Ispiši stranicu | Close Window

Yamaha A-1

Web: Audiofil - feel the sound -
Kategorija: Hi-Fi
Ime foruma: Audio komponente
Opis foruma: Problemi, pitanja, preporuke ...
URL: Http://www.audiofil.net/forum/forum_posts.asp?TID=15120
Datum ispisa: 18.listopad.2021 u 16:55
Verzija Softwarea: Web Wiz Forums 11.10 - http://www.webwizforums.com

Tema: Yamaha A-1
Objavio: zed_alive
Tema:: Yamaha A-1
Datum objave: 21.travanj.2020 u 19:41
u biti mi je teško obraditi uvjetno rečeno recenziju ovog pojačala (u biti se ne osjećam iz nekoliko razloga skroz kompetentnim recenzentom. jedan razlog bi bio vlastiti nedostatak pravih utakmica, ajmo reći prvoligaških haha a drugi je limiti male slušaonice, koja mi naprosto onemogućava da sustav klase koji je trenutno u njoj pokaže jedan bitan dio od onog što može - ako uzmemo da primarno slušam doma komponentu, kako se to i radi (srećom je čuh i drugdje, u sustavu kojeg sam imao prilike čuti još nekoliko puta, a koji je pogodniji za neke specifične dojmove, s uvažavanjem da uvijek može bolje...). uglavnom, nisam ni planirao pisati, ali pišem, makar sam se dvoumio oko toga, iz jednog jedinog razloga: ovaj integrirac to zaslužuje

uglavnom, kad sam čuo amp kako svira, prvo nisam uopće ni znao da je u sustavu drugi amp. nisam ni obratio pažnju. muzika je bila lijepa, definirana, živahna i životna, otvorena a dobra u bas prezentnosti, definiciji i ekstenziji, baš kako treba biti. kad sam shvatio da svira taj integrirac umjesto poznate, kvalitetne amplifikacije, prva reakcija je bila šok, koji nisam mogao sakriti da sam i htio. a inače se stvarno rijetko šokiram

druga stvar je što ja u tom trenutku uopće nisam ni planirao kupiti amplifikaciju. doma kvalitetan LFD integrirac, koji je živahno svirao (nakon što je sređen smještaj sobe i zvučnika, jer u prethodnom rasporedu to je zvučalo doslovce nikako, te nakon što sam poriktao hrpu detalja tipa strujaša, podloški, dampiranja nogica, završavanja DIY OCC srebrnog interkonekta...), makar mi je mala i nezgodno ječna soba koja jede srednji bas na mjestu slušanja (a da nemam puno opcija to izbjeći) dala malo presvijetlu prezentaciju za određenu vrstu glazbe, nejmli, rock. no ajde, u muzici koju više slušam sam se našao. a imao sam i drugu opciju, LFD power, za koji je trebalo nabaviti još i kvalitetni aktivni preamp. i to je bio plan, nabavka preampa. ne integrirca haha

no stvar je predobro svirala a da bi je propustio, po itekako prihvatljivoj cijeni mjereno mojim aršinom: aršinom primarno dobrog zvuka. i to još k tome potpuno obnovljena. rekoh, moram poslušati to doma. nisam imao dvojbe oko ampa, doma su me čekali isti takvi zvučnici. imao sam dvojbe oko tog da li će amp u mojoj slušaonici učiniti razliku, ili će soba ocariniti zvuk. no pokazalo se da amp, premda neće sustav zvučati toliko dobro kao u ipak boljoj slušaonici, ima potrebnu moć da pokaže kvalitete

dakle, kakve osobine je pokazao amp, ukupno gledano. probat ću to poredati nekakvim slijedom impresija:
- moć; izuzetno dinamično pojačalo. staviš mu pojačala s dobrom dinamikom, a ovo to nadmaši. okrećeš pot, a pojačalo to obožava, makar dobro svira i na tiše
- rašireni ekstremi spektra - sobu popuni više odlično definiranog basa, dinamičnog, prezentnog, ekstenzivnog! ali ne nauštrb otvorenog zvuka, on je otvoren točno kako i koliko treba, ni previše, ni premalo
- definicija po punom spektru. doslovce, čuje se po čitavom bandu visoka razina definicije zvuka. uključno s rezolucijom, dakako
- separacija lijevog i desnog kanala: dakle, svaki zvuk je jasno separiran i smješten (moja slušaonica nažalost onemogućuje onu 3D hologragfiju iluzije smještaja sviraća po pozicijama ma kakva snimka bila, naprosto soba od 12m2 to ne dozvoljava; međutim čuje se dobro separiranost lijevog i desnog kanala, te plastično zaokruživanje holografije samog zvuka instrumenta, primjerice). dakle, referenca je tu bio dual monoblok power s zasebnim trafima. A-1 ne separira baš ništa čujno lošije, svira kao dual monoblok!
- timbar! moćne i duboke note npr kod bas glasova odaju prisustvo tonalnih primjesa koje djeluju istovremeno i moćno i uvjerljivo. naravno, i kod instrumenata, gdje to postoji
- transparentnost čitave zvučne slike - nema se što reći, zvučna slika je dobro oprani prozor u svijet muzike, bez zamućenja bilo gdje na bandu
- uvjerljivost gornjeg dijela spektra - ako sam tu malo sumnjao da postoji natruha više naglašenosti tog dijela spektra, razuvjerilo me slojevito tonalno definiranje zvukova instrumenata koje se proteže prema visokom srednjetonskom, uz izraženi rezoluciju
- i na kraju, koherentnost čitave zvučne slike u cjelinu. jedan ne staromodni, nego rekao bih bezvremenski zvuk, koji uzme muziku kakva jest i učini je boljom u smislu vjernijom, na način na koji to od hifi sustava želite

i što reći, pojačalo je ostalo...glavni razlog za ostanak, komparativno gledano, jer dosta kvalitete je bilo prisutno i prije njega u sistemu, je bila moć u donjem dijelu spektra, gdje taj moćni DC ustroj pokazuje razlog za svoje postojanje. spram LFD integrirca imao sam osjećaj da amp isporuči 90% magije visokih koji prezentira LFD. s nešto mišićavijom prezentacijom u smislu dinamike visokih, ali uz moćniji donji kraj i za potrebe ovih zvučnika hendlanje snage kakvo objektivno u mojoj sobi ne mogu ni iskoristiti kako treba, pa ni uopće

nedostatak? trebam smišljati i tražiti. možda bi amp mogao dodatno nježnije u visokima, ali ovo će zvučati kao da je grub, a to nije ni najmanje. govorimo o levelima prema najboljem. ali i to je osjećaj, jer moram priznat da tu se sad isprepliće s time kako svira DAC, a koji sigurno nije najnježniji performer koji postoji na svijetu. dakle i tu je teško reći. no evo, moram spomenuti neki otklon, jer inače nitko neće vjerovati dojmovima, u smislu da tu ima doista bitna doza objektivnosti...

ako vas put nanese i trebate kvalitetan integrirac za 'nesvemirske' pare, mogu samo toplo preporučiti. naprosto, ne vidim grešku. po prezentaciji, ne mogu reć da sam isprobao, ali mislim da amp može i zahtjevniji zvučnik othendlati od ATC, koji premda je realistično niske osjetljivosti (mjeren od avmentora na 83dB), nije impedacijski zločesti teret, pa ne testira amp do kranjih granica u tom smislu. ali osjećaj mi je da ovi wati mogu puno - ne za ekstreme radi ukupnog limita wata, ali rekao bih da zaslužuju priliku pokazati što mogu

sustav:
Rpi+Hifiberry Digi+ Pro (modificiran) s Volumio playerom, napajan Gašinim ULPS (izvor glazbe: USB HDD)
Supra Trico 75Ohm coax, terminiran Star Line RCA
DIY DAC filterless NOS DAC baziran na AD1865
DIY ICC (OCC stebro s više niti u širem teflonskom bužiru ispletenom u par)
Yamaha A-1
Audioquest Clear 3 zvučnički kablovi
ATC SCM19 v2 (na Rondo Reference stalcima)
strujaši: Elecaudio CS-361B (terminirani Viborg i Sonarquest šuko i IEC konektorima)

-------------
kupujem tehnički ispravni audio

Odgovori:
Objavio: spacelab
Datum objave: 21.travanj.2020 u 19:49
Kako bi usporedio tu Yamahu i Electrocompaniet po zvuku ?

Dodatne informacije o pojačalu:

http://www.thevintageknob.org/yamaha-A-1.html" rel="nofollow - http://www.thevintageknob.org/yamaha-A-1.html

Objavio: Darco
Datum objave: 21.travanj.2020 u 20:13
Originalno postano od strane člana: zed_alive zed_alive napisao:

ako vas put nanese i trebate kvalitetan integrirac za 'nesvemirske' pare, mogu samo toplo preporučiti. naprosto, ne vidim grešku.

Ok. Reci di si, dolazim i uzimam.....*pljuc u ruke...gimme a shake*

Vidim da ti je srce skakutalo pišući ovaj tekst.Beer

-------------
Predstavnik neukih. Počnimo sa domaćim stvarima

Datum objave: 21.travanj.2020 u 20:24
Originalno postano od strane člana: spacelab spacelab napisao:

Kako bi usporedio tu Yamahu i Electrocompaniet po zvuku ?

Dodatne informacije o pojačalu:

http://www.thevintageknob.org/yamaha-A-1.html" rel="nofollow - http://www.thevintageknob.org/yamaha-A-1.html

da, zgodno je vidjeti malo podataka i konteksta o tom povijesnom uradku
kako bih usporedio? nikako, kad nisam nikad imao Electrocompaniet doma u sustavu...

-------------

Datum objave: 21.travanj.2020 u 20:26
Originalno postano od strane člana: Darco Darco napisao:

Ok. Reci di si, dolazim i uzimam.....*pljuc u ruke...gimme a shake*

Vidim da ti je srce skakutalo pišući ovaj tekst.Beer

skakuće mi dok slušam sustav smijeh
ali uzmi u obzir da mi je najslabija komponenta u sustavu soba. no više-manje, znam što svaka komponenta može u boljoj slušaonici

-------------

Objavio: alexatpos
Datum objave: 21.travanj.2020 u 21:27
S kojim ampom si ga usporedjivao?

Objavio: Gašo
Datum objave: 21.travanj.2020 u 21:32

-------------
RPi3+Digi Pro(Soundness mod), AD1865 filterless NOS DAC , Marohei Maduro S, Sony TA-A1ES, Marohei Statement zvučnički, ATC SCM 19 V2

Datum objave: 21.travanj.2020 u 21:34
Zed, cestitam na izvrsnom pojacalu, kad nitko drugi nece jer ne kosta 15000€ ovaj £, ovaj $, ovaj % , ovaj #, ¥, pasmasters pogubio sam se.

-------------
RPi3+Digi Pro(Soundness mod), AD1865 filterless NOS DAC , Marohei Maduro S, Sony TA-A1ES, Marohei Statement zvučnički, ATC SCM 19 V2

Datum objave: 21.travanj.2020 u 21:38
Originalno postano od strane člana: alexatpos alexatpos napisao:

S kojim ampom si ga usporedjivao?

LFD Zero LE MkIII integrirac. i LFD PA2M power s pasivom (imao sam desetak dana Yba preamp, ali referenca je dalja jer sam odonda mijenjao razmještaj zvučnika)

-------------

Objavio: Sveti_Ilija
Datum objave: 21.travanj.2020 u 21:47
Pa daj stavi koju sliku

Datum objave: 21.travanj.2020 u 21:51
LFD integrirac je transparentan, kvalitetan amp (apgrejdao sam i pot na TKD čime je postao dodatno transparentan). jedino u kombinaciji ATC-soba naprosto nije dobar match - i takav može iznijeti magiju u zvuku, ali zvuku fali balansiranost

power bi trebao aktivni preamp, on je sasvim sigurno dorastao ATC-ima sa svojih 2*90W što se čuje i s pasivom. nešto od toga sam čuo dok sam imao posuđenu Yba-u. to je priča koju sam htjeo dovesti nekud da vidim puni potencijal tog powera, ali je onda naletila A-1

-------------

Datum objave: 21.travanj.2020 u 21:56
Originalno postano od strane člana: Sveti_Ilija Sveti_Ilija napisao:

Pa daj stavi koju sliku

evo ima oriđiđi:

-------------

Datum objave: 21.travanj.2020 u 21:59
Ja vidim samo onaj pioneer desno haha
Šalim se, baš je krasan amp vizualno, vjerujem da i svira odlično.

Objavio: goran st
Datum objave: 21.travanj.2020 u 21:59
Bravo Zed,drago mi da si zadovoljan i da gustas s novo/starim ampom u sistemu.
Evo ako koga zanima recenzija prethodnog LFD integrirca!
http://sound-news.net/recenzije/stereo/integrirana-pojaala/item/114-lfd-audio-integrated-zero-mkiii-le" rel="nofollow - http://sound-news.net/recenzije/stereo/integrirana-pojaala/item/114-lfd-audio-integrated-zero-mkiii-le

Isto ako bude prilike probaj tog ATC soijit na kojeg snaznijeg ampa,cisto da se vide limiti,ipak je rijec o vrsnom dvosistemcu koji prema vasim dojmovima zasluzuje samo najbolje!

-------------
MNK-VOLE GRADELE SPLIT 2007
Opera Seconda SE / Pathos Logos / Slim Device Transporter / Project Carbon / H/K AVR255 / JBL SUB 250 / MIT MH-750 biwire / XLR HD audi&power cabels by Flikoman

Datum objave: 21.travanj.2020 u 22:14
fala, fala dečki smijeh

usko grlo mi je soba. zbog toga i ne mogu narinuti amp na pravu razinu a da izobličenja refleksija iz sobe ne podivljaju. u ovom trenutku sustav kakav je debelo nadmašuje slušaonicu. ja se mogu tu zezat još sa sitnim tvikovima, no čeka se bolja slušaonica, u budućnosti, da to stvarno zasvira u punom smislu. inače, ATC-i 19-ica su vrlo osjetljivi na smještaj po svakom parametru, no u tako maloj a zeznutoj sobi...ne možeš dobit sve istovremeno na jednoj poziciji zvučnika nego biraš najprihvatljiviju štetu (nisam ni napomenuo, laminat je ispod, uz svo ostalo haha)

znači ta ideja, ajmo testirat ATC-e šta mogu, pa spajati ne znam koji bijesni amp, i da vidimo di je A-1 u odnosu na to...to traži sobu u kojoj to ima smisla

-------------

Objavio: goran st
Datum objave: 21.travanj.2020 u 22:18
Bas zanimljivo kako relativno male kutije su toliko osjetljive na polozaj,daj slikicu iz sjedece pozicije slusaone!obrva.
Nije ni moja nesto velika,sa kuhinjom mozda 25m2,mozda pinku vise!

-------------
MNK-VOLE GRADELE SPLIT 2007
Opera Seconda SE / Pathos Logos / Slim Device Transporter / Project Carbon / H/K AVR255 / JBL SUB 250 / MIT MH-750 biwire / XLR HD audi&power cabels by Flikoman

Datum objave: 21.travanj.2020 u 22:19
Fora je ova zelena tipka na crnom uređaju.
Znači taj amp je integrirana verzija recimo m4 izlaza c4 preampa? Ok slabiji je al dizajn je taj?

Datum objave: 21.travanj.2020 u 22:36
Originalno postano od strane člana: goran st goran st napisao:

Bas zanimljivo kako relativno male kutije su toliko osjetljive na polozaj,daj slikicu iz sjedece pozicije slusaone!obrva.
Nije ni moja nesto velika,sa kuhinjom mozda 25m2,mozda pinku vise!

joj, to je trenutno nered žičovinja i kreativnog nereda do televizora koji je na elementu dije hifa, nije baš za slikati haha ali dosta su u kutu, desni pol metra od boćnog zida, lijevi i manje. da, ajmo reć da im je to (bar u mojim očima) mana, zahtjevnost na smještaj, to sam spominjao i na ATC temi. oni imaju sposobnost tu da se driveri spoje u jedan, ali taj sweet spot traži i sobu i puno truda oko namještanja po sve tri koordinate sobe, plus povoljni toe-in

-------------

Datum objave: 21.travanj.2020 u 22:37

Fora je ova zelena tipka na crnom uređaju.
Znači taj amp je integrirana verzija recimo m4 izlaza c4 preampa? Ok slabiji je al dizajn je taj?

ne znam, možda Gašo zna nešto o tome

-------------

Datum objave: 21.travanj.2020 u 22:42
Nedam mi se sad uspoređivatiUnhappy
mozda sutra ak bu dosadnih momenata na poslu.

-------------

Objavio: dan the man
Datum objave: 22.travanj.2020 u 00:41
Ajde super Zede da si za male pare uspio dostić nirvanu. Nešto samo gruntam ako govoriš da je soba toliko problematična i ima pikove... znači li to da je Yamaha svojim balansom popeglala modove prostorije  i da bi u boljoj sobi sustav možda zvučao lošije? Samo razmišljam naglas...

-------------
https://i.imgur.com/PlZNw71.jpg" rel="nofollow - Mjuza      
https://i.imgur.com/NXCdOtY.jpg" rel="nofollow - Mjuza 2

Datum objave: 22.travanj.2020 u 01:18
ne vidim što amp može učinit po pitanjima modova sobe
ako je soba 'basovita', boomy, takav amp bi bio vjerojatno zeznutiji partner (ima i moja soba to na 50Hz i na pojedinim pozicijama se to uredno izraženije pojavi do neugodnosti)
no u svim tim slučajevima to je soba, i smještaj

-------------

Datum objave: 22.travanj.2020 u 08:22
Nije to Dan, uređaj koji ima vanserijsku definiciju ocisti zvuk i zategne bas tako da ti se cini kako je popravio akustiku, al nije.

To ti se nikad nije desilo?

Evo i Sten je u Goldmund temi napisao da mu sustav reproducira oktavu nize od kad je taj amp spojio.

-------------

Datum objave: 22.travanj.2020 u 08:24
Moze se za male pare kad upiknes pravo zrno, i ako u glavi dopustis da je to moguce.

Jedva cekam sebi sloziti ovu jos jednu koja mi ostala.

-------------

Datum objave: 22.travanj.2020 u 09:45
probat ću malo opisat neke razlike u basu u svom sustavu, kad se radi o A-1 spram LFD opcija

sve tri opcije imaju potrebnu bas definiciju, sve tri imaju druk koji ide duboko. LFD integrirac producira nešto slabiji druk, ali i dalje je to vrlo prisutan i solidan druk a ne nešto kilavo

sve je ovisno o muzici i o njenoj kompleksnosti, kad je npr u rocku sav frekvencijski sadržaj istovremeno prisutan, gdje su i bas bubnjevi i basevi i gitara i činele u svojoj kakofoniji, onda će se pokazati razlika, tu će A-1 dominirati naprosto u tonalnom prezensu tog basa, a da nije potamnio samu snimku. slično je i s bas vokalima, gdje će biti prisutan dublji, moćniji fundament i timbar. itd. s primjerima. da li je stvar primarno u dinamici tranzijenata basa, faznoj koherenciji bas područja, manje roll offa, kombinaciji sveg navedenog ili nečem desetom, ne znam

LFD power nema problema s prezensom basa, ali ni on nije toliko dinamički moćan dolje, rekao bih. no tu mi fali preamp za više, s pasivom ga A-1 baš dere po transparentnosti, moći i otvorenosti zvuka. LFD power s pasivom je polagani starček koji može lijepo to iznijeti ali je rolloffan gore i nema tu sirovu uzbudljivost, snagu mladića A-1 haha i sad, daj LFD-u dobar preamp i postat će sigurno konkuretniji, ali cijena ukupne amplifikacije dodatno raste za šta, da bi se mogao mjeriti s A-1?

ja i nisam namjeravao raditi review, Gašo zna. razlog je čisto jer to pojačalo pripada očito u one pamtljive vintage uradke apsolutne kvalitete, makar se tako možda ne čini na prvi pogled, poprilično izvjesno uglavnom prolazi ispod radara. i zato zaslužuje malo pažnje

-------------

Datum objave: 22.travanj.2020 u 10:22
Eto što refrešana stara baba može. E sad zamisli njihove TOTL uređaje koji su uz to još separati tj svih tih japanskih proizvođača. Tu kvalitetu danas ne možeš kupit.

Datum objave: 22.travanj.2020 u 10:39
Bolje da ostane ispod radara, jer sve sto upadne na radar poskupi bezveze.
Vani u nekim krugovima nije ispod radara.

-------------

Objavio: dan the man
Datum objave: 22.travanj.2020 u 10:58

ne vidim što amp može učinit po pitanjima modova sobe
ako je soba 'basovita', boomy, takav amp bi bio vjerojatno zeznutiji partner (ima i moja soba to na 50Hz i na pojedinim pozicijama se to uredno izraženije pojavi do neugodnosti)
no u svim tim slučajevima to je soba, i smještaj

Pretpostavljam da se može potrefiti da realno lošiji amp, koji npr. nema pravu bas ekstenziju bolje radi u sobi koja je boomy, pa neće stvarati probleme. Zvučati će čistije. Ili neka takva kombinacija plusa i minusa (amera i rusa :)) Ne kažem da je nešto slično ovdje slučaj. 

Originalno postano od strane člana: Gašo Gašo napisao:

Nije to Dan, uređaj koji ima vanserijsku definiciju ocisti zvuk i zategne bas tako da ti se cini kako je popravio akustiku, al nije.

To ti se nikad nije desilo?

Evo i Sten je u Goldmund temi napisao da mu sustav reproducira oktavu nize od kad je taj amp spojio.

Sve ok. Prilično je jasno iz Zedovog osvrta da je amp popravio skoro svaki aspekt reprodukcije. Vjerojatno bi u boljoj sobi rezultat bio isti. Hoću reći još bolji. 

-------------
https://i.imgur.com/PlZNw71.jpg" rel="nofollow - Mjuza      
https://i.imgur.com/NXCdOtY.jpg" rel="nofollow - Mjuza 2

Datum objave: 22.travanj.2020 u 11:39
Originalno postano od strane člana: dan the man dan the man napisao:

Pretpostavljam da se može potrefiti da realno lošiji amp, koji npr. nema pravu bas ekstenziju bolje radi u sobi koja je boomy, pa neće stvarati probleme. Zvučati će čistije. Ili neka takva kombinacija plusa i minusa (amera i rusa :)) Ne kažem da je nešto slično ovdje slučaj.

takav je LFD integrirac, treba ga partnerirati dobro sa svime (ono kad si ga ti čuo nakratko taman sam bio upiknuo lošiji strujaš i pokvario je priču; a po sjećanju je također tada bio i Neotech IC uštekan, što je dodatno kvarilo priču) i napravit će magiju, ne zato što je na svijetliju stranu, napravit će magiju jer ima u sebi potrebnu klasu za to, a negdje će baš taj njegov tonalitet otvoriti zvuk kako treba. ali gdje soba zahtijeva više prezentnosti u bas spektru a da se ne izgubi klasa, traži ovakav amp. to je sad domena tvikanja zvuka prema zvučnicima, sobi, smještaju i svemu. A-1 je po meni zapravo allrounder. toliko je zaokružen, kombinacija klase i moći mu daje više opcija

Originalno postano od strane člana: dan the man dan the man napisao:

Sve ok. Prilično je jasno iz Zedovog osvrta da je amp popravio skoro svaki aspekt reprodukcije. Vjerojatno bi u boljoj sobi rezultat bio isti. Hoću reći još bolji. 

puno od tih dobrih aspekata sam dobio i s LFD integrircem. A-1 je negdje dodao još malo, ali opisao sam gdje sam dobio puno, to je dinamika i prezentnost basa radi čega je zvuk postao balansiraniji. dakle, ako sam s LFD integrircem mogao dobiti magiju s određenim tipom glazbe, s A-1 pustiš bilo što, amp isporuči, i imaš dalje posla isključivo sa snimkom. i sa limitima sobe, ali to je oboje kako jest. tendencija je da će i zajebane produkcije zvučati bolje (ili bar prihvatljivije, ako su zasrane do daske), no neće ih učiniti dobrim produkcijama, naravno

još jednu stvar koju primjećujem oko tog ampa. ne daje svoj maksimum kad radi baš vrlo tiho. skoči kad radi na srednjoj glasnoći (ili glasno) i dosegne valjda tu svoju optimalnu radnu točku

što se tiče sobe, sustav kakav je sad već debelo nadmašuje slušaonicu...bit će bolje smijeh

-------------

Datum objave: 22.travanj.2020 u 11:44

Eto što refrešana stara baba može. E sad zamisli njihove TOTL uređaje koji su uz to još separati tj svih tih japanskih proizvođača. Tu kvalitetu danas ne možeš kupit.

kod najuspjelijih a prepoznatih vintage TOTL-a nažalost ni cijena više nije niska. tipa legendarnih starih preampa koji idu i na 3000 eura, a na što ti treba i adekvatan power. to su ipak već cifrice

-------------

Datum objave: 22.travanj.2020 u 12:04
Pusti legendarne, većina njih je legendarna iz nekih kolekcionarskih razloga, naravno odlično rade ali prvenstveno im diže cijenu malobrojnost na tržištu.
Ima vrhunskih uređaja za smješne novce gledano iz aspekta audiofila koliko troše.

https://imgur.com/nLrumjG" rel="nofollow - https://imgur.com/nLrumjG

evo jedna starija sestra tvoje yamahe, stavio sam je ispod stola nakon potresa.
Oni kablovi su Klotz twiax od 15 kn /m jer ima stari tip konektora dok se ne refresha.
I nerefreshana sa tim kablovima radi bolje od bilo čega ali je ne želim puno koristiti da se nešto ne dogodi.

Objavio: Brico
Datum objave: 22.travanj.2020 u 12:13
Drago mi je čitati da su se nekolicina s foruma odlučila u ovo blesavo vrijeme "pomladit" u smislu opreme. Zaista osvježavajuće. I sad nema ovo-ono, trebamo nastavak priče. 

-------------
*** DOĐE MI DA ODEM! ***

Datum objave: 22.travanj.2020 u 12:13
a B-2 je sam legendaran, to je makša...da, kužim te, treba te njene trandže čuvati

nisam spomenuo tu na topicu, Gašo je na ovoj mojoj A-1 stavio novije trandže, i to je koliko shvaćam po svojoj prilici čak i lagani upgrade, u smislu isporučene snage, pa i ukupne kvalitete. jasno, nema refrešanog stroja s originalnim trandžama za A-B usporedbu, da se čuje točna razlika

-------------

Objavio: Doomsday
Datum objave: 22.travanj.2020 u 13:04

...
oni imaju sposobnost tu da se driveri spoje u jedan, ali taj sweet spot traži i sobu i puno truda oko namještanja po sve tri koordinate sobe, plus povoljni toe-in

Super da se trudiš s pozicioniranjem, rijetko tko ima volje, a da ne povjeruješ koliko se može dobit, ako se može slobodno pomicat po prostoru...

Kod malih i čudnih soba, u 2 navrata mi se dogodilo da nikako ne mogu doć niti blizu stereo slici, ali u ta 2 navrata ipak sam dobio nekakvu stereo sliku sa extremnim toe-in položajem, gdje su se osi zvučnika križale dobrano ISPRED odabranog sweet spot-a...

Ne znam jesi li i to pokušao, ako nisi, probaj, tko zna, možda uspiješ dobiti makar naznake stereo slike, ako već ne i super definirani stage...

smijeh

-------------
PERONOSPORA AD OPEL ASTRA...

Objavio: Indrid Cold
Datum objave: 22.travanj.2020 u 13:37

Pusti legendarne, većina njih je legendarna iz nekih kolekcionarskih razloga, naravno odlično rade ali prvenstveno im diže cijenu malobrojnost na tržištu.
Ima vrhunskih uređaja za smješne novce gledano iz aspekta audiofila koliko troše.

https://imgur.com/nLrumjG" rel="nofollow - https://imgur.com/nLrumjG

evo jedna starija sestra tvoje yamahe, stavio sam je ispod stola nakon potresa.
Oni kablovi su Klotz twiax od 15 kn /m jer ima stari tip konektora dok se ne refresha.
I nerefreshana sa tim kablovima radi bolje od bilo čega ali je ne želim puno koristiti da se nešto ne dogodi.

Već jedno 3 put spominješ tu Yamahu, pa moram potvrditi da si pravi srećković što je imaš i još koliko vidim u ispravnom stanju i još vizualnu očuvanu.
To je doslovno sveti gral audia bez imalo sumnje.
Vidim da si i sam svjestan da na njoj treba napraviti kompletni refresh i to bez imalo štednje i uživanju u glazbi neće biti kraja. 
Nadam se da ćeš to dati kolegi Ilimznu, odnosno da će uspjeti naći vremena za to, moram priznati da bi i mene bila malo frka to ići raditi bez obzira na iskustvo.

Datum objave: 22.travanj.2020 u 13:43
Kolega je susjed
Misliš da bi imao pojma o ičem da nije njega.
Imam još par tih svetih gralova.
Tražim još jednog.

Inače yamaha je 9/10.očuvana, malo se packe videna slici.

Vjerujem da i Gašo ne zaostaje po pitanju refresha, naravno ako mu se da

Datum objave: 22.travanj.2020 u 14:15
Originalno postano od strane člana: Doomsday Doomsday napisao:

Super da se trudiš s pozicioniranjem, rijetko tko ima volje, a da ne povjeruješ koliko se može dobit, ako se može slobodno pomicat po prostoru...

Kod malih i čudnih soba, u 2 navrata mi se dogodilo da nikako ne mogu doć niti blizu stereo slici, ali u ta 2 navrata ipak sam dobio nekakvu stereo sliku sa extremnim toe-in položajem, gdje su se osi zvučnika križale dobrano ISPRED odabranog sweet spot-a...

Ne znam jesi li i to pokušao, ako nisi, probaj, tko zna, možda uspiješ dobiti makar naznake stereo slike, ako već ne i super definirani stage...

smijeh

tnx. u jednom trenutku sam probao i to, s takvim ekstremnim toe-in. u biti je to i smišljeno bilo, radi umanjivanja bočnih refleksija. ali u konačnici sam dobio nešto bolji rezultat s toe in malo manjim od fokusiranja na mjesto slušanja, uz pomno odabrano pozicioniranje. na kraju, da bi bilo kompleksnije, kod bookshelfa je priča pozicioniranja 3D, ne 2D kao kod samostojećih. ali to sam opisivao tamo na topicu

stereo sliku sam dobio, ali ne znam čime bih mogao anulirati malu sobu kao da nije mala soba, i rekreirati ispravno prostor. probao sam svašta

edit: priznajem, nisam isprobao sve visinske opcije. stalci su podesivi, ali oko tog sam malo lijen, jednom kad smo uboli solidno dobru visinu...

-------------

Objavio: tatamata
Datum objave: 22.travanj.2020 u 14:20

stereo sliku sam dobio, ali ne znam čime bih mogao anulirati malu sobu kao da nije mala soba, i rekreirati ispravno prostor. probao sam svašta
edit: priznajem, nisam isprobao sve visinske opcije. stalci su podesivi, ali oko tog sam bio malo lijen, jednom kad smo uboli solidno dobru visinu...

Stavi oba zvučnika u kontrafazu.haha

-------------
prava hifa svijetli u mraku.

Datum objave: 22.travanj.2020 u 14:20
Kolika ti je soba?

Inace, najlogicniji odgovor na tvoje zadnje pitanje (osim ako ne planiras skoru selidbu) je kako mozes uzeti manje zvucnike
No, velika vecina ljudi ima prevelike zvucnike ili zbog svakodnevnog zivljenja nije u stanju postaviti postojece u nekakav optimalan polozaj, cak i ako im prostorije ima fizicke gabarite (tlocrtno)

Objavio: tomislav1
Datum objave: 22.travanj.2020 u 14:36
Originalno postano od strane člana: tatamata tatamata napisao:

edit: priznajem, nisam isprobao sve visinske opcije. stalci su podesivi, ali oko tog sam bio malo lijen, jednom kad smo uboli solidno dobru visinu...

Stavi oba zvučnika u kontrafazu.haha

Ako stavi oba zvučnika u kontra fazu neće se ništa promjeniti. 

A bome ima jako puno audiofila koji cijelo vrijeme slušaju oba zvučnika u kontrafazi jer nisu niti svjesni da im jedna od komponenti u lancu okreće apsolutnu fazu proteza

-------------
http://www.audiofil.net/klub/

Datum objave: 22.travanj.2020 u 14:41
Originalno postano od strane člana: alexatpos alexatpos napisao:

Kolika ti je soba?

Inace, najlogicniji odgovor na tvoje zadnje pitanje (osim ako ne planiras skoru selidbu) je kako mozes uzeti manje zvucnike
No, velika vecina ljudi ima prevelike zvucnike ili zbog svakodnevnog zivljenja nije u stanju postaviti postojece u nekakav optimalan polozaj, cak i ako im prostorije ima fizicke gabarite (tlocrtno)

12m2 (ako ne i ispod, morao bih točno mjeiti), i niskog stropa, grede iznad, suterenski prostor. ne zaslužuje rakav sustav ta soba, al štaš

bas odziv nije problem. možda sviraći nisu poredani u prostoru, ali dobio sam dubok, lijepo definirani, prezentan bas, ATC-i su upravo u tome pomogli. ukupno gledano. veći problem je ječnost sobe u srednjima, tu manji zvučnici teško mogu pomoći. osim možda da su loši horizontalnom disperzijom pa da smanje bočne odbijance. fala lepa smijeh radije radim na boljoj slušaonici u budućnosti...

-------------

Datum objave: 22.travanj.2020 u 14:46
Jesu li ti zvucnici na duzem ili kracem zidu? Imas li mjesta iza njih? Imas li puno namjestaja?

Objavio: Kalle242
Datum objave: 22.travanj.2020 u 15:04
12m2  za to mi se čini i taj ATC preveć, taj zvučnik tek prodiše na 15-20, downsize na 11cu i onda.... možda.... haha

No bitno je da uživaš u novom ampu, kako god. :)

Datum objave: 22.travanj.2020 u 15:27
a što mislite što dobijete s downsize zvučnika?
pa nije problem ekstenzija basa, pipl...
smješteni su po širini, drugo nije opcija  (s jedne strane ulaz, s druge ormari po čitavoj širini i duljini)

-------------

Datum objave: 22.travanj.2020 u 15:41
Ovo je samo moje razmisljanje, ne moras se sloziti (kako sam vec napisao, nisi jedini koji ima slicnu situaciju)
No, ako nemas osjecaj dubine pozornice i stereo sliku ( na nacin da imas osjecaj da su ti izvodjaci pravilno razmjesteni u prostoru, odnosno da ti bend 'svira' pred tobom i da oko izvodjaca ima dovoljno 'prostora', odnsono da mozes 'cuti ambijent' u kojem sviraju) onda su ti zvucnici 'pogreseno' postavljeni, ili jednostavno preveliki za taj prostor
Probaj, sale radi, naci neke obicne, jeftine zvucnike cak, ali manje i namjesti ih na nacin da dobijes spomenuto.Mozda se iznenadis...

Datum objave: 22.travanj.2020 u 16:45

Kolega je susjed
Misliš da bi imao pojma o ičem da nije njega.
Imam još par tih svetih gralova.
Tražim još jednog.

Inače yamaha je 9/10.očuvana, malo se packe videna slici.

Vjerujem da i Gašo ne zaostaje po pitanju refresha, naravno ako mu se da
Aaaa u tom zecu leži grm.
Onda nemaš frke kad imaš pravog susjeda, ovo malo ipak odskaće u kontekstu refresha zbog nenabavium V-Fet-ova, koliko znam susjed ti ima čak i zalihu tih 2SK76/J26, a koliko znam ima i 2SK 77 za Yamahu B1

Datum objave: 22.travanj.2020 u 16:52
Svi su ispravni tako da nema potrebe za zamjenama, susjed ima sve, jedva da ima di spavat.

Datum objave: 22.travanj.2020 u 17:05

Svi su ispravni tako da nema potrebe za zamjenama, susjed ima sve, jedva da ima di spavat.
Ama vidim da je ispravna, nisi me skužio, uvijek imaš faktor rizika kada se nešto radi, puno je lakše psihološki nešto raditi kada znaš da imaš u ladici rezervu svegada

Datum objave: 22.travanj.2020 u 17:28
Došla je iz italije i ostala mi preko noći u autu a bila je zima i odnesem je kolegi sa foruma da je proba pošto i sam ima takvu, naravno ne radi, ne pali protection, ništa samo svjetle kazaljke, pogledam malo bolje a unutra komplet puna vode kako se kondenzirala vlaga.
5 dana nje radila al kad se upalila bilo je samo bokte kako ovo radi onda kad je refreshano.

Datum objave: 22.travanj.2020 u 18:04
Sto govori da bi se dalo to sloziti u tzv diy varijanti. Jos malo i dorađeno da nema nema sanse spaliti vfetove i ostalo.

A bilo bi fora poslusat i Passove uradke sa SITovima(drugi naziv vfeta).

-------------

Datum objave: 22.travanj.2020 u 18:05
Ilija bogte, skoro unisti stvar

-------------

Datum objave: 22.travanj.2020 u 18:23
To je željko pričao za tu količinu duplo jačih  fetova kojima se može modat i tan7, možda nisam dobro zapamtio.

Objavio: ziki
Datum objave: 22.travanj.2020 u 19:27

Sto govori da bi se dalo to sloziti u tzv diy varijanti. Jos malo i dorađeno da nema nema sanse spaliti vfetove i ostalo.

A bilo bi fora poslusat i Passove uradke sa SITovima(drugi naziv vfeta).

Kad je jako teško doći do njih jer su u ograničenoj seriji rađeni. Bilo bi baš lijepo.
Možda je netko iz Srbije slušao jer mi se čini da je Zen Mod imao jedan kod sebe (ako nisam pobrkao što je lako moguće).

Datum objave: 22.travanj.2020 u 21:01
Zede, jesi mijenjao konektore za zvučnike na Yamahi?

Datum objave: 22.travanj.2020 u 21:04
Gašo je to napravio u sklopu refresha. plus stavio IEC

-------------

Datum objave: 22.travanj.2020 u 21:20
Ja ove svoje kada se radi refresh ne želim bušit za iec, što više original stanje. Koristim klotz twinax 2x2,5mm ofc bakreni kabel sa širom uvodnicom i kvalitetan schuko utikač. Ima i od sommercable-a na audiophonicsu sličnih, također oyaide nudi svoje zvučničke također da se koriste kao strujaši ali su 70e metar.

Datum objave: 22.travanj.2020 u 21:36

Ja ove svoje kada se radi refresh ne želim bušit za iec, što više original stanje. Koristim klotz twinax 2x2,5mm ofc bakreni kabel sa širom uvodnicom i kvalitetan schuko utikač. Ima i od sommercable-a na audiophonicsu sličnih, također oyaide nudi svoje zvučničke također da se koriste kao strujaši ali su 70e metar.

al koliko ti treba duzine za jedan amp?

-------------

Objavio: Solo
Datum objave: 22.travanj.2020 u 21:40

Gašo je to napravio u sklopu refresha. plus stavio IEC

Kako su se u originalu spajali zvučnički kablovi? Gola žica? Kakvi su bili konektori? Jel se da kako vilica staviti? 

-------------
Timbral listening

Datum objave: 22.travanj.2020 u 22:13
Gola žica ide. Pogledaj slike na webu. Mislim čak da ništa većeg presjeka ni ne stane.

Datum objave: 22.travanj.2020 u 22:36
Orginali su bili osteceni pa sam stavio moderne buksne

-------------

Datum objave: 22.travanj.2020 u 22:48

al koliko ti treba duzine za jedan amp?

Ja stavim 1.2-1-3m

Datum objave: 23.travanj.2020 u 12:02
A gle IEC je meni prakticniji, neko ce ga staviti kad tad, pa bolje da ja to odmah uredno ugradim.

-------------

Objavio: josip_p2p6sn7
Datum objave: 23.travanj.2020 u 19:35
A što si Gašo napravio sa trećim pinom (uzemljenje) IEC konektora?
I ako nije tajna, zašto si zamijenio izlazne tranzistore i kojim tranzistorima?

Datum objave: 23.travanj.2020 u 20:05
Ostavio u zraku jer uređaj nije tvornicki bio uzemljen.

Nisam trazistore zamjenio, orginala nije ni bilo u startu.

-------------

Objavio: josip_p2p6sn7
Datum objave: 23.travanj.2020 u 20:22
Hvala na odgovoru. A koje si tranzistore ti stavio?

Datum objave: 23.travanj.2020 u 21:42
Toshibine 2SC5200/2SA1943

-------------

Objavio: olif
Datum objave: 27.travanj.2020 u 23:49
Čestitam Zede na novoj amplifikacij !Clap
Iako sam ti privatno čestitao na toj krasnoj Đamahici  već skoro prije mjesec i po dana...mig

Datum objave: 27.travanj.2020 u 23:55
jesi, olife, jesi, i fala ti smijeh

-------------

Datum objave: 05.svibanj.2020 u 17:37
https://www.imageupload.net/image/D3oGM" rel="nofollow">
https://ibb.co/rsTtMWv" rel="nofollow">

Evo dečki da niste sami, upravo stigao u kutiji od Naima!

Datum objave: 05.svibanj.2020 u 17:58
I moja crna guja:

-------------

Datum objave: 05.svibanj.2020 u 18:38
Znaci 4 crne guje na par km

-------------

Datum objave: 05.svibanj.2020 u 18:49
A šta ćeš...neki bi rekli....SEKTA

-------------

Datum objave: 05.svibanj.2020 u 18:51
I kako guje zvuče ?

Datum objave: 05.svibanj.2020 u 18:53
Moja još čuči i čeka red kod frizera.

Jbna Korona situacija i navala...hahaha

-------------

Datum objave: 05.svibanj.2020 u 20:16
Mene više zanima da je imam nego da je čujem haha
Ne da mi se spajati pa evo nek zed dođe uzet i usporedit sa refreshanom

Datum objave: 05.svibanj.2020 u 20:43
kolekcionaru! haha

-------------

Datum objave: 05.svibanj.2020 u 21:03
https://www.imageupload.net/image/DDTt2" rel="nofollow">

Datum objave: 05.svibanj.2020 u 21:05
https://www.imageupload.net/image/DD3Nb" rel="nofollow">

Datum objave: 05.svibanj.2020 u 21:07
Ljepo svijetli i do je dosta za početak, dobro je očuvana, prodavač je pravi znalac pa je strujni kabel skratio na 25 cm dužine, iznutra original prašina iz 1979 što je dobro.

Ak oćeš nosi je probat, sad su mi se occ bakar kristalizirao pa mi se neda prekapčat kablove haha

Datum objave: 05.svibanj.2020 u 21:43
Ako Zed neće, ja ću ga slušati dok moj bude na Velnesu. 

Btw, jel se boje "lampica" daju korigirati...u današnje vrijeme refresha mislim?

-------------

Datum objave: 05.svibanj.2020 u 21:46
mislim da tipka određuje boju, dam ti pa slušaj odmah vidi razliku u odnosu na Techno

Datum objave: 05.svibanj.2020 u 21:48
U biti, ta crna guja.....pa ovi zvučnici:

...stavim darth vader kacigu...i to je to

-------------

Datum objave: 05.svibanj.2020 u 21:52
Sveti Ilija,

jel ta Jamaha zvuči bolje od onog Goldmunda ?

Datum objave: 05.svibanj.2020 u 21:54
Ne bi rekao da je to dosta snage za te zvučnike, mislim svirat će ali za te zvučnike treba velika soba i jako pojačalo da se razmašu tj da ih kontrolira. Ovo što je gašo stavljao druge tranzistore to je radi toga da se bolje slaži sa zvučnicima niske impedancije ili kvrgave impedancije.

Datum objave: 05.svibanj.2020 u 21:56
Nije radi toga.

-------------

Datum objave: 05.svibanj.2020 u 21:56

Ako Zed neće, ja ću ga slušati dok moj bude na Velnesu. 

Btw, jel se boje "lampica" daju korigirati...u današnje vrijeme refresha mislim?

Bez problema. Stavljali su ljudi ledice raznih boja. Izgleda vrlo dobro (neki su ostavljali u originalnim bojama, neki su mijenjali).

Datum objave: 05.svibanj.2020 u 21:58

Sveti Ilija,

jel ta Jamaha zvuči bolje od onog Goldmunda ?

Nit sam čuo jednog niti drugog, nisam ja to kupio da je sad spojim i slušam dan i noć, to je više za kolekciju, refresh jednog dana.
Imam neka  pojačala koja vrtim a ni to mi se ne da više preštekavat.

Datum objave: 05.svibanj.2020 u 22:00
nije mi nužno ni nešto bitno slušanje nerefreshane, jedino ak baš tebe zanima razlika, Ilija, no nisi je čak ni uštekao...

ovak iz iskustva, što je estetski 'problem' kod ovih konkretnih lampica meni hahahh...ona desna je direct, koji radi samo na phono ulazu (šteta što nema to na bar jednom linijskom). dakle ako slušaš digitaliju, ta nikad ne gori, nego gore samo dvije lijeve, i to je onak u polusvjetlu dost nesimetrično. amp sam po sebi mi je lijep al ovo mi nije neš. no nije bitno

-------------

Datum objave: 05.svibanj.2020 u 22:37
Zed, sruši zid i povečaj si sobu :)

Datum objave: 05.svibanj.2020 u 22:39

Zed, sruši zid i povečaj si sobu :)

Pa da kod susjede iza završi....

hmm......

ZED...RUŠI!!!!!

Ali vezano za Yamahu...zaista je fascinantan "moderan" look komponente iz kasnih 70tih.

-------------

Datum objave: 05.svibanj.2020 u 22:43
trenutni zvuk nije uopće loš, pun je, muzikalan, stereo slika i pozornica postoje - komentari su se odnosili da ne postoji ona pin-point preciznost i realističnost pozornice. no to više nije do zvučnika, to je do sobe. za bolje u danim uvjetima bi vjerojatno trebalo nešto skroz deseto, tipa horne. ali ne zanima me dodatno prilagođavati sustav sobi, zanima me promijeniti sobu. ATC-i su dugoročno rješenje

-------------

Datum objave: 18.lipanj.2020 u 23:17
Evo. 

Jučer je stavio u pogon nakon refreša. Zaspao uz nju navečer.

Ova moja pozicija na kojoj ovo sve pišem inače, je 20-30 cm od lijevog zvucnika. Full anti stereo pozicija.

Ali svira li ga svira. Nista nametljivo, nikakav sound / instrument / glas da iskače. Još mi nije došlo da neku stvar promijenim (od širokog spektra i žanrova koje sam stavljao).

Zed je puno više detalja napisao u svojim postovima. Nemam tu šta kenjkat.
Dakle, osjetim stage sjedeći 20cm od lijevog zvučnika....

Ne volim komentirati o ovakvim stvarima...nisam materijal niti imam iskustva. Sve što znam je da guštam. Što poželjeti više

-------------

Datum objave: 18.lipanj.2020 u 23:28
rekao sam ti da bu teško istjerati yamahu, jednom kad je upališ

-------------

Datum objave: 19.lipanj.2020 u 11:31
Ali realno kako sam ti napisao, pojačalo je koštalo 1200 usd 1977g. i to u doba kada se nije prodavao zrak u praznoj kutiji i potplaćivalo novinare.
To je kao da danas uđeš u dućan i kupiš nešto u više desetaka tisuća kuna, ne može biti loše nikako i sa tim da je refreshana boljim dijelovima nego kada je bila nova.

Datum objave: 19.lipanj.2020 u 11:41
Dakle, suma sumaru......jedno od onih pojačala koje možeš uzeti na blef.

Pogotovo za ljude koji povremeno dođu sa upitima....trebam pojačalo...

-------------

Datum objave: 19.lipanj.2020 u 11:47
Nebi se složio da treba raditi zaključke a kamoli filozofiju oko jednog uređaja.

To nije ni najbolje pojačalo, ni najuniverzalinije, niti je za svakoga po fičerima i zvuku, niti se svakom sviđa po izgledu.

Niti info da je to vrlo dobro pojačalo ne treba prostituirati jer to vodi u lakrdiju.

Tako da nema sumaruma.    Skulirajte se.

-------------

Datum objave: 19.lipanj.2020 u 12:20

Ali realno kako sam ti napisao, pojačalo je koštalo 1200 usd 1977g. i to u doba kada se nije prodavao zrak u praznoj kutiji i potplaćivalo novinare.
To je kao da danas uđeš u dućan i kupiš nešto u više desetaka tisuća kuna, ne može biti loše nikako i sa tim da je refreshana boljim dijelovima nego kada je bila nova.

koštalo je 115.000 yena, što je po kursu kad je lončano bilo cca 1.000 DEM. USD je tada bio jači koliko znam

nije mala lova, ali eskontirano na današnji novac, to je kao da bi danas koštalo cca 10.000-11.000 kuna. a to što danas ne možeš dobiti ništa slične kvalitete za taj novac, to je drugi par rukava

-------------

Datum objave: 19.lipanj.2020 u 12:25

Dakle, suma sumaru......jedno od onih pojačala koje možeš uzeti na blef.

Pogotovo za ljude koji povremeno dođu sa upitima....trebam pojačalo...

Nebi se složio da treba raditi zaključke a kamoli filozofiju oko jednog uređaja.

To nije ni najbolje pojačalo, ni najuniverzalinije, niti je za svakoga po fičerima i zvuku, niti se svakom sviđa po izgledu.

Niti info da je to vrlo dobro pojačalo ne treba prostituirati jer to vodi u lakrdiju.

Tako da nema sumaruma.    Skulirajte se.

nitko to ne tvrdi, jasno da ima i bolje. ali za, ne znam, 700-800 eura investiranih u full refreshani uređaj, treba naći bolju investiciju u amp...

-------------

Datum objave: 19.lipanj.2020 u 12:32
Da maraka, krivo sam napiso.
Nigdje ne piše da je najbolje, elektrolici su većeg kapaciteta, vjerovatno su stavljani i folijski kondovi gdje god se moglo uz druge tranzistore, dobio si vjerovatno i iec da se možeš poigrat sa kablovima te zvučničke konektore koji su nešto kvalitetniji pretpostavljam.

Fučeri pojačala? Pa treba samo pojačavat, ovo čak ima i tonske kontole.

Za 10000 kuna danas kupiš kembridž ili naim pa ga drugi dan hoćeš vratit.

Datum objave: 19.lipanj.2020 u 17:26
Ilija, ne kuzim zasto moraš pretpostavljati što netko radi, a nisi bio prisuan?

-------------

Ispiši stranicu | Close Window

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd. - https://www.webwiz.net