Ispiši stranicu | Close Window

Žarula fest Varaždin

Web: Audiofil - feel the sound -
Kategorija: Žarula klub Varaždin
Ime foruma: Žarula fest Varaždin
Opis foruma: O aktivnosti kluba.
URL: Http://www.audiofil.net/forum/forum_posts.asp?TID=11910
Datum ispisa: 29.siječanj.2022 u 13:38
Verzija Softwarea: Web Wiz Forums 11.10 - http://www.webwizforums.com

Tema: Žarula fest Varaždin
Objavio: zuzi
Tema:: Žarula fest Varaždin
Datum objave: 09.lipanj.2010 u 23:11
Ovdje predcednik, obrati pozor molim

Žarula klub Varaždin otvoren je za sve dopisne članove pogotovo ove iz bliže nam okolice. Naravno da ćemo kao pravi kumeki biti počaščeni da nam se kao član obrati netko iz metropole jer je li tamo se sve dešava i tamo su po znanju mene predcednika istaknuti gurui ovog hobija, ne bi htio spominjati imena drZ i Moxtone uzalud. Ali teško je nama kmetima u velikom gradu zbunjeni smo i puni straha. Nešto nam je lakše doduše otići po neku lampu kod Velikog Mogula, jer on je ipak tu naš domaći Čuroščan.

Ne znam šta ostali prozvani članovima putem maila čekaju?

Think positiv-stay negativ

-------------
Think pozitiv stay negativ

Odgovori:
Objavio: Danko
Datum objave: 10.lipanj.2010 u 18:48
Ti bokca,
Žalbe su stvarno počele dolaziti .
Je, nikaj, onda pozivamo na inicijalni sastanak vu subotu pri veseloj dovici.

Objavio: harkonen
Datum objave: 10.lipanj.2010 u 18:52
Morat ćete glasat za povjerenje ili nepovjerenje predcedniku . ... Ili mu dat četvrtu šansu (predpostavljam da ste mu ih već nekoliko dali :-)
U svakom slučaju, kad napravite klub, odma donesite ukaz o obaveznoj  članarini i seminaru u Opatiji. 

kak je danas

-------------
Shejtan from Mahala...

Objavio: F IX
Datum objave: 10.lipanj.2010 u 19:17

Na poziv Vašeg člana Zuzija, samoproglašenog, nikad priznatog i uvijek osporavanog predcednika Žarula kluba Varždin, kojeg je on navodno osnovao prijavljujem se na Vaš forum kao član kluba sa brojem iskaznice 11. Koja mi nije nikad uručena.Žalbu protiv učlanjenja već sam usmeno predao oktroiranom tajniku kluba Danku /također članu Vašeg foruma/ jer imam dovoljno osnova sumnje da klub nikada ništa neće raditi unatoč olako danim obećanjima našeg predcednika.

Samo uzgred napominjem da kao član kluba mogu svojim skromnim neznanjem teorije i prakse doprinijeti općem neznanju o žarulama, što će se vidjeti iz mojih postova u rubrici uradi sam

-------------
Bez obzira na obzir.....

Objavio: Gašo
Datum objave: 10.lipanj.2010 u 19:18
I kaj to ima veze sa žarulama?

-------------
RPi3+Digi Pro(Soundness mod), AD1865 filterless NOS DAC , Marohei Maduro S, Sony TA-A1ES, Marohei Statement zvučnički, ATC SCM 19 V2

Datum objave: 10.lipanj.2010 u 19:33
Ako bude sve u redu vidjet ćeš 03.7.2010. u Varaždinu, time da si ovim putem pozvan na izlaganje radova naših članova. Ovaj član će pokazati zainteresiranima 300B SE sa Fostex samogradnjom

-------------

Datum objave: 10.lipanj.2010 u 20:06
Šta ,šta 03.07. a mi pojma nemamo? Nije li tako nešto trebalo biti krajem kolovoza ????
Kad ste nas mislili zvati ? Ili niste ?

-------------
Shejtan from Mahala...

Objavio: Joby
Datum objave: 10.lipanj.2010 u 20:16
'Bate, koji su ovo huncuti. Dojdem če ne pem na more.

Objavio: ne.dobri
Datum objave: 10.lipanj.2010 u 21:30
Bas mi je drago da su se moji Varazdinci konacno malo aktivirali.

Objavio: obelewe
Datum objave: 10.lipanj.2010 u 21:35

Na poziv Vašeg člana Zuzija, samoproglašenog, nikad priznatog i uvijek osporavanog predcednika Žarula kluba Varždin, kojeg je on navodno osnovao prijavljujem se na Vaš forum kao član kluba sa brojem iskaznice 11. Koja mi nije nikad uručena.Žalbu protiv učlanjenja već sam usmeno predao oktroiranom tajniku kluba Danku /također članu Vašeg foruma/ jer imam dovoljno osnova sumnje da klub nikada ništa neće raditi unatoč olako danim obećanjima našeg predcednika.

Samo uzgred napominjem da kao član kluba mogu svojim skromnim neznanjem teorije i prakse doprinijeti općem neznanju o žarulama, što će se vidjeti iz mojih postova u rubrici uradi sam.

Datum objave: 10.lipanj.2010 u 22:25
Načelo efikasnosti, željezo se kuje dok je vruće. Naime svi ste pozvani čim je ovaj datum obnarodovan, ekipa je uglavnom za, e sad treba poraditi na najtežem dijelu posla - iskamčivanje prostorije od Mjesnog odbora Brezje i provedba same stvari.
U zgradi je i Konzumov dućan pa ako ništa drugo pit će se pivo "a la dućandžije" na klupama ispred

-------------

Datum objave: 10.lipanj.2010 u 22:36
Halo, pa dobro što se čeka sa logom kluba.
Zar ja baš na sve moram misliti i sve crtati. A osim toga što tvoj brat čeka.

Ukoliko on nema vremena ti se primi uz crtanje onih specijalnih Fosteksa /ako baš treba ja dam brezovu šperploču 10 mm za open bafle/, na tebi je da izbušiš rupu i nabaviš 8 mjedenih šrajfov.
Hjede malo više one stare: Ideje moje benzin vaš!

-------------

Datum objave: 10.lipanj.2010 u 22:37
Ova poruka za logo je naravno išla ne.dobrog

-------------

Objavio: Joby
Datum objave: 11.lipanj.2010 u 00:17
obelewe, preyeben nick

Objavio: dobri.dobri
Datum objave: 11.lipanj.2010 u 10:16
Originalno postano od strane člana: Varaždinec Varaždinec napisao:

Na poziv Vašeg člana Zuzija, samoproglašenog, nikad priznatog i uvijek osporavanog predcednika Žarula kluba Varaždin, kojeg je on navodno osnovao prijavljujem se na Vaš forum kao član kluba sa brojem iskaznice 1626. Koja mi nije nikad uručena. Žalbu protiv učlanjenja već sam usmeno predao oktroiranom tajniku kluba Danku /također članu Vašeg foruma/ jer imam dovoljno osnova sumnje da klub nikada ništa neće raditi unatoč olako danim obećanjima našeg predcednika.

Samo uzgred napominjem da kao član kluba mogu svojim skromnim neznanjem teorije i prakse doprinijeti općem neznanju o žarulama, što će se vidjeti iz mojih postova u
rubrici uradi sam.

Kaj, morem i ja?

Datum objave: 11.lipanj.2010 u 11:17

Ovde predcednik

Za ove dislocirane Varaždince uvest ćemo , za slučaj da ne budu aktivni posebne disciplinske postupke i rigorozne kazne. Svaki pojedini prestupnik čitaj neradnik  će imati svog osobnog suca. Tebi je za suca odredjen Zera.

-------------

Datum objave: 11.lipanj.2010 u 13:50
Mene nema u vz 03.07. 

Datum objave: 11.lipanj.2010 u 14:20
Ovde predcednik,
sve kritike, primjedbe,sugestije,pljuvanja i sl. su dobrodošle i to sa svih strana. O njima će odlučiti neko tijelo koje ćemo formirati sutra na summitu kod "Vesele udovice"

-------------

Datum objave: 11.lipanj.2010 u 15:03
Originalno postano od strane člana: zuzi zuzi napisao:

Ovde predcednik,
sve kritike, primjedbe,sugestije,pljuvanja i sl. su dobrodošle i to sa svih strana. O njima će odlučiti neko tijelo koje ćemo formirati sutra na summitu kod "Vesele udovice"

Otvori posebnu temu za Žarulu. (Mislim, mogu i ja, ali red je da prvi post bude precednički ...)

Jedino ne znam kam od ovoga:
- Audiofil - feel the sound - forum : Samogradnja : Uradi sam : Žarula
- Audiofil - feel the sound - forum : Triode festival : Žarula
- Audiofil - feel the sound - forum : Klub - Varaždin (za ovo treba admin) : Žarula

Osobno sam za prvu varijantu - nekak je najnepretencioznija ...

[OT: Kaj to Danko ima danas rođendan? Najlepše želje! Ili žene? Žarule?]

Datum objave: 11.lipanj.2010 u 15:10
Dobri Dobri,
glede neta dajem ti otvorene ruke. Čitaj dobio si predcednički mandat, nadam se da ćeš opravdati povjerenje koje ti je ukazano. Samo pazi Zerino oko je sveprisutno, ne stignem ja sve kontrolirat i na sve pazit.

-------------

Datum objave: 11.lipanj.2010 u 16:41
Sad kad dobijete svoju "Žarula" temu, nemoj da Vam nevaraždinci brljaju puno po toj temi. Može li kakav osvrt na uratke koji će biti tamo prisutni?
Ipak je to jaaako blizu, tjedan do tjedna "Velikog spajanja radnih i neradnih dana" i onda samo jedan do događaja...Hoćete li stići sve pripraviti što ste mislili ???

-------------
Shejtan from Mahala...

Datum objave: 11.lipanj.2010 u 21:15
obelewe , pojačanje na desnom krilu NK Žarule

Datum objave: 11.lipanj.2010 u 23:33
Obelewe ovde predcednik,
imam izuzitnu čast pozdraviti Vas u ovaj kasni sat.

Povod je osim kurtoaznog pozdrava i činjenica da sam danas sa ravnateljem Glazbene škole utanačio sastanak za Ponedjeljak 14.lipnja u 10 h oko detalja Žarula festa u Varaždinu dana 03.srpnja 2010.

Od njega sam danas dobio načelni pristanak za taj nas hepening, nakon što je gospodin ravnatelj utvrdio da je aula škole za taj dan slobodna.

Mjesto je po meni idealno, u dvorištu iza škole je parkiralište škola je u centru grada pa će nas gosti lako naći. Nadam se da na sastanku neće iskrsnuti neki nepredvidjeni problemi.

Ne znam šta dobri dobri čeka sa otvaranjem novog mjesta za nas na stranici.

-------------

Datum objave: 12.lipanj.2010 u 12:12
Kako moj dobri dobri nije otvorio novi topic to ću ga ja kao Predcednik Žarula kluba otvoriti, pa stoga pozivam članove kluba da pošalju slike uradaka kako bi s njima upoznali svekoliku net javnost.

U skladu sa smjernicama izvolite komentirati i pucajte iz svih oružja i oruđa.

Dobrodošli

-------------

Objavio: svetise
Datum objave: 12.lipanj.2010 u 19:07

Ako ti je do zajebancije a bez vredjanja pošalji ovaj mail audiofil.netu

Samo uzgred napominjem da kao član kluba mogu svojim skromnim neznanjem teorije i prakse doprinijeti općem neznanju o žarulama, što će se vidjeti iz mojih postova u rubrici uradi sam

Velika Freemail nagradna igra!
http://www.freemail.net.hr/ - Klikni ovdje i osvoji SMART Cabrio i brojne druge nagrade - http://www.freemail.net.hr/ - www.freemail.net.hr

http://www.freemail.net.hr/ - Klikni ovdje i osvoji SMART Cabrio i brojne druge nagrade - http://www.freemail.net.hr/ - www.freemail.net.hr

-------------
sve za ništa ništa za sve

Datum objave: 12.lipanj.2010 u 19:28
evo prve slike za žarulu:

-------------

Datum objave: 12.lipanj.2010 u 19:29
ipak bi mogla biti malo veća,ako ništa drugo px25 je skuplja,veća i možda starija od 300 a bogami i od četristo Bee.

-------------

Datum objave: 12.lipanj.2010 u 19:31

-------------

Objavio: Supersaša
Datum objave: 12.lipanj.2010 u 19:33
Koja inflacija novih likova na forumu...   

Ajmo jedan po jedan u Vaš HIFI, pa da vidimo kaj nudite.   

-------------
I found it hard
Its hard to find
Oh well, whatever, nevermind

Datum objave: 12.lipanj.2010 u 19:39
ona manja slikičica bila je od suše,a ova veća je naravno moja.svetislav

-------------

Datum objave: 12.lipanj.2010 u 19:40
ooo vidim da se zuzi raspi....,pardon raspiš......
svetislav

-------------

Datum objave: 12.lipanj.2010 u 19:41

-------------

Datum objave: 12.lipanj.2010 u 19:47

e da moj fotić nije yashica totalno analogna i da moj mobitel nije još analogniji vidli bi vi slikica(i djece i žene i psa,pardon nemam ga,i svoga boga.

svetislav

-------------

Objavio: sstrsat
Datum objave: 12.lipanj.2010 u 19:50
I neka onda netko kaze da vitrovi sa prvog Triode festivala nisu zapuhali

Lipo decki, imat cete ca pokazat na izlozbi. Stvarno cu z gustom doc da vas sve upoznam.

Samo, jeste li svjesni da ce sve to ca sad izlozite (+ ono ca ce tek bit napravljeno) morat doc na iduci Triode festival. Bez obzira u kojen mistu bude.
Ma znan da jeste, to ja samo onako

-------------
krepat ma ne molat

Datum objave: 12.lipanj.2010 u 19:54
Sveti nemoj rafalno, udri pojedinačnom paljbom!

-------------

Datum objave: 12.lipanj.2010 u 20:10
hvala mirko...

-------------

Datum objave: 12.lipanj.2010 u 21:19
ŠTO SE TO KAJ DOGAĐA SVI SU ONLONE A NITKO NIŠTA NE ČINI?
Lemit ljudi!
svetislav

-------------

Objavio: koda
Datum objave: 12.lipanj.2010 u 21:24

Pozdrav svim forumašima
Iako sam se mislio samo pozdravima javiti u grupu početnik (lemilica mi je od 170 kn) , post Ishmaela koji izrađuje jako lijepe zvučnike za koje vjerujem da isto tako i sviraju, ponukao me da moje početničko iskustvo (a još uvijek sam početnik) s cijevnim pojačalima podijelim s vama.
Moje prvo pojačalo (prije pet godina) je STC (po shemi Hiroshi Ude) s EF86 i ECL82 cijevima. Da povučem paralelu, ne znam pisati eseje ali ih znam dobro prepisati (ako treba i krasopisom). Isto tako je i s lampašima. Ne znam ih osmisliti ali znam dobro zalemiti žicu (na pravo mjesto).Ako su upute dobre, a ovaj forum je pun takvih (sumnjam da bi ikoje razumno pitanje ostalo bez isto takovog odgovora) i rezultat (slušanje glazbe na samo tvojem cijevnom uređaju) neće izostati i razočarati. U toj shemi nema veznih kondenzatora, malo je dijelova, samo jedno podešavanje napona i ako si diode ispravno okrenuo (ha!) sve radi od prve ili druge. Posebno bih htio napomenuti Ishmaelu da tih 1,5 ili malo više W krasno radi (do ugodne slušne glasnoče u sobi 5x5m) s zvučnicima Mordaunt Short MS10i classic koji možda i nisu prosječni ali isto tako nisu ni previše obdareni osjetljivošču.To malo pojačalo je isto tako neustrašivo tjeralo moje sadašnje zvučnike Jamo 606 koji su po pitanju osjetljivosti još malo gori. Taj STC još uvijek svakodnevno svira kod mog prijatelja koji ga je i zavrijedio a ja sam si prije dvije godine izradio novi STC (vjerujem da bi ovaj zanimao Ishmaela) s EF184, ECC81 i EL34. Puna šaka muzike s laganim dodatkom snage a isto tako jednostavan za izradu i (u mom slučaju ) sa vrlo jeftinim dijelovima). Tu moram napomenuti da imam izrazitu sreću što sam prilikom te cijevne inicijalizacije dobro upoznao Sušu (Zuzi)koji je velikodušno donirao lampe (el34) i stalno me natjeravao da zgotovim uradak ne bi li ga on mogao poslušati i popljuvati (ovo drugo mu nije uspjelo), i na forumu pridruženog a vrlo samozatajnog Svetise koji je namotao sve transformatore i prigušnicea( na svu sreću još ih uvijek mota). Spomenuo bih još i Krunoslava_K koji je zaslužan da sam mogao nesmetano u mojem domu upoznati sve čari cijevnih pojačala.
Sve izgleda jednostavno ako si u pravo vrijeme na pravome mjestu.
Rezime , najtoplije preporučam STC!
Jesam li ga zabrijal podosta ali nema veze,
Još jedan pozdrav

svašta se isprobavalo

i onda sam napravio prvog

nutrašnjost prije spajanja izlaznih transformatora

rotel kao predpojačalo

sadašnje pojačalo stc s EL34

preporuka: selektor, nekoliko pari činčeva i dobar (čitaj- novi) alps ako namjeravaš
napraviti više od jednog pojačala

-------------

Datum objave: 12.lipanj.2010 u 21:30
Tak se šika, zavrijedio si odličje - dvije neispravne cijevi za na stalažu. Predcjednik će ti ih odmah uručiti,samo da ih detektira gdje su!

-------------

Datum objave: 12.lipanj.2010 u 22:06
Moram priznati da je ovo prvo javljanje bio moj jing
a u istoj sobi na suprotnoj strani nalazi se moj jang,
uglavnom za nostalgiju (rock kraj 60 i 70/80) i treći program rz (noćni)
fućkaš karakter koji nije labilan
hvala i laku noć

-------------

Datum objave: 12.lipanj.2010 u 23:21
Evo par slika, 300B Tubelab SE (u pokusnoj fazi) i amp sa 6P3S-E (Tubelab SimpleSE) u kombinaciji sa FT1600MK2 (Fostex FE167e) te zvucnici CT230 (Visaton).

Pozdrav forumašima

-------------
Bez obzira na obzir.....

Datum objave: 12.lipanj.2010 u 23:41
Bitno se vidi, na zahtjev šalješ i bolje fotke

-------------

Objavio: beboni
Datum objave: 12.lipanj.2010 u 23:48
....i kako ti je legao taj čip triks sa visaton drajverima?jel se može izvući dosta juicea iz njih sa nekim lampadinama?

-------------
I'm not sure how i got here, but i'm glad i did.

Datum objave: 13.lipanj.2010 u 00:02
Moze, za normalno slušanje a i malo više od toga, pogotovo na 300B 

-------------
Bez obzira na obzir.....

Datum objave: 13.lipanj.2010 u 00:12
Krešo je skroman dečko, čak je zamolio da ja odgovorim. Te bokse kako ih je on napravio imaju punch sa cijevima da bi se puno drugih boksi moralo sakrit. E sad rekao mi je da je skretnica tu jako bitna i da se nije štedilo ni truda ni vremena.

Think positiv-stay negativ.

-------------

Objavio: beboni
Datum objave: 13.lipanj.2010 u 01:11
ne bi ga pitao u vezi tih zvulja jer se prosječni vlasnici cijevnih amplifukacija inače drže fostex drivera,jel......

-------------
I'm not sure how i got here, but i'm glad i did.

Datum objave: 13.lipanj.2010 u 01:28
Krešo je prvo napravio Visatone ali mu vrag nije dal mira pa mu je prijatelj iz Amerike poslao "Svete Krave". Inače mi u Zagorju više volimo krave muzare

-------------

Datum objave: 13.lipanj.2010 u 09:01
Ma svaka čast dječaci!
Neka ovo bude svojevrsna rukavica izazova nekim drugim razvikanijim mjestima u lijepoj nam našoj u pogledu ovakvih manifestacija.
Samo da lampe, pardonček,žarule ne zagriju iovako usijanu atmosferu do nepodnošljivih granica, barem onih koje se hladnim i tekućim medijem mogu spustiti....
Može li usput na Vašem festu i kakav sajam, razmjene i prodaja svega vezanog uz ove naše zanimacije.?
D

-------------
Shejtan from Mahala...

Datum objave: 13.lipanj.2010 u 10:54
Što se tiče prvog dijela posta razmišljamo o danima Otvorenih vrata u klijetima paralelno sa ovom manifestacijom Što se tiče razmjene to je uvijek dobrodošlo, jer u ovom hobiju nikada nemaš sve što ti treba a imaš previše, zato 03.07. dodjite sa punim gepekima u Varaždin.

-------------

Datum objave: 13.lipanj.2010 u 11:43
Odlično, a kako uvijek ne ponesemo ono što baš nekome treba, a i nakupilo se toga previše da se baš sve vozika u gepeku, neka odmah na ovoj temi kome što treba i napiše pa ćemo vidjeti, neko sigurno baš to i ima.....
D

-------------
Shejtan from Mahala...

Datum objave: 13.lipanj.2010 u 11:56
Iskreno divljenje tvojim organizacijskim sposobnostima. Nebi ni Predcednik bolje Nego onako pomalo žicarski - jel bi se mogle i majice sa logom žarula otisnuti do dana D.

Plaćanje - u zakonskom roku, znači nakon pljenidbe računa kluba kojeg računa nemamo

-------------

Datum objave: 13.lipanj.2010 u 12:28
Bravo zuzi ,to je tako hrvatski(mislim na plaćanje)da nas nitko nemože zamijeniti za anarhiste,bezbožnike ili nedaj bože protestante!
svetislav

-------------

Datum objave: 13.lipanj.2010 u 12:32
pozdrav KODI ma gdje bio i ma što radio ,bitno da me hvali.Toliko o mojoj samozatajnosti!
Ja

-------------

Datum objave: 13.lipanj.2010 u 12:37
Nažalost , s majicama bi išlo malo teže do tog datuma, ne kažem nemoguće, naime - prvo trebate odlučit logo, ajde da se složite za par dana s tim i izaberete pobjednika, onda je onaj vikend za spajanje kad maltene sve tiskare odu na godišnji i evo nam tjedna kad je planiran događaj...
Ali, ajde ako skupite sve svoje snage na hrpu, i napravite do recimo srijede-četvrtka ovaj tjedan najkasnije svoj logo i odlučite cca koliko majica koje veličine i boje trebate, ja dobijem u četvrtak-petak pripremu , i ako ima tražene veličine i boje odmah - moglo bi se na knap, što bi se reklo. Majice ne bi smjelo biti manje od cca 30 (računajte da ide minimalno 10 komada po veličini) i mogla bi se napraviti cijena kao u Krasnom , dakle 55-60kn.
Sve iza tog roka odluke je sporno....Ali možda da napravite nešto drugo kao suvenir, recimo prilagođenije ljetu - kapu šiltaču sa stiliziranim logom ?
Ili kriglu ?
D

-------------
Shejtan from Mahala...

Datum objave: 13.lipanj.2010 u 13:08
Kapa šiltača bi bila ok samo bi li ti to mogao odraditi.

Što se tiče loga meni osobno je dobar onaj kojeg je predložio nedobri i kojeg možeš vidjeti na topisu PL504-Visaton 84. Pogledaj ga i daj mišljenje da li se da na šiltaču aplicirati ja u tim stvarima nisam doma.

-------------

Datum objave: 13.lipanj.2010 u 13:35
Na šiltači treba malo stiliziranija - proćišćena priča, mislim. Nisam te struke tako da se ne bi upuštao u diskusiju oko dizajna loga. Ali mislim da je isto kao i sa majicama što se rokova tiče. Ako napravite logo unutar spomenutih rokova, dogovorićemo što se radi i u kojoj količini....Može?
D.

-------------
Shejtan from Mahala...

Datum objave: 13.lipanj.2010 u 14:29
Ok, na nama je vući poteze.

-------------

Datum objave: 13.lipanj.2010 u 14:43
  @ harkonen

Ako se uspiju realizirat majce ili kape, predvidi nec i za nas koji cemo doc u goste Varazdinskoj ekipi.
Mozes odma zapisat 4 komada za mene, bez obzira bile majce ili kape

-------------
krepat ma ne molat

Datum objave: 13.lipanj.2010 u 14:49

Kako moj dobri dobri nije otvorio novi topic

Zamolio sam Žaca u petak da premjesti sve postove poslije "Ovdje precednik" iz teme PL504 u novu Audiofil - feel the sound - forum : Samogradnja : Uradi sam : Žarula, ali očito još nije stigao.

Datum objave: 13.lipanj.2010 u 14:59
Na zuzijev nagovor (da se počnem baviti žarulama), evo i mojih par "uradaka":
Mali STC sa EF86/ECL82/EZ81

Nekad je sviralo dobro...

Ultralinearni push-pull sa EL3/ECC81/ECC82:

I pripadajući zvučnici (na slici nema visokotonaca) Ciare HW321,Ciare HW100 i Ciare HT264:

Posljednji uradak je glavato pojačalo ili head amp sa 6n8p i 6c45-pe:

Pozdrav

Datum objave: 13.lipanj.2010 u 15:11
Zvuk in slika kot se šika, time da ja nevidim zvučnike na mom kompu ali vlaljda drugi vide.

-------------

Datum objave: 13.lipanj.2010 u 15:14
Za dobrog dobrog

daj kontaktiraj brata vezano za logo festa i neka on odradi sa Harkoneom što može ako se stigne. Ne bi se štel mešat da nekaj ne zje...

-------------

Datum objave: 13.lipanj.2010 u 15:24
Za zuzija

ovde Predcednik

slušaj ti Zuzi : jesi li ti slušajući moju naredbu dovoljno jasno izrekao svekolikoj forumskoj i vanforumskoj javnosti da su na izložbu pozvani SVI koje to zanima ili te je predcednička funkcija toliko opila pa brljaviš s postovima

Dakle Varaždinci izlažu a svi mogu doći vidjeti. Već sad su naravno komentari raznih vrsta i direktni upiti članovima kluba dobrodošli.

Predcednik v.r.

-------------

Datum objave: 13.lipanj.2010 u 19:13
Jel ovak ok?

Datum objave: 13.lipanj.2010 u 20:10
Harkonen, očituj se. Krešo stavi svoj prijedlog broj dva na net.

-------------

Datum objave: 13.lipanj.2010 u 20:28
Evo.......

-------------
Bez obzira na obzir.....

Datum objave: 13.lipanj.2010 u 20:30
Meni je ovo na lampi Vž-042 zgodno samo ako je na šilterici izvedivo.

-------------

Datum objave: 13.lipanj.2010 u 20:38
Ne bi islo ovak nekaj na kapi, pogotovo ako je štik sa koncem. Slova bi bila premala za štik.

Datum objave: 13.lipanj.2010 u 20:49
Ili ovak...

Datum objave: 13.lipanj.2010 u 21:17
Meni ok ako netko ima još šta neka veli, a ti stupi u kontakt sa Harkonenom oko pripreme i izvedbe.

-------------

Datum objave: 13.lipanj.2010 u 22:17
moja kći je dobra u graviranju stakla pa ako sve oko kapa ili (i) majica zašteka desetak ili više krigli za uspomenu gostima moglo bi se brzo realizirati (zuzi ne bi vjerovao ali posuditi ću joj moju dremelicu i minicraftove ako treba)

-------------

Datum objave: 13.lipanj.2010 u 22:37
Prijedlog se usvaja.

Predcednik v.r.

-------------

Datum objave: 13.lipanj.2010 u 22:41
Ima li tajnik kakvih primjedbi ili prijedloga vidim da je on line?

-------------

Datum objave: 13.lipanj.2010 u 22:49
precedniče,već sam Vam reko da nijesmo ameri i LOGO nema veze sa grčkim .Inače se slažem sa svima Vašim prijedlozima ,prilozima(pa priložite već što)sugestijama i naredbama.
svetislav

-------------

Datum objave: 13.lipanj.2010 u 23:10
Hodi pogledat moj post na forum,ostalo,početni lampaš pa tamo opiči svojski sa primjedbama i savjetima.

-------------

Datum objave: 13.lipanj.2010 u 23:27
jesam,pogledaj i daj mi predcednički blagoslov.
svetislav

-------------

Datum objave: 13.lipanj.2010 u 23:31

Post blagoslovljen.

-------------

Datum objave: 14.lipanj.2010 u 08:09
Dečki, meni je dobro što je i Vama dobro, da budemo malo pragmatični....
To znači da se bude napravilo što se Vi konačno dogovorite, ali mislim da je ovo sa kriglama mrak ideja (htio sam tako nešto spomenut kad sam spomenuo šiltače, ali sam mislio da je to dosta teško za isvest u malo vremena i da dosta košta).
 Kako to izgleda financijski ? Koliko košta na bazi recimo 30 -50 komada? Pitam zbog neke druge promidžbe.

Danas ću saznati cijenu šiltača i otiska. A koja boja dolazi u obzir? U skladu
sa logom, ova bež na slici djeluje skladno...
D

-------------
Shejtan from Mahala...

Objavio: Horny
Datum objave: 14.lipanj.2010 u 08:28
   Pozdrav Žarulašima i svima koji se tak i osečaju.

Kak me precednik zagnjavil tokom vikenda da moram i ja nekaj na ovu stranicu deti, tak da i bum.

Prvo je mali Zen amp (www.decware.com) SE, driver E88CC, izlaz EL84 u troidnom modu, mrežni i izlazni trafo by Sveto (svetise?).

Kaj da velim ... dela skoro kak pravi amp

A još su tu i Hedlund hornice f koje sam del Lowthere EX3.
V njima ima hrpa neke minijaturne elektronike koja zgleda točno kak kabel od kojih 10 centimetara.

Tolko od mene za sad

Horny

-------------
Horny

Datum objave: 14.lipanj.2010 u 08:33
At last!

-------------

Datum objave: 14.lipanj.2010 u 08:35

??? Ovo ne da je dobro, ovo je preeeeedobro. Ovi Hedlundi, budu na Žarula festu ? Pa gdje ste se Vi skrivali do sad, ljudi rade svakojake kištre i onda na sva zvona zvone, a vidi ovo..... 

-------------
Shejtan from Mahala...

Datum objave: 14.lipanj.2010 u 09:04
Je, kad je nas kumeke strah obuzel još od Franje Tahija i nikak da se odlučime za novu seljačku bunu, valjda su se nakon Krasnog stekli pravi uveti za tak nekak. Dole Veliki Brati

-------------

Objavio: Ishmael
Datum objave: 14.lipanj.2010 u 09:20
Originalno postano od strane člana: Horny Horny napisao:

Pozdrav svim Žarulašima, bome ste pravo pojačanje za našu DIY sekciju.

Horny, drvenarija je za čistu petaču!

Velite 3.7. u Vž? Imate neku konkretniju lokaciju? Kako se datum brzo bliži, možda neki detaljniji opis zbivanja, program?

-------------

The Truth Is Out There     http://www.sendspace.com/file/yd7i0v - Ishmael

Objavio: tatamata
Datum objave: 14.lipanj.2010 u 10:32
Dobrodošli na Audiofil.net Varaždinci. Se skup zgleda sjajno pojačanje DIY sekcije na forumu.  

-------------
prava hifa svijetli u mraku.

Datum objave: 14.lipanj.2010 u 11:28
Originalno postano od strane člana: tatamata tatamata napisao:

Dobrodošli na Audiofil.net Varaždinci. Se skup zgleda sjajno pojačanje DIY sekcije na forumu.  

Ovo ne samo da je sjajno pojacanje diy sekcije nego je i presjajno. Pa di ste se skrivali dosada?

A sad ce cila Vz ekipa dobit jednu jako ostru kritiku od mene. Triode festival se pripremal misecima i ki vrag vas je spricil da se samo malo ranije logirate na forum i prijavite za festival. Ili da se pojavite tamo i bez najave, svejedno.

Pa to je bozja grihota da toliko lipih radova ni vec davno prije javno pokazano.

Ajd da se to vise ne ponovi jer ce stupit na snagu ostre (kolicinske) kaznene sankcije koje ce se pocet izvrsavat u danima Sv. Martina va nekoj od vasih kleti .

A i jedno pitanje za cilu Vz ekipu.
Zelite li da i mi koji cemo doc ka gosti donesemo ponesto od nase opreme na Zarula fest?
Ne bin tel da se ovo shvati ka nametanje, neka Vz ekipa odluci da li to zeli ili ne i odluka ce bit postivana.

A kako su stvari krenule, pocevsi sa Triode festivalom i sada pred vratima Zarula festom, ne bi me ni najmanje iznenadilo da se vrlo brzo ispostavi da u jos puno sredina postoje izuzetni radovi za koje uopce ne znamo.
A evo koliko triba, samo mali poticaj je dovoljan da se ljudi organiziraju i evo ga

-------------
krepat ma ne molat

Objavio: Khadgar2007
Datum objave: 14.lipanj.2010 u 11:43
Tranzistorski dio foruma još čeka neko pojačanje...sve sami cijevaši. 

Objavio: Kristijan S...
Datum objave: 14.lipanj.2010 u 11:50

trebalo bi po meni  uslikat/staviti na net  i skatule bez skatule, tj openbafel ozvucene podnice kreveta, barem zadnje generacije vlastorucno "precednicki" proizvedenih gramofonskih visecih/nasiljenih rucki , malog cijevasa sa metalnim protutenkovskim cijevima :D, ozbiljne kolicine protipova, dijelomicno i u potpunosti zavrsenih cijevasa  tak da se zna da  precednik nije slucajno precednik svih zaruljasa koje svete i nesvete :) te neke "svetine" uratke izbliza bez kojih nasa pojacala nebi ni imala "prosvijetljena" napajanja ;)

srdacan pozdrav od kristijana skorjaneca ;)

-------------
Najvrijednije i najlijpše stvari na svijetu se ne mogu vidjeti ili dodirnuti. One se mogu samo osjetiti srcem.

Datum objave: 14.lipanj.2010 u 12:11

Vidim , dečki imaju jedan preveliki problem (koji je uostalom bio i u Krasnom) a to je : previše uredjaja za jedan dan. A i trioda Fest je trebao biti barem od petka prijepodne, pa da se sve stigne bez nepotrebne kakofonije poslušat. Bojim se samo da će i u Vž biti teško uspostavit "zvučni" red.

Molim Predcednika da zauzme izvršnu vlast i sve osigurače ima u svom džepu..

-------------
Shejtan from Mahala...

Objavio: Kristijan S...
Datum objave: 14.lipanj.2010 u 12:42
Originalno postano od strane člana: harkonen harkonen napisao:

Vidim , dečki imaju jedan preveliki problem (koji je uostalom bio i u Krasnom) a to je : previše uredjaja za jedan dan. A i trioda Fest je trebao biti barem od petka prijepodne, pa da se sve stigne bez nepotrebne kakofonije poslušat. Bojim se samo da će i u Vž biti teško uspostavit "zvučni" red.

Molim Predcednika da zauzme izvršnu vlast i sve osigurače ima u svom džepu..

danas  ujutro je bila upravo naceta ta tema razgovora..  Bez brige nece se desiti da se svira, kako se kome svira...  Po meni trebalo bi raditi dva paralelna sustava..  jedan svira .. drugi se na kontra strani silji i zagrijava.. kada prvi odsvira ..taj se makiva i dolazi treci sustav na njegovo mijesto, dok drugi svira.. i tako redom nekim rasporedom..   

ja razmisljam da bi trebalo biti  max cetiri do pet  izvora zvuka, na koje bi se strekali samo cijevasi i zvucnicke skatule.. izvor zvuka da ostane isti ..samo se kraj price mijenja..  jer inace ce se samo raditi strka i zbrka.. 
i doci do onog sto nikako nema potrebe.. 

predlazem i to da ako to netko zeli, da ukratko prije dema i objasni u dvije tri rijeci o cemu se radi o svojoj hifi . ako mu se ne prica moze to uciniti i sa dobrim zvukom ;)
po meni mislim da bi  svaki demo trebao trajati max 20-30 minuta , tako da se i oni uredji koji ne "sijednu"  i s njima ne gnjave previse  sve prisutne..

predlazem i dvije strane.. da jedna bude na vinilu, a druga na digitaliji..  bit ce zanimljivo"

imam puno prijedloga a ..volio bih cuti i ostale sto misle..

srdacan pozdrav od kristijana škorjaneca

-------------
Najvrijednije i najlijpše stvari na svijetu se ne mogu vidjeti ili dodirnuti. One se mogu samo osjetiti srcem.

Datum objave: 14.lipanj.2010 u 13:50
Ured predcednika

Dvori biškupečki

Službeno priopćenje broj 2A3 PP v/s 300B SE

Predmet: obavijest svekolikoj forumaškoj javnosti

Unatoč krizi i oskudici izvještavam Vas da sam zajedno sa članom foruma Krešom / nick je F IX/ utanačio mjesto održavanja Žarula festa Varaždin.

Fest će se održati kao što je najavljeno u Subotu 03.srpnja 2010. s početkom  u 9 sati i trajat će do 20 sati istog dana.

Mjesto održavanja je Glazbena škola u Varaždinu, Kapucinski trg 8

Predcednik Zuzi v.r.

-------------

Datum objave: 14.lipanj.2010 u 14:06
Izvori blizu šanka krčme Glorija /susjedstvo glazbene škole/ saznaju:

Utovar opreme varaždinci će moći obaviti na stražnjem ulazu u školu, već u Petak 02.7. od 19 do 21. sat kada će nas čistačice potjerati van jer imaju pametnija posla nego gledati neke naoko ozbiljne ljude sa nekšnim žarulama.

Ulaz je iz ulice gdje je varaždinski Karitas. Ujedno je to veliko parkiralište i do ulaza u aulu škole je tri metra tako da sretni vlasnici horni i OB King size neće morati puno tegliti.

Saznali smo da je blagošću predcednika dozvoljeno gostima docukavanje njihovih uređaja pa ako u auli neće biti mjesta totalni hepening će se održati u navedenom dvorištu pod uvjetom da se osigura dovoljan broj produžnih kablova. Najuporniji će za slučaj kiše moći provesti "wet test".

Preciznim upitom predcednika da li nam gospodin ravnatelj može dati petnaestak stolova za održavanje nastave izrijekom je rekao da ako nebude dosta da si slobodno možemo uzeti još. Naime čovjeku nije bilo jasno šta će nam toliko stolova /čovjek ne kuži koju hifist može složiti kobasicu tipa - cd transport -dac sa ekstra ps - line stage - amp sa extra psu ....../

P.S. Vu Zagorju veliju da ne trijeba risat vraga na zid, da on sam dojde ali smo Krešo i ja razmotrili nedo bog i back up prostor.

Toliko sa šanka pomoćnog predcedničkog ureda

-------------

Datum objave: 14.lipanj.2010 u 14:31
Ukaz predcednika br. EL34 SE v/s EL34 PPP

Ovim ukazom odredjujem da se svaka diskusija oko loga prekida, da se daje naredba Harkonenu i ne.dobrom da stvar sa kapama istjeraju do kraja na ovaj način. Molim neka se povežu glede i u svezi pripreme tiska i štampe na temelju 50 komada i neka onda harkonen meni da cijenu koja će biti dana na kratko usvajanje članovima Žarula kluba.

Predcednik v.r.

-------------

Datum objave: 14.lipanj.2010 u 14:36
E j... ga neznam kvotat, naime onaj zadnji prijedlog ne.dobrog bez sitnih slova a sa Žarula.

-------------

Datum objave: 14.lipanj.2010 u 16:08
Da razuplašimo harkonennnna,dr.uga(doktor ug), koji se boji presvijetle stranice et sve ostale koji su fascinirani slikicama,ja sam prvenstveno pijanec i zato braćo pi... ga,dođite i ghurnite .dobrodošli.
svetislav

-------------

Datum objave: 14.lipanj.2010 u 16:21
Sada kad sam pojeo dve šefle poriluka i kad sam proćitao sve postove od početka današnjega dana mogu sit i porilučan reć: ljudi nemojte od žarula festa stvarat hrvcki sabor.Basta
s........

-------------

Datum objave: 14.lipanj.2010 u 16:23
Slušaj ti svetise nemoj mi se razbacivati izjavama prije konzultacija s predcednikom.
Mogla bi te stići kazna, recimo pada mi na pamet da pedložim predcedniku da ti i Kolarek donesete vaše male motalice i da na licu mjesta namotate znatiželjnim platišama koji trafo.

-------------

Datum objave: 14.lipanj.2010 u 16:26
Dr.uže ,da nekažem šire,predcedniče ja proglasio sebe i se komesarom,a zna se ko je ko.
ja

-------------

Datum objave: 14.lipanj.2010 u 16:27
kako ide ono sa radišom,štedišom i platišom?
svetislav

-------------

Objavio: Khadgar2007
Datum objave: 14.lipanj.2010 u 16:29
Nešto su mi ovi Varaždinci stvarno ponoreli. Tko ih je pustio u ovaj naš mirni forum? 

Datum objave: 14.lipanj.2010 u 16:31
Somi

-------------

Ispiši stranicu | Close Window

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd. - https://www.webwiz.net