti na putu signala imaju povečane struje curenja od starosti itd.

Editirao Gašo - 16.listopad.2021 u 09:22
RPi3+Digi Pro(Soundness mod), AD1865 filterless NOS DAC , Marohei Maduro S, Sony TA-A1ES, Marohei Statement zvučnički, ATC SCM 19 V2
Na vrh
demo995 View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (1) Pohvala (1)   Citiraj demo995 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.listopad.2021 u 19:10
Ugradit soft start, ako nema.
Rpi/pi2aes->diy dual AD1865 nos dac->Lenco L78->yamaha c2x->yamaha b2 vfet->diy sb acoustics satori 4 way semi-active with hypex dsp amp.
Na vrh
mrakky View Drop Down
Newbie
Newbie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj mrakky Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.listopad.2021 u 18:54
Originalno postano od strane člana: zed_alive zed_alive napisao:

ako zvučnici imaju ispravan power handling spram tog receivera, onda im to što amp može proizvesti kod uključivanja ne može ništa. inače, imam i jedan takav amp doma (LFD). neugodnije je zvučno bilo na zvučnicima više osjetljivosti, na ATC-ima nije ni neš glasno. ono što je bitno, ampovi koji nemaju relej kod uključivanja se ponašaju tako jer nisu ni projektirani da se ne ponašaju tako - pa valjda je onda to i ok

za ostalo bi ti trebao reći netko s malo više znanja od mene....

pa pretpostavljam da zvučnici mogu to podnjet, pojačalo je 40W i 4 ohma, a zvučnici su 50W i 8 ohma(Philips MCi8080 ako taj podatak išta znači), a i mlađi su od pojačala minimalno 35 godina, dok to još malo ne proučim slušam i dalje na telefunmkenu.

hvala!!
Na vrh
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (1) Pohvala (1)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.listopad.2021 u 14:21
ako zvučnici imaju ispravan power handling spram tog receivera, onda im to što amp može proizvesti kod uključivanja ne može ništa. inače, imam i jedan takav amp doma (LFD). neugodnije je zvučno bilo na zvučnicima više osjetljivosti, na ATC-ima nije ni neš glasno. ono što je bitno, ampovi koji nemaju relej kod uključivanja se ponašaju tako jer nisu ni projektirani da se ne ponašaju tako - pa valjda je onda to i ok

za ostalo bi ti trebao reći netko s malo više znanja od mene....

kupujem tehnički ispravni audio
Na vrh
mrakky View Drop Down
Newbie
Newbie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj mrakky Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13.listopad.2021 u 16:57
Originalno postano od strane člana: zed_alive zed_alive napisao:

taj zvuk kod paljenja znači da taj Dual nema relej, kao što si i sam rekao. takvi ampovi i receiveri postoje
što se tiče buke trafa, je'iga...stari (i vjerojatno ne baš najkvalitetniji) trafo...

puno hvala, znači ako ima relej a on nije u funkciji nebi ni puštao zvuk pretpostavljam, a taj zvuk pri paljenju dali može oštetit zvučnike?......makar su kod mene svi uređaji stalno upaljeni, pa se to nebi dešavalo tako često, pitanje dal bi trafo mogao napravit pid.... tipa pregrijat se il slično jer valjda je preslab?
evo i slika kak to zgleda, malo me mučilo ovo zamotano crmo na hladnjaki, al je uredno povezan sa pločom od pojačala i di je gumb za paljenje, pojima nemam šta je to.

hvala na strpljenju :)
Na vrh
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (1) Pohvala (1)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13.listopad.2021 u 16:29
taj zvuk kod paljenja znači da taj Dual nema relej, kao što si i sam rekao. takvi ampovi i receiveri postoje
što se tiče buke trafa, je'iga...stari (i vjerojatno ne baš najkvalitetniji) trafo...

kupujem tehnički ispravni audio
Na vrh
mrakky View Drop Down
Newbie
Newbie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj mrakky Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13.listopad.2021 u 13:33
pa koji sam PANJda, radi se o Dual cv1150, malo mi se spetljalo, 
molio mi moderatora da promjeni naslov u Dual CV1150, unaprijed hvala!!

evo i linka na download user manuala i šeme, prvo je 1250, a nakraju je 1150

h
Na vrh
mrakky View Drop Down
Newbie
Newbie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj mrakky Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13.listopad.2021 u 08:02
pozdrav dobio sam Dali 1150 navodno je iz 1979-80 (tako su mi rekli) jučer sam ga spojio zvučnike i moram reč da ima bolji zvuk od mog Telefunkena rr100,
e sad dolazimo do problema taj Dali kad se pali na zvučnicima se čuje "blop" te nema onog klika releja zaštite, ni pri paljenju ni pri gašenju, te se osjeti na kučištu kao neka vibracija, otvorio sam ga samo radi vizualne provjere da nema nekih friških lemova i nema, tada sam ga spoji na struju i upalio da čujem odakle se čuje to zujanje i to trafo zuji, relej je uredno spojen sa pločom od pojačala i na ploču na koju je gumb spojen za paljenje i gašenje, šta mi je činiti i dali je ovako sigurno ga imat upaljenog?
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,477 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente
Dobre SH prilike
Forum: Audio komponente