Ispiši stranicu | Close Window

Pojačalo do 4000kn?

Web: Audiofil - feel the sound -
Kategorija: Hi-Fi
Ime foruma: Audio komponente
Opis foruma: Problemi, pitanja, preporuke ...
URL: Http://www.audiofil.net/forum/forum_posts.asp?TID=15267
Datum ispisa: 22.listopad.2021 u 18:35
Verzija Softwarea: Web Wiz Forums 11.10 - http://www.webwizforums.com

Tema: Pojačalo do 4000kn?
Objavio: zhazhaming
Tema:: Pojačalo do 4000kn?
Datum objave: 10.srpanj.2021 u 17:06
Pozdrav!
U nedostatku love uzimam na 12 rata nekakvo pojačalo do 4000kn,a da je ok.Gledao u audio cinema art pojačalo Advance Paris x-i50bt 3200kn i prodavač ga nahvalio,ali zato želim čuti i vaše mišljenje.Soba je 25m2,a zvučnici quad 21l sistem spojen cijeli dan na tv,a imam i dacmagic dac pa mi dac u pojačalu nije potreban.Imao sam razne kombinacije,ali love zasada nemam te bi ovaj iznos trebao biti namijenjen kupnji tog novog pojačala.Nažalost moram na rate pa me zanima best buy u toj nekakvoj klasi.
Lp i puno hvala na odgovorima!

Odgovori:
Objavio: nino
Datum objave: 10.srpanj.2021 u 17:15
Potraži bolje neki Rotel, Marantz, Denon za tu lovu.

-------------
Audio Analogue Puccini Anniversary/Audiolab M-DAC+/Marantz SA8003/Pioneer N-50/Sonus Faber Olympica I/Cardas Golden Presence XLR/Kimber 8TC

Datum objave: 10.srpanj.2021 u 17:20
koji modeli-neka preporuka?

Datum objave: 10.srpanj.2021 u 17:27
Recimo ovaj https://sonusart.hr/hi-fi-komponente/pojacala/denon-pma800ne-integrirano-pojacalo.html" rel="nofollow - Denon mi djeluje nekako uvjerljivije

-------------
Audio Analogue Puccini Anniversary/Audiolab M-DAC+/Marantz SA8003/Pioneer N-50/Sonus Faber Olympica I/Cardas Golden Presence XLR/Kimber 8TC

Datum objave: 10.srpanj.2021 u 17:33
ok baš sam ga i ja gledao prije par minuta i čini se ok...samo dajte pišite...

Objavio: olif
Datum objave: 10.srpanj.2021 u 17:40
https://www.ekran-osijek.com/proizvod/rotel-a11-stereo-integrirano-pojacalo/" rel="nofollow - https://www.ekran-osijek.com/proizvod/rotel-a11-stereo-integrirano-pojacalo/

https://www.ekran-osijek.com/proizvod/marantz-pm6007-crni/" rel="nofollow - https://www.ekran-osijek.com/proizvod/marantz-pm6007-crni/

Možda i prije neki od ova dva......hm

Datum objave: 10.srpanj.2021 u 17:48
Pa da, tako nešto. Iako za Advance piše "pravi audiofilski dizajn"

-------------

Datum objave: 10.srpanj.2021 u 17:54
pa dosta se spominju ovi modeli pogotovo taj Marantz...zanimljivo

Datum objave: 10.srpanj.2021 u 20:24
Rotel a11 jako dobre recenzije i čini se kao ok kupnja....Zasad mi je na prvom mjestu

Objavio: Snow_Jon_Snow
Datum objave: 10.srpanj.2021 u 21:29
Osobno, stavio bih novce od 4-5 tih rata na stranu i kupio nešto s njuškala do 2000 kn. Ima raznih Pioneera, Yamaha, Luxmana, Cyrusa,Onkyo-a...mislim da će to biti u rangu svega novog od 4.000kn.

Objavio: vrbbra
Datum objave: 10.srpanj.2021 u 21:37
https://www.iotaenterprises.co.uk/products/iotavx-audiophile-power-amplifier" rel="nofollow - https://www.iotaenterprises.co.uk/products/iotavx-audiophile-power-amplifier

Kad vec imas dacmagic sa volumen kontrolom uzmi pojacalo snage, bolje nego integrirci

Datum objave: 10.srpanj.2021 u 22:07
dacMagic 100-objasnite mi ovo s volumen kontrolom?

Datum objave: 10.srpanj.2021 u 22:08
Misli da DAC koristiš kao pretpojačalo, ali ako je u pitanju 100  onda ništa od toga, nema volume control

-------------

Datum objave: 10.srpanj.2021 u 22:11
da nažalost,iako dobra ideja...

Objavio: spacelab
Datum objave: 11.srpanj.2021 u 08:57
Ja bi na tvom mjestu još malo štedio pa otišao u https://hd-multimedia.com/demo-oprema/" rel="nofollow - ovaj dućan i poslušao Lavardin, YBA ili nešto treće, ima zanimljivih ex demo pojačala ...

Datum objave: 11.srpanj.2021 u 10:16
Kupiš pasivni pot i radi najčišći put najmanje karika u lancu, nema farbanja zvuka ili prodaš svoj dac i kupiš topping E30.

POT https://www.doukaudio.com/products/high-precision-passive-preamp-volume-controller-for-power-amplifier-speakers" rel="nofollow - https://www.doukaudio.com/products/high-precision-passive-preamp-volume-controller-for-power-amplifier-speakers

Topping E30 https://www.tpdz.net/productinfo/434825.html

ili kupi u rabljeni Denon integrirac 1500

Topping kod nas https://hd-multimedia.com/trgovina/topping-e30/

Objavio: Sten
Datum objave: 11.srpanj.2021 u 11:51
Originalno postano od strane člana: spacelab spacelab napisao:

Ja bi na tvom mjestu još malo štedio pa otišao u https://hd-multimedia.com/demo-oprema/" rel="nofollow - ovaj dućan i poslušao Lavardin, YBA ili nešto treće, ima zanimljivih ex demo pojačala ...
Ima, ali ne za 4k kuna, a i cijene im nisu baš nešto.
Eno, ona Heritage YBA je kod Bože jeftinija. Vjerojatno bi mogao provući i karticu tamo.
ION monoblokovi 10k kuna? Kad sam pitao za nove prije nekoliko godina bili su nešto malo više od toga. Sd 22 500? Jedno 10k kn više? Jel to sad stvarna cijena ako hoćeš kupiti, novo?

Uglavmom, forum ne razočara, uvijek se ponudi nešto barem 2-3x više nego začetnik teme "ima u džepu".
Btw. i meni onaj Rotel izgleda čist ok. Barem nije neki digitalac. Nisam čuo, ali za te novce danas i nemaš baš što slušati, to je entry level entry levela. Ne znam da ima išta ispod 3k kuna, od firmi s renomeom.

-------------
Forum bez poštenog moderatorstva je nevrijedan aktivnog sudjelovanja

Objavio: Sveti_Ilija
Datum objave: 11.srpanj.2021 u 12:28
Ako netko ima neko dobro rabljeno pojačalo nek ponudi čovjeku pa se dogovorite da mu kolega provuče karticu i kupi nešto.

Datum objave: 11.srpanj.2021 u 13:12
Originalno postano od strane člana: Sten Sten napisao:

Ima, ali ne za 4k kuna, a i cijene im nisu baš nešto.
Eno, ona Heritage YBA je kod Bože jeftinija. Vjerojatno bi mogao provući i karticu tamo.
ION monoblokovi 10k kuna? Kad sam pitao za nove prije nekoliko godina bili su nešto malo više od toga. Sd 22 500? Jedno 10k kn više? Jel to sad stvarna cijena ako hoćeš kupiti, novo?

Uglavmom, forum ne razočara, uvijek se ponudi nešto barem 2-3x više nego začetnik teme "ima u džepu".
Btw. i meni onaj Rotel izgleda čist ok. Barem nije neki digitalac. Nisam čuo, ali za te novce danas i nemaš baš što slušati, to je entry level entry levela. Ne znam da ima išta ispod 3k kuna, od firmi s renomeom.

Sten, ne znam koji dio ti nije jasan ?  

Kod bože je rabljena YBA a ovdje je ex demo, razlika je velika. Ja nisam ponudio ništa 2-3x više nego rekao da bi ja na njegovom mjestu još malo štedio pa otišao u predloženu trgovinu. Na te cijene može dobiti još dosta popusta i bolje pojačalo nego što su mu predložili ...

Datum objave: 11.srpanj.2021 u 13:23
ma sve je to ok samo bez prepucavanja.Napisao sam u nedostatku love jer u ovo ludo vrijeme ne znaš da li ćemo imati i posao,a kamoli nešto drugo.Mogućnosti a i potreba je takva da niti ne želim odvojiti veću svotu novca za neko bolje pojačalo,to ostavljam za vrijeme bez kredita i tada želim ući u hifi dućan (ili polovno)te ubosti ono što želim za malo veći iznos...npr pojačalo+gramofon itd za 20000kn ali kad za to dođe vrijeme...sad mi treba samo nekakvo pojačalo da nije šrot i da svira čisto ok...

Datum objave: 11.srpanj.2021 u 13:37
Zna se pojavit po oglasima Sherwood AX-7R, to je ozbiljno malo pojačalo a cijene su mu oko 150-200e, Za tu i nekoliku puta lovu nećeš kupit ništa bolje naravno ako imaš toliko gotovine i ako ti se da čekat.

Datum objave: 11.srpanj.2021 u 14:03
hehe pa trenutno koristim stari sherwood ax 4050r-za tu lovu me je čist ok služilo,a sad se pojavio nekakav tupi zvuk u desnom kanalu pa me to smeta,jedino da ga netko pogleda...ne čujem ovih dana puno za sherwood...

Objavio: Fantocci
Datum objave: 11.srpanj.2021 u 14:04
Nešto slično tome je Harman Kardon HK1400. Ozbiljno malo pojačalo bez suvišnih drangulija (nema balance, tone controla itd.) s fokusom isključivo na dobrom zvuku i kontroli zvučnika, dostojnoj prilično skupljim modelima.

Datum objave: 11.srpanj.2021 u 14:16
Evo ti prilike

https://www.njuskalo.hr/hi-fi-pojacala/onkyo-a-809-oglas-34973653" rel="nofollow - https://www.njuskalo.hr/hi-fi-pojacala/onkyo-a-809-oglas-34973653

Integra serija, zna se pojavljivat i pod oznakom 8870

znaju ih selektori ulaza nekat zezat ali to se očisti, daljnski kupiš zamjenski za 50 kuna.

Datum objave: 11.srpanj.2021 u 14:20
ok je samo ne smije mi pojačalo biti preduboko jer mi je polica napravljena do 30 cm dubine pa me to malo zeza,ali sad sam kontaktirao za onaj sherwood lika u vojvodini pa da vidim,ono pojačalo što je Ilija spomenuo,baš je ok-vidi se kvaliteta

Datum objave: 11.srpanj.2021 u 14:23
Ako možeš do sherwooda onda ga uzmi, pitaj ga dal ima daljinski, oni su imali neke specifične pa ne znam dal funkcioniraju zamjenski.

Datum objave: 11.srpanj.2021 u 14:24
pitat ću ga za daljinac,premda ne znam da li bi odgovarao ovaj moj...

Objavio: demo995
Datum objave: 11.srpanj.2021 u 15:05
Nisi naveo ili nisam pročitao da li i koliko imaš keša.
Za tu lovu koju planiraš dat, pogledaj i denon pma seriju integriraca.
Stariji pma 1500 se nađe za +-200€, a svira vrlo solidno, imao sam ga.
Meni recimo dosta bolje radio od roksana k2, čini mi se da je taj model bio.

-------------
Rpi/pi2aes->diy dual AD1865 nos dac->Lenco L78->yamaha c2x->yamaha b2 vfet->diy sb acoustics satori 4 way semi-active with hypex dsp amp.

Datum objave: 11.srpanj.2021 u 15:11
Gerade bei #eBayKleinanzeigen gefunden. Wie findest du das?

https://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-anzeige/denon-pma-1500ae-vollverstaerker/1810790800-172-1708?utm_source=sharesheet&utm_medium=social&utm_campaign=socialbuttons&utm_content=app_android" rel="nofollow - https://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-anzeige/denon-pma-1500ae-vollverstaerker/1810790800-172-1708?utm_source=sharesheet&utm_medium=social&utm_campaign=socialbuttons&utm_content=app_android

Gerade bei #eBayKleinanzeigen gefunden. Wie findest du das?

https://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-anzeige/denon-pma-1500ae-ultra-high-current-mos-high-end-verstaerker/1817860647-172-1857?utm_source=sharesheet&utm_medium=social&utm_campaign=socialbuttons&utm_content=app_android" rel="nofollow - https://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-anzeige/denon-pma-1500ae-ultra-high-current-mos-high-end-verstaerker/1817860647-172-1857?utm_source=sharesheet&utm_medium=social&utm_campaign=socialbuttons&utm_content=app_android

Istina, u njemačkoj su, ali Švabe nisu balkanci, da se lijepo s njima dogovorit.
Evo ja nedavno kupio dva gramofona iz njemačke, nikakvih problema, niti oko plaćanja niti oko dostave.

-------------
Rpi/pi2aes->diy dual AD1865 nos dac->Lenco L78->yamaha c2x->yamaha b2 vfet->diy sb acoustics satori 4 way semi-active with hypex dsp amp.

Datum objave: 11.srpanj.2021 u 15:34
ma sve je to ok,ali nisam baš za te egzibicije izvana...radije ex yu

Datum objave: 11.srpanj.2021 u 15:38
Jel ti odgovorio šta?
Kako si mu mislio platit?

Datum objave: 11.srpanj.2021 u 18:45
pa je,ali tip je u vojvodini i nije baš nešto zainteresiran za međudržavni trade,ali prvo bi on uplatu pa poslije kako bude bude...ne znam-nekako mi je bolja opcija na rate novo bez obzira na kvalitetu starog.Novo je novo,a ovo polovno može biti ok,a može bit i gov..

Datum objave: 11.srpanj.2021 u 18:47
još ću vidjet malo recenzije i po netu pa onda odlučujem,neću ništa više na brzinu...

Datum objave: 11.srpanj.2021 u 19:16
Aha, ja sam mislio da imaš nekog tamo da ti preuzme i platii.
Imaš tu kod nas onaj Onkyo 809, ponudi mu 1000 kn, ima dobra mišljenja vlasnika.
Recenzije časopisa te ne trebaju zamarat.

Datum objave: 11.srpanj.2021 u 19:37
Originalno postano od strane člana: zhazhaming zhazhaming napisao:

...ne znam-nekako mi je bolja opcija na rate novo bez obzira na kvalitetu starog.Novo je novo,a ovo polovno može biti ok,a može bit i gov..
Upravo tako. "Kvaliteta starog" ima previše preduvjeta da bi se uzela tako zdravo za gotovo. A ionako ne znam gdje bi tako što kupio s provlačenjem kartice.

Uzmi tog Rotela s početka teme (barem ja bih, kad bi bio u takvoj situaciji), em je više neo dobra mogućnost da je dobar amp, em to možeš prodati vrlo lako (možda najlakše od bilo čega drugog novog za te novce), ako budeš htio s vremenom zbog nečeg boljeg.
Uostalo, za cjelodnevno drndanje s TV-a ne znam baš da treba povećalom tražiti amp.

-------------

Datum objave: 11.srpanj.2021 u 20:08
"Uostalo, za cjelodnevno drndanje s TV-a ne znam baš da treba povećalom tražiti amp."
tako nekako...zašto sad davati nekakvu preveliku lovu,a kasnije pljugam na prodaji,a ja baš i nisam tip za cjenkanje.Ima svega i svačega-ove nove yamahe tipa a-s501,Onkyo ,nad 316bee,denon ,rotel,marantz-ma čudo jedno.Zasad sam nekako najbliže tom Rotelu-ok je,a ja imam dacMagic 100 preko kojeg riješavam digitalnu stranu.Mislim,meni je ok i rega brio,ili nait 5si,ali ih baš i nema po toj cijeni....

Objavio: djigibao
Datum objave: 11.srpanj.2021 u 22:00
Te interesira Onkyo A9010?

Datum objave: 11.srpanj.2021 u 23:06
ne interesira me

Objavio: ziki
Datum objave: 11.srpanj.2021 u 23:09
Šteta jer je to jako dobar amp, ponajbolji u svom razredu.

Datum objave: 14.srpanj.2021 u 16:52
po svemu sudeći do petka bih trebao uzeti sound carrier extrem special.Malo sam proučavao i sjetio se da mi je Popol Vuh(kolega s foruma)prije nekog vremena preporučio cijevno pojačalo i sad si mislim hajde da probam i to.Kupit ću ga za ok novce i to mi nekako djeluje ozbiljnije nego sva sila ovih ss pojačala za 5000 kn...vidjet ćemo...

Datum objave: 14.srpanj.2021 u 17:00
Novog kupuješ?
Misliš da će po karakteristikama odgovarat na tvoje zvučnike?

Mislim pričali smo o SH pojačalima koja koštaju 1000, 1500 kuna ili malo više a koja su kao nova koštala 4-5 puta više tako ako i kupuješ novo i daješ 1500 eura možda ti i ne bude razlika od nekog koje je koštalo 1000 eura novo.
Bitno je kako će "vozit" tvoje Quad-e.

ps

vidim na njuškalu košta 600 eura, ok spustio je cijenu, sad je to već bolji omjer. Još i ako ti da na rate super.

Datum objave: 14.srpanj.2021 u 17:11
baš zato i kupujem-cijena je ok i dogovorili smo se za susret.Malo me brinulo to za održavanje cijevi pa mi je čovjek rekao da s nekakvim prosječnim slušanjem će iste trajati bar 6 godina što mi je ok.Drugo,to je naš proizvod i ako budem imao bilo kakvih problema samo se javim i tako mi odgovara.
Inače vidim da dosta ljudi ima problema s boljom polovicom oko hifi-a ,a meni žena pomaže da kupim ovo pojačalo(pa i zvučnike)...sad kad to vidim-nevjerojatno!da

Datum objave: 14.srpanj.2021 u 17:12
Financijski pomaže?

Datum objave: 14.srpanj.2021 u 17:14
pa da...već sam trenutno opterećen kreditima i drugim stvarima pa ona uskače...

Datum objave: 14.srpanj.2021 u 17:43
imao sam ti ja taj sound carrier extrem special. moja preporukua ti je da to ne kupiš. 
to pojačalo nema cijevne magije, nema snage za tjerat išta, nema daljinski... čuo sam i ok krklecova pojačala al eto ovo nije bilo na razini zadatka

Datum objave: 14.srpanj.2021 u 18:04

.. čovjek rekao da s nekakvim prosječnim slušanjem će iste trajati bar 6 godina ...
Moraš shvatiti da cjelodnevni rad nije prosječno slušanje. Za takve stvari se ne kupuju cjevna pojačala. Bolje bilo šta, nego cjevaš.
Inaće ćeš mjenjati te žarulje u njemu vjerojatno na godišnjoj bazi, ako ćeš ga pravilno održavati.

-------------

Datum objave: 14.srpanj.2021 u 18:28
Drži se rađe Rotela, njega ćeš kasnije i lakše prodati ...

Objavio: popol_vuh
Datum objave: 14.srpanj.2021 u 19:32

po svemu sudeći do petka bih trebao uzeti sound carrier extrem special.Malo sam proučavao i sjetio se da mi je Popol Vuh(kolega s foruma)prije nekog vremena preporučio cijevno pojačalo i sad si mislim hajde da probam i to.Kupit ću ga za ok novce i to mi nekako djeluje ozbiljnije nego sva sila ovih ss pojačala za 5000 kn...vidjet ćemo...

Druže, ja ti sigurno nisam preporučio cijevno pojačalo :). A Quad 21L sam imao i mislim da oni ne bi baš dobro igrali sa cjevašem, čini mi se da oni vole snagu i da tek onda mogu pokazati što mogu. To bi mogla biti krlja s cjevašem. Ako se ne varam, Sten je govorio o nekom Rotelu ranije ovdje - budući da su oni obično dosta snažni, možda bih u tom smjeru gledao.

Objavio: Darco
Datum objave: 14.srpanj.2021 u 20:14
Originalno postano od strane člana: Sten Sten napisao:

.. čovjek rekao da s nekakvim prosječnim slušanjem će iste trajati bar 6 godina ...
Moraš shvatiti da cjelodnevni rad nije prosječno slušanje. Za takve stvari se ne kupuju cjevna pojačala. Bolje bilo šta, nego cjevaš.
Inaće ćeš mjenjati te žarulje u njemu vjerojatno na godišnjoj bazi, ako ćeš ga pravilno održavati.

Evo da se i ja slozim sa Stenom

-------------
Predstavnik neukih. Počnimo sa domaćim stvarima

Datum objave: 14.srpanj.2021 u 20:15
Originalno postano od strane člana: popol_vuh popol_vuh napisao:

Druže, ja ti sigurno nisam preporučio cijevno pojačalo :). A Quad 21L sam imao i mislim da oni ne bi baš dobro igrali sa cjevašem, čini mi se da oni vole snagu i da tek onda mogu pokazati što mogu. To bi mogla biti krlja s cjevašem. Ako se ne varam, Sten je govorio o nekom Rotelu ranije ovdje - budući da su oni obično dosta snažni, možda bih u tom smjeru gledao.

SND mu je preporucio lampaše za njegove zvucnike. Poppul je rekao da su mu quadovi ok zvucnici.
Ilija mu preporucio sherwooda, koji je džabe ali odlicno napravljen (ne sjecam se koji model...ar 9 tisuca i nesto mislim). Jedino sto bi bio pozeljan refresh. Ilimzn je pohvalio taj model.

-------------

Objavio: popol_vuh
Datum objave: 14.srpanj.2021 u 20:33
Ok, ne pratim bas. Ako je SND preporucio lampasa za quadove, mogu samo potpisati jer on jako dobro poznaje te zvucnike. Ali treba vidjeti i kojeg lampasa jer sigirno nisu svi isti.

Datum objave: 14.srpanj.2021 u 21:35
eto opet dileme onda...što je onda najbolje za quadove za 4000 kn do 5000 max? bio je i ostao onda Rotel u igri,vidio sam rega elex-r za 6000 ali mi je previše,gledao rega brio(recenzije ok).Jednostavno ne mogu shvatiti zašto bi trebalo za quadove nekakvo jače pojačalo.Ok,nema daljinski i to smara,vjerojatno se i dosta grije pa je problem smještaja unutar police,ali ni 35w nije malo,pogotovo za normalno slušanje...dajte primjere,samo ne da mi se zezati s prastarim polovnim pojačalima i s refreshanjem itd itd...bar što novije i da je ok

Datum objave: 14.srpanj.2021 u 21:43
Lampe te ne trebaju brinuti, nije baš da se moraju na godišnjoj bazi mijent kako Sten navodi.
Ako i je tako, onda nešto nije uredu s uređajem i konstruktrom koji je to tako složio.
Što se tiče Rega uređaja, mislim da se nećeš usrećit, par puta sam ih čuo i nisu baš nešto, imao sam dac njihov doma, prije toga bio kod čovjek koji je imao cijeli komplet Rega, dac, amp i player, full tamno, povučeno, muljavo...ne sjećam se zvučnika.
A Krkelca vjerojatno možeš dobiti doma na probu.

-------------

Datum objave: 14.srpanj.2021 u 21:57
mislio sam ponesti quadove kod njega pa da probamo kako to zvuči...ništa ne mogu izgubit ako odem i isprobam pojačalo.
Ako mi se ne svidi-što onda?
prije par godina imao sam sličnu temu i onda se spominjao quad 99  ili quad 909.Audiolab nije bio loš,ali nekako mi nije to bilo to...što više čovjek razmišlja to je gore...

Objavio: soundnewsdino
Datum objave: 15.srpanj.2021 u 00:05
Originalno postano od strane člana: Darco Darco napisao:

Originalno postano od strane člana: popol_vuh popol_vuh napisao:

SND mu je preporucio lampaše za njegove zvucnike. Poppul je rekao da su mu quadovi ok zvucnici.
Ilija mu preporucio sherwooda, koji je džabe ali odlicno napravljen (ne sjecam se koji model...ar 9 tisuca i nesto mislim). Jedino sto bi bio pozeljan refresh. Ilimzn je pohvalio taj model.

Ništa nisam preporučio. Pogotovo Krkleca za Quad 21L...

Datum objave: 15.srpanj.2021 u 02:31
Isprika SND.
Bio je neki drugi kineski nick u pitanju (slicno ime i pocinje sa z)

-------------

Datum objave: 15.srpanj.2021 u 10:50
Rade kupi dva nova pojačala snage IOTAVX PA3 i svakog u bridge mode te imas vrhunsku separaciju kanala, snagu, svako pojačalo jedan kanal za 5000 kuna.

Datum objave: 15.srpanj.2021 u 11:24
Zanimljivo... Je li to bolje od onog Rotela a 11 ili Naima 5si i pojačala u toj klasi?

Datum objave: 15.srpanj.2021 u 12:04
Sigurno, kad su dva odvojena pojačala svako za jedan kanal sigurno bolje od bilo kojeg integriranog.
To govorim ako planiras kupiti novo a ako nesto rabljeno to je onda druga prica.

Datum objave: 15.srpanj.2021 u 12:08
Ili kupi xtz edge a2-300 ako nemas neke predrasude prema digitalnim pojačalima. Kod direktne kupnje online bez posrednika dobijes puno vise za svoj novac, tko ne vjeruje neka proba.

Objavio: kruno1960
Datum objave: 15.srpanj.2021 u 12:21

Zanimljivo... Je li to bolje od onog Rotela a 11 ili Naima 5si i pojačala u toj klasi?

Sad si već odveden, od potrage za običnim normalnim pojačalom, u vode gdje ni likovi sa malo više iskustva ne plivaju baš sigurno obrva

-------------
Kruno1960

Datum objave: 15.srpanj.2021 u 13:04
Nije odveden nego pokusavam covjeku objasniti da se moze danas kupiti bolji proizvod za male pare direktno preko interneta bez posrednika i što je najvaznije mozes to probati doma i vratiti ako ti se ne svida, što češ bolje. Osobno poznam čovjeka koji je Magneplanare pogonio sa spomenutim XTZ-om i bio oduševljen. A čak je i kod nas spomenuto u jednom tekstu. Vremena se mjenjaju i čovjek se iznenadi kako neke stvari za relativno malo novaca daju puno zvuka.

https://www.hifimedia.hr/testovi/digitalni-izvori/item/test-smsl-su-9-hi-res-mqa-bluetooth-dac" rel="nofollow - https://www.hifimedia.hr/testovi/digitalni-izvori/item/test-smsl-su-9-hi-res-mqa-bluetooth-dac
Kratko smo SU-9 poslušali i u kombinaciji s tek nešto gabaritima većim pojačalom XTZ EDGE A2-300, slične cijene i došli do zaključka kako današnji audiofili, mogu biti sretni jer do prije nekoliko godina za ukupno cca 1.000 EUR nije bilo moguće dobiti kombinaciju ove kvalitete zvuka, koju čine DAC i pojačalo. I to još u praktički džepnom pakiranju.

Datum objave: 15.srpanj.2021 u 13:10
Pa da... Zanimljivo

Datum objave: 15.srpanj.2021 u 17:48
XTZ EDGE A2-300 je znači oko 4000kn,a koji preamp bi bio ok za njega jer koliko sam shvatio ovo pojačalo nije zamišljeno kao integrirano stereo pojačalo-da li sam u pravu?

Datum objave: 15.srpanj.2021 u 18:02

XTZ EDGE A2-300 je znači oko 4000kn,a koji preamp bi bio ok za njega jer koliko sam shvatio ovo pojačalo nije zamišljeno kao integrirano stereo pojačalo-da li sam u pravu?

Za dobar i kvalitetan preamp, sukladan pojačalu koje ti kolega predlaže, ćeš se izuti najmanje 350-500-> Eurića, jer, imaj na umu da je preamp najbitnija karika u lancu audio komponenti. Nema bitnije.
Preamp je osnova svega; kolektor svih signala; bez njegove kvalitete nema ništa.

A onda kad zbrojiš svotu koju ćeš (potencijalno) potrošiti na odvojeni pre+pow = biti će nekako poprilično iznad svog "plafona" od 4.000 kn o kojima si pisao, na 12 rata...

Ako griješim u računici - sorry  :)

-------------
Kruno1960

Datum objave: 15.srpanj.2021 u 18:30
Kupi pasivni alps blu pot cca 400 kuna u kutiji bolje i transparentnije od vecine pretpojacala ionako ces koristiti svoj dac. Sto manje karika u lancu to bolje. Ionako ti je izlaz od DACa 2Volta sto je vise nego dovoljno.

Datum objave: 15.srpanj.2021 u 18:35
https://www.doukaudio.com/products/high-precision-passive-preamp-volume-controller-for-power-amplifier-speakers" rel="nofollow - https://www.doukaudio.com/products/high-precision-passive-preamp-volume-controller-for-power-amplifier-speakers

Datum objave: 15.srpanj.2021 u 19:01
Originalno postano od strane člana: vrbbra vrbbra napisao:

Kupi pasivni alps blu pot cca 400 kuna u kutiji bolje i transparentnije od vecine pretpojacala ionako ces koristiti svoj dac. Sto manje karika u lancu to bolje. Ionako ti je izlaz od DACa 2Volta sto je vise nego dovoljno.

Ovo mi se baš ne čini kao smanjenje karika u lancu; dapače.
To bi značilo da signal iz nekog pasivca vuče RCA kabelima u POT, pa opet RCA kabelima nazad (znači - 2 para RCA kabela)... a samo zato što u tom nekom preampu nema pot?

I to je onda "sa što manje karika", kao neki kraći put signala?
Nekako nisam baš siguran u to  :)

Plus - RCA (ili XLR) kabeli i iz preampa u power amp... a čovjek je htio obično stereo integrirano pojačalo do 4.000 kn u kojem bi imao sve u jednom.

Ispravi me ako griješim  :)

-------------
Kruno1960

Datum objave: 15.srpanj.2021 u 19:09
Ovo za pot nije baš najtočnije, što se zvuka tiče.
Istina da samo s potom nema puno pizdarija na putu signala, ali da ćeš izvući maksimum samo s njim, nećeš...osim ako je baš neki izlaz predviđen za pasivni premap, no ni onda nije ziher da je pot bolji od preampa.
Moja b2 se može upogonit bez preampa, naravno da sam probao tako, čak i slušaš jedno vrijeme dok nisam sredio premap, kilometri dodani na put signala s preampom, ali zvuk poprilično bolji, malo je reć osjetno bolji.
A i zahebavaš čovjeka nek uzme taj rotel, neki nad, Cambridge i nek sluša u miru.
Stigne se pozabavit s nečim boljim kasnije, di će se sad za 500€ igrat izlazom, pa onda pot na to, pa treba to ljepo skutijat, pa dodat motorić i daljinski da ne šeta...za 500-600€ ja se ne bi zajebavao.

-------------

Datum objave: 15.srpanj.2021 u 19:17
Ne znači iz pasivca u pot, jer ta kutija s potom je pasiva. Jedini minus je što će čovjek imati jedan ulaz. Sumnjam da bi odgovaralo nekom tko ima i TV spojen za amp.

Zapravo ne mogu vjerovati kamo se vuče čovjeka, a kao da bolje prođe.
Žažmingu ... osobno mislim da si dobio više nego nekoliko solidnih prijedloga. Sjedni, dobro razmisli i kupi nešto razumno.

Po tvom opisu, sistem koji ja imam uz TV, koji ne drnda cijeli dan, nego radi samo kad gledam film koji hoću, i želim da mi zvuk bude ravnopravna karika solidnom Samsung 4K TVu, rekao bih da su mi zahtjevi možda veći nego tvoji.
A imam Wharfdale zvučnike od 200 eura (cijena novih bila) i neki skoro entry level Pioneer integrirac (kupljen SH) za manje od 100 eura. I iznimno sam zadovoljan.

A to je kikiriki cijena u odnosu na cijenu hifija koji imam u drugoj sobi. Ne znam, možda ti pomogne u razmišljanju, pa i odluci. Kad već ovo dosad, izgleda, nije.
Iskreno, žao mi da netko prosuje novce kojih baš i nema (još pogotovo kad i bolja polovica pomaže), nego da kupi "ziher" stvar.

-------------

Datum objave: 15.srpanj.2021 u 19:29
Mislim da dac ima koaksialni opticki i usb ulaz pa ne vidim razlog da se nemoze spojiti i TV.
Isto tako XTZ ima mogucnost reguliranja gaina. To je moj prijedlog kako bi ja isao. Mozda njabolje da proda dac i kupi dac sa volumen kontrolom i to je to.

Objavio: donkimizer
Datum objave: 15.srpanj.2021 u 20:10
Kupi ovako nešto, a ostatak budžeta na kurve i janjetinu.

https://www.audiophonics.fr/en/full-digital-amplifier-fda/suca-audio-da-2120c-class-d-fda-amplifier-tas5352a-2x90w-4-ohm-bluetooth-50-black-p-15362.html" rel="nofollow - https://www.audiophonics.fr/en/full-digital-amplifier-fda/suca-audio-da-2120c-class-d-fda-amplifier-tas5352a-2x90w-4-ohm-bluetooth-50-black-p-15362.html

Datum objave: 15.srpanj.2021 u 20:27
Onda možeš i dac prodat

Ili ovo
https://www.audiophonics.fr/en/full-digital-amplifier-fda/fx-audio-d2160-mkii-fda-amplifier-bluetooth-50-class-d-tas5614-2x100w-4-ohm-black-p-12689.html

Datum objave: 15.srpanj.2021 u 21:35
ma sve 5 samo polako...nikud nam se ne žuri.Lova je spremna i na stolu(4000-5000 kn..ona 1000 se navuče).Ma love uvijek ima ako se refinancira kredit.Šalu na stranu,i ja sam se malo zaletio sa sound carrierom,a ipak sam i audiolaba prodao jer uz neke druge stvari nije imao daljinski,a pogotovo ovaj cjevaš te mi je i polica naknap,a cijevi prže-bolje ne,bar zasad.
Od svega navedenog nekako me sve više privlači onaj rotel a 11.Integrirac s daljincem,nov,50w za 20-ak kvadrata sasvim ok,a dac imam cambridge audio.Ima i ca axr100 i taj djeluje ok i ima ok recenzije,vidio uživo i ne djeluje loše.Svaki dan na njuškalu izađe nešto ,ali ipak novo je novo.Nekakva želja mi je uvijek bila naim nait 5 jer sam ga čuo kako svira u audiodreamu  i to je bilo stvarno dobro.Zvučnici bi možda bili vandersteen 1c ili 2,ali prije jedinica.Imam čak negdje stari test naima i vandersteena i recenzent ih izuzetno hvali.Ni taj sustav nije preskup i vjerujem da bi bio ok.
Eto,nekakav integrirac me najviše zanima...

Objavio: cile
Datum objave: 15.srpanj.2021 u 21:35
Ako se odlučiš za takvu digitaliju kakvu prodaje Audiophonics, Neutrinomobile ti može vjerojatno naručiti i kod njih to vjerojatno možeš platiti na rate
http://neutrinomobile.hr/hifi-audio.html" rel="nofollow - http://neutrinomobile.hr/hifi-audio.html

-------------
Mijenjam akustičnu plijesan iz čoškova za usvirani parket.

Datum objave: 15.srpanj.2021 u 21:39

ma sve 5 samo polako...nikud nam se ne žuri.Lova je spremna i na stolu(4000-5000 kn..ona 1000 se navuče).Ma love uvijek ima ako se refinancira kredit.Šalu na stranu,i ja sam se malo zaletio sa sound carrierom,a ipak sam i audiolaba prodao jer uz neke druge stvari nije imao daljinski,a pogotovo ovaj cjevaš te mi je i polica naknap,a cijevi prže-bolje ne,bar zasad.
Od svega navedenog nekako me sve više privlači onaj rotel a 11.Integrirac s daljincem,nov,50w za 20-ak kvadrata sasvim ok,a dac imam cambridge audio.Ima i ca axr100 i taj djeluje ok i ima ok recenzije,vidio uživo i ne djeluje loše.Svaki dan na njuškalu izađe nešto ,ali ipak novo je novo.Nekakva želja mi je uvijek bila naim nait 5 jer sam ga čuo kako svira u audiodreamu  i to je bilo stvarno dobro.Zvučnici bi možda bili vandersteen 1c ili 2,ali prije jedinica.Imam čak negdje stari test naima i vandersteena i recenzent ih izuzetno hvali.Ni taj sustav nije preskup i vjerujem da bi bio ok.
Eto,nekakav integrirac me najviše zanima...

Onda kupi Naim 5i i nemaš brige, ako bude trebalo njega poslije lako prodaš ...

Datum objave: 15.srpanj.2021 u 21:41
jel ga tko prodaje za ovu navedenu cifru?

Datum objave: 15.srpanj.2021 u 21:42
a evo i polovnjaka
http://www.bolha.com/ojacevalci-hi-fi-komponente/rotel-a11-oglas-6737770" rel="nofollow - http://www.bolha.com/ojacevalci-hi-fi-komponente/rotel-a11-oglas-6737770
ovo sam samo usput čuo, netko s foruma je sigurno bolje upoznat s Coplandom, možda bi bilo interesantno
http://www.bolha.com/ojacevalci-hi-fi-komponente/copland-csa-14-prodam-oglas-6429085" rel="nofollow - http://www.bolha.com/ojacevalci-hi-fi-komponente/copland-csa-14-prodam-oglas-6429085

-------------

Datum objave: 15.srpanj.2021 u 21:43
http://novi.kupujemprodajem.com/audio/pojacala/naim-nait-5i/oglas/119205892" rel="nofollow - http://novi.kupujemprodajem.com/audio/pojacala/naim-nait-5i/oglas/119205892

-------------

Datum objave: 15.srpanj.2021 u 21:52
jel to onaj najstariji nait 5? kasnije je s italic i te si verzija koliko se sjećam.Izgleda očuvano,kontaktirat ću čovjeka pa sve ispitati samo ne znam kako s plačanjem i preuzimanjem....

Datum objave: 15.srpanj.2021 u 22:07
ima jedan Nait 5si  https://www.marktplaats.nl/a/audio-tv-en-foto/versterkers-en-receivers/m1717372518-naim-nait-5si-geintergreerde-versterker.html?previousPage=lr" rel="nofollow - ovdje

Datum objave: 15.srpanj.2021 u 22:10
e to je to...samo koliko bi izašla ta cijela priča i već je malo van budžeta...baš je krasan!

Datum objave: 15.srpanj.2021 u 22:39
Ponudi mu 700€ sa dostavom (ako ti je to u budžetu) pa ćeš vidjeti što kaže ...

Datum objave: 15.srpanj.2021 u 23:31
ok hoću,a jel ide još i carina na tu cifru ili je nema za zemlje eu?

Datum objave: 16.srpanj.2021 u 06:46

ok hoću,a jel ide još i carina na tu cifru ili je nema za zemlje eu?
U slučaju kupovine polovnjaka iz Njemačke nema nikakve carine niti ikakvih drugih davanja. To je full privatna kupovina unutar zemalja EU-e. Plaćaš (ili on, kako se dogovorite) samo dostavu dostavnoj službi; jednostavno je.

Prije kupovine, ipak kratko razmisli:

Početna ti je ideja bila kupiti u Hr pojačalo na rate do 4 k kn, a sada odluka pada na NAIM polovnjak, model iz (barem) 2013.; dakle, model sa mogućih 8 (osam) godina starosti iz druge države; model na koji nemaš nikakvo jamstvo i cijela je kupovina od nepoznatog prodavača.

Nisam ptica zlosutnica, ali, u slučaju bilo kakvog kvara, deformacije, bilo čega što se tiče (potencijalne) nefunkcionalnosti ili poluispravnosti uređaja - osuđen si (u daljim koracima) sam na sebe.

S druge strane - novi uređaj je novi uređaj.
Kupljen u Hr sa 12-24, čak možda i 36 mjeseci jamstva (a jako je bitno) i uvjetima koje si sam sebi na početku postavio.

Eto, prije nego napraviš "skok u nepoznato" - poziv na kratku odvagu - što je bolje i isplativije.

Neka sada ne skaču kolege sa mišljenjima i komentarima "ma šta, ja sam kupio polovno i sve radi; ja ovo, ja ono..."... samo kažem - razmisli.
Novo je novo, polovno je polovno; Hr je domicilna zemlja, Njemačka je daleka zemlja.

-------------
Kruno1960

Datum objave: 16.srpanj.2021 u 07:01
Pitaj koliko je pojačalo staro i da li ima jamstvo.

Možda ti je najsigurnije da si uzmeš novog Rotela, Marantza ili Denona, imaš garanciju i bez brige si. Za koju godinu ga prodaš i kupiš novi Naim XS ... Obiđi dućane u Zg pa pogledaj i poslušaj, možda nađeš nešto što nemaju na stranici.

Datum objave: 16.srpanj.2021 u 07:45
Da slažem se,novo je novo. Ne uzimam na rate, imam keša 4-5000 kn. Hvala svima na odgovorima

Datum objave: 16.srpanj.2021 u 10:21
Na XTZ dobijes ako malo doplatis i 10 godina garancije:)

Datum objave: 16.srpanj.2021 u 16:48

Na XTZ dobijes ako malo doplatis i 10 godina garancije:)

Dobiješ i set noževa od nehrđajučeg čelika   haha

Datum objave: 16.srpanj.2021 u 16:50
ja ću ti sada dati malo drugačiji savjet koji do sada vidim nisi dobio, a bit će ti unutar budžeta.
na njuškalu imaš aktivne zvučnike dynaudio dbm 50. prodaj svoje zvučnike i kupi si matrix mini iPro 2 (isto sa njuškala) ili neki drugi DAC/preamp za slične novce.

I onda Imaš aktivne zvučnike iz profi game proizvoda koji će vjerojatno tvoje quadove u zemlju zabiti po kvaliteti i neutralnosti, imaš DAC i preamp. Također riješio si i problem pojačala jer su zvučnici kao što samo ime kaže aktivni. Ako ti je kvaliteta zvuka na 1. mjestu, poslušaj me, neće ti biti žao.

Moj sistem je baziran na takvom pristupu i ne pomišljam išta mijenjati. Ako treba šta pojasniti možeš me kontaktirati na PM.

Datum objave: 16.srpanj.2021 u 17:20
Dobar prijedlog podrzavam to a jos bolje ako se mozes rastegnutia malo vise i kupiti AE1 ACTIVE, koji odere bilo koji pasivni sa pojacalom do 20000 kuna.

Datum objave: 16.srpanj.2021 u 17:22
Spacelab kad budes imao priliku poslusat XTZ onda napisi komentar a mozes mi naci nekog proizvodaca koji daje 10 godina garanciju.

Datum objave: 16.srpanj.2021 u 18:34
Bryston - jamstvo 20 godina
Densen - doživotno jamstvo

dalje neću niti nabrajati ...

Datum objave: 16.srpanj.2021 u 19:03
AE1 ACTIVE je 9-10 tisuća HRK, mislim da je to čovjeku ipak "too much" al slažem se da ostave iza sebe i dosta skuplje sisteme...

Objavio: ear_drum
Datum objave: 16.srpanj.2021 u 19:42
Kad si se već malo rastegnuo s lovom, mogu ti ponuditi ION stereo pojačalo u savršenom stanju za 5k. Za njega imam i vrhunski preamp za siću (Lightspeed attenuator). To potjera svaki zvučnik.

Datum objave: 16.srpanj.2021 u 19:57

Dobar prijedlog podrzavam to a jos bolje ako se mozes rastegnutia malo vise i kupiti AE1 ACTIVE, koji odere bilo koji pasivni sa pojacalom do 20.000 kuna.

Hrabra izjava

-------------
Kruno1960

Datum objave: 16.srpanj.2021 u 20:09
fali nam takvih ljudi u narodu da

Datum objave: 16.srpanj.2021 u 20:17
Aktivni AE1 se relativno nedavno prodavao po akcijskoj cijeni od 1000 eura, u dućanu. Zvučnici rade više nego dobro i nude daleko više nego što koštaju.

-------------

Objavio: soundnewsdino
Datum objave: 16.srpanj.2021 u 20:54
Originalno postano od strane člana: Snow_Jon_Snow Snow_Jon_Snow napisao:

AE1 ACTIVE je 9-10 tisuća HRK, mislim da je to čovjeku ipak "too much" al slažem se da ostave iza sebe i dosta skuplje sisteme...

Treba pogledati šire. To nisu samo zvučnici nego komplet (pojačalo-kabeli-zvučnici). Tko za navedenu lovu nađe odvojeno pojačalo/kabeli/zvučnici da tako rade svaka mu čast. Teško...

Datum objave: 16.srpanj.2021 u 21:28
Originalno postano od strane člana: soundnewsdino soundnewsdino napisao:

Originalno postano od strane člana: Snow_Jon_Snow Snow_Jon_Snow napisao:

Treba pogledati šire. To nisu samo zvučnici nego komplet (pojačalo-kabeli-zvučnici). Tko za navedenu lovu nađe odvojeno pojačalo/kabeli/zvučnici da tako rade svaka mu čast. Teško...

Ljudi koji traže (i nađu) aktivne kutije su uglavnom zadovoljni aktivnim kutijama.
Iako, ipak, radi se o totalno drugom pristupu i uspoređivati hardware vs zvuk u tim slučajima - nije baš zahvalno.

Treba se unaprijed definirati što se želi usporediti, jer, ruku na srce - odvojeno pojačalo je odvojeno pojačalo sa svojom topologijom, napajanjem, konstrukcijom i svime što nosi odvojena komponenta.
Pojačalo u samom zvučniku, tipa "pojačalo na pločici" je - pojačalo na pločici  :)  rekao tko god što god.
No, ako netko uspoređuje samo zvuk, treba zaboraviti na konstrukcijske kompromise koje integrirano pojačalo u zvučniku nosi i ima.
Ali, da ne polemiziram previše, sve ima svoje pristaše i protivnike, kao i one neutralne (tu spadam).

-------------
Kruno1960

Ispiši stranicu | Close Window

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd. - https://www.webwiz.net