Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Kako ste postali (i ostali) zaljubljenik u Vinyl

Odgovori Odgovori Stranica  <123
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
popol_vuh View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
čemu ?

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj popol_vuh Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05.studeni.2021 u 14:34
Originalno postano od strane člana: Zundapp Zundapp napisao:

Hahaha,...a cuj popol_vuh, "cudni su putevi boziji", svako negdje stigne na svoj nacin. Ja putujem ovako, a ti najbolje znas kako ti putujes.haha

Samo hoću reći da to što si napisao, prema onome što sam ja iskusio, može biti kriva informacija za ljude koji sami nemaju iskustava u navedenim stvarima. 

npr. ovo da digitalni zvuk nužno ima prednost u odnosu na analogni u basu - ja to nisam iskusio. Razumijem teoriju i također - nemam full-range zvučnike, ali po mojem iskustvu to praktički ne stoji.

Isto tako - apsolutno sam siguran da "srednji tonovi kao mana digitalnog zvuka" nikako ne stoji. Siguran sam da ima pregršt digitalnih front-endova kojima to nije nikakav problem. Na kojekakvim lošijim DACevima, sigurno, ali ti si to iznio kao opću stvar.

Jednako tako - i na analognom front-endu sam siguran da ovisno o zvučnici i phono stageu srednji mogu biti i ovakvi i onakvi i svakakvi, pa čak i grubi i sve samo ne prirodni. Jednako tako i slatki ne moraju biti uopce - osobno recimo to ne bih nikako volio na svojem sustavu.

U svakom slučaju, ne mislim da u cijeloj priči ima pravila ovoga tipa, kako si navodio.
Na vrh
Snow_Jon_Snow View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Snow_Jon_Snow Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05.studeni.2021 u 14:59
Naravno da Zedovu primjedbu treba uzeti sa zrnom soli. Njegova opažanja na njegovom sistemu, moja opažanja razlike nisu bila tako dramatična, a vidim da ni tvoja. Kao i sve ostalo u hi-fi, mnogo toga ovisi o: budžetu, sobi, ostatku sustava, itd itd itd.....
Na vrh
Zundapp View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
Zed

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Zundapp Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05.studeni.2021 u 15:12
Gledaj popol_vuh, ako procitas moje postove vidjeti ces da ni u cemu nisam iskljuciv i da sam sve naveo kako treba. Naveo sam dobar i los vinyl, a takodjer i dobre dozivljaje sa digitalijom, medjutim, meni su srednji tonovi na dobrom vinylu daleko bolji od digitalije. Mene bas nesto velika rezolucija i ne interesira nesto mnogo, mene interesira prirodnost i boja zvuka. Prevelika rezolucija najcesce ide na kostanje debljine, a to meni nikako ne lezi. Ja volim tu sredinu gdje instrumenti imaju svoje mjesto i prostor, gdje se barokna flauta cuje kao barokna flauta, a ne kao frulica. Ja zelim da cujem zvuk gitare sa svojim tjelom, a ne samo zvuk zica. Ja zelim da cujem kod pjevanja zvuk prsa, a ne samo zvuk grla i slicno, a tu mi je srednji ton kod analogije vise organski i po meni u mnogim slucajevima bolji. Kad je to receno, na trzistu je jako mnogo loseg vinyla i ovo sto sam rekao za njega ne vazi. Samo kvalitetan vinyl i pristojna oprema.
Zed
Na vrh
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Snow_Jon_Snow Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05.studeni.2021 u 18:09
Zundapp nemoj me krivo shvatiti, al nema prirodnosti bez rezolutnosti, to mi je malo proturječno u tvojem gornjem postu. Ako postoji detalj glazbenog zapisa koji neki sustav ne može odsvirati jer nije dovoljno rezolutan, onda sigurno niti zvuk ne može biti prirodan jer očito ne reproducira glazbeni zapis u potpunosti - fizikalno rečeno ako sustav nešto ne odsvira onda fale frekvencije koje nije odsvirao i onda se to čuje.
Na vrh
Zundapp View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
Zed

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Zundapp Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05.studeni.2021 u 19:29
Ne kuzis ti to skroz, zakoni fizike leze iza toga. To ti je kao u studiju kad snimas, ako hoces da imas veliki bubanjy, ne mozes imati istovremeno i veliku gitaru i glas, nesto se mora zrtvovati. Ako hoces da imas na snimku mnogo akustike prostora ili kako se to cesto zove "reverba", onda gustocu i masivnost zvucne slike moras zrtvovati. Ima tu jos mnogo toga, dinamika, tranzijenti, timber, klang,...u kompriminiranoj muzici stvari su upravo komprimirane i tu ti je stvar kompromisa, sto ostaviti, a sto izbaciti. 
Zed
Na vrh
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Snow_Jon_Snow Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05.studeni.2021 u 21:15
ne kužiš ti to skroz? kakav ti je to način. a ti kao kužiš? ti si autoritet? sveznalica? faca? zato ste stjerafi forum u propast s takvom arogancijom. svojski se trudim držati temu pod kontrolim i ne eskalirati al ti si baš nemreš pomoći. pišeš bedastoće i očito imaš problema sa sustavom, sluhom ili snimkama ili sve troje. 

postoji glazba koja ima sve to što ti kažeš da nema i nećeš vjerovati dolazi u digitalnom obliku. probaj npr.  Satyagraha od Phrilipa Grassa s Tidal-a ili s Flac-a s HDD-a i past ćeš na gu**icu koliko je tu reverba, masivnosti, dinamike, pozornice...
Na vrh
Zundapp View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
Zed

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Zundapp Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05.studeni.2021 u 22:49
UzivajBravo
Zed
Na vrh
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Snow_Jon_Snow Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06.studeni.2021 u 08:15
uživam :-)
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <123
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,281 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente
Savjet pri kupnji