Ispiši stranicu | Close Window

Luxman M 03

Web: Audiofil - feel the sound -
Kategorija: Hi-Fi
Ime foruma: Retro audio
Opis foruma: Povijest Hi-Fi-a.
URL: Http://www.audiofil.net/forum/forum_posts.asp?TID=15191
Datum ispisa: 24.listopad.2021 u 06:12
Verzija Softwarea: Web Wiz Forums 11.10 - http://www.webwizforums.com

Tema: Luxman M 03
Objavio: Duple
Tema:: Luxman M 03
Datum objave: 15.studeni.2020 u 14:05
Pozdrav svitu.

Zanima me vaše mišljenje kako bi starija generacija Luxman C 300 preampa funkcionirala sa nešto novijim snagašom Luxman M -03.
Preamp posjedujem, a snagaša pikiram jer za M 300 cijene su van mog cijenovnog dosega.

Odgovori:
Objavio: Sveti_Ilija
Datum objave: 15.studeni.2020 u 14:19
Ljepi je to izlaz, imao sam ga. Ima hrpu snage a tonski je jako ugodan (ne cijevno ugodan).

Datum objave: 15.studeni.2020 u 19:17
Za snagu sam svjestan to je i previše za moje potrebe, nadam se da je i transparentan ko preamp C 300 koji me ugodno iznenadio.

Datum objave: 15.studeni.2020 u 19:50
Koliko love? Tu kod na kupuješ?

Datum objave: 15.studeni.2020 u 22:23
5 cigli, nema manje.

Datum objave: 15.studeni.2020 u 22:50
Znam da je matoro i prastaro al kreše solidno.

Datum objave: 15.studeni.2020 u 23:17
Jako ljepi komad pojačala, napraviš refresh i miran si zauvijek.
To što je staro je samo prednost jer jedino može bit skuplji a kad ga refreshah imaš vrlo ozbiljan komad opreme, neusporedivo bolji od ovog što se danas nudi po nesuvislim cijenama.

Za preampe ne znam, par mu je C03 , neko kaže daj je C02 bolji, pojma nemam.

Datum objave: 15.studeni.2020 u 23:28
Svjestan sam toga zato i idem na staro, C 300 je bolji od C 02 i C 03, on je prethodnik C 05 ce.
Bio ssm jedino u dvojbi dal neki rotel iz 2000. na ovamo, al ovaj snagaš mi ulijeva povjerenje snagom i izradom.

Objavio: George
Datum objave: 17.studeni.2020 u 20:18
Ilija, kakva bi bila usporedba pojačala koje si imao: Luxman M-03 i Kenwood L-1000m?

Datum objave: 17.studeni.2020 u 23:49
Kenwood kojeg imam sad (amp i preamp)  su refreshani ali ne baš kako je i tvoj l1000c.
L1000M koji je bio tvoj je neko ajmo reć modificirao ali ne baš najbolje pa je i to ispravljeno.
U mom L1000c je bilo vađenja i brikanja onoh crvenih kondova ali ne u onoj količini kao kod tebe te je preamp refreshan u potpunosti. Uz same zamjene kondova na dosta mjesta išle folije u pralelu.

Većina operacionih pojačala ostala je originalana osim ona dva kod poteciometra, tu su 275 iako i sa originalnima radi dobro (imam ih da zamjenim za recimo xlr i line 1) što mi je i više nego dovoljno ali ne sviđa mi se zvuk sa 275 kada su na svim mjestima.

Izlaz je također refreshan ali su ostali originalni glavni elektroliti jer su na sva tri L1000M bili na okvirno 110% nazinog kapaciteta, također i tamo mogu ići dva 275 ali pošto sam nabavio xlr kablove nisam ih mjenjao iako i za njega imam.

Znači te dvije komponente L1000M i L1000C su potpuno balansirane i najbolje rade sa balansiranim kablovima te također ako je i sam izvor balansiran, tu sam probavao tjedan dana i jednostavno tako najbolje rade i tu se zaobilaze operaciona pojačala.

E sad zvuk, tu može i željko nešto napisat ako svrati jer smo slušali kod mene međutim to radi odlično. Te dvije stvari nikad neću prodat sigurno.
Pojačalo je mjereno i ima 170W prije clippinga što je 30% više od navedene snage.
Ne baratam sa izrazima koji se koriste u reklamne svrhe i jedino što ću reći je kad to čuješ znaš da je to to i bok.
Dac sa kojim sam probavao mi je jedan frend posudio  Aqua la Voce S2 i radi prva liga kada je spojen preko XLR-a, čim ideš na rca zvuk se mijenja, jednostavno drugačije zvuči.

Sad da se vratim na Luxman, on je stariji barem 5-6 godina i tu bi također trebao biti jedan refresh, možda također bez glavnih elektrolita.
Kod Luxmana se osjeti još veća snaga i taj jedan poseban ton, vrlo vrlo ugodan, slično cijevima ali ne muljavo mutnim cievima, tu postoji transparencija samo što ima tu još dozu ugode u zvuku.
Po meni sigurno ima potencijel svirati jako jako dobro a kenwood ov izlaz više ne bi spajao na ništa osim na njegov preamp jer se sa svim drugim dosta gubi.
Probat ću ga spojit na Onkyo 3890 također sa xlr om  za probu.

Datum objave: 22.studeni.2020 u 23:33
Jel problem ako je pojačalo od 200 w po kanalu na 8 ohma a zvučnici manje snage od 125 w, konkretno Luxman M 03 na Monitor audio silver rx 6.?

Objavio: Apparatus
Datum objave: 22.studeni.2020 u 23:48
Najmanji problem. Puno bi veći problem bio spajati slabašno pojačalo.

-------------
https://youtu.be/j__CmgyKwmc" rel="nofollow - dCS Puccini MkII & U-Clock,AQ Sky,Krell FPB300cx,AQ Sterling 2,Sonus faber Amati Futura,KEF 101 Reference,Audioperformance Media Player,AQ Hurricane 4 komada

Datum objave: 22.studeni.2020 u 23:53
Pa imaš volume gumb na pretpojačalu, za početak smanji.

Najača fora je kad netko u uglasu napiše da mu je pojačalo prejako za sobu.
Prodajem auto jer su mi gume prejako napumpane.

Objavio: zed_alive
Datum objave: 22.studeni.2020 u 23:59
pa i to je potencijalni problem, ak ti dete (ili čak ti u nekoj ludoj zabunu) otfrlji pot do kraja, a ti ne skužiš a uključiš glazbu. šta si ne možeš na taj način skuriti drivere ako nisu napravljeni za toliki power handling?

-------------
kupujem tehnički ispravni audio

Datum objave: 23.studeni.2020 u 07:38
Da, to je izuzetan problem haha.

Mislim ak je to poblem najbolje da nemaš ni tepih ni prozor u kući da ne zapneš i ispadneš van kroz prozor

Objavio: Darco
Datum objave: 23.studeni.2020 u 08:37
Maloj djeci je fora odvrtavati nesto tako lijepo i okruglo. Sva sreca, moja mala je to radila na NADu dok joj je bilo zanimljivo

-------------
Predstavnik neukih. Počnimo sa domaćim stvarima

Datum objave: 23.studeni.2020 u 09:52
Klicu od 15 godina ostavi ključ od auta doma i odi na dva dana

Objavio: zook
Datum objave: 23.studeni.2020 u 11:30
Ako odvrneš slabašno pojačalo do kraja, skurit ćeš zvučnike (najprije visokotonce) clippingom.
Ako odvrneš dobro i jako pojačalo do kraja, zvučnici će makar poginuti muški haha

-------------
đez je limunada

Datum objave: 23.studeni.2020 u 12:19
Ako je ćaća znao napraviti dijete pa mu onda dozvoljava mrdati po hifi, onda je valjda dovoljno pametan provjeriti prije uporabe što je sve limać prije toga "podesio". Kako god, neusporedivo je bolje imati snažno pojačalo od kukavnog, bez obzira kakve zvučnike spajao. 

-------------
https://youtu.be/j__CmgyKwmc" rel="nofollow - dCS Puccini MkII & U-Clock,AQ Sky,Krell FPB300cx,AQ Sterling 2,Sonus faber Amati Futura,KEF 101 Reference,Audioperformance Media Player,AQ Hurricane 4 komada

Objavio: Darco
Datum objave: 23.studeni.2020 u 13:23
Originalno postano od strane člana: Apparatus Apparatus napisao:

Ako je ćaća znao napraviti dijete pa mu onda dozvoljava mrdati po hifi, onda je valjda dovoljno pametan provjeriti prije uporabe što je sve limać prije toga "podesio". Kako god, neusporedivo je bolje imati snažno pojačalo od kukavnog, bez obzira kakve zvučnike spajao. 

Nije problem provjere kad ćaća pali. Problem je kad dijete ofrlji dok radihaha

-------------
Predstavnik neukih. Počnimo sa domaćim stvarima

Datum objave: 23.studeni.2020 u 14:00
Trenutno radi mnogo slabije Technicsovo se 9060, ono je 2* 75w dula mono ustroj, nikad ne dajem gasa ni do pola, a kamoli da odfikarim na jače.
Detalja ima al fali basa, tako da to ide u staro gvožđe.
Fala na upozorenju.

Datum objave: 23.studeni.2020 u 14:05
Originalno postano od strane člana: Darco Darco napisao:

Nije problem provjere kad ćaća pali. Problem je kad dijete ofrlji dok radihaha
Pa starom pokolje sve drajvere prstom (prvo visokotonce), pa povadi sve cedee iz kutija i onda skače po tomu, žvače omote... Imaš pravo, najbolje je imati slabo pojačalo.

-------------

Datum objave: 23.studeni.2020 u 14:05
I još nešto s obzirom da sam do nedavno imao samo integrirano pojačalo, prvi put prelazim na kombinaciju preamp, power amp.
Uvijek sam palio pojačalo stišano s isključenjm tasterom za zvučnike, dal se prvo pali preamp pa snagaš i isto tako kod gašenja ili nema veze, naravno sve na volumen nula ili je to posve nebitno?

Datum objave: 23.studeni.2020 u 14:07
Zlatno pravilo otkad je pojačala i vijeka: pojačalo se uvijek gasi prvo, a pali posljednje.

-------------

Objavio: olif
Datum objave: 23.studeni.2020 u 14:08
Prvo pališ izvor zvuka, pa preamp i na kraju amp.
Gasiš obrnutim redom....

Datum objave: 23.studeni.2020 u 14:16
Fala lipa, znači rezime priče, preamp pa power amp, kod paljenje, gašenje power amp pa preamp.
To mi i je neka logika kako signal putuje. A izvor zvuka cd, gramofon ili tuner prije svega navedenog.

Ispiši stranicu | Close Window

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd. - https://www.webwiz.net